Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15751) biker válasza Sk8erPeter (#15750) üzenetére


biker
nagyúr

Entity-n ajanlottak, elsore azt hittem, csak onallo weboldal, de raleltem az apira, es 100% az ami kell
De igazabol valami sokkal egyszerubbet terveztunk :)

"Takoltal bele" majdnem az lett

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15752) Vikus


Vikus
tag

Sziasztok mesterek!
Szeretnék hozzátok fordulni pár kérdéssel, remélem tudtok nekem benne segíteni. Tök amatőr szinten próbálkozok a témával ezért sorry, ha "hétköznapi" módon próbálom leírni mi a helyzet és pls így is álljatok hozzám :( :
A helyzet a következő:
Van egy üzenetküldős rész az oldalamon. név, tárgy, teló, mail cím, szöveg --> majd egy küldés gomb.
Beírom az adatokat addig oké, el is küldi, ahogy kell.
Viszont itt jönnének a bajok. Mivel amatőr vagyok a témában, csak hellyel-közzel látom mi mit jelent, ezért ami "mozgatja" ezt az üzenetküldési részt, a mondjuk: contact.php fájlt úgy "ollóztam össze", saját magam matekoltam ki mit hogyan kellene.
Leírnám mit szeretnék megoldani, majd a kódot. Lehet, hogy számotokra egyszerű, de nekem nagyon sokat jelentene, ha tudnátok segíteni, mert így is napokat "szórakoztam" mire összehoztam ezt.. :R
szóval:
1. első dolog, hogy mikor elküldöm az üzenetet, akkor kijön egy ablak, hogy köszi, továbbítottam. Viszont az alábbi üzenet jelenik meg: "KĂśszĂśnjĂźk ĂźzenetĂŠt!" vagyis az ékezeteket valahogy nem tudom miért, de ilyen irgalmatlan módon jeleníti meg. Ugyan ez a helyzet akkor is, ha nem írok be rendesen valamit, és nem engedi elküldeni. Ezt hogyan tudnám "magyarosítani"?
2. másik, hogy azt meg tudtam oldani, hogyha mindent kitöltök, és elküldöm az üzit, akkor egy ablak jöjjön elő, egy kis "ok" gombbal, majd visszavisz a kapcsolat oldalra. Viszont hogyan tudnám ezt elérni úgy is, hogyha nem töltök ki rendesen valamit és a hibaüzenetnél is kis ablak jöjjön elő? Mert a mostani állás szerint, egy külön "lap"-ra ugrik, azon is hasonló betűkészlettel kiírja az üzit, viszont ott a böngészőn belül tudok csak a vissza gombbal, visszajutni a kapcsolat oldalra.
3. sajnos mivel "ollóztam" ezért nem tudom mi a teendő, de mikor beviszem az adatokat, mondjuk név, mail cím, meg kell felelnie egy bizonyos elvárásnak. Ugye, ha nem értelmes mail címet ad meg az illető, aki írni akar nekem, akkor nem engedi elküldeni. Eddig ok. Viszont ugyanezt szeretném elérni a névnél is, és a telefonszámnál is. mondjuk a névnél csak ékezet nélkül enged, és kis betűvel, telefonszámnál is valami olyan kéne, hogy muszáj legyen kitölteni a mezőt, és betűket ne engedjen.
4. ez már csak "apróság", de azt szeretném még, hogyha megkapom mondjuk a címemre az üzit, akkor ugye a példa alapján kapok egy listát, hogy kitől jött, stb.stb.stb. Viszont szeretném formázni ezt a szöveget, mondjuk, hogy a "küldő" félkövér betűtípusú legyen, vagy dőlt, esetleg színt adni neki vagy valamit, vagy esetleg magát a szöveget, amit küld az illető az legyen dőlt betűvel... Ezt hogy tudnám megoldani?
És végezetül akkor a kód, ami alapján menne az egész.:
<?php
if(isset($_POST['email'])) {

$email_to = "minta@janos.com";

$email_subject = "Üzenet az oldalról!";


function died($error) {
echo "Elnézését kérem, de üzenetét nem tudom továbbítani!";
echo "Az alábbi hibákat észleltem:<br /><br />";
echo $error."<br /><br />";
echo "Kérem javítsa, hogy minél hamarabb továbbítani tudjam a feladóhoz! Köszönöm. <br /><br />";
die();
}

if(!isset($_POST['name']) ||
!isset($_POST['sub']) ||
!isset($_POST['email']) ||
!isset($_POST['number']) ||
!isset($_POST['comments'])) {
died('Elnézését kérem, de üzenetét nem tudom továbbítani!');
}

$name = $_POST['name']; // required
$sub = $_POST['sub']; // not required
$email_from = $_POST['email']; // required
$number = $_POST['number']; // not required
$comments = $_POST['comments']; // required

$error_message = "";
$email_exp = '/^[A-Za-z0-9._%-]+@[A-Za-z0-9.-]+\.[A-Za-z]{2,4}$/';
if(!preg_match($email_exp,$email_from)) {
$error_message .= 'A megadott e-mail cím nem megfelelő!<br />';
}
$string_exp = "/^[A-Za-z .'-]+$/";
if(!preg_match($string_exp,$name)) {
$error_message .= 'A megadott név nem megfelelő!<br />';
}
if(strlen($comments) < 2) {
$error_message .= 'A küldendő üzenet nem állhati ilyen kevés karakterből!<br />';
}
if(strlen($error_message) > 0) {
died($error_message);
}
$email_message = "Helló! :) Üzenetet kaptál azoldaláról! \n\n";

function clean_string($string) {
$bad = array("content-type","bcc:","to:","cc:","href");
return str_replace($bad,"",$string);
}

$email_message .= "Üzenet küldője: ".clean_string($name)."\n";
$email_message .= "Tárgy: ".clean_string($sub)."\n";
$email_message .= "Küldő e-mail címe: ".clean_string($email_from)."\n";
$email_message .= "Küldő telefonszáma: ".clean_string($number)."\n";
$email_message .= "Üzenet: ".clean_string($comments)."\n";


$headers = 'From: '.$email_from."\r\n".
'Reply-To: '.$email_from."\r\n" .
'X-Mailer: PHP/' . phpversion();
@mail($email_to, $email_subject, $email_message, $headers);
?>

<!-- place your own success html below -->

<script language="javascript" type="text/javascript">
alert('Köszönjük üzenetét!');
window.location = 'contact.html';
</script>

<?php
}
die();
?>

Pls. valaki segítsen ezen a szerencsétlen hülyegyereken! :D :B :U :F :R :R :R :R :R :R

(#15753) wis válasza Vikus (#15752) üzenetére


wis
tag

1. Minden fájl kódolása legyen utf-8. A html fejlécben is jelenjen meg: <meta charset="utf-8">
2. A javascript felesleges. A contact.html-t és contact.php-t gyúrd össze: a php kód legyen az elején a html a végén, az utolsó die()-t szedd ki. A hibaüzenetet az űrlap elé írasd ki.
3. if(strlen($comments) < 2) {...}: ehhez hasonlóan vizsgáld a többi mező meglétét is. Azt mondjuk nem értem a név miért csak kisbetűs és ékezet nélküli lehet csak.
4. Használj phpmailert vagy swiftmailert és abban könnyen állíthatsz össze formázott html e-maileket.

(#15754) Vikus válasza wis (#15753) üzenetére


Vikus
tag

Szia!

Köszi a segítséget.! ;) És a válaszod! ;)

A "magyarosítást" sikerült megoldanom, hogy az oldal elejére beraktam
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">

a php elé.. majd a legvégére is a lezárást. Így már szuper, köszi.

A másik dolgot is sikerült végül, a névhez beszúrtam ezt:
$string_exp = "/^[a-záéíóöőúüűA-ZÁÉÍÓÖŐÚÜŰ .'-]+$/";
így legalább már az ékezeteket is "támogatja". Szóval ez is pipa! ;)
Mellette még ezen felbuzdulva :D megcsináltam a telószámos részt, hogy csak számot fogadjon el, x-től y mennyiségig, ugyanez a tárgyas résszel is. hm.. tudom lehet nem nagy dolgok, de nekem nagy sikerélményt nyújt! :D :D sajna ilyen béna vagyok igen... :(

Viszont, az üzenetes formázást még mindig nem értem... nekem ez a phpmailer kicsit bonyolultnak tűnik, annyira nem akarom cicomázni az üzenetet, elég ha csak ki tudnám emelni a "Küldő" címszót, a "Tárgy"-at és így tovább.. adni neki egy színt aztán kész...
Valahogy így: <strong><font color="#B8652F">Küldő:</font></strong>
mondjuk...
a php-s kód végére még beraktam 2 sort:
$headers = 'From: '.$email_from."\r\n".
'Reply-To: '.$email_from."\r\n" .
[B]'MIME-Version: 1.0'."\r\n";
'Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1'."\r\n";[/B]
'X-Mailer: PHP/' . phpversion();
@mail($email_to, $email_subject, $email_message, $headers);

ezt a mime-s dolgot meg ami utána van. (lehet nem is kell oda... :s) mindenesetre bármit csinálok vagy nem jeleníti meg, vagy egyszerűen hozzácsapja a szöveghez a kódot...
Hasonlóképpen próbáltam összematekolni, de valahogy nem akarja az igazságot:
[link]
nekem még ez is sok lenne, csak egy "formát" akarok vele összehozni. Nem tudom mit kéne átvariálnom... ha berakom az "email_message" részhez, szintén hozzácsapja a szöveghez a kódot.. :s

Másik, nem akarom semmiképp összezsúfolni a html-ben lévő cumót még ezzel is, (eleve nekem már magasabb kategória ezt összehozni sajnos..:( ) másik, hogy ott van egy szép kis táblázat, aminek a végén rányomok egy gombra, és már küldi is ezt, szóval ez nekem bőven megfelelne, csak kicsit szeretném "szépítgetni" a végeredményt. Ezért nekem megfelelő ez a javascriptes dolog, mert rátolom, hogy küldés, kijön egy ablak, le "OK"-ézom aztán visszatértem egyből a kapcsolat oldalra. Valahogy ezt szeretném a hibaüzenetnél is, csak nem tudom hova rakjam a kódot.. :( Persze király lenne, ha mondjuk ezt egy java-s - mondjuk amolyan jquery-s képnézegetős formában - kapná a júzer :) de az sajna már iszonyat magas labda.... nekem..... :( :O
Ehhez valami vélemény? vagy valaki? :F :F :U :U :R :R

(#15755) Sk8erPeter válasza Vikus (#15754) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A <font> tag ezer éve elavult, ahogy a color attribútum is. Használj helyette mondjuk <span> taget, aztán CSS-t.

A mail() függvénnyel szarakodni meg egyszerűen nem éri meg, wis már a hsz.-ének 4. pontjában javasolta a PHPMailert VAGY a Swift Mailert, mindkettő jó, és rohadt egyszerű velük a küldés, a hivatalos oldalukon jó példák találhatók.

"Másik, nem akarom semmiképp összezsúfolni a html-ben lévő cumót még ezzel is"
Semmi köze a szerveroldali kódnak ahhoz, amilyen HTML-kimenet a kliens gépére letöltődik. A levélküldős dolgot egyébként is illene valami másik fájlban elintézni, nem egybekutyulni a másikkal.

"Ezért nekem megfelelő ez a javascriptes dolog"
A PHP mail() függvényének abszolút semmi köze a JavaScripthez.

"Persze király lenne, ha mondjuk ezt egy java-s - mondjuk amolyan jquery-s képnézegetős formában - kapná a júzer"
A Java NAGYON nem ugyanaz, mint a JavaScript, ne keverd a dolgokat. Te a JavaScriptről beszélsz. A jQuery pedig egy JavaScript-könyvtár.
Ilyen galériákból pedig Dunát lehet rekeszteni.
Csak egy példa az n+1-ből: http://www.jacklmoore.com/colorbox/

Sk8erPeter

(#15756) Vikus válasza Sk8erPeter (#15755) üzenetére


Vikus
tag

Szia!

Lehet, hogy elavult, de szerintem lerí a hozzászólásaimból, hogy nem vagyok szaki, tehát nekem aztán mondhatod mi az ami elavult. Amatőr szinten "tolom" ebből fakadóan nem tudok hozzászólni a magasröptű beszélgetésekhez, próbálok valahogy előrébb jutni kevés tudással és pár ember segítőkészségével, hogy valami működőképes végeredményt hozzak össze. Megjegyzésként azért még ideírnám, hogy a neten lévő weblapok hány százalékára tudod mondani, hogy elavult? Mert nem mindenki tartja a "ritmust", és mégis működik a régi dolog is nem? Vagy?
Visszatérve.
A jquery-s témát pedig nem keverem össze én se a javascriptes paranccsal csak valami példát akartam felhozni arra, hogy 1001 módja van annak, hogyan lehet megoldani, ha elküldesz egy üzenetet és nyugtázza valami. Speciel, hogy megint kitérjek rá, nincs a kisujjamba a téma, nem tudom milyen módon működnek ezek, de csak mint hasonlatot akartam felhozni.
Hogy nekem meg megfelelő, azt arra írtam, amit előző hozzászólásba kaptam, miszerint "teljesen felesleges" berakni. Namost, ha valamit nem töltök ki, akkor kapok egy üzenetet, egy új, tök fehér lapon, fekete betűkkel, sima egyszerű betűtípussal, hogy mi a probléma. Utána nyomok a böngészőn egy "vissza" gombot, és megint ott vagyok a kapcsolat lapon, hogy "javíthassak".
Ellentétben a javascriptes megoldással, mikor elküldöm az üzenetet, igaz, hogy egy alap szöveggel, de egy szürke háttér előtt egy kis "ablakban" jelenik meg, egy "OK" gombbal, amire rákattintva visszatérek automatikusan a kapcsolat lapra. -- Ezért is mondtam, nekem ez is jó lenne, vagyis jobb lenne. Nem akarok külön új lapot csinálni neki, se nem cicomázni nem akarom. Csak, hogy ugyanúgy jelenjen meg a hibaüzenet, mint a nyugtázó.
Hogy nem akarom összezsúfolni, egyszerűbben fogalmazva ugyanazt írtam, mint te. szerintem.
És lehet másnak baromi egyszerű ez a phpmailer, aki ebben a témában mozog, de nekem nem. Nem akarom túlbonyolítani a történetet, egyszerűen, mikor megkapom az oldalról az üzenetet, annyit szeretnék, hogy a "Küldő" és a hasonló kategóriákat "vastagbetűvel" vagy valamilyen "színnel" mutassa.. ennyi. 4 darab van ebből összesen... Annyit szeretnék, látszódjon egy kis különbség az üzenet, és a cím között..Semmi többet.
Köszönöm egyébként a kioktatást, lehet hülyének is nézni, meg mondani, hogy menjek szakemberhez és fizessek neki, aztán majd megoldja, de ha ennyire bonyolult lenne a történet, akkor marad így aztán kész. Csak kevés segítséget szerettem volna pár változtatáshoz. És még nem is mondtam szerintem, hogy bárki más csinálja meg helyettem a két szép szememért az egészet..... Mert csak 1-2 dolgot kellene szerintem "helyesbíteni"... Aztán javítson ki valaki, ha mégsem......

(#15757) Sk8erPeter válasza Vikus (#15756) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. bekezdésre: mindegy, hogy valaki mennyire vágja a témát, vagy nem, a tény az tény, ha valami elavult, akkor nyilván itt azt fogjuk javasolni, hogy ne használd. :) Bár nem tudom, mit várnál helyette.

2. bekezdésre: Javát írtál JavaScript helyett a korábbi hozzászólásodban. Erre mondtam, hogy a kettő nem összetévesztendő, mert nagyon nem ugyanaz.

"Namost, ha valamit nem töltök ki, akkor kapok egy üzenetet, egy új, tök fehér lapon, fekete betűkkel, sima egyszerű betűtípussal, hogy mi a probléma. Utána nyomok a böngészőn egy "vissza" gombot, és megint ott vagyok a kapcsolat lapon, hogy "javíthassak"."
Ha JavaScript nélküli megoldás van, úgy szokás megoldani ezt egyszerűen, hogy a kérés validálása+feldolgozása után beállítasz mondjuk egy $_SESSION-változót (mondjuk $_SESSION['status'] és $_SESSION['message'], de tök mindegy), hogy mi a helyzet, jó volt-e a megadott paraméter, vagy sem, aztán visszairányítod (header('Location: http://www.example.com/innenjottel.php') segítségével) az eredeti oldalra, ahol pedig ezeket a $_SESSION-változókat lecsekkolod, hogy léteznek-e, ha igen, akkor valamilyen módon felhasználod az értéküket (pl. nyilván az üzenetet kiírod), majd megszünteted ezeket a beállított változókat (unset() segítségével).

"Köszönöm egyébként a kioktatást, lehet hülyének is nézni, meg mondani, hogy menjek szakemberhez és fizessek neki, aztán majd megoldja, de ha ennyire bonyolult lenne a történet, akkor marad így aztán kész"
Te most tulajdonképpen mégis min sértődtél meg? Hol mondtam én neked ilyeneket, amiket kitaláltál? Nem is értem. Nem volt kioktatás, leírtam a tényeket. Már azon is érzékennyé váltál, hogy megemlítettem, hogy valamit ne használj, mert elavult. Ha nem jött át: ezek jótanácsok. Ha ilyenekre nincs szükség, akkor nem értem, miért kérdezed a véleményünket.

Egyébként nem tudhatjuk így fejből, hogy konkrétan mi mennyire megy, így ismeretlenül kicsit nehéz megállapítani, hogy milyen megoldásokat javasolhatunk neked, pl. azt sem írtad, megy-e az angol, és hogy konkrétan melyik résznél akadsz el mondjuk az említett levelezőkkel (PHPMailer vagy Swift Mailer). Azért azt is vedd figyelembe, hogy itt a topicban mindenki a szabadidejében segít, valószínűleg jó szándékból (bár az előző hsz.-emet is sértésnek vetted).

Sk8erPeter

(#15758) Vikus válasza Sk8erPeter (#15757) üzenetére


Vikus
tag

Nem.. Nem vettem sértésnek, egyáltalán nem is vettem le, legfőképpen nem érzékenyültem el.. :D igazából maximum csak egy afféle "kioktatásnak", ".... miért csinálod azt, az hülyeség, másik rész elavult, az nem megy, azt nem úgy kell csinálni, kevered a hetet a hóval... stb... " nekem inkább ez jött le. és nem a lényegi segítség vagy jó tanács. Lehet nem vagyok egyértelmű, sőt ebben a webes világban meg aztán amennyi lehetőség, annyi út.... ez leginkább nyilván abból adódik, hogy NEM tanultam ezt a dolgot, nem értek hozzá, csak saját erőből, utánaolvasgatásokból és néhány ember segítségéből tudok valamit "előhozni" a kis agyacskámból... :) Ezért is nehéz elmagyarázni mit is akarok.. :D Sajnos nagyon sok helyen, sok ember hajlamos elfelejteni, hogy nem csak "tanult" emberek (értem itt a szakmai részét) szeretnének valamit összehozni saját erőből, maguknak egy kis dolgot összerakni. És vagy a nemsegítség megy vagy a "mitkereselitt" érzés. És falakba ütközik az ember.. Nyilván azt is tudom, hogy egy magamfajta amatőrnek nehéz "segíteni" egyáltalán bármi olyat is elmagyarázni, amihez gőze nincs.. Tehát innentől fogva már alap, hogy megvan csavarva a történet. Szóval igen... nehéz ügy mindkét fél része. Én vagyok itt az amatőr.. :) Dehát ez már szerintem lejött abból is, hogy már annak örültem, mint a hülyegyerek, hogy megtudtam oldani, még ha csak egy kis "rámutatással" is, wis kolléga segítségével, hogy azt a hülye szöveget ne kínaiként fordítsa, hanem normál, ékezetes betűkkel... :) "validálás" "session"... ésatöbbi... most még ez is kínai.. :D de majd ez után is megpróbálok valami keresni, aztán lesz valami.... :) angolból nem vagyok toppon, de kitudom matekolni, mit-merre találok, hogyan álljak hozzá, szerencsére. Sok esetben külföldi fórumokon több infóra találok, mint magyaron, csak itt legalább próbálom elmagyarázni, ha már nem jutok tovább.. :) :( :(
Az elavultságról ... lehet elavult.. én talán mondhatom arról, hogy tudok már 1-2 dolgot. Mondasz egy újabb-szebb szöveget.. :D hát akkor megint csak megy majd az utánajárás. Ami azért nem egyszerű, mert amit te megemlítesz, azt nekem igen körbe kell járnom, hogy tudjam miről is beszélsz... :) arról tudom, hogy működik. Mindegy milyen formában.. De működik nem? :D Mégha elavult akkor is? :D :)
Na mindegy... én nem akarok összetűzést.. vagy azt, hogy itt vitafórumot tartsunk ki-mit-miért mondott, csak valami megoldást keresni erre a két dologra... Ami amúgy alapból működik, csak gondoltam hátha valahogy megoldható egyszerűbben... :/ nah, akkor ez a "szessön + ánszet" témát még átrágom, ha már nem megy ezzel a javascriptes megoldással, mint a másik! ;)

(#15759) Sk8erPeter válasza Vikus (#15758) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Huh, kicsit túl hosszan sikerült mindezt leírnod. :)
Csak hogy tisztázzuk: én is magamtól, saját erőmből tanultam meg a webfejlesztést, úgy, hogy közöm nem volt hozzá, és SENKI nem vezette a kezemet, hogy ezt, meg azt csináld. Utánanéztem, olvastam, gyakoroltam, utánanéztem, olvastam, gyakoroltam, utá... Így megy ez.

Sk8erPeter

(#15760) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Jelenleg egy oldalt építek CodeIgniter alapokon. A CI-ben lévő email küldést használom, azonban ha például nem gmailes a cím (info@cégnév.com) akkor nem érkezik meg a levél. A célnál lehet a probléma, vagy az SMTP-vel ami a levelet küldi? Esetleg a CI emaile kavarhat be?

(#15761) DNReNTi válasza Zedz (#15760) üzenetére


DNReNTi
őstag

Próbáld ki lokálisan, hogy megy e a levélküldés, például ezzel. Szerintem egyébként megy, ha nem menne, valami hibát / kivételt dobna. Nem lehet, hogy megfogja a cég levélszűrője?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15762) Zedz válasza DNReNTi (#15761) üzenetére


Zedz
addikt

Azt mondják, hogy más címről beérkezik a levél, csak a rendszerből nem kapják meg. Lehet nálam lesz a baj akkor. :F

Szerk.: a linket átnyálazom, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#15763) DNReNTi válasza Zedz (#15762) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha Gmail-re kimegy a levél, akkor a levélküldés működik. Ha oda elküldi, akkor elküldi bárhová, emiatt gondolnám, hogy nem a kódban van a hiba, hanem felakad a spamszűrőn.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15764) CSorBA válasza DNReNTi (#15763) üzenetére


CSorBA
őstag

Ez nem igaz. Vannak bizonyos szolgáltatók, ahol ez szigorúbb. Pl én citromail-re való küldéssel ott szenvedtem sokat, hogy nem volt a replay-address kitöltve, míg a gmail simán fogadta. Érdemes ezeket is megnézegetni. :U

(#15765) DNReNTi válasza CSorBA (#15764) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hüm. Szerencsére még nem volt ilyen gondom, bár zárójelbe hozzáteszem én phpmailer user vagyok már jó ideje, lehet az odafigyel az ilyesmire ha én nem adok meg specifikus értékeket.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15766) Sk8erPeter válasza CSorBA (#15764) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Pl én -re való küldéssel ott szenvedtem sokat"
Mire való küldéssel? :D

Sk8erPeter

(#15767) CSorBA válasza Sk8erPeter (#15766) üzenetére


CSorBA
őstag

Sk8erPeter:
citro mailre :D Ez itt tiltott szó? :Y

DNReNTi:
Pont azzal történt :)

[ Szerkesztve ]

(#15768) PumpkinSeed válasza CSorBA (#15767) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

citromail

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15769) mobal


mobal
MODERÁTOR

A citromos szolgáltató domain címe nem jelenik meg, jól látjátok.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15770) Speeedfire válasza mobal (#15769) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Erre a szolgáltatóra? => citromail <= :DDD

Hát ez nagyon komoly! :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15771) fordfairlane válasza mobal (#15769) üzenetére


fordfairlane
veterán

Domain blacklist alapján a hsz-ek is automatikusan cenzúrázásra kerülnek? A citro-maillel mi a gond? És van másik ilyen domain?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#15772) Siriusb válasza CSorBA (#15764) üzenetére


Siriusb
veterán

Hogy fokozzam: nem volt a replay-address kitöltve
Ne nézz annyi focimeccset, jó lesz az reply-nak is. Igen jól látod, ez színtiszta kötözködés. :P ;]

(#15773) CSorBA válasza Siriusb (#15772) üzenetére


CSorBA
őstag

:DDD

(#15774) Sk8erPeter válasza Siriusb (#15772) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez azzzz, nem nekem kellett. :DDD

Sk8erPeter

(#15775) Kalandor válasza fordfairlane (#15771) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Kis türelmet, dolgozunk rajta.

(#15776) fordfairlane válasza Kalandor (#15775) üzenetére


fordfairlane
veterán

Csak érdeklődtem, meglepett a dolog. :)

x gon' give it to ya

(#15777) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok mindenkinek!

Segítséget kérnék. Hobbi szinten készítettem egy oldalt, joomla alatt, benne egy virtuemart, 480 termékkel.
Nemrég "ráébredtem" arra, hogy sima HTML oldalt sablonból sokkal egyszerűbben tudok csinálni, azt a részét meg is csináltam. Viszont szeretném dinamikussá tenni, a joomla adatbázisából pedig a termékeket megjeleníteni az új oldalamon.
Ez nem webshop, szimpla alkatrész katalógus. Viszont a php-t, akárhogy is próbálom, nem tudom megtanulni.
Valaki foglalkozna e a dologgal, és mennyibe kerülne egy ilyen "bővítés"?

Üdv, Roland

(#15778) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Álláshirdetés Facebookon, aszongya:
"Ha értelmetlen ügyféligények implementálása helyett inkább valami értelmes kódot írnál..." :D :D :D
Ha valakit érdekel: [link]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15779) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Üdv!

Meggyűlik a bajon a következővel:

PDF fájlok linkjét generálom php-vel adatbázisból egy változóba, majd a változót adom meg egy link url-jének.
Ha az út relatív (../mappa/file.pdf) akkor jól működik a link, megnyitja a pdf-et, de ha abszolút linket szeretnék (d:\mappa\file.pdf) akkor nem működik. Hogyan lehet windows szerveren link url-nek abszolut útvonalat megdani a meghajtó betűjelével együtt?? :F

Az idő sebessége: 1s/s

(#15780) DNReNTi válasza TomyLeeBoy (#15779) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,

A megoldás:
file:///lokális_elérési_út
Pl:
file:///C:/Users/Administrator/Desktop/pelda.jpg

Figyelj a három perre! A harmadik a lokál miatt van. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15781) TomyLeeBoy válasza DNReNTi (#15780) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Ezt a megoldást találtam én is kis guglizással, valamiért nem vált be ezért is kérdeztem már rá kínomban. :D

A linkre mutatva ez látszik a státusz sorban:

A fájl ott is van, de kattintásra nem történik semmi...

Az idő sebessége: 1s/s

(#15782) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#15781) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

A D: elé bármit írok, mindig automatikusan "file:///D:" lesz belőle...

Az idő sebessége: 1s/s

(#15783) Tele von Zsinór válasza TomyLeeBoy (#15782) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Simán elképzelhető, hogy a böngésződ nem engedi, hogy random weboldalak helyi file-ra linkeljenek. Ha a relatív (és továbbra is http-s) link működik, maradj annál.

(#15784) TomyLeeBoy válasza Tele von Zsinór (#15783) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Az működik csak két probléma van vele:

1., a site alapesetben c meghajtóról fut, az elérendő pdf-eket a d-n szeretném tárolni
2., a "D:\uploaded" elérés tárolva van adatbázisban, így költöztetésnél bárhol lehetnek a fájlok, ennek a módosításával újra működne minden.

Az idő sebessége: 1s/s

(#15785) DeltaPower válasza TomyLeeBoy (#15784) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nem értem, mi értelme ennek. Directory alias-t nem tud a win server? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15786) TomyLeeBoy válasza DeltaPower (#15785) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Utánnanézek :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#15787) TomyLeeBoy válasza DeltaPower (#15785) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

De tud. Végülis így is jó, köszi. :-)

Az idő sebessége: 1s/s

(#15788) TomyLeeBoy válasza DeltaPower (#15785) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Kicsit korai volt az öröm :-)

Csináltam Directory alias-t, mutat a d:\ megfelelő könyvtárra, a linkek jók lettek, viszont a php műveletek (filesize, upload, stb..) most nem működnek az alias mappára hivatozva. :F

Az idő sebessége: 1s/s

(#15789) sztanozs válasza TomyLeeBoy (#15788) üzenetére


sztanozs
veterán

PHP miért mint weboldalt akarná megnyitni egy lokális fájlt? Vagy valamit én nézek félre?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15790) TomyLeeBoy válasza sztanozs (#15789) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Logikus.. Akkor php-nál használjak abszolut elérést, html-nél meg relatívot?!

Úgy működik csak kicsit bonyolítja hogy nem ugyanazt az url-t használom.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#15791) sztanozs válasza TomyLeeBoy (#15790) üzenetére


sztanozs
veterán

php-nál (lokális könyvtárak elérésére) ne használj http alapú fájlelérést. php hozzáfér a fájlrendszerhez, nem kell neki ilyesmi csicsa (amúgy sem úgy éred el böngészőből) - hacsak nem magán a szerveren nyitod meg az oldalt böngészőben, akkor nem a szerver lokális könyvtárára, hanem a saját géped c: és d: meghajtóira fog mutatni a link...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15792) TomyLeeBoy válasza sztanozs (#15791) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Értem.

Csak arra akartam célozni hogy eddig volt egy $fileurl változóm aminek pl. ../uploaded/akarmi/valami.pdf volt az értéke. Erre a változóra hivatkozva linkkel meg is nyílt a pdf, illetve php filesize ugyanerre hivatkozva kiírta a listában a fájl méretet, stb... Most mivel az uploaded mappa egy virtuális mappa, így csak a link működik, a php-hez kreálnom kell egy újabb elérést.

Az idő sebessége: 1s/s

(#15793) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

A segítségetek kérném, az én agyam ma vasgolyó élességgel bír. mysql-ről írom át a kódot mysqli-re. Adatbázishoz kapcsolódás ahogy azt kell

/*$link = mysqli_connect ($mysqlhost,$mysqllogin,$mysqlpass,$mysqldb); */

a kapcsolódás sikerül is. A kapcsolódást funkció látja el, ami egy osztály része (lentebb elsőként require-lt állományban). Egy másik állományban permissions2 csak funkciók amik mysqli utasításokkal operálnak. Ezekhez jön az index ahol is ez van dióhéjban:

require("includes/class_adatbazis_muveletek2.php");
$connect = adatbazis_muveletek :: kapcsolodas();
require("includes/class_permissions2.php");
$login = permissions :: login();

Plusz a hiba, mert ugye permissions2-ben a mysqli utasítások két paramétert igényelnek. Az első ugye a kapcsolat link a másik az utasít, de előbbit nem kapja meg. Tuti valami faék típusú hiba, de nem veszem észre mi lehet az.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#15794) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jól tudom, hogy ha a response header-ben ez van "x-www-form-urlencoded", akkor ilyen plain text kell a válaszba?
foo=bar&bar=foo

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15795) fordfairlane válasza Petyyyyy (#15793) üzenetére


fordfairlane
veterán

A $connect globális változó, amely nem fog látszani alapból egy másik osztály metódusán belül. Mivel látom, hogy statikus metódusokat használsz, ezért a legegyszerűbb, ha a login metódus paramétereként átadod a $connect változót.

Egyébként jobb lenne, ha a permission class-t inkább példányosítanád, és akkor a konstrktorában kaphat egy mysqli objektumot. Ezt egy objektum propertyben eltárolod, így könnyen használhatod a permission objektum az összes metódusában.

2. Javaslom, hogy includeok helyett használj osztálybetöltőt, lehetőleg valami szabványosat, pl. PSR-0 -t)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#15796) Tele von Zsinór válasza Speeedfire (#15794) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Úgy érted, hogy request header és request body? Mert akkor igen.

(#15797) Speeedfire válasza Tele von Zsinór (#15796) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem egészen, mind a request, mind a response header-ben ez van: x-www-form-urlencoded
A repsonse-nál viszont fogalmam sincs, hogy mi lehet. Erre tudok csak gondolni:

$data = array('foo'=>'bar',
'baz'=>'boom',
'cow'=>'milk',
'php'=>'hypertext processor');

echo http_build_query($data) . "\n";

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15798) mobal válasza Speeedfire (#15797) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Na várjál. Most a request-ben postoltál és arra kapod a response-t?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15799) Speeedfire válasza mobal (#15798) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem. Egyik partner részére csinálok egy ws-t, ahol mind a request, mind a response headerben a fenti van.
Felhív egy url-t get paraméterekkel, majd adok neki egy választ. Utána guglizva, jó úton jártam.

POST /callback HTTP/1.1
Host: client.example.org
Content-Type: application/x-www-form-urlencoded

id_token=eyJhbGciOiJSUzI1NiIsImtpZCI6IjEifQ.eyJzdWIiOiJqb2huIiwiYX
VkIjoiZmZzMiIsImp0aSI6ImhwQUI3RDBNbEo0c2YzVFR2cllxUkIiLCJpc
3MiOiJodHRwczpcL1wvbG9jYWxob3N0OjkwMzEiLCJpYXQiOjEzNjM5MDMx
MTMsImV4cCI6MTM2MzkwMzcxMywibm9uY2UiOiIyVDFBZ2FlUlRHVE1BSnl
lRE1OOUlKYmdpVUciLCJhY3IiOiJ1cm46b2FzaXM6bmFtZXM6dGM6U0FNTD
oyLjA6YWM6Y2xhc3NlczpQYXNzd29yZCIsImF1dGhfdGltZSI6MTM2MzkwM
Dg5NH0.c9emvFayy-YJnO0kxUNQqeAoYu7sjlyulRSNrru1ySZs2qwqqwwq
-Qk7LFd3iGYeUWrfjZkmyXeKKs_OtZ2tI2QQqJpcfrpAuiNuEHII-_fkIuf
bGNT_rfHUcY3tGGKxcvZO9uvgKgX9Vs1v04UaCOUfxRjSVlumE6fWGcqXVE
KhtPadj1elk3r4zkoNt9vjUQt9NGdm1OvaZ2ONprCErBbXf1eJb4NW_hnrQ
5IKXuNsQ1g9ccT5DMtZSwgDFwsHMDWMPFGax5Lw6ogjwJ4AQDrhzNCFc0uV
AwBBb772-86HpAkGWAKOK-wTC6ErRTcESRdNRe0iKb47XRXaoz5acA&
state=DcP7csa3hMlvybERqcieLHrRzKBra

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15800) Moretimer válasza VladimirR (#7) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Hello,

Egyik lapon amit mostanában bütykölök, van egy ajánlatkérő script. 2 db php fájl szinte az egész.
A gondom az, hogy üres értesítő mailt küld. Reggel óta próbálgatjuk, de nem jön össze. öűtlet valaki, mit nézzünk meg?

Moretimer

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.