Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16401) honda 1993 válasza Peter Kiss (#16400) üzenetére


honda 1993
senior tag

Nem tudom, ha igy erzed akkor olvass sok konyvet.

XD alias IKSZDé

(#16402) #81999360 válasza Peter Kiss (#16400) üzenetére


#81999360
törölt tag

Eddig minden webes topikban piszkálták valamiért, ne bántsd már itt is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16403) fordfairlane válasza Peter Kiss (#16400) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát szerintem is, de én már inkább bele sem szólok, mert akkor megint keletkezik még ezer hsz, mire egy XAMPP install összejön. Eleve a localhost miért a xampp/htdocs/valami/-re mutat, már ez nem kerek, de nem, erős vagyok, nem szólok közbe, nem kérdezek rá. Eleve ha valaki ennyire nem ért hozzá, minek választ custom installt...

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16404) Peter Kiss válasza #81999360 (#16402) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem bántás, utlimate jó tanács, és mindenkor alkalmazható megoldás.

(#16405) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki tudna ebben segíteni?

Például: 310722 nap - 07:25:05

Ez egy olyan érték ami adatbázisból van kiolvasva, de külön adatbázis bejegyzésekből.
És ezt a felhasználó generálja, de viszont van amikor 1 nap alatt bekerül az adatbázisba mondjuk 10x hogy 5 óra.
Tehát 10x 5 órán keresztül megnyitott mondjuk valamit, ilyesmire kell gondolni, és én ezt 5 órának akarom elkönyvelni, nem pedig 50-nek.

Mivel ez egy ilyen összesített érték lenne.

Remélem valaki érti.

(#16406) Sk8erPeter válasza Peter Kiss (#16400) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Valszeg jól sejted.

(#16394) DS39 :
Teljesen mindegy, mindkettő kb. ugyanolyan, és nem kellene, hogy ekkora gondot jelentsen a beüzemelése.

Sk8erPeter

(#16407) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16406) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hat ez nem igaz. :C
olyanok vagytok mint az elefantok XD. Sosem felejtetek el semmit.
5 ev mulva is a mostani baromsagaim miatt fogtok szivatni ? :C

Egyebkent annyit bevallok, hogy a legnagyobb problemam az az hogy nagyon turelmetlen vagyok, es ha valamit nem tudok megoldani max 5 perc alatt, akkor maris rohanok segitsegert. ( Bar belatom hogy nem tul jo ez a hozza allas.)

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16408) #81999360 válasza honda 1993 (#16407) üzenetére


#81999360
törölt tag

Ha 5 év múlva is így fogsz viselkedni, akkor lehet :DDD

(#16409) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#16367) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Van amúgy valamiféle biztonsági rés ilyen téren, ha ez túl magasra van állítva?

(#16359) tothjozsi96

Lehet felveszem 3 évre és akkor nem fog sűrűn ledobálni. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16410) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#16407) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Egyetlen kérdésem lenne. Mit szenvedsz a XAMP-al mikor ott van ez a portable webserver. Letöltöd és megy. Nincs baszakodás a konfigurálással, nincs baszakodás a telepítéssel. De ha jól emlékszem már tanácsoltam egyszer. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16411) tothjozsi96 válasza PumpkinSeed (#16409) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amúgy szerintem biztonságilag nincs vele baj, főleg ha az alapja jól megvan írva.
Ellenőrizd hogy minden rendben van-e ...

(#16412) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#16410) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mondjuk a PHP 5.3 engem nem gyoz meg. Meg hogy kezel igy alias-okat? Vagy hogy fut szolgaltataskent? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16413) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#16412) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerinted téged kell, hogy meggyőzőn? :D Ha erre igen a válasz akkor szerinted akinek ajánlottam nem pont megfelelő? :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16414) Sk8erPeter válasza DNReNTi (#16412) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"hogy fut szolgaltataskent?"
Úgy, hogy nem szolgáltatásként fut... :U
Egy nagyon egyszerű webszervert például Javában vagy C#-ban is össze lehet dobni elég rövid idő alatt. (Most azért írtam pont ezt a két nyelvet, mert ezekhez aztán tényleg nem kell különösen megerőltetnie magát az embernek, hogy összehozza, meg nem szükséges n+1 library-t keresgélni. Meg azért, mert Javában már szórakoztam ilyennel. :DDD) Szokásos alkalmazásként fut (ergo nem szolgáltatásként, ami felhasználói belépéstől függetlenül is tudna futni), fogadja és feldolgozza a kéréseket.
Most ez csak azért érdekes, mert azért nem akkora mágia, hogy hogyan tud portable módban futkorászni.

Hogy érted, hogy hogy kezel aliasokat? URL aliasokra gondolsz? Vagy a VirtualHostokra?

============

(#16410) PumpkinSeed :
Használtam már XAMPP-ot, nem ennyire szenvedős... :DDD

============

(#16407) honda 1993 :
Az ilyen szintű türelmetlenség valóban nem nagy erény egy fejlesztőnél. Már feltettem a költői kérdést a másik topicban, mit csinálsz majd, amikor ennél sokkal komplexebb problémákat kell megoldani, meg ennél milliószor bonyolultabb dokumentációkat kell olvasni,hogy megértsd valaminek a működését, és hogy tudj is fejleszteni hozzá? (Mondjuk egy keretrendszer, egy API, egy library vagy akármicsoda.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#16415) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#16414) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

PHP - ban is nagyon egyszerű webszervert csinálni. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16416) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#16415) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát biztos, én abban tuti nem csinálnék. :DDD (Mondjuk az is igaz, hogy minél többet tevékenykedik az ember tisztességes programozási nyelvekben, annál kevésbé vágyik pl. PHP-ra. ;]) Amúgy van ilyen is:
http://php.net/manual/en/features.commandline.webserver.php
"As of PHP 5.4.0, the CLI SAPI provides a built-in web server."

Sk8erPeter

(#16417) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#16410) üzenetére


fordfairlane
veterán

A XAMPP feltelepítésénél ez sem egyszerűbb. Annyi az egész, hogy next-next-finish. Ja, és meg kell jegyezni, hogy webroot alaphelyzetben a C:\xampp\htdocs. Van hozzá control panel, ahol indíthatod, service-ként regisztrálhatod a megfelelő komponenst. Eddig még nem láttam olyan embert, akinek problémát okozott volna a XAMPP üzembehelyezése.

x gon' give it to ya

(#16418) Zedz válasza Sk8erPeter (#16416) üzenetére


Zedz
addikt

Miért gondolod így? :)

(#16419) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#16416) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ugyan erre gondoltam, mint amit linkeltél.
Nyugodtan menj át dotnet fejlesztőnek, nem fogunk hiányolni. ;] :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16420) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#16419) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amire reagáltál, abban mondjuk én a webszerver megírására gondoltam, nem a kész progi elindítására, mármint ez csak azért volt érdekes, mert nem valami mágia van a hordozható webszerver mögött sem. De végül is ez a beépített webszerver is ezt igazolja. :)
Mi ez a túláradó jóindulat? :U Úgy örülök, hogy hosszú idő után megjelentél, hogy gyorsan lecsapj erre a lehetőségre... ;]

(#16418) Zedz :
Áh, hosszú, bevallom, lusta vagyok összeszedni a szempontokat, volt is már sok szó a topicban a nyelv furcsaságairól, a gyengén típusosságából és magának a nyelvnek a hibáiból vagy rossz koncepcióiból sok kényelmetlenség adódik. De az tény, hogy nekiesni magának a fejlesztésnek pofonegyszerű a segítségével, ez előnye is és hátránya is egyben.

Sk8erPeter

(#16421) Zedz válasza Sk8erPeter (#16420) üzenetére


Zedz
addikt

Most milyen nyelvel dolgozol? Valamilyen C? Java?

(#16422) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#16420) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A beépített webszerver egy nagyon gyors megoldás, nyilván nem tud annyit, mint egy apache, de bele lehet fejleszteni. :)

Mi ez a túláradó jóindulat? :U Úgy örülök, hogy hosszú idő után megjelentél, hogy gyorsan lecsapj erre a lehetőségre... ;]
Semmi extra, szívből jött. :DDD
Néha unalmas, hogy mindenki lehúzza a php-t, holott a legtöbb weblap ez fut. Vannak hibái, de nem szabad elfelejteni, hogy folyamatosan fejlesztik. Aki nagyon bele akar mélyülni, írhatja a kódot akár zephir-ben is. Ott meg még a sebességgel sincs gond.
Hosszú idő, nem is olyan rég írtam, hogy lesz webconf idén is a BME keretein belül. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16423) fordfairlane válasza Speeedfire (#16422) üzenetére


fordfairlane
veterán

idén is a BME keretein belül. Nem az OE-n?

x gon' give it to ya

(#16424) Speeedfire válasza fordfairlane (#16423) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De, valóban OE. Félreírtam. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16425) honda 1993


honda 1993
senior tag

Udv. Sokat probalkoztam ,de valami nem stimmel.

A xampp helyett felraktam a wampservert, es miutan online van, beirom hogy localhost. ( itt meg mukodik ), de aztan amikor beirom a pontos eleresi utvonalat, akkor valamiert hibauzenetet dob ki.

Not Found

The requested URL /valami/index.php was not found on this server.
Apache/2.4.9 (Win64) PHP/5.5.12 Server at localhost Port 80

Az eleresi utvonal 100% hogy jol van megadva. ( az index.php fajl a "www" mappaban van)

En arra gondoltam hogy meg be kell allitani valamit a wampwerverben, de sajnos fogalmam sincs hogy mi lehet a problema, mert ha csak localhostot irok, akkor rendben van a dolog. ( csak akkor kapok hibauzenetet , amikor a php kodot szeretnem futtatni )

Legyszives segitsetek hogy megis mi lehet a problema, mert egyszeruen nem jovok ra. :R

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16426) Peter Kiss válasza honda 1993 (#16425) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha az index.php a www-ben van, miért pakolod be az útvonalba a "valami"-t?

(#16427) honda 1993 válasza Peter Kiss (#16426) üzenetére


honda 1993
senior tag

A www-ben van egy valami mappa, es a valami mappan belul van az index.php .

XD alias IKSZDé

(#16428) tothjozsi96 válasza honda 1993 (#16427) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Remélhetőleg tartalmaz ékezetet vagy valami ilyesmit?
Most nem értem, tehát tök egyszerű a használata.
Veled van a hiba, ez biztos.

(#16429) fordfairlane válasza honda 1993 (#16425) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én a XAMPP installt úgy szoktam kezdeni, hogy a webroot mappát kitörlöm, utána pakolom oda a saját cuccaimat.

x gon' give it to ya

(#16430) honda 1993 válasza tothjozsi96 (#16428) üzenetére


honda 1993
senior tag

"Remélhetőleg tartalmaz ékezetet vagy valami ilyesmit?
Most nem értem, tehát tök egyszerű a használata.
Veled van a hiba, ez biztos."

Tehat mar megint itt tartunk, hogy tok egyszeru, es megis csak ennyit kapok valaszkent, hogy (velem van a problema).
De mivel mindent reszletesen leirtam, (meg a hibauzenetet is bemasoltam, es csak annyit mondasz hogy "pedig ez tok egyszeru es veled van a baj") akkor azert felmerul a kerdes, hogy miert nem kapok toled erdemleges valaszt ?
Egyebkent nem tartalmaz semmi fele ekezetet.

WWW mappban van egy valami mappa, ezen belul van az index.php.

Bongeszobe pedig beirom az alabbi szoveget : localhost/valami/index.php

probaltam mar igy is: localhost/www/valami/index.php es igysem tudtam mukodesre birni.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16431) honda 1993 válasza fordfairlane (#16429) üzenetére


honda 1993
senior tag

Ertem, azonban itt nincs ilyen mappa, arra viszont mar gondoltam hogy a www mappaban levo dolgokat kitorlom, lehet hogy azok kavarnak be.

Ezek vannak a www mappaban : favicon , index ( ez nem az altalam letrehozott index) ,es egy testmysql fajl is talalhato meg ugyanitt, a www mappan belul.

tehat : favicon, index, testmysql.
es itt van meg az altalam letrehozott valami mappa is, amin belul az index.php van.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16432) tothjozsi96 válasza honda 1993 (#16431) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egyáltalán a favicon megjelenik a böngészőből?

(#16433) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#16430) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen portra van állítva a webservered?

Próbáld meg, hogy localhost:80, vagy azt a portszámot adod meg amire állítva van.

Vagy kipróbálod végre azt a rohadt USBWebservet. ;]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16434) honda 1993


honda 1993
senior tag

Koszonom, de megoldottam.

Az erdekesseg kedveert leirom hogy mi volt a problema.

A tanacsotokat kovetve letrehoztam egy uj HTML fajlt, aminek .php kiterjesztest irtam a vegere.

(Es itt megjegyeznem, hogy direkt kerdeztem hogy ha html fajlt nyitok, akkor miert kell .php-t irni a vegere, es miert nem jo ha php fajlt nyitok, es annak a vegere irom be a .php-t)

Szoval ezek utan fogtam, es szepen a <body></body> reszbe irtam be egy rovidke kis php kodot.

Aztan most veletlen eszrevettem hogy a php storm-ban a fajl neve ez lett: "index.html.php" ( hiszen HTML fajl lett megnyitva). Es ennek a HTML fajlnak adtam .php kiterjesztest.

Tehat en most ugy hiszem, hogy amikor megkerdeztem hogy nem -e hulyeseg az hogy a megnyitott html fajlt mentem el .php kiterjesztessel, akkor jogos volt a gyanum, miszerint igen is hulyeseg volt.

XD alias IKSZDé

(#16435) honda 1993 válasza PumpkinSeed (#16433) üzenetére


honda 1993
senior tag

Amikor meg nem mukodott akkor azt is megneztem, es termeszetesen a 80-as port volt beallitva.

Tehat a lenyeg hogy csak megoldottam, de ettol fuggetlenul is Koszonom hogy megint turelmesek voltatok.

(Bar talan nem pofatlansag azt allitani hogy jelen esetben nem csak az en hulyesegem volt a problema forrasa.)

XD alias IKSZDé

(#16436) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#16422) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Semmi extra, szívből jött. :DDD
Néha unalmas, hogy mindenki lehúzza a php-t, holott a legtöbb weblap ez fut. Vannak hibái, de nem szabad elfelejteni, hogy folyamatosan fejlesztik."

Ja értem, tehát szerinted egy szakmai véleményre személyeskedéssel válaszolni pont jó reakció... ;) De örülök, ha ezzel hozzájárulhattam a boldogságodhoz. :DDD
Az nem túl erős érv a nyelv jósága mellett, hogy a weboldalak nagy része PHP-ben íródott. Minden jöttment hostingcég is kínál PHP-futtatási lehetőséget olcsón vagy akár ingyen (egy domainnévért cserébe, bár ASP.NET-nél is vannak akár ingyenes lehetőségek, persze korlátokkal), a PHP ingyenes, open source, relatíve könnyű nekiesni a fejlesztésnek a segítségével, a felkapottsága további népszerűséget generált, PHP-fejlesztőből pedig iszonyat sok van, csak a mennyiség ugye nem mindig minőség. Természetesen sok előnye van a PHP-nek, pl. pont a népszerűségéből következő nagyon komoly támogatottsága. Viszont a gyengén típusossága és a nyelv helyenkénti koncepcionális hibái hátrányosak és idegesítőek tudnak lenni. Tudod, hogy én is fejlesztgetek benne, de ettől még látom a hibáit (és szerintem semmiben nem jó az elvakultság). Ja, de tudom, most akkor az erre a szerinted jó reakció, hogy húzzak el, nem fogsz hiányolni. ;]

Sk8erPeter

(#16437) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16434) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogy mi van?! :DDD Tehát szerinted most az számít, hogy a fájlt miben hoztad létre, és konkrétan a PHP Stormnak melyik beállításai alatt? :D Teljesen mindegy. Akár Notepadben is létrehozhattad volna a .php-kiterjesztésű fájlt, amíg a kód megfelelő benne. Nagyon valószínű, hogy valami mást csináltál, amitől helyrejött, mondjuk úgy tűnik, már sosem fogunk rájönni, mi volt az.

"A tanacsotokat kovetve letrehoztam egy uj HTML fajlt, aminek .php kiterjesztest irtam a vegere."
Igazából nem értem, minek emelted ki a két félkövérített szót. :D Ha a fejlesztőkörnyezetben mondjuk véletlenül vagy direkt stylesheetet hozol létre (CSS-fájlt), és utána a fájlkezelőben megváltoztatod ezt a fájlt úgy, hogy a .css-kiterjesztés helyett .php-t írsz a végére, majd beleírsz ebbe a fájlba egy PHP-kódot (persze a <?php azért minimum legyen benne), az is tökéletesen kell, hogy működjön.

"(Es itt megjegyeznem, hogy direkt kerdeztem hogy ha html fajlt nyitok, akkor miert kell .php-t irni a vegere, es miert nem jo ha php fajlt nyitok, es annak a vegere irom be a .php-t)"
Heh? Erre lásd előbbi bekezdésem.

"Tehat en most ugy hiszem, hogy amikor megkerdeztem hogy nem -e hulyeseg az hogy a megnyitott html fajlt mentem el .php kiterjesztessel, akkor jogos volt a gyanum, miszerint igen is hulyeseg volt"
Sajnos a gyanúd alaptalan. :(

Sk8erPeter

(#16438) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16437) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hát, akkor megint sikerült hülyét csinálnom magamból.
Nembaj, már megszoktuk.

Azért gondoltam hogy ez a probléma, mert miután észrevettem hogy index.html.php lett a fajl neve, gondoltam hogy akkor megpróbálom hogy eleve egy php fájlt hozok létre. (és így azonnal működött is).

De mielőtt félreértenétek, nem én adtam index.html.php nevet neki, én csak index.php néven mentettem el.

Ez már csak szigorúan elméleti kérdés, nincs semmi problémám, műkodik minden.

De úgy ahogy a CSS-t is lehet a HTML-be ágyazni, illetve külön CSS fájlt is létre lehet hozni ami ugyan úgy működik, gondolom ugyan ez igaz. Php-ra is.

Tehát végül is mindegy hogy HTML-be ágyazom a php kódot, vagy egy külön php fájlba írom nem?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16439) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16438) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, természetesen PHP-kódot HTML-kódba is lehet ágyazni (nyilván), meg lehet egy csupa PHP-kódból álló fájlod is, amiben egy sor HTML-kód nincs... (és egyébként a záró ?> opcionális, csupa PHP-kódból álló fájlnál nem is érdemes használni egyáltalán) Az viszont nem mindegy, milyen a fájl kiterjesztése, mert ahhoz, hogy például a .html vagy más kiterjesztésű fájlokban is az elvártak szerint lefusson a PHP-kódod, megfelelően konfigurálni kellene a szervert (ami esetedben az Apache, de lehetne ez IIS és más is, tök mindegy, a lényeg, hogy megfelelően kiszolgálja a tartalmat). Alapértelmezetten nem ez a helyzet, .html-kiterjesztésű fájlnál alapból nem értelmeződik a PHP-kód, tehát ha egy .html-kiterjesztésű fájlba beleírsz egy PHP-kódot, akkor azt látni fogod kliensoldalon a forráskódban, amikor megnyitod az oldalt. (Az meg nem jó. :D)

Sk8erPeter

(#16440) _ak_ válasza honda 1993 (#16438) üzenetére


_ak_
addikt

Ezt a tanfolyamot csináld végig és sokkal érhetőbb lesz minden. Magyar, itt-ott elavult, de ahogy elnézem, sokat segítene a dolgok megértésben.

Let's begin, de gozaimasu!

(#16441) honda 1993 válasza _ak_ (#16440) üzenetére


honda 1993
senior tag

Köszönöm, ez tetszik. (olvasgatom is)

Sk8erPeter: Szintén köszi, gyakorolgatok, aztán majd később jövök hogy fárasszalak még titeket egy kicsit. (csak hogy ti se unatkozzatok).

:D

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16442) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#16436) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, de tudom, most akkor az erre a szerinted jó reakció, hogy húzzak el, nem fogsz hiányolni.
Húzzál el. ;]

Erre csak azt tudom írni, hogy minden nyelvben vannak pozitív és negatív dolgok. Nem lehet azt kimondani, hogy márpedig az xy a legjobb.

Az nem túl erős érv a nyelv jósága mellett, hogy a weboldalak nagy része PHP-ben íródott.
Márpedig ez egy igen erős indok, szerintem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16443) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#16442) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lépj már feljebb legalább a nagycsoportos óvodásokhoz. ;]

"Erre csak azt tudom írni, hogy minden nyelvben vannak pozitív és negatív dolgok."
---- Speeedfire Coelho ;] ;]

"Nem lehet azt kimondani, hogy márpedig az xy a legjobb."
Még szerencse, hogy senki nem beszélt arról, mi a legjobb. :DD

"»» Az nem túl erős érv a nyelv jósága mellett, hogy a weboldalak nagy része PHP-ben íródott.
Márpedig ez egy igen erős indok, szerintem."

Ja értem, tehát attól lesz jó valami, ha sokan csinálják. :D (Mr. Bustát is sokan szeretik - leginkább a kiskamasz korosztályból -, aztán mégis szar zenét csinál. ;] A celeblóf@sz és valóságshow műsorokat is sokan bambulják, de attól nem lesz jó. Oravecz Coelho Nóra idézeteit is rengetegen zabálják, pedig röhejesen közhelyesek. Még szerencse, hogy a PHP mindezeknél tényleg sokkal jobb. :DDD (Csak hogy félreértés ne essék, hogy összevethető lenne. :D))

Sk8erPeter

(#16444) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#16443) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lépj már feljebb legalább a nagycsoportos óvodásokhoz. ;]
Nem vagyok rá képes. :P

Ja értem, tehát attól lesz jó valami, ha sokan csinálják. :D (Mr. Bustát is sokan szeretik - leginkább a kiskamasz korosztályból -, aztán mégis szar zenét csinál. ;] A celeblóf@sz és valóságshow műsorokat is sokan bambulják, de attól nem lesz jó. Oravecz Coelho Nóra idézeteit is rengetegen zabálják, pedig röhejesen közhelyesek. Még szerencse, hogy a PHP mindezeknél tényleg sokkal jobb. :DDD (Csak hogy félreértés ne essék, hogy összevethető lenne. :D))

A sex-et is sokan csinálják, akkor az nem jó? :DDD ;]
Bustát minek kellett felhozni...?! :O

Valóban nem attól lesz jó a nyelv, mert sokan használják, de ha sokan használják, akkor megéri vele foglalkozni és időt áldozni rá, még ha vannak hibái is. ---- Speeedfire Coelho

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16445) Sk8erPeter válasza Speeedfire (#16444) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon szép idézet lett így a végére. :DD

Sk8erPeter

(#16446) DNReNTi válasza _ak_ (#16440) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez tényleg hasznos lehet. Nem azt mondom, hogy hibátlan, mer' sok helyen bele lehetne kötni, de anno kezdőként sokat spórolt volna nekem egy ilyen olvasmány.

(#16441) honda 1993
Ne csak olvasgasd. :D Hanem a bevezetőtől kezdve olvasd és csináld is meg a példákat, hiába úgy gondolod, hogy az haszontalan, mert téged csak az 56. érdekel. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16447) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#16439) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Erről most nem tudom hogy jutott eszembe, de az érdekelne, hogy nagyobb projekt esetén az MVC-t alapul véve, úgy érdemes-e csinálni, hogy minden php programrész egy külön fájlban van és csak meghívom őket a megfelelő paraméterezéssel, vagy az nagy probléma, ha néhány helyen a HTML részben is vannak PHP kódrészletek?

Illetve egy függvény, hogy tud több String típust is visszaadni, például egy adatbázisból kiolvasott név és lakcím adatot például?

Megmosolyogtató beszélgetést olvashattam az előbbiekben. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16448) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#16447) üzenetére


DNReNTi
őstag

nagy probléma, ha néhány helyen a HTML részben is vannak PHP kódrészletek?
Én ezt nem értem. :D Ha behúzod a PHP-t külső fájlból akkor is lesz php a HTML-ben. (Illetve a pontosság kedvéért HTML lesz a PHP-ban.) Szóval: wat? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16449) _ak_ válasza PumpkinSeed (#16447) üzenetére


_ak_
addikt

Nem találkoztam sehol, semmi iránymutató értékekkel, szóval szerintem ez nem ennyire konkrét.
Persze törekedni kell a különböző logikák szétválasztására és legfőképp a kódismétlés kerülésére, de ha aránytalanul több munkával járna a szétválasztás, akkor elfogadható.

Nagyjából én így vettem le az elméletet, de egyrészt gyakorlatom alig, másrészt szerintem a project típusától is változhat.

Aztán remélem valaki kijavít, hogy ha hülyeséget mondtam. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#16450) honda 1993 válasza DNReNTi (#16446) üzenetére


honda 1993
senior tag

Fogom is csinálni, de most a melóhelyemen vagyok és majd csak akkor tudom elkezdeni amikor hazáértem.
Addig meg itt olvasgatok.
:D

XD alias IKSZDé

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.