Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Edigi/MM feltünteti ha újracsomi vagy outlet vagy ... már volt vele valami.

(#57002) Celtis válasza h1mpi (#56994) üzenetére


Celtis
veterán

Egészen biztosan nem igaz, hogy csak kifinomult ízlésű és vastag pénztárácval rendelkező OLED tulajdonosok magasabb igényei miatt van panasz az OLED TV-kre.
Esetleg ítéld meg magad, hogy mennyire kell "vájtszeműnek" lenni egy ilyen tinting észrevételéhez #26486 Habár ez eléggé durva eset, egyáltalán nem példátlan. Az enyém is ilyen volt. Vagy keress vissza Egale topiktárs képeire.
Sajnos a tinting és banding valóban előfordul. Nem is az a kérdés, hogy jelen van-e, hanem az, hogy milyne mértékben. Nagyon is jól írta az értékelő, akitől idéztél. Követhetnéd is a tanácsát és keress rá ezekre a szavakra.

Az, hogy ezek a jelenségek mennyire zavaróak az teljesen egyénfüggő. Engem például mérhetetlenül zavar a tinting, de van aki egyáltalán nem is veszi észre.

Egyáltalán nem szeretnélek lebeszélni az OLED-ről, sőt. Kifejezetten tanácsolom, hogy vedd meg, de legyen meg az elállás lehetősége. Próbáld ki, és ha nem tapasztalsz zavaró hibákat, akkor biztos vagyok benne, hogy le leszel nyűgözve a képminőségtől. Valószínűnek tartom egyébként, hogy nem fogsz találni semmi problémát.

(#57003) h1mpi válasza Celtis (#57002) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi ez lesz :K nagyon szeretnék egy OLED-et

Most úgyse lehet csak futárral rendelni :DDD tényleg ilyenkor hogy lehet elállni, ha nincsenek nyitva a boltok? :F :F

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#57004) Celtis válasza h1mpi (#57003) üzenetére


Celtis
veterán

A törvény szerint. 14 napon belül kell jelezned az elállási szándékot és újabb 14 napon belül kell visszaszállítanod a készüléket. Ha a bolt nincs nyitva, akkor futárral.
Nekem anno az Auchan nem hogy ingyen visszaszállította a tv-t, de még az eredeti szállítási díjat is visszatérítette. De nem hiszem, hogy ez általános gyakorlat lenne.

(#57005) h1mpi válasza Celtis (#57004) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor jó :) amúgyse merem hazahozni autóval, mert már egyszer berepedt keresztben egy 65”-os LED tv, de szerencsém volt, mert kicserélte a MM, pedig valószínű, hogy miattam történt...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#57006) Gigi01 válasza daneel_hu (#56984) üzenetére


Gigi01
őstag

Nem kizárt! :DDD

(#57007) Pro Koryak válasza Celtis (#57004) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A szállítási költséget is vissza kell fizetniük elálláskor.

(#57008) DarkByte válasza F-ECT$ (#57000) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi!
Végül mégis az MM-nél vettem meg (48CXLB3), hamarabb kiszállítják. A hosszú hétvégén lenne időm mindent összerakni és kicsit terpeszkedni előtte. Illetve talán itt a többiek jobbat írtak az MM-ben vettekről, bár nyilván nincs direkt összefüggés, de peace of mind vagy hogy mondja az angol.

Nagyon kíváncsi leszek hogy állja meg helyét monitornak. Ha nem válik be, legrosszabb esetben eladom. De már jó ideje böki az oldalamat a kíváncsiság hogy kipróbáljam. És tudom hogy előbb-utóbb úgy se bírtam volna ki. :B

Felkészül új tápegység a gépbe és HDMI 2.1-es videókártya. Utóbbi lesz húzós. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57009) szgaborsz


szgaborsz
tag

Tapasztalt már valaki ilyet? Philips 65oled805 hdmi-vel összekötve a Yamaha YSP 5600 hangprojektorral, és a hang siet, vagyis a kép lassabb mint a hang, és hiába állítok a tévén vagy a projektoron, a hangot csak siettetni tudom, lassítani nem :W . A régi LG B7 tévémen nem volt soha ilyen gondom, valakinek tipp?

(#57010) #72042496 válasza szgaborsz (#57009) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ismerősömnek is ez volt a Sony tévé és Sony soundbar közt, arra nem született megoldás.

Lipsync-et nem lehet kapcsolni a tévén, ami nálad megoldaná? Alternatívaként az optikai összekötés jut eszembe, de azzal a DD+ formátumot elveszted, és úgy szerintem vezérelni se tudod a tévé távjáról a hangprojektort.

(#57011) anrab válasza szgaborsz (#57009) üzenetére


anrab
addikt

Pedig a tv-n van két opció is de akkor ki kell kapcsolni a projektorét. Ha jól értelmezem.
Nekem nincs rajta semmi csak ránéztem.

(#57012) Haart


Haart
addikt

Hát ismét rá kellett jönnöm hogy jó üzletet csináltam hogy idén megvettem a CX-et. A beharangozott uj miniled TV-k sem hozzák el az Oled ellen aratott sikert ;]
Ismét egy év elveszett a LED-eknél nagyságrendi javulás nélkül. :K

(#57013) OPiiPO válasza Haart (#57012) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt nem is értem, miért várták el a miniLed-tól az OLED verést :F
Ugyanúgy átvilágítást szabályoz, finomabban mint a FALD, de technológiailag képtelen megközelíteni az OLED valóban 0 nit feketét.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#57014) mutika74


mutika74
lelkes újonc

Oled CX: Félve a beégéstől,milyen fényerő- háttérvilágitás stb.beállitási értéket ajánlotok? Vagy ennél már nem kell tartani a beégéstől? Köszönöm a válaszokat.

(#57015) wallace 234 válasza OPiiPO (#57013) üzenetére


wallace 234
őstag

Azért mert így is harangozták be! Számos külföldi cikk, így kezdte oled killer tv coming! Így nagyok voltak a várakozások, de eddig nem úgy tűnik. Sok mini ledet, nem egyszerű vezérelni tcl nek is gondjai vannak ezzel.

(#57016) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Az a bizonyos panel karbantartás (amivel vertical bandinget elvileg lehet csökkenteni), ami kb. 4 óra folyamatos tv-zés utáni kikapcsoláskor indul, az minden oled TV-n van? Nekem Sony A8 van, csináltam vele 2x 4.5 óra sima 4k-val bejáratást, de semmi különöset nem vettem észre kikapcsolás után 20-30 perccel sem, nem hallottam pl kattanást. Ez ugye android, kikapcsoláskor készenlétben van. Azért kérdem, hogy van-e bármi értelme járatni a TV-t 4 órákat? Mondjuk teszem hozzá, hogy elejétől fogva brutál tiszta a kép, 5 óra tvzés után szinte totál csíkmentes lett, de 1-5% szürkén pici csíkokat még azért látok (mostanra van benne kb 50 óra üzemidő). 10-15%-on már gyakorlatilag tök homogén, nem tudom lehet-e egyáltalán tovább javítani.

[ Szerkesztve ]

(#57017) daneel_hu válasza mutika74 (#57014) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nincs háttérvilágítás oleden.
Egyiken se.

(#57018) NoMagix válasza Haart (#57012) üzenetére


NoMagix
addikt

De legalább oledhez nagyon közeli vagy egy árban adják majd... :U

(#57019) salapp válasza Pro Koryak (#57007) üzenetére


salapp
addikt

Mármint az odaszállítás költségét, a visszaszállítás költsége a fogyasztót terheli, nem?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57020) wallace 234 válasza daneel_hu (#57017) üzenetére


wallace 234
őstag

Az oled tv egy nagy fehér oled kijelző és különböző Színszűrők vannak. Így ha azt nézzük ez is csak egy háttér világítás. Csak jobb mert pixeleket ki tudják kapcsolni. Igazi oled tv még várat magára.

(#57021) #72042496


#72042496
törölt tag

Az óceán túloldalán megjelent az A90J, már van tulaj az owner's threadben. Az első, egyelőre felszínes beszámolók alapján klassz tévé lett.

(#57022) Pelican válasza salapp (#57019) üzenetére


Pelican
őstag

Nem. Emagnál nem kellett fizetni a futárt visszaszállításnál, és visszaadták a szállítási díjat is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57023) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#57021) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én örülnék neki, ha tényleg frankó tv lenne, de az ilyeneket mindig fenntartással fogadom.
100-ból 99 és fél ember azonnal elfogult lesz a megvett terméke iránt, ezen a fórumon és minden máshol is biztosan. Csak jót tudnak írni...
Jobban védenek egy hardvert, telefont etc...bármit, mintha az anyjukat k...nák!

Ettől függetlenül remélem, hogy tényleg nagyon jó tévé lesz, mert tegnapelőtt este - amiről írok majd később- sikerült végre tesztelnem egymás mellett egy (65 ös méretben mind a kettő) Panasonic hz2000 és egy Cx-et, majdnem teljesen lekapcsolt lámpák mellett.
Nem tudom a többi Panasonic típus milyen, de HZ2000, kb porrá alázta mindenben a CX-et.
Jelenleg - nagyon - magasan a legjobb OLED tévé a világon képminőségben, egyszerűen nincs párja! Nagyon nagy kár, hogy a 65-ös a legnagyobb méret a Panasonic-nál.

Írom ezt, mint CX tulaj. :-/

[ Szerkesztve ]

(#57024) Pelican válasza wallace 234 (#57020) üzenetére


Pelican
őstag

Ez a két mondatod ellentmond egymásnak.
Nem, az oled nem egy nagy fehér kijelző, hanem sokmillió függetlenül vezérelt szubpixel.
Ettől hogy legyen igazibb oled?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57025) salapp válasza Pelican (#57022) üzenetére


salapp
addikt

Óóó. Ezt észben tartom. Akkor majd mielőtt nagy műszaki cikket, háztartási gépet rendelek egy webáruházból, előtte elolvasom, hogy az ő politikájuk mi e tekintetben.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57026) Peet 80 válasza ΞΔGLΞ (#57023) üzenetére


Peet 80
csendes tag

Ezt mint 65HZ2000 tulaj én is alátámasztom! Kiváló tv a HZ2000 minden téren! Egyszerűen nem tudok belekötni semmibe vele kapcsolatban. Nagyon szeretem a nyugodt, filmszerű, hibamentes képét immáron 3 hónapja. :)

(#57027) bok92 válasza ΞΔGLΞ (#57023) üzenetére


bok92
addikt

Azért nem is egy árkategória a kettő... :DDD

(#57028) wallace 234 válasza Pelican (#57024) üzenetére


wallace 234
őstag

Hogy legyen igazibb az oled? , hogy a 3 alap színt oled adná, mert jelenleg woled van. Igen a fehér pixelekket, egyenkét ki tudják kapcsolni ezért jobb, mint bármi más. Annak idején, volt igazi oled de a kék szín miatt, bukta lett. Így jött az Lg ezzel a zseniális dologgal, hogy Színszűrőkkel oldja meg a problémát.

(#57029) Impulsivex válasza bok92 (#57027) üzenetére


Impulsivex
tag

Meg aki konzol mellé veszi annak kifejezetten a Panát nem ajánlják . Én konzol mellé a CX-et kellett hogy válasszam viszont ha lenne 750 ezrem és nem konzol mellé kellene, én is a Hz2000-t választanám :)

[ Szerkesztve ]

(#57030) h1mpi válasza Impulsivex (#57029) üzenetére


h1mpi
nagyúr

65"-on 2x annyiba kerül, mint a CX3 :Y 1 199 000 Ft vs 620 000 Ft. Azért már tudnia is kell valamit, de Nekem se opció, mert XSX mellé lenne sokat használva.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#57031) h1mpi válasza Peet 80 (#57026) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Amúgy a Pana "okostévé" funkciói vannak olyan jók, mint az LG-é? Nekem sok éve LG van és annyira hibamentes minden app, működik minden, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva... Ezért se váltok szívesen márkát...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#57032) #Morcosmedve válasza h1mpi (#57031) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, annó nekem is azért lett az LG, mert Airplay, meg minden lejatszik, gyors stb. Csak en még E9 et vettem, az is jo konzolhoz kijelzo para nincs, eleve ugye a C fölé volt pozicionalva. Sokat neztem Panakat, mert a meg meglevo LCD-m is pana es eleg jo, csak kell lejatszo hozza..

© asszongya'hogy

(#57033) GalaHU válasza h1mpi (#57031) üzenetére


GalaHU
őstag

Sok év Pana-plazmázás után azért lett LG mert az okostévé funkciók katasztrofálisak, HBO nincs is. És nem, nem akarok másik kütyüt használni mellette... ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57034) h1mpi válasza #Morcosmedve (#57032) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez volt a félelmem, de akkor igaznak is látszik. Nekem a Spotify, Twitch, Netflix, HBO Go minden megy hibátlanul. Ez elég fontos :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#57035) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Kipróbáltam néhány beállítást a COD-ban például, végül tényleg az vált be, hogy játék előtt átváltom 120Hz-re, így szuper sima a játék, amikor nem szarja össze magát az fps és úgy is, hoy 70-80fps-em van kb 4K-ban. Tegnap folytattam a nagy pénzrablás-t is, láttam, hogy támogatja a dolby vision-t, így azt is kipróbáltam és váó, nagyon szép. Végül kipróbáltam a Batman arkham knight-t is a 2070-es kártyámmal, meg g-sync-el, 4K-ban már nincs CPU limitem, átlag 55 fps ultrán és szuper sima az egész játék, menő. Ettől független egy 3070 bármikor jól jönne. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#57036) Pelican válasza wallace 234 (#57028) üzenetére


Pelican
őstag

Attól, hogy színszűrő van a fehér OLED felett, attól még ugyanúgy pixelenként megy a vezérlés a színes szubpixeleknél is. Amit te hiányolsz, az az RGB OLED a jelenlegi WRGB OLED-del szemben, mivel a színszűrővel semmi baj, az extra fehér pixel az, ami gond, de ettől az még igazi OLED (de nem "igazi" RGB).

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57037) wrathchild válasza Palesztin994 (#57016) üzenetére


wrathchild
tag

Üdv! A8-on nincs ilyen. Ha netre csatlakozik a TV, akkor automatikusan kommunikál a Sony szerverrel és “majd szól”, azaz értesítésként megjelenik, ha szükséges a manuális pixelfrissítés!

(#57038) arn


arn
félisten

4 oled lg monitor jon, 3-4000 eur. Nem tudom mitol lett ennyivel dragabb... [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57039) #72042496 válasza arn (#57038) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek JOLED panelesek, azért kerülnek ennyibe.

(#57040) wallace 234 válasza Pelican (#57036) üzenetére


wallace 234
őstag

Írtam is, hogy egyenként lehet kapcsolni. Fehér pixel a fényerőt segíti, hogy jobb legyen. Igen RGB oledre gondoltam, az lenne az igazi. Micro led elvileg az lenne, de elég lassan alakul. Bár idén már jön a 76 collos verzió, igaz még aranyárba! Kíváncsi leszek az Evo ra, hogy mennyivel lesz jobb

(#57041) Pro Koryak válasza GalaHU (#57033) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vagyis lehetne egy krva jó tévéd, de inkább választottál egy jobb oprendszert :Y
Hát nem tudom, nálam megjelenítőnél a képminőség az elsődleges szempont.

#57019 salapp
elállásnál mindkét költséget megtérítik ill. meg kell.

#57012 Haart
lesz a Hisense H9G is, natív 144Hz panellel gamereknek

[ Szerkesztve ]

(#57042) salapp válasza Pro Koryak (#57041) üzenetére


salapp
addikt

Egyéni preferenciák. :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57043) F-ECT$ válasza Pro Koryak (#57041) üzenetére


F-ECT$
titán

Rohadt idegesítő tud lenni, ha szakadozik, nem megy, kifagy, stb.

Dive ever, work never.

(#57044) arn válasza #72042496 (#57039) üzenetére


arn
félisten

ezek akkor jok (erted, joled...) lesznek? :D

fura, hogy epp az lg az elso, aki a konkrurencia paneljaval ad ki eloszor vmit hasznalhato meretben. ennyiert nem tudom mennyien vesznek monitort. plane ugy, hogy kell ebbol par generacio, mire kinovi a gyerekbetegseget. itt megoldottak, hogy egyszerre oregedjen mindegyik szin? vagy ok is siman wrgb?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57045) Monngoose válasza wallace 234 (#57020) üzenetére


Monngoose
aktív tag

"Az oled tv egy nagy fehér oled kijelző és különböző Színszűrők vannak. Így ha azt nézzük ez is csak egy háttér világítás."
A háttérvilágításos TV technológia lényege, hogy van egy állandó hátsó megvilágítás (régebben "fénycsövek", jelenleg LED-ek) ami előtt LCD TV-k esetében egy LCD kristályrács réteg van. Ezeket a kristályokat vezérlik, "fekete" kép esetén valamennyi zárt állapotban van (persze a tökéletes zárást nem tudták megoldani, így a kristályok kötött némi fény kiszivárog, ezért nem fekete e fekete).
A te esetedben akkor lenne az oled csak háttérvilágítás, ha a valamennyi pixel folyamatosan be lenne kapcsolva és a színszűrőt vezérelnék (kapcsolgatnák ki-be). Másik lehetséges eset pl., ha egy LCD TV-ben oledet használnának háttérvilágításként.
És igen, ahogy Pelican is mondta, a WRGB is igazi oled, mint ahogy majd a Samsung kék oled-es QD színszűrős megoldása is az lesz (ha megjelenik egyáltalán valaha). :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#57046) Pro Koryak válasza F-ECT$ (#57043) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Panáról még nem hallottam, hogy ezt csinálná, enyém sem. :U

(#57047) GalaHU válasza Pro Koryak (#57041) üzenetére


GalaHU
őstag

Az ajtót végleg a HDMI 2.1 hiánya tette be, azzal 3080 és XSX tulajdonosként nem tudtam volna együtt élni, a pici gyengébb képminőséggel -ami kvázi sose látok mert nem áll mellette egy Pana- viszont igen..,

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57048) wallace 234 válasza Monngoose (#57045) üzenetére


wallace 234
őstag

Ismerem az lcd technológiát, hogy működik! Ahogy ezt a fajta oledet. Pixelek előtt van a fényszürő. Igazi oled akkor lesz ha az alpixelek RGB színeit oled fogja adni. Erre értettem az igazit. Micro led ha egyszer emberi áron lesz, akkor az már ilyen lesz! Addig marad ez a woled, ill most jön az Evo amibe van plusz réteg, hogy jobb legyen a fényerő! Ha lcd be oledet, használnának akkor ott lenne a tökéletes fekete, mivel pixeleket egyenként zárja. Local dimming lényege is ez csak kevés hozzá a led, így átszűrődik a fény. Mini ledeket, próbálják de 8 millió zónával nehéz szembe menni.

[ Szerkesztve ]

(#57049) anrab


anrab
addikt

"Az LCD-hez képest mindenképpen olcsóbban gyártható az OLED kijelző, mert nincs szükség színszűrőkre, polarizátorokra, beállító anyagokra és főként háttérvilágításra.
A színek pontos beállítása megfelelő adalékoknak a fénykibocsátó réteghez történő hozzáadásával egyszerűen megoldható."
[link]

(#57050) h1mpi válasza anrab (#57049) üzenetére


h1mpi
nagyúr

2004-ben még ezt jósolták, de azóta se lett olcsóbb sajnos...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.