Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97054) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Uraim!

Nyugalom! Maradjunk a topik témájánál. A cicaharcot privátban rendezzétek le. Aki pedig nem bír magával az nálam jelentkezzen a pihenőért!

(#97055) Azteeek


Azteeek
tag

Sziasztok
Samsung qe55s95catxxh vs qe55s90catxxh tv-k között van valami lényeges különbség? Mert árban eléggé eltérnek

(#97056) Vhiktor válasza Azteeek (#97055) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Hatalmas különbség nincs. Femyeroben tud többet kb 25%al.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97057) Quadgame94 válasza Azteeek (#97055) üzenetére


Quadgame94
senior tag

És a One Connect nox is difi. Az jár az s95c-hez. Ha mar s95c felé nézegetsz 55G3 vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#97058) alaves válasza Azteeek (#97055) üzenetére


alaves
addikt

Az S95C one connect box-os HDMI 2.1 40GB limittel (jelenlegi helyzetet nem tudom, javítható volt-e fw-el vagy hardveresen nem tud többet).
Az S90C szerviz menüben panelnév átírással S95C-re változtatható (C1 to G1 szerűen, ha esetleg nem elég a fényerő, bár kétlem).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97059) NomAd_82 válasza jesszjessz (#97044) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Szia, nekem az 55c3 a múlt héten váltotta le a Sony 55xe8096-os tv-t.
A C3 az .avi formátumot nekem sem olvassa és érdekes de sok .mkv formátumnál az indítás után kiírja, hogy nem támogatott hang de
“ok-t” nyomva megy a film hanggal. Most próbálok a régi filmekből jó verziót keresni. :)

(#97060) b.


b.
félisten

Tudom hogy pénz meg minden de érdemesebb egy külső medialejátszóra váltani a sok szívás miatt. Elég olcsón vannak már jók.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97061) ricsip válasza NomAd_82 (#97059) üzenetére


ricsip
addikt

Mkv-ban szokott lenni több hangsáv is. Ha valamelyiket nem ismeri fel közülük, akkor dob ilyen hibaüzenetet. Utána szerencsére a maradék felismerttel azért csak elindul a lejátszás.
Mondjuk ha C3, akkor a DTS-nek mennie kellene. Innentől kezdve kíváncsi lennék h. (ha nem DTS) akkor mégis melyik másik hangfornátum az, amelyik ennek a szériának még mindig gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

-

(#97062) NomAd_82 válasza ricsip (#97061) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszi, akkor így már értem.
Még ismerkedem a cuccal, így most fogom még próbálgatni de így már világos, hogy az aliens miért a rossz szinkronnal indult el :C

(#97063) jesszjessz válasza NomAd_82 (#97059) üzenetére


jesszjessz
tag

Igen, egyszer előjött nekem is ez, de ok után ment, úgyhogy igazából kb át is siklottam felette.

(#97064) Malfroy válasza Vhiktor (#97056) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Oled806 -ot mozgás menüben mindig “film”-ben használtam, kikapcsoltam egy 2.5 órás netflix DV erejéig , és azt tapasztaltam hogy nőt az élesség viszont a mozgás megjelenítés folyamatossága megmaradt.

(#97065) hunspikey válasza Malfroy (#97064) üzenetére


hunspikey
őstag

Én egy Philips OLED TV-t ismerek közelebbről, a szomszédnál van, azzal volt időm játszani - ez egy 65" 807-es. Kb 10 alkalommal tekergettem kb 1.5óra / alkalom a beállításait - nem sikerült beállítani :D

Ami nekem feltünt: teljesen egyedi módon ábrázolt (túltolt) színek. A bőrtónusokat csak-csak megtartja, de a többi színt alaposan túlszaturálja. Fényerőben nem volt túl combos - a C9-nél nem tud többet, cserébe rettentő csalós gammát használ pl DV tartalmak esetén, kontrasztra van optimalizálva ezért az alsó fényességi tartományokban sokkal sötétebb mint ami az anyagban van. Hasonlót úgy tudtam elérni a C9-en ha IRE 2.5 - 10-ig kb elvettem -8 értéket mindenből - ennyire be van terhelve az alja a transzfergörbének, ettől sokkal kontrasztosabb, ütősebb a képe, más kérdés, hogy a near black árnyalatok mennek a lecsóba, illetve nagyjából minden árnyalat IRE10 alatt near black a képén :D

Jó példa az Elena Holmes 2 - az elején a futásos jelenet, a csaj szoknyája olyan indigó kék, annyira teli színes, mintha egy tintapárna lenne, az utcai árusok zöldségei világítanak messziről, a sikátor vörös téglái haragosak stb...

Szóval eltúlzott, mesevilágot mutat, egyedül természetfilmre talán jó, ott olyan mint a szintén iszonyatosan túlzó régi színes diafilm: a Fuji Velvia50.

Teljesen más kávéház a két TV alapvető filozófiája. A Philips egy biztos: nem a puristák TV-je, de még csak nem is a letisztult látványt szerető átlag emberé, inkább azé aki úgy választ TV-t az áruházban, hogy melyik villog a legjobban és melyik a legszínesebb.

Egy LG mellette szinte élettelennek, kontraszttalannak tűnik - pedig az a helyes. Sajnos a Philips képe a szemet viszont rettenetesen fárasztja: a folyamatos szín kavalkádba bele lehet szédülni; erre jobb ha mindenki készül aki ilyen TV-t választ.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97066) Squirrel


Squirrel
őstag

Szerintetek ha leendő g4-es falra megy, jó és stabil a hozzá adott fali tartó vagy jobb egy 3rd party vesa konzolt venni? A teljes fal at lesz építve mögötte, így megoldható, hogy egy standard tartóval is a falra simuljon. Videókon jól néz ki a gyári, de mediamarktban is fix fali konzolon láttam, nem tudom így megítélni mennyire stabil a gyári. Azért a 83-asnak van súlya.

(#97067) Quadgame94 válasza Squirrel (#97066) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Mi az hogy fix fali konzol? Az miben különbözik az lg megoldásától? Szerinted ha nem lenne megfelelő akkor egy ilyen drága tévéhez adnák? Teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#97068) kleinguru válasza kleinguru (#97038) üzenetére


kleinguru
addikt

Szóval, felvettem a kapcsolatot az Alzával és a 30 napos "elállás" is megilleti a céges vásárlót és a teljes garanciát is megkapja (36 hónap). Szerintem meg is van, hogy honnan lesz rendelve a készülék.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#97069) hunspikey válasza Squirrel (#97066) üzenetére


hunspikey
őstag

A gyári LG fali konzol atom stabil - messze elegánsabb és profibb mint bármelyik utángyártott generál vesa cucc.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97070) aldebaran válasza hunspikey (#97065) üzenetére


aldebaran
őstag

Próbáltad ezekkel a beállításokkal? https://prohardver.hu/teszt/philips_oled807_teszt_az_arany_kozeput_oled_teveje/philips_oled_807.html
Nekem 806 van és most vettem egy 937 et és semmi gond a színekkel.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#97071) Vhiktor válasza aldebaran (#97070) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Na ez az a beállítás ami biztosan nem jó.
Ez csak pc mintorként való használathoz esetleg megfelelő de oda is csak icc profillal és csak sdr esetében.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97072) Gabor970 válasza hunspikey (#97065) üzenetére


Gabor970
addikt

így elcseszték volna a 806 után? (nekem 65" 806 van, egyáltalán nem tűnik ilyennek)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#97073) ricsip válasza kleinguru (#97068) üzenetére


ricsip
addikt

Ez minden rendelt termékükre igaz automatikusan, v. csak bizonyos típusokra? Mert akkor kb. minden cég csakis alzáról rendelne IT eszközöket innentől kezdve az egész országban.

-

(#97074) kleinguru válasza ricsip (#97073) üzenetére


kleinguru
addikt

Én konkrét termékre kérdeztem. Nem fontos ez minden cègnek (inkább csak kisebbeknek). Rendes nagy céges külön szerződéssel vannak a gyártókkal.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#97075) RockCNC válasza torma1981 (#97039) üzenetére


RockCNC
senior tag

Majd kevesebbet iszok :)

(#97076) torma1981 válasza RockCNC (#97075) üzenetére


torma1981
veterán

:DD :DDD :D

(#97077) Quadgame94 válasza RockCNC (#97075) üzenetére


Quadgame94
senior tag

De abban az árban kapsz g3-at is egyébként ami sokkal jobb mint a c4.

(#97078) Malfroy válasza Gabor970 (#97072) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Nem hiszem. csak azt a tévét nem tudták normálisan beállítani. Oled806-om is minden, csak nem túlzott és mesevilágos. Igaz nemrég be is lett kalibrálva, Jobb lett de nem ég és föld a különbség mint dobozból kivéve. Nem is lehet hisz DELTA-E három alatt van a pontossága szóval ipari szabványnak megfelel jelenleg a képminőségem. Ez pont az ő szájából nagyon furcsa mivel a Vivid képmódot preferálja ami köztudottan a legpontatlanabb ,és amiket írt az mind az lg képére lehet jellemző.. Semmi értelme amúgy sem ha valaki nekiáll nyomkodni, beállítani. Vagy használ az ember gyári filmmaker módot ami nagy százalékban a legkisebb deltae értékkel rendelkezik vagy elmegy és kalibráltat. Szemre semmit nem nyomkodunk össze-vissza mert csak rontunk.

[ Szerkesztve ]

(#97079) hunspikey válasza Malfroy (#97078) üzenetére


hunspikey
őstag

Ha én vagyok az ő akkor azt azért szeretném hozzátenni, mint hogy mindig is elmondom, hogy a Vivid módot nem azért preferálom egyenlőre, mert Vivid mármint színében. Én azzal kezdek, hogy kiírtom a vivid színeket, meleg50 WB-t használva, illetve a szaturációt levéve. 45-re teszem. Ez egyébként talán kicsit szín mentesebb mint pl a "mozi"- aka filmmaker DV esetén. Én azért használom a vividet, mert sokkal magasabb a csúcsfény ami helyére teszi a középtónusok világosságát is számomra.

Pont a minap néztem a "Sugar" című sori (Apple TV) második részét, 15 perc környékén COlin Farell elmegy a nőhöz dumálni és itt van egy csomó árnyékban felvett közeli portré. Ez kotta tutti lehet tudni, hogy milyen fényességgel kéne megjeleníteni, ha csak az utómunkát nem valami elmeháborodott végezte. És "mozi" módban sajnos alagút van - teljesen tökéletesen hibásan alulexponáltak az arcok.

Az én TV-m nincs még kalibrálva, ezért kénytelen vagyok vividet használni, kiherélni a sok fost belőle és csak és kizárólag azt a részét felhasználni, hogy kb 2x világosabb mint a többi. Mielőtt azzal oltanátok le, hogy így a megemelt fényesség miatt a WOLED panel működéséből adódóan kifakulnak a színek a túlzott W pixel hajtás miatt - megnyugtatlak, hogy szó sincs erről. Úgyanis ha rafkós vagy, akkor meg tudod azt csinálni, hogy megállítod a műsort egy olyan jelenetnél ahol pl zseblámba csóva van. Itt kiválóan be lehet határolni, hogy az anyagban lévő csúcsfény igazából IRE mennyinek felel meg a TV-n.

Sajnos IRE 50 felett gyakorlatilag nincs semmi a DV anyagokban - emiatt van ez az egész sötét lyuk kérdés (számomra ez nem elfogadható - ezért korrigálom, önfejűen - lol, a HDR az legyen HDR)

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97081) szkutyi válasza hunspikey (#97079) üzenetére


szkutyi
őstag

Ja amúgy elfelejtettem írni hogy be állítottam a vividet....nincs fényerő kulonbseg!
Nagyon nagyon pici van, amit nem tudok hova tenni...ha talán 3% körülre tudnám tenni.

(#97084) alaves válasza hunspikey (#97065) üzenetére


alaves
addikt

Tisztelettel, de valószínűleg elnéztél valamit vagy nagyon el volt tekergetve a készülék (úgy hogy csak áramtalanítással, illetve Philips kikényszerített újra-indítással orvosolható vagy factory reset-tel), esetleg beragadt a rec.2020 színtér SDR-ben is. AZ OLED754-en is rendben volt a szaturáció. Túlszaturált TV nincs, csak rosszul beállított vagy ha hibás a hardver vagy a szoftver. Az egyértelmű, hogy A Philips-eknél nincs kontraszt vágás, valamint a gamma és EOTF követés szabálytalan (ezért gyakoribb lehet a poszterizáció, color banding), amely kalibrálással sem hozható helyre vagy csak részben.

*Ui.: A Samsung sem túlszaturált, ugyan olyan jó, mint a többi gyártónál. A neten össze- vissza irkálnak mindent, hogy mennyire kell a színt állítani game vagy HDMI-PC módban, pedig csak 25-ről 15-re [SDR/HDR] le kell húzni és máris tökéletesen egyezik a szaturáció a filmmaker móddal. Értem én, hogy a felhasználók többsége a túlszaturált játékképet szereti, de akkor is zavaró és az útmutató sem írja. Én pl. az "élethű" játékot is úgy szeretem, mintha filmet néznék, hiszen nekem akkor élethű, ha a színek is közel vannak a valósághoz (pl. RDR2). (+Samsung-nál még az élesség is más HDMI-PC módban, mert ott 10 a jó (0-10-ig 'smooth sharpening' van), minden máshol pedig a 0.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97085) Squirrel válasza hunspikey (#97069) üzenetére


Squirrel
őstag

Ezért kérdem, mert gyárit nem láttam. Mediamarktban sem gyárira volt volt a g3-as felrakva, hanem vesa 3rd party konzolra. Azon állt, mint Katiban a pecek. Ha a gyári is atomstabil, nekem megfelel.

(#97086) hunspikey válasza szkutyi (#97081) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez érdekes nagyon!

Nálam iszonyatos különbség van a Dolby vision mozi és a vivid között.

Itt van két jelenet, mind a négy felvétel tökéletesen ugyan azokkal a rögzített expozíciós adatokkal készült, tehát wb/záridő/ISO/rekesz érték, hogy lehessen látni a különbséget.

Ami érdekes és egyben beszédes is, mi használunk govee-t, azaz utólagos ambilightot. A leghelyesebb módnak mondott Dolby Vision mozi gyakorlatilag annyira sötét hogy nem is látja ő se a képi tartalmat, ez látszik a falra vetített színeken.

Másik nagyon beszédes dolog : előzetesek. Ezek ugye SDR-ben mennek az Apple tv esetén, nem vált be DV-be mint pl a netflix. Nálunk filmmaker SDR van használatban 30-as OLED pixel fényerővel. Az így megtekintett előzetes jeleneteit amikor megnézem a tényleges tartalomban immáron DV üzemmódban, kb fele! olyan fényes ha a leghelyesebb mozi módot használom, mint amilyen 30as pixel fényerővel az SDR előzetesben láttam.

A fotókon a vivid mód 60-as oled fényerővel látható, ez tökéletesen elegendő nekem. Színtelítettség 45, wb:meleg50, összes javító funkció off.

A dolby vision mozi természetesen gyári alapállapotban megy oled pixel fényerő 100, semmihez nem nyúltam kivéve sharpness 0, gyári asszem 10.

Íme :

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97087) szkutyi válasza hunspikey (#97086) üzenetére


szkutyi
őstag

Mondanám hogy csinálok fotót de felesleges mert nálam hajszal különbség sincs fenyeröben ... :DD

(#97088) hunspikey válasza szkutyi (#97087) üzenetére


hunspikey
őstag

Szerintem a g3 totál máshogy működik mint a c3...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97089) szkutyi válasza hunspikey (#97088) üzenetére


szkutyi
őstag

Biztos vagyok benne hogy nem....eddig ahány tv-m volt kipróbáltam ezt....kivancsisagból....emlékszem hogy azokon is ugyan ez volt a jelenség!.

(#97090) Malfroy válasza hunspikey (#97086) üzenetére


Malfroy
aktív tag

már értem akkor,hogy miért örültek annyira a g4 review alatt,hogy g4-ben már elérhető a dv filmmaker mód, és ugye azt már tudjuk hogy gyárilag a dobozból ipari szabványú deltae kalibrációval jön. na ott nem lesz olyan sötét a kép, mint az alsó képek nálad az tuti. nem kell ott "bohóckodni" vivides egyéni beállitásokkal.

de amúgy nem lett bekalibrálva a g3-ad, vagy rosszúl emlékszek? mert ha igen, tökéletes képednek KÉNE hogy legyen, sdr hdr-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#97091) hunspikey válasza szkutyi (#97089) üzenetére


hunspikey
őstag

Nálam a vivid mód fényessége akkor egyezik meg a gyári alapértékre resetelt "dv mozi" móddal ha az oled pixel fényerőt 12-re teszem.

Szerintem így már kapizsgálod miért mondom hogy élvezhetetlen sötét.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97092) Vhiktor válasza Malfroy (#97090) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A filmmaker mód csak egy címke semmi más. A korábbi lg tvken ennek a dolby vision mozi felel meg. Nem sötét az, itt a g3 gyári beallitasa. Szabvanyosan így kell kineznie egy dv vagy hdr filmnek, persze csak akkor ha jól van masterelve, ami nagyon sok filmről nem mondható el.

Ez a teszt tv merese, de a bolti sem sokban tér el ettől, legalábbis amikkel eddig találkoztam. Persze ettől lehetnek extrém esetek.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97093) hunspikey válasza Malfroy (#97090) üzenetére


hunspikey
őstag

Egyeztetünk Viktorral, elfoglalt sajnos de jönni fog.

Eddig minden tv-met kalibráltattam ezt is fogom.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97094) Scholes9 válasza alaves (#97058) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez a panelnév átírás mit takar pontosan? :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#97095) Malfroy válasza Vhiktor (#97092) üzenetére


Malfroy
aktív tag

azért több mint különböző "cimkék". előre beállitott értékek vannak, amik ebben az esetben fontos, mert a fmm(filmmaker képmód) ipari szabvány pontosságú gyárilag beállitva. és letilt sok képrontó algoritmust is a fmm. g4-nél a fmm elérhető lesz sdr,hdr,dv tartalomnál is. user csak megveszi, kibontja, beállitja fmm képmódot mindenhol,hátradől és élvezi a szabad szemmel hibát nemlátó pontosságú képminőséget. milyen egyszerű is lett a tv-zés 2024-re. legalábbis g4-el. nem kell szemre állitgatni,meg kalibráltatni.respekt nekik. játékra is legjobbak, mi kell még. egyáltalán nem tartom tulzónak a 10/10 avforums pontszámot. egyszerűen egy tökéletes tv minden felhasználásra dobozból kivéve. hova kell ennél több.

[ Szerkesztve ]

(#97096) hunspikey válasza Malfroy (#97095) üzenetére


hunspikey
őstag

Itt nem az lg-vel van a gond. Sokkal inkább az apple tv dv megközelítésével.

Netflix, Disney teljesen jó.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97097) Malfroy válasza hunspikey (#97096) üzenetére


Malfroy
aktív tag

apple tv számomra -10 értelme van 2024 okostv korszakban, de aki akarja használja.. szerintem csak egy plusz felesleges nyüg.

(#97098) hunspikey válasza Malfroy (#97097) üzenetére


hunspikey
őstag

Az a helyzet hogy tartalmak viszont nagyon jók rajta.

See, Silo, Alapítvány, mind nagyon tetszett, most megy a Sugar, nagyon jó. Egyedül ez a rettenet sötétség..

Nem tudja valaki hogy lehet - e normal HDR - re kényszeríteni?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97099) Malfroy válasza hunspikey (#97098) üzenetére


Malfroy
aktív tag

én maga az eszközre gondoltam, nem szolgáltatásra. bár ha maga a dv forrás minősége ilyen sötét, az is jó nagy kapufa.

[ Szerkesztve ]

(#97100) Vhiktor válasza Malfroy (#97095) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A Filmmaker képmód semmi más mint egy cimke (fizetős :D ).

Semmi garancia nincs rá, hogy mennyire helyes a gyári beállítása.
Filmmaker képmódon kívül is vannak gyári képmódok amik gyárilag hajszál pontosan ugyanolyan helyesek mint a filmmaker képmód, LG esetében ilyen pl sdr esetében az isf, de a mozi, film, szakértő képmódok is hozzák telejsen ugyanazt.

Szóval bármilyen fantázianévvel ellátott képmód lehet ugyanannyira helyes mint a Filmmaker és a Filmmaker is lehet ugyanannyira helytelen mint bármelyik másik képmód.

Samsung tvk esetében a Film és Filmmaker képmód 100%-ban megegyezik. De tudnék még hozni erre 1000 példát.
Filmmaker képmódban is lehet deltaE 4-5 eltérés lazán. Semmire sem garancia ez.

Amikor nem létezett filmmaker képmód akkor is volt minden tvn egy olyan képmód ami gyárilag a legközelebb állt a szabványhoz.

Ha van egy tv-n filmmaker képmód akkor gyárilag az áll legközelebb a szabványhoz, de hogy mennyire arra semmilyen garancia nincs. És a filmmaker képmóddal rendelkező tv-ken van(nak) más(ik) képmód(ok) is ami(k) ugyannyira helyes(ek).

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.