Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16701) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#16699) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

akarsz róla beszélni?

A legjobb pszichológusok sem tudtak segíteni. :D

Ennyi idő PHP-zás után ezt azért remélem, nem kell megindokolni...

Nem persze.

(#16700) Sk8erPeter

...$images[img_path] ahol az i egy olyan változó ami...

$images[img_path][z]<- itt volt egy ilyen is, nem értem hova tűnt. (Akkor z mert az i-t a dőlt kezdetének definiálja. :D )Na de mindegy ami számomra nem derült ki a dokumentációból, hogy a fetch_assoc() hogyan indexeli az adatbázisból kikért adatokat. Ennek a megválaszolása minden kérdésemre választ adna. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16702) wis válasza PumpkinSeed (#16698) üzenetére


wis
tag

Eddig oké, de azt szeretném megcsinálni, hogy ezt pont fordítva tegye,

A lekérdezést tudod rendezni az ORDER BY kulcsszóval.

(#16701) PumpkinSeed

A fetch_assoc egy sort ad vissza és az oszlop nevekkel indexel.

[ Szerkesztve ]

(#16703) PumpkinSeed válasza wis (#16702) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez igen, nem létezik akkora facepalm amit erre be tudnék tenni. Miért akartam én ezt PHP-val megoldani? :D

Köszönöm a segítséget.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16704) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#16703) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"nem létezik akkora facepalm amit erre be tudnék tenni"
Jól látod a helyzetet. :DDD Így, hogy a kolléga igen egyszerűen megválaszolta, már az eredeti kérdést is értem, bár bevallom, azt feltételeztem, hogy ennél valami bonyolultabb problémakör megoldásában kérsz segítséget, de mindezt csak jóindulatból. :DDD

Szóval mi volt a gondod a prepared statementekkel? Amíg azt nem érted, nem használod, addig ne is folytasd a paraméterek átadásával történő adatbázis-lekérdezgetéseket bármilyen szerveroldali nyelvből. :DDD

Sk8erPeter

(#16705) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#16704) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"bár bevallom, azt feltételeztem, hogy ennél valami bonyolultabb problémakör megoldásában kérsz segítséget"

Ez azért érdekelt engem, mert $valami['asd'][1] így hivatkoztam az asszociatív tömbbe helyezett elemekre és nem akart értéket visszaadni semmilyen módon. A doksiban meg nem találtam ennek a megfelelő indexelés eljárását.

"Szóval mi volt a gondod a prepared statementekkel?"

Amikor elkezdtem csinálni ezt a hobbi projektet akkor prepared statement-el készítettem, de annyira nem akart összejönni, hogy aztán minden szívfájdalom nélkül ezt használtam. Komolyan mondom megpróbáltam belefektetni az energiát, de lusta voltam. Bár azt megígérhetem, hogy pénzt addig nem kérek webfejlesztésért ameddig ezt meg nem tanulom (meg minden mást), de mivel nagy részben csak szabadidőmben foglalkozok vele ezért ráér. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16706) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#16698) üzenetére


fordfairlane
veterán

A fetch_assoc és fetch_* társai egyszerre egy sort olvasnak be, tehát ha a sorrenden szeretnél változtatni valahogy, akkor vagy az adatbázis-lekérdezésedet kellene módosítani, hogy a PHP a megfelelő sorrendben kapja a recordsetet, vagy pedig be kell olvasni az összes sort egy PHP tömbbe, majd a PHP-ban végrehajtani a rendezést. A fetch_assoc egy rekordot tömbbe olvas be, de ez csak egy asszociatív tömb, aminek az elemei az aktuálisan beolvasott egyetlen rekord mezőit tartalmazzák.

Ha az adatbázis-lekérdezésnél nincsen rendezés-klauza (ORDER BY), akkor a kapott sorrend nem garantált. Sok esetben egyszerűen abban a sorrendben kapod meg a rekordokat, ahogy fizikailag egymás után helyezkednek el a háttértáron.

Esetben, ha jól értem, célszerű lenne felvenni egy plusz mezőt az adattáblába, amely eltárolná a feltöltés dátumát, és erre már lehetne növekvő vagy csökkenő sorrendű lekérdezést végrehajtani. Mysql-ben ezt egyszerű megoldani (TIMESTAMP DEFAULT CURRENT_TIME()), és ezt a mezőt a Mysql automatikusan be fogja állítani az aktuális időre a rekord létrejöttének pillanatában, a PHP kódban a rekordbeszúrásnál ezzel a mezővel nem is kell törődni.

Ha ez valamiért nem járható út, de a táblának van egy autoinkrement kulcsmezője, akkor arra is lehet rendezést végrehajtani.

HA ez sem jó valamiért, akkor csak az az út marad, hogy beolvasod az összes rekordot egy tömbbe, majd megfordítod az elemek sorrendjét (tán array_reverse(), vagy valami hasonló), majd végigmenve a tömbön, elvégzed a kiírást.

x gon' give it to ya

(#16707) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#16705) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez azért érdekelt engem, mert $valami['asd'][1] így hivatkoztam az asszociatív tömbbe helyezett elemekre és nem akart értéket visszaadni semmilyen módon.

A while($row = mysql_fetch_assoc()) egyszerre egy rekordot olvas be, és tárol el egy $row nevű változóban. A $row-ban az aktuális rekord egyes mezőit éred el, pl. a $row["img_path"]-ban megkapod az aktuális sor img_path nevű mezőjének értékét, de amint a ciklus újra lefut, a $row tömb új értéket kap, az előtte levő sor adata felülíródik.

Ha te a rekordokat össze akarod gyűjteni, mert további műveleteket akarsz vele végrehajtani (rendezni, csoportosítani pl.), akkor azt kb. így lehet:

$recordset = array();
while($row = mysql_fetch_assoc()) {
$recordset[] = $row;
}

Ezután kapsz egy recordset nevű tömböt, ami n darab asszociatív tömböt fog tartalmazni, épp annyit, amennyi rekordot beolvastál a while-ban.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16708) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#16706) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az adatbázisban van auto increment mező is és current time mező is, szóval lehet válogatni, nem értem miért ragaszkodtam annyira a PHP megvalósításhoz, és miért nem gondoltam az SQL-s megvalósításra.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16709) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#16705) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ez azért érdekelt engem, mert $valami['asd'][1] így hivatkoztam az asszociatív tömbbe helyezett elemekre és nem akart értéket visszaadni semmilyen módon."
Mert ez így értelmetlen, de erre már megadta a választ fordfairlane.

"Amikor elkezdtem csinálni ezt a hobbi projektet akkor prepared statement-el készítettem, de annyira nem akart összejönni"
De akkor miért nem kérdezel inkább, vagy guglizol tovább? :) És mi nem jött össze konkrétan?
Igazából egyébként Amazont (!) lehet rekeszteni stackoverflow.com-os, prepared statementtel kapcsolatos kérdésekkel is. Direkt nem Dunát írtam, mert az elcsépelt, az Amazon meg a legszélesebb-leghosszabb-legbővízűbb, szóval ezzel legalább nagyobbat mondok. :DDD

Sk8erPeter

(#16710) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#16707) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a segítséget viszont.

(#16709) Sk8erPeter

"És mi nem jött össze konkrétan?"

Nem tudtam adatot kiszedni az adatbázisból, és ez épp elég volt, hogy visszatérjek a jól megszokott részre. :)
Én is találtam egy nagy halom leírást, néhányat be is tettem könyvjelzőnek, majd ha lesz lélekerőm még pluszban tanulni valamit az egyetem mellett akkor megnézem.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16711) peterfihugo


peterfihugo
újonc

sziasztok, adott egy ismerősöm kódrészlete, amit sehogy se látok át igazán, hogy miért nem működik neki... ez egy oldal beregisztrált látogatójának profil oldala, és minden a látogató által módosított adatot elment, kivéve, ha a profilképet módosítja, azt nem menti el... vagyis mintha fel se töltené az új képet....... tudnátok neki ebben segíteni? :R

[link]

(#16712) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#16710) üzenetére


DNReNTi
őstag

Amennyiben MySQLi-vel próbálkoztál, olvasd át ezt: How to Use PHP Improved MySQLi extension (and Why You Should) Szvsz elég kimerítő és érthető leírás. Nem bonyolult. ;) 2-3 példa után röhögve használod.

(#16711) peterfihugo
omfg. :O

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16713) peterfihugo válasza DNReNTi (#16712) üzenetére


peterfihugo
újonc

tudom...tudom.... engem is.... :) De segíteni akarnék neki, szóval remélem valaki felfedezi a hibát... :)

(#16714) DNReNTi válasza peterfihugo (#16713) üzenetére


DNReNTi
őstag

Lépésről lépésre:
- a kép fizikailag felkerül e a szerverre?
- a kép a megfelelő helyre kerül e?
- a $fn (beszédes nevű) változó tartalma mi a mentés előtt?
- lefut e a lekérdezés?
- az adatbázisba bekerül e valami?
- ha igen mi?

Hirtelen ennyi.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16715) wis válasza peterfihugo (#16711) üzenetére


wis
tag

Fájlfeltöltésnél ez is kell a form-ba: enctype="multipart/form-data"

(#16716) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Tudnátok-e légyszíves segíteni, hogy ez a weboldal : http://www.cameronballoons.co.uk/
hogyan van megvalósítva ?

Konkrétan arra gondolok, hogy ha jól látom, akkor ez a weboldal mobiltelefonra is optimalizálva van, hogy jól jelenjenek meg a dolgok.
Meg elég modernnek, mostani megvalósítási módszernek tűnik számomra ez a legörgethető fajta weboldal.

Valamilyen tutorialt, vagy már megvalósított minta weboldalt tudnátok-e légyszíves linkelni, amit ha letöltök és átalakítok, akkor meg tudok ilyenre valósítani, mint ez a fenti ?, mert pont ilyet szeretnék létrehozni.

köszi szépen.

(#16717) DNReNTi válasza Orionk (#16716) üzenetére


DNReNTi
őstag

A legegyszerűbb móccer: Bootstrap.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16718) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Ezt ti hogy oldanátok meg?
Az a lényeg hogy minden felhasználónak kellene egy helyezés, ami nyilván 1-től max. annyi lehet mint amennyi felhasználó van.
Tehát pl. 1-5000-ig.
A helyezés a regisztráció idő és más szempontok alapján lesz meghatározva.

Na most, arra gondoltam hogy kiíratom az összes felhasználót és utána for ciklussal adok mindenkinek egy helyezést, a lekérdezés csökkenő sorrendje szerint, de viszont akkor a for ciklusba kellene egy INSERT és az úgy elég daráló szerintem több ezer felhasználónál ...

Remélem nem írtam nagy butaságot. :))

[ Szerkesztve ]

(#16719) Peter Kiss válasza tothjozsi96 (#16718) üzenetére


Peter Kiss
senior tag

Készíts tárolt eljárást.

(#16720) DNReNTi válasza tothjozsi96 (#16718) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szerintem ez ebben a formában mindenhogy dara. :D

Az én javaslatom inkább egy pontrendszer, ami alapján sorrendet állíthatsz fel a felhasználókból egyetlen lekérdezéssel: Magyarul lenne egy mező a felhasználók táblában, amely különböző interakciók hatására növekedne, esetleg csökkenne is. Regisztrációtól eltelt időt lehetne CRON-nal vezetni, a többi részletkérdés. Így megoszlana a "sorbarendezés" feladat. Amikor pedig arra vagy kíváncsi ki a top X db felhasználó, csak a pontok alapján rendezve lekérded a táblát. Ez így nem dara.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16721) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#16712) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kicsit késve de: :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16722) Speeedfire válasza tothjozsi96 (#16718) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én készítenék erre egy kapcsolótáblát, ami össze van kötve a user-ekkel és csak update utasítás lenne. Az update-ben pedig aggregálnád a felhasználókat egy ROW_NUMBER() függvénnyel (nem tudom mi a mysql megfelelője).

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16723) Kommy


Kommy
veterán

valaki segítsen nekem, hogy ez miért rossz dátumot ír ki?

<?php print date( "Y-m-d H:i", $StopTime - 3600 );?>

ha a $StopTime értéke: 1426087212 akkor az eredménye 2015-03-11 17:20, ha leveszem a -3600-at akkor 1 órával későbbet mutat

A timestamp adatbázisból jön, a többi lekérdezésnél jó a kijelzés.

[ Szerkesztve ]

(#16724) DNReNTi válasza Kommy (#16723) üzenetére


DNReNTi
őstag

Bevallom nem értem. :D
Mi a kérdés pontosan? Mert így ahogy leírtad ez pont azt csinálja, amit kell.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16725) Kommy válasza DNReNTi (#16724) üzenetére


Kommy
veterán

Hát ez az, hogy én sem értem.

De rossz dátumot ír ki. ehát ami beírtam arra 2015-03-11-et ír ki. Ennél az egy lekérdezésnél rossz, pedig a változóban jó a timestamp.

(#16726) DNReNTi válasza Kommy (#16725) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem ír ki rossz dátumot. A '1426087212' timestamp az 2015. Március 11. 15:20:12 GMT. Tehát már eleve rosszul van akkor tárolva.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16727) Kommy válasza DNReNTi (#16726) üzenetére


Kommy
veterán

Igazad van, valamit elírhattam, furcsa is volt, hogy mindenhol jó csak ott nem. :W

(#16728) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi lehet az oka, hogy a laptopomon (win7 x64) https esetén működik a rewrite, de http esetén már nem.

htaccess

httpd.conf

httpd-vhosts.conf

httpd-ssl.conf

Ha valakinek segítene, nagyon megköszönném, mert nem tudok dolgozni a probléma megoldásáig.

(#16729) fordfairlane válasza #68216320 (#16728) üzenetére


fordfairlane
veterán

Próbáld ki, hogy a httpd.conf-ban a 265. sorban ezt a részt átírod:

AllowOverride None

AllowOverride All -ra.

Illetve ha virtualhostokat használsz, akkor a virtualhost configjában is felül tudod írni ezt a direktívát.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16730) #68216320 válasza fordfairlane (#16729) üzenetére


#68216320
törölt tag

Még a válaszod olvasása előtt a következő változtatásokat csináltam:

#Options Indexes FollowSymLinks
Options Indexes Includes FollowSymLinks

#AllowOverride None
AllowOverride AuthConfig Limit FileInfo

Nem tudom mik ezek, de a httpd-sni.conf-ból lestem ki. Ezzel elhárult a probléma. Rövid próbálgatás után úgy tűnik jó lett.

Köszönöm szépen a gyors segítőkészséget :R

Upd1: Kipróbálom csak azzal, amit írtál.

Upd2: És tényleg ennyi volt a gond. Visszaírtam a többit csak az AllowOverride lett All és működik. THX!

[ Szerkesztve ]

(#16731) fordfairlane válasza #68216320 (#16730) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom mik ezek, de a httpd-sni.conf-ból lestem ki.

Az AllowOverride valami olyasmi, hogy engedélyezheted, hogy .htaccess-ből milyen webszerver-direktívát írhatsz felül.

Most hogy jobban megnéztem a httpd.conf-ot, két AllowOverride is van benne. Egy általános jellegű, és egy a webroot directoryjára. Elég az utóbbinál engedélyezni a .htaccess-t. Illetve az "All" sem feltétlen szükséges, le lehet szűkíteni a felülírható direktívák körét a megfelelő kulcsszóval. Persze ha dev szerverről van szó, akkor nem érdemes ennyire belemenni a részletekbe.

Ez nyilván biztonsági megfontolásokból van így beállítva, hogyha egy támadó valami hiba folytán .htaccess fájlt tud létrehozni a szerveren, azzal ne tudja a webszervert átkonfigurálni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16732) hurvinka69


hurvinka69
újonc

Tiszteletem!

Web fejlesztéshez keresek egy olyan meglévő kiegészítőt a honlap felületbe, amibe tudok folyamatosan beilleszteni partnereket. Megjelenítve őket országos szinten, szolgáltatásaik szerinti csoportosításban. Egyfajta adatbázis, amiben lehet keresni is a felületen.
Olyan felépítésben szeretném mint a hasznaltauto.hu vagy a jogszabály gyűjtemény itt: http://net.jogtar.hu/

Tudtok ilyen létezéséről?

(#16733) Zedz válasza hurvinka69 (#16732) üzenetére


Zedz
addikt

Kiegészítőt? Tehát használatban van valamiféle CMS? Joomla, Wordpress, Drupal mondjuk? :)

(#16734) hurvinka69 válasza Zedz (#16733) üzenetére


hurvinka69
újonc

Nincsen semelyik. Ez az oldal: http://helpauto.eu/index.html

(#16735) Zedz válasza hurvinka69 (#16734) üzenetére


Zedz
addikt

Nem teljesen értem a kiegészítő szerepét, de ha eddig saját kóddal dolgoztál, akkor szerintem ennek megírása sem okozhat gondot. Ha elakadnál akkor segítünk. :)

(#16736) hurvinka69 válasza Zedz (#16735) üzenetére


hurvinka69
újonc

http://helpauto.eu/megyek/pest/pest_megye.html

A térkép alatti felsorolások szerint lesznek szolgáltatok az egész ország területéről. Őket szeretném egy áttekinthető rendszerbe vezetni, h ha ide jön valaki erre az oldalra és keresne egy autó szerelőt mondjuk pest megyében Érden, akkor ne egy hatalmas listából keljen kiböngésznie, hanem esetleg egy legördülős menű rendszerben gyorsan megtalálja a neki legközelebbit.

(#16737) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok!

Megakadtam PHP programozásban, ott, hogy hogyan lehet egy változót kiegészíteni pár karakterrel és egy változóval.

<?php

$min_num = ($_POST["min_num"]);
$max_num = ($_POST["max_num"]);
$no_num = ($_POST["no_num"]);

$true_num = mt_rand($min_num,$max_num);

if($no_num !== 0) {
$true_num = $true_num - mt_rand($min_num,$max_num);
$no_num = $no_num-1;
}

print "Your numbers: ";
print $true_num;

?>

Ez a sor a légyenes: $true_num = $true_num - mt_rand($min_num,$max_num);
(nem kivonni akarom)

Ez egy hasonló oldalnak a script-je, mint random.org-nak, de itt egyszerre több számot is lehetne kapni.
Pl: 17 - 15 - 11(ilyen formában)

Vagy is egy ilyen számom: 15
Ezt szeretném kiegészíteni így: 15 - 14

[ Szerkesztve ]

(#16738) biker válasza DR|FTK|NG (#16737) üzenetére


biker
nagyúr

$true_num = $true_num." - ".mt_rand($min_num,$max_num);

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16739) DR|FTK|NG válasza biker (#16738) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm. :R

Így néz ki a javított kód:
$min_num = ($_POST["min_num"]);
$max_num = ($_POST["max_num"]);
$no_num = ($_POST["no_num"]);

$true_num = mt_rand($min_num,$max_num);

while ($no_num !== 1){
$true_num = $true_num." - ".mt_rand($min_num,$max_num);
$no_num = $no_num-1;
}

print "Your numbers: ";
print $true_num;

Végeredmény :
Your numbers: 4 - 1 - 4 - 3
1-től 5-ig, 4 számmal. :))

[ Szerkesztve ]

(#16740) cucka válasza DR|FTK|NG (#16739) üzenetére


cucka
addikt

Az felmerült gondolatként, hogy mi történik, ha a júzer nem számokat post-ol azokba a mezőkbe, amelyekkel dolgozol?

(#16741) DR|FTK|NG válasza cucka (#16740) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Még nem hülyebiztos. Keresek erre is valami megoldást.

type="number", és minden okés.

[ Szerkesztve ]

(#16742) Sk8erPeter válasza DR|FTK|NG (#16741) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"type="number", és minden okés."
Ja, tehát akkor innentől kezdve soha többé nem kell validálni szerveroldalon... :DDD Háhogyne!

Sk8erPeter

(#16743) cucka válasza DR|FTK|NG (#16741) üzenetére


cucka
addikt

Azt ugye vágod, hogy a felhasználó bármit elposztolhat egy url-re, nem csak azt, amit te megengedsz neki az űrlapon?

(#16744) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki csinált már ilyent?
Tehát egy megrendelő űrlap feldolgozásáról lenne szó.
Amin a fizetés paypal-el működik.
Ha rendelnek, a paypal fizetés után ha complete üzenettel tér vissza akkor az adatbázisba hagyja jóvá a megrendelt csomagot.

Tehát ne nekem kelljen megerősíteni hanem hogyha a rendelőnek van annyi egyenlege és levonja neki a paypal akkor egyből meg szeretném erősíteni a csomagját.
Valaki foglalkozott már ilyennel?

(#16745) Peter Kiss válasza tothjozsi96 (#16744) üzenetére


Peter Kiss
senior tag

Én nem, de szerintem Instant Payment Notification kell neked.

(#16746) biker válasza tothjozsi96 (#16744) üzenetére


biker
nagyúr

én payu-val csinálam ilyet, igen, ipn visszatérő üzenettel lehet igazolni hogy levonták a pénzt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16747) peterfihugo


peterfihugo
újonc

sziasztok, egy kérdésem lenne:
[link]
Van ez a Github-os script.... önmagában ezt működésre lehet bírni? Nem igazán értek ehhez a részéhez, mert ez a script többnyire *.ERB fájlokat tartalmaz... és nem tudom, hogy van e rá mód, hogy "futtathatóvá" tegyem tárhelyen... ha igen, akkor hogyan? Vagy ez pontosan mire is jó??
Egy telekocsis rendszert kellene összehoznom a közeljövőben és szeretnék pár példát látni, hogy ki hogyan építette fel (adatbázis, szerkezet stb...)
Előre is köszönöm a válasz(oka)t :R

(#16748) disy68 válasza peterfihugo (#16747) üzenetére


disy68
aktív tag

Az a projekt ruby on rails-t használ.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#16749) fordfairlane válasza peterfihugo (#16747) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez egy Ruby on Rails alkalmazás. Az ERB kiterjesztésű az Embedded Ruby fileok. Ezek többnyire nézetfileok, amik vegyesen tartalmaznak Ruby és HTML kódot.

x gon' give it to ya

(#16750) DNReNTi válasza peterfihugo (#16747) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem akarlak elszomorítani, de ez nem PHP hanem Ruby.

"telekocsis rendszert kellene összehoznom a közeljövőben és szeretnék pár példát látni, hogy ki hogyan építette fel"
Ebből pedig az jön le, hogy te nem példákat akarsz látni, hanem kész forrást, amiből össze lehet ollózni a produktumot. Nem hiszem, hogy ilyen projektspecifikus példát találni fogsz, akár PHP, akár más egyéb nyelven. Példát mindig a részfeladatra keress. ;)

Szerk: Na megin' lassú vótam.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.