Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16801) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16800) üzenetére


honda 1993
senior tag

Miert van az az erzesem hogy mindent veresen komolyan veszel ? :N

XD alias IKSZDé

(#16802) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16801) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Dehogy veszlek komolyan, csak nem veszed észre, hogy oltogatlak, hogy menj el segédmunkásnak inkább, ha ilyen kérdéseid vannak. :DDD :DD

Sk8erPeter

(#16803) honda 1993


honda 1993
senior tag

sziasztok.

Mar 6 * probaltam mukodokepes wampservert letolteni, de valamiert egyik sem jo.

Minden egyes alkalommal amikor megprobalom elinditani, azt irja hogy hianyzik valamelyik .dll fajl.
Parszor megprobaltam hogy a hianyzo dll fajlt letoltom, de ha utana probalom meg elinditani a wampservert, akkor pedig egy masik .dll fajlt hianyol.

Mi lehet a baja ?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16804) DNReNTi válasza honda 1993 (#16803) üzenetére


DNReNTi
őstag

Én most leszedtem a legfrissebbet. Telepít, indít, hibátlan. Szóval a hiba az Ön készülékében van.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16805) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#16803) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A hivatalos oldalról szedted?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16806) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16803) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egész konkrétan milyen dll-eket hiányol? :F Linkelj már egy screenshotot, mert így nyilván semmi értelmeset nem lehet mondani.

Komolyan, piros betűkkel kéne kiírni valahova, hogy a "valamiért nem jó", "nem működik, mi a baja"-jellegű hibaüzenetekkel SENKI nem tud mit kezdeni, legfeljebb elkezdeni tippelgetni, ami meg hosszas huzavonával és oda-vissza válaszolgatással, így sok felesleges pluszhsz.-szel jár.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#16807) kispx válasza honda 1993 (#16803) üzenetére


kispx
addikt

Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 fent van? (A dll nevét azért beírhatnád)

[ Szerkesztve ]

(#16808) DNReNTi válasza Sk8erPeter (#16806) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mondom én, hogy kell téma összefoglaló 0. poszt. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16809) honda 1993


honda 1993
senior tag

Azert nem mutattam rola kepet, mert ha letoltom a hianyzo .dll fajlt, es megprobalom azutan elinditani a wampservert akkor egy masik hianyzo .dll fajlra hivatkozik. ( tobbszor is probaltam, es mindig egy uj .dll fajl hianyzik a gepemrol)

[link]

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16810) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16809) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó, akkor ahogy már írták, mehet fel:
Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013

Sk8erPeter

(#16811) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16810) üzenetére


honda 1993
senior tag

Mielott kerdeztem, utananeztem a neten es ezt en is olvastam.
Fel is raktam, de utana sem mukodik.

XD alias IKSZDé

(#16812) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16811) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Volt újraindítás, vagy logout-login ezután? Csak mert a környezeti változók beállításánál néha szükség van ezek valamelyikére (elvileg elég a logout-login), sokszor nincs, de tudja a franc. Legalábbis akár egy lehetséges problémaforrás.
Az Everything segítségével amúgy másodperc törtrésze alatt lehet az indexelést követően (ami tipikusan olyan max. fél perces folyamat) megtalálni a gépeden lévő fájlokat, így például kideríthetnéd, hogy valóban fent van-e a rendszerpartíciódon például az MSVCP110.dll fájl, vagy épp a többi, amit hiányol. Ennek elvileg fel kell mennie a korábban belinkelt "Visual C++ Redistributable Packages..." csomaggal.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#16813) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16812) üzenetére


honda 1993
senior tag

Volt azota ujrainditva a gep, de a helyzet tovabra is ugyan ez.

Az everything-et mire/hogyan is hasznaljam ? :R

XD alias IKSZDé

(#16814) Speeedfire válasza honda 1993 (#16811) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jobban jársz egy vagrant-al, ami debian vagy centos van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16815) honda 1993 válasza Speeedfire (#16814) üzenetére


honda 1993
senior tag

omg.

Fogalmam sincs hogy mi az a "vagrant".
Meg ugy a mondat masik fele sem vilagos. :F

XD alias IKSZDé

(#16816) DNReNTi válasza Speeedfire (#16814) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ne tetézd a bajt. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16817) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16813) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mindegy, az Everything csak egy nagyon hasznos keresőprogram, amivel pillanatok alatt lehet megtalálni a háttértáraidon lévő fájlokat, nem úgy, mint a hagyományos keresőkkel, és gondoltam ezzel majd jól leellenőrzöd, hogy a telepítő által hiányolt dll valójában neked megvan-e, és esetleg nincs a PATH környezeti változóban, és így tovább, de látom, csak összekavartalak vele, úgyhogy akkor hagyjuk.
Mindenesetre ha más olvassa ezt a hsz.-t, annak nagyon ajánlom az Everythinget! :DD

(#16814) Speeedfire:
És azzal miért is jár jobban? :DDD Még a Windows-környezet is mutat újat neki, szóval csatlakozom DNReNTihez. :) Meg úgy amúgy sem hinném, hogy "jobban" járna. A next-next-kész nem vesz igénybe több időt, mint a Vagrantos módszer (persze attól függ, miről beszélünk, de jelenleg csak egy sima webszerver felpakolásáról).

Sk8erPeter

(#16818) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16817) üzenetére


honda 1993
senior tag

Magam is rájöttem.
Ha beírom a keresőbe azt a fájlt amiről azt írja a gép hogy hiányzik, akkor van rá találat.

Azt mondjuk nem tudom hogy amit talál az hiányzik - e, vagy fent van már a gépen.

XD alias IKSZDé

(#16819) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16818) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha beírom a keresőbe [...] akkor van rá találat [...] Azt mondjuk nem tudom, hogy amit talál az hiányzik-e"
Most akkor melyik keresőbe írod be? :DDD A Google-be vagy az Everything keresőjébe vagy Windows saját keresőjébe vagy a Total Commander keresőjébe vagy...? És ha a gépeden keresgélsz, és van rá találat, akkor miért kérdés, hogy amit TALÁLT, az hiányzik-e? :D Amit talált, azt hol találta meg, melyik könyvtárban?
Elég nyögvenyelős ez így, ezzel a tempóval két hét múlva sem oldjuk meg, kicsit több infót ossz már meg.

Sk8erPeter

(#16820) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16819) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hát most nem azért, de mivel eddig az everything-ről volt szó így nyílván annak a keresőjéről beszéltem.

Egyébként arra gondoltam hogy újra kéne rakni a wint és nem érdemes ezzel szenvedni, mert mindig újabb és újabb fájlokat hiányol...

Én csak azt nem értem hogy miért problémázik a wampserver.
Minden más program tökéletesen működik, csak ezzel van a baj.

XD alias IKSZDé

(#16821) Peter Kiss válasza honda 1993 (#16820) üzenetére


Peter Kiss
senior tag

Használj IIS-t.

(#16822) fordfairlane válasza honda 1993 (#16809) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ebbe már én is belefutottam wamp installáláskor, de már nem emlékszem, hogy mi volt a megoldás. A XAMPP-nál ilyen nincs, azt egyszerűbb feltelepíteni.

x gon' give it to ya

(#16823) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó, hogy csak a kérdésre nem válaszoltál, hogy hol van az a nyomorék fájl. Lehet, hogy nincs a PATH-ban (egyik környezeti változó) az a könyvtár, ahol ez(ek) a dll(-ek) található(k). Vagy tudja a franc ennyiből.
De nem nagyon értem, miért éppen csak és kizárólag egyfajta telepítéssel próbálkozol, ezer alternatíva van még, ott az EasyPHP, a XAMPP, és így tovább.

Azt az alternatívát is többször írtam, hogy az IIS telepítése a Microsoft Web Platform Installer segítségével pár kattintás. Miután felraktad a WebPI-t, annak a keresőjébe példa gyanánt írd be, hogy Drupal, rakd fel azt, aztán majd max. utólag leszeded, ez csak azért érdekes, mert így minden függőség behúzásra kerül, amit az igényelne, és itt egyből beállíthatod a MySQL-hozzáférés adatait is. Nyilván beírhatsz mást is a keresőbe, mondjuk egy WordPress-t is; most azért említettem ezt a kettőt, mert ezeket kiadja a kereső, de mondjuk egy Symfony-t sajnos nem, de jó lesz most példaként egy CMS is (mondom, aztán majd max. letörlöd).
(Nyilván ha az utóbbi megoldás mellett döntesz, akkor töröld le előtte a többi, eddigi próbálkozással felrakott szutykot, ha nem akarsz utána pluszban konfigurálgatni még.)

Persze így IIS-ed lesz, nem Apache-od (jujjjjjj, vigyázz, mert a végén megharap). Ha Apache-ot akarsz, mert a tutorialok azt mondják, akkor maradj az első részben említett megoldások valamelyikénél.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#16824) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16823) üzenetére


honda 1993
senior tag

Sajnos nem vagyok otthon, és most nem tudom megnézni hogy melyik mappában van.

A xampp-ot nem szeretem, viszont az easyphp-t megnézem (még nem hallottam róla) de ha működik akkor jó lesz az is.

A válaszod másik felét pedig majd azután próbálom meg értelmezni, miután kijózanodtam.
Köszönöm mindenkinek aki írt.

XD alias IKSZDé

(#16825) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#16824) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Meg szabad kérdezni miért nem szereted a xampot? :)

Amúgy meg még mindig nem értem mit kínlódsz ezekkel, ha egyetlen szempont az, hogy működjön (mert az eddigi írásodból az derült ki), akkor ott van ez. (Már le se merem írni a nevét, mert annyiszor említettem, hogy spamelésért kitiltanak a fórumról. )

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16826) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Sziasztok!
PHP-ben hogy lehet egy MySQL adatbázishoz adatot törölni vagy hozzáadni?

A connect rész:
$connect = mysql_connect( $host, $user, $password ) or die
printf( "Error: Can not connect to server" );
mysql_select_db( "konyvtar", $connect ) or die printf( "Can not connect to database" );

Hozzáadást így gondoltam, csak nem működik:
$olvaso = "INSERT INTO olvasok (olvasojegy, nev, tagdij)
VALUES ('$olvasojegy', '$nev', '$tagdij')";
<form method="post" action="teszt.php">
<table width="400" border="0" cellspacing="1" cellpadding="2">
<tr><td width="100">Olvasójegy száma</td><td><input name="olvasojegy" type="number" id="olvasojegy"></td></tr>
<tr><td width="100">Név</td><td><input name="nev" type="text" id="nev"></td></tr>
<tr><td width="100">Tagdíj</td><td><input name="tagdij" type="text" id="tagdij"></td></tr>
<tr><td width="100"> </td><td><input name="olvaso" type="submit" id="olvaso" value="Olvasó hozzáadása"></td></tr>
</table>
</form>

A lekérdezést pedig így akartam, de nem ad ki találatot:
$sql = "SELECT szerzo, cim FROM konyvek";
$eredmeny = mysql_query( $sql );
<?
while ( $rekord = mysql_fetch_array($eredmeny) ) {
printf("Szerzo: %s, Cim: %s", $rekord[szerzo], $rekord[cim]);
}
?>

A kód melyik részei hibásak?

(#16827) fordfairlane válasza szcsaba1994 (#16826) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bármi lehet a gond, mivel ezek csak kódrészletek.

x gon' give it to ya

(#16828) PumpkinSeed válasza szcsaba1994 (#16826) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kezdjük az elején. Ahhoz, hogy ez működjön két állomány kell. Egy HTML állomány amelyben van egy HTML űrlap vagy form amelyben meg van adva, hogy submit után melyik PHP állomány legyen a feldolgozó. Erre nem is térnék ki jobban talán még annyit említenék meg, hogy a formokban lévő inputok nevei lesznek a meghatározóak. Vegyük elő ezt a PHP állományt aminek most feld.php lesz a neve, mivel a feldolgozást ő végzi. A PHP állomány első pár sora lehet a mysql adatbázishoz való kapcsolódás, illetve a form-ból kapott adatok változóba való letárolása, POST vagy GET melyiket használtad épp. Ezután megírod a lekérdezést mondjuk egy $fogalmam_sincs_mi_legyen_a_neve változóban, és ezt végrehajtatod.

Ez most elég nagyvonalúan írtam le, de valahogy elvileg így kellene lennie. Törölni és hozzáadni is így lehet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16829) szcsaba1994 válasza fordfairlane (#16827) üzenetére


szcsaba1994
tag

(#16830) fordfairlane válasza szcsaba1994 (#16829) üzenetére


fordfairlane
veterán

Látom van localhost, tehát a saját futtatókörnyezet gondolom be van lőve, és működik. Mi a hibajelenség? Az oldal teljesen üres? Valami hibaüzenet?

x gon' give it to ya

(#16831) szcsaba1994 válasza fordfairlane (#16830) üzenetére


szcsaba1994
tag

A lekérdezésnél nincs eredmény, felvételnél pedig azt írja, hogy "az oldal nem található", miután rákattintottam az "olvasó hozzáadása" gombra

[ Szerkesztve ]

(#16832) fordfairlane válasza szcsaba1994 (#16831) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mit ad a lekérdezés, mi látszik a böngésző forrásban? Üres oldalt? Ha az oldal fejléce megvan, akkor a táblázat fejléce? Az oldal vége is látszik a kódban?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16833) DS39 válasza szcsaba1994 (#16829) üzenetére


DS39
nagyúr

a hozzáadásnál az elposztolt adatok nincsenek feldolgozva.
tehát pl. az $olvasojegy-nek nem adsz értéket.
$olvasojegy=$_POST['olvasojegy'];
majd csak ezután jöhet az INSERT

a lekérdezésnél pedig $rekord[szerzo] helyett, $rekord['szerzo']

+ az action-nél ha önmagára akarsz POST-olni, hagyd üresen, ill. action="<?php teszt.php?>" helyett action="teszt.php"

olvass utána egy-két PHP-s segédletnek a neten, akkor ilyen hibák nem lesznek a kódodban.

[ Szerkesztve ]

(#16834) Trex33


Trex33
újonc

Sziasztok!

Még csak most tanulgatom a PHP-t.
Írtam egy lekérdezést és az a probléma, h csak akkor törli az elemet, ha mindkét mezőt kitőltőm, de nekem az kéne, h külön külön is törölhessem őket.

<!DOCTYPE html>
<!--
To change this license header, choose License Headers in Project Properties.
To change this template file, choose Tools | Templates
and open the template in the editor.
-->
<html>
<head>
<meta charset="UTF-8">
<title></title>
</head>
<body>
<?php

$adatbazis='bank';
$connect = mysql_connect( 'localhost', 'root', '' )
or die( "Error: Can not connect to server" );
mysql_select_db( "bank", $connect )
or die ( "Can not connect to database" );

echo '<form action="torlesek.php" method="post">';
echo '<table width=100 >';
echo '<tr><td>felhasznalo torlese :</td>
<td><input type="text" name="p_t" value=""/></td></tr>';

echo '<tr><td>Atutalas törlés :</td>
<td><input type="text" name="p_a" value=""/></td></tr>';

//echo '<form action="torlesek.php" method="post">';
echo '<tr><td><input type="submit" value="feltolt" name="button0" /></td></tr>';
echo '</table>';
echo '</form>';

$valtozo2=$_POST["p_a"];
$valtozo=$_POST["p_t"];

echo $valtozo;
//törlés
if(isset($valtozo)){

$parancs="DELETE FROM `ugyfelek` WHERE u_azon=".$_POST["p_t"];
echo $parancs; mysql_query("$parancs") or die(mysql_error() ."$parancs");
}

if(isset($valtozo2)){

$parancs="DELETE FROM `folyoszamla` WHERE sz_azon=".$valtozo2;
echo $parancs; mysql_query("$parancs") or die(mysql_error() ."$parancs");
}

?>
</body>
</html>

(#16835) PumpkinSeed válasza Trex33 (#16834) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

if(isset($valtozo2)) helyett else if(isset($valtozo2)), illetve még egy else if ahol mindkettő-t isset-eled.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16836) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!

Először írok ide, és jelzem, hogy nem tanultam sem php, sem MySQL programozást, bár egy picit mindkettőből elsajátitottam autodidakta módon. Mondjuk 0,1 %- ot :)

Nos röviden a helyzet az, hogy van egy meteorológiai állomásom, amihez van egy Weather Display (WD) nevű program ami usb-n keresztül le tudja a mért adatokat tölteni. Van hozzá egy olyan plug-in is amely képes az adatokat MySQL adatbázisba feltölteni. Nos csináltam a gépen egy webszervert (localhost) WAMP 2.4-el; phpmyadminnal létrehoztam az adatbázist, alá egy táblát és program szépen tölti is oda az adatokat. A neten a külföldi időjárás kedvelők oldalain pedig lehet kis kész php scripteket letölteni, amik ebből a WD programmal gyűjtött adatokból szép táblázatokat csinálnak, grafikonokat rajzolnak. Csak eddig elég béna grafikonos scripteket találtam. Most viszont egy francia csávó oldalán leltem egy nagyon jó php scriptet, ami szintén SQL adatbázisból dolgozik és a HighCharts segítségével nagyon látványos grafikonokat csinál. Csak a gond ott kezdődik , hogy ő más időjárás menedzselő progit használ. Az ő adatbázisában az időpont UNIX_TIMESTAMP formátumú és ennek megfelelően írta meg a scriptet. Az progim viszont az időpontot YYYYMMDDHHSS formában tölti fel az adatbázisba. :(

Ez olyan script részlete, ami kirajzolja az elmúlt 48 óra hőmérsékleti stb. adatait.

<?php
// appel du script de connexion
require("mysql_connect.php");
// On récupère le timestamp du dernier enregistrement
$sql="select max(datetime) from wx_data1";
$query=mysql_query($sql);
$list=mysql_fetch_array($query);

// On détermine le stop et le start de façon à récupérer dans la prochaine requête que les données des dernières xx heures
$stop=$list[0];
$start=$stop-(86400*2);

// Récupération des données sur les dernières 48 heures avec un tri ascendant sur le timestamp
$sql = "SELECT datetime, temperature, current_windchill, dew_point_temperature, heat_index FROM wx_data1 where datetime >= '$start' and datetime <= '$stop' ORDER BY 1";
$query=mysql_query($sql);
$i=0;
while ($list = mysql_fetch_assoc($query)) {
if (date("I",time())==0) {
$time[$i]=($list['datetime']+3600)*1000;
}
else {
$time[$i]=($list['datetime']+7200)*1000;
}

$temperature[$i]=$list['temperature']*1;
$current_windchill[$i]=$list['current_windchill']*1;
$dew_point_temperature[$i]=$list['dew_point_temperature']*1;
$heat_index[$i]=$list['heat_index']*1;
$i++;
}
?>

A lényeg ugye a $sql="select max(datetime) from wx_data1"; -nál a datetime oszlop neki UNIX nekem meg YYYYMMHHDDSS formátumú.
Milyen php parancsot kell itt módosítani, hogy ne UNIX időt várjon bejövő adatnak? Gondolom az utána jövő szorzás összeadás stb. is a UNIX dátum formátumra van írva.
Vagy gondolom lehet olyant is csinálni, hogy beírni egy normál időt kiolvasó parancsot, aztán azt átkonvertálni unix_timestamp-pá, amiből tovább dolgozik a script.

Bocs a hosszért, meg ha nem megfelelő kifejezéseket használtam. :B Lamer vagyok na! :D

A segítséget előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#16837) disy68 válasza Brett001 (#16836) üzenetére


disy68
aktív tag

Üdv, van pár hasznos dátum/idő kezelő függvény php-ben.

date(), strtotime()

A kódrészletben unix timestamp-pel munkálkodunk. A date() segítségével ezt átalakíthatod a saját formátumodra:

$stop = date('YmdHis', $list[0]);
$start=date('YmdHis', $list[0]-(86400*2));

Az strtotime() is egy hasznos függvény, ez szöveges dátum/időt alakít át timestamp-pé. Az alábbi rész nem tudom kell-e neked egyáltalán, mert ebből az látszik, hogy az adatbázisban lévő timestamp-ek utc szerint vannak tárolva, így az időeltolódás szerint ad hozzá még egy vagy két órát:

if (date("I",time())==0) { //ezzel az aktuális dátumot vizsgálja, hogy nyári/téli időszámítás van
$time[$i]=(strtotime($list['datetime'])+3600)*1000;
}
else {
$time[$i]=(strtotime($list['datetime'])+7200)*1000;
}

Ha nálad a jó időértékek kerülnek tárolásra, akkor elég ennyi ide:

$time[$i] = strtotime($list['datetime']);

Ha az strtotime() nem eszi meg a formátumot (elvileg a fentivel nem lesz gond), akkor használhatod még a strptime() függvényt is.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#16838) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#16817) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egy előre beállított vagrant-ban minden benne van és az éles környezethez is inkább hasonlítani fog. De kinek mi jön be.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16839) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Nem tudom hogy mi lehet az oka, de egyik rohadt webszervert sem lehet mukodesre birni.

A multkor mar emlitettem a wampservert, ami nem jo valamiert.

Most az EasyPhp-val probalkoztam, de ez sem jo...
En nem ertem hogy mi van ezekkel..
Ezt a hibauzenetet kapom.[link]

XD alias IKSZDé

(#16840) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16839) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olvastad a hibaüzenetet? Azt írja, hogy "Setup has detected that EasyPHP is currently running", ezek szerint már fut a háttérben az EasyPHP... :U Nézz körül talán a tálcán, gondolom ott tudod buzerálni (pl. leállítani, elindítani, újraindítani a webszervert vagy a MySQL-szolgáltatást).

(#16838) Speeedfire: Te sem Vagranttal kezdted, és ha valakinek Windows-on is nehézséget okoz összekattintani egy működő webszervert, akkor nem a Vagrant fogja megoldani a problémáit... Kezdőnek nem azt kell ajánlani, ami szerintünk, a jelenlegi tudásunkkal, számunkra a legkényelmesebb, hanem azt, amin a kezdőnek a legkevesebbet kell agyalnia, mert nem jó, ha kapásból ez elveszi a kedvét az egésztől, hogy próbálkozik, de azt se tudja, mi van.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#16841) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16840) üzenetére


honda 1993
senior tag

Igen, olvastam.

Ha az lenne a baj amit ir, akkor nem kerdeztem volna toletek.

Mert hogy semmi nem fut a hatterben, sot a biztonsag kedveert meg ujra is inditottam. ( Ezutan is ugyanezzel a hibauzenettel csesztet a program ).

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16842) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16841) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A feladatkezelőben is ellenőrizted, hogy egészen biztos nem fut-e? Korábban telepítetted egyébként az EasyPHP-t? Az, hogy újraindítottad, semmit nem old meg, ha egyébként telepítve van az EasyPHP, mivel gondolom alapértelmezetten azt állítja be, hogy automatikusan induljon a rendszerrel együtt ő is, meg a szolgáltatások is...
Ha meg sosem telepítetted még, akkor tényleg furcsa anomáliák vannak a gépeden. Nem valami crackelt fos Windows? Nem tudok jobbat ennyi alapján, mint backup, és telepítsd újra az OS-t, hátha jobb lesz... :DDD

Sk8erPeter

(#16843) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#16839) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

......

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16844) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16842) üzenetére


honda 1993
senior tag

Soha a büdös életben nem volt még telepítve a easyphp.

Van egy tippem hogy miért ilyen idióta a gépem az utóbbi időben.

Amióta linux és Windows van telepítve, azóta ilyen..

XD alias IKSZDé

(#16845) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16844) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mégis mi köze a teljesen különálló Linuxodnak a Windows-hoz?

Sk8erPeter

(#16846) DNReNTi válasza honda 1993 (#16844) üzenetére


DNReNTi
őstag

Milyen asztali gépet vegyek? :D Úgyis itt a karácsony, lepd meg magad egy normális géppel. :D ;]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16847) honda 1993 válasza DNReNTi (#16846) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hát, most nem szeretnék felvágni de meglehetősen normális gépem van...

XD alias IKSZDé

(#16848) DNReNTi válasza honda 1993 (#16847) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez esetben Péternek van igaza megint. Reinstall.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16849) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16845) üzenetére


honda 1993
senior tag

Most ezt így rettenetesen hosszú lenne telefonról megírni.

Este érek haza, majd akkor írok.

Köszi a segítséget.

XD alias IKSZDé

(#16850) Brett001 válasza disy68 (#16837) üzenetére


Brett001
aktív tag

Köszönöm a segítséget, és hogy felhívtad a figyelmem még az UTC-s időre is. :R Logikus - mint említettem volt - francia illető írta a scriptet, tehát ő az adatbázisát UTC-ben kezeli.
Ha valami gondom lesz még, majd sikítok. :D

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.