Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

És vajh van é olyan jó mozgásmegjelenítése ennek a Samunak ( amire itt rácuppantak páran),mint egy Sony vagy Pana , Philips , LG olednek?( Mert hát az LCD tévéiknél ez nagyon nem jött be sokaknál) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#75002) Vhiktor válasza ribarszki (#75000) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na ez az....... :C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75003) ImpersonatoR válasza Vhiktor (#74999) üzenetére

Én innen láttam [link]

Meglepően pontos LTT szerint. (ugye ők műszerrel is bemérték utána)

[ Szerkesztve ]

(#75004) BoneDragon válasza ribarszki (#75000) üzenetére


BoneDragon
veterán

Főleg, hogy maga a telefon kijelzője se színhelyes. :D

[ Szerkesztve ]

(#75005) lala666


lala666
senior tag

Hát én is megvettem 570K ért, lehet hülye vagyok....egy ideje pedig leszoktam a Samsung tévékről.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#75006) tthom


tthom
senior tag

570-ért én is kipróbáltam volna, de most már marad az A80J, franc se cserélgeti, meg küldi vissza. :)

Majd veszünk egyet a gen4ből, ha beválik a technology, hátha addig megoldják, hogy ne lehessen lemosni a tükröződéscsökkentő réteget se. :)

(#75007) Aftershock11


Aftershock11
csendes tag

Pont kijött egy olyan videóval Vincent, ami egy olyan dolgot taglal, ami már kb. a készülék (C1) megléte óta zavar - DV/HDR jelenetek elsötétednek. [link]

A szervízmenüs módosítás tényleg abszolút garanciavesztéssel jár? Beégés miatt nem mennék sírni az LG-hez, de nyilván nem is úgy használom, hogy ilyen jellegű baja lehessen. De ha más hibával kell mennem hozzájuk garancia időn belül, akkor emiatt megtagadhatnak segítséget ettől teljesen független probléma miatt is?

(#75008) Toth_Jani válasza ribarszki (#75000) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Miért a műszerben mi van, valahogy az is figyeli a képet??

(#75009) ribarszki válasza Toth_Jani (#75008) üzenetére


ribarszki
őstag

Hogy pontosan milyen optika, milyen bevonat, milyen érzékelő van egy műszerben, azt leírják akik ezzel foglalkoznak. De egy nagy színpontosságú, 1000nit feletti mérésre képes kalibráló eszköz képességeit összevetni egy mobilkamerával... hááát...
Én csak egy mezei i1Display Studiot vettem 60k-ért. Nem tudom elképzelni, hogy egy mobil kamerája bármit is érne...

(#75010) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok,

csendes olvasóként követem a fórumot, de mivel TV vásárlás előtt állok ( ráér, csak filmre lenne egy Sony FHD projektor helyett ), eléggé megfogott ezt a Samsung kuponosdi,
szerintetek akkor ez most ennyiért best buy, leginkább a kép minősége miatt is?
veri az LG-ket? Pana és Sony azért jobb?
csak filmre kéne meg menjenek rajta a streaming szarok natívan lehetőleg, de van google TV chromecas itthon így az se nagy baj ha mégse,
a tartósságáról még semmit se tudni ez az ami kicsit visszatart...

(#75011) Csandi válasza HUNgabus (#75010) üzenetére


Csandi
őstag

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Igen, mondhatjuk, hogy képre az egyik legjobb TV most, és igen nem tudjuk a tartósságát :D Én alapból nagyon samsung ellenes vagyok, már azóta, hogy reklámokat raktak a saját rendszerükbe még a csúcs TV-knél is, meg amiket mókoltak a Game Mode-al a 2020-as készülékekben, meg a gyárilag túlszaturált színek, hogy a tudatlan vásárlókat lenyűgözzék, meg az agresszív sales embereik a nagy üzletekben mint MM, meg, hogy a garancia mint olyan náluk kb. érvényesíthetetlen, de ennyi pénzért akkoris nagyon jó vételnek minősül az a TV, igen.

Streaming minden megy rajta.

Dolby Visiont nem tud, az talán zavarhat filmeknél.

[ Szerkesztve ]

(#75012) Vhiktor válasza ImpersonatoR (#75003) üzenetére


Vhiktor
veterán

Teljesen kamu.

Legutóbb a QN95B-n próbáltam zet ki, utána műszerrel is megmértem, de még egyetlen karaktert is kár elfecserélni rá, hogy leírjam milyen x*r is.

Semmilyen mobil kamera nem alkalmas erre, a spektroradiometer és a colorimeter is teljesen más mint egy kamera.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75013) Vhiktor válasza ribarszki (#75009) üzenetére


Vhiktor
veterán

Parasztvakításnak jó :D
De lehet, hogy most gyorsan csődbe megy a Jeti, a Klein, a Colorimetry research és xrite is :C

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75014) HUNgabus válasza Csandi (#75011) üzenetére


HUNgabus
senior tag

igen, közben megnéztem pár tesztet, DV és DTS miatt felejtős,

mivel nálam lent egy pince szobában lenne ahol könnyedén tudok teljesen sötétet csinálni, ( 2 kis ablak van, de vettem elé 5cm vastag fekete polifomot ) így gyakorlatilag a max fényerő hidegen hagy, igy is visszább kell majd vennem, kb 3m néznénk, maradok az eredeti tervemnél egyenlőre hogy ősszel vagy karira ha lesz akció akkor Pana vagy Sony

köszi

(#75015) Csandi válasza HUNgabus (#75014) üzenetére


Csandi
őstag

Azért a max fényerőt ne úgy értelmezd, hogy mindig maxon pörög. A HDR peak brightness csak a képernyő bizonyos pontjainál jelentkezik, bizonyos jeleneteknél. Az jó ha magas, részletgazdagabb tud lenni a kép.

(#75016) HUNgabus válasza Csandi (#75015) üzenetére


HUNgabus
senior tag

oké, köszi erre nem gondoltam, de valószínűleg a kiszemelt TV-k azért nem olyan rosszak, tesztekben azért jól szerepelnek, bár Panát kevesen tesztelnek, Rtings se a Plazmák óta

(#75017) ribarszki válasza HUNgabus (#75014) üzenetére


ribarszki
őstag

A max fényerőt hdr-ben félreérted, de ezt Csandi is leírta.
DTS sajnos egyre kevesebb márkánál van jelen. Szép lassan kihal a tévékből. Nem örülök neki...
A DV hiánya lehetne fájó pont is, de olyankor átvált HDR10+-ra. A beszámolók egyöntetűen arról szólnak, hogy semmivel sem rosszabb mintha DV lenne. Összehasonlító videókat nézve, én sem érzem tragikusnak, sőt..
Csak árnyalom a képet :)
Persze egy szuper Panasonic nagyon jó lenne, csak a 65JZ1500 is 760k... és látva a 416forintos Eurot, ez csak durvábbesz az LZ esetében...

(#75018) mzso válasza Kaba (#74970) üzenetére


mzso
veterán

Mármint errefelé, hogy számomra is vásárolható legyen. :)

(#75019) b.


b.
félisten

[Samsung S95B vs Sony A95K Side-by-Side Comparison]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75020) Ren Hoek válasza Pro Koryak (#74980) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Uhh, most nezem en is.

585K-ra jon ki ezzel a 3 kuponnal. Az kb majdnem egy 65C1 ara... Igy viszont elegge megeri. Samsung elkenyeztet benneteket :DDD barmennyire is lehet ekezni.

Sajna USA-ban nincs, csak 30%-al tudtam lecsokkenteni a Samsung Educator programban... Igy $2354 lett volna vege AFA-val (942K HUF). Maradt az LG 77 C1 $2600-ert AFA-val. Az LG panelcsere program meg szerviz azert barati.

[ Szerkesztve ]

(#75021) Ren Hoek válasza Vhiktor (#75012) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha jol latom akkor jart a kezeid alatt... Roviden osszefoglalva mennyire lehet jol kalibralni? Mondjuk a referencia C1-hez kepest?

Tenyleg kijon az RGB OLED elonye / panelhomogenitas.

Ha egy 65 C1 melle tenned, ugy overall melyik jobb lathatoan, kalibralva?

(#75022) salapp válasza tthom (#75006) üzenetére


salapp
addikt

Egy ideje nem olvastam itt. Van nyűgöd az A80J-vel? Remélem, neked is sikerült hibátlant kifogni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#75023) Vhiktor válasza Ren Hoek (#75021) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nálam a QN95B vendégeskedett nálam, de az nem OLED, hanem mini LED.
RGB OLED sajnos még nem járt nálam, de rajta vagyok.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75024) HUNgabus válasza b. (#75019) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Hát, ez jó volt, ha jól értettem akkor játékra és ár érzékenyebb vevőknek Samu, film buziknak többieknek meg Sony. Nem hittem volna hogy egyszer azt látom / halom hogy a Google rendszerre a "gyorsabb" :C

Eddig szokás volt mindig azt szidni, ha jól emlékszem általában az LG WebOS az első aztán Tizen és végül a Google. A Pana FireOS meg a gyors de eléggé fapados és kevés rá a natív alkalmazás, épp múltkor kérdeztem hogy van / lesz e rá HBO max.

Jól látom gondolom hogy ha kivesszük a pénzt az egyenletből akkor a Sony a nyerő?

(#75025) Pro Koryak válasza HUNgabus (#75014) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Arra kell figyelni, azaz szopunk megint, hogy a "k.erős" Forint miatt hamarosan/év vége felé a tartós fogyasztási cikkek ára is emelkedni fog. Juppiiiii :DD :DD Ja, nem ... :O :W

(#75026) Vhiktor válasza HUNgabus (#75024) üzenetére


Vhiktor
veterán

Samu oled még nem járt nálam, de a többi tvje game módban nagyon de nagyon nem remekel.....

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75027) ribarszki válasza HUNgabus (#75024) üzenetére


ribarszki
őstag

Illetve jelenleg 580k kontra 1.600.000Ft :D
Nézegetem 1milláért a kicsit gyengébb Samut :))

(#75028) KoNZoLik@ válasza Vhiktor (#75026) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Sajnos igen, maximum annyi előnye van, hogy aki szereti a retina szaggató fényerőt, és túlszaturált dolgokat, annak maximum bejön egy ideig, amíg nem kell menni fél év múlva szemüveget csináltatni :Y

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#75029) Kaba válasza ribarszki (#75027) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben még nem rendeltél, akkor már késő, mivel a kuponhalmozás már nem működik.

(#75030) ribarszki válasza Kaba (#75029) üzenetére


ribarszki
őstag

Már tegnap ;) Akkor még 570k-ért vitte.

[ Szerkesztve ]

(#75031) umek válasza ribarszki (#75030) üzenetére


umek
tag

Valaki írta a BB topikban, hogy a SAYCM10 kupont is be lehetett húzni úgy, hogy először egy tabletet is betettél, behúztad a kupont, majd a tabletet kivetted a kosárból... Én nem voltam ennyire élelmes, de úgy lehet, hogy 520 magasságában is be tudta húzni. :D Én az 585-ös csoportba tartozom, de szerintem így sem jártunk rosszul. Sőt.

[ Szerkesztve ]

Légy korrekt.

(#75032) ribarszki válasza umek (#75031) üzenetére


ribarszki
őstag

Beteg.. :D
Vannak kiskapuk, de ehhez rengeteg idő kell. A Samsungnyar15 is ilyen volt, az a kupon nem szabadna, hogy létezzen.
Amúgy megszűnt a halmozás, már 740k a vége.. 570k is nagyon baráti érte...
Már pont most kaptam egy 10%-os Samu kupont, mert írtam egy értékelést, és azt viszi a generált 10%-os mellé. Ha tegnap küldik ki, akkor 520k lett volna. Ez is több mint korrekt!

A Samu legalább van annyira gerinces, hogy az összes kiskapuval szétkuponzott terméket ki is küldi.

(#75033) b. válasza HUNgabus (#75024) üzenetére


b.
félisten

Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai, korrekt teszt.Sony nagyon túlárazott azért főleg egy LG C1 hez képest és a fenti kuponozás fényében a samuhoz képest is. Azt szerintem nem igen fogja itt senki megkapni 7-800K alatt. jelenleg nem látom azt mit tud nyújtani amiért indokolt a 40-50 % felár.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75034) bnorci71 válasza ribarszki (#75032) üzenetére


bnorci71
addikt

ha jól rémlik volt egy nagy elárazásuk is valamikor év elején talán, aki akkor rendelt azokat is kiküldték pedig nagyon gyökér árak voltak.
Na Conrad-ról ez pl nem mondható el

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#75035) Kaba válasza bnorci71 (#75034) üzenetére


Kaba
veterán

Elárazott terméket a webáruházak többsége nem küld ki.

(#75036) KoNZoLik@ válasza bnorci71 (#75034) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen, de nem elárazàs volt hanem 7-8 kupont is belehetett váltani, ott gyakorlatilag 1/3-ad áron tudtad megvenni a tévéket+ajándékba dobálták hozzájuk a 2-3-400K-s hangprojektorokat is, de nem év elején volt, hanem tavasszal...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#75037) ribarszki válasza bnorci71 (#75034) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, volt egy komolyabb elárazásuk/szétkuponozásuk már... Mindent kiküldtek, akárcsak a Philips. Becsületükre legyen mondva, soha egy percig sem szórakoztak, hogy ennyiért nem adjuk ki.
Pedig ment 180k-ért 400k-s SidebySide hűtő, félárra kuponozott tv mellé ajándék 200k-s soundbar, stb...

[ Szerkesztve ]

(#75038) krx21 válasza Vhiktor (#75026) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi volt a baj?

(#75039) lala666 válasza ribarszki (#75030) üzenetére


lala666
senior tag

Én ma 570K ért rendeltem be...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#75040) ribarszki válasza lala666 (#75039) üzenetére


ribarszki
őstag

Lesz pár S95 tulaj a topikban :C A Samsung érdekesen számolja kuponokat. Ahány böngésző, annyi féle éppen vonja le a 10%-ot. Elég komoly gondok vannak, mert próbaképp 3 rendelés 3 böngészőben 3 teljesen már árat adott ki, ugyan arra a kuponokra...

(#75041) OPiiPO válasza ribarszki (#75017) üzenetére


OPiiPO
addikt

"de olyankor átvált HDR10+-ra": nem csak sima HDR10-re vált vissza? A HDR10+-hoz honnan szedné a metaadatokat? :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#75042) Tökmak válasza -FLY-> (#74955) üzenetére


Tökmak
újonc

Pont az oroszoknál van egy háztartáson belül legalább három master szériás Sony. :DDD

(#75043) ribarszki válasza OPiiPO (#75041) üzenetére


ribarszki
őstag

Jogos, simán HDR10 lesz az..

(#75044) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok B23LA vagy C11LB? :R

(#75045) KoNZoLik@ válasza KaiotEch (#75044) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szia

Ha számít az ár, akkor C1, ha nem számít az a plusz 250-300K akkor B2...amúgy ezeknél már akkora difi nincs minőségben, inkább csak árban👍 Panel az szinte ugyan az, az elektronika és pár apróság amiben különböznek...C1 az már ugye kifutó széria, B2 meg újabb, na ezt fizeted meg leginkább :K C1 az mindig is, és mindenre is jó volt és még lesz is egy darabig 👍😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#75046) lala666 válasza ribarszki (#75040) üzenetére


lala666
senior tag

Igen így lesz.
Tegnap csak 688K ig ment le nekem ma össze jött jobban.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#75047) b. válasza KoNZoLik@ (#75045) üzenetére


b.
félisten

a B2 gyengébb procival van. A C1 jobb vétel szerintem mint a B2 minden szempontból.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75048) KaiotEch válasza KoNZoLik@ (#75045) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jaa, hogy C1 kifutó? Akkor várunk még, le fog menni még az ára. Köszönöm szépen! Elvileg B2 újabb procival van igen, de most kb 80k különbség van a 2 között. Csak kérdés az megéri-e nekünk. :R

(#75049) b. válasza KaiotEch (#75048) üzenetére


b.
félisten

A B2 rosszabb procival van mint a C1.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75050) allein


allein
addikt

Sziasztok, a linkben található modell ugyanaz az alzánál mint a media markt esetében? [link] Gondolkodom a következő áldozaton, 65 C8 esetében 3 év után, a biztosító adott csereutalványt 600k értékben. Eredetileg 65OLED936 lett volna, de az avforumson olvasva a sok negatív véleményt, elbizonytalanodtam a Philips iránt, viszont az Ambilight qurva jó és hiányzik is.

Bocsi, most látom, hogy ugyanaz :R ott van zárójelben.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.