Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) szkutyi válasza polonic (#98698) üzenetére


szkutyi
őstag

Érdekes nekem az összes hibrid ts-be rakva már dolby-vision lessz ;)
Jó tsmuxer verzió kell hozzá...

(#98702) polonic válasza szkutyi (#98701) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom, melyik a jó verzió.
mts2-be is átkonvertáltam, ott eddig egy filmet sikerült dolbyban lejátszani, másikban meg lett egy halvány csík alul felül.

(#98703) alaves válasza polonic (#98702) üzenetére


alaves
addikt

[link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98704) szkutyi válasza polonic (#98702) üzenetére


szkutyi
őstag

Ide behuzod és minden állítás nélkül tsbe muxolod és s kész
[kép]

(#98705) szkutyi válasza polonic (#98702) üzenetére


szkutyi
őstag

Ugynezem profil7-el nem működik a dolog! A profil 8 jo ts-ben és m2tsben is

(#98706) polonic


polonic
félisten

Köszi az infokat.
Én nem vágom ezeket a profilokat. Azt hol látom, hogy milyen profillal van az adott film?

(#98707) Tyrone89 válasza polonic (#98706) üzenetére


Tyrone89
tag

ufo971 release-t tölts le mindig, ő profil 8 vagy profil 5ben tölti fel az anyagokat, azokat dv-ben fogja megjeleníteni a tv

(#98708) aldebaran válasza Vhiktor (#98536) üzenetére


aldebaran
őstag

Egyébként ez a szervizmenü a philips tévé üzemidejét mutatja.
Nekem a panel ki lett cserélve a 806-on (amit eladó), de nem azt mutatja, hogy 0 órás, hanem a vásárlás óta mennyit ment a tévé.
Kár, hogy külön a panel üzemidejét nem mutatja valahol...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98709) Vhiktor válasza aldebaran (#98708) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Gondolom nem resetelték.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98710) szkutyi válasza Tyrone89 (#98707) üzenetére


szkutyi
őstag

masik realse is csinál profil8at.

(#98711) Tyrone89 válasza szkutyi (#98710) üzenetére


Tyrone89
tag

De az valószinüleg alapból mkv-ban van, ufo pedig mp4ben tölti fel, így nem kell muxolgatni stb

(#98712) szkutyi válasza Tyrone89 (#98711) üzenetére


szkutyi
őstag

Így van! Nekem azzal egy problemám van, hogy nem remux. :)

(#98713) Tyrone89 válasza szkutyi (#98712) üzenetére


Tyrone89
tag

Rak fel ufo remuxot is bőven, csak mivel nem sok eszköz támogatja a profil7 dv-t inkább profil 8ban készíti el :)

(#98714) Swami


Swami
senior tag

Na 17 nap után megjött a Telekomtól a 65 S90c. Ebből 15 napot a sufnifutár HDT 🖕 raktárában töltött a csomag.
Csak érdekességképpen: "Egy postalovas gyorsjárat a Pozsony és Nagyszeben közötti távolságot (100 postamérföld) az 1780-as években 8 nap alatt tette meg."
Szóval a lényeg, hogy itt van a Tv meg az új droidos boxok. Egyelőre csak összekötöttem a cuccokat, majd a következő napokban belakom. :)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98715) wallace 234 válasza Swami (#98714) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem kapkodták el az egy biztos ! Amúgy se egyszerű egy cég ! Nem is értem ,hogy nem mentek még csődbe!

(#98716) Laraxior válasza Swami (#98714) üzenetére


Laraxior
titán

Hát ha még lenne rajta valami pénzvisszafizetéses akció is... arra is várhatnál bátran :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#98717) Kaba válasza wallace 234 (#98715) üzenetére


Kaba
veterán

Nem a készülékeladástól függ az eredményességük :) .

[ Szerkesztve ]

(#98718) wallace 234 válasza Kaba (#98717) üzenetére


wallace 234
őstag

Volt már velük dolgod ?

(#98719) Kaba válasza wallace 234 (#98718) üzenetére


Kaba
veterán

Csődöt említettél. Kb. 100 milliárd Ft forint körüli nyereségük szokott lenni éves szinten. Erre céloztam :) .

(#98720) mc.g


mc.g
aktív tag

Akik TV vásárlás elött állnak, azoknak néhány (esetleg) hasznos infó:
Korábban többször olvastam, hogy bár a filmmaker-mode egy jó beállítási opció lehet, de nem tud az ember sok esetben módosítani paramétereken, ha mégis szeretne.

Múlthéten vettem egy Panasonic OLED TV-t, és első dolgom volt, hogy filmmaker módra állítottam (más képmódot igazából ki sem próbáltam, Panasonic-ok híresek arról, hogy a filmmaker mód az gyárilag jól kalibrált).
Szerencsére itt kb. mindent is lehet állítani a mód ellenére, fehéregyensúlyt, fényerőt, mozgássimítást, a környezeti fényviszonyokhoz alkalmazkodó fehéregyensúlyt, és alkalmazkodó fényerőt, ALLM, stb, stb (persze gyárilag minden ki van kapcsolva)...
És mind ezt HDR esetén is a filmmaker módban (de csak HDR tartalom lejátszása közben érhetőek el a HDR-re vonatkozó beállítások) !
(én visszavettem a fényerőt a fogyasztáscsökkentés, és tartósság végett, a hatékony tükröződéscsökkentése miatt nappal is szép a képe így)

Ami még nekem nagyon hasznos funkció, hogy be lehet állítani, ha a házimozierősítőt bekapcsolom, akkor bekapcsol a TV, ha az erősítőt kikapcsolom, kikapcsol a TV. Így egyáltalán nincs szűkségem a TV távirányítóra.
(Nálam csak monitorként működik a TV, csak egy HDMI kábelen, csak képi információt kap, nem használom az "okos" rendszerét, az erősítő a központ, arra megy rá az android-medialejátszó, a HDD-BD-felvevő-lejátszó TV-adás vételére, és minden egyéb eszköz.)

Szerintem OLED TV esetén (ha nem számít milyen az "okos" rendszer), a még eredeti Panasonic a legjobb választás (nem a Törökországi gyártású LCD-kre gondolok természetesen).
A korábbi plazma TV-mhez képest szerencsére csak bővűltek a beállítási lehetőségek. (tartottam tőle manapság mit kapok, de pozitív csalódás)

A Panasonic, LG OLED panelt használ (2022-től (LZ-sorozattól) a deutériumos tartósabb verziót) de szerintem egyedi kivitelben, mert mintha más tükröződéscsökkentő réteget használna mint az LG-k, illetve vastagabbnak tűnik nekem az OLED panelt hordozó fémlemez, mint a hasonló kivitelű (keret nélküli) LG TV-knél...

(A "rtings.com" 10000 órás tartóstesztjein az LG panelek jobban szerepelnek mint a samsung panelek, az LG-k nem igazán vesztenek fényerejükből, de a samsung-ok kb. felére csökkennek fényerőben.)

[ Szerkesztve ]

(#98721) aldebaran válasza mc.g (#98720) üzenetére


aldebaran
őstag

VAGY én a tévé távirányítót használom csak. Bekapcsolom vele a tv-t, bekapcsol az erősítő (és a médialejátszó), ha kikapcsolom, akkor minden is kikapcsol, illetve a tv távjával lehet vezérelni a médialejátszót, illetve a tv-re telepített alkalmazásra át tudok ugrani, és a tv-n nézni pl. a smarttube-ot... stb. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98722) Ronam válasza wallace 234 (#98718) üzenetére


Ronam
addikt

Nekem 2x is hoztak tv-t az elmúlt 2 évben, nem volt semmi probléma, és nem kellett heteket várni rájuk.

(#98723) mc.g válasza mc.g (#98720) üzenetére


mc.g
aktív tag

* kiegészítés az automata ki-be kapcsoláshoz ami (számomra) nagyon fontos, és nagyon tetszik:
Amikor a TV bekapcsol az erősítő bekapcsolására, mindjárt az általam használt HDMI1-re kapcsol, anélkül, hogy a "home" képernyőt mutatná, és utána kellene kiválasztanom az AV bemenetet, vagy az "okos" rendszerben kellene turkálnom.

(így a házimozierősítő tényleg egy audió-vizuális központként működik hang és kép megjelenítéssel (és sok bemenettel)).

[ Szerkesztve ]

(#98724) Black Dragon válasza mc.g (#98723) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez a feature a samsung tv-kben már elég rég óta jelen van (de szerintem a legtöbb eARC kompatibilis eszközön is), tehát ha bekapcsolod a tv-t akkor bekapcsolja a hifit is, vagy soundbart, ps-t, amit szeretnél. A legutolsó aktív portról történő újra bekapcsolás esetén pedig mondhatni evidens, hogy újra azt hozza be a home screen helyett.

Tehát ez így összességében nem a Panasonic érdeme, attól még persze lehet jó a panelja meg a beállíthatósága, de a filmmaker mód beállíthatósága sem tér el véleményem szerint akár egy Samsung vagy LG, de gondolom Sony tv-ktől sem.
De gratula a vásárláshoz és sok beégés mentes órát! :)

(#98725) wallace 234 válasza Kaba (#98719) üzenetére


wallace 234
őstag

Értem ! Pedig tényleg nem egyszerűek,nah de már más lapra tartozik..

(#98726) Borisz76 válasza mc.g (#98723) üzenetére


Borisz76
veterán

HDMI CEC a neve a funkciónak.

Én azonnal ki kapcsoltam.
Bekapcsolom a PC-t és a monitort.
Kell hang is és bekapcsolom az erősítőt....de ne kapcsolja be a tv-t mert csak játszom vagy böngészek.
Majd bekapcsolom a tv-t ha filmezni támad kedvem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#98727) Scout500


Scout500
lelkes újonc

Sziasztok,
Kérnék egy szakit aki megfejti nekem hogy ez és a másik között mi a különbség a kb 200k-s árkülönbségen kívül? :R

Samsung QE65S90CATXXH 550kp
vs
Samsung QE65S90DATXXH 750kp

Megéri a felárat a drágább? QE65S90CATXXH ezt terveztem megvenni de ha másik annyival jobb akkor inkább azt veszem.



(#98728) alaves válasza Scout500 (#98727) üzenetére


alaves
addikt

[link] egy kicsivel jobb a D, de nem arányos az árkülönbséggel.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98729) Pro Koryak válasza mc.g (#98720) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Melyiket vetted?
55MZ800 most 399e, kár, hogy csak a sima panel van benne. :O

[ Szerkesztve ]

(#98730) alaves válasza mc.g (#98720) üzenetére


alaves
addikt

"A "rtings.com" 10000 órás tartóstesztjein az LG panelek jobban szerepelnek mint a samsung panelek, az LG-k nem igazán vesztenek fényerejükből, de a samsung-ok kb. felére csökkennek fényerőben."
Az S90C-mben még csak 1000-1500 óra van, de nem vettem észre fényerőcsökkenést.

Az S95B/S95C/S90C/A95K tulajokat kérdezem, hogy észrevették-e a fényerőcsökkenést? (5000-6000 üzemóra ~25%, 9000-10000 üzemóra ~50%)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98731) Sasi001 válasza alaves (#98730) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Semmi csökkenés nincs(3000-óra). Sőt Lala666-nak van benne több mint 8000-óra és szerintem nála sincs fényerő csökkenés.

(#98732) Scout500 válasza alaves (#98728) üzenetére


Scout500
lelkes újonc

Ahhh zseniális vagy köszönöm hát a pontokból kiindúlva tényleg elenyésző .... :R

(#98733) Pro Koryak válasza Sasi001 (#98731) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A szerinted meg egy mérés között elég nagy a difi, talán meg kellene mérni műszerrel. :U
Mert ha ez igaz, az elég gáz.

(#98734) mc.g válasza Pro Koryak (#98729) üzenetére


mc.g
aktív tag

65LZ800E
a "sima" panel alatt mit értesz ?

az LZ széria (2022) tagjai (LZ800...LZ2000) között képbeállítások/tudás/funkciók között nem sok különbség van, de az MZ széria (2023) már más, az MZ2000 már MLA paneles, illetve az MZ700, MZ800 már török gyártás, mást távirányító, más hátlap (feltehetően más belsőrész), nemtudom milyen kijelző, és azt hiszem funkcionálisan is különbözik "butitottabb").

(#98735) Black Dragon válasza Pro Koryak (#98733) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért a teszt környezet sem mindegy, amennyire én tudom az rtings tartós tesztjein a tv-k kikapcsolás nélkül, folyamatosan, max beállítás (fényerő) mellett megy. Ráadásul teljesen statikus tartalom megy, CNN vagy ehhez hasonló híradás. Ez nyilván egyik tv-nek sem optimális, paneltől függetlenül.

Ha valaki "ésszerűen" használja a saját eszközét, akkor ez az érték véleményem szerint igencsak eltér az általuk tapasztalhatótól. Itt nyilván a burn in jelenségre mennek rá, ami alapvetően jó, hiszen a hajlandóság is már egy jó kiindulópont a vásárláshoz, ellenben elég sok elégedett vásárló van itt akár samsung frontól is, akinél ez a jelenség még nem jött elő kevesebb vagy hasonló óraszám alatt.

Így tehát ez kicsit szenzációhajhászás számomra a teszt és a kapott értékek, de nyilván van itt nálam szakavatottabb és tapasztaltabb ember ebben a témában aki megcáfolja ezt vagy épp alátámasztja.

De félreértés ne essék, én nem a Samsung mellett vagyok, biztos kevésbé megbízható hosszabb távon mint egy LG, de nem szeretem amikor sarkított tesztekből húzúnk le egy vagy épp több konkrét márkát

[ Szerkesztve ]

(#98736) mc.g válasza Borisz76 (#98726) üzenetére


mc.g
aktív tag

Nem a CEC-re gondolok az már régi dolog, az több minden infót is át tud vinni, illetve előfordulhat olyan, hogy mikor a TV-t bekapcsolom a mediabox kikapcsol, stb, fordítva kapcsolnak ki-be akár (jártam így a gyerekek TV/android-mediabox -ával, ezért ki kellett kapcsolnom rajtuk a CEC funkciót).

Félreértettél, én csak az erősítőt kapcsolom be vagy ki (TV távirányítót elő sem veszem), hanem a mediaközpontot (ami az AV-erősítő), és ezzel az egy gombnyomással lesz hang+kép, az AV-erősítőn (mint központi egységen) választok HDMI-bemenetet, mit szeretnék nézni-hallgatni, pl. android-box, TV-vevő, deck, videomagno, stb, stb...

(#98737) Vhiktor válasza Scout500 (#98727) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A C 2023-as model, a D pedig 2024-es, teljesen új.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98738) Sasi001 válasza Pro Koryak (#98733) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Ha 50 vagy 40% fényerő csökkenést nem veszel észre akkor nincs hozzáfűznivalóm. Nem kell hozzá műszer.

(#98739) mc.g válasza Black Dragon (#98724) üzenetére


mc.g
aktív tag

Nem használom az eARC funkciót, mert a TV-re (mint csak kép megjelenítő "monitor") nem is jut hang (a kép jön az AV-receiver HDMI kimenetéből).

A TV-nek a HDMI2-es bemenete az eARC kompatibilis, én amúgy a HDMI1-et használom.

Az "Rthings" valós, de aktív tesztet használ. Az OLED TV-k miatt rendszeresen naponta (többször) ki vannak kapcsolva a készülékek (tápfeszültség mellett), hogy tudják csinálni a pixel-frissítéseket.
Szándékosan nem a beégést hoztam fel, mivel az sokmindentől függ, hanem a fényerőcsökkenést, az esetben mindegy milyen a tartalom, (persze a fényerőtől erősen függhet).

(10000 óra kb. 3év napi használat, visszavett fényerővel feltehetőleg lassabb a degradáció.)

[ Szerkesztve ]

(#98740) goccer válasza Sasi001 (#98738) üzenetére


goccer
aktív tag

Na jó de nem egyik napról a másikra csökken 50et. Ha havi 2-3%-ot csökken azt is észreveszed szabad szemmel?

(#98741) Sasi001 válasza goccer (#98740) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Nem havi csökkenésről beszéltünk. Van itt akinek közel 9000-óra van benne és nincs fényerő változás. Nekem is 3-4ezer óra között van körülbelül azt a 25%-ot észrevenném.

(#98742) Vhiktor válasza goccer (#98740) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

50%-ot Abszolút észre venni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98743) goccer válasza Sasi001 (#98741) üzenetére


goccer
aktív tag

Hú azért nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz értelmezni azt a két tőmondatot amit írtam. Vagy szerinted a -40-50% a tesztben úgy jön össze 10k óra alatt, hogy 9999 óráig semmi és utána hirtelen lefelez? :C

@Vhiktor: vagy igen vagy nem. Ha szép lassan hozzászokik a szeme az embernek a degradációhoz, és nincs mellette egy másik referencia tévé, amivel össze tudja vetni, akkor nem biztos, hogy ez minden usernek olyan egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#98744) Black Dragon válasza mc.g (#98739) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor csak azt nem értem, hogy amennyiben sem HDMI CEC, sem eARC-t nem használsz, hogy kapcsol be a tv a hifiről automatikusan?
Amennyiben tényleg ilyen elveken működik ar rtings teszt, akkor kíváncsj vagyok nekem milyen lesz 3 év múlva.

(#98745) Vhiktor válasza goccer (#98743) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Lehet, hogy nem mindenki veszi észre, de hogy én km-ről kiszúrom az biztos.
Projektornál is látom itthon amikor elkezd csökkenni a lámpa fényereje és nem ekkora mértékben, hanem csak 15 nitet (~4 fl-t), az egész képen látni.
Azért 1000 nit helyett 500, az brutális változás.

Szerencsére még nem találkoztam olyan Samsung QD OLED-el amin kevesebb lett volna a fényerő, de az is tény, hogy nem volt bennük 10.000 óra amikor kalibráltam.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98746) mc.g


mc.g
aktív tag

Tartósteszt:
[link] https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

(#98747) Black Dragon válasza mc.g (#98746) üzenetére


Black Dragon
addikt

Each TV will run for either 20 or 15.5 hours per day.

Nekem ez azért sok, használja valaki ennyit a tv jét napi szinten? illetve a fényerőt nem írják kifejezetten, de szinte biztos vagyok benne, hogy maxon megy.

Ez nem a teszt értékéből vagy igazság tartalmáz vitatom, inkább a valóság érzetét.

[ Szerkesztve ]

(#98748) alaves válasza Vhiktor (#98745) üzenetére


alaves
addikt

Az avsforum-on vannak igazi TV "őrültek", ott sokan vannak már bőven 10000 üzemóra felett pláne S95B-vel. Már kiverték volna a balhét ha fele lenne a fényerő.

Esetleg lehet fényerő-csökkenés, ha soha nem fut le a pixelfrissítő és nem állít utána áramerősséget az algoritmus.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98749) Vhiktor válasza alaves (#98748) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Az biztos :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98750) Sasi001 válasza goccer (#98743) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Hú én sem gondoltam volna, hogy nehéz megérteni ha 9000 óra alatt nem vehető észre fényerő csökkenés akkor mit tapasztalsz havi szinten.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.