Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98551) alaves válasza S@c@ (#98547) üzenetére


alaves
addikt

Valószínűleg az ABL-t látod, van aki jobban érzékeny rá normál használatnál is. Én inkább csak az ABL tesztvideón látom.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98552) wallace 234 válasza Suri84 (#98548) üzenetére


wallace 234
őstag

C2-töl kezdve lehet kézzel indítani a rövid pixel frissítést .Gyors ellenőrzés a neve. Ezt lehet futtatni rendszeresen. Ha valaki úgy érzi ,hogy sokat használja a tvt . Bár ha 4 óránál többet megy amúgy is le futtatja ezt a frissítést. Evo paneloknál jött be ez a lehetőség ,ill már nem 2000 óránként fut le a nagy frissítés hanem ,500 óra után .

(#98553) hunspikey válasza wallace 234 (#98552) üzenetére


hunspikey
őstag

Előtte is volt manuális nagy pixel tisztítás. Én c9-en egyszer futtattam, kb 300 órásan- kivett egy csomó 5% szürke tesztábrán látható sötét függőleges nagy csíkot.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#98554) Suri84


Suri84
kezdő

Köszi a válaszokat 😉

(#98555) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok! Csak elméleti síkon nézegetem ezt a TV-t: LG OLED55C31LA. Az lenne a kérdésem, hogy megtudom valahogy oldani, hogy vezetékes fej/fülhallgatót használjak rajta? Jelenleg Philipsem van amin van fej/fülhallgató csatlakozó. Ps5, illetve PC-rõl mennének filmek/sorozatok. Ha gépbe dugnám akkor a ps5-öt nem hallanám, kontrollerbe dugván nem igazán jó a hangminõség.

(#98556) hunspikey válasza Cranium (#98555) üzenetére


hunspikey
őstag

Két ötlet:

1: Az optikai kimenetére rá tudnál biggyeszteni egy fejhallgató kimenetes DAC-ot - vagy ha ez nem oké, akkor

2: esetleg tudsz fejhallgató kimenetes mobil telefonon keresztül wifi-vel hangot kinyerni a TV-ből az LG ThinQ appal - itt van megosztás / TV hangjának privát telefonos megosztása opció, ezzel minimális laggal de átmegy a hang wifin a telódra és onnan a kábelre.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#98557) alaves válasza Cranium (#98555) üzenetére


alaves
addikt

HDMI audio leválasztó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98558) wallace 234 válasza hunspikey (#98553) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem a nagy pixel frissítésről beszéltem ,hanem arról ,hogy most már a kicsit is lehet kézzel indítani ! Igen a nagyot lehetett már korábban is kézzel indítani .🙂

(#98559) Azúr tündér válasza Cranium (#98555) üzenetére


Azúr tündér
lelkes újonc

A 48"-oson van jack kimenet. Szerintem az 55-ösön is kell lenni.

(#98560) hunspikey válasza wallace 234 (#98558) üzenetére


hunspikey
őstag

Oops sorry akkor félre értettelek - bocs!

Az viszont érdekes tapasztalás részemről, hogy a kicsik legalábbis a C9-en nem értek fel a naggyal - tehát ezek a függőleges vastagabb sötétebb sávok (kb arasznyi széles) egyértelműen ott volt az 5%-os tesztábrán és nem múlt el 300 óra alatt, míg amikor rátoltam a nagyot akkor azonnal majdnem teljesen homogén lett a cucc.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#98561) wallace 234 válasza hunspikey (#98560) üzenetére


wallace 234
őstag

Semmi gond ! A nagy pixel frissítés azért tovább is tart .és valószínűleg a nagyobb feszültség változásokat tudja kompenzálni. Míg a kicsi amit sűrűn is lehet használni a kisebbeket .az Rtings en futó tesztek alapján is az látszik ,hogy amelyik készüléken sok kisebb frissítés futott le ott kevésbé van probléma ,mint azokon amelyeken nem futott annyi frissítés . Nem véletlen ,hogy az Evo paneloknál be hozták ezt a lehetőséget .ill 500 órára vették le a nagyobb frissítés idejét.

(#98562) alaves válasza wallace 234 (#98561) üzenetére


alaves
addikt

OLED:
-kompenzáció: küszöb-felszültség
-pixelfrissítés: áramerősség
A két algoritmus az OLED-en fellépő fényintenzitás csökkenést korrigálja mérés alapján (elméletileg). Szó volt arról, hogy egy új algoritmus a mérés elhagyásával a használati adatokból számítja a szükséges beavatkozást.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98563) Cranium válasza hunspikey (#98556) üzenetére


Cranium
tag

Elsõ verzióra ez jó lehet? [link]

48 colos változatnál csak a C2-n van fejhallgató kimenet, a C3-asnál kihagyták, bár én ragaszkodnék az 55 colos mérethez

(#98564) Czimby


Czimby
addikt

Valaki meg tudja mondani, hogy egy CX mellé kapott talp jó lehet-e G2-re?

A talp alapján rajta van, hogy C9,CX,C1 kompatibilis.
Netes képek alapján hasonló a felfogatás.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#98565) wallace 234 válasza alaves (#98562) üzenetére


wallace 234
őstag

"Szó volt arról, hogy egy új algoritmus a mérés elhagyásával a használati adatokból számítja a szükséges beavatkozást" Igen volt erről is szó ,hogy figyelembe veszi a használati szokásokat. Lehet a gyors vizsgálat ezt teszi ?

(#98566) Gicz válasza alaves (#98562) üzenetére


Gicz
addikt

ez az infó honnan van?

amúgy igen, az evo panelek úgy nyertek plusz fényerőt, hogy elhagyták a pixelek elől a sensing-line-okat.

(#98567) alaves válasza Gicz (#98566) üzenetére


alaves
addikt

LG Display OLED szabadalmi leírás. Nem mentettem le, én meg nem keresem még egyszer.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98568) VincentVG válasza Cranium (#98563) üzenetére


VincentVG
senior tag

na erre en is varom a valaszt -lelkesen- mert ugyanez a problemam elso naptol a C3-ommal. most AirPods al hasznalom de itt mindig van random akadas. elkepeszto bosszanto h "nem fert" ra egy jack - nyilvan sejtem miert.

(#98569) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Nézem Vhiktor videóját az lg oled beállításokról

Nekem a mac mini van rákötve a TV-re (42C3). Hiába indítok a böngészőben youtube HDR anyagot a HDR specifikus menük nem jelennek meg.

Mit rontok el :F

SDR módot sikerült jól beállítani (megfelel a mindennapi munkához). A HDR módot a menüpontok hiányában nem tudtam beállítani. Van arra valami gyakorlat, hogy a gépről indított DV és vagy HDR tartalmakat rendesen megjelenítse a kijelző :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#98570) Vhiktor válasza kleinguru (#98569) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Gondolom nem add ki mac-en keresztül a youtube HDR jelet így a tv sem vált HDR módba.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98571) Semin válasza Vhiktor (#98570) üzenetére


Semin
senior tag

Nekem úgy rémlik a youtube sehogy sem lesz HDR. Apple TV-n keresztül sem tudsz HDR youtube anyagot megjeleníttetni. De az is lehet, hogy rosszul emlékszem

(#98572) Semin válasza kleinguru (#98569) üzenetére


Semin
senior tag

Plex vagy infuse és indíts el egy HDR filmet. Akkor elő fog jönni a menü. Ha apple tv+ (vagy más streaming) előfizu esetleg van, ott is vannak HDR tartalmak.

[ Szerkesztve ]

(#98573) kleinguru válasza Vhiktor (#98570) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, be kellet kapcsolnom a macosben :R

A real cinema mode nálam inaktív és off akármelyik kép módban.

Tehát ha jól értem, akkor tartalomtól függően nekem kell a megfelelő képmódot kiválasztani a TV-n. Ráadásul kapcsolgatnom is kell a macosben a HDR-t, hogy az SDR-re állított film maker módozat visszajöjjön.

Nem valami kényelmes...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#98574) s.Oliv3r válasza Semin (#98571) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Ahogy elindítok egy HDR videót YouTube-on , a C3 egyből HDR mód a vált. (Costa Rica 4K pl.)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98575) Semin válasza s.Oliv3r (#98574) üzenetére


Semin
senior tag

De a TV-n használod az appot, vagy külső lejátszót használsz? Mert a kérdés/felvetés erre vonatkozott.

(#98576) s.Oliv3r válasza Semin (#98575) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Mindkettőt, van amikor a tv appot, van amikor firetv4k maxot.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98577) Vhiktor válasza kleinguru (#98573) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nem kellene kapcsolgatnod, csak pc-n a HDR pain in the ass, mac-en nem tudom mi a helyzet.

Ennek úgy kell működnie, hogy a forrás eszköznek kell intéznia automatikusan a váltást a tartalomnak megfelelően.

Youtubre ahsználnám a tv appját. nem vacakolnék küldő forrással.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98578) Azúr tündér válasza Cranium (#98563) üzenetére


Azúr tündér
lelkes újonc

"48 colos változatnál csak a C2-n van fejhallgató kimenet, a C3-asnál kihagyták"
Ez érdekes, mert nálam itt a 48C31, és van rajta. [kép]

(#98579) Semin válasza s.Oliv3r (#98576) üzenetére


Semin
senior tag

Akkor gondolom apple TV specifikus lehet a probléma.
A TV appal tökéletesen megy, és más lejátszóval is a tapasztalatod figyelembe véve.

(#98580) Benito187


Benito187
csendes tag

Sziasztok!

Beüzemeltem a G2-őt, azóta keresem a szavakat.... Olyan mozimaraton lesz a következő napokban, hogy a szemem kifolyik.Nagyon nagyon köszönöm a vásárlási tippeket! :R

Vele kapcsolatban feltennék még egy csokornyi suta kérdést, amikre nem igazán találtam annyira egyértelmű tanácsokat :D

-Gyorsindítás+ (ezt én szívem szerint kinyomnám, ahogy olvasgattam a pixelfrisstést elvégzi a készülék mielőtt teljesen kikapcsolna tehát azt nem igazán befolyásolná)

Illetve az alábiakat hogy érdemes beállítani?
-Képernyő mozgás
-Logó fényereje
-Készenléti fény-
-Precíziós részlet

Gondolom egy utazás esetén azért lelehet áramtalanítani a készüléket mondjuk két hétre, feltévve ha szükséges volt és letolt egy frissítést előtte?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#98581) Cranium válasza Azúr tündér (#98578) üzenetére


Cranium
tag

Akkor nem szoltam, weboldalon nem lattam feltuntetve :D

(#98582) s.Oliv3r válasza Benito187 (#98580) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

A gyorsindítás+ cucc létjogosultsága engem is érdekelne :R

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98583) Semin válasza s.Oliv3r (#98582) üzenetére


Semin
senior tag

gyorsindítás+ (kvázi sleepben van a TV):
Homekit - de gondom a google megoldásai is ilyen- esetén ebben a módban a hálózaton marad. Lekérdezhető az állapota, automatizálásokat is végrehajtja, akár ébreszthető hang asszisztenssel. Kikapcsolt állapotban pedig ezekről le kell mondani.

[ Szerkesztve ]

(#98584) s.Oliv3r válasza Semin (#98583) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Oké , akkor nekem ez nem kell. Köszönöm.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#98585) ACE- válasza s.Oliv3r (#98582) üzenetére


ACE-
addikt

Annyi, hogy gyorsabban indul el, a háttérben futva maradnak a programok, és gyorsabban indulnak, bár én ezt nem vettem észre. Viszont a TV maga gyorsabban indul el, és ha rögtön megnyitod a Home-ot, vagy a menüt, akkor sokkal gyorsabban be is jön. Bár a szakszervizes a régi Nano Cell, és a mostani OLED-nél is élből kikapcsolta, mert azt mondta, hogy problémákat okozhat. A Nano Cell-nél volt is olyan néha, hogy a Plex nem akart elindulni, vagy akadt, olyankor ezt ki kellett kapcsolni, újraindítani, és utána jó volt. De C3-nál ezt nem tapasztaltam.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#98586) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Srácok, megjött a 77S95D, egyelőre teljesen el vagyok ragadtatva tőle! :)) Majd holnap kérnék pár finomhangolási tanácsot! :)

Egyelőre azt kell mondanom, hogy a matt kijelző nem tűnik hátránynak, legalábbis számomra.

(#98587) Semin válasza Semin (#98579) üzenetére


Semin
senior tag

Sorry benéztem. DV-re nem vált, HDR rendben működik.

(#98588) Black Dragon válasza Black Dragon (#98586) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az Rtings képi beállításait konkrétan az S95D-hez mintha korábban azt mondtátok volna, hogy lehet használni. Ezzel ellentmondásos beállítások javasoltak esetleg?

Az rémlik, hogy SDR tartalom esetén a fényerő max 25 legyen.

PS esetén a játék módnál van olyan, amit fixen érdemes beállítani?

Köszi! :)

(#98589) ρσгτσ válasza Black Dragon (#98588) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Lehet, csak a white balance setting -et engedd el, mert az egyéni, és kalibrálással együtt érdemes módosíthatani.

A színt ízlés szerint állítsd majd be.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98590) alaves válasza Black Dragon (#98588) üzenetére


alaves
addikt

SDR ~27 fényerő a 100 nit. Célszerű 27-32 (100-120 nit), ahogy neked jó (világos szobában pl. 38).
SDR/HDR TV játék mód szín: 15 = Filmmaker/Film szín: 25. Persze ki hogy szereti a játékot, nálam a Játék képmód + játék gamebar (PC-vel) is a filmmaker-nek megfelelően van állítva (warm2, stb). Élesség mindenütt 0, kivétel HDMI-PC mód, mert ott 10 (alapon is). Rtings white balance-t kipróbálhatod, ha nem tetszik az eredeti gyári, de inkább ne használd.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98591) alaves válasza Black Dragon (#98588) üzenetére


alaves
addikt

+Logó fényerő mód.: magas; pixel shift: be, illetve ha nagyon lelóg a kép és zavar, akkor ki.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98592) ImpersonatoR

Esetleg látott (ne adj isten használt) már valaki ilyet élőben : QN800D
Samsung 2024 -es "majdnem csúcs" Qled je.
Nem nagyon találok róla valós tesztet főleg ahol mondjuk OLED el hasonlítják össze.
Mennyivel lehet rosszabb local dimmingje mint egy OLED nek ? (Fekete mennyire fekete)
Vagy egy Oled után mindeképpen visszalépés lenne ?
Elgondolkoztam rajta, hogy mivel úgy is vennék egy nagyobb 77 es TV-t nappaliba lehet valós alternatíva lenne.

(#98593) blakey válasza Semin (#98571) üzenetére


blakey
titán

Nekem úgy rémlik a youtube sehogy sem lesz HDR. Apple TV-n keresztül sem tudsz HDR youtube anyagot megjeleníttetni. De az is lehet, hogy rosszul emlékszem - igen, rosszul emlékszel, Mac-en (macOS) és Apple TV 4K-n (tvOS) is van, működik a YouTube HDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98594) kleinguru válasza blakey (#98593) üzenetére


kleinguru
addikt

Mit kell csinálni hozzá :F

Nem találtam semmi leírást, hogy be tudjam állítani. Pláne nem automatikusan (macos legfrissebb m1 mini).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#98595) Semin válasza blakey (#98593) üzenetére


Semin
senior tag

Tudom már tegnap írtam is , ahogy kipróbáltam otthon : [link]

[ Szerkesztve ]

(#98596) capaszaju


capaszaju
tag

C3-mat használja valaki falra szerelve? Van esetleg ajánlott tartó, amivel minél jobban falra simul a tévé?

(#98597) Malfroy válasza capaszaju (#98596) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ez pl dönthető is [link]

(#98598) acserkúti válasza Malfroy (#98597) üzenetére


acserkúti
friss újonc

Ez vajon elbír egy 77"-os G2-őt :F
[link]
Elvileg a tv kb 35 kg.

(#98599) labeda válasza capaszaju (#98596) üzenetére


labeda
aktív tag

Én használom, gyári tartóval. Nem hiszem, hogy más fajta jobban falra símulna.

(#98600) Malfroy válasza acserkúti (#98598) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Simán.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.