Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41601) *Ropi* válasza L4mie (#41600) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mint az orosz szexfilm tükörjelenete: Szása alatt a Mása. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41602) Real_Necro válasza crey (#41598) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Mondjuk itt Kaszásdűlőn elég ingerszegény a környezet..."

Gurulj át kocsival Aldihoz, nyisd fel csomagtartót és állj meg mellette. 5 percen belül megjelenik egy kéregető és nem lesz ingerszegény... :P ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41603) crey válasza Real_Necro (#41602) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ennek két problémája van:
1. bringával járok 1 hónapja, és amúgy sincs kocsim
2. ezt a kamerát ki nem viszem az Aldihoz. :D :D :D

Amúgy kaptok egy Toyota Sakura szalont, 4-5 elhúzó autóval, ferde képpel, meg billegő nyírfákkal. Ha majd kapok valahonnan egy tisztességes felvételt, szépen bevilágítva, elküldöm :D (meg szerintem egyszer felviszem majd a Gellért-hegyre este egy állvánnyal. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#41604) Larry303 válasza Chapel (#41597) üzenetére


Larry303
addikt

hero4 4kban kb 100mbit sűrű...mondjuk nem nagyon használjuk abban, de 2,7k is beszarás ezeken a full hd körüli monitorokon

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41605) madgie válasza Larry303 (#41604) üzenetére


madgie
titán

Ki használ még Full HD-t? :D

Pár év Dell U2711 után váltottam egy 1920x1200-as Asus-ra, minden bajom volt, szinte megváltás volt, hogy volt valami elektronikai hibája, így gyorsan cseréltettem és ráfizettem egy 2560x1440-es monitorra. Azóta eltűntek a ráncaim :DDD

De amúgy tényleg, a telefonoknál is WQHD van már a felső kategóriában, mi meg szórakozunk itt a pixeles, ronda aliasingolt Full HD-n. Főleg ha ez még párosul is valami 27" körüli mérettel... múlt század.

(#41606) Studi válasza madgie (#41605) üzenetére


Studi
addikt

Eeaa, abból vágja ki a fotókat! :DDD

(#41607) madgie válasza Studi (#41606) üzenetére


madgie
titán

Nem is, négykából :D

(#41608) Larry303 válasza madgie (#41607) üzenetére


Larry303
addikt

24es dell 1920x1200es pont elég sűrű még nekem ahonnan nézem...kis kijelzős pixelhegyek meg megint más tészta, ott is ahonnan nézed, illetve amekkora a kijelző...szvsz egy 7-10 col körüli eszközön a full hd körüli (aránytól függően) felbontás nem rossz még 13as notimon sem tűnt még kevésnek az 1920pixel, persze nem azt mondom, hogy a 24est nem tudnám több pixellel élvezni, de egyelőre sztem nem ezen múlik, mi még videos munkánál mindig full hdban exportálunk, egyelőre nem nagyon van igény a 4k ra, meg nem is tudnánk megoldani a jelenlegi kamera parkkal :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41609) Real_Necro válasza crey (#41603) üzenetére


Real_Necro
veterán

Honda Doctor Team után már észre sem fogjuk venni. Igaz már jó ideje nem láttam őket sem itt "tesztelni".

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41610) madgie válasza Larry303 (#41608) üzenetére


madgie
titán

Csak tudod WQHD-nál pont elfér 1:1-ben a Full HD videókép, körülötte meg a csúszkák.

Tudom, két monitor :D

De a Lightroom is sokkal használhatóbb ilyen felbontással.

(#41611) Larry303 válasza madgie (#41610) üzenetére


Larry303
addikt

valahol ez is csak olyan mint a ram...a sok soha nem elég :DDD

van itt pár bringás, ha az emlékeim nem csalnak, nézzetek bele, lassan kint a full is

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41612) Real_Necro válasza Larry303 (#41611) üzenetére


Real_Necro
veterán

Természetrombolók... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41613) Studi válasza madgie (#41607) üzenetére


Studi
addikt

Arról még csak álmodozik! Az lesz ám a minőségi előrelépés a fotóiban! :R :DDD

(#41614) *Ropi*


*Ropi*
félisten

5 méter 80. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41615) Chapel válasza *Ropi* (#41614) üzenetére


Chapel
addikt

Hát vártam mikor lesz valami poén vagy értelme az egésznek...kérem vissza ezt az 5 percet az életemből ;] :P :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41616) L4mie


L4mie
veterán

[link] itt konkrétan mi is történt?
Valaki aki pörfect inglis :) min kapta fel a vizet a vásembör? :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#41617) TayRol válasza L4mie (#41616) üzenetére


TayRol
veterán

Drogos múltjára vonatkozó kérdés volt.

(#41618) Chapel válasza L4mie (#41616) üzenetére


Chapel
addikt

A riporter elkezdi pedzegetni a párhuzamot abban, hogy vasember az elején még bunkó, egoista, de később ugye fejlődik és a között hogy RDJ-nak is volt egy kemény börtönös/piás/drogos korszaka, de most milyen sokra vitte, csúcson van.
A gond inkább az, hogy miután egyértelműen látszik RDJ-on, hogy nem akar erről beszélni - ennek ellenére normálisan válaszol, türelmesen vár - a riporter meg nyomja tovább, feszíti a húrt.

Amit még érdemes hozzátenni, hogy ez egy promó körút. Itt nyílván kőkemény szerződések kötik, azért van ott és reptetik körbe, hogy cserébe fényezze a filmet, így feltételezhetően az, hogy párhuzamot vonnak a két dolog között és el kezdik pedzegetni a drogos, börtönös témát, nem igazán fér össze a Disney elvárásaival.
Nem bunkó szvsz.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41619) crey


crey
MODERÁTOR

Itt a 4K-s nyers. Nem öltem bele sok energiát, az biztos :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#41620) Studi válasza Chapel (#41618) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem sem bunkó, ezek valóban kötött témájú beszélgetések, aminek semmi köze az ő múltjához, magánéletéhez. Ha ez az ál-Josibarát erről szeretne vele beszélgetni, nyilván annak is meg van az ára. Vagy épp nincs, mert ilyesmiről csak Jay Lenoval, vagy valami hasonló kaliberrel hajlandó beszélgetni, vagy még velük sem. Az is érthető.

(#41621) Chapel válasza crey (#41619) üzenetére


Chapel
addikt

Hejj, nem kapkodja el :D :R

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41622) L4mie válasza Chapel (#41621) üzenetére


L4mie
veterán

Ahh köszi,
nem tűnt bunkónak, ezért érdekelt, hogy min kapta fel a vizet, és a fura hogy a csatorna tette fel és promótálja a videót. biztos jól jön a nézettség :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#41623) Larry303 válasza Real_Necro (#41612) üzenetére


Larry303
addikt

Miert is?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41624) Real_Necro válasza Larry303 (#41623) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi abban a jó, hogy széttúrják az erdőt, menő módon csapatják a növényzetnek, hegyoldalakon alakítanak ki hatalmas csapákat, mert az termeli az adrenalint? :U Nekem ez inkább nem tetszik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41625) Larry303 válasza Real_Necro (#41624) üzenetére


Larry303
addikt

ok akkor hagyjuk :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#41626) Mercutio_ válasza Real_Necro (#41624) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hortobágyra velük!!! négy!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41627) Byk01 válasza Mercutio_ (#41626) üzenetére


Byk01
senior tag

Tekerjenek a 4-esen, ott is lesz adrenalin, ahogy előzik őket a kamionok :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#41628) Real_Necro válasza Mercutio_ (#41626) üzenetére


Real_Necro
veterán

Inkább a sivatagba homokot lapátolni. ;] :P

Hétvégén jó idő lesz? Tervezzük párommal, hogy vasárnap megyünk Vácrátótra az arborétumba. Talán lesz alkalom egy kis fotózásra is. Ha valakinek még kedve van egy talihoz ott... ;)

Byk01:

"Tekerjenek a 4-esen"

Forgalommal szembe bekötött szemmel. ;]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41629) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Itt meg 28 vicces fotó reggelre. (no cici)

Ez is jó.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41630) Mercutio_ válasza Real_Necro (#41628) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mikor mentek?
szerk: Ja és merre, mert megyebérletünk nincs :D

Felvetem otthon, bár mostanság hol a kimozdulási kedvvel, hol a derékkal gondok vannak :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41631) aleister válasza Real_Necro (#41629) üzenetére


aleister
veterán

A 2. válogatás már inkább PS skill mutogatás. Tetszetősek, de már rég nem fotók. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41632) *Ropi* válasza madgie (#41605) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én. Amikor napi 10-16 órát ülsz előtte nem mindegy, hogy mennyire megerőltető a szemednek a pixelek mérete: nem véletlenül választottam az U2711 ellenében a 2709W "csak" 1920 x 1200 felbontását. ;)

Majd ha kijön egyértelmes árú, Adobe RGB színteret tudó, megfelelő méretű monitor 4K-ban, akkor váltok. Bár lehet már inkább a TV-közt kellene nézelődjek... :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41633) madgie válasza *Ropi* (#41632) üzenetére


madgie
titán

Az UI mérete normális (értsd: nem Windows :D) oprendszer alatt relatív, tehát csinálhatok én magamnak bármikor akkora méretű ikonokat, szöveget, akármit, mintha natív Full HD lenne a cucc. Azzal a nem kis különbséggel, hogy sokkal finomabbak lesznek az élek, nem kell egy vagon AA a betűkre, átlós vonalakra, de nem is "nyócbites" cikkcakkokat dob eléd.

Nem találkoztam még olyan emberrel, aki hosszabb távon ellenkezett volna a nagyobb felbontás/kisebb pixelméret ellen, feltéve ha az operációs rendszer tud mit kezdeni a HiDPI fogalmával.

(#41634) Real_Necro válasza Mercutio_ (#41630) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tavaly M2-őn mentünk, az akkor még nem volt fizetős. Megye matricánk van, de lehet Gödön keresztül Sződliget fele is menni. Vasárnapra tervezzük... ha már shoppingolni nem tudunk. :P

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41635) fi:zi'k válasza Real_Necro (#41634) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Látod milyen jól döntöttek honatyáink helyettünk?!

---
Más:
Megérkezett a Lumia 640-esem. Kíváncsi leszek rá droid mellett. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41636) aleister válasza *Ropi* (#41632) üzenetére


aleister
veterán

Neked nem ment gallyra a látásod? Az elmúlt pár évben rohamosan elkezdett romlani a szemem közelre.
Tud valaki esetleg valami látásjavító gyakorlatokat tartalmazó irományt? Ezek szerint az általam alkalmazottak nem vállnak be. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41637) madgie válasza aleister (#41636) üzenetére


madgie
titán

Ó, Istenem. Látásjavító f@szom.

[ Szerkesztve ]

(#41638) aleister válasza madgie (#41637) üzenetére


aleister
veterán

Nálam nem erről van szó elvileg. Legalábbis a látás napján voltam kivizsgáláson, és mivel minden tartományon remek a látásom, csak közelre nem, ezért azt mondta a hölgy, hogy ez a sokáig fix fókusztávú szemhasználat.következménye. Mivel közelre már szinte nem is fókuszálok, ezért egyszerűen elsatnyulnak a lencsehajlító izmok. Ezt elvileg szemtornával lehet ellensúlyozni. Ilyen közelre-távolra-középre fókuszálós gyakszik voltak.

Nálam ez már 32-33 éves korom óta jelentkezett, azóta folyamatosan romlik.

Ezek szerint ez bullshit?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41639) L4mie válasza aleister (#41638) üzenetére


L4mie
veterán

akkor próbáld ki a szemtornát.
Segíthet.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#41640) zool1 válasza aleister (#41638) üzenetére


zool1
őstag

Tessék (szemtornához...) ;]

(#41641) Balinov


Balinov
félisten

Mi a szosz volt ez a sok szakmai az offban, sracok? ;]

Patriknak ugynezki, majus kozepere meglesz az utlevele, ahoz kepest, mekkora szoporollerre szamitottunk, eleg siman megy az ugyintezesk.

Kocsihoz visszaterve, Avensis latszik befutonak, 1.6B (esetleg 1.8B, ha talalok). Tobb forumot, hasznalttesztet atfutva, par ismerost megkerdezve ezek elegge jol birjak (2005-2007), akar tobb100eKM-el is, ha rendben van szervizelve (ami azert itt halistennek elegge altalanos).

Talaltam is par jot, 120-145kKM-el, szerintetek belevagjak? A 145k-s konkretan 9eves, az meg visszaosztva havi 1300-1400km, szoval talpas szemmertek szerint napi 60-70km, ha nincs hosszabb ut benne.

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41642) aleister válasza zool1 (#41640) üzenetére


aleister
veterán

Na most fog ám igazán beállni fixre a fókusztávom. :D

(#41641) Balinov
Én sem igen értettem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41643) L4mie válasza Balinov (#41641) üzenetére


L4mie
veterán

Azok az avensisok jók, de imho randák :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#41644) Balinov válasza L4mie (#41643) üzenetére


Balinov
félisten

hat, nem egy A4 Avant Sline, de azert nem is egy Primera ;] Van itt par csokanak a cegnel, heten tobbszor korbeszaglasztam oket, 1el meg kanyartam is egy kort az uzleti parkon belul, nekem majdhogynem tetszik. de acelfelnivel,disztarcsaval tenyleg ize...khm...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41645) Mercutio_ válasza aleister (#41638) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Mivel közelre már szinte nem is fókuszálok"

Távcsővel nézed a monitort? :DDD
Én se tudom eldönteni, hogy az állandó moncsinézéstől, vagy a 40 fölötti kortól - necro, freddy nem szól be!!! :DDD - illetve mennyiben az utóbbitól de nekem is gondom van a közelfókusszal.
madgie: Van erre valami vizsgálat ami megmondja, vagy nem lehet megkülönböztetni/leszarják a dokik/optometristák?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41646) aleister válasza Mercutio_ (#41645) üzenetére


aleister
veterán

A monitort tök jól látom, mert a zoom-om arra fix-szült. Pontosabban az uwa-m kukázódott, a telém tök fasza. :)

De pl kis betűket alig tudok már olvasni, mert ahhoz alapban közelebb kell emelni az embernek a szeméhez a cumót, és itt már elkezd bukni a dolog. Ez fokozottan kijön mesterséges fényben.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41647) jjeahh válasza aleister (#41646) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Te most a keresőn keresztül netezel? Mert akkor szerintem a dioptria korrekció eltolódott a gépeden :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41648) aleister válasza jjeahh (#41647) üzenetére


aleister
veterán

:D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41649) madgie válasza Mercutio_ (#41645) üzenetére


madgie
titán

30 felett is jelentkezik már a presbyopia (ami pont az, amiről szó van), nekem is van monitoros szemüvegem.

Nem nagy ördöngösség egyébként, odaülnél mondjuk egy +0.50 korrekcióval a monitor elé és egyből megnyugodna a szemed/fejed. A +0.50 csak hasraütéd, kor és vizsgálat függő, és igen, foglalkozunk vele eleget, a normális munkaszemüveg már egyre több helyre kell.

(#41650) Mercutio_ válasza madgie (#41649) üzenetére


Mercutio_
félisten

És milyen az a normális munkaszemüge?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.