Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) krx21 válasza Gulyopapa (#1000) üzenetére


krx21
nagyúr

:W Igen! :DDD

(#1002) Gulyopapa válasza krx21 (#1001) üzenetére


Gulyopapa
addikt

:DD :DDD :DD

(#1003) Partizan182 válasza krx21 (#997) üzenetére


Partizan182
senior tag

Van, minimális image retention. Egyetlen egyszer látszódott, 2 óra 4:3-mas mese után a szélek sötétebbek voltak. Másnapra eltűnt (éjjelente frissíti a pixeleket standbyban).

(#1004) #94529552 válasza Vedike69 (#976) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt 463k a 910V, ha ténylegesen van is nekik.

[ Szerkesztve ]

(#1005) Indiant válasza #94529552 (#1004) üzenetére


Indiant
addikt

Ha tudsz 404k-ért akkor azt is szívesen venném.

(#1006) krx21 válasza Partizan182 (#1003) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi! És mi a helyzet ha valaki sok 21:9-es fimet néz. Alul felül csík lesz? :Y

(#1007) Vedike69 válasza #94529552 (#1004) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Köszi, néztem. Sajnos a múlt héten nem vettem meg 404.000-ért
Pedig még hangprojektor is járt hozzá... :W
Egyik kollégának sikerült így 900.000 Ft-ért elhozatni az 55E6V-t.
1.060.000-ért rendelte meg a helyi üzletben csütörtökön. Pénteken szóltam neki akció van és így sikerült jóárasítania :DD
De. hogy magamnak meg elbénáztam :F

(#1008) #72042496 válasza Vedike69 (#1007) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem hogy a kolléga odaadná a kedvezmény felét, és nagyjából helyben lennél te is. :)
(Poénból írtam csak, tudom, hogy ez nem így működik.)

(#1009) Gulyopapa válasza krx21 (#1006) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nincs semmiféle csík sehol :W :W :W

(#1010) krx21 válasza Gulyopapa (#1009) üzenetére


krx21
nagyúr

Remélem is! :U

(#1011) Indiant válasza Vedike69 (#1007) üzenetére


Indiant
addikt

Ne fájdítsd a szívem! Eddig szerencsére nem tudtam, h. a 404-es árban még a 75e-es hangprojektor is benne volt. :W :W

(#1012) kola99


kola99
tag

üdvözlet
Érdeklődöm , a kinézett tv / Pumma mesternek köszönhetően/ : LG OLED 55C6V most 732k [link] /a B6V 30k-val olcsóbb de annyit megér a 3D felár/
A kérdés, hogy vennénk kb jövő áprilisban. lemehet-e jó eséllyel az ára 500k-ra addig /ez a lélektani határ/
Mikor szokott lenni az első áresés a tavalyi modelleknél ?

[ Szerkesztve ]

(#1013) Indiant válasza kola99 (#1012) üzenetére


Indiant
addikt

A UH910V volt tavaly év elején 720 és most van 500 körül.

(#1014) Gulyopapa válasza kola99 (#1012) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én nem vagyok szakértő, de szerintem lemehet 550 közelébe addigra...230-at biztos nem esik szerintem

[ Szerkesztve ]

(#1015) kola99 válasza Indiant (#1013) üzenetére


kola99
tag

igen csak az fullhd ,és ennyi pénzért már 4k-st akarunk.

[ Szerkesztve ]

(#1016) Indiant válasza kola99 (#1015) üzenetére


Indiant
addikt

Azt vágom, én csak példaképpen hoztam. Az áresést szemléktetve.

(#1017) kola99 válasza Indiant (#1016) üzenetére


kola99
tag

Érted a dillemát ?, azaz alapvető kérdés , hogy Most vegyünk e
SAMSUNG UE60KS7000 -t /60 col 4k/ 400 000 ft-ért ,
Vagy majd tavasszal LG OLED55C6V- t /55col 4k 3D és már Oled / ami várhatóan 500-550k lesz.
Hosszabb távon talán az utóbbi a nyerő ?

[ Szerkesztve ]

(#1018) Indiant válasza kola99 (#1017) üzenetére


Indiant
addikt

Értem. Én Samsungot nem vennék, pont a 3D miatt. (aktív szemüvegek) Az ára egyébként jó.
Tavasszal az oled biztos jobb lesz, de a kiválasztott típus szerintem addig nem éri el az elvárt árat.

(#1019) kola99 válasza Indiant (#1018) üzenetére


kola99
tag

a samu ks sorozatban nincs 3d .
Akkor még lenne egy átmeneti megoldás : LG 55UH8507 most 320k [link]
/ 4K, HDR ,passiv 3D /és jövő ősszel eladni és akkor venni Oled tvt.

[ Szerkesztve ]

(#1020) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

...az az egy nem tetszik a cuccban hogy néha minden átmenet nélkül leveszi a kontrasztot/oled fényt, mindent. Most pl klipeket nézek és levette már 2x is. Tudok ez ellen tenni valamit?

(#1021) krx21 válasza Gulyopapa (#1020) üzenetére


krx21
nagyúr

Szemkimélés, fényérzékelés meg ilyenek ki vannak kapcsolva?

(#1022) Gulyopapa válasza krx21 (#1021) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szemkímélő be volt...

(#1023) Pro Koryak válasza kola99 (#1019) üzenetére


Pro Koryak
addikt

lg lcd-t ne! ips panel => kontraszt = kaki, akkor már a samu ks7000, tesztekben elég jól szerepel. most media-ban uannyi a 60", mint az 55"-os, lehet elírás.

(#1024) Indiant válasza kola99 (#1019) üzenetére


Indiant
addikt

Hogy találtad ki mit fogok tenni?! :Y

(#1025) Vedike69 válasza Indiant (#1011) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Délelőtt bementem az üzletbe, hátha tudok jó árasítva én is venni 55B6J-t
640.000 a legjobb ár az árukeresőn, de csak 1 üzletben kapható és kiállítási darab.
Nekem a határ max. 600.000 Hétfőre kapok választ sikerül-e 15% kedvezménnyel annyiért elhozni.
A boltvezető intézi (ő kapna rá kedvezményt ha kicsomagolja, kiállítja, lefényképezi..stb. ) Utána kiállított darabként tudná adni kedvezményes áron.
Ha valakit így érdekelne akkor megkérdezhetem tudna-e többet is rendelni.

A kolléga E6V-je 1.050.000 volt (a boltvezető vitte ki neki) Az "ajándék" hangprojektor árát pedig felszámította az MM....ha valaki kérte hozzá. Szóval már nem is bánt annyira :DD

(#1026) #94529552 válasza kola99 (#1019) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez jó megoldás lehet szerintem is. Monitornak és játékra is annak az elődjét használjuk itthon, és napi 14 órákat megy. Ez a quantumos pedig annál is jobb, és 3D-re is tök jó. Majd akkor érdemes eladni, mielőtt ilyen akciók beütnek, mint a mostani. A 2017-es OLED-ek meg talán már alacsonyabb ártól indulnak, mint idén.

(#1027) krx21


krx21
nagyúr

OLED TV-knél iktatta már ki valaki a szerviz menűben a különböző fényerő korlátokat?
Gondolok itt a képernyő felület nagyságától függő korlátozásra és azt hiszem van egy 60secondumos idő korlátozás a kevésbé változó tartalmaknál. Péladául hiába tud a TV kis területen akár 6-700 cd/m2 fényerőt, ez teljes méretű tartalomnál le van korlátozva 100-120 cd/m2-re...

[ Szerkesztve ]

(#1028) Indiant válasza #94529552 (#1026) üzenetére


Indiant
addikt

Valahol azt olvastam ,h. a QLED a jövő az OLED a múlt. :F

(#1029) AVhelper válasza Indiant (#1028) üzenetére


AVhelper
senior tag

A QLED-re még legalább 2019-ig várni kell - ha igaz, ami ebben a cikkben szerepel. Addig pedig az OLED is sokat fejlődik majd, akár kvantumpont anyagokkal kombinálva.

(#1030) kola99 válasza Indiant (#1028) üzenetére


kola99
tag

Ami el bátortalanít : LG OLED55C6V OLED-tévé teszt Élettartam, beégés

Az LG-féle White RGB OLED-panel élettartama és beégés miatt elvileg nem kell aggódni, de hosszú távú tapasztalatok még nyilván nincsenek. Beégést az OLED-eknél az okozhat, hogy a maximális fényerő az élettartammal fordítottan arányos, vagyis azok pixelek, amelyek mondjuk egy folyton a képen lévő fehér logót mutatnak, gyorsabban öregszenek. Sajnos ez olyan téma, amire pár év múlva kell visszatérni; hiába végeznek szimulációt a gyártók, a valódi használat során mindig adódhatnak meglepetések. Egyébként a tévé, ha nem használjuk, pár perc után bekapcsolja a képernyőkímélőt, a panelzaj „kimosására” pedig manuálisan indítható algoritmussal is rendelkezik. [link]
Lehet várni kéne még vele 1-2 generációt ? / Plazma tv utánérzésem van /

[ Szerkesztve ]

(#1031) #72042496 válasza Indiant (#1028) üzenetére


#72042496
törölt tag

Netán ebben a hirdetésben olvastad? :)

Mert nagyon markánsan ezt magyarázta az egyik illető, erre az "OLED a múlt" dologra konkrétan emlékszem. Elég mulattató a téma, ezen a ponton viszont megnyúlt a képem, ilyen szintű marhaságra mégsem számítottam. :)

[ Szerkesztve ]

(#1032) Indiant válasza #72042496 (#1031) üzenetére


Indiant
addikt

Nem itt, már nem emlékszem hol. De számomra is érthetetlen volt.

kola99: MM-ben megnéztük a tv-t. A dolgozó bekapcsolta a böngészőt és a jobb oldaolon olyan volt, mintha az MM-es árfelirat beégett volna a képernyőbe. Ő azt magyarázta, h. csak overlayben jelenik meg a böngésző.... nem tudom mi az igazság, de nem nézett ki jól.

[ Szerkesztve ]

(#1033) #72042496 válasza Indiant (#1032) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindenesetre elég érdekes egy felfutóban levő technikát úgy beállítani, mintha valami túlhaladott dolog lenne. :)

(#1034) kola99 válasza Indiant (#1032) üzenetére


kola99
tag

A gránátba , nem rágódom tovább rajta új taktikát választok.
Ha várni kell 3-4 évet ,akkor a Samu 60 KS7000 lesz rendelve .
azzal kihúzok annyi időt , úgy is 3 év gari jár hozzá .lecsapok rá míg 400k alatt van 1 forinttal az ára. :DDD

(#1035) krx21 válasza kola99 (#1034) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindíg, minden műszaki eszköz vásárlásánál van és lesz is indok, hogy miért érdemes várni még 1-2 évet... :K

(#1036) speederiii


speederiii
tag

Sikerült egy hdmi elosztóval egyszerre bekötnöm a korábbi 42gt30 plazmámat és az új oled 55C6V-t.
Az oled mozgásmegjelenítését szokták leginkább lehúzni a plazma fanatikusok. Mivel lehetne igazán tesztelni ezt a mozgásmegjelenítést, amivel láthatóan kijönne a különbség?
Egyébként az oled fényerőben egyértelműen nyerő, a fehér fehérebb/világosabb, a színek egy fokkal szebbeknek tűnnek, mint a plazmánál, de nagyon közel van egymáshoz a színviláguk, lehet, hogy kalibrálással még közelebb lenne.
Az SD adások sem tűnnek rosszabnak az oleden...

(#1037) Ijk válasza speederiii (#1036) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem a mozgásmegjelenítés hanem a mozgóképfelbontás. Egy sima 24p-s BD filmet tegyél be minden mozgásjavító interpoláció kikapcsolásával. A plazmán élesebb képet kell kapnod ami például kamera svenkelésnél lehet szembetűnő, de szinte minden mozgásnál.
Ha nem látsz különbséget akkor bonthatod a pezsgőt, immunis vagy rá, tehát az oled ezen egyik, legfőbb hátrányát már ki is húzhatod.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1038) Egon válasza Ijk (#1037) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a rosszabb mozgóképfelbontás a technológiából eredő, nem kiküszöbölhető hátrány, vagy várható, hogy a későbbi modellek javulni fognak ezen a téren?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1039) speederiii válasza Ijk (#1037) üzenetére


speederiii
tag

Játszottam le 4K 24p-s BD filmet számítógépről, amíg a számítógépen a megjelenítő 60Hz-re volt állítva, addig "darabos" volt, miután átállítottam 24Hz-re, utána teljesen jó "folyamatos" lett a megjelenítés ("Eredeti" kép üzemmóddal). Erre gondoltál? (állítólag ebben is jobb lett a 2016os modell).
Esetleg mondasz vmi filmet konkrét résszel, ahol ez elvileg észrevehető?
HD TV adásnál lehet különbség e tekintetben, milyen jellegűnél?

[ Szerkesztve ]

(#1040) Ijk válasza Egon (#1038) üzenetére


Ijk
nagyúr

Technologoabol adódó, mivel az oled lcd-hez hasonlóan sample and hold szemben a crt és plazma impulzusos megjelenitesevel. Emiatt vibrál a crt és a plazma. Lcd-nel már van BFI, amivel fekete kepkockak bevonásával vibraltatjak a képet, de ott is probléma a nagy fenyeroveszteseg ezért is inkább interpolacioval kombinaljak.
Aki lcd-hez szokott azt nem zavarja, ellenben aki crt-t vagy plazmat használt annak szembetűnő probléma szokott lenni.
Nekem lcd-n nagyon zavaró, főleg ha még a panel is egy lasabb régebbi típus vagy VA. Oled valaszideje jobb, az legalább valamit segít de nem sokat.
Ha valakinek plazmaja volt és nem használ interpolaciot annak az tűnhet fel hogy allokepnel baromi szép a kép, de mozgókép mégis homalyosabb a négyszeres felbontas ellenére is.

speederiii: 24p-ben kikapcsolt interpolacioval mindketto. Bármelyik film pl. Amikor a kamera pasztazza a tájat. Plazman éles képet látsz viszont kicsit ugrál, oleden folyamatos de homalyosabb.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1041) Strezi válasza Ijk (#1037) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem ez így téves összehasonlítås, mivel a plazma maga is egy képjavító eljárás... jellegéből adódóan csak villogni tud..
teljesen normålis ha a néző olyan képfeldolgozåst hasznål az oled- en , amit csak jónak lát. a minden kikapcsolás az tök unfair összehmasonlítåst ad!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1042) #94529552 válasza Egon (#1038) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én úgy emlékszem, hogy itt az OLED-et használóknak nincs problémája a mozgással a tévéjükön, de majd biztos leírják, ha mégis. Akinek nincs ilyen tévéje, az meg írhat bármit.

[ Szerkesztve ]

(#1043) Ijk válasza Strezi (#1041) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem unfair összehasonlítás, vagy nem tudom mire gondolsz. Plazman ugyanúgy van interpolacio, ellenben oleden csak azzal javitasz. Ergo plazman van választásod hogy vibralas vagy szappanopera, oleden meg nincs. Ezt el kell dönteni ki mit preferal, ha valakinek a szappanopera jön be 100%-ig vibralasmentes képpel, annak nyilván nem kell a BFI lehetőségével foglalkozni.
Nekem az a véleményem hogy 24p-hez, de még 60'hoz is csak vibralas mellett lesz tökéletesen éles kép ami nem dönti romba szappanopera hatással a mozihangulatot. Aztán hogy kinek mi a jobb az más kérdés.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1044) #72042496 válasza Ijk (#1043) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez az egész nem azért van, mert maga a 24p egy őskövület már? Nekem valahogy mindig az jött le ezekből a beszélgetésekből, hogy itt nem a megjelenítéssel van a baj, hanem magával a forrással, már ha valaki ézékeny ezekre (én nem).

Igaz, hogy például 60 FPS-sel meg a filmes hatás veszne el, de ez is csak megszokás kérdése lenne. Legalábbis én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#1045) Ijk válasza #72042496 (#1044) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lényegtelen. Ebben a formátumban készülnek filmek és ha holnap bevezetnek a 120fps-t akkor is van már milliónyi film ami 24p. De nem fogják egyelőre lecserelni, tömegesen biztos nem.
Az hogy mennyire jó a 24p azt nem akarom itt tárgyalni. Maradjunk annyiban hogy van előnye és hátránya egyaránt. De ez van és kész.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1047) speederiii


speederiii
tag

Én arra is kíváncsi lennék, hogy ez a mozgásmegjelenítéses negatívum mennyire érvényes ténylegesen a 2016-os modellekre, vagy valójában csak a korábbiakra, és ez is esetleg sokkal jobb, mint a korábbiak esetében (még ha nem is 100%-os, de jóval kevésbé észrevehető)...

(#1048) Strezi válasza Ijk (#1043) üzenetére


Strezi
őstag

Nézd, evvel a generális leszappanoperázással kicsit szerintem le vagy maradva a technológi mögött...

Szó sincs már a plazmában megtalált "interpolációról", abszolult nem maszatol, sőt plusz részletességet tudnak kihozni a jelenlegi technológiák már az amúgy maszatos 24p videóforrásból. Ugyanezt csinálhja a plazma is, kő kemény képfeldolgozás megy benne alapból, mert különben nem tudna élvezhető vibrálásmentes képet csinálni. Mégis hogy lenne 24p jelből 600Hz meghajtás? Ezért unfair feldolgozásmentes OLED-del vagy akár LCD-vel összehasonlítani!

Az intel kezdte kb 10éve ezt a videófeldolgozást, az akkori sokmagos világmegváltó kártyáin (Knights landing elődje), most pedig már megy más arhitektúrákon is. A tömörített videójelben rengeteg plusz információ van a kép mozgásával kapcsolatban, amit ki lehet és most már tudnak is hassználni, hogy töb képből érdemi plusz részleteket tudjanak kihozni. Ezt simán leinterpolációzni meg szappanoperázni, háát :W

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1049) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Van valakinek LG OLED55B6J? Szemezgetek ezzel az oled tv vélemények tapasztalatok bármi érdekel a tv-röl akinek van.

(#1050) Ijk válasza Strezi (#1048) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem nagyon elkeveredtél a képfeldolgozással. Minden tv-ben van képfeldolgozás és vannak képjavító algoritmusok amiből speciel az interpoláció állítható, tehát ki is kapcsolható. Tehát nem lesznek generált köztes képkockák, hanem a valós képkockákat fogsz látni amit adott ismétlésszámmal jelenít meg a panel.

Nincs semmiféle unfair dolog, egyszerűen van két technológia aminek megvannak egymással szemben az előnyei ill. hátrányai. Leírtam mi a különbség a sample and hold és az impulzusos megjelenítők mozgóképfelbontása között.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.