Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98751) alaves válasza Vhiktor (#98749) üzenetére


alaves
addikt

Nem tudom mit csinálnak az rtings-nél, de pl. a C1 fényereje SDR 10%-os ablakban 9600 óra alatt 348-ról 403 nitre nőtt :C . A G3 612-ről 553-ra csökkent. Aha, persze...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98753) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Üdv oledesek. Van egy LG C9-esem, és ma dobta fel az új sw-t. Pechemre rányomtam a frissítésre, és a webos 4.10 verziójára frissült a fő felület. Nekem a régebbi verzió jobban használható volt. Lehetséges régebbi sw-t visszatenni rá? Aki tud segítsen. köszi.

(#98754) mc.g válasza Black Dragon (#98747) üzenetére


mc.g
aktív tag

Ha napi 6-8 órát járatnák, akkor 5 évbe is tellne a teszt, vagyis pont nem nyújtana hasznos információt. Ezért járatják ennyit napont, az összes TV-t, úgyhogy fer az összehasonlítás.

A fényerő ott van a grafikonon, leolvasható.

(#98755) mc.g válasza alaves (#98748) üzenetére


mc.g
aktív tag

Hagynak időt képernyőfrissítésre, ezért sem 24 órát üzemelnek naponta.

Ha nem létezne a fényerőcsökkenés jelensége, vagyis nem használódnának el a képpontok, akkor beégés sem lenne...

(#98757) mc.g válasza alaves (#98751) üzenetére


mc.g
aktív tag

Pl. Hőmérsékletkülönbség is okozhatja, hogy a mérés elött sok világos tartalom futott, vagy sötétebb, vagy az LG-tápegységének az instabilitása, ami szintén függhet a környezeti hőmérséklettől, akár a hálózati fesz.-től (nem kellene, de előfordulhat), avagy a mérés elött mekkora terhelés melegítette, stb. a mérésnek is van szórása, de a tendenciák jól látszanak.

[ Szerkesztve ]

(#98763) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Van egy S90C tv, amihez HDMI-vel van csatlakoztatva az ARC-os csatiba egy Q700B soundbar. Audió beállításoknál az áteresztés (passthrough) nem kiválasztható. Van tipp, hogy miért nem engedélyezett? PCM és Auto. mód választható csak.

(#98764) dropi válasza Black Dragon (#98747) üzenetére


dropi
aktív tag

Én most direkt megnéztem, január 19-én vettem a tévét, ami 116 napja volt, és most 2111 óra van benne, vagyis napi átlag 17.73-at ment :D Ja és voltunk közben 10 napot nyaralni :D

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#98765) alaves válasza mc.g (#98755) üzenetére


alaves
addikt

Nem. Azt kell megérteni, hogy a pixelfrissítés algoritmus lefutási gyakoriságát (2000, illetve jelenleg 500 üzemóránként) átlag felhasználásra tervezték (napi 4-8 üzemóra). Sony is azért írja, hogy évente csak egyszer dolgozzon a pixelfrissítés.
A kompenzáció az rendben lefut 4 üzemóránként (vagy 6-8-10 mindegy), amikor készenléti módba kikapcsolják a TV-t (ez ok az rtings-nél is), számít, de annyira nincs jelentősége.
Extrém igénybevételnél (12+ üzemóra) (rtings teszt is az), korántsem elég a pixelfrissítő lefutásának gyárilag beállított gyakorisága (ha elég lenne, pl. nem adnának kézi indításra lehetőséget). A pixelfrissítő csak egy bizonyos mértékig képes az áramerősség növelésével visszaállítani az eredeti fényintenzitást. Ha egyszer vagy többször meghaladja a fényerőcsökkenés mértéke a kiegyenlítését, akkor mindig annyival kevesebb fényerő marad, amely összeadódik.
G3-nál is azért csökkenhetett a fényerő, mert az rtings teszt napi üzemóraszámánál, csutka fényerővel az 500 óránkénti pixelfrissítés édes kevés. Samsung-nál pedig a 2000 üzemóránkénti (illetve nem is tudni hogy igazából mennyi) művelet gyakorlatilag elégtelen.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98766) alaves válasza alaves (#98765) üzenetére


alaves
addikt

Kiegészítés: Nálunk napi 16-18 órát megy a TV (családtagok váltással vagy együtt: PC munka/film/TV adás). Ennek megfelelően kértem az LG-től mérnöki állásfoglalást a pixelfrissítő kézi indításának gyakorisága kapcsán a B7-hez (beégés, azaz helyi fényintenzitás csökkenés miatti kijelző-csere után). Hetenként egyszeri indítást javasoltak, gyakorlatilag ~100 üzemóránként (nyilván 2017-es WBC kijelzőre vonatkoztatva).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98767) wallace 234 válasza alaves (#98765) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem véletlen tették lehetővé ,hogy a kicsi frissítést is lehet kézzel indítani ! Mert vannak akik napi 12 vagy még több órát használják a tvt. Rtingsen is írják ,hogy amelyik tvn többet ment a rövid ciklus ott kevésbé van probléma .

(#98768) mc.g válasza alaves (#98765) üzenetére


mc.g
aktív tag

Szerintem hasznos, és releváns az "rtings" tesztje, mivel üzemórára van megadva a pixelfrissítés, azaz ha 3x annyit megy, mint tervezték, akkor 3x sűrűbben csinálja.
Ugyanazon körülményt kell minden TV-nek kibírnia.
Az rendben van, hogy minden nap legalább negyed órára (vagy néhány órára) legyen a TV kikapcsolva, de szeribtem az nincs előírva, hogy naponta hány órát használhatjuk, hogy idő elött ne menjen tönkre.
(Ha nyáron a gyerekek nem mennek suliba, és itthon vannak egész nap, és TV-znek folyamatosan, akkor is ez a helyzet. Elő van írva, hogy a samsung OLED-eket napi max. 8órát szabad használni? Vagy kiírja a készülék pl. nyolc óra múlva, hogy kapcsoljam ki, vagy magától kikapcsol, hogy napi 8óra, és netovább!?)

Előfordulhat, hogy a valóságban napi 6-8óra használatnál nem 3-4év, hanem késöbb éri el az így mért állapotot, de készülékek (technológiák) tartósságát egymással össze lehet hasonlítani. (ha a túl nagy fényerő miatt pusztúl gyorsabban, akkor miért enged a készülék akkora fényerőt (tartóssan) ami tönkreteszi ? miért vállalja túl magát (ígér többet mint amit tud) a samsung (vagy bármelyik gyártó) ? üljek a TV elött stopperrel, és fénymérővel, mert szegény gyártó nem tudja eldönteni mire képes a készüléke, vagy tudja, csak akkor kevesebben vennék ?)

(Tudom, hogy az OLED technológia még nem elég kiforrott, és ha tartósat akarunk oda kell figyelni mit veszünk, hogyan használjuk (én is kicsit visszavettem a fényerőt). Eredetileg nem akartam OLED-et (ilyen okokból), de nem találtam megfelelő LCD-t (a Plazma után), úgyhogy lecsaptam egy Panasonic-ra az utolsók közűl, mert feltehetően 2025-ben már nem jön újabb széria, és a samsung-ban nem bízom (pl. a fentebb említett okokból, de az LG-ben sem)).

(#98769) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A személyeskedő hozzászólások törlésre kerültek (és a lánc miatt 1-2 hasznosabb is), nyugodtabban beszélgessetek kérlek, előfordulhat félreértés. Köszönjük. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#98770) szkutyi válasza wallace 234 (#98767) üzenetére


szkutyi
őstag

Melyik a kicsi, és melyik a nagy Kézzel inditasnál?

(#98771) alaves válasza mc.g (#98768) üzenetére


alaves
addikt

"3x annyit megy, mint tervezték, akkor 3x sűrűbben csinálja"
Éppenhogy nem! A pixelfrissítés (áramerősség után állítása) gyakorisága gyárilag az fw-ben beállított (LG-nél szerviz menüben módosítható), egyáltalán nem veszi figyelembe a napi üzemórát, csak azt hogy mennyi gyűlt össze. Pl. 500 óránkénti beáll.-nál sem mindegy, hogy 500 nap alatt gyűlik össze vagy egy hónap alatt.
Amiről írtál az csupán a 4 üzemóránkénti kompenzáció (küszöbfeszültséggel dolgozik), van jelentősége, de nem annyira, az lefuthat akár napi egyszer is, nem kell figyelni az óraszámot.
Nem kell ezt túlragozni, figyelni sem kell. Annyi az egész, hogy extrém használatnál időnként kézzel indítani kell a pixelfrissítőt és kész. S90C-nél is (jelenleg napi 12-18 óra) - mint a C1-nél - 1-2 havonta egyszer este indítom (amikor eszembe jut :) ).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98772) wallace 234 válasza szkutyi (#98770) üzenetére


wallace 234
őstag

Gyors ellenőrzésre kattintva indul a rövid pixeltisztítás. Írja is futtasa rendszeresen ezt a funkciót .Míg a nagynál az indítás mostra kattintva indul el

(#98773) lala666 válasza Sasi001 (#98731) üzenetére


lala666
senior tag

Amúgy már elhagyta a 9ezret is :D
Nem akar csökkenni a fényerő...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#98774) undercover


undercover
senior tag

Ha jól láttam most jött a C3-ra valamilyen frissítés.
03.31.45 mit hallottatok róla?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#98775) csizo


csizo
tag

Sziasztok!
Az LG G3 mennyire panellottós?Mire kell figyelni a kijelzőnél?Van esetleg valakinek mellé Samsung soundbarja,jól kommunikálnak egymással?Esetleg jobban járnek egy S95C-vel?Árban egy kicsi drágább az LG,de megérné a különbözetet?

(#98776) Black Dragon válasza csizo (#98775) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem közel mindenki a G3-mat fogja neked javasolni, LG nél jobb és több is a gari a panelre, illetve Dolby Vision is van.

A soundbarnak működnie kell(ene) vele eARC-n keresztül, a Q-Symphony nem fog működni vele.

Én ennek ellenére egy S95D-t vettem, egyelőre nem bántam meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#98777) mc.g


mc.g
aktív tag

Ha valaki vásárlás elött áll, akkor a Panasonic 65LZ800 most közel féláron van, az arukereso-n megtalálható...
(ebben már az LG OLED-EX deutériumos "tartós" panelja van)

(#98778) mc.g válasza csizo (#98775) üzenetére


mc.g
aktív tag

LG-nek tartósabb a panelja a Samsung-éhoz képest. Információim szerint, az LG a nagy megrendelőinek küldi a jobb panelokat (pl. Panasonic, Sony), de a G3 -ban is jobbak kerülnehetnek mint az alsóbb (C, B, A) kategóriákba...

[ Szerkesztve ]

(#98779) Black Dragon válasza csizo (#98775) üzenetére


Black Dragon
addikt

Még annyi, hogy a G3 falra szerelést kívánja meg alap esetben, amennyiben ez a célod vele és nem sajnálod rá a plusz pénzt akkor nem fogsz vele mellé lőni az biztos.

Ha viszont valahová letennéd a tv-t, akkor inkább mondanám sokak visszajelzése és az rtings alapján az S90C-t az S95C helyett, ott már érdemlegesen többet tudsz faragni az árból a G3-hoz képest és mondhatni egy best buy jelenleg samsung fronton.

(#98780) Quadgame94 válasza Black Dragon (#98776) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Én ennek ellenére egy S95D-t vettem, egyelőre nem bántam meg.

Nyilván senki sem bánná meg. Szuper tévé az is. Bár egy darab indokot sem tudnék felhozni miért azt vegye valaki egy G3-al szemben.

(#98781) Black Dragon válasza Quadgame94 (#98780) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért ez így kicsit erős nekem, biztos sokan vitába tudnának szállni ezzel az állítással, én csak azt írom, hogy az ára. :) Nekem kb 740k ba fájt a 77”, ezt a G3 amennyire néztem még most kifutóként sem tudja überelni, pláne hogy nekem nem falra kellett a tv. Nyilván lehet feszegetni a dolgot, hogy akkor mivel ad többet a G3 vagy G4 annyi felárért, de felesleges, mindenki maga dönti el mennyit ér neki egy adott eszköz.

Jelenleg a 77G4 kb 1.7 misi, a 77S95D pedig 1.2. Nyilván lesz mindkettő olcsóbb, de ez már korábban (még a G3-S95C idején) is perdöntő volt, hogy ennyivel nem többet számomra.

Ha jól láttam annó te is tanakodtál melyik tv t vegyed meg, végül a G3-mat vetted, de elképzelhetőnek tartom, hogy ha samut veszel ugyan ennyire elégedett lennél. Mindenki abból indul ki amit választott és vált be neki, lásd egy kicsivel feljebb mc.g kolléga a Panasoniccal.

[ Szerkesztve ]

(#98782) Pro Koryak válasza Black Dragon (#98781) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A Pana 65LZ800 most 482e alzánál, és ebben már az EX panel van, szóval eléggé best buy vétel.

[ Szerkesztve ]

(#98783) Quadgame94 válasza Black Dragon (#98781) üzenetére


Quadgame94
senior tag

740 ezerért szuper vétel volt. Nekem a one connect box például nagyon zavaró lenne. Valamint a matt bevonat is taszít. 77G3 volt 1 misi alatt egyébként.

(#98784) Black Dragon válasza Quadgame94 (#98783) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez szerintem ízlések és pofonok, nekem jól jön a one connect box, de nyilván tudnék élni nélküle. A matt bevonattól féltem én is, de pozitívan csalódtam. A fényes nappaliba optimálisabb választás volt, különben csak magamat nézhetném a tükröződésben.

Volt 1 misi alatt is ez tény, de a talpat megvenni hozzá is feláras lett volna nekem.

(#98785) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Tudom visszatérő "vergődésem" a téma, de most átfogalmazva szeretnék ismét tudást kérni :)

Mi az LG OLED stratégiája? Most hogy kijöttek a G4-es TV-k, már egyáltalán nem gyártanak továbbra G3-akat? Vagy egy ideig még azért lesz G3 gyártás és termék értékesítés?

Azért kérdezem, mert G2 még mindig kapható, de a G3 77-es úgy eltűnt már pár hete, mintha sose lett volna, a magyar boltokból.

Tudom, hogy azért tűnk el, mert best by a G4-hez képest. De vajon ennyi volt, vagy azért még lesznek új készletek valamikor a nyáron a magyar boltokban?

(#98786) Quadgame94 válasza eL Geri (#98785) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Nem lesz több. Ha elfogy akkor ennyi volt. Erre a 77G3 jó példa. G2 más már leírtuk páran a WOLED miatt.

Tavaly is ez volt.42C2 hamar kiment de még 55 meg 65 kapható volt kb augusztusig ha jól emlékszek. Mi a cél? Még nincs még rá meg a keret?

B4, C4, G4 elkezdenek esni EB környékén majd aztán októberre olcsóbbak lesznek 25-40%-al. Kell hely majd nekik így kifutnak a tavalyi modellek. A Samu is sokkal jobb nyitó árakkal jött. G4 meg lényegében egy G3 szóval... ja.

[ Szerkesztve ]

(#98787) csizo válasza Black Dragon (#98776) üzenetére


csizo
tag

Első körben én is 95D-t akartam venni,de óckottam a kuponos, előreutalásos verziótól,mert egyszer már megjártam.Samsung honlapon meg horror árban van,így vergődöm a G3 és 95c között.

(#98788) eL Geri válasza Quadgame94 (#98786) üzenetére


eL Geri
őstag

Banyek :W
Most volt már olyan árban, amiért nekem jó lett volna, de asszony nem egyezett bele. Neki lélektani TV ár felett volt még most is.

Aztán elkeseredésemre, már megkaptam utólag a jóváhagyását... de most meg már SEHOL sincs. (Vagy ha lenne is, már tuti extrém áron, de nincs.)

(#98789) Quadgame94 válasza eL Geri (#98788) üzenetére


Quadgame94
senior tag

65 még van. Nem tudom milyen távolságból akarod, de én nem bántam meg. 77G2 vagy 65G3 vaciláltam. Feleségemnek tökéletes a 65 inch kb 3 méterről én meg fotelból nézem és kb 2 méterről teljesen jó a 65 inch.

(#98790) lala666 válasza mc.g (#98778) üzenetére


lala666
senior tag

De azért nem a samsungokba kell paneleket cserélgetni, hanem az lg be. Panel rohadás is az lg jelensége, ennyit erről. Ezt a marhaságot meg, inkább hagyd....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#98791) Pro Koryak válasza mc.g (#98778) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pana LZ800 leírásában van valami infó valóban Oled EX panel van benne?

(#98792) Lameh válasza Black Dragon (#98784) üzenetére


Lameh
csendes újonc

Egyetértek BlackDragonnal, 3-4 napja tesztelgetem a 77C3-at, de nem bírom megszokni a tükröződését, egy-egy sötét jelenetnél magunkat látjuk szinte egy tükörbe azon a részen, a régi Samu QLED 100x jobb volt.

Hiába szép a képe nagyon este az LG OLED-nek, nulla fényforrásnál, ha bármilyen fényt (természeteset nappal vagy mesterségest este) kap a nappali a tv előtt, azt látod tükröződni a TV-ben. Mindenki dícséri agyba-főbe az LG OLED-eket, azok a legjobbak, hát számomra egyre egyértelműbb a saját tapasztalás alapján meghozott konklúzióm: EGY NAGY FRÁSZT! Sokkal jobb a Samsung OLED széria csúcsa: S90C / S95C vagy akár a matt bevonatos 2024-esek S90D / S95D, bár hozzáteszem, hogy ez útóbbiakat még nem volt alkalmam kipróbálni/tesztelni élőben, ezért vszleg megrendelem és megtapasztalom magam!

Az LG WEB OS-e is... hát hogy is fogalmazzak a Samsung oprendszere után rendkívül sok türelmet és nagy levegővételeket "igényel". Én egyelőre (nem egész 1 hét alatt) nagyot csalódtam az LG OLED-ben, elnézést a magánvéleményért, de ez az igazság. Nem hiszem, hogy a G3/G4 ebből a szempontból jobbak lennének a C3-nál, de hozzáteszem, hogy azokat sem teszteltem "élesben", csak boltban láttam G3-at.

Szóval nálam +1 szavazat a Samu OLED-ekre és ha lehet rögtön egy nagy mínusz az LG-kre az én saját, teljesen szubjektív inerciarendszeremben. :R

(#98793) Malfroy válasza Lameh (#98792) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Redöny vagy sötétitő használata sokat segit nappal :)

(#98794) Csandi válasza Lameh (#98792) üzenetére


Csandi
őstag

Tükröződésre sötétítés, OS meg emberfüggő, nekem a Samsung OS-e zavaró LG után :D

(#98795) mc.g válasza Pro Koryak (#98791) üzenetére


mc.g
aktív tag

[link] https://www.hazi-mozi.hu/panasonic-a-2022-es-oled-tv-krol/

"A közlemény ugyan nem említi, de más források szerint a cég megerősítette, hogy „az összes piacra kerülő 2022-es Panasonic OLED modell használja az OLED.EX technológiát (deutériumvegyületeket tartalmazva)”. A cég emellett a kék OLED esetében 40%-os fényességnövekedést emleget."

Jól látszik a JZ (2021) és az LZ (2022) modellek közti fogyasztáscsökkenés, ami pl. a fent említett kék szín hatékonyságára is visszavezethető. (JZ sorozatban nem volt még "800"-as, ezért csatoltam a "980"-as energiacímkéjét.)
Egyik modellnél, az LZ2000-nél sincs hivatalosan említve, hogy EX panel, mert a Panasonic nem reklámozza, hogy LG-től veszi a paneleket, de mindegyiknél látszik 2021-ről 2022-re a jelentősen alacsonyabb fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#98796) Lameh válasza Malfroy (#98793) üzenetére


Lameh
csendes újonc

Igen, ez világos, hogy sötét (ez még szóviccnek is jó, ha-ha) kell neki, de személy szerint nem szeretek késő du./kora este sötétben kuksolva TV-zni, erre eddig a QLED-nél egyáltalán nem vagy csak olyan mértékben volt szükség, ami a direkt betűző napot kivédte vmennyire.

Mindegy, tudom, ez teljesen szubjektív szempont, de talán másnak is fontos lehet és ebből a szempontból nem az LG a nyerő választás!

Lehet másnak az Samu OS-e zavaró (felépítése, designja vagy más miatt), az viszont elég objektív szempont, hogy az LG OS-e sokkal lassabb, mint a Samué! Ettől függetlenül (és ezzel együtt is) lehet vkinek az LG-é jön be jobban persze.

(#98797) mc.g válasza Lameh (#98792) üzenetére


mc.g
aktív tag

Én is olvastam erről a tükröződésről, és féltem is kicsit a Panasonic LG-panele miatt, de olvastam, hogy a Panasonic saját tükröződésgátló réteget használ, és tényleg, nem tükröződik élesen, ha kikapcsolva erős fény jut rá (ablak), akkor kékes-lilás fátylassan szórja a fényt (de ez csak kimondottan erős fény esetén látszik így).
Mi jelenleg eléggé viszavett fényerővel használjuk (fogyasztás/tartósság/"bejáratás" végett), úgy, hogy mögöttünk (TV-vel szemben) egy kb. 3x2m-es teraszablak van, ami nyugatra néz (délután onnan érkezik a fény erősebben).

Az LG G3 (MLA) panelja már kicsit mattosabb hatású, kevésbé tükröződik. (lehet összehasonlító G2/G3 teszteket találni)

[ Szerkesztve ]

(#98798) mc.g válasza Lameh (#98796) üzenetére


mc.g
aktív tag

Az LCD képernyők (a "QLED" is az ugyebár) jellemzően kevésbé tükröződnek...

[ Szerkesztve ]

(#98799) Black Dragon válasza csizo (#98787) üzenetére


Black Dragon
addikt

Én pont a kuponos dologban vettem, szerencsére minden klappolt, így nem is volt kérdés, hogy S95D lesz, egyszerűen nem lehetett überelni árban.

Nehéz a döntés, talán próbálkozz meg első körben személyesen megnézni mindegyik modellt, hátha úgy közelebb jutsz a megoldáshoz. Én pontosan ebben a cipőben voltam tavaly, amikor végül nem vettem meg egyiket sem, de szerencsére jó volt a megérzésem. :)

Lameh: A tükröződés önmagába véve egy OLED "sajátosság", szinte az összesnek egybefüggő tükrös felülete van, maximum néhány típus próbál meg ellene tenni valamit, de ha ezt sehol nem hirdetik, akkor inkább ne nevezzük tükröződés gátló rétegnek. Az S95D mondhatni újítása ez a matt réteg, az S95C nél ez nem volt jelen, így teljesen mértékben szemmel látható a különbség. Korábban raktam be rtings teszt képeket pár modellel összehasonlítva, EZ volt az.

Nyilván itt is felad az ember némi kontrasztot, nem lesz nappal vagy épp fényes viszonyok között olyan a képe mint egy "normál" réteges verziónak, cserébe viszont látsz is valamit a képből, nem csak magadat. Ez mindenkinek az egyéni döntése és ingerküszöbe.

Nyilván logikus válasz lenne rá, ahogy a kolléga is írta, hogy redőny le, de akkor én vagyok a tv-ért, nem ő értem, így bár az érvelés jogos, akkor legyen inkább olyan a tv, hogy ne kelljen nappal (sem) kompromisszumot kötni, én legalábbis ezért (is) választottam az S95D-t.

A menürendszer teljesen szubjektív, nekem nincs bajom a tizennel, de a webos is szokható, emiatt szerintem még senki nem váltott márkát, mert a menüje nem volt megszokható.

Egy szó mint száz, szerintem visszatérő probléma OLED esetén a tükröződés, de mindaddig amíg nem lesznek képesek egy olyan kompromisszum mentes réteget létrehozni, ami nem megy a kontraszt vagy bármi más kárára, nem lesz elterjedt, addig pedig marad a jó öreg fényes és tükrös felület. De ez is csak azoknak probléma, akik amúgy sem egy sötét szobából néznék a tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#98800) labeda


labeda
aktív tag

[link] 20%-os akció az Lg-nél! :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.