Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) dgyuri0123 válasza Ijk (#13000) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bakker... ZOOM !!! Miért ekkora gáz használni? Filmnézéskor meg megy minden a maga útján "kifogástalan" képminőségben. Háttérzörejhez miért nem jó egy zoomolt képű tévé? Egészen őszintén nem értem.... Inkább vegyen egy fos Qledet, csak hogy a kacsatévé mehessen 0/24-ben? Mehet oleden is, csak kis trükköt kell alkalmazni. ;]

"csak a zene van"

(#13002) Ijk válasza dgyuri0123 (#13001) üzenetére


Ijk
nagyúr

Maga a napi 12 óra panelkoptatásért nem vennék OLED-et.
Elhiszem hogy bírja, de egy LCD jobban fogja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13003) dgyuri0123 válasza Ijk (#13002) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

5 év alatt 24e óra. Mi a gond vele? :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13004) #20221952 válasza Ijk (#13000) üzenetére


#20221952
törölt tag

Oké, megértettem.
Akkor nekem marad a LED, QLED, ULED... vagy a plazma a maga a saját szervizes problémájával.

Egyébként szerintem se nézzen a gyerek egész nap tv-t, nálunk csak hétvégén nézik meg a kedvenc meséjüket, ami a Nick Jr. csatornán látható, tehát nem tudom nekik embléma mentesen adni, mivel csak itt lelhető fel. A zoomolás jó ötlet, de attól tartok, hogy ha nem figyelek mindig rá, hogy mikor legyen, akkor a beégés veszélye fenn fog állni.

(#13005) #20221952 válasza dgyuri0123 (#12999) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én be tudom állítani, de arra nem vagyok hajlandó, hogy mintegy strázsamester őrködjek azon, hogy az adott tv emblémája és egyéb piktogramok ne látszódjanak adott csatorna nézése közben.

Nagyon nem szeretnék így járni!

Még az érdekelne, hogy a DVD képe mennyire lenne rossz egy ilyen OLED kijelzőn?

(#13006) dgyuri0123 válasza #20221952 (#13005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fogalmam nincs hogy ezt a kijelzőt hogyan tudták így beégetni. :F De ha a zoomot egyszer beállítod, az úgy marad, amíg nem állítod át a képméretet másra. Nem kell odafigyelni rá, mert minden csatorna logóját ki fogja zoomolni, ha úgy állatod be. A képminőséget ne nézd, mert telefonnal lőttem gyorsan.. de a lényeg látható. Így semmi nem fog beégni... a jobb felső sarokban van egy kis maradványa a logónak, de még van egy fokozat, tehát még egy picivel kevesebb marad ebből is, ha 17-es fokozatra állítom a zoomot. Most 16-on van. De nekem végül is mindegy, csak nem értem ezt a parázást a zoomtól és beégéstől. Őszintén, így nem lehet a tévét nézni ??? ;)

Nos, nincs több fokozat nagyításra, de van képeltolás, amivel akár teljesen el tudnám tüntetni a csatornalogót. Egy apró felfelé tolás és szinte semmi nem maradt a logóból.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13007) tothl válasza #20221952 (#13005) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem jo lenne.

Gondold at hogy nem az unokaid fogjak beegesmentesen orokolni, cserebe megfizethetetlen elmenyt nyujt ha szereted a szepet.

(#13008) #20221952 válasza dgyuri0123 (#13006) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én nem akarom a tv-t nézni, bőven elég amit az adott csatorna online felületén elérhető.

Még eldöntjük, hogy mi legyen, de az is sokat segítene, ha az pl. az Abigél című filmet meg tudná valaki nézni a saját OLED tv-jén, hogy mégis mennyire nézhető? Valaki ezt tudná vállalni nekem (forrást biztosítok hozzá)?

Az Alvinos kép nagyon jó, ez tetszik nagyon! :R

[ Szerkesztve ]

(#13009) #20221952 válasza tothl (#13007) üzenetére


#20221952
törölt tag

Szeretem bizony, sokat dobna a hangulatomon egy állkapocskeresős képminőség. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13010) salapp válasza #20221952 (#12997) üzenetére


salapp
addikt

Jobban tennéd, ha ki is kötnéd az előfizetéses tévét és csak irányított - amennyire lehet, minőségi - tartalommal, felügyelet mellett, korlátozott időben engednéd gyermekeidet a villódzó ablak közelébe.
Nem tudom, hány éves szülő vagy. Sajnos felnőtt már egy szülői nemzedék, akiknek gyerekként sem olvastak mesét, szóval tudom, hogy elég rossz a helyzet, de a lehetőség adott, hogy változtassanak ezen a családokban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#13011) tothl válasza #20221952 (#13009) üzenetére


tothl
addikt

Ne aggodj az abigel miatt ezen a tv-n minden kurva jol nez ki. Visszafogott szep szinek reszletgazdagsag minden teren.
Nem akarok tenyleg senkit belehajszolni de ha 2 3 evente le kene irni akkor is ilyet vennek jelenleg :)

(#13012) #20221952 válasza salapp (#13010) üzenetére


#20221952
törölt tag

Eddig nem volt tv, csak Internet, most van, mert így lett nagyon olcsó (gyakorlatilag a TV, az Internet és a (nem használt) telefon előfizetés ára az eredeti előfizetés árának egyharmada, míg csak Internetet kérve a mostani előfizetési ár háromszorosa lenne havonta, de csak baj van vele (most nem fejteném ki - legyen elég annyi, hogy a szolgáltató szerint túl igényes vagyok).

Korábban gyerekkorom rajz- és ifjúsági filmjeit szereztem be gyermekeim számára, ezt felügyelet mellett nézték is, de most rákaptak a Nick Jr. csatornán látható Mancs őrjárat rajzfilmre, szinte függők lettek és hétvégén csak ezt nézik meg, amikor éppen adja a csatorna és ők is itthon vannak.

Szerencsére nekik már meg van adva az esti olvasás, néha már túlzásba is esünk vele, bár négy - majdnem egykorú - gyereknek igazán megterhelő olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#13013) dgyuri0123 válasza #20221952 (#13008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az eddigi képek HD adásokról készültek. Ez most SD adás maximumon zoomolva. Hozzátenném, ótvaros, igénytelen minőségű tv felvételek. Ráadásul a képek bemozdultak, nem is kicsit... Egy DVD lemez 20x szebben mutat ennél. De itt megállok, mert nem akarok nyomulni. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13014) salapp válasza #20221952 (#13012) üzenetére


salapp
addikt

Ezt jó olvasni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#13015) krx21 válasza #20221952 (#13005) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez szerintem tutira egy szándékosan ghostingolt kép, elrettentő példának.

(#13017) #20221952 válasza dgyuri0123 (#13013) üzenetére


#20221952
törölt tag

Pedig nagyon szép képek, csak ez a beégés dolog ne lenne...

(#13018) Partizan182 válasza #20221952 (#13016) üzenetére


Partizan182
senior tag

Szöveget is elolvastad hozzá? Kiállított darab volt, ez semmit se jelent szerencsére.

(#13019) #20221952 válasza #20221952 (#13016) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nekem az jött le a leírásból, hogy 5000 munkaóra után a kép még mindig nagyon jó, de időnként szükséges kalibráltatni, illetve a beégés valós veszély, amivel számolni kell.
Sajnos ebből az következik, hogy valószínűleg kisebbségben maradok a családban és inkább prémium QLED, vagy ULED lesz a vásárolandó készülék, mivel azt a család többi tagja jobban ki tudja használni.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! :R

(#13020) torma1981 válasza #20221952 (#13019) üzenetére


torma1981
veterán

5000 óra az nagyon sok. Hol nézel te 5000 órát? Az több év.

(#13021) Gtaati válasza #20221952 (#13017) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello !

Szerintem ez egy kiallitott darab lehetett. Latszik a webos menu is rajta stb... Egy aruhazban minimum megy napi 10-12 orat es heti 7 napbol 7-t, arrol nem is beszelve h ejszakara aramtalanitjak es igy meg a kompenzacios ciklus sem tud lefutni... Es ugyanazok a demok mennek egyfolytaban, es h termeszetes ellenes eros lampafeny mellett villantson valamit aruhazi modban gondolom oledfeny es kontraszt is szet volt nyomva rajta....

Nalunk bo 5 honapos a tv lassan 1700 ora van benne... Az asszony itthon van a gyerkoccel es megy viszonylag sokat a fos sorozatok es a gyereknek is mesetvk hatterzajkent, volt h 10 orat jatszottam rajta egyfolytaban statikus tartalmak mellett es soha semmi problema nem volt vele..... Volt lcd 4k tv plazmam is de nincs az az Isten h oled utan barmi mast vegyek es hajlando legyek nezni....

(#13022) Gabor tm válasza Gtaati (#13021) üzenetére


Gabor tm
tag

Ezt írja a kép előtt:
This is why I advise everyone who is thinking about buying an OLED TV that was working in the store to check screen uniformity before making the purchase. Below is an image of a friend who bought 65″ C6 OLED TV that was working in one of the stores in Zagreb. The amount of burn-in on it was excessive:

Tehát egy ismerőse vett egy kiállított darabot. Ez a kép nem az amelyikről a teszt készült, azon nincs beégés és még mindig jó a képe.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#13023) dgyuri0123 válasza #20221952 (#13017) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezek nem szép képek, hanem nagyon-nagyon ronda képek. :N Az lett volna a lényeg, hogy megmutassam valamennyire, milyen a rossz, SD-nek sem nevezhető pacahalmaz, maximális méretű zoommal. Ezek a műsorok 320x240-es felbontásúak kb. A szép kép olyan hogy bepárásodik tőle a szemem. Még ma is...:D "Alvinos" kép 1080i teljes zoommal. Egy "sima" 1080p BD olyan, hogy lemásznak a szereplők a képről.

Ha csak kicsit odafigyelsz, nem fog beégni. Én is normál képmérettel nézek tévét és nem láttam eddig semmilyen képvisszamaradásra utaló jelet. De tényleg Te tudod... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13024) Ren Hoek válasza #20221952 (#13019) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Te vagy az úr a házban. Veszel OLED-et és kész.

A hétvégi Mancs őrjárat meg nem fog beleégni, de kizoomolsz aztán ennyi. Nem kell kímélni sem annyira...

Szerintem kár kiadni már LCD-re ennyi pénzt... nekem sokkal jobban fájna, mint Nick Junior logótól való félelem.

[ Szerkesztve ]

(#13025) BrandonXXV válasza TBMC (#12988) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Az a helyzet, hogy csak most kezdem én is beleásni magam kicsit a dologba, de amit leszűrtem, hogy jobb kép, hang lesz az eredmény, stabil lejátszás mellett.
De vannak erre is fórumok, én is ott próbálok informálódni :)

(#13026) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Ma...megjött a B7! El is hoztam, most üzemelem be :) Kíváncsi leszek.
Be kell még állítgatnom és indulhat a móka

Mikre is kellene figyelnem a beállításoknál, mit érdemes hová állítani?!

[ Szerkesztve ]

(#13027) EgySrac


EgySrac
tag

Valaki írta, hogy az LG már cseréli garanciásan a beégett kijelzőt.
LG OLED-esek!Megkapta már valaki a 04.70.85-ös frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#13028) Warck válasza EgySrac (#13027) üzenetére


Warck
tag

Igen cseréli, de azt mondta az lg, hogy nem nagyon volt még ilyen jellegű panasz. A régebbi tvk is jól bírják. 04.70.85 ez a frissítés igazából a felhasználói szerződés módosítása, semmi extra.

(#13029) EgySrac válasza Warck (#13028) üzenetére


EgySrac
tag

:R

(#13030) #20221952


#20221952
törölt tag

Gtaati:

Köszönöm a hozzászólásodat.
Tetszik, hogy akkor lehet használni a TV-t mindenféle helyzetben és nem kell kímélő módra váltani, ahhoz - nekem legalábbis - túl drága. További hiba- és beégésmentes használatot kívánok Neked!

dgyuri0123

Engem már nem is a beégés zavar, hanem inkább az, hogy idővel a színhelyesség - a műszer mérései alapján - torzul. Vajon torzul-e a QLED, vagy ULED típusoknál és ha igen, akkor ez emberi szemmel mennyire vehető észre és mennyi használat után.

Ren Hoek

Én vagyok az, aki mindig is azt mondtam, hogy az LCD technológia alkalmatlan tv nézésére és ezért is vettem plazma tv-t (amivel sok éven keresztül nem is volt gond, csak így az ötödik évre, egy költözés után hülyült meg a rendszer - biztosan lehetne javítani, de már nem felel meg, túl kicsi lett a mérete az új nappalihoz).
A plazmát sem kíméltem, hanem használtuk, mindig eredeti felbontásban (engem nem zavar a kép tetején és alján látható fekete sáv, jobban zavar, ha a kép fel van nagyítva annyira, hogy a fekete sávok már nem látszanak, de emiatt elveszett a képinformáció jelentős része).
Nyilván, ha nagyon akarnám, akkor rá tudnám venni a feleségemet a vásárlásra, de félek a csalódástól (hogy aztán a garancia lejárta után nagyon rövid idővel használhatatlanná válik és a javítása anyagilag nem érné meg).

Az a döntés született, hogy mindenképpen használni akarjuk a készüléket, ha már ennyi pénzt adnám ki érte.
Ha akarjuk akkor egész nap megy rajta az M1 HD (á, inkább nem, nem vagyok én sem Fidesz-hívő, sem pedig mazohista), vagy a letöltött Blu-ray filmeket nézzük és élvezzük a kiváló képet, vagy játszunk a tv-hez kapcsolt konzolollal mindenféle állítgatás nélkül.
Nekem - most az LD OLED tv-jén kivül - tetszik még a Sony KD-65XF9005 tv-je és vásárlásának feltétele, hogy nagyjából félmillió környékén megálljon és a gyári garancia időn túl - valamilyen akció keretében és nem általam fizetve - extra garancia időt kapjak. Így aztán a vásárlás idejét kitoltam jövő év tavaszáig, addig figyelem a fejleményeket és bízom benne, hogy lesz olyan helyzet, amikor meg tudom vásárolni valamelyiket a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

(#13031) claire78 válasza BrandonXXV (#13025) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam egyenlőre a veszteségmentes hangcsatornák hiánya miatt nem alternatíva az ATV. :( Egy passtrough-t igazán belerakhatnának. :U

[ Szerkesztve ]

(#13032) daneel_hu válasza Warck (#13028) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezzel azért ne nagyon hitegesd magad. :)
Nálam símán beégett egy piros logó.

Még csak nagyon tennem sem kellett érte.

(#13033) dgyuri0123 válasza #20221952 (#13030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A színhelyesség elmászása idővel (szerintem) kivétel nélkül, minden kijelzőt érint. Az első pár száz órában lehet "jelentősebb" a változás, de aztán egyre csökken ez a "hajlam" az öregedéssel párhuzamosan. De amúgy az oled "Expert" módban sokkal jobb, mint egy LCD vagy plazma. Csak az Oled fényerőt kell lehúznod 60-ról valami elviselhetőbb szintre, még beállíthatod a színtelítettséget, mert az alapból 50-en van, ami rettentően túlzó, plusz kikapcsolsz minden "képjavítót" és már mehet is a móka. Kalibráltatni ráérsz fél év múlva, ha addig meg nem szokod így a képét. A sajátom sincs még kalibrálva... csak "szemre állítottam" be, de így is nagyon tetszik. :)

"csak a zene van"

(#13034) Warck válasza daneel_hu (#13032) üzenetére


Warck
tag

Nálam oled fény 45 ön igy is bőven elég, nem tudom nálad, mennyin volt. És az lg felé jelezted? Nekem azt írták, hogy cserélik ha netán beégne. Szóval itt a lehetőség, hogy kiderüljön, hogy állja a szavát az lg!

(#13035) EgySrac válasza dgyuri0123 (#13033) üzenetére


EgySrac
tag

Milyen beállításokkal használod a tv-d? (C7 vagy B7?)

(#13036) dgyuri0123 válasza EgySrac (#13035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyik sem, 910V.

"csak a zene van"

(#13037) #20221952 válasza dgyuri0123 (#13033) üzenetére


#20221952
törölt tag

Elhiszem Neked, de aztán a feleségemmel egyetértve úgy döntöttünk, hogy a Sony KD-65XF9005 termékét választjuk inkább egy későbbi november március közötti vásárlással (amikor nagyon jó árban lesz, vagy már kifutó termék lesz).

(#13038) Ren Hoek válasza #20221952 (#13037) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy LCD is megdögölhet ugyan úgy mint bármelyik más eszköz... 3-5 év után.

Nincs olyan eszköz aminél megbízhatsz ebben.

...én biztos nem vennék LCD-t, mert ha beindul az OLED panelgyártás, és feleződnek az árak... olcsóbb lesz gyártani mint az LCD-t, mert egyszerűbb a panel, csak nyomtatni kell.

Akkor még a mostani OLED tv-k se érnek majd sokat... az LCD-t meg kb aluminium kuka mellé levivős érték lesz.

(#13039) #20221952 válasza Ren Hoek (#13038) üzenetére


#20221952
törölt tag

Jó, legyek majd abban a helyzetben, hogy igazad adjak Neked, addig marad az amit a feleségemmel együtt döntöttünk. OLED esetén kénytelen vagyok 55" venni (nagyobbra nincs pénzem), míg LED esetén megfizethető a 65, rosszabb képminőségben még talán a 75" is...
Hajrá OLED!

(#13040) dgyuri0123 válasza #20221952 (#13039) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Konyhai" tévézéshez kiváló a Sony, de egy esti leülős, odafigyelős mozira már kevésbé. Ha lett volna oleded, biztosan nem cserélnéd el 25 centi pluszért egy LCD-re. Bár ha most plazmát nézel, akkor is meg fog lepni az LCD mesterkéltsége, a színek természetellenessége, a feketék teljes hiánya, a maszatoló mozgás. Igaz, magamból indulok ki, lehet hogy neked nem ez a lényeg. :) Ja és mennyivel drágább a B7-nél...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13041) Ijk válasza #20221952 (#13039) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem a 65"-os Sony nektek pont jó kompromisszum lenne. Azért annak a 9005-ösnek már elég jó a képminősége.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13042) #20221952


#20221952
törölt tag

dgyuri0123

Mint írtam már, a család többi tagjának megfelelt az LG 43LH570V a panzióban, én meg csak mérgelődtem rajta, hogy hogyan lehet egy ilyen tv-t nézni se a képe, se a Telekom forrás nem volt jó, de ők nézték nyugalommal, nem foglalkoztak vele/velem.
Egyébként nagyon jó lenne egy olyan alkalom, amikor teljesen át tudnánk engedni magunkat egy jó kis esti mozizáshoz, de amíg a négy gyermekem nem nő fel, nem lesz teljesen önálló, addig erre nagyon kevés esély van. Most is plazmát nézünk, de nem az a minőségi plazma, csupán csak a legutolsó belépő kategóriás Panasonic plazma tv HDReady felbontással, de a gyerekeknek és nekünk megfelel. Természetesen a választott Sony másfélszerese az LG-nek, de egyrészt a Sony új modell, másrészt nagyobb is, így ez most nem számít, főleg azért mert én tudok várni, amíg olyan ára lesz, ami megfizethető nekem is.

Ijk

Bízom benne, hogy igazad van és jó lesz a képminősége, a paraméterei alapján jónak tűnik, a mérete is jó, egyedül az Android zavar, de ez van.

(#13043) Ren Hoek válasza #20221952 (#13042) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát te tudod, de azért azt is tudni kell, hogy ez egy OLED topic, és nyilván OLED-et fogunk javasolni... mindenki LCD-ről és Plazmáról váltott, és csak elényészően kevesek tértek vissza ideiglenesen. Inkább választanánk a 10 collal kisebb OLED-t, a nagyobb LCD helyett.

Valóban a család szava dönt, bár ettől még neked is ugyan úgy kell nézned az LCD-t még 5 évig legalább... amikor már tekercsekben lesz kapható a 100 colos OLED tapéta rőf áron :)

[ Szerkesztve ]

(#13044) #20221952 válasza Ren Hoek (#13043) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hát igen, igazad van, a plazma esetében is én döntöttem, mert LCD lett volna - mivel apósomék azt vettek. Mondjuk arra a TV-re még a feleségem is azt mondja, hogy borzalmas színei vannak, (pedig egy nagyon márkás termék prémium típusa), de mivel apóst meggyőzték a boltban, hogy csak a Dinamikus képbeállítás a legjobb, így a képe túlvezérelt és túlszaturált és hiába mondjuk, hogy ez nem jó, ő meggyőzhetetlen... :(

Még az is lehet, hogy mégis OLED lesz, messze van az a november-március és addig még itt is olvashatok sok pozitív, beégésmentes tapasztalatot. :R

(#13045) Ren Hoek válasza #20221952 (#13044) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát én végigolvastam elejétől a topicot... és eddig két permanens logó beégés volt csak a szerintem 100 feletti készülékből. Az is két 6-os szériáson. Egy piros Eurosport Live logó és egy Duck TV (de az fullon ment ha jól emlékszem)

Illetve egy 7-esen volt egy durva image retention az elején 100-ad OLED fénytől, de az másnapra eltűnt.

Pedig vannak itt akik simán használják csak TV-nek, monitornak.

.... úgyhogy én amondó vagyok, ha a 7-est normálisan használod TV-nek, és bejárattad + nem 1000 órát megy rajta ugyan az, akkor nem lesz baja.
Nem hinném, hogy a családdal ne lehetne megegyezni a logo kizoomolásról.

Eleve elhányod majd magad ilyen méretben az SD-től. Már 42 colon se nézhető szinte... és olyan guszustalanul agyon van tömörítve, blokkosodva, hogy kb nézhetetlenek az SD csatornák.

Van olyan is, amikor a 4:3-ra skálázott 16:9 sávot okádják vissza 16:9-re... ez a legpurdébb minőség olyan recés élekkel, hogy az vicc.

Legjobbat akkor tennéd ha kikapcsoltadnád a TV-t, de néha persze egyszerűbb mint állandóan filmeket keresni. Azért a HD csatornák már viszonylag nézhetőek...és kizoomolható a logó ha szélesvászonban adják.

Pl Viasat 3 HD amúgy egészen normális. Anyáméknál nézem néha. Nincsenek általában fixen idióta patkány beugró logók, meg focimeccs hirdetés, meg stb... és mindig szélesvászonban adják a filmet is.

[ Szerkesztve ]

(#13046) sakal83 válasza Ren Hoek (#13045) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem felesleges gyozkodni. Jovo tavasszal tervez tvt venni. Az nem most van ahogy az akarat sem a tv vetelre.

(#13047) daneel_hu válasza Warck (#13034) üzenetére


daneel_hu
addikt

40-45 körül ment.
Az eurosport live is szakaszosan, összesen kb 120-140 órát ha mehetett.
De sosem többet egyszerre mint 1-2 óra, és ugye reklámok elég sűrűn vannak. :)
Nekem anno a plazmám 5x ennyire durva használattól sem égett be.

Az a gond, hogy teljesen mindegy hány részletben nézel egy csatornát ha sárga vagy piros logó van rajta, és ugyanott... akkor bizony nézheted TE egyszerre csak 10-15 percig, de aztán ezt a viccelődést megismétled 100-150 alkalommal akkor előbb-utóbb látni fogod a logót végérvényesen.

A manualban bizony erre lényegében felhívják a figyelmet, csak nem elég pontosan.
Azt írják, hogy statikus tartalom nem lehet sokáig a tévén, mert végérvényesen beéghet.
Az pedig külön durva, hogy azt hiszed semmi nem égett be, mert a tévélogók 95%-a fehér vagy áttetszően fehér, nem nagyon jellemző a piros vagy sárga logó.
A beégést is csakis tesztábrával tudod leellenőrizni.
Én is halál nyugodt voltam, míg valaki innen nem kért meg, hogy legyek szíves teljes piros és sárga képpel megnézni. :)
A MANUALBAN egyébként nincsen szó a vörös vagy sárga statikus tartalom veszélyességéről, pedig egyértelmű, hogy ezek okozzák a nagy bajt!

Majd ha kicsit több időm lesz akkor jelzem a problémát az LG-nek, egyelőre örülök, hogy lyuk van a seggemen. :)
Még majdnem 8 hónapig garis.

A szóban forgó oled egy E6V.

[ Szerkesztve ]

(#13048) Joshi válasza dgyuri0123 (#13040) üzenetére


Joshi
titán

"Konyhai tévézéshez kiváló a Sony, de egy esti leülős, odafigyelős mozira már kevésbé."
Ne túlozzunk kérem szépen, jó az a Sony A1 az esti leülős mozira is. ;]

ui.: azért a Sony XE/XF 9000-es széria nem olyan rossz tévé, lehet azzal este is mozizni. Ha pedig az illetőnek fogalma sincs milyen is az igazi fekete, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#13049) Joshi válasza sakal83 (#13046) üzenetére


Joshi
titán

+1
Arról nem is beszélve hogy jobban akar LCD-t venni mint OLED-t.

(#13050) belan válasza Ren Hoek (#13045) üzenetére


belan
addikt

Hogy kell kizoomolni ?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.