Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98301) szkutyi válasza T.Peter (#97483) üzenetére


szkutyi
őstag

Ehhez még ennyit fűznék hozzá!. Itt latszik mi történik ha agresszív a tone mapping...ami azt jelenti hogy kisebb fenyerőt tud a tv mint amire van masterelve a film.
Mostani G4 szériából kiindulva az oled technológia sok sok évig nem fogja elérni az 5000et sem nemhogy a 10.000et....
Ha egyáltalán megéli a technológia....

(#98302) alaves válasza Scholes9 (#98300) üzenetére


alaves
addikt

Kb. az történik konzolokon és egyéb külső eszközökön is, mint a TV adásokkal a telekom emulált HDR-el: színtér eltérés rec.709 vs dci-p3 (vagy rec.2020), EOTF vs. gamma, fekete sincs teljesen a helyén, stb.
A gyakorlatban emulált HDR-ben a fényerő nagyobb lesz, mint teljes SDR fényerővel. Pl. S90C SDR-ben max. ~500 nit-et tud 2%-nyi területen, HDR-ben pedig ~1000 nitet, nagyjából 50%-os ablaknál ér össze a két fényerő. Kicsit úgy néz ki a kép, mintha nem 100%ig lehetne húzni az SDR fényerőt, hanem mondjuk 150%-ig.
Gyenge TV-ken amúgy el tudom képzelni, hogy jobb hatást kelt az emulált HDR, mintha SDR-ben menne. OLED-eken biztos hogy értelmetlen.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98303) apszi


apszi
őstag

Gyerekek, csak szólok. PCX-nél árúkereső szerint brutál akciók vannak. 8000-10.000Ft között már van 77"-os G2 is. :DD :C

(#98304) Vhiktor válasza apszi (#98303) üzenetére


Vhiktor
veterán

PCX oldalán sajnos nem találom. :O

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98305) Scholes9 válasza alaves (#98302) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#98306) apszi válasza Vhiktor (#98304) üzenetére


apszi
őstag

Csak az árúkeresőn. Ha belépsz a boltba, ott már más a helyzet. :K
Nyilván csak porszem került a gépezetbe, de vicces volt. :D

(#98307) nafradi


nafradi
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem mondok új dolgot vele, de most a MediaMarkt-ban pl a SamsungS90C 55-os méretben Samsung utalványt ad 50.000ft értékben így jelenleg ez a TV most 350.000ft. Ez azért elég jó ár ahogy nézem sehol nincsen kb 400 alatt, de javítsatok ki ha tévedek.

(#98308) Vhiktor válasza nafradi (#98307) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tegnap LG G2 350-ért elhozahtó volt LG oldaláról.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98309) Latency válasza nafradi (#98307) üzenetére


Latency
senior tag

Emag 360e

(#98310) Malfroy válasza apszi (#98306) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ja, tegnap rendeltem egy apple airpods pro 2 fülest, és árukeresőbe volt 3500-ért is :DDD kicsit bugos... persze ha rámész a weboldalra a normál ár van, szóval az árukereső a bugos.

(#98311) zsistvan7 válasza Malfroy (#98310) üzenetére


zsistvan7
kezdő

Valószínű hogy inkább a webáruháznál volt a gond.

Az árukeresőt nem úgy kell elképzelni mint egy google robotot hogy feltérképezi a webáruházakat.
Az áruházak szerződést kötnek vele és egy szabványos kimeneten keresztül szolgáltatják az adatokat.
Naponta egyszer, vagy többször lekéri az adatokat a neki biztosított kimeneten keresztül.
Tehát valószínűleg adott lekéréskor hibás adatot kapott, később a webáruházban javíthatták, csak az árukeresővel nem volt még új szinkronizáció.

(#98312) szasza_1


szasza_1
senior tag

Sziasztok!
Jobb híján itt kérdem meg: Vettem egy Asus ZenBook laptopot, OLED kijelzővel. Olyan gondom van a kijelzővel, hogy a fehér és a szürkésebb homogén felületek úgy néznek ki, mintha egy tintasugaras nyomtatóval lett volna nyomtatva, pl piros pixeleket látok benne. Ez normális?
Gondolom a betűk tetején a lila körvonal és a betűk alján a kék körvonal a pixelelrendezésből fakad. Ezen lehet segíteni valahogy?
Már több mobilon használtam OLED kijelzőt, de ilyen gondom egyikkel sem volt.

(#98313) Quadgame94 válasza szasza_1 (#98312) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Mobil OLED-nek semmi köze a WOLED vagy QD OLED-hez. Nem ez ne mnormális. Képet tudsz csinálni?

(#98314) Malfroy válasza szasza_1 (#98312) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Tinting-re gondolsz? Mert ha az akkor csere.

[ Szerkesztve ]

(#98315) snpetit válasza szasza_1 (#98312) üzenetére


snpetit
aktív tag

Járt nálam ilyen noti. Sajnos én is tapasztaltam a betűknél amit írsz.
Próbáld a rendszerben lévő Cleartype tuner-t futtatni. Utána a Better Cleartype Tuner-re is rápróbálhatsz. Nekem egyik se hozott elfogadható eredményt.

(#98316) bokorugró


bokorugró
tag

LG oldalán 10% regisztrációs kupon májusban, vettem is 65" G3-at.

[ Szerkesztve ]

(#98317) eL Geri válasza bokorugró (#98316) üzenetére


eL Geri
őstag

Gratula hozzá!

A 77-es G3 már jó ideje kifogyott náluk, és feljebb is vittél az árát 50e-vel mostanában :O

(#98318) bokorugró válasza eL Geri (#98317) üzenetére


bokorugró
tag

Thx!
Hát éppenséggel van 77 G3 és olcsóbb lett 50k-val, így most 1M és ebből jön le a 10%.

(#98319) zsistvan7 válasza eL Geri (#98317) üzenetére


zsistvan7
kezdő

Per pillanat elérhető: [link]

Elvileg az új regisztrációs kedvezménnyel 900 ezerért elhozható.

De látom már megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#98320) szasza_1 válasza Quadgame94 (#98313) üzenetére


szasza_1
senior tag

Sajnos lefényképezni nem tudom. De a 8 éves fiam is mindjárt látta. Ő is mindjárt azt mondta, mintha nyomtatva lenne. De mondott egy jobb példát is, mintha egy vászonra/szövetre lenne festve. Mintha a fehérnek, szürkének lenne valamilyen textúrája, vagy mint pl a filmekben a film effekt, picit szemcsés a kép.

(#98321) eL Geri válasza bokorugró (#98318) üzenetére


eL Geri
őstag

És tényleg :Y Tegnap még nem volt!

Könyebb volt, amíg őket szidhattam, mind most, hogy a családot szídhatom, hogy ők nem akarnak ilyet :U

(#98322) Malfroy válasza eL Geri (#98321) üzenetére


Malfroy
aktív tag

És miért nem akarnak?

(#98323) eL Geri válasza Malfroy (#98322) üzenetére


eL Geri
őstag

Feleségemnek egy TV árának lelki határértéke ennek a felénél van :W

Illetve egyébként nagyon meg vagyunk elégedve a régi Panasonic 42-es GT50 plazmánkkal is. Csak nekem az új lakásba kellene a nagy méret. Ha meg új TV, akkor plazma után csak OLED-eddel vagyok hajlandó szóba állni.

(#98324) pkaresz válasza eL Geri (#98323) üzenetére


pkaresz
senior tag

👍

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#98325) Vhiktor válasza szasza_1 (#98320) üzenetére


Vhiktor
veterán

Matt a kijezo?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98326) szasza_1 válasza Vhiktor (#98325) üzenetére


szasza_1
senior tag

Fényes kijelző, de matt kijelzőn sem tapasztaltam ezt a dolgot.

(#98327) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
A tegnap megígért teszt meg is van!
SONY A80K oled tv, alap dolgok beállítva. Dolby vision tartalom, Disney+ streamingen marvels filmből.
Ugyan azon képkocka közepes sötetités mellett, bekapcsolt automatikus fényerő szabályzással, és kikapcsolt automatikus fenyerő szabályzással. Képek egy honor magic 5 pro telefonnal készültek.
Felső kép a bekapcsolt, az alsó kép a kikapcsolt automatikus fényerő.

(#98328) Malfroy válasza szkutyi (#98327) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:D :D :D Igen, Na ezt tudtuk úgyis hogy nem nézzük meg élőben mert egyértelmű hogy Mindegyik tv nagyon rossz automata üzemmódba. Nem baj, tech7 használja csak így , Hisz megmondta ,ezt a Sony állította be, ez a szabvány, ez a tuti, majd ő tudja, Mindenki hülye aki élőben nem látta, ja és CSAK A SONY!

[ Szerkesztve ]

(#98329) szkutyi válasza Malfroy (#98328) üzenetére


szkutyi
őstag

Tulajjal hosszasan beszelgettem, 3 Sony oled tv-je van, szó szerint idézem: "elég sokáig tartott beallitani"
És: "á, Minden maxra volt állítva gyárilag"

(#98330) TechN7ne válasza bokorugró (#98316) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tegnap fizettem ki online a 55 -ös G2-t ,várom ,hogy átadják a futárnak ,lehet Hétfőn már megkapom.

(#98331) b. válasza Malfroy (#98328) üzenetére


b.
félisten

nem hagynátok abba ezt már?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98332) Malfroy válasza b. (#98331) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ismét beigazolódott hogy ordas nagy hülyeségeket hordott össze a lehető legnagyobb magabiztossággal TechN7ne ,szóval nem nekem kell ezt írogatnod, hanem neki maximum.

(#98333) Malfroy válasza szkutyi (#98329) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Persze, ez egyértelmű , Főleg ha a gyári beállítások messze vannak a Delta 3alatti pontossághoz.

(#98334) szkutyi válasza Malfroy (#98333) üzenetére


szkutyi
őstag

Igazából megvan velük elégedve tökéletesen, csak a szokásos szarsagok, mint pl dinamikus kontraszt, adaptiv szín, fény stb....

(#98335) Malfroy válasza szkutyi (#98334) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Hát igen az automatizáltció az sose jó tévéknél, Mikor mindenre megvan a szabvány és beállítás.

(#98336) TechN7ne válasza szkutyi (#98327) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Beillesztettél két darab képet de semmi bizonyíték nincs ,hogy milyen kép ,milyen tv és milyen beállításokkal ,avagy fotó beállításokkal.
Normál kép is sötét ,nem csak a felső ,full trollkodás az egész.

Ez a két kép lehet akár egy mozi terembe is fényképezve full lehúzott fényerő fotóval ,semmivel nem tudtad alátámasztani ,csak szemeteled a topikot folyamatosan a haveroddal és próbálod bizonygatni a semmit ,meg azt amihez nincs semmilyen szakmai tudásod vagy személyes tapasztalatod.
ITT volt egy figyelmeztetés ,de mint ha semmi sem történt volna.
Full bohócot csinálsz magadból és ha nem eset volna már le ,mindenki unja a értelmetlen fotóidat.
Le lett írva ,hogy semmi közük a valósághoz ,legalább a barátodra hallgatnál (eddig mindig sikerült).

[ Szerkesztve ]

(#98337) Vhiktor


Vhiktor
veterán

A jövőben érkező tesztjeimbe bele fogom venni az automatikus fényérzékelőt miként működik az adott modellnél sdr és hdr esetében.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98338) Malfroy válasza Vhiktor (#98337) üzenetére


Malfroy
aktív tag

És szúrj be 2 képet összehasonlítás gyanánt, az egyik Beállítás legyen full automatán, a másik beállítás pedig 100 nites SDR 100% HDR fényerővel és egy HDR filmet játsz le, És akkor fényképezd mikor HDR tartalom van a képen . Bár neked kéne tudni ennek a végeredményét hogy mi lesz. Kb az amit legutóbb szkutyi közzé tett. IGEN, olyan kép sosem lesz mint ami a valóságban megtörténik valóban ,de a két kép között zongorázni lehet a különbséget egyértelműen, És az pedig a valóságban ugyanúgy aránylanak egymáshoz.

(#98339) Vhiktor válasza Malfroy (#98338) üzenetére


Vhiktor
veterán

Persze én tudom, nem véletlenül kapcsolom ki azonnal kalibrálás előtt (10 másodperc alatt is képes össze vissza állítani a fényerőt és a gammát, amíg kimérem a 2x pontos szürkeskálát).

Videót fix kamera beállításokkal fogom felvenni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98340) OPiiPO válasza TechN7ne (#98336) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem hihető amit irt, csak neked nehezedre esik elfogadni, nemde:F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#98341) b. válasza Vhiktor (#98337) üzenetére


b.
félisten

szerintem felesleges lenne beletenned, cak magadnak adnál plusz munkát.
Nincs a földön szerintem olyan gyártó, akinél ez javít a képminőségén és megfelelően működik ahogy láttam olvastam és tapasztaltam. Totál felesleges funkció, el is hagyhatnák.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98342) Vhiktor válasza b. (#98341) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez is igaz, így is túl hosszúak a tesztek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98343) Malfroy válasza Vhiktor (#98339) üzenetére


Malfroy
aktív tag

“10 másodperc alatt is képes össze vissza állítani a fényerőt és a gammát” így van , és gondold el milyen szörnyű lehet ez egy 2 órás film alatt, vagy sorozat maraton alatt… borzasztó .vagyis annak aki használja . Az nem baj ha benne van mint funkció , mert ki lehet kapcsolni instant, De az se lenne baj ha egyáltalán nem lenne .

[ Szerkesztve ]

(#98344) TechN7ne válasza OPiiPO (#98340) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hihető lenne csak nincs bizonyítva sem a típus ,sem a kép beállításai.
Egyik fotó sem fedi a valóságot ,annak a készüléknek nem olyan képe van normál állapotban sem mint az alsó kép.

Összefogás ,hogy lehúzzák az emberek az oled egyik legtökéletesebb gyártóját csak mert drága.
Vicc egy szakmai topikban amit itt leművel néhány felhasználó.
Elhiszem ,hogy nagy a szegénység és tudom ,hogy létezik jobb ár/érték arány ,de ez így akkor sincs helyén.

(#98346) junkpod válasza szkutyi (#98327) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bizonyságot nyert (?), hogy az automatikus fényerő szabályozás sötétben lejjebb veszi a fényerőt. Ok. Még valami?

Box's don't touch!

(#98347) junkpod válasza Vhiktor (#98339) üzenetére


junkpod
nagyúr

Persze. A kalibralo eszközök csak a TV képét mérik, a mért 100nit az napsütésben és vaksotetben is 100nit. Csak az emberi szem nem abszolút fenymero eszköz, sőt folyamatosan "kalibralja" saját magát. Vaksotetben mást érzünk 100nit képtől mint verőfényes napsütésben. A latasunk folyamatosan alkalmazkodik a teljes látható környezethez.
Amit tudsz mérni talán az automatikus fényerő szabályozás esetén az a következetesség és az arányosság lehet. Pont azt kell adnia a teszten ha jó a tv, hogy a beállított 100nit sötétben kevesebb, napsütésben pedig több lesz.

Box's don't touch!

(#98348) junkpod válasza Malfroy (#98343) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van egy berögzült elképzelésed, amit nem csak magadnak projektalsz előre (azonnal kikaocsoltad ezt a funkciót, így fogalmad sincs milyen hatással lehet a 2 órás filmnezesre, de állítod, hogy borzalmas. Lehet olyan is meg nem is,vde nem tudhatod ha nem próbáltad.
10+ évet használtam így egy Panasonic plazmat és 1 éve használom így a Sony oledet. Soha nem láttunk olyat, hogy filmnézés közben ugrált volna a fényerő. Ez pedig az én tapasztalatom. LG TV -m nem volt, nem tudom azon hogy működik.
Az meg egyenesen csak vélekedés, hogy ha a te LG TV -den ez a funkció rossz, akkor minden más TV -k is rossz.

Szkutyi azt bizonygatta, hogy rossz a funkció mert sötétben leveszi a fényerőt, világosban meg feltekeri. Közben meg 2 fényerő beállítást használ magának, egy csökkentett fenyerejut sötét szoba hoz és egy emelt fenyerejut napsütötte szobahoz és ezek között kézzel valtogat. Én ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#98349) szkutyi válasza junkpod (#98348) üzenetére


szkutyi
őstag

Sdr esetében használom a filmmaker nappalit, és filmmaker éjszakait..van amikor nem is váltok este, a helyzettől függ..(ki alszik a szobában , ki nem,.milyen az adott anyag amit nézek, stb)
Hdr esetében 100 % van minden.
Dolby vision esetében mozi mód a szabvány kalibralt. ha ez túl sötét a rosszabb anyag miatt, akkor tudok csalni az otthoni mozi móddal, ami megemeli a fényerőt.(De ez is kalibrált)
A probléma az automatikus fenyerő opcióval hogy hdr és dolby vision esetében is bele nyúl a képbe..
Szerk. Napsütötte szobában sem éreztem még azt hogy 60-100as-ra tegyem a fenyerőt sdrben...
Talán ezt a képet tudnám felhozni példának...fenyerő 40, lámpa felkapcsolva, 5x600lumenes izzó a mennyezeten.(Utálom ha nincs elég fény a szobában.xd) [kép]
Én nem érzem azt hogy ezt bántania.kellene az automatikus fényerő szabalyzónak...

[ Szerkesztve ]

(#98350) Vhiktor válasza junkpod (#98347) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ne haragudj meg, de komolyan azt hiszed hogy nekem ezt el kell magyaráznia valakinek :R

Sdr esetében 100 nit a minimum az alá soha nem szabadna mennie, mert az is korom sötét szobahoz van. Hdr és dv esetében meg soha nem szabadna lejjebb vennie, mert kinyirja a kepet, ahogy szkutyi kepen is latszik nem lesznke részletek. De ha valaki szereti nézni a részlettelen képet, hát hajrá. Ha nem így működikakkor az hiba..

Ha 10 másodperc alatt össze vissza ingadozik a fényerő és a gamma úgy hogy közben a szobában a fény egy fikarcnyit sem változott na arra inkább nem írok semmit, mert tiltanak :)

Egyébként szkutyi vette a fáradságot és csinált valamit, itt a lehetőség az ellenkezőjét bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98351) szkutyi válasza Vhiktor (#98350) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm :R
Én annyit fűznék már csak hozzá hogy semmi erdekem és inditatásom meghamisítani a dolgot, ha ellenkezője lett volna a teszt eredménye akkor ugyanúgy kiteszem, és azt mondom hogy ez azt igen, így kell ezt csinálni!
Te ismersz, tudod ki vagyok, nem egy suhanc aki trollt játszik ebben a csoportban.... :R :R

(#98352) Vhiktor válasza szkutyi (#98351) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én tudom :)
De azt is tisztázzuk a többeik előtt, mielött itt a fórumon összeházasítanak minket, hogy nem vagyunk puszipajtások, rokonok, közeli barátok, stb, csak ismerjük egymást :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98353) szkutyi válasza Vhiktor (#98352) üzenetére


szkutyi
őstag

Ja persze ez tiszta sor :)

(#98354) Vhiktor válasza Vhiktor (#98352) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egyébként a barátoknak is elmondom hogy esetenként nincs igazuk és hülyeséget beszélnek, illetve ők is nekem. Szerintem nem arról szól a barátság hogy minden hulyesegben igazoljuk egymást.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98355) Black Dragon válasza TechN7ne (#98344) üzenetére


Black Dragon
addikt

Már egy ideje követem a topic tartalmát és látom visszatérő jelenlség ez a Sony vs bármi más tv képi világa meg azok beállíthatóságai. Nem tisztem beleszólni hármatok vitájába, ha ezt nevezhetjük annak, de már szerintem sokak nevében mondhatom, hogy az okos enged... :)

Én annyit tudnék hozzáfűzni ehhez a jelenséghez, hogy ízlések és pofonok. Te meg vagy győződve arról, hogy a Sony az egyik legtökéletesebb oled gyártó, ami szakmailag feltételezem alátámasztható, hiszen rengeteg teszt van róla és rting is azt hozta ki home theatre kategória csúcsának, tehát alapja biztos van.

Ezzel nincs is semmi baj, viszont lehet másoknak ellenvéleménye. Hogy ez mennyire megalapozott szakmailag vagy sem az más kérdés, de a tech világ és az élet számos területéről lehetne meríteni példát, ahol a mai napig tart ilyen és ehhez hasonló konfliktus. Itt nem lesz egyértelmű győztes, mert akkor a topic neve az is lehetne, hogy Sony Oled és mindenki más.

Ahány ember annyi vélemény és ízlés, ezt nem lehet összeegyeztetni sem a való életben, sem egy szakmai topicban. Szerintem engedjétek el ezt a vonalat, szóljon arról tényleg ez a hely amiről tényleg kell, ne az "osztályfőnököt" kelljen hívni, hogy tegyen rendet a padsorban.

Nyilván ezt most neked írtam, de nem csak neked szólt.

[ Szerkesztve ]

(#98356) Csandi válasza Black Dragon (#98355) üzenetére


Csandi
őstag

Na meg attól, hogy a Sony a legjobb gyártó, az még nem jelenti, hogy hibátlan, és egy automata meg ilyen képrásegítő funkciók szinte boritékolható, hogy nem lesz jó, csak parasztvakításként vannak a tv-ben, de soha nem fog felérni egy rendesen beállítottal. Aztán akinek így jó hát hajrá, nekem ettől nem lesz rosszabb az életem ha más úgy nézi :D

[ Szerkesztve ]

(#98357) szkutyi válasza Csandi (#98356) üzenetére


szkutyi
őstag

Nincs is ezzel semmi baj! De akkor mondja azt, gyerekek ez így működik, igen akkoris leveszi amikor nem ajánlott, mert veszik részlet, de NEKEM így tetszik.
Viszonnt itt nem ez történik, és nem egy két ember jön ide vásárlás előtt tájékozódni.....

(#98358) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Én is mindig hangsúlyozom, hogy mindenkinek úgy kell használnia a tv-t ahogy Neki tetszik. Ez így van rendjén.

De az már telejsen más, ha elkezdünk magabiztosan valótlanságokat állítani, ráadásul megdönthetetlen tényként beállítva miközben a többi gyártót fikázzuk.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98359) Black Dragon válasza Csandi (#98356) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez csak természetes, egyik gyártó sem hibátlan, mindenki máshol szokott kisebb nagyobb hibákat véteni, ezért is nevezhetjük erősségnek vagy gyengeségnek az egyes funkciók hiányát, meglétét, különbözőségét.

Aki nyilván teheti menjen el egy tv-t megnézni személyesen, akár demo tartalmat lejátszani rajta, de akkor is véleményem szerint egy szubjektív döntést hozunk azzal, hogy nekünk mi volt a leginkább szimpatikus, veszünk meg. És itt nem csak a képi világról van szó.

szkutyi: Ne szítsd a tüzet, semmi értelme nincs ennek, maximum az igazságérzetedet növelné. Engedjétek ezt el, ő egy más véleményen van, te is. Ment a bizonygatás, de nem lettetek előrébb, te is feleslegesen pörögsz a témán, de ő is. Patt helyzet. Azért elég kevés ember fogja tudni megengedni magának a Sony prémium kategóriát, így elég sokan csak legyinteni fognak rá és keresnek mást. :)

Vhiktor: A baj az, hogy amíg a topicnak nincs egy olyan házigazdája, aki szakmailag elismert és megingathatatlan, addig senki nem fog a másikra hallgatni. Üvegtigrist idézve erre a kontextusra: Nehogy má' az asszony ugasson be! Fa**om. Én téged amúgy el tudnálak képzelni topic gazdának, mint minősített szaki. :)

[ Szerkesztve ]

(#98360) Vhiktor válasza Black Dragon (#98359) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem mindenkinek lehetőséget kell adni, hogy leírhassa a véleményét.
Vannak objektív és szubjektív nézőpontok, mindkettőnek megvan a létjogosultsága.
Csak a szubjektív véleményt nem szabad tényként kezelni, mert nem is lehet.

Köszönöm és megtisztelő :R , de én nem bizos, hogy szeretnék házigazda lenni. Lehet, hogy sokkal jobb ha megmaradok egyszerű hozzászólónak, így nyugodtan lehet engem is moderálni, stb. függetlenül mindentől és nekem sincs legalább beleszólásom, hogy kit és miért moderáljanak :) .

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98361) eL Geri válasza eL Geri (#98321) üzenetére


eL Geri
őstag

Nagyon durva, tegnap este szóltatok, hogy van készlete a 77-es G3. Mára már el is fogyott megint. Nagyon megy most ez a TV a piacon.

(#98362) zsistvan7 válasza eL Geri (#98361) üzenetére


zsistvan7
kezdő

Pedig azt gondolná az ember hogy egy 900 ezer - 1 milliós tévéért nem állnak hosszú sorok...

(#98363) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!

Néha néha még elgondolkodom egy 77 re váltáson :) Anno ugye volt nem kis mizéria mire meglett a tökéletes ( számomra ) Oled. Adott egy 65E9 es hibátlan szép és hibátlan távval. Szerintem mai napig ez a legszebb és különlegesebb megjelenésű az üveg lapjával. Alig alig van használva így kiváncsi lennék az össz órájára , de a kérdésem az lenne mennyit érhet jelenleg ha eladnám?

(#98364) koncsik válasza Vhiktor (#98360) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

TG-t is lehet moderálni. ;) De nem is neki kell mindenek felett érteni a témához (nem árt persze), csak a nomális hangnemet fenntartani, ha elszaladnak a lovak…
plusz: ha moderálni kell(het), lehet modker-ben felvetni.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#98365) torma1981 válasza zsistvan7 (#98362) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet 1 db volt. :) Amúgy márciusban én is 900k-ért vettem az enyém. :)

(#98366) zsistvan7 válasza torma1981 (#98365) üzenetére


zsistvan7
kezdő

Én az év végén, jövő év elején tervezem a vásárlást, de ki tudja hogy addigra lesz-e elérhető G3, ugyan G2 még most is van, de a G3 kapósabbnak tűnik.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.