Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) rothfb válasza athomi (#31988) üzenetére


rothfb
veterán

Nyugodtan válthatsz Pana oledre, semmilyen hátrány nem fog érni. A DV-al csak kevés alkalommal találkoznál. Ahol meg lenne, ott HDR10 vagy 10+ lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

(#32002) rothfb válasza athomi (#31993) üzenetére


rothfb
veterán

Dehogynem, csak egyesek írnak, mielőtt gondolkodnának.

(#32003) rothfb válasza oszy78 (#31995) üzenetére


rothfb
veterán

Én a helyedben nem várnék, ez jó árnak számít.

(#32004) daneel_hu válasza oszy78 (#31995) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ennél jobb árat nem fogsz találni, ezek az utolsó példányok.
(ez vadi új vagy outlet... vagy mi?)
Nem láttam sehol ennyiért a neten.

(#32005) daneel_hu válasza alaves (#31999) üzenetére


daneel_hu
addikt

Alakul... :)
Kivárom a 77W(X)-est amíg megvásárolható tartományba kerül az ára. :R
Nagyobbat már nem vennék 45 m2-es nappaliba.

(#32006) renatto válasza alaves (#31999) üzenetére


renatto
őstag

Mi tart vissza?! :DDD Ha meg lesz még fekete pénteken és kap végre valami normális akciót, megveszem! ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32007) oszy78 válasza daneel_hu (#32004) üzenetére


oszy78
tag

MM-ban 650e volt tegnap, mától 10+5% kedvezmény van majdnem mindenre.
Éjfélkor még nem élt az akció, reggel 6-kor meg már nem volt belőle egy darab sem, így nem tudom, hogy végül mennyi lett az ára.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#32008) alaves


alaves
addikt

A csövesek OLED TV-je:
[link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32009) dgyuri0123 válasza alaves (#32008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet hogy "okosok" oledje? Lehet ideges lennél ha látnád a képminőségét... ami nem marad el a félmilliósétól? ;]

"csak a zene van"

(#32010) tutitibi válasza daneel_hu (#32005) üzenetére


tutitibi
senior tag

Most az új 2019-es Pana 65-ös is megint akciós: 719 az MM-ben.
A tavalyi Pana FZ800 65-ben 584. Ezek nagyon jó árak. Szerintem a BF alatt se lesznek ennél olcsóbbak. Ez már igazi BF ár.
A gond, hogy egyik MM-ben sincs raktáron a térképük szerint. Esetleg ha valakinek itt van MM-es imerőse, rákérdezhetne.

[ Szerkesztve ]

(#32011) Pro Koryak válasza janos666 (#31991) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Ilyenkor azért egy évjáratot hasonlítsunk már össze, mikor azon nyammogunk, hogy milyen sok időbe és verziószámba telt az LG-nek."

Ezt nem tudom miért nekem?!
Én a Pana FZ800-at az LG 8-as szériájához hasonlítottam! Ami ugye egyazon évjárat.

(#32012) renatto válasza tutitibi (#32010) üzenetére


renatto
őstag

Azért remélem nem. Már tavasszal volt 464k a 65B8 (a mostanival nem foglalkozva) és nem rég 500k a 65FZ800, továbbá szintén tavasszal 500k majd 450k volt a 65" 803 Philips OLED is... Szóval ezek azért távol vannak még...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32013) alaves válasza daneel_hu (#32005) üzenetére


alaves
addikt

El is vitték a 77C8-at :O

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32014) janos666 válasza Pro Koryak (#32011) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez lenne a kérdés, hogy mi most a helyzet a 2018-as Panasonic-okkal, mert azt mondod, hogy tökéletes/legjobb rajtuk a sötétszürke, pedig úgy emlékszem, hogy majdnem annyira villódzott rajtuk a fekete és sötétszürke közti váltás, mint a 2018-as LG-ken (nem egészen annyira, mert kicsit szebben árnyaltak a Panasonic-ok már az előtt, hogy külön figyeltek erre a hibára, ami meglátszott pozitív irányba, de azóta már kétszer is finomítottak ezen az LG-nél).
Az LG már a nyáron ki lett félig pofozva, most őszre pedig szinte teljesen.
A Panasonic 2019-es modelljei is kvázi tökéletesek (első naptól), de mi van a 2018-asokkal? Azok hogy működnek most a legutolsó firmware-el?
Ha jelenleg jobban villognak a fekete-szürke átmenetek a 2018-as Panasonic-on, mint a 2018-as LG-n, és a Panasonic esetén nem az a megoldás, hogy hónapokon át vársz a jó firmware-re, hanem hogy eladod és veszel egy 2019-es modellt, akkor nem tapsolnék olyan hangosan, és nem az LG-t szidnám, hogy milyen lassú és nehézkes végre a helyére tenni azt a 2018-as firmware-t (bármilyen zavaró is a bénázásuk). :U
Ha most láthatóbban villódzik az átmenet a 2018-as nem-LG OLED-eken, akkor nem helytálló a kijelentés, hogy jobb rajtuk a sötét árnyalatok kezelése, mint az LG-ken. :(

Amit a Panasonic csinált 2019-ben, az talán nem is vihető át szoftveresen a 2018-as készülékekre (se LG, se Pana, se Sony), mert nem a processzor, hanem a panelvezérlő szoftverében lehet a változás, amit nem biztos, hogy a szokásos firmware frissítés során módosítani tudnak (és ha igen, akkor sem biztos, hogy akarnak, mert nem olyan sima ügy, nagyobb lehet a baj pl. áramszünet miatt), bár volt már példa hasonlóra (a plazmákon volt szokás 2011 környékén frissíteni a TCON firmware-t hasonló jellegű képi anomáliák kapcsán a Panasonic-nál és Samsung-nál is, szóval ha már akkor gondolt ilyesmire több nagy gyártó, hogy lehetséges legyen, akkor elképzelhető, hogy az LG is fel volt már készülve az utóbbi években, viszont még nem láttunk rá példát OLED-eken, vagy akár régebbi LG nem-OLED TV-ken, szóval passz...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32015) renatto válasza alaves (#32013) üzenetére


renatto
őstag

Már úgyis a 88 a trendi! :P

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32016) YxVs válasza janos666 (#32014) üzenetére


YxVs
senior tag

Írod, a fekete és sötétszürke közti váltásra 2018-as LG-ken, hogy: "Az LG már a nyáron ki lett félig pofozva, most őszre pedig szinte teljesen"
Melyik firmware-el lett ez kipofozva?
Viszont korábban mintha olyat olvastam volna, hogy 5-ös firm-re nem érdemes frissíteni.
Most akkor maradjak 4-esen, vagy menjek tovább az 5-re?
Pro- és kontra érveket összefoglalnád a 4-es és 5-ös firm között?

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#32017) janos666 válasza YxVs (#32016) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

04.10.31 előtt minden olyan jó, mint átlagosan várható (viszonylag pontosak a gyári képmódok, ha az ajánlások szerint vannak házilag beállítva), kivéve, hogy néha látszódni fog a sötétszürke villódzás.

04.10.31-al jelentősen csökken a villódzás, viszont minden formátummal (SDR, HDR10, DolbyVision) túl sötétek a sötétszürkék (részben ez a sötétbe buktatás hivatott elrejteni a bár már csökkent mértékű, de némileg még mindig jelenlévő villódzást). Ha újrakalibrálod a sötétszürkéket, akkor valószínűleg még találkozol néha a villódzással problémás tartalmaknál.

Az ezt követő néhány firmware (az hiszem ez már mind 5.10.xx) valamelyest visszahozta a korábbi firmware-ekkel megszokott átlagos színhelyességet: SDR és HDR10 formátumokkal már nem bukik be annyira feketébe a sötétszürke, de DolbyVision-el még igen.

05.10.20-tól kezdve tovább csökken a villódzás, gyakorlatilag már elhanyagolható mértékű akkor is, ha újrakalibrálod a színhelyes képmódokat. Ugyanakkor a DolbyVision formátum még mindig nem az igazi (még a 05.10.35-el sem). Úgy tűnik, hogy ott elfelejtették visszakalapálni a sötétszürkék bebuktatását (pedig úgy tűnik, hogy most már tényleg nincs rá szükség).

Ami probléma lehet, hogy v5 telepítése után nem tudsz visszamenni (nem csak v4-re, korábbi v5-re se). De ha megvagy DolbyVision nélkül, vagy nem zavar, hogy kicsit bebuknak a szürkék feketébe (pl. van aki bekapcsolja a Dinamikus Kontraszt-ot, és az is csinál hasonlót, van akinek ez akár tetszik is), esetleg újra tudod magadnak kalibrálni(/tatni) a DolbyVision képmódokat is, akkor szerintem a 05.10.20 a nyerő.

Még annyi tartozik ide, hogy a B8 is megörökölte a TRC csúsztatásokat (bebukó sötétszürke), viszont nem kapta meg az egyéb villogás javításokat. Így ott nem olyan jó ötlet 04.10.31-re, vagy magasabbra frissíteni. Legalább is, ha nem fogod kalibrálni(/tatni).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32018) libus válasza Pro Koryak (#32011) üzenetére


libus
őstag

És melyiket találtad jobbnak?
Én csak 2 napja olvasgatok az Oled-ről, és az FZ800 tetszik tesztek alapján is.
Ez ajánlották Q80/85 helyett.
Tv+Film+némi játék lenne rajta.
Az Lg-ről az a kép jött le ennyi nap alatt, hogy problémásabb a Panánál.
Legalábbis a B széria.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#32019) gurus válasza libus (#32018) üzenetére


gurus
aktív tag

Nekem b8 van és 1 éve semmi baja.itt írta valaki,hogy 4 óráig hagyom bekapcsolva ez hülyeség kb addig fut min.. nálunk a tv, kell olvasunk stb.. egyáltalán nem figyelek rá és 60 oled fényen nézzük egyáltalán nem vakít sőt qled képest semmi ez a fény. nekem ,asszonyak is jó a szeme.Webos operációs rendszer a legjobb semmi más közelébe sincs! Panasonic tv-n android rendszer van ez finoman rossz ,konyhába phillips tv van,bazi nagy távirányítóval azon android fut ,utálom. Ne tévesszen meg a mobil android ami rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#32020) libus válasza gurus (#32019) üzenetére


libus
őstag

Azt olvastam és lejött ebbe a 2 napban, hogy a B8 kezelőfelülete jobb. Dicsérik sokan a távírányitóját is.
De több problémát olvastam mozgás megjelenítésben, gyenge proci, sok fw fríssités mert ez nem jó, az nem jó...
A Pana FZ800-ról nem olvastam ilyeneket.Sőt, dicsérték annak a mozgás megjelenítését, színhűségét..

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#32021) gurus válasza libus (#32020) üzenetére


gurus
aktív tag

Proci nem gyenge nincs lassulás se böngészés se máskor,gyors mit a villám. Távírányitó tökéletes.Nem tudom tisztába vagy vele mi a különbség tv Android és a Webos operációs rendszer között ?Óriási.

[ Szerkesztve ]

(#32022) renatto válasza libus (#32020) üzenetére


renatto
őstag

Mozgásmegjelenítésre nem tudom milyen problémát olvastál.

A Panákról azért sem olvastál ilyeneket mert alig 2-3-4 embernek van ilyen, így nincs tapasztalat (míg LG B8-ból rengeteg van és a legtöbb is). De ha így nézzük volt itt valakinek egy FZ800 aminek valamilyen hibája lett - de a szervizt már nem osztotta meg velünk - és már árulja/eladta a tévét. Tehát ha 4 OLED tévé volt itt, akkor azt jelenti a Panák negyede meghibásodik?! ;]

Nézd meg a kiszemelt tévét/tévéket és amelyik szimpatikus vedd meg. ne a képben keresd a különbséget, de ha pl a Pana képe neked jobban tetszik akkor vedd azt (bár a távirányítót, menüt, médialejátszót megnézném).

ui: Sony tulaj is egy volt/van, Philips meg talán nincs is...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32024) rothfb válasza libus (#32020) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen jellegű írásokat olvastál? Cikkeket vagy fórumokat? Magyarokat vagy külföldieket?

(#32025) libus válasza rothfb (#32024) üzenetére


libus
őstag

Vásárlói véleményeket.. [link]
Menüben és kezelésben jobban tetszik az LG. Most 300k a 55B8 az Euronicsba. :Y
De csak üzletben lehet átvenni. Nem lehet kosárba tenni. :(
Lehet kiállitási darab? :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#32026) athomi válasza libus (#32025) üzenetére


athomi
veterán

Kiallitasi darabok, sokat futottak, ugyanazzal a demoval. Tegnap mediamarkt-ban volt kiteve az 55b8 330-ba, mondom az eladonak kernek egyet, erre kozli, hogy a kiallitott darab van. 6 db kep ment rajta vegig ugyanazzal a felirattal. Mondtam neki kosz, az 130-ba sem kell. Erre rakerdeztem a Pana fz800-ra, arrol meg kozolte hogy nagyon gyenge TV, a Sony lcd koroket ver ra, ne akarjak olyat. :D

[ Szerkesztve ]

(#32027) rothfb válasza libus (#32025) üzenetére


rothfb
veterán

Én Panás vagyok, kettő is van, de azt mondom, hogy az LG ennyiért szinte ingyen van és azzal sem lesz probléma... Reméljük. Elromolhat a Pana is.
Én, az általam birtokolt 55-ös és 65-ös FZ800 és FZ950-re 5 csillagot adok. Tökéletesen működnek. De jól járhatsz az LG-vel is.

(#32028) rothfb válasza athomi (#32026) üzenetére


rothfb
veterán

Az igen...😁 Van bőr a képén. Bárminek elhord bármit, csak vegyél alternatívát. Nem mintha a Sony LCD alternatívája lenne egy FZ800-nak. 🙂

(#32029) daneel_hu válasza athomi (#32026) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne foglalkozz velük.
Inkább olvasd ezt a topikot (topikösszefoglaló Jani tollából), ha megy némileg az angol akkor elsősorban avforums-ot. Egy rakat felhasználói vélemény van LG és Pana oldalról is, lehet csemegézni.

Szerintem az LG vs Pana (Sony?) kérdés valójában hitvita, mivel mindegyikben LG-panel van amely az LG wrgb technológiájára épül kb 1% különbségeket tapasztalhatsz a valóságban.
Jobb gyári profilok (Pana?) gyenge érv - kb 5 perc alatt beállítod bármelyik készüléken a neked tetsző verziót. Ebben is van egy rakat segítség a neten, de ha tutira mész kalibráltani kell mindegyiket. (ugyanis a gyár nem ismeri a környezeted fényviszonyait.)

A felhasznált anyagok, ergonómia, a készülékekben dolgozó OS, távirnyák és egyéb hasonló részletkérdések azok amelyek meghatározzák a választást. Vedd azt amelyik tetszik, amelyet jó ár/érték arányban adnak az adott pillanatban. Rosszul nem fogsz járni egyikkel sem. (szerintem)

(#32030) daneel_hu válasza janos666 (#32017) üzenetére


daneel_hu
addikt

"05.10.20".

E8-ason ez a legfrissebb amelyet a készülék magától feltesz. (feltéve ha engedem) :P
Akkor ezek szerint nem érdemes vele túlságosan foglalkozni? :)
Ez nagyjából a 3-4. frissítés volt 1 év alatt, soha semmilyen különbség nem volt szembetűnő. (villogó kockákat még nem láttam)

(#32031) Pro Koryak válasza janos666 (#32014) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Anno Vincent dobott fel 4-5 tesztvideót a fekete/sötét árnyalatok villogására, amikor előjött az LG oledeken. Megnéztem mindegyiket, nálam nem volt villogás.

A többi Panáról nem tudok nyilatkozni.

(#32032) Archttila válasza chros (#31895) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ugy tervezem, h most (vagy egy tavaszi akcio keretein belul) olcson veszek egy 55 LG-t, amivel remelhetoleg kihuzom a QD fele Samukig terjedeseig:) utana pedig majd meglatjuk...:) annyira nem kell kapkodnom, egyelore meg mindig jo a kis 55' kalibralt VA tv. (amugy is a szivem csucske, mert rengeteget tanultam rajta:D )

Viszont elkepzelheto, h (mivel gyakorlatai tapasztalatom meg nincs) lesznek majd olyan madVR/HDR beallitasok amivel eleinte gondba leszek, szoval ha nem problema akkor ezekkel majd benneteket rongalnalak itt, a topik berkein belul. (igen Janos teged is :P )

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32033) Pro Koryak válasza gurus (#32021) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az op.rendszer akkor számít, ha állandóan ba..ogatod a tévét. Ha egyszer beállítottad és csak élvezed a képminőséget, akkor tök mindegy milyen.
A Panáé igaz fapados, de nem lassú, bugos, nincs fagyás, szóval nem tudom miről beszélsz.
A Philipsé valóban kaka.

(#32034) chros válasza janos666 (#31964) üzenetére


chros
őstag

Nos, egy bajom van madvr-rel a jelenlegi TV-nken, hogy "csak" statikus tone mapping van 700/900 nits alatt. Es ezert hasznalom az LG DTM-et.
(Csatoltam a jelenlegi beallitasokat.)
Mar leirtam tobbszor: de nem tudok mashogy gondolni HDR10-re, mint csak (!) a DV kompatibilitasi retegere (es itt filmekre gondolok, Netflix tartalomrol fogalmam sincs).

Csak kene nagyon a DV support PC-re ... :) De valami okbol kifolyolag senkit sem erdekel. De miert van ez? A levedett szabvany miatt???

(#31971) jookomak : "nem azért adnak ki új fw-t, mert rossz a tv. Pont fordítva! Túl jó, ezért el kell cseszni valamivel. ;]"

:D Es meg az is lehet, hogy igazad van! :D

(#31991) janos666 : "C8 DolbyVision módban még a 05.10.35-ös beta firmware-el is bebuktatja a sötétszürkéket"

Koszi az infot!

(#32017) janos666 : "a B8 is megörökölte a TRC csúsztatásokat (bebukó sötétszürke), viszont nem kapta meg az egyéb villogás javításokat. Így ott nem olyan jó ötlet 04.10.31-re, vagy magasabbra frissíteni."

Csak egy kis javitas: mivel a B8 szamozasa el van tolva +5-10-el, igy az utolso firmware a 4.10.36, amiben a feketek meg jok. De mivel ezt a verziot nem lehet publikusan letolteni sehol sem (s csak (?) ARC kompatibilitast javitottak/rontottak el benne), igy a 4.10.25-ot linkeljuk.

(#32032) sati : "olcson veszek egy 55 LG-t ... egyelore meg mindig jo a kis 55' kalibralt VA tv"

Csak egy tanacs: en 55 IPS-rol valtottam (ami meg mindig jol muxik), s nem tudtam volna meret valtas nelkul igazolni a kiadott hatalmas osszeget :)
Magyarul, vegyel majd olcso 65-ost!
Es a HDR-tol majd leesik az allad, teljesen mas vilag!

madvr-rel pedig majd keress minket nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#32035) libus válasza libus (#32025) üzenetére


libus
őstag

Szerintem ez kiállítási darab lehet. [link]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#32036) Archttila válasza chros (#32034) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Persze erre mar gondoltam, de egyeb hobbi +gyerkoc miatt ez most nem hiszem, h menne... (illetve nyar elott biztosan nem):)

Elso korben szeretnem itt helyben (Nyiregyhazan) normalis, nyugod korulmenyek kozt megnezni a 24p-s kontenteket, mivel en elsosorban sorozat illetve filmnezesre vasarolnam a keszuleket, illetve elvetve tv adasok is mennenek rajta. (de ez tenyleg csak ritkan)
Tudom, hogy ezt igy nem lehet kibarkobazni de ha azt mondom, hogy LCD-n a Motion Plus (custom) alatt a De-Judder 3 volt szamomra a sweet spot, (nagyon minimalis artifact-tal persze) akkor OLED-en mire szamithatok, mennyire lesz vajon kielegito a mozgasmegjelenites?:)

Lehet velem nem stimmel valami, de en nem tudok ilyen dolgokat pikk-pakk 5 perc alatt szemrevetelezni egy MM-ban, valamiert mindig ugy erzem, hogy sietnem kell:DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32037) janos666 válasza Archttila (#32036) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha LCD-n interpolációt használtál, és OLED-en is azt tervezel, akkor a mozgás legalább olyan jó lesz, vagy jobb, mert kikapcsolt interpolációval az OLED a jobb (tehát jobb pozícióból indul).
De az a gond, hogy az interpoláció erősen ízlés kérdése, és majdnem minden TV-n más (ami nem ugyan azt a processzort használja, ugyan azzal a szoftveres alappal), akár LCD, akár OLED. Szóval ha szereted a Samsung interpolációját, nem biztos, hogy akár a Sony-é, vagy Panasonic-é tetszeni fog, de lehet, hogy még az LG-ét is jobban elfogadod majd. Ezt szerintem még te sem tudod megállapítani egy gyors bolti körből sem, mert nagyon véletlenszerű, hogy melyik interpolációs megoldás egyes tartalmaknál milyen képet generál, és azon épp mikor, hogy veszed észre a hibákat.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32038) Archttila válasza janos666 (#32037) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ebbol arra kovetkeztetek, hogy OLED-en eleg lehet akar a kettes, ne adj isten egy egyes beallitas is,:) foleg ha belegondolok, h emlekeim szerint anno csak azert maradt a harmas mert lusta voltam megszokni a kettest.:D

Hatha az uj cegnel van valamelyik kolleganak OLED-je, es akkor-e tekintetben mar elirebb leszek.

Persze ha latok akciot akkor megrendelem elozetes vizslatas nelkul is, max majd elallok mint a szomszed fule...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32039) krx21 válasza janos666 (#32037) üzenetére


krx21
nagyúr

Interpolációt tekintve a 9-es sorozaton történt javulás a 8-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#32040) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

[link] Ez egy tök jó videó... QLED 8K vs OLED 4K témában. :)

("vakteszttel" és pár magyarázattal)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32041) nitro16 válasza FollowTheORI (#32040) üzenetére


nitro16
senior tag

Köszönöm a video megosztást, ezt tette fel nálam az i-re a pontott és vissza mondtam a qe65q70 rendelésem, és várok egy kicsit még és helyette e 65" oled lesz majd. Valószínűleg c9 csak normalizálodjon még az ára. :R

(#32042) renatto válasza FollowTheORI (#32040) üzenetére


renatto
őstag

Egy nagyobb 75"+ méret inkább kedvezett volna a 8k-nak. Mondjuk első pillanattól látható melyik az OLED. :DD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#32043) tutitibi válasza daneel_hu (#32029) üzenetére


tutitibi
senior tag

kinél lehet kalibráltatni ??

(#32044) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(#32033) Pro Koryak - Ezzel is próbáltad (úgy, hogy ültél előtte 1-2 percet teljesen sötét szobában, hogy alkalmazkodjon a szemed a sötéthez)?

(#32034) chros Szerinted szabadna változnia bárminek a DTM ki/be állása közt, mikor maxCLL <= 700 ? Ha mégis változik, és ennek ellenére használod, akkor szerintem egyszerűen csak tetszik neked a Dinamikus Kontraszt alacsony állása, mikor DTM-nek nevezik. :DDD :P ;]

(#32039) krx21 - Szerintem semmi nem változott (legalább is számottevően, észlelhetően) a képfeldolgozási minőségben 8 és 9 közt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32045) Gigi01 válasza janos666 (#32044) üzenetére


Gigi01
őstag

Véletlenül rányomtam a frissítésre,(B8),remélem nem baj.5.10.10.,vagy ilyesmi volt,a legfrissebb rajta.

(#32046) dh66e válasza Gigi01 (#32045) üzenetére


dh66e
veterán

Annál nem gond,04-es fw felett már mindegy mire frissítesz mert innen már nem tudsz visszatérni. :(

[ Szerkesztve ]

(#32047) krx21 válasza janos666 (#32044) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig a procin változtattak valamit, az LG úgy írja: α9 Intelligens Processzor Gen. 2. ;)

(#32048) Pityu89 válasza allein (#31931) üzenetére


Pityu89
senior tag

Megnéztem. Már sajnos nem lehet kapni. Ez még 2013as beszerzés. (Nem semmi, milyen régi hozzászólást találtál. :DDD )

(#32049) chros válasza janos666 (#32044) üzenetére


chros
őstag

Meg az is lehet :)
De szerintem kene valtozni akkor is, attol DTM a DTM :) Egyebkent csak statikus.

(#32050) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

[LG Firmware Update 05.10.20 Improves Near-Blacks on C8 & E8 OLEDs] Vincent szerint azért legalább a C8/E8 most többnyire javítva lett (amennyire eddig tudták)... szóval nem feltétlen érdemes tiltani a frissítést majd... csak a B8 tulajoknak.

A B8 tulajok meg úgy néz ki így jártak... valami teknikai probléma lehet a háttérben.
Olyasmire gondolok, hogy ez valami szoftveres algoritmussal van javítva, amire az alpha7 és korábbi processzoroknak már nincs szabad erőforrása (cpu idő/kapacitás).
Ezért mókolnak csak az alpha 9 procikkal...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.