Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16101) DNReNTi válasza honda 1993 (#16098) üzenetére


DNReNTi
őstag

19.Norbika azt akarja mondani, hogy a böngésződben ne fájlként hivatkozz a php-ra hanem localhost-on keresztül. Magyarról magyarra:
file:///E:/xampp/xamp1/htdocs/gyakorlas/valami.php
helyett:
http://localhost/gyakorlas/valami.php

(#16099) Orionk
Egy ilyen oldalhoz felesleges bármilyen frameworkot használni. Kb az ágyúval a verébre esete lenne. Ez egy sima statikus weboldal, html, css, js (jq) kombóval nagyon könnyen megvalósítható. Könnyítés lehet a bootstrap. Másra nem igen van szükség.

Update:
Most, így utólag, hogy a kódba belenéztem:
<link href="css/bootstrap.min.css" rel="stylesheet">
Bingo. Így lenne ötösöm.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16102) kemkriszt98 válasza honda 1993 (#16100) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

localhost/gyakorlas/index.html

a teljes elérési útvonal kell... :)

Szerk.: Lassú voltam :B

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16103) fordfairlane válasza Orionk (#16099) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ehhez nincs szükség Symfony-ra, ez csak egy szimpla tájékoztató oldal. Ahogy elnézem, ezt a theme-t használták fel:

[link]

x gon' give it to ya

(#16104) 19.Norbika válasza honda 1993 (#16098) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Nos akkor tisztázzunk alap dolgokat. A php állományok önmagukban nem futtathatóak, mint a html. A böngésző nem tudja futtatni, nem hiába szerver oldali nyelv. A php futtatásához kell egy környezet, ami képes futtatni. Jelen esetedben ez egy LAMP ( vagy WAMP win esetén ) környezet, név szerint a xampp. Ha a xampp-ot telepítetted és el is indítottad, akkor a localhost url-en egy xampp welcome page-nek kell fogadnia. A xampp controll panelben látható, hogy fut-e minden szolgáltatás ( php,mysql,stb )

A xampp default paramétere, hogy a htdocs mappába kell pakolnod a projekteket. Ez azt jelenti, hogy a htdocs mappába ne legyen más, csak az adott projekted. ( Ha mappákba rendezetten több projektet akarsz, akkor hosszabb távon célszerű vhost-al kicsit játszani. )

1. Nézd meg, hogy a xampp minden szolgáltatása fut-e, illetve egyáltalán elvan-e indítva.
2. Teszteld a localhost url-t.
3. Használd rendeltetés szerűen és kicsit olvass már utána mi is az a php :)

[ Szerkesztve ]

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16105) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Kiadták a PHP 5.6.0 -t:

[link]

Pár hónapja még egy 5.2.*-essel kellett szenvednem. Kezd nagyon széttöredezni a platform.

x gon' give it to ya

(#16106) 19.Norbika válasza fordfairlane (#16105) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Én személy szerint minden értelmes frissítést örömmel fogadok. :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16107) Orionk válasza DNReNTi (#16101) üzenetére


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Köszi az eddigieket (#16101) DNReNTi és (#16103) fordfairlane -nek.

Sokat segítettetek. Pont erre lenne sűrgősen szükségem, hogy egy ilyen egyszerű móddal megcsináljak egy ilyen weboldalt, amit mutattam.

Le kell tölteni ezt a theme-t és azután hogyan lehet egy ilyet beüzemelni ?
Szinte ugyanilyenre lenne szükségem, csak más szöveggel és háttérnek nem egyszínű háttér lenne, hanem fotót tennék oda.

Tudnátok-e még időt szánni arra, hogy kicsit segítsetek.

2-3 napom van,hogy a suliban leadjak egy ilyen egyszerű bemutató oldalt.

köszi szépen

(#16108) DNReNTi válasza Orionk (#16107) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha tanár lennék, és leadnál nekem beadandó munkaként egy ingyenes, netről bárki számára hozzáférhető cuccokból összeollózott anyagot, azon kívül, hogy kitagadnálak az előadásaimról, megbuknál az összes általam oktatott tárgyból. :D

De bízva abban, hogy a tanár nem ilyen:
Mivel beadandót kell készítened, gondolom azért valamilyen szinten már sikerült megismerkedned a HTML és CSS rejtelmeivel, ha mégsem, akkor ne is olvasd tovább, és törődj bele, abba, hogy jövőre újra fel kell vedd ezt a tárgyat. :)
1: Leszeded a bootstrap-et és elolvasod hogyan alkalmazd a weboldaladon.
2: Leszeded a már lentebb linkelt témát, és ráhúzod az oldaladra.
3: Feltöltöd a kívánt tartalommal.
4: Beadod, és reméled, hogy a tanárnak nem fog feltűnni, hogy bootstrap-et használtál, vagy ha feltűnik, akkor nem foglalkozik vele.

Sok sikert. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16109) Orionk válasza DNReNTi (#16108) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Köszi szépen.

Természetesen nem ilyen beadandóról van szó. A Egyetemi oktatás majd még csak hétfőn kezdődik elsején. A vizsgaidőszak meg még majd csak decemberben lesz.

Egy klubban, ahol a saját hobbimat intézem ott kell, hogy bemutassak 1-2 egyszerű weboldal lehetőséget, mert elvállaltam, hogy ingyen csinálok valami egyszerű weboldalt. Olyan emberek vannak a klubban, akik az informatikához nem értenek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én nagyon értek. :)

Csináltam már egy egyszerű weboldalt css-el és html-el, de az nem sikerült olyan dizájnosra, mint ez, mert teljesen kezdő vagyok. Ezért szeretném ezt gyors megtanulni és beüzemelni, hogy ezt is meg tudjam mutatni pár nap múlva. Elsőre tetszene nekik, hogy egymás alatt vannak az oldalak és így lehet navigálni.

Csak nekem kellene olyan rész is, ami egy külön oldalra visz, mert azt nem akarom, hogy végtelen sok oldalt rakok egymás alá, mert akkor nem fogja bírni a számítógép gyorsan megnyitni a nyitóoldalt, ha minden 1 lapon van.

Erre szerinted ?, vagy szerintetek lenne valami lehetőség, hogy külön oldalra vezető link legyen és ott is valami hasonó módszer legyen a navigálásra ?

köszi szépen.

(#16110) PumpkinSeed válasza Orionk (#16109) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Esetlegesen ezt tudnám még ajánlani kiegészítésképp az előzőekhez.

"Erre szerinted ?, vagy szerintetek lenne valami lehetőség, hogy külön oldalra vezető link legyen és ott is valami hasonó módszer legyen a navigálásra ?"

<a href="#"></a>

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16111) Orionk válasza PumpkinSeed (#16110) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Köszi. Ez is nagyon tetszik. Esetleg foglalkoztál-e már vele komolyabban ? Van-e forum, ahol lehet kérdezni, ha elakad az ember ?

Most például azon gondolkodtam, hogy hogyan lehetne ezzel a te ajánlásoddal megvalósítania azt, hogy 3 nyelven legyen az oldal.

A főoldalon mindig lenne 3 link, ami három nyelvet mutat és ha rákattint az ember az egyik nyelvre, akkor mindig újra betöltődik teljes egészében az oldal, vagy oldalak, mert ez slide-os webszerkezet és a betöltődés után olyan nyelven lenne, amelyiket kiválasztotta.

köszi szépen

(#16112) PumpkinSeed válasza Orionk (#16111) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Két módszert mondok a több nyelvesítésre.

A nehezebb: A szövegeket MySQL-ben letárolod, vagy valamilyen adatbázisban majd a nyelvválasztástól függően a megfelelő adatokat szeded ki az adatbázisból és töltöd be.

A könnyebb: Amihez nem kell PHP, 3 oldalt csinálsz 3 nyelven és linkekkel szabályozod, hogy hova menjen mikor mi.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16113) Orionk válasza PumpkinSeed (#16112) üzenetére


Orionk
senior tag

Most az idő rövidsége miatt ezt a statikus megolást választanám.

Ha jól értem, akkor ez azt is jelenti, hogy elkészítem teljesn egészében magyarul az oldalt. Ezután csinálok egy ENG és GER mappát a másik két nyelvnek és ebbe a másik két mappába teljes egészében belemásolom, amit magyarul megcsináltam ?

Amikor belemásoltam, akkor azokban az ENG és GER mappákban beállítom a hivatkozási linkeket, hogy újra elérjen minden css és js fájlt és ezután átírok mindent statikusan angolra az ENG mappában és mindent statikusan németre a GER mappában ?

Így meglesz 3 nyelven és mindegyik főoldalán a nyelvre irányuló linkek majd abba a mappába navigálja az internetezőt ?

köszi szépen.

(#16114) PumpkinSeed válasza Orionk (#16113) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16115) Orionk válasza PumpkinSeed (#16114) üzenetére


Orionk
senior tag

Yess, végre valamit jól eltaláltam. :)

köszi

későbbre, amikor több időm lesz, akkor szeretném megtanulni, hogy php-s adatbázissal hogyan kell a nyelveket megvalósítani. Esetleg arra tudnál-e mutatni valami megoldást, ami neked már bevált ?, vagy majd Google val keresgéljek ?

köszi

(#16116) Tele von Zsinór válasza fordfairlane (#16105) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Széttöredezni? Az 5.3 régóta nem támogatott, a következő kiadástól (pár hét) az 5.4-es ág is security-only lesz. Onnantól a teljes supporttal rendelkező két ág az 5.5 és az 5.6. Ha 5.2-vel kellett még mostanában szívnod, az nem a platform hibája, hanem a cégé (, szolgáltatóé, stb.).

(#16117) fordfairlane válasza Tele von Zsinór (#16116) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az, hogy a PHP csoport melyiket supportálja vagy sem, annak nagyjából semmi köze a témához. Igen, széttöredezett. Ahány hosting szolgáltató, annyiféle verzió az 5.2-tól 5.5-ig.

x gon' give it to ya

(#16118) 19.Norbika válasza fordfairlane (#16117) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Mondjuk én szóba sem állok olyan szolgáltatóval, aki 5.4 alatti verzióval döcög. Az értelmesebb szolgáltatók naprakészek a frissítések terén. Verziók között választhatsz is. De az összes probléma könnyen orvosolható egy VPS-el is.

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16119) Orionk válasza Orionk (#16115) üzenetére


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Tudnátok valami jó bemutatót, vagy valami oldalt, ahol jól meg lehet tanulni ezt az adatbázisos php-s nyelvválasztós megoldást ?

köszi

(#16120) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

És meg is oldottam :D

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16121) norby10


norby10
csendes tag

Sziasztok, egy új témával vágnék közbe.

Az lenne a kérdésem, hogy ,hogy lehetséges emailt küldeni PHP-val , hogy az email tartalmát lehessen formázni is, mint pl.. a szöveget kövér/félkövér betűkkel írjuk, vagy épp képet teszünk a szöveg mellé

Pont úgy, mint a Yahoonál/Gmail..

Próbáltam szövegszerkesztővel amit be integráltam a weblapba de a yahoo nem jelenítette meg a HTML kódot amit a szerkesztő dobott össze.

Ha nem volt vmi érthetőő szoljatok!!

Előre is köszi!

(#16122) PumpkinSeed válasza norby10 (#16121) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

PHPMailer + TinyMCE

Ha további kérdéseid lennének tedd fel őket.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16123) DNReNTi válasza norby10 (#16121) üzenetére


DNReNTi
őstag

Persze, hogy lehet, célszerű a PHPMailer osztály használata, sok idegtől megkímél. A formázás már más kérdés, ha azt akarod, hogy minden kliensen és programban hasonlóan jól nézzen ki, akkor sajnos vissza kell menni 1998-ba, és az akkori "lehetőségeket" használni "formázásra". Itt lecsekkolhatod milyen formázási lehetőségeid vannak egyes programok esetében css-el.

Én csak akkor használok csak inline (!) css-t ha nagyon muszáj, jó kis 25 éves <table> <font> és társaik megteszik, az legalább kliensfüggetlenül jól néz ki (a lehetőségekhez képest) mindenen.

(#16122) PumpkinSeed
Azért azt megnézném egy TinyMCE-ben szerkesztett email hogy mutat Gmail-ben, vagy Outlook 2003-ban. :)

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16124) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#16123) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Email területén nincs vele tapasztalatom. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16125) CSorBA válasza DNReNTi (#16123) üzenetére


CSorBA
őstag

Azért azt megnézném egy TinyMCE-ben szerkesztett email hogy mutat Gmail-ben, vagy Outlook 2003-ban. :)

Ha normálisan van beállítva, akkor teljesen jól. 3-4 éve írtam egy ilyen e-mail küldő modult, akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak, teljesen szépen jelent meg minden. Persze vigyázni kell olyan apróságokra, h. pl wordből/weblapról beillesztett szöveg ki legyen gyomlálva (pl felesleges divektől, stb).

(#16126) DNReNTi válasza CSorBA (#16125) üzenetére


DNReNTi
őstag

De hát a GMail alapból leveszi a css formázást, hogy a rákba lett az jó? Inline végig? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16127) norby10 válasza DNReNTi (#16123) üzenetére


norby10
csendes tag

Az a probléma, hogy én inkább a Yahoo-t használtam és használják azok akik, majd használják ezt az email-es cuccot

(#16128) CSorBA válasza DNReNTi (#16126) üzenetére


CSorBA
őstag

Ezt nem értem, a tinymce inlinet generál :U, illetve html tagekkel (strong, em stb). :)

(#16129) norby10 válasza CSorBA (#16125) üzenetére


norby10
csendes tag

Másképp én a ckeditor-t használom.. jobban szimpizem :P

(#16130) DNReNTi válasza CSorBA (#16128) üzenetére


DNReNTi
őstag

Oh, azt hittem külső css-t húz be rá. No ezt tesztelni fogom, jól hangzik. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16131) norby10


norby10
csendes tag

Mostmár mükődnek a szöveg formázások csak a képeket nm jelenití meg se gmailse a Y!mail

(#16132) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Word és Pdf fájlokat kellene olvassak PHP-val. Kicsit böngésztem a neten, de nem találtam egységes megoldást, viszont találtam pdf és doc fájlokhoz kiegészítőt, meg azt, hogy a docx alapból olvasható. Van ezzel valakinek tapasztalata? Tippek mielőtt nekilátok?
Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16133) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Regisztráció: A jelszót sha1 titkosítással mentem az adatbázisba kapom ezt:

3d8e5f51db97c53e9773f1ff41b15d8835a5ce79

Majd bejelentkezéskor ugyan azt a jelszót sha1-re titkosítom amit a formban megadott majd kiolvasom az adatbázisból és

Formból kapott és titkosított:

3d8e5f51db97c53e9773f1ff41b15d

Adatbázisból kapott:

3d8e5f51db97c53e9773f1ff41b15d8835a5ce79

Mind a két esetben ugyan az a jelszó. De megnéztem adatbázisban ez van letárolva:

3d8e5f51db97c53e9773f1ff41b15d akkor mégis miért olvas ki mást?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16134) DNReNTi válasza DNReNTi (#16132) üzenetére


DNReNTi
őstag

Háromból kettő megvan. A két word, sima. Valaki mondjon egy jót pdf-re mer má' felrobbanok :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16135) #68216320


#68216320
törölt tag

Van valami bevalt class a jpeg-ek exif kiolvasasara? Olyan adatok kellenenek, h mivel es milyen beallitasokkal fotoztak, gps koordinatak.

(#16136) Tele von Zsinór válasza PumpkinSeed (#16133) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Valahol levágod túl rövidre. Az egyik 30 hosszú (nem tudom, ez, hogy jön létre), a másik 40 hosszú, ez a helyes.

PeachMan: nem kell ide osztály, elég ez a beépített függvény: exif_read_data().

(#16137) #68216320 válasza Tele von Zsinór (#16136) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm, kipróbálom hamarosan.

(#16138) DNReNTi válasza DNReNTi (#16134) üzenetére


DNReNTi
őstag

Siker.
A PDFParser megoldotta a problémát.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16139) norby10


norby10
csendes tag

Sziasztok, mostmár sikerült megoldani az emailes cuccot csak az a baj, hogy a yahoo mail nem nem jelenití meg a képet ami html kóddal van beágyazva..

ës kipróbáltam más weblapról beágyazni képet es azt megjelenítette, de a saját hostról nem...

Valami magyarázat errE?

(#16140) 19.Norbika válasza DNReNTi (#16134) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

http://www.pdfparser.org/

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16141) DNReNTi válasza 19.Norbika (#16140) üzenetére


DNReNTi
őstag

[16138] :D Egyébként köszke. ;)
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az elsők között találtam ezt a lib-et, de az istenér nem tudtam összefűzni a tcpdf-el, aztán sikerült letölteni egy olyat, ahol már össze van húzva az egész csak be kell tölteni az autoloader-eket és mehet.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16142) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, képeket kellene átméreteznem ... a dokumentáció alapján megcsináltam viszont lenne egy kérdésem... hogy tudnám egyszerűen megoldani azt a problémát hogy nagyon sokféle képméretem van és nekem csak az kötött, hogy a magasság 100px kell legyen a szélesség pedig úgy kellene változzon, hogy megmaradjon az eredeti arány...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16143) Edorn válasza kemkriszt98 (#16142) üzenetére


Edorn
aktív tag

Egy lehetséges megoldás: http://www.leoamros.com/tudastar/kepek-meretezese-vagasa-aranyositasa

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#16144) DNReNTi válasza kemkriszt98 (#16142) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egyszerű matek.
Minden képet úgy mentesz át 100px magasra hogy a szélességét arányosan alakítod. Pl: van egy 1000x750px képed. A magassága 100px lesz az eredi 13.00%-a. A szélességet megszorzod 0.1333-mal és done. Az eremény: 130x100px. A képarány mindkét eseteben 1:1.3. Egyébként a neten tuti találsz ezer féle lib-et erre a feladatra, de megírni se nagy kaland.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16145) norby10 válasza kemkriszt98 (#16142) üzenetére


norby10
csendes tag

Vagy checkold meg épp ezt: [link]

(#16146) kemkriszt98 válasza DNReNTi (#16144) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Nekem is ez jutott először eszembe de nem igazán sikerült pedig vagy 5x átnéztem és közben vezettem papíron. Arra gondoltam, hogy nem tudok valamit erről a sorról amit tudnom kéne ...
list($width, $height) = getimagesize($filename);

Aztán mikor láttam, hogy te is ezt javasolod átnéztem még1x... és persze, hogy 1 nullával kevesebb volt valahol :DD :B

Azért kösz a többieknek is :)

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16147) PumpkinSeed válasza Tele von Zsinór (#16136) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ja megvan, valamiért csak 30nak adtam meg az adatbázisban a helyet...

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16148) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, egy általam legyártott oldalt felpakoltam egy szerverre (bérelt) és azóta azok a részek ahol a php kód változtatni akar az adatbázis tartalmán egyszerűen nem akarnak működni... megnéztem az error_logs fájlt... semmit nem ír... a Usert amikor létrehoztam bepipáltam, hogy all privileges... tanácstalan vagyok...

Szerk.: itthoni gépen működik úgyhogy a kód az (gondolom én ) jó...

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16149) PumpkinSeed válasza kemkriszt98 (#16148) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha lokális volt az adatbázis akkor annak az elérési útjával lesz a probléma.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16150) kemkriszt98 válasza PumpkinSeed (#16149) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Igaz is meg nem is :D A reggel megnéztem még1x és rájöttem, hogy nagy hülyeséget írtam a tegnap... Nézzétek el nekem... nem kellene éjjel félálomban kérdéseket kiírni :DDD
Konkrétan 2 helyen nem működött... az egyik helyen tényleg az elérési útvonal volt a baj.. elütöttem egy spacet... :B
Na de a másik azért furcsa mert elvileg a dolog csak akkor mehetne tovább ha az adatbázissal való macera sikeres... ennek ellenére mégis tovább fut de az adatbázisban nem változik semmi...

Tehát... az oldalon festményeket lehet rendelni... a vásárló beteszi a kosarába, ekkor az adatbázisban a festményhez tartozó sorban a státusz "elerheto"-ről "kosarban"-ra változik és elmentem a vásárló ip-jét is...
Ez eddig megvan itt viszont ha az illető befejezi a rendelést az adatbázisban "kosarban"-ról "eladva"-ra kellene állítanom... na és ez nem működik... kód

A gep_client_ip()-t StackOverflow-ról csórtam és teszteltem... jól működik...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.