Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15901) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#15887) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az újabb jQuery-ban csak aszinkron van, itt nem lehet gond szerintem."
Csak deprecated lett az 1.8 óta, de az opció még elérhető. Ezt igazolja, hogy a 2.1.1-rc2-ben is megtalálható:
https://github.com/jquery/jquery/blob/2.1.1-rc2/src/ajax.js
Amúgy itt van egy jó kis source browser:
http://james.padolsey.com/jquery/#v=2.0.3&fn=jQuery.ajax
Persze továbbra is messziről kerülendő bármilyen szinkron kérés - ha már AJAX. :) De ha nálad úgy tűnik, szinkron módon működik, megnézhetnéd, hogy nincs-e beállítva ez a paraméter valahol mégis, akár $.ajaxSetup() segítségével (aminek a használata egyébként szintén inkább kerülendő).

"Illetve egy ilyen rendszert milyen nehéz lehet lefejleszteni pluszban. Mert egyszerűbb message táblán én is agyaltam már, amihez lenne egy ajax kérés pl setTimeout-tal, ami mindig bekérdez. Ez lenne a legegyszerűbb, de gondolom nem túl elegáns és erőforrás igényes."
Szerintem érdemes elolvasnod néhány beszélgetést arról, hogy hogyan csinálja a Facebook vagy a Gmail, van pár thread róla Stack Overflow-n:
http://stackoverflow.com/questions/1086380/how-does-facebook-gmail-send-the-real-time-notification
http://stackoverflow.com/questions/732705/how-is-gmail-chat-able-to-make-ajax-requests-without-client-interaction
http://stackoverflow.com/questions/5359773/how-to-implement-facebook-like-notification

Sk8erPeter

(#15902) Joci93 válasza Sk8erPeter (#15900) üzenetére


Joci93
senior tag

Így gondoltam, csak fogalmazni nem tudok....köszi, hogy kijavítottál illetve köszi a választ is.:D

fordfairlane: Köszi, úgy érzem, hogy nagy fába vágtam a fejszém... :(

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#15903) Sk8erPeter válasza Joci93 (#15902) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, azért írtam le, hogy a fogalmak kicsit tisztázódjanak. Annyira nem "nagy fa", amibe vágtad a fejszédet, próbálj meg elindulni, és írj a topicba, ha elakadtál. Vagy kérdezz, hogy melyik rész nem tiszta.

Sk8erPeter

(#15904) mobal válasza fordfairlane (#15898) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kezdésnek én egy Laravel-t mindenképpen ajánlok! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15905) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#15901) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Megnéztem mindent, de úgy néz ki rendben van. Async van beállítva, kipróbáltam hogy az ajax-ba beleírtam az async: true attributumot, de ugyan az. Lehet, hogy az apache szopat. :U

Ezt a long-poll-t néztem már, lehet ez lesz. Vagy ami nagyon jó lehet (de ez már agyúval veréb eset) az a websocket. Elég durva dolgokat lehet vele csinálni.
Köszi az infókat. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15906) Tele von Zsinór válasza Sleed (#15881) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A problémád az, hogy az y értéket stringként tárolod, ezért json-ba is stringként lesz kódolva. Úgy kéne módosítani a kódod, hogy mire a json_encode lefut, ezek az értékek már intek legyenek.

(#15907) Edorn


Edorn
aktív tag

Hátha tud valaki segíteni az alábbi cakePHP problémában:

Adott két (MySql)adatbázis, mindkettőben megtalálható a tests tábla. Viszont a két tábla különböző mezőket tartalmaznak.
pl.:
egyik adatbázisban található tests tábla:
- id
- valami1
- valami2

másik adatbázisban található tests tábla:
- id
- valami1
- valami33

Egy controllerben váltogatok a két tábla között, ami megy is rendesen, semmi gond vele:

$this->Akarmi->setDataSource('adatbazis2');
...
$this->Akarmi->setDataSource('adatbazis1');

A gond ott jön, hogy egy ponton az 'Akarmi' model-ben le kellene futnia egy függvénynek. Ebben a függvényben van egy $this->findByCode($var); sor, amit nem érdekel, hogy én már átváltottam az 1-es adatbázisra, Ő mindenképpen a 2-es adatbázis szerint szeretné lekérdezni az adatokat. Az az a kettes adatbázis modell szerinti mezőket próbálná lekérni, amik ott ugye nem léteznek...
Mi lehet ennek az oka? Valami cache hiba? A debug módot már direkt 2-esre állítottam ennél a résznél, mert akkor ha jól tudom nem cachel-i a modelleket, de így sem oldódott meg...
ui.: adatbázisok adottak, sajnos azokon nem tudok változtatni.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15908) wis válasza Edorn (#15907) üzenetére


wis
tag

Nem értek ehhez keretrendszerhez, de én azzal kezdenék, hogy megnézném a findByCode forrását.
A stabil változatban azonban nem találtam ilyen metódust.

(#15909) Edorn válasza wis (#15908) üzenetére


Edorn
aktív tag

Mert a 'Code' egy változó.

http://book.cakephp.org/2.0/en/models/retrieving-your-data.html

A findBy<fieldName> metódussal egy adatbázis tábla egy meghatározott mezőjében lehet keresni. Esetemben ez a mező a 'code' elnevezést viseli.

ui.: De nem hinném, hogy itt lenne a gond. Inkább a model-el lesz valami cache probléma. Mert ha a model-hez nem adok semmi egyedi extrát, akkor működik rendesen. Viszont ha kiegészítem egy függvénnyel, akkor 'beragad' az első adatbázis váltás után. Az alap adatbázissal nem használom a model-hez hozzáadott metódost. Majd váltok adatbázis. Itt sem használom. De adatot kérek le az adatbázis ezen modeljéhez tartozó táblából. Majd visszaváltok az eredeti adatbázisra. Ekkor ha csak simán adatot kérek le, akkor semmi gond. ha viszont használnám az extraként a modellhez adott metódust, na akkor úgy viselkedik, mintha még mindig az előző adatbázisból szeretnék lekérni adatokat, azaz úgy állítja össze a query-t, amit viszont ugye már nem tud érvényesíteni az aktuális adatbázisra, hisz abban nem léteznek ezek a mezők...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15910) wis válasza Edorn (#15909) üzenetére


wis
tag

Csak vakon találgatok, de megpróbálkozhatnál egy cache törléssel a findBy meghívása előtt. Cache::clear

(#15911) Edorn válasza wis (#15910) üzenetére


Edorn
aktív tag

Meglett a megoldás:
http://prog.hu/tudastar/179736/CakePhp+tobb+adatbazissal+azonos+modelnevelekkel.html

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15912) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Lehet nem jo helyre irok, de akkor majd adjatok egy kis iranymutatast pls.

Anyum egyik ismerose megkeresett, hogy van egy weboldala, amihez szeretne fejlesztetni egy uj funkciot, esetleg megtudom-e csinalni(persze csak annyit tudott, hogy fejleszto vagyok, a nyelvet nem).
Mint kiderult, egy wordpress-el oldala van, amit eddig maga szerkesztgetett, a wordpress adta lehetosegek keretein belul, szoval nagyreszt statikus tartalom.
Most kellene neki par dinamikusabb is, animaciokkal stb.
Ahogy latom a wordpress php-t hasznal, amihez en nem ertek, igy annyit igertem neki, hogy megprobalok keriteni valakit aki megtudja neki csinalni s lehetoleg megbizhato is.

Allasborzebe nem akarok hirdetest feladni, mivel csak alkalmi munka, pontos speckot, elvarasokat nem tudok, igy korulbeluli osszeget se, de amennyit elmondott, annak alajan nem tunik egy nagy valami melonak.
Tudnatok esetleg valaki(ke)t ajanlani innen ph-rol, aki ert a php-hez, akar specifikusabban a wordpress hekkeleshez?
Osszehoznam oket s majd megbeszelnek a reszleteket.
Koszi.

(#15913) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

PHP-val kapcsolatban szeretnék segítséget kérni egy probléma áthidalására:

Adott egy verseny amire a nevezőket mysql tábla tartalmazza és a PHP oldal innen listázza ki egy táblázatba.
Eddig csak be voltak sorszámozva egyszerűen, hogy egy változónak alapértékként 1-et adtam, aztán a táblázat minden sorában növeltem az értékét.

A problémám az, hogy szeretnék ha sorszám helyett idő lenne és a versenyen belül az egymást versenyszámok tervezhetőek lennének időben.

Például: Az első versenyszám 9:00-kor kezdődik és minden versenyző 2 percet vesz igénybe, tehát 3 induló esetén az első 9:00-kor a másik 9:02-kor a harmadik 9:04-kor kezdene.
A második versenyszám viszont már az első versenyszámra nevezettek függvényében alakulna és fel kell számolni egy fix időt, mondjuk 30 percet a pálya átépítésére, így a fentiek alapján 9:34-kor kezdődhetne a második versenyszám.

Most így van megoldva az első versenyszám, és ez ismétlődik annyiszor ahány versenyszáma van, nyilván más-más sql lekérdezéssel. Tudom elég puruttya de abszolút PHP amatőr vagyok, szóval elnézést a tákolt kivitelezésért. :)

mysqli_set_charset($con, "utf8");
$result = mysqli_query($con,"SELECT * FROM nevezesek where verseny=1 and versenyszam = '01. Futószáras versenyszám'");
$counter = 1;
$timestamp = strtotime('09:00');
$time = date('H:i', $timestamp);

echo "<table border='1'>
<tr>
<th>Sorrend</th>
<th>Indulás ideje</th>
<th>Lovas neve</th>
<th>Ló neve</th>
<th>Edző neve</th>
<th>Egyesület neve</th>
<th>Nevezés ideje</th>
<th>Versenyszám</th>
</tr>";

while($row = mysqli_fetch_array($result)) {
echo "<tr>";
echo "<td>" . $counter . "</td>";
echo "<td>" . $time . "</td>";
echo "<td>" . $row['lovas'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['lo'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['edzo'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['egyesulet'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['nevezes'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['versenyszam'] . "</td>";
echo "</tr>";
$counter++;
$time++;
}

echo "</table>";

mysqli_close($con);
?>

Start with a whisper, end with a scream!

(#15914) sztanozs válasza Agony (#15913) üzenetére


sztanozs
veterán

Pl.

$timestamp = strtotime('09:00');

echo "<table border='1'>
<tr>
<th>Sorrend</th>
<th>Indulás ideje</th>
<th>Lovas neve</th>
<th>Ló neve</th>
<th>Edző neve</th>
<th>Egyesület neve</th>
<th>Nevezés ideje</th>
<th>Versenyszám</th>
</tr>";

$counter = 1;

mysqli_set_charset($con, "utf8");
$result_vsz = mysqli_query($con,"SELECT versenyszam FROM nevezesek WHERE verseny=1 GROUP BY versenyszam);
while($row_vsz = mysqli_fetch_array($result_vsz)) {
$result = mysqli_query($con,"SELECT * FROM nevezesek WHERE verseny=1 AND versenyszam = '".$row_vsz['versenyszam']."'");
while($row = mysqli_fetch_array($result)) {
echo "<tr>";
echo "<td>" . $counter . "</td>";
echo "<td>" . date('H:i', $timestamp) . "</td>";
echo "<td>" . $row['lovas'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['lo'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['edzo'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['egyesulet'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['nevezes'] . "</td>";
echo "<td>" . $row['versenyszam'] . "</td>";
echo "</tr>";
$counter++;
$timestamp += 120; //2 perc
}
$timestamp += 1800; //30 perc
}
echo "</table>";

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15915) Agony válasza sztanozs (#15914) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ.
Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy a következő versenyszáma kezdése ebből hol állítható be?

Meg kell ismételni a táblázatot, módosítva az SQL lekérdezést a következő versenyszámra és már eleve az előző timestamp értéket kezdi el növelgetni ismét 2 percekkel?
Mert kb. 10-12 versenyszám követi egymást ezeket kellene egymásra építeni időben, hogy kialakuljon egy napirend féleség.

Start with a whisper, end with a scream!

(#15916) sztanozs válasza Agony (#15915) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem ez 2 percenként adja a versenyzőket és a versenyszám után hozzáad 30 percet.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15917) Agony válasza sztanozs (#15916) üzenetére


Agony
aktív tag

Az megvalósítható, hogy a következő lekérdezés timestamp értéke az előző utolsó értékét vegye fel +30perc és arra kezdje rászámolni újra a versenyzők 2 perceit?

Mert most ez az első lekérdezés:

$result = mysqli_query($con,"SELECT * FROM nevezesek where verseny=1 and versenyszam = '01. Futószáras versenyszám'");

Ez a második:

$result2 = mysqli_query($con2,"SELECT * FROM nevezesek where verseny=1 and versenyszam = '02. Kezdő gyermek ügyességi versenyszám'");

... és így tovább ahány versenyszám van, de a második lekérdezés táblázatában már az első versenyszám utolsó idejének 30 perccel megnövelt értékével kellene kezdődnie.

Start with a whisper, end with a scream!

(#15918) Sk8erPeter válasza sztanozs (#15914) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha már példát mutatsz, és ha már mysqli, legalább ne konkatenáld a query-t, mert az főbenjáró bűn...

Sk8erPeter

(#15919) sztanozs válasza Sk8erPeter (#15918) üzenetére


sztanozs
veterán

Tudom, főtt is miatta a fejem :(
De hirtelen nem találtam procedurális példát, csak class alapút, és nem volt kedvem az egészet átírni osztály típusúra... :W

Agony: Mi lenne ha megnéznéd a példámat és megpróbálbád megérteni? Pontosan azt csinálja, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15920) Agony válasza sztanozs (#15919) üzenetére


Agony
aktív tag

Elnézést pontatlanul fogalmaztam és félreértettem az előző nemleges válaszod.
A kód tökéletesen működik amit írtál, a kérdés lényege az lett volna, hogy lehet-e az eredményeket versenyszámok szerint külön táblázatba elszeparálni egymástól, de nagyjából sikerült megoldani.

Köszönöm szépen a segítséget.

Start with a whisper, end with a scream!

(#15921) sztanozs válasza Agony (#15920) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha az egész táblagenerálást a külső while-ba teszed (nem azon kívülre) és a countert is "lenullázod" ugyanott, akkor annyi táblád lesz, amennyi versenyszámod.

Ja és ha nem fáj nagyon, akkor átrakhatnád class-based-re a kódot...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15922) Agony válasza sztanozs (#15921) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja és ha nem fáj nagyon, akkor átrakhatnád class-based-re a kódot...

Megtisztel a bizalmad, de mint mondtam PHP 0 vagyok, a célnak így is tökéletesen megfelel. :)
Én is csak segíteni próbálok egy ismerősnek, hogy az 1001 nevezést ne e-mailekből és cetlikről kelljen összevadásznia.

Start with a whisper, end with a scream!

(#15923) edari


edari
őstag

Sziasztok
Hobbi szinten php-zok (néha) és az jutott ma eszembe, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy a php kód úgy fusson le, hogy nem nyitom meg az oldalt, szóval nem kérem le. Csak úgy fusson le. Arra gondoltam hogy date-el meglehetne csinálni, de nem vagyok benne biztos. Esetleg javascript? Csak elméleti síkon kérdezem.

(#15924) DNReNTi válasza edari (#15923) üzenetére


DNReNTi
őstag

A Cron-nal.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15925) edari válasza DNReNTi (#15924) üzenetére


edari
őstag

Más lehetőség nincs?

(#15926) biker válasza edari (#15925) üzenetére


biker
nagyúr

Van más, cron pl:)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15927) PumpkinSeed válasza edari (#15925) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

VBS-el adott időpont esetén fusson le. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15928) Sk8erPeter válasza edari (#15925) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehetne erőlködni más lehetőségekkel, de az általad említett feladat megoldására pontosan a többiek által már említett cron vagy Windows-os környezetben Task Scheduler való.

(#15927) PumpkinSeed :
Vigyázz, mert még valaki komolyan veszi. Egyébként ha VBScript-szarság lenne, akkor is kéne, hogy valaki annak a lefuttatását ütemezze... :)

(#15919) sztanozs :
Úgy érted, nem tudtad beírni Google-be, hogy "mysqli prepared statement example"? :D
Ott a példa a hivatalos oldalon procedurális és objektumorientált módszerre is:
http://php.net/manual/en/mysqli.prepare.php
(szerk.: ja, és kipróbáltam, Google 1. találata konkrétan a fenti kifejezésre :D)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#15929) edari


edari
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget mindenkitől :R

(#15930) sztanozs válasza Sk8erPeter (#15928) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen viszont a mysqli_stmt_fetch nem array-be pakol, hanem a táblamezőneveknek megfelelő változókba (ami szerintem legalább akkora probléma, mint az összefűzött sql string).
Prepared-nél pedig nem találtam fetch_assoc-ot, ami az elvárható lenne. Persze ott van mysqli_stmt_bind_result, de hogy még azzal is sz@rakodni kelljen - főleg nagy számú mező esetén - na erre írtam, hogy nem akrtam előröl megírni az egészet - persze így is hamut szórok a fejemre (meg átkokat a php fejlesztőire, hogy miért nem lehet konzekvensen fejleszteni).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15931) _ak_


_ak_
addikt

Felmerült bennem egy elméleti kérdés. Laravelben fejlesztek és van egy táblázatom, ahová a felhasználó mellé ki szeretném írni az általa feltöltött, jelen esetben, kutyák számát.
Jelenleg ez így néz ki:

@foreach($users as $user)
<tr>
<td>{{ $user -> id }}</td>
<td>{{{ $user -> username }}} <span class="badge">{{ $dogs=DB::table('dogs')->where('user_id', '=', $user->id)->count() }}</span></td>
<td>{{{ $user -> email }}}</td>
<td>{{ $user -> created_at }}</td>
<td>{{ $user -> active }}</td>

.
.
.

Viszont ez a megoldás nem ellentétes az MVC lapjaival? Ugye a viewban nem kéne hogy semmilyen logika legyen, de egyszerűen tippem sincs, hogy másképp hogyan lehetne kiíratni ezt az adatot.

Legnagyobb ötletem egy függvény írása volt a Modellben, aminek tovább adom változóként a user id-t és a kimeneti értéke a keresett szám, de nem sikerült implementálnom ezt az elképzelésemet.

szer.: tudom, hogy egy DB querynek inkább a modellben van a helye, de nem tudom, hogy egy ilyen foreach loopban hogyan tudnám az adott felhasználóhoz kötni a megfelelő értéket és ezt tovább adni.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#15932) Speeedfire válasza _ak_ (#15931) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem ismerem a laravel-t, de biztos van a modellben adatreláció. Amiben definiálod, hogy a user-s tábla hogyan kapcsolódik a kutáyák táblához.
Utána már csak a model-ben megmondod, hogy a relációt is csapja hozzá. A view-ban pedig a model->reláció->kutyanév kell.
Legalábbis yii-ben ez így működik. [link]

Amit te írsz azzal az a gond, hogy minden egyes alkalommal benyúl a db-be, holott egy left join-nal is ugyan ez érhető el kevesebb cost-tal. Ha egy-több kapcsolat van, akkor pedig a legjobb szerintem ha listagg() függvényt használsz (mysql alatt is kell lennie), és egyszerűen explode()-olod.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15933) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#15928) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Miért kellene? Van egy ilyen script amit csináltam, hogy a számítógép indulásakor elindul és figyeli az időt este 8:00-kor pedig automatikusan kikapcsolja a gépet. Szerintem ilyen módszerrel a PHP állomány megnyitása se lehetetlen, vagy mégis? Nem tudom. :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15934) 19.Norbika válasza _ak_ (#15931) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

http://laravel.com/docs/eloquent#relationships

Itt megtalálsz minden alapot a relációs kapcsolatokhoz. A felvetésed helyes. A view ne tartalmazzon például sql query-t. Vagy ORM és relációk, vagy query builder és join.

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#15935) Sk8erPeter válasza sztanozs (#15930) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Igen viszont a mysqli_stmt_fetch nem array-be pakol, hanem a táblamezőneveknek megfelelő változókba (ami szerintem legalább akkora probléma, mint az összefűzött sql string)."
A kettő még csak össze sem hasonlítható. Hogy lenne ugyanakkora probléma? Az összefűzött query konkrétan komoly biztonsági kockázatot jelenthet bármilyen escape-elés nélkül (ahogy te mutattad), míg az, hogy a mező nevét "bedrótozod" az alkalmazásod kódjába, az csak egy igazodás egy kialakult struktúrához, de biztonsági kockázatot nem jelent.

A másik felére: MySQLi helyett PDO-t használ az embör (fetch), és meg van oldva. :DDD Én legalábbis sokkal értelmesebbnek találom (amennyiben ORM és hasonlók még szóba se kerülnek). Persze ez az eredeti problémát nem oldja meg, tudtommal ilyen esetben a mysqli_stmt_bind_result nem elkerülhető.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#15936) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#15933) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Miért kellene? Van egy ilyen script amit csináltam, hogy a számítógép indulásakor elindul és figyeli az időt este 8:00-kor pedig automatikusan kikapcsolja a gépet. Szerintem ilyen módszerrel a PHP állomány megnyitása se lehetetlen, vagy mégis? Nem tudom. :DDD"
Ja, tehát szerinted az egy elfogadható módszer, amit csináltál, hogy a saját kis alkalmazásod egész nap figyelgeti, mennyi az idő, és akkor lép érdemi működésbe, amikor detektálja, hogy már 8 óra van, amikor az operációs rendszerbe beépített ütemezett feladatok pont erre lettek sokkal értelmesebben kitalálva? :DDD

Sk8erPeter

(#15937) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#15936) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az úgy jött létre, hogy a néni aki az unokájának bekapcsolja a gépet nem fogja minden alkalommal beállítani az "operációs rendszerbe beépített ütemezett feladatokat" hanem csak kettőt kattint mikor az unoka használja és kész is. :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15938) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#15937) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi az, hogy "minden alkalommal"? :U Már megint fogalmi zavarokat érzek nálad. :DDD Azt a bizonyos hű de komoly kétkattintós valamit megcsinálhattad volna úgy is, hogy egyszer beállítsa az ütemezett feladatot automatizáltan, vágod, lehet olyat is, egy rohadt egyszerű batch-programból. Pl.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#15939) _ak_ válasza Speeedfire (#15932) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, az alap reláció megvolt, csak nem tudtam, hogy hogyan lehet meghívni, de végül is kikísérleteztem. Valószínűleg az zavart meg, hogy sokkal egyszerűbb volt, mint gondoltam.
Logikus volt, főleg miután írtad, hogy egy tömbbe kell lennie a felhasználóknak és a kutyáknak.

Controllerbe:

public function index()
{
$users = User::with('dogs')->paginate(50);

return View::make('admin.index', compact('users'));
}

Viewba:

<td>{{{ $user -> username }}} <span class="badge">{{ $user->dogs->count() }}</span></td>

És már ott is van szépen a nevek mellett a számláló.
Nem tudom, hogy ennél van-e egyszerűbb vagy jobb, de mindenképp helyénvalóbb. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#15940) Dosi


Dosi
tag

Sziasztok! lehet nem ide vág a téma de nem találtam rá a megfelelő topicot(keresővel sem).

A problémám:
van egy Ubuntu 12.04es szerver amin egy php 5.3.10 van és ezt kellene frissíteni 5.5-re, amit olvastam is hogy lehet, de akkor az apache-ot is kell ami meg bugos lehet. Ennyi amennyit tudok. Ha esetleg valami információ kell azzal tudok szolgálni. A szerver természetesen éles.

Jelenleg is olvasgatom h hogyan kell(ene) frissíteni. De inkább itt rákérdezek mint én mókoljak vele és vágjam tönk egy weboldal php-szerverét...a Linuxhoz értek azt tudom konfigolni (tűzfal,smb,felhasználók/jogosultságok,levelezés,spamszűrés...stb mindent amit kell), firebird2 is megy(mert a munkahelyemen ilyen szerver megy) de php és az apache az nem az én területem. Ebben a php-szerver frissítésben szeretnék segítséget kérni és tanácsot.

előre is köszi :R

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#15941) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#15938) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hirtelen ez jutott eszembe, nem volt túl sok időm kitalálni, hogy mi is legyen. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15942) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Hola,
Gyártanom kellene egy PHP scriptet amely egy webshop termékeinek nevét és árát gyűjtené be adott oldalról. Mi ennek a megfelelő menete? Utánaolvasgattam a neten, találtam is egy két megoldást, amire nekem szükségem lenne: adott osztályú html elemek tartalmának elmentése. Hogyan kezdjek hozzá? :)
Ez amúgy legális? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15943) sztanozs válasza DNReNTi (#15942) üzenetére


sztanozs
veterán

Általában nem legális, de legtöbbször technikailag nem megakadályozható. Amúgy miért pont PHP-ban kell?

Hint: php crawler

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15944) 19.Norbika válasza DNReNTi (#15942) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Nézegess meg pár php dom lehetőséget. Itt van két link a sok közül, ezekkel meg lehet oldani.

http://hu1.php.net/dom
http://simplehtmldom.sourceforge.net/manual.htm

Viszont az ilyen jellegű adathalászatról azért tájékoztasd a célszemélyeket is. :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#15945) Lacces válasza DNReNTi (#15942) üzenetére


Lacces
őstag

Ha nincs ott jogi megkotes, hogy az oldalon talalhato adatok kinek a tulajdonaban vannak akkor nem illegalis, amugy meg akkor ugyvedet kell fogadni. (De emailben lehet oket tajekoztatni, hogy bele egyeznek-e)

Ha par cucc kell, akkor lehet a simpledom, amit felettem mar javasoltak, ha viszont sok adatot akarsz kinyerni, minel gyorsabban, akkor marad az alap PHP DOM osztaly. Kezdoknek nehezkes, de a feldolgozasi ideje nagyon gyors. En anno probaltam nalat, es megmerve ez volt a leggyorsabb.

(#15946) biker válasza DNReNTi (#15942) üzenetére


biker
nagyúr

mi csináltunk ilyet, telefonkönyv meg webshop adatszippantó, curl-el bekéred az oldalt, aztán kidobod a header/footer meg a többi sallangot, csak a kért box marad, azt pedig a formázások alapján fel tudod dolgozni, akár tömbbe kiexportálni pár explode-al.
Persze
- sokáig fut
- letiltják az IP-t ami nagy terhelést okoz
ezért célszerű kiegészíteni egy free proxy ip begyűjtő scripttel, és ezeken keresztül csatlakozni, vagy limitálni percenként 10-20 oldal lekérés és/vagy óránkénti limit mellé

Ez a megoldás nagyker részére készült, hogy ellenőrizzék a kiskereiket, mennyiért árulják a cuccaikat, nem-e szürkéznek mellé, vagy ár alatt adják

nagyjából kiskerenként meg kellett írni a feldolgozó scriptet, mert más az oldal felépítés

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15947) Lacces válasza Dosi (#15940) üzenetére


Lacces
őstag

Virtualis gepre telepits fel ugyanazt a linux kornyezetet, amit frissisteni akarsz, de ertelem szeruen az apache 2.4 es php 5.5-el. Es nezegesd meg hogy jol mukodik az alkalmazas azon a konfigon.

(#15948) DNReNTi


DNReNTi
őstag

SimpleHTMLDom-mal iskerült megvalósítani. Köszi midnenkinek! :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15949) kenwood válasza DNReNTi (#15948) üzenetére


kenwood
veterán

Van egy symfony 2 project,amiben azt szeretnem elerni,hogy a folyamatosan valtozo content a felhasznalo korabbi aktivitasa alapjan szemelyre szabottan rotalodjon..

Arra gondolok,hogy mondjuk az indexen vagy az origon a cikkek sorrendje nem fix lenne,hanem fel percenkent valtozna es ha en az elmult napokban folyamatosan sporthirek linkjeire kattintottam,akkor nagyobb esellyel keuljenek be a sporttal kapcsolatos cikkek a felso reszre.
elkepzeleseim vannak a megvalositasra,de nyilvan sokan szembesultek mar vele es meg is irtak a neten,csak nem tudom,milyen kulcsszora keressek ra (angol is jo lenne).

szerk: uj post lenne,nem a 15948-ra valasz :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15950) 19.Norbika válasza kenwood (#15949) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Hülyeséget nem akarok mondani, de nem biztos hogy, pont ilyen lib lenne. Ezt célszerű magadnak megcsinálni. Mondjuk kicsivel több részlet azért kellene. Van-e bármilyen user adat, vagy is belépést követően lenne elérhető ez a funkció? Natív js, vagy valamilyen lib? Stb :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.