Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98051) junkpod válasza Laraxior (#98049) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, most már értem. Nem a konzolt nem lehet teglafalra rögzíteni, hanem a mellé csomagolt rögzítő készlet ami nem teglahoz való. Hiányos volt az eredeti idézet.

Box's don't touch!

(#98052) alaves


alaves
addikt

S90C/S95C: 1410 fw a Samsung oldalán elérhető (a problémás 1402 javítása):

A Samsung QD-OLED-ek tekintetében téves információkon alapszik az, hogy "túlszaturált képük van", amely csupán a felhasználó helytelen beállítása miatt lehetséges. Az igaz, hogy a Samsung kép beállításoknál a használati utasításban nem hívják fel a figyelmet a következőkre:
- Film/Filmmaker képmódban színközbeállítás: 'Auto' és szín: 25 értékeken azonos a színtelítettség bármely gyártóéval (normál, natív, egyedi beáll. túlszaturált képet ad)
- a HDMI-PC és/vagy a Játékmód bekapcsolásával szín:15 értékre kell állítani
(eltérés még az LG-től, hogy HDMI-PC módban a Samsung-nál az élességet az alap 10-en kell hagyni, ugyanis 10-0-ig 'smooth sharpening' beállítási lehetőséget biztosít /lásd. Sony/).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98053) Quadgame94 válasza junkpod (#98051) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Pedig amit adtak az téglához való. Pénteken raktuk fel a falra. Bár igaz ez 30-as tégla. A konzol a haveromat is megbírta (60 kg)

[ Szerkesztve ]

(#98054) ρσгτσ válasza alaves (#98052) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem nem csak PC módban. Mellette lévő LG OLED -hez képest én elég sok különbséget látok élességben más módnál is. Ott sem vettem le nullára, mert nem volt jó.

Gyereknek megy rajta néha mese normál TV adásból vagy filmes alkalmazásból, YouTube -ról. Mesénél szerintem lényegesen jobban látszik.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98055) hunspikey


hunspikey
őstag

LG G3 tulajoktól kérdezem :

3.30.76-os firmware ma reggel jelent meg. Volt már aki felrakta?

Működik minden vele?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#98056) alaves válasza ρσгτσ (#98054) üzenetére


alaves
addikt

Vizsgáld meg jobban csak az S90C-t önmagában.
1. Belső lejátszón (filmmaker) az 5-Sharpness & Overscan.mp4 tesztvideón egyértelműen látszik, hogy ha 0-ról kezded növelni az élességet, akkor az éleknél már 1-nél megjelenik az artifact.
2. HDMI: a betűkön és a tesztvideón is látszik, hogy: HDMI-PC(ikonmód)-élesség:10 = HDMI-egyéb(ikonmód pl.bluray)-élesség:0
Az élességre vonatkozó megállapítás avsforum-on is megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98057) ρσгτσ válasza alaves (#98056) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Konzolnál jónak tűnik, mert azt néztem. Letöltögetni nem nagyon szoktunk, de majd lehet megnézem. Max. meséket, mert azt tudjuk cipelgetni magunkkal.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98058) Swami


Swami
senior tag

Csak kérdezem:
nem lenne célszerű létrehozni egy új topicot csak a Samsung s90c és s95c tévéknek?
Úgy nem kellene keresgélni a típusokhoz tartozó hozzászólásokat az Oled topicban; egy helyen lenne minden, másrészt elejét vehetjük ennek a buta dolognak, hogy "LG a király! - Dehogy! Samsung forevör! - Persze, az a túlszaturált szar?! - Még mindig jobb, mint az a rózsaszín hulladék!"....
Szóval mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98059) ρσгτσ válasza Swami (#98058) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Van az S90C -nek saját topikja a teszt alatt, de nem igazán járnak oda az emberek. Inkább az OLED vagy a Samsung TV topikba.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98060) Swami válasza ρσгτσ (#98059) üzenetére


Swami
senior tag

Lehet azért, mert a teszt alatt van.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98061) ρσгτσ válasza Swami (#98060) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem csak szimplán jobban érdekli az embereket olyan topik, ami több szakmaiságot képvisel. Én is ezért járok ide, és valószínű más is, azért is kevésbé aktív például a Samsung topik is, mint ez. Több infó, több hozzáértő, több tapasztalat van itt.

Szerk.:
Nem tudom mennyi értelme lenne 1 vagy 2 típusnak külön témát nyitni. A többi ilyen sem nagyon pörög. Sőt, nem is nagyon van, csak hírek és tesztek alatt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98062) goethe83


goethe83
csendes tag

Sziasztok.
Végül LG C3 tévét vásároltam a tanácsaitok alapján, egy "javíthatlan" philips 806/12 tv-t váltott.
Az LG esetén van lehetőség a telefonon futó videót tükrözni/ráküldeni a tv-re?
Philips esetén simán ment a dolog, ennél valami miatt nem az igazi.
Animét akart a feleségem nézni és nem boldogultunk a böngészőböl való átküldéssel, illetve nem.ment rendesen, végül laptipon nézte meg.

(#98063) ugyes válasza goethe83 (#98062) üzenetére


ugyes
aktív tag

iOS-szel működik. Androiddal közvetlenül nem. Jövőre érkezik a webOS 24 rá, amellyel menni fog a chromecast is.

(#98064) torma1981 válasza hunspikey (#98055) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

Áhh te vagy a tesztelő. :D Én csak utánad töltöm le, ha minden rendben.

(#98065) goethe83 válasza ugyes (#98063) üzenetére


goethe83
csendes tag

Köszönöm!

(#98066) Azúr tündér válasza ugyes (#98063) üzenetére


Azúr tündér
lelkes újonc

Chromecast nincs benne, de vezeték nélküli kijelzőként tud működni, nem? Tehát screen mirror elvileg kellene, hogy menjen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#98067) DarkChild


DarkChild
senior tag

Sziasztok.

Van egy Philips 48OLED806 TV-m, amely még nincs két éves. Naponta kb. 4 órát van használva, szóval kábé 3000 üzemóra lehet benne.
Amikor megvettem (vadiújan) már volt rajta 1 subpixel hiba, de némi lamentálást követően túltettem magam rajta, nem vittem vissza ennyi miatt a készüléket.
Úgy egy évvel később ránéztem ismét egy EIZO Monitor Testtel és továbbra is csak azt az egy hibás subpixelt találtam.

Eltelt majdnem ismét egy év, a napokban megint ránéztem a panel tesztelővel és legnagyobb meglepetésemre egy rakás hibás pixelt láttam :(((
A bal felső sarok a legrosszabb, ott egy kis felületen van vagy 15 hibás pixel (erről itt egy közeli fotó). De körben, közel a szélekhez még van legalább 10 hibás pixel, elszórtan. Jellemzően csak valamelyik subpixel halt meg, van, ahol a teljes képpont.

Nem kell mondanom, eléggé felbosszantott, hogy egy alig 2 éves panelen máris ennyi a hiba. Úgy tudom ugyanaz a kijelző van benne, mint az LG C1-ben (nem vagyok biztos benne, de mintha ezt olvastam volna anno, mielőtt megvettem a TV-t).
Rákerestem a neten és hemzseg a Reddit azoktól a posztoktól, amelyekben éppen ezekre a panelekre panaszkodnak, pontosan ugyanezzel a hibával, vagyis hogy a szélekhez közel pusztulnak a pixelek.

Szerintetek érdemes ezzel a szervizhez fordulni, vagy úgyis leráznak annyival, hogy "ez ilyen"? 1 év garancia van még rá.
Vagy várjam meg míg közelebb lesz a garancia lejárta, addig még úgyis biztos lesz egy csomó új dölglött pixel, ha ez a tendencia folytatódik és majd akkor keressem meg a szervizt?

Valakinek van ilyen irányú tapasztalata esetleg ezzel a modellel?
Köszi :R

(#98068) Malfroy válasza DarkChild (#98067) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Beszélj a szervizzel mindenképp. A tévét már nem gyártják, újra nem tudják cserélni. Viszont 3 éves modell, az is kérdés,van-e raktáron nekik ilyen panel raktáron, mert ha nincs ez több hónapos történet lesz. Szóval minél előbb intézkedj azt javaslom. nekem is van 806-os 7000 órával kb de tökéletes. nincs banding,tinting,halott pixel semmi.

[ Szerkesztve ]

(#98069) torma1981 válasza Malfroy (#98068) üzenetére


torma1981
veterán

Ha több hónapos lenne a csere, akkor vissza kellene, hogy adják az árát. Vagy csereutalvány, stb.

(#98070) Czimby


Czimby
addikt

CX OLED-en , hogyan tudom megnézni mennyi üzemidő van benne?

A beállításokban nem találtam hasonlót.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#98071) lala666 válasza DarkChild (#98067) üzenetére


lala666
senior tag

Keresd a szervízt most inkább.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#98072) Calogero válasza DarkChild (#98067) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem LG volt, amiben a panel ilyen lett, de már nem volt garanciás. [link]

(#98073) ρσгτσ válasza Czimby (#98070) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Vhiktor rakott fel erről egy videót. Nézd meg, szerintem CX -en is működik.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98074) alaves válasza DarkChild (#98067) üzenetére


alaves
addikt

Feltétlenül kijelző csere, de lehet hogy rögtön csereutalványt adnak. Philips-nél futárt küld a Szerviz Kft, min. 2 hétig nem lesz TV-d ha kijelző csere lesz, így lesz +2 év gari a kijelzőre. Sajnos még mindig jelen van ez a gyártási hiba még az MLA kijelzőnél is, bár úgy tűnik jóval ritkábban, mint régebben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98075) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

Megnéztem hány órát ment a 42C2-m egy év alatt. :D Vhiktor köszi a videóért, ahol leírod!

Panel Usage Time : 98480 [min] -> 1641 óra. Átlagosan tehát 4.5 órát megy naponta. Azt hittem több lesz, mert én itthonról dolgozom róla és még van használva másra is persze.

Ugyanakkor semmi beégés. Minden a legnagyobb rendben van vele!

Kopp kopp kopp

(#98076) Czimby válasza ρσгτσ (#98073) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi, este kipróbálom! :C :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#98077) DarkChild


DarkChild
senior tag

Köszi a válaszokat mindenkinek.
Hát akkor ebből szerviz lesz... :U

(#98078) OPiiPO válasza Malfroy (#98068) üzenetére


OPiiPO
addikt

Üzemidőt hogy lehet Philipsnél lekérni?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#98079) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Köszönöm a kartonfal/gyári konzol felrakás megerősítést.
B verzióra tudtok ajánlani Lg g3 77" konzol tippeket? Nem akarom dönteni, kihúzni, csak hogy minél közelebb simuljon a falra.

(#98080) Malfroy válasza OPiiPO (#98078) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Nem tudom, én fejben számoltam ki nap/óra alapján kb-ra. sőt ahogy most átszámoltam 9000 óra körül van inkább az oled806-ba :)

(#98081) Quadgame94 válasza mocsi24 (#98079) üzenetére


Quadgame94
senior tag

De minek másik konzol ha adnak hozzá? nem értem

[ Szerkesztve ]

(#98082) Samott válasza mocsi24 (#98079) üzenetére


Samott
addikt

De nem pont arra valo a gyari konzol, ami a g3-hoz jar? Annal semmi nem simul jobban a falra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98083) bestyen válasza Quadgame94 (#98081) üzenetére

Ha univerzálisat vesz, akkor TV csere esetén nem kell új konzolt felrakni.

(#98084) Malfroy válasza bestyen (#98083) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Dehát az új tévéhez is vagy fali konzol vagy saját talp fog járni.

(#98085) Samott válasza bestyen (#98083) üzenetére


Samott
addikt

De raer akkor uj konzolt venni, nem? Pont ez a franko a G3-ban, hogy a tv-be simul a konzol es egyaltalan nem all el a faltol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98086) mocsi24 válasza Quadgame94 (#98081) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Nagyobb fesztáv miatt gondoltam, hogy stabilabb legyen a karton falon. Megy az agyalás, de majd veszek molly tipliket, és ahol tudom fúrok...

(#98087) szkutyi válasza mocsi24 (#98086) üzenetére


szkutyi
őstag

Mondjuk igen.... Nekem pl.60cm széles fali konzol van..ha feltennem gp falra akkor ezzel csinálnám...

(#98088) patakidr válasza ρσгτσ (#98022) üzenetére


patakidr
aktív tag

Hát, akkor csak azt tudom mondani, hogy nézd meg egy ledes zseblámpával, vagy a mobil ledjével. Ott lesznek azok a hajszálkarcok. :(

(#98089) labeda válasza hunspikey (#98055) üzenetére


labeda
aktív tag

Működik minden. :)

(#98090) Vhiktor válasza OPiiPO (#98078) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Így:
Philips tv futott órák

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98091) Vhiktor válasza Swami (#98058) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Szerintem márkánként van értelme.
Samsung QD-OLED
Sony OLED
Philips OLED
stb

Ebben a topikban valljuk be őszintén az LG-ről van a legtöbbet szó, ami nem baj, csak tényleg könnyebb lenne nyomonkövetni a tv-ket a saját topikjaikban.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98092) szkutyi válasza Vhiktor (#98091) üzenetére


szkutyi
őstag

Gondolom mert a többségnek az van! Szerintem utána jön a Samsung, aztán a philips.ha tippelnem kellene.
szvsz jobb ez így mint külön lebontva....mert legalább így egy kérdéshez hozzá tud fuzni egy olyan is akinek.mas márka vany de nála is fellelhető a probléma, vagy pont ott nincs hiba.

(#98093) jookomak válasza mocsi24 (#98086) üzenetére


jookomak
őstag

Nálam ugyan csak 65, szintén gipszkarton fel. Megfelelő "tiplivel" tökéletes lesz a gyári konzol. Arra való.

(#98094) Vhiktor válasza DarkChild (#98067) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Alap hogy gari, lépj addig míg van rá.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98095) Suri84 válasza hunspikey (#98055) üzenetére


Suri84
kezdő

Szia, nekem C3-on jött meg ma, semmi változást nem tapasztaltam eddig...

(#98096) ACE-


ACE-
addikt

LG OLEDC31 Sosem tudom hogy van ez, segítsen valaki plíz. Én azt szeretném, hogy némely bemeneteknél, pl. HDMI1-en menjen az, hogy a fényerőt, OLED fényerőt magától állítsa a környezeti fényeknek megfelelően. Viszont DV, vagy HDR tartalmaknál menjen 100-on. Ezt hogy tudom beállítani? Ha beállítom az automatikus fényerőt, akkor HDR-re is azt fogja alkalmazni, és nem tudom egyénileg beállítani. Ha kikapcsolom, akkor pedig mindenre külön kell állítgatni a fényerőt, ha full sötét van a szobában, vagy ha épp világos. Hogy kell ezt normálisan beállítani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#98097) szkutyi válasza ACE- (#98096) üzenetére


szkutyi
őstag

Kapcsold ki az adaptiv fenyerőt...sdr-en pedig két filmmaker módot állítsd be az egyiket nappali fenyerőre a másikat éjszakára..nekem nappali 40.ejszakai 20. :)

(#98098) ACE- válasza szkutyi (#98097) üzenetére


ACE-
addikt

Hát, ez félmegoldás, eddig működött, valahogy be tudtam állítani (és logikusan, eleve baromság hogy nincs ilyen beállítás), csak a szervíz hatására csináltam egy alapállapotra visszaállítást, és azóta szar...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#98099) szkutyi válasza ACE- (#98098) üzenetére


szkutyi
őstag

Miért lenne felmegoldas? Az adaptiv fényerő sosem pontos ....nappal nálam bőven jó a 40, este pedig bőven jó a fele...igaz kézzel kell atkapcsolni....de ha adaptivra hagyatkozom akkor este képes letenni akár 5re...az pedig....nappal pedig 100ra...-.-

(#98100) undercover


undercover
senior tag

Én nem merem felrakni a C3-ra a frissítést, mert két nap múlva majd beirjátok, hogy ahh ez rossz frissítést levette a fényerőt stb. :DDD

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.