Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98351) szkutyi válasza Vhiktor (#98350) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm :R
Én annyit fűznék már csak hozzá hogy semmi erdekem és inditatásom meghamisítani a dolgot, ha ellenkezője lett volna a teszt eredménye akkor ugyanúgy kiteszem, és azt mondom hogy ez azt igen, így kell ezt csinálni!
Te ismersz, tudod ki vagyok, nem egy suhanc aki trollt játszik ebben a csoportban.... :R :R

(#98352) Vhiktor válasza szkutyi (#98351) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Én tudom :)
De azt is tisztázzuk a többeik előtt, mielött itt a fórumon összeházasítanak minket, hogy nem vagyunk puszipajtások, rokonok, közeli barátok, stb, csak ismerjük egymást :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98353) szkutyi válasza Vhiktor (#98352) üzenetére


szkutyi
őstag

Ja persze ez tiszta sor :)

(#98354) Vhiktor válasza Vhiktor (#98352) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Egyébként a barátoknak is elmondom hogy esetenként nincs igazuk és hülyeséget beszélnek, illetve ők is nekem. Szerintem nem arról szól a barátság hogy minden hulyesegben igazoljuk egymást.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98355) Black Dragon válasza TechN7ne (#98344) üzenetére


Black Dragon
addikt

Már egy ideje követem a topic tartalmát és látom visszatérő jelenlség ez a Sony vs bármi más tv képi világa meg azok beállíthatóságai. Nem tisztem beleszólni hármatok vitájába, ha ezt nevezhetjük annak, de már szerintem sokak nevében mondhatom, hogy az okos enged... :)

Én annyit tudnék hozzáfűzni ehhez a jelenséghez, hogy ízlések és pofonok. Te meg vagy győződve arról, hogy a Sony az egyik legtökéletesebb oled gyártó, ami szakmailag feltételezem alátámasztható, hiszen rengeteg teszt van róla és rting is azt hozta ki home theatre kategória csúcsának, tehát alapja biztos van.

Ezzel nincs is semmi baj, viszont lehet másoknak ellenvéleménye. Hogy ez mennyire megalapozott szakmailag vagy sem az más kérdés, de a tech világ és az élet számos területéről lehetne meríteni példát, ahol a mai napig tart ilyen és ehhez hasonló konfliktus. Itt nem lesz egyértelmű győztes, mert akkor a topic neve az is lehetne, hogy Sony Oled és mindenki más.

Ahány ember annyi vélemény és ízlés, ezt nem lehet összeegyeztetni sem a való életben, sem egy szakmai topicban. Szerintem engedjétek el ezt a vonalat, szóljon arról tényleg ez a hely amiről tényleg kell, ne az "osztályfőnököt" kelljen hívni, hogy tegyen rendet a padsorban.

Nyilván ezt most neked írtam, de nem csak neked szólt.

[ Szerkesztve ]

(#98356) Csandi válasza Black Dragon (#98355) üzenetére


Csandi
őstag

Na meg attól, hogy a Sony a legjobb gyártó, az még nem jelenti, hogy hibátlan, és egy automata meg ilyen képrásegítő funkciók szinte boritékolható, hogy nem lesz jó, csak parasztvakításként vannak a tv-ben, de soha nem fog felérni egy rendesen beállítottal. Aztán akinek így jó hát hajrá, nekem ettől nem lesz rosszabb az életem ha más úgy nézi :D

[ Szerkesztve ]

(#98357) szkutyi válasza Csandi (#98356) üzenetére


szkutyi
őstag

Nincs is ezzel semmi baj! De akkor mondja azt, gyerekek ez így működik, igen akkoris leveszi amikor nem ajánlott, mert veszik részlet, de NEKEM így tetszik.
Viszonnt itt nem ez történik, és nem egy két ember jön ide vásárlás előtt tájékozódni.....

(#98358) Vhiktor


Vhiktor
Topikgazda

Én is mindig hangsúlyozom, hogy mindenkinek úgy kell használnia a tv-t ahogy Neki tetszik. Ez így van rendjén.

De az már telejsen más, ha elkezdünk magabiztosan valótlanságokat állítani, ráadásul megdönthetetlen tényként beállítva miközben a többi gyártót fikázzuk.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98359) Black Dragon válasza Csandi (#98356) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez csak természetes, egyik gyártó sem hibátlan, mindenki máshol szokott kisebb nagyobb hibákat véteni, ezért is nevezhetjük erősségnek vagy gyengeségnek az egyes funkciók hiányát, meglétét, különbözőségét.

Aki nyilván teheti menjen el egy tv-t megnézni személyesen, akár demo tartalmat lejátszani rajta, de akkor is véleményem szerint egy szubjektív döntést hozunk azzal, hogy nekünk mi volt a leginkább szimpatikus, veszünk meg. És itt nem csak a képi világról van szó.

szkutyi: Ne szítsd a tüzet, semmi értelme nincs ennek, maximum az igazságérzetedet növelné. Engedjétek ezt el, ő egy más véleményen van, te is. Ment a bizonygatás, de nem lettetek előrébb, te is feleslegesen pörögsz a témán, de ő is. Patt helyzet. Azért elég kevés ember fogja tudni megengedni magának a Sony prémium kategóriát, így elég sokan csak legyinteni fognak rá és keresnek mást. :)

Vhiktor: A baj az, hogy amíg a topicnak nincs egy olyan házigazdája, aki szakmailag elismert és megingathatatlan, addig senki nem fog a másikra hallgatni. Üvegtigrist idézve erre a kontextusra: Nehogy má' az asszony ugasson be! Fa**om. Én téged amúgy el tudnálak képzelni topic gazdának, mint minősített szaki. :)

[ Szerkesztve ]

(#98360) Vhiktor válasza Black Dragon (#98359) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Szerintem mindenkinek lehetőséget kell adni, hogy leírhassa a véleményét.
Vannak objektív és szubjektív nézőpontok, mindkettőnek megvan a létjogosultsága.
Csak a szubjektív véleményt nem szabad tényként kezelni, mert nem is lehet.

Köszönöm és megtisztelő :R , de én nem bizos, hogy szeretnék házigazda lenni. Lehet, hogy sokkal jobb ha megmaradok egyszerű hozzászólónak, így nyugodtan lehet engem is moderálni, stb. függetlenül mindentől és nekem sincs legalább beleszólásom, hogy kit és miért moderáljanak :) .

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98361) eL Geri válasza eL Geri (#98321) üzenetére


eL Geri
őstag

Nagyon durva, tegnap este szóltatok, hogy van készlete a 77-es G3. Mára már el is fogyott megint. Nagyon megy most ez a TV a piacon.

(#98362) zsistvan7 válasza eL Geri (#98361) üzenetére


zsistvan7
kezdő

Pedig azt gondolná az ember hogy egy 900 ezer - 1 milliós tévéért nem állnak hosszú sorok...

(#98363) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!

Néha néha még elgondolkodom egy 77 re váltáson :) Anno ugye volt nem kis mizéria mire meglett a tökéletes ( számomra ) Oled. Adott egy 65E9 es hibátlan szép és hibátlan távval. Szerintem mai napig ez a legszebb és különlegesebb megjelenésű az üveg lapjával. Alig alig van használva így kiváncsi lennék az össz órájára , de a kérdésem az lenne mennyit érhet jelenleg ha eladnám?

(#98364) koncsik válasza Vhiktor (#98360) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

TG-t is lehet moderálni. ;) De nem is neki kell mindenek felett érteni a témához (nem árt persze), csak a nomális hangnemet fenntartani, ha elszaladnak a lovak…
plusz: ha moderálni kell(het), lehet modker-ben felvetni.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#98365) torma1981 válasza zsistvan7 (#98362) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet 1 db volt. :) Amúgy márciusban én is 900k-ért vettem az enyém. :)

(#98366) zsistvan7 válasza torma1981 (#98365) üzenetére


zsistvan7
kezdő

Én az év végén, jövő év elején tervezem a vásárlást, de ki tudja hogy addigra lesz-e elérhető G3, ugyan G2 még most is van, de a G3 kapósabbnak tűnik.

(#98367) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Megjött ma az LG 42C3 monitorom. Amit vettem hozzá kábelt sajnos nem jó… usb-c —> 8k hdmi.

Mac mini M1-gyel használnám. Találtam alap pc beállításokat youtube-on.

Van valami itiner, ami alapján be tudom rendesen állítani? Egyelőre uhd@60hz

Tud olyat, hogy automatán vált sdr és hdr között tartalomtól függően?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#98368) Quadgame94 válasza zsistvan7 (#98366) üzenetére


Quadgame94
senior tag

G4 eladásai ha nagyon gyengék lesznek akkor nem lesz G3 sokáig. Márpedig 2x felár nevetséges és nem tudom ki az az "okos" aki G4-et vesz most.
Persze esni fog, még hozzzá sokat. Q4-ben esélytelennek tartom, hogy legyen G3. Bald claim de szerintem már szeptemberben se lesz.

(#98369) Quadgame94 válasza kleinguru (#98367) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Az M1 Mac mini-n limitálva usb c-n keresztül a hdmi output. Lényegében hiába képes a 4K120-ra csak 4K60 lesz. Természetesen olyan monitornál amin van szintén thunderbolt 3 ott menni fog a 4K120.

Mondjuk nem tudom miért kell 4K120. PC módba tedd és akkor nem kéne gondnak lennie.

(#98370) kleinguru válasza Quadgame94 (#98369) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha már tudja, akkor használnám :DDD
Telefonon is szeretem :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#98371) wallace 234 válasza TechN7ne (#98344) üzenetére


wallace 234
őstag

Senki nem húzza le a Sonyt,de sajnos el kell fogadni ,hogy bár ők se igaziak. Számos jó dolgukat el engedtek. Oled téren ,jó dolgokat csinál,de mindig is az volt a bajuk ,hogy nem jól mérik fel a piaci helyzetet és irreálisan drágán adják a termékük. Nagy Sony rajongó voltam, ismerem a márkát,ha annak idején észbe kaptak volna akkor nem így állnának a piacon .

(#98372) junkpod válasza Vhiktor (#98350) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem jutna eszembe téged oktatni szín/fény meresbol, nyílt fórum, nyílt válasz volt mindenkinek, illetve hangosan gondolkodás.

Azt viszont nem értem, hogy miért hivatkozol szkutyi képernyő fotoira, mikor korábban te is írtad, hogy ezek a fotók semmire sem jók.

Azt sem értem miért kellene nekem bármit bizonyítani? Tényleg nem elég ha elmondom: soha nem tapasztaltam fényerő vagy képminőség ingadozást bekapcsolt automatikus fényerő szabályozás mellett, sem a mostani Sony, sem a régebbi Panasonic TV -n. Fenymerovel nem mértem, szubjektív tapasztalat.

Sajnálom ha a szakmaiság és a kölcsönös tisztelet is kezd eltunedezni a ph forumokrol...

Box's don't touch!

(#98373) Vhiktor válasza junkpod (#98372) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Páratlanul próbálom írni. Én úgy láttam, hogy teljesen mindegy milyen ellenérvek vannak felhozva és mik vannak mutatva az teljesen mindegy az egyik oldal számára. Én csak ezért szóltam bele.

A fénykép nem fogja soha visszaadni 100%ban a valóságot és a szineket. De ha nem változtat a kamera paraméterein akkor a fényerő/részletesség azért szemléltetheto még ha nem is 100% pontossaggal, de nagyjából igen. Ott a két kép között hatalmas különbség van. Még ha lefelezzük a képeken látható különbséget akkor is nagy marad.

Egyből jött a forumtarsnak a válasz, hogy kamu amit fényképezett (nem tőled). Erre írtam hogy aki az ellenkezőjét akarja bizonyítani annak itt a lehetőség, ne csak szájkarate legyen. De valóban tényleg felesleges az egész, ha nincs ott a fényképezésnél még 3 független ember aki hitelesíti, hogy milyen tv volt és milyen beallitasokkal, addig mindenre rá lehet fogni hogy manipulált. Szóval felesleges az egész.

Én úgy éreztem hogy az a válasz kifejezetten nekem szólt. De ha nem akkor természetesen bocsánat. Viszont ha mégis nekem, lehet akkor sem válaszoltam kellő tisztelettel amit elismerek és elnézésed kérem azért is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98374) Laraxior


Laraxior
titán

Megy a 120Hz :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#98375) szkutyi válasza junkpod (#98372) üzenetére


szkutyi
őstag

Felnőttek vagyunk, egy szakmai topikban...vonatkoztassunk már el a bizonyítás tényétől..én sem bizonyitottam, hanem teszteltem majd megosztottam a TAPASZTALATOT. Ahogy azt sem bizonyitottam hogy az lg-n IS szar.! Több lettem attól hogy megnéztem, megosztottam a sony-n lévő tesztet?nem! Ez nem erről szól. Több lettem volna ha lg-n meghamisítóm a képeket és azt teszem be?dehogy...viszont ezzel hozzá adtam az adott tvrol az infokhoz egy kicsit...ahogy te is megteheted, hisz azért vagyunk itt mindnyájan nem? Szerintem....
Miért nem elég ha elmondod mit tapasztalsz?hmmm...jogos a kérdés...Talán mert mindenkinek más az ingerküszöbe...amíg tech7-nek out of boxból tökéletes, és azt az igét ossza hogy hú de pontos és a Sony mérnökei tudjak hogy kell dobozba tenni a tv-t, addig ha más megnézi a képeit, látja hogy rendesen tultoltak a színek pl... [kép]
Ugyan ez a fenyerő dolog is...itt azért mindenki mondta a magáét, én hoztam az lg-ről a képeket. Mondhattam volna azt hogy sotétit a képen de nem drasztikusan...azt el tudja valaki képzelni?kétlem...a kép viszont tökéletesen vissza adja, rawban fotózva Fix exiffel...ha színek nem is, de a fényerő és a részletek tökéletesen vissza adja..a sony-s kép pedig azt mondom 90% bán adja vissza..a maradék 10 lehet a fényképek hibahatára..de így is brutál az egész....
Egyébként meg ennyit akartam hozzá fűzni ahhoz hogy akár még moziban is csinalhattam a képet..: [kép]
:R :R :R :R
Egyebkent megy a pacsi, legalább veled lehet beszélni, és nem sárral dobálóztál rögtön a két képre mint egyesek..xdd

[ Szerkesztve ]

(#98376) zsistvan7


zsistvan7
kezdő

Felkerült a rtings.com-ra a C4 teszt, nagy változások nincsenek a C3-hoz képest, egy kicsit fényesebb lett, a szín fényerőben is történt egy kis előrelépés ahogy látom.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#98377) junkpod válasza Vhiktor (#98373) üzenetére


junkpod
nagyúr

Semmi szükség nincs arra, hogy mentegetőzz, vagy elnézést kérj. Ez egy fórum ahol beszélgetünk, véleményt cserelunk.
A vélemény saját, 1-2 tv alapján kijelenteni, hogy mind rossz, az nem túl szakmai itt többek részéről.

Fotók az automatikus fényerő szabályozásról: meg csak le sem tölthetők külön, mert egybe lettek szerkesztve. Azt se tudjuk pontosan mit kapcsolt ki és be, csak a fényerő részén van 3 lehetőség. Azt se tudjuk egyéb környezetvédő energia csökkentés be volt -e kapcsolva, milyen profillal ment a tv...
Továbbra is állítom, hogy nincs relevanciajuk alapból sem, nem hogy így szerkesztve.
Sony tapasztalat: tegnap este kaocsolgattam ki és be ezt a beállítást. Este, halvány kislampa fény mellett. Amikor kikapcsoltam, akkor szemmel láthatóan ugrott felfelé a fényerő, de csak nagyon kicsit. Amikor vissza kapcsoltam akkor szemmel láthatóan nem történt semmi. Ekkor újra kikapcsoltam és ugyanúgy apró mértékű emelkedés... Ebből arra kovetkeztetek, hogy egyrészt nagyon finom a beavatkozás, időben elhúzott, hogy nem észlelhető a változás. Illetve, hogy nem a sötétben való fényerő csökkentés a feladata, hanem a világosban történő fényerő emelés.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#98378) Vhiktor válasza junkpod (#98377) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Értem, ezért is írtam, hogy kell még 3 független szemlélő aki ott van.
Addig mindenki azt hisz amit akar, még akkor is, ha minden jól volt végrehajtva.

Nyílván a működése függ a fw-től is.
Régi tv-knél amikor nem volt még HDR, volt hogy egészen jól működött.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98379) Quadgame94 válasza zsistvan7 (#98376) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Ahogy várható volt. G2 FTW.

(#98380) csizo


csizo
tag

Sziasztok!
Igazából nem ide való a kérdésem,de a véleményeteket szeretném
kérni. Valós vagy átverés az,h9gy a Samsung 55" S95D-t 560e.ft körüli összegért lehet egyes embereknek rendelni a Samsungtól 2-3 napos szállítással.Kicsit gyanús a 750e.ft-os gyári árhoz képest.Van itt az ad-vesz oldalon pár ember aki ezekkel az árakkal hirdeti.Kicsit átverés szagát érzem.Szerintetek?

(#98381) Vhiktor válasza Vhiktor (#98378) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Én egyébként megbizok szkutyiban, hogy úgy csináltam ahogy kell és nem félrevezetés volt a célja.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98382) lala666 válasza csizo (#98380) üzenetére


lala666
senior tag

Nem átverés, sok minden megoldható. Telóknál is megy.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#98383) junkpod válasza szkutyi (#98375) üzenetére


junkpod
nagyúr

"addig ha más megnézi a képeit, látja hogy rendesen tultoltak a színek pl... [kép]"

Még mindig azt mondom, hogy képtelenség egy fotó alapján megmondani, hogy"túl toltak a színek ". Még csak nem is a fotót látod, hanem a kepernyodet ami kb akármilyen....

És ezt nem azért írom mert nem biznek meg szkutyi állításában, nekem nem tanúk kellenek az ilyen képekhez hanem pontos adatok a körülményekről és kalibralt fényképező -megjelenitő lánc. Az előbbi is nehézkes az utóbbi kb lehetetlen.
Annyi értelme van mobilos képernyő fotók alapján véleményt alkotni a képminőségről mint áruházi körülmények között shop módban tesztelni vagy rtings teszt beallitasokra programozni az otthoni TV -t: semmi.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#98384) Vhiktor válasza junkpod (#98383) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Így van, szinhelyesseget és sok mást nem lehet, de azt amit szkutyi próbált szemléltetni azt azért könnyen lehet egy kis odafigyeléssel. Mint ahogy a fehér szobás mátrix jelenetet is lehet szemléltetni oled vs miniled tvn.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98385) ACE-


ACE-
addikt

Nem tudom kb. hogy min megy a vita, én megvettem a TV-t (LG C3), bekapcsoltam, a fényerővel variáltam kicsit, megfogadtam a fórumon olvasottakat, hogy DV és HDR-nél állítsam 100-ra, SDR-nél ahogy a szememnek kényelmes volt máshoz nem nyúltam. És nekem rohadtul nem jön be ha bekapcsolom a movie módot, sötét, tompa lesz az egész. Az Élénk meg sok, úgyhogy ez "Eredeti" szokott lenni. Csináltam ilyen kalibrált módot is, az is leginkább az "eredeti"-re hasonlít. Nyilván nem vagyok vájtszemű de nekem így tökéletes a kép.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#98386) Vhiktor válasza ACE- (#98385) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Automatikus fényérőről/fényérzékelőröl megy.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98387) ACE- válasza Vhiktor (#98386) üzenetére


ACE-
addikt

Na SDR-nél nekem pont az a problémám, hogy nem tudom beállítani, hogy magától állítsa, ha kikapcsolom az energiatakarékos módot a HDR 100 miatt...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#98388) szkutyi válasza ACE- (#98387) üzenetére


szkutyi
őstag

Ez a baj igen! Vagy minden képmódban állít, vagy egyikben sem.:/ sajnos ezmiazt kuka az opció

(#98389) hunspikey válasza Vhiktor (#98358) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez olyan pontosan mint az én kis Vivid módom, mindenki tudja (én is) hogy csalós és nem referencia, ennek ellenére ha alapvetően egy élvezhetetlen sötétre masterelt anyagot amennyiben nézhetővé tesz akkor annak alapvetően van értelme hiszen az adott esetben majd két millió forintos szórakoztató elektronika a használatával élhetővé válik és ez egy fontos tényező!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#98390) szkutyi válasza hunspikey (#98389) üzenetére


szkutyi
őstag

Csak annyi különbséggel hogy ez elvesz ahelyett hogy hozzá adna... :Degyebkent te is a vividet úgy állítod be hogy mindent is kikapcsolsz, ergo kapsz ugyanúgy egy filmmaker módot, atcseszett fenyerovel

[ Szerkesztve ]

(#98391) aldebaran válasza Vhiktor (#98386) üzenetére


aldebaran
őstag

Én mindig kikapcsolom ezeket, de a philips oled806 megszivatott.
Sose volt jó a beállítás, mindig világosítani kellett, nemtaláltam, mi a hiba, eltűntek a részletek. Egyszer aztán be-ki kapcsoltam és visszatértek a részletek. Nem is értem, hogyan képes valaki ezeket használni...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98392) junkpod válasza szkutyi (#98388) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na ez most fényt gyujtott az agyamba. Ellenőriztem és rájöttem, hogy a Sony A83J esetén az automatikus fényerő állítás külön állítható sdr és hdr módban. És ráadásul nálam ez nincs is egyformán állítva. Készítettem képeket, amik nem adják vissza a valóságot, de azonos ISO, rekesz értékekkel készültek, bár szerintem így is belenyúlt a telefon. Felrakom azokat is ide, illetve a beállítások jelentését is érdemes lesz átbeszélni.
Lassan közeledünk.

Box's don't touch!

(#98393) szkutyi válasza junkpod (#98392) üzenetére


szkutyi
őstag

Ha lehetne én csak sdr esetében hasznalnám.akkoris 20 és 60 között kb. Hdr és dovi esetében semmi kepp..jut eszembe.te használod a bfi-t ugye?

(#98394) junkpod válasza szkutyi (#98393) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen. Fotón ilyen fekete sávok is jelzik 1/30 záridő esetén.

Box's don't touch!

(#98395) Vhiktor válasza junkpod (#98394) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Próbáltad az automatikus fényerőt kikapcsolt bfi mellett?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98396) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok!
Május 1 én járt le a 3 éves garancia az 55lgcx3 tv-m re és most vettem észre a kijelzőn egy függőlegesen végig futó pixelhibát… valaki járt már, így vele? Ilyenkor kompletten új panelt kell vásárolni a tv-be vagy megpróbálsz vele együtt élni? Mennyibe kerül egy új panel bele?
válaszokat előre is köszönöm!

(#98397) Tyrone89 válasza uszid94 (#98396) üzenetére


Tyrone89
tag

én kb 2 éve érdeklődtem az 55EG910V oledemhez mennyibe kerülne egy új kijelző ha már nincs garancia a tv-n? akkor az LG-vel felvéve a kapcsolatot egy szervizes azt mondta nekem hogy kiszállás stb munkadíj plusz a panel..400 ezer lenne.

azóta nem tudom hogyan alakultak az árak

[ Szerkesztve ]

(#98398) uszid94 válasza Tyrone89 (#98397) üzenetére


uszid94
tag

Mennyi??? 400 000 ft ? Jézusom 😂😂 akkor már inkább vesz az ember egy újat… abban reménykedek, hogy a pixel frissítés eltünteti egy ideig… az is érdekes, hogy nem mindig látod…

(#98399) Tyrone89 válasza uszid94 (#98398) üzenetére


Tyrone89
tag

nekem is kijött a szemem mint a csigának amikor kimondta, aztán mondtam hogy az k..va jó mert újként 440ért vásároltam.

(#98400) Celtis válasza uszid94 (#98396) üzenetére


Celtis
veterán

Írj az LG-nek. Szerintem ilyen közel a jótállás lejárathoz méltányosságból cserélni fogják.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.