Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16551) PumpkinSeed válasza tothjozsi96 (#16543) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mintha itt találtam volna egy leírást arról, hogy nem nagyon szabad így megoldani. Viszont hash+besózás egy jó megoldás szerintem, vagy legalábbis amiket én eddig olvastam.

Majd a user által megadott jelszót is ugyanezzel a módszerrel és megnézed, hogy a user által megadott és a db-ben lévő változat egyezik-e, ha igen akkor kap egy kekszet a felhasználó. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16552) tothjozsi96 válasza PumpkinSeed (#16551) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amúgy érdekes, mert most utána néztem, és most ezt tartják biztonságosnak, már nem nagyon terjesztik az md5-ös belépő rendszereket cookie-val ...
Amikor én kezdtem még régen akkor az volt a favorit, igaz hogy nem webshop és fórum oldalakkal foglalkozom.

Mellesleg most megnéztem és most jó a password_hash().

Nem tudom mi folyik itt. :DDD

(#16553) PumpkinSeed válasza tothjozsi96 (#16552) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Simple Text a legbiztonságosabb. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16554) mrpiko


mrpiko
újonc

Szaisztok php programozot keresek majdnem késsz oldalhoz olyan ermberke vegyen fel facera vagy skypera aki ért hozzá és van szabad ideje torrent oldalhoz keresek fejlesztőt ha van ilyen irjon skypen vagy facebookon itt nem mindig vagyok fent elöre is köszönöm további részleteket skype vagy face az

skype: nanonet5

face: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007324275230

[ Szerkesztve ]

(#16555) Sk8erPeter válasza tothjozsi96 (#16552) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Nem tudom mi folyik itt."
Igazából ebből a leírásodból ember legyen a talpán, aki megérti, miről beszélsz, hogyan is tesztelted, úgyhogy mi sem tudjuk, mi folyik nálad. ;] :))

==========================

(#16554) mrpiko :
Egy ilyen igénytelenül összeb@szott "álláshirdetésre" ne várd, hogy értelmes ember jelentkezzen. Nem túl jó ómen, ha még egy becsábító üzenet megfogalmazásába sem vagy hajlandó fektetni 30 másodpercnél többet, és még egy vesszőt sem vagy képes használni a tagmondataid elválasztásához.

Sk8erPeter

(#16556) tothjozsi96 válasza Sk8erPeter (#16555) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igazából egy regisztrációhoz kell, de a Wamp meg folyton Undefined Index-ezik, ezért van rajta az !empty ...

Egy tök alap regisztráció.
Csak az a baj hogy valamiért a 60 karakter helyett 63 lett, de most megnézem egy rendes linux alatt ...

[ Szerkesztve ]

(#16557) PumpkinSeed válasza mrpiko (#16554) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem ha valaki az Anonymous-nál dolgozik, akkor az csak képes már összedobni egy torrent oldal-t, főleg, hogy az nem is egy munkahely hanem egy eszme, és tudtommal ők is azt hirdetik, hogy nem lehetsz csapattag, hanem csak az eszme követője. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16558) Sk8erPeter válasza tothjozsi96 (#16556) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Így írtam bele.
echo password_hash($_POST["password"], PASSWORD_DEFAULT);
Alapból így van megadva amúgy:
$password = !empty($_POST["password"]) ? $_POST["password"] : '';
Azt hittem hogy valami baja lesz az empty-vel, de nem ..."

Már kapásból ennek a pár sorodnak sincs értelme. :) Ellenőrzöd a kulcs meglétét, átadod a tömbben ezalatt található értéket egy változónak, csak azt a változót ($password) nem használod fel a password_hash()-nél... ezért mondom, hogy ember legyen a talpán, aki érti a gondolatmenetedet. ;] Egyébként meg nyilván ellenőrizni kell egy kulcs/változó meglétét, mielőtt felhasználod, nem tudom, mit kell csodálkozni az Undefined index-szel kapcsolatos Notice-on.

Sk8erPeter

(#16559) tothjozsi96 válasza Sk8erPeter (#16558) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért írtam bele hogy $_POST["password"] mert a password_hash valahogy 63 karakter lett, a 60 helyet!!!

És ezért próbáltam meg a POST-al nem pedig az $password-al, remélem világos hogy miért az van ott. :))

(#16560) Sk8erPeter válasza tothjozsi96 (#16559) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó, és mivel ellenőrizted, hogy valóban 63 karakter lett? :U Mikor lett annyi, adatbázisba való feltöltés után, vagy még az alkalmazás "szintjén"? Az a baj, hogy csomószor harapófogóval kell kiszedni belőled az érdemi, nem mellébeszélő infókat, még sokszor így sem sikerül, és így az embernek csomószor elmegy a kedve a segítéstől.

Sk8erPeter

(#16561) tothjozsi96 válasza Sk8erPeter (#16560) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kiírattam a takelogin-ban és nyomtam egy CTRL+A-t, és beraktam egy Notepad++-ba ami kiírja hogy hány chars pontosan.

Utána megnéztem a password_verifiy-vel is, biztos ami biztos és mivel false lett így. :))

(#16562) Sk8erPeter válasza tothjozsi96 (#16561) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kiírattam a takelogin-ban és nyomtam egy CTRL+A-t, és beraktam egy Notepad++-ba ami kiírja hogy hány chars pontosan."
Atyaég... stringhossz-visszaadó függvényekről hallottál már? :O

Sk8erPeter

(#16563) tothjozsi96 válasza Sk8erPeter (#16562) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hallottam, de valahogy előbb jutott eszembe ez mint az strlen. :DDD

(#16564) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ha a PHP topik ilyen szinten marad a továbbikban, öngyi leszek.

x gon' give it to ya

(#16565) Peter Kiss válasza fordfairlane (#16564) üzenetére


Peter Kiss
senior tag

Csoportos öngyilkosság? PH! találkozó keretein belül. :DDD

(#16566) Sk8erPeter válasza Peter Kiss (#16565) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jól hangzik. :DD

Sk8erPeter

(#16567) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#16564) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

FB-n volt egy PHP csoport ahova beléptem és 1 hónap után kiléptem mert más se ment mint a változók kiíratásainál fellépő problémák "echo '$valami'; miért nem megy?".

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16568) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#16567) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mostanában kb. hasonló szinten tartunk a topicban ezekkel a "kimásoltam Notepad++-ba, és úgy láttam, milyen hosszú a karaktersorozat"-jellegű megnyilvánulásokkal. :W

Sk8erPeter

(#16569) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#16567) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pedig én ezt jól bírom, de most valami eltört bennem. :DDD

x gon' give it to ya

(#16570) martonx


martonx
veterán

Nem, a legjobb ha az ember inkább nem is olvassa a PHP topikot (hiszen a való életben valóban találkozik ilyen esetekkel :( ne higgyétek, hogy egy rakás PHP programozó, aki ugyan nem ír ide, egy pindurit is magasabb szinten van az itt kérdezőktől ), és csak akkor jön ide olvasni, amikor privátban megkapja az aktuális új gyöngyszemet :DDD

Én kérek elnézést!

(#16571) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

Ujra itt vagyok XD.

Egy ideje tanulgatom a php nyelvet is, es lassan majd szeretnek hozzafogni a login megirasahoz.

Az lenne a kerdesem hogy egy mukodokepes login kod megirasahoz szugsegem lesz -e meg masra is, vagy tenyleg "csak" annyibol all hogy megirom az ehez szugseges kodot, es az oldalammal egyutt feltoltom a web tarhelyre?

Pl en hallottam valahol olyat is hogy szugseg lehet Mysql-re is, (en pedig azt sem tudom hogy az pontosan mi is lehet).

Szoval sajnos egy kicsit ossze vagyok zavarodva, es azt szeretnem megtudni hogy ha kesz van a weboldalam, es a logint is sikerul majd megirnom php segitsegevel, akkor az egeszet csak siman fel kell toltenem, vagy lesz- e meg valami mas dolgom is mielott utjara engedem. :R

XD alias IKSZDé

(#16572) DS39 válasza honda 1993 (#16571) üzenetére


DS39
nagyúr

1. szükség

2. adatbázis nélkül sokra mész egy login folyamatnál..

(#16573) honda 1993 válasza DS39 (#16572) üzenetére


honda 1993
senior tag

Pontosan azert kerdeztem, mert nem igazan vagyok kepben.

XD alias IKSZDé

(#16574) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#16571) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"szugsegem lesz -e meg masra", "megirom az ehez szugseges kodot", "szugseg lehet Mysql-re is, (en pedig azt sem tudom hogy az pontosan mi is lehet)"
Ne szívassál már, először még jóindulatúan azt hittem, csak elgépelés volt a "szugseg" (még leírni is nehézkes ezt a szart, szóval elgépelés kilőve), akkor megpróbálom a fejedbe verni, szóval így a helyes: SZÜKSÉG. K-val, érted?! NEM G-vel!! Az "ehhez" pedig KÉT DARAB H! Hogy akarod megtanulni a PHP nyelvet, ha még a saját anyanyelvedet sem ismered? :DDD
Az meg már a szinte kommentálhatatlan kategória, hogy fogalmad sincs, mi az a MySQL. Mégis mi a lóf@szra való a Google? :O Asszem tényleg abba kéne hagyni a topic követését, mert ez már szánalmas, hogy hol tartunk. De még egy rohadt kérdést sem képesek mostanában megfogalmazni értelmesen az emberek, hogy mégis mi a frászt akarnak tudni. Most már bennem is eltört valami.

Sk8erPeter

(#16575) DNReNTi válasza honda 1993 (#16571) üzenetére


DNReNTi
őstag

"szugseg lehet Mysql-re is"
Igen, ez elképzelhető. Annyival kiegészíteném, hogy nem lehet, hanem 100%, hogy szükséged lesz valamilyen adatbázisra (pl mysql). Egyébként igen, megírod, feltöltöd, megy. Ennyi. ;)

Szerk: lemaradtam megin'.

(#16574) Sk8erPeter
:D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16576) DS39 válasza honda 1993 (#16573) üzenetére


DS39
nagyúr

de mivel nem vagy képben? ha logikusan végiggondolod a folyamatot, nem írsz ilyet. mondom ezt programozási ismereteket figyelmen kívül hagyva, ugyanis tök mindegy milyen nyelven írod php, java, asp.net, a login részt, ha nincs adatbázis ahonnan lekérdezd a felhasználók adatait egy bejelentkezéshez, akkor mit ellenőrzöl ha beírja, az e-mail címét, és egy jelszót?
egy átlag user is tudja, gondolja, hogy ha facebookra regisztrál, az vhol tárolva van, és ha bejelentkezik, és kiírja hogy elírta a jelszót, akkor azt vhogy, vhonnan ellenőrzi a rendszer.

egyébként én egy regisztrációs folyamattal kezdeném, mert amíg ez nincs csak előre "gyártott" felhasználók tudnak bejelentkezni az oldaladra.

[ Szerkesztve ]

(#16577) honda 1993 válasza Sk8erPeter (#16574) üzenetére


honda 1993
senior tag

Na igen, sorry a hibakert es azert is hogy hulyen fogalmaztam meg a kerdesemet.
De nem aludtam mar meglehetosen regen, es elegge faradt vagyok.

DS39 igen en is gondoltam, csak en ugy kepzeltem el hogy ez is a weblap tarhelyen van tÁrolva.

DNReNTi szinten koszi.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16578) DS39 válasza honda 1993 (#16577) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ott van/lesz tárolva. viszont előtte lokálisan kell megcsinálni, a wampserverben pl., majd azt csak be kell importálni a webtárhely adatbázis-kezelőjébe.

[ Szerkesztve ]

(#16579) DNReNTi válasza DS39 (#16576) üzenetére


DNReNTi
őstag

Lehet mondjuk egy txt fájlban is. Felhasznalonev.txt benne a jelszoval. Ha a beirt felhasznalonevre nincs fajl akkor nincs ilyen felhasznalo, ha van akkor megnezi egyezik e a jelszo. Tessek, adatbazis problema elharitva. :D :D

Nehogy valaki komolyan vegye....

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16580) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#16577) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy a böngésződben nincs olyan modul beépítve (gyárilag minden böngészőben van), hogy egy hatalmas piros hullámos vonallal aláhúzza úgy kb az egész mondatod? :D

Szerintem amúgy nem fektetsz elég időt a problémák kiküszöbölésére (én is itt tanultam meg). Ajánlatos egy pár órát végig szenvedni, hogy te találd meg a hibáidat, és ne egyből segítségért szaladni. Ilyenkor olyan dolgokat is megtanulhatsz amikre nem is számítanál. PHP manapság aligha létezik MySQL nélkül szóval ajánlatos nekifeküdni annak is és egy olyan könyvből/blogról/stb. tanulni ezt ami együtt tanítja őket.

(#16579) DNReNTi
Szerintem elég rossz megoldás lenne ez mert tfh. van 100.000 felhasználom. Ameddig a .txt állományban tárolt felhasználónév jelszó és mindezek egymás alatt a Ctrl+F-el kereshető ezzel szemben a te módszered.... :D Szerencséd, hogy odaírtad..... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16581) honda 1993 válasza PumpkinSeed (#16580) üzenetére


honda 1993
senior tag

Abban amit mondasz, van valami igazsag. :C

XD alias IKSZDé

(#16582) Zedz válasza honda 1993 (#16581) üzenetére


Zedz
addikt

Úgy fejlődnél a legtöbbet, ha a folyamatos feladás helyett inkább keresnéd a megoldást, próbálgatnád, és ha sikerül megcsinálni egy adott feladatot, akkor megérteni, hogy miért is működött a kód. Ha végképp elakadsz, akkor persze segítenek az itteniek, de a MySQL-es húzás például erős volt. :)

(#16583) honda 1993


honda 1993
senior tag

Jolvanna. :DD

Egy dolgot meg hadd kerdezzek meg.

Most tanulmanyozom a phpmyadmin oldalat ( localhost/phpmyadmin) parancsal ertem el.

es furcsallom hogy nem kell regisztralni, ( hozzateszem nincs is "regisztracio") menupont.
Szoval regisztracio nelkul is letre lehet hozni az adatbazist, es ahogy elnezem minden mast is meg lehet csinalni.

Tehat a kerdesem hogy van -e valami hivatalos oldaluk, ahova erdemes regisztralni a biztonsag kedveert. :R

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16584) Peter Kiss válasza honda 1993 (#16583) üzenetére


Peter Kiss
senior tag

Jesus f.ck.ng Christ. Amolyan Matthew McConaughey hanglejtéssel.

(#16585) cubix válasza honda 1993 (#16583) üzenetére


cubix
tag

NIncs, mert a phpmyadmint mikor telepíted meg kell adod az admin jelszavát.

「시작이 반이다」

(#16586) honda 1993 válasza Peter Kiss (#16584) üzenetére


honda 1993
senior tag

Koszi koszi :C

cubix ahha, hat akkor nekem valami kimaradt, mert sehol nem adtam meg egyetlen jelszot sem. ( de vegul is mindegy, mert mukodik minden) koszi

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16587) tothjozsi96 válasza honda 1993 (#16586) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Figyeljéé má, és akkor mi az SQL??? :DDD

(#16588) Zedz válasza honda 1993 (#16583) üzenetére


Zedz
addikt

Úgy néz ki a dolog, hogy gondolom fent van egy XAMPP a gépeden. Feltehetőleg indítottál rajta egy Apache webszervert és egy MySQL adatbázist. Nekünk most a második a fontos. Amit megtaláltál phpmyadmin kezelőfelületet, az grafikusan segít elérni a MySQL adatbázist. Kapaszkodj meg, akár a windows command ablakban is el tudnád érni a MySQL adatbázisod! :Y

Localhoston alapból root a felhasználónév, és nincs jelszó. De például ha bérelsz majd webszervert, akkor ott le fogják írni, hogy milyen módon tudod elérni a saját phpmyadminod, ahol pl. tudsz új adatbázist létrehozni az oldalad mögé.

(#16589) honda 1993 válasza Zedz (#16588) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hmm .

Koszi a segitseget, tenyleg fogalmam nem volt rola.

Egyebkent nem a Xampp van fent , hanem a wampserver. De ez nem valtoztat semmin.

Na es tenyleg sorry a sok hulye kerdesert, csak az a baj hogy meglehetosen erdekel a dolog es hat na. :C

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16590) DNReNTi válasza Peter Kiss (#16584) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kábé ezt szerettem volna írni :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16591) honda 1993 válasza DNReNTi (#16590) üzenetére


honda 1993
senior tag

Jo mondjuk igy visszaolvasva nehany kerdesemet, haaat mar banom hogy nem gondoltam meg haromszor hogy mit is akarok kerdezni.

XD alias IKSZDé

(#16592) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#16590) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha Brian eddig még csak gondolkozott a topik látogatásának befejezéséről ezek után biztos azonnal törli a kedvencek közül. :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16593) CSorBA válasza PumpkinSeed (#16592) üzenetére


CSorBA
őstag

Vagy egy minimum 5000 szavas esszét fogalmaz épp :)

(#16594) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Ti szoktátok vizsgálni a POST-ból származó adatokat akkor is hogyha egy felhasználó belép, vagy csak akkor hogyha regisztrál?

Elgondolkodtam rajta, lehet hogy jobb szűrni az engedélyezett karaktereket, például csak angol abc és 0-9-ig számok lehetnek benne.

Szerintem ez így célszerűbb, mert ha valaki inject-el, akkor itt már elbukik, vélemény?

(#16595) Zedz válasza tothjozsi96 (#16594) üzenetére


Zedz
addikt

Minden beviteli mezőt védj le. Lehetőleg kliens oldalon is, a szerver szerintem kötelező. :)

(#16596) DNReNTi válasza tothjozsi96 (#16594) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mint ahogy már előttem Zedz leírta, minden mezőt ellenőrizni kell szerver oldalon.

"Szerintem ez így célszerűbb, mert ha valaki inject-el, akkor itt már elbukik, vélemény?"
Mán úgy érted SQL Injection? Prepared Statements?

(#16593) CSorBA
Remélem. :D Olyan jól fogalmaz. :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16597) PumpkinSeed válasza CSorBA (#16593) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt használta.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16598) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Egy kérdésem lenne.
Az a lényeg hogy a hiba üzeneteket csak die()-al szeretném megoldani, nem szeretnék olyant hogy behívja a header-t is meg minden egyebet, csak a die simán ...

Na most, az a baj hogyha nem látja az oldal a header-ben lévő <meta charset="utf-8">-at akkor pedig már karakter hibás lesz.
A php fájlokat UTF-8 BOM nélküliben írom, nem tudom hogy tudnám megoldani.
De a header-t nem szeretném megjeleníteni (tehát fejléc, kinézet, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#16599) Peter Kiss válasza tothjozsi96 (#16598) üzenetére


Peter Kiss
senior tag

Ez nem header, hanem egy HTML meta tag: <meta charset="utf-8">

Ha a feldolgozás előtt (még mielőtt bármi történne az alkalmazásban) meghívod ezt, akkor nem lesz gond:
header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');

Ezzel tényleg HTTP header-t küldesz ki.

(#16600) tothjozsi96 válasza Peter Kiss (#16599) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem, de én úgy értem a header-t jelen esetben hogy van egy saját függvényem amit meghívok minden php elején és abban van a <html><head> satöbbi rész :DDD

Most már okés, beírtam abba a php-ba amit mindenhol meghívok és így már jó!
thx! :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.