Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) daneel_hu válasza OPiiPO (#27999) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyébként meg lehet nézni, hogy melyik gyártó(márka) mit szeretne pozícionálni a prémium szegmensbe.
Ezt minden évben megírják amikor bemutatják az új termékeiket.

(#28002) daneel_hu válasza Joshi (#28000) üzenetére


daneel_hu
addikt

B&O tényleg egy elbaszott izé, de ha jól tudom mégiscsak egy oled-készülék az ami megjelent.
Nekem sem tetszik, de ettől még prémium az is - szerintem.

Az oled tévék között még kimérve sincs 1%-nál nagyobb különbség szinte semmiben sem, ez alapján végképp mitől prémium az egyik és nem az a másik? :)
Még a legolcsób 55 colos készülék is 400 rongy, és rommáver bármit képminőségben. Mindegyik.
Ha ezek nem a prémium szegmensbe valók, ami mi való oda?
Komolyan kérdezem... :P

(#28003) OPiiPO válasza daneel_hu (#28001) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28004) Joshi válasza daneel_hu (#28002) üzenetére


Joshi
titán

Nem érted miről beszélek. Mert te most egy csúcs OLED technológiás panelről beszélsz amit mindenki az LG-hez köt, pedig ők csak megvették-továbbfejlesztették. Nincs itt spanyol viasz. Pro Koryak és én a gyártóról mint olyanról beszélt/beszélünk. Attól hogy LG az OLED panel királya, még sokak szemében nem több mint egy tucatgyártó. Ahhoz még sok víznek kell lefolynia a Dunán, hogy ez a vélemény megváltozzon. Egyébként OLED fronton nagyon is sokat számítanak azok a kis százalékos különbségek. Hozzáteszem véleményem szerint LG jó úton halad. :K

[ Szerkesztve ]

(#28005) daneel_hu válasza Joshi (#28004) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egy gyártó nem lehet prémium.
Csak termék.
Nem kell elbeszélnünk egymás mellett.

Édesmindegy milyen tévéket és porszívókat gyárt az LG, az oled-készülékeik prémium termékek ahogyan a többi gyártóé is. Oda is vannak pozícionálva.
De a gondolatmeneteteket elnézve, akkor - ha jól értelmezem - egy SONY AF8 az prémium de mondjuk egy LG 65W8-as az nem? Így kell érteni? ;]
Mert ha igen, akkor részemről befejeztem - nem vagyok hajlandó hülyeségről vitázni. :(

(#28006) Joshi válasza daneel_hu (#28005) üzenetére


Joshi
titán

Számítástechnikában/hifi/video fronton elsősorban a Tech számít nem az hogy mahagóni fából készítik a tévé káváját. Aki ezt nem érti azzal kár beszélgetni erről. :(((

A mahagóni rajongóknak ott a B&O és társai. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28007) belan válasza daneel_hu (#28005) üzenetére


belan
addikt

Tegnap be mentem a médiába tejesen be voltam zsongva hogy megveszem a c8 pénz is ott volt nálam hiába mondtak nem éri meg le cserélni a b7 csak ha 65 colos választok , lehet vasárnap megveszem 65c8 b7 meg repül 😁 . Egyébként a c8 is van olyan jó műszakilag mint a b7 ?

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#28008) Partz válasza daneel_hu (#27998) üzenetére


Partz
senior tag

"Ezek a termékek valamiért kitűnnek az átlagostól, és igen egy B8-as LG OLED is prémium."

B8-at én nem tartom prémiumnak, mint ahogy egy Pana FZ800-at sem, vagy a Sony 8-as szériás oled-eket sem. "Látszik ez az árán, az összeszerelés minőségén, az ergonómián, az anyagfelhasználáson" pont ezen okokból. Ezek szimpla felső kategóriás tv-k, amiken már spóroltak a felsoroltakból.

"Az LG egyébként az összes oled készülékét és 2-3 nanocellás LCD-jét pozícionálja a prémium szegmensbe."

Ezzel leírtad a felső kategóriát, prémium mondjuk az általad említett W széria vagy egy Sony Master széria.

"Egyébként nem tudsz a 77W8-asnál jobb oled készüléket mondani, egyszerűen nincs."

77W9? Én mondjuk egy Master szériás Sony 77AG9-nek jobban örülnék. ;)

(#28009) Joshi válasza Partz (#28008) üzenetére


Joshi
titán

"Én mondjuk egy Master szériás Sony 77AG9-nek jobban örülnék."

Akkor inkább egy Panasonic GZ2000, de abból a max méret csak 65" lesz. :B

(#28010) Partz válasza Joshi (#28009) üzenetére


Partz
senior tag

Pont a méret miatt nyert nálam a Sony, na meg hogy kapható, de igen a GZ2000 képminőség tekintetében valóban "prémium" lesz. :D Egyébként még most júniusban is fejlesztések folytak az említett készüléken, nem akarnak semmit sem a véletlenre bízni a Panasonic-nál.

[ Szerkesztve ]

(#28011) Joshi válasza Partz (#28010) üzenetére


Joshi
titán

Annyi pénzért ne is bízzák a véletlenre. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#28012) OPiiPO válasza Joshi (#28011) üzenetére


OPiiPO
addikt

megnéztem az árát, komoly :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28013) daneel_hu válasza Partz (#28008) üzenetére


daneel_hu
addikt

Talán igazad van, de még így is készülékenként vizsgálod, mi lehet prémium és mi nem az.
Nem márkánként.
Ez a nem mindegy, és szerintem ez így jó.

A 48(?) colos mérettel már végképp leszivárog a "felső kategóriába" az oled.

Azért nem W9-et írtam mert szerintem még nem lehet kapni.
Mint ahogy az R9-et és Z9-et sem, azok év végén jelennek meg.

(#28014) daneel_hu válasza OPiiPO (#28012) üzenetére


daneel_hu
addikt

1,5 millió + áfa ?
(65 colos)

77-esek még mindig nagyon durva árral rendelkeznek.
LG-nél is, C8 felment 1,8 millió bruttóra.

(#28015) daneel_hu válasza Joshi (#28006) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem sem tetszik, de el tudom fogadni azt, hogy valaki erre gerjed.
Mint ahogy vesznek iszonyatosan drága Mecedeseket is faberakású műszerfallal. :U

(#28016) ZsizsiZsozsó


ZsizsiZsozsó
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék rutinos fórumtársaktól erről az LG Oled TV-ről:
LG OLED55B8PLA Smart OLED
Mennyire jó vagy esetleg más alternatíva.
Ár érték arányban nagyon szimpatikusnak tűnik.
Mit gondoltok?
Válaszotokat előre is köszönöm.

The Power Is Yours!

(#28017) VTom válasza ZsizsiZsozsó (#28016) üzenetére


VTom
veterán

Én most vettem C8-at, nem tudom mennyivel másabb, mint a B8, de megéri az árát.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#28018) Scholes9 válasza ZsizsiZsozsó (#28016) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem B8 van már 1 hónapja, tökéletesen kiszolgál, kérdés, hogy hajlandó vagy e 40-50 ezerrel többet költeni a C8-ra. Nekem nem érné meg, másnak igen. El kell dönteni. Szvsz. ár/érték arányban a B8 talán a legjobb Oled TV ma.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28033) chros válasza daneel_hu (#28014) üzenetére


chros
őstag

Ki vesz ennyiert 65"-os TV-t, mikozben a masikbol - ugyanilyen meretben - 4db-ot veszel?! :) Meg a furdobe is rakhatsz egyet :D (Nyilvan van az a penz mennyiseg, amikor mar mindegy. :) )

(#28034) rothfb válasza chros (#28033) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, hogy pl tegnap vettem egy JBL extreme bluetooth-s hangszórót 60000-ért a Médiában, ugyanott vehettem volna 25000-ért ugyanilyen hangszórót, még úgy is nézett ki, mint a JBL, mégis a sokkal drágábbat vettem meg. Mert abban pl az akksit az élettartama alatt nem kell cserélni, míg a másikban 1 év után kellhet. Nyílván sarkos a példám és nem kell úgy venni, hogy az LG az olcsóbb utánzat, a GZ2000 meg a csúcs, fogalmam sincs miért kerül annyiba, lehet brutál túl van árazva a cucc... De lehet, hogy megvan, miért annyi, amennyi, ha nem sajnálnám a pénzt... Egyébként ezek a tv-k nem ide készülnek, az LG felhajtható tv-je sem 400000 lesz, abban biztos lehetsz.

(#28036) Joshi válasza rothfb (#28034) üzenetére


Joshi
titán

A GZ2000 egy mozi referencia tévé lesz, ráadásul OLED-ek között kiemelkedő HDR képességekkel. Tudtommal mindegyik 100%-an kalibrálva a lehető legjobb képminőség érdekében. A gond az, hogy ha már drága akkor miért nincs belőle legalább 77"-os méretű. Legalább is ezt ígérik. :D

[ Szerkesztve ]

(#28038) Joshi


Joshi
titán

Az emlegetett Prémium Loewe. ;]

(#28039) renatto válasza Joshi (#28036) üzenetére


renatto
őstag

Azért még megvárnám az első teszteket. Mert minden évben elmondják, hogy ilyen meg olyan fejlődés lesz, aztán valahogy mégis elmarad a csoda. Kiváncsi vagyok ez tényleg többet ad majd végre - aranyáron - vagy csak a reklám nagy....:O Erősen meglepődnék, ha pl átlépné az 1000 nit-es határt fényességben.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28040) #72042496 válasza renatto (#28039) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fejlődés van, gondolom, agyon optimalizálták azt a tévét, de csodát (ekkora különbségeket) várni nem érdemes szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#28041) renatto


renatto
őstag

Rtings AG9 teszt - video

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28042) vernaracs


vernaracs
csendes tag

Nekem ma megjött az 05.10.02 firmware 55 C8-ra. Mit kellene nézni? Nekem eddig is tökéletesnek tűnt a tv-m a korábbi LCD-khez képest. :D

(#28043) Joshi


Joshi
titán

Remélem nem tiltott demókat linkelni. :B

Dolby Vision demók.

(#28044) dh66e válasza Joshi (#28043) üzenetére


dh66e
veterán

Miért lenne tiltott? :N

(#28045) Joshi válasza dh66e (#28044) üzenetére


Joshi
titán

Mert én töltöttem fel. :B

ui.: megnéznétek hogy milyen sebességgel lehet tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#28046) chros válasza vernaracs (#28042) üzenetére


chros
őstag

Ez nagyon jo hir, koszi a megerositest (kulso forumban jelezte mar valaki). B8-as meg hatravan.

(#28047) BenFe válasza chros (#28046) üzenetére


BenFe
tag

És mit javít, nálam is tökéletesen működött eddig is minden?!

(#28048) BenFe


BenFe
tag

Rendeltem szerviz távot, ma meg is jött. Kíváncsi leszek működik-e, második távnak is használnám, mert a párom, mindig lenyúlja az ő felére a gyárit :) remélem arra is jó lesz, ha meg nem az sem baj, potom pénzért volt....

(#28049) dh66e válasza Joshi (#28045) üzenetére


dh66e
veterán

Pikk pakk lejönnek a videók 100-as neten wifin.

(#28050) Locutus


Locutus
veterán

Nos, az nvidia sem hozta el az új sorozattal a HDMI 2.1-et... kérdés, hogy ennek így mi lesz a sorsa, meg a lényege, ha egész évben nem lehet kihasználni majd...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.