Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) alaves válasza KTTech (#52750) üzenetére


alaves
addikt

Hála Istennek nagyon jó a szemed, az enyém már nem annyira sajnos. Én az MM-ben az OLED754 - AG9 - GZ950 - C9 között infinitezimálisan kicsi képi különbséget láttam (a tesztekben van eltérés nyilván). Azt viszont kristálytisztán láttam, mennyivel jobbak a Q90-nél és XF9005-nél.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52752) asdasd00781 válasza Crus (#52670) üzenetére


asdasd00781
friss újonc

Vettem egy 2.1-es kábelt, mostmár nem dobál le teljesen, az új hiba pedig az, hogy 1-1 secre elvesziti a jelet.(nem irja ki, mert gyorsan vissza csatlakozik, de elmegy a kep es a hangot atrakja egy masik eszkozre) a 4. HDMI-be van dugva a gép lehetséges, hogy az a gond ? :O (elvileg az a 120 Hz, lehetséges, hogy a proci nem tudja kihajtani, mert ha jól rémlik proci max 30 fps)

(#52753) Nonner


Nonner
tag

Lassan aktuális lesz a régi Pana G30-as plazmám cseréje, amit nagyon szeretek.
Örömmel láttam, hogy most a Black Friday akcióban az "55-ös LG CX és a Pana HZ980 is beszerezhető volt kb 400e Ft-ért, talán csökkennek már az OLEd árak.
A CX mozgásmegjelenítése és felskálázása milyen, mik a tapasztalatok, mennyire kompromisszumos? A Pana HZ980 mozgásmegjelenítése nem az igazi, külföldi tesztekben olvastam, hogy még a GZ950 is jobb volt ezen a téren, itt valamit kispóroltak.
A HZ1000 ezen a téren sokkal jobb, csak a hangrendszerben gyengébb a HZ 1500-nál, tudásban, panelben ugyanaz a két modell? Mik vele a tapasztalatok? Magyar Panasonic oldalon nincs is fent...

Pana felé húznék, csak ezek már árban annyival drágábbak...
Nálam a játék egyáltalán nem számít, nagyrészt házimozira használnám (kevés tv adás), 4K, HDR anyagok, sok gyári BD lemez, OPPO BDP203-as lejátszóval, ill, Full HD és régi SD anyagok lejátszása, felskálázása.
Számít még természetesen a garancia és a gyárilag telepített filmes alkalmazások pl Netflix, HBO GO, majd Disney, ill komolyabb médialejátszó telepítésének a lehetősége, mivel ebben a tv-k, főleg a Pana nem szokott remekelni és sajnos már az OPPO-ra sincs frissítés.

Egyenlőre marad a várakozás és egy kifutó modellre lecsapás néhány hónapon belül.

Szerintem most az "55-ös HZ2000 Pana atomvétel volt 750-ért, akinek volt rá kerete.

A jövő évi LG és Pana OLED TV-kről van már valami információ, miben nyújtanak újat?

(#52754) KTTech válasza Nonner (#52753) üzenetére


KTTech
veterán

Ha számít az HBO Go, akkor a Panák kiestek, ugyanis nincs rájuk (ahogy Disney+ sem). A Pana 980 nem az igazi, főleg ha plazma után jönne. Kb. szörnyű a mozgásmegjelenítése... A HZ1000 már jobb, de ahogy írtam, nem erőssége a széles app választék (mondjuk erre én inkább vennék egy nVidia Shield TV-t... az AI upscaling messze felülmúlja a TV-k skálázási tudását, tehát médialejátszónak is jobb, SD és fHD esetén). Ezek alapján kizárásos alapon marad a CX. Az LG előnye a 120Hz/4K támogatás és a VRR, bár ez filmek lejátszásánál nem előny, viszont nem erőssége a near-black handling, és mozgásmegjelenítése is gyengébb a HZ1000-hez képest, de sokkal jobb a HZ980-nál.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#52755) Jegesmaci81 válasza Nonner (#52753) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Én is G30-ról váltottam. Sony A8 lett végül. Android az okos rendszere. Még csak most ismerkedem vele de van NEtflix és HBO GO is bár. Nagyon elégedett vagyok vele. Nem tudom hogy a pana hogyan jeleníti meg az SD adásokat de a Sonynak ez a leggyengébb pontja.

[ Szerkesztve ]

(#52756) Crus válasza asdasd00781 (#52752) üzenetére


Crus
őstag

i7-10700k esetén HDMI-n keresztül, 4k felbontáson, 30 Hz a max amit ki tud küldeni. DP-DP esetén menne a 4k 60.
Sajnos pontosan emiatt, én 1080p-ben hajtom most a vasat, amíg a 3080 be nem fut, mert itt nem, hogy a 60 Hz, de a 120 Hz se gond. Utóbbin hajtom 2.0-ás kábellel és semmi gond nem volt még 1x sem.
Az összes portodon mennie kellene.

Valami nagyon nem oké, azzal kivezetéssel, vagy magával az IGP-vel, ha ilyeneket csinál. Driver gondolom a legfrissebb és nem az amit a W10 erőltet rá?

Meg nyilván próba másik porton (hátha a tv HDMI portja rosszalkodik), meg ha módod van rá egy rendes PCI-E VGA kártyával is próba...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52757) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Media Markt honlapjáról eltűnt az összes LG oled...

(#52758) daneel_hu válasza Jegesmaci81 (#52755) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én is G30-ról váltottam. Sony A8 lett végül. Android az okos rendszere. Még csak most ismerkedem vele de van NEtflix és HBO GO is bár. Nagyon elégedett vagyok vele. Nem tudom hogy a pana hogyan jeleníti meg az SD adásokat de a Sonynak ez a leggyengébb pontja."

Egy 4K / HDR oled tv-ről beszélünk.
Szerinted milyen az SDR a többi oleden? :)
Szarból nem nagyon lehet várat építeni...

(#52759) dh66e válasza Gergőke88 (#52757) üzenetére


dh66e
veterán

Mind eladták. :DDD

(#52760) alaves válasza dh66e (#52759) üzenetére


alaves
addikt

Most meg csak Philips OLED-ek vannak az MM oldalon :DD

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52761) Jorgi Kormi válasza Jegesmaci81 (#52755) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nekem tűrhető az SD ( ebben a felbontásban kb. csak a lányom nézi a tini csatornáit ) , de HD minőségtől már perfekt képet produkál. (Gz950)
Mint fentebb írták azért a 4k az igazi "eledele" ezeknek a tévéknek.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#52762) jófejsrác válasza Gergőke88 (#52757) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Tegnap vettem az arénás MM-ben a BX-et 55" méretben, még volt nekik 6 db 11-kor :).

SD felkonvertálás a BX-nél szerintem borzalmas minőség. Nem nézek kábel tévét, de valóban nem túl acélos. A HD csatornák egész jók, Digire váltok 1 hónap múlva Telekomról, nem számítok nagy javulásra.

Viszont a DolbyVision netflixes tartalmak valami egészen elképesztőek kép és hang terén. Az Our Planet doku sorozat valósággal lefolyik a tévéről.

[ Szerkesztve ]

(#52763) buday válasza dh66e (#52759) üzenetére


buday
csendes tag

Szomorú dolog, ahogy az MM online működik.. Az egy dolog, hogy ha elfogy az online készlet (vagy épp -20 darabig vállalják a megrendeléseket), de most BF idején még az áruházi átvételt is letiltották.. Nem 1-2 vásárlóval beszéltem aki azt hitte, hogy nincs bent a boltban pl 55BX..

(#52764) alaves válasza jófejsrác (#52762) üzenetére


alaves
addikt

Számtalanszor leírtuk már a topicban, hogy az SD TV adás hibái az OLED-en érthetően jobban látszanak, mert több részletet képes megjeleníteni, mint az LCD-k. LCD-n is ugyanolyan rossz, csak nem látszik annyira. Az mpeg artifact-okból és egyéb tömörítési hibákból is annyival több látszik, mint pl. az OLED vs. Q90 csillagos égbolt tesztnél. Ha nem tetszik simán az SD TV adás, akkor kapcsold be a zajcsökkentőket minimumra, persze élesség is szigorúan 0.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52765) salapp válasza daneel_hu (#52758) üzenetére


salapp
addikt

Volt 50G30-unk, az IPTV SD adások nézetésével hamar el tudtak volna juttatni a harakirihoz.
A 4K oled már végképp nem erre való. Én most tévézés céljára vettem egy használt GT60-at, az eddig jó döntésnek tűnik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52766) Norbi8


Norbi8
csendes tag

Sziasztok ! Két hete vettem LG OLED 55BX-et Black Friday akció keretében az EMAG-nál az eddigi legjobb, 340ezer ft-os áron. Kicsit tartottam tőle, mert irtatok pár negatívumot, de ennyi volt a keret, nem akartam 400ezer vagy felette költeni. Ráadásul első LG tévém, nincs tapasztalatom korábbról.
Bár nem láttam egymás mellett a két tévét BX-CX, az MM-ben meg csak a CX volt kitéve, amin a fullos 4K promo tartalmat nyomatták, az nem volt annyira mérvadó.

Pár napja hajtom a tévét és csak jókat tudok róla mondani.
- A kisebb fényerő ellenére is nekem sokszor kifolyik a szemem, ha 4K-ban mondjuk egy sötét szoba nyitott ablaka van a videón, vagy pl természetfilmet nézek... eszméletlen a képminőség.
- SD tévécsatorna nagyon gyatra, de a HD-kat szépen skálázza. Ha pedig letöltött HD filmet nézek, akkor érzésre az 1080p olyan, mintha egy Full HD tévén 720p-t néznék. Kicsit mosott, de elég jó ahhoz képest
- A tévét wifi-ről hajtom. Irták páran korábban, hogy baj van nekik, ugrál a felbontás, netflix vagy youtube-on. Én semmi ilyet nem tapasztaltam, a tévé röccenésmentesen viszi a 4K tartalmakat wifiről (pl netflix), hogy közben még laptopon töltöttem is egy másik 4K filmet, 20 MB/sec-el (300 megabites UPC netem van). Youtube ugyanigy. Minden tartalom 4K-ban indul auto és a telefonról átlőve (Huawei P30) is egy mp alatt csatlakozik és megy a 4K videó.
- A lassabb procival kapcsolatban én azt tapasztaltam, ami számomra negatív, hogy a Beállításokba és a Guide menübe a tévé kb 2 mp gondolkodás után lép be, onnan már gyors minden kattra, meg lehet szokni.

Lenne pár kérdésem, biztosan tudtok segíteni:
- A tévécsatornákat nem tudom szerkeszteni, csak zárolni, visszaállítani. A csatornakeresésnél kiválasztottam, hogy Vodafone a szolgáltató. Nem az a baj, hogy "más szolgáltató" opcióra kellett volna tennem ? Samsung tévén ez volt korábban a probléma.
- Ahhoz hogy DolbyVision/Atmos hangot küldjön a tévé a Soundbarr-a, ahhoz elég az optikai összekötés vagy HDMI 2.1-en kellene összekötni a kettőt?
- Az utolsó dolog, nem tudom nektek volt-e ilyen problémátok, de a tévé tartozékok közül hiányzott a dobozból a hátsó takarólemez, ami eltakarja a tévétalp csavarjait. Irtam az EMA-Gnak az űrlapjukon keresztül, de semmi válasz egy hete. El lehet őket máshogy is érni vagy csak az üzlet maradt az Erzsébet körúton ?

PSN: Norbi819

(#52767) nightsong válasza nightsong (#52506) üzenetére


nightsong
csendes tag

Sziasztok!

CX55 tulajoktól kérnék infót!
Az érdekel, hogy mennyi esélyem van, hogy tökéletes panelt kapok?
Nemrég vettem egy 55CX-et és banding egyáltalán nincs rajta, de ennyi tinting akad:
[link]
Élőben nem ennyire feltünő, de ha keresem látom. Viszont csak teljesen fehér (világos szürke, és sárga képeken sem látszik) képen látszik, teszteltem havas természetfilmmel, ott keresve se lehet látni. Itt a képen látszik, de élőben nem láttam
[link]
Viszont tegnap egy olyan videót néztem, ahol egy fehér fal előtt dumált valaki, ott észrevettem. Tehát filmeknél nem látni, csak ilyen speciális esetekben.
Nektek mennyi tinting van, létezik egyáltalán tökéletes panel?
Nem akarok beszopódni a cserével, hogy esetleg bandinges panelt kapok vagy, hogy az 5. panel lesz a jó, annyit nem ér...

Előre köszi a tapasztalatokat! :R :))

Night

(#52768) sakal83 válasza Norbi8 (#52766) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem hivd az lgt is. Hatha kuldenek egyet

(#52769) Celtis válasza nightsong (#52767) üzenetére


Celtis
veterán

Tehát akkor mégiscsak látod.
Akkor viszont nem tartom magamban. Ez a tinting szerintem borzasztóan erős. Ennél csak jobbat kaphatsz.

(#52770) Dreamie válasza Norbi8 (#52766) üzenetére


Dreamie
őstag

Telefonon többször hívtam, őket. Segítőkészek.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52771) brucezly válasza Jegesmaci81 (#52703) üzenetére


brucezly
csendes tag

SD adásnál én is visszasírom a Pana G30-at... :)

(#52772) alaves válasza Norbi8 (#52766) üzenetére


alaves
addikt

"- SD tévécsatorna nagyon gyatra, de a HD-kat szépen skálázza. Ha pedig letöltött HD filmet nézek, akkor érzésre az 1080p olyan, mintha egy Full HD tévén 720p-t néznék. Kicsit mosott, de elég jó ahhoz képest"
Pontosítsunk: ez nem az OLED TV hiányossága, hanem a túltömörített SD csatornáé. 1080p forrásnál én nem tapasztaltam, hogy "kicsit mosott" lenne. A 1080p és 720p forrás is sokkal jobb OLED-en, mint bármilyen más kijelzőn.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52773) brucezly válasza Gergőke88 (#52743) üzenetére


brucezly
csendes tag

A GX-hez fali konzolt adnak, de talp is vehető hozzá. A hang 4.2 60W a CX 2.2 40W

(#52774) h377 válasza Norbi8 (#52766) üzenetére


h377
tag

eMAG telefonszám: [link]

(#52775) brucezly válasza alaves (#52772) üzenetére


brucezly
csendes tag

Hát ha a felskálázás, vagy a képjavító megoldások nem megfelelőek, akkor az logikusan a TV hibája, legyen az bármely márka, vagy technologia :) szvsz

(#52776) wulfi válasza Norbi8 (#52766) üzenetére


wulfi
tag

Nálam a Digi a szolgáltató én gond nélkül tudom rendezgetni, pakolászni a csatornákat.
Atmos és Truehd hang optikain nem fog menni, csak earc-on.

[ Szerkesztve ]

(#52777) Calogero válasza Norbi8 (#52766) üzenetére


Calogero
addikt

Az a probléma hogy a Vodafone szolgáltatót választottad ki.

(#52778) h377


h377
tag

Tudna valaki segíteni kalibrálással kapcsolatban? Mi szükséges hozzá? Elég, ha veszek egy X-RITE I1 DISPLAY STUDIO eszközt [link] vagy a CALMAN for Lg [link] szoftvert is meg kell venni? Ezeken kívül szükséges még más is? Köszönöm!

(#52779) Pityke78 válasza Calogero (#52777) üzenetére


Pityke78
őstag

Nálam ha nem adtam meg neki a Vodafont, akkor utána tudtam szerkeszteni a csatornalistát, viszont akkor a guide-ban nem jól kezelte az ékezeteket.

Van olyan opció, beállítás Vodafon hálózatra, hogy a csatornalistát is lehessen szerkeszteni és a guide-ban az ékezet kezelés is megfelelő legyen?

Köszi

(#52780) blakey válasza Norbi8 (#52766) üzenetére


blakey
titán

Szolgáltatót választva a küldött sorrend lesz elérhető, nem módosítható, Kedvenceket viszont létre lehet hozni valamint az ékezetek is rendben lesznek. Amennyiben nem szolgáltatót választasz akkor a sorrend módosítható, az ékezetek nem biztos, hogy rendben lesznek, ilyenkor másik országot kell választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52781) Pityke78 válasza blakey (#52780) üzenetére


Pityke78
őstag

Igen, szolgáltató választásnál a kedvencek szerkesztése megvan, az jó opció, de attól még az csatornaszám az megmarad a régi. Persze, lehet ezzel együtt élni, csak gondoltam hátha van olyan kiskapu, hogy csatornalista (csatornaszám) is szerkeszthető, illetve az ékezetkezelés is megmarad.

(#52782) blakey válasza Pityke78 (#52781) üzenetére


blakey
titán

Egyéb esetében lehet szerkeszteni, másik országot választva lehetnek jók az ékezetek. Aki úgy használja talán segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52783) Pityke78 válasza blakey (#52782) üzenetére


Pityke78
őstag

Én nem találtam olyan keresési beállítást, ahol meg lehet adni másik országot. :W

De ha valakinek van olyan ötlete, beállítása Vodafone (UPC) hálózatra, ahol úgy lehet csatornákat keresni, hogy utána lehet rendezni, szerkeszteni a csatornaszámokat és az ékezet kezelés is működik, azért hálás lennék. :R

(#52784) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Most, hogy van RTX 3080-as karim az LG C9 mellé, elméletileg mehet a full rgb 4:4:4 120hz nonstop, és megy is szépen, de mi a helyzet a hdr játékokkal pl? Én azt vettem észre, a fekete szintet tekintve ugyanúgy alacsony beállítást kell alkalmazni, mint eddig (valhalla pl). Magas fekete szintnél szépen kiszürkül minden, a lagom tesztkép is a desktopon. (Jut eszembe, sima windows hdr-t nem próbáltam még, csak játékot) Nem "úgy volt", hogy nem lesz limitálva ez sem, és mehet magason a fekete szint is a hdmi 2.1-nek hála? :F Vagy én nézek be valamilyen beállítást megint, elképzelhető, vagy a szemem csal valahol... (Egyébként kár, hogy a legtöbb játékba nem képesek egy normális tesztképet bedobni a fényerő/black level beállítások mellé, érthetetlen :W ) Lehet, hogy csak a desktop szar valhalla hdr alatt, de a játék más fekete szinttel dolgozik :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#52785) nightsong válasza Celtis (#52769) üzenetére


nightsong
csendes tag

:R

Night

(#52786) FollowTheORI válasza szabeska (#52784) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vincent szerint a legjobb, ha limiteden hagyod és a TV-t auto-n.
De úgy, hogy a TV auto, próbálhatod a PC control panelben erre meg arra állítva is, hogy melyik megy jól.

Egyébként simán benne van hogy játékról játékra másra van "optimalizálva" a kimenő jel a játék motorja szintjén, HDR esetén.

Én kozolon játszom, de ott is láttam már érdekességeket, és volt mikor újra kellett állítani a játékot, mert a default nem stimmelt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52787) Pro Koryak válasza brucezly (#52771) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Még jó, hogy 4k felbontáson nem lesz olyan jó az SD, mint fullhd-n. Tehát nem a plazma jobb, hanem a felbontása kisebb => emiatt jobb az SD adás rajta + a 10bites oled panelen jobban látható a képzaj, blokkosodás, poszterizáció...stb.

(#52788) szabeska válasza FollowTheORI (#52786) üzenetére


szabeska
addikt

:R Teszek egy próbát, bár nem szívfájdalom ha nem hdr-ben megy a játék, sok a gond vele még mindig windows alatt sajnos. Oled-en sdr-ben is állati minden :K

F1

(#52789) buci868 válasza nightsong (#52767) üzenetére


buci868
csendes tag

Hát ezt keresni sem kell, látni a képen hogy tintinges....
Én most küldöm vissza a második 55cx-emet mert másodjára is egy hulladék tintingeset kaptam, elsőt emagnál vettem most a másodikat az MM-ben itt kértem csere készüléket.
Vagy valami az októberi novemberi gyártással van a baj és sok küzte a tintinges. Első oktoberi gyártás volt a mostani novemberi....Ha harmadjára is szar lesz akkor elfelejtem egy időre az LG oledet ...

[ Szerkesztve ]

(#52790) rothfb válasza buci868 (#52789) üzenetére


rothfb
veterán

Itt valami félreértés van. Mindegyik tintinges lesz. Minden oled tintinges valamilyen mértékben. Olyat, amin nem lesz ez az anomália, olyat nem fogsz találni.

(#52791) syIex válasza buci868 (#52789) üzenetére


syIex
veterán

Hát ez nem a legjobb hír.
Nekem holnap jön a CX a Telekomtól, de már nagyon várom. Remélem nem szívom meg és kéregethetem a cserét....

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52792) Norbi8


Norbi8
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget. Az emag honlapján én elsőre nem találtam a számukat... Kedves ügyintéző vette fel, elmondtam, hogy nincs meg a hátsó fekete takarólemez. Azt mondta holnap tud választ adni, mit mond a forgalmazó. Vagy küldenek hátlapot vagy az egész tévét küldhetem vissza és teljesen új tévét kapok gyári dobozban (mondjuk sok kedvem nincs szétszedni a tévét...)

[ Szerkesztve ]

PSN: Norbi819

(#52793) hito


hito
nagyúr

2018-as modellek még megállják a helyüket? OLED55E8PLA-t néztem. Elvileg még van rá 4 hónap garancia. Bár nem tudom, hogy ez a második év-e (vagy 1-et adnak rá?). Ha ez a második, akkor vonatkozik rá valami korlátozás? Pl. beégésre már nincs garancia, stb. Illetve mennyi ennek most a reális ára szerintetek?

Vannak kereskedők is, jó árban árulnak egy csomó OLED modellt, de bolti garival és abban nem bízom. Szerintem beégéssel elhajtanak, mint a magzatot, meg kimagyarázzák, hogy ez normális.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52794) rothfb válasza hito (#52793) üzenetére


rothfb
veterán

Megállják, de kérdés mennyiért, mennyit és hogyan használták. Látni kellene élőben. Van e halott pixel, van e beégés, ilyeneket kellene nézni. Meg kell nézni szervizmenüben a használat mennyiségét órában. És ha minden oké, szerintem elhozható. Mennyiért lenne?
Ja és beégésre nincs garancia.

[ Szerkesztve ]

(#52795) xerobyte


xerobyte
aktív tag

szerk. @hito -nak ment volna válasznak.
Képi tudásban a 8, 9 és X széria nagyon közel van, laikusként nem sok differenciát lát az ember. Lehet hegyezni a 9-esek plusz fényerejére vagy ha valakinek a BFI a fétise valami furcsa oknál fogva, akkor annak a fejlődésére a CX-nél.

Ami nagyon lényeges, az a gaminghez kapcsolódó funkciók halmaza, amik a HDMI 2.1-el érkeztek meg a 9-es szériába. Emiatt a 8-asok kvázi elavultak, HA a gaming future proofing számít. A gyakorlatban én 8-ast a 9-es vagy X-es helyett csak akkor vennék már, ha alkalmi vétel (értsd legalább 40%-al olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#52796) hito válasza rothfb (#52794) üzenetére


hito
nagyúr

Beégésre egyáltalán nincs garancia? Bocs, ez már elég idegesítő kérdés lehet :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52797) Nonner


Nonner
tag

Köszi a részletes választ! Ennek tudatában a HZ980 biztosan kiesett a jelöltek közül. Lényegében filmnézésre kis kompromisszummal, de költséghatékonyan a CX lenne ideális választás, drágábban, de jobb minőségben viszont egy Pana HX1000 + Nvidia Shield TV Pro kombó. Az OPPO 203 maradhatna a gyári lemezekhez és letöltött tartalmak felskálázásához, amíg a formátumtámogatás erre lehetőséget ad, netes tartalmakra pedig a Shield TV.
A Pana HX1000 és 1500 csak a hangrendszerükben tér el egymástól, tudásban, mozgásmegjelenítésben, szolgáltatásokban stb. ugyanaz a két modell? Köztük már nincs akkora árdiffi.A tv hang nem számít, házimozi erősítőt használok, ha csak ennyi a különbség, akkor elég a HZ1000.
Hol lehet megtekinteni a Pana OLEDeket? Sajnos azt tapasztaltam, hogy több megyeszékhelyen lévő Mediában és Euronicsban egyáltalán nem tartanak. Sony még akad elvétve... hihetetlen, hogy visszaszorultak erről a piacról a japán tv gyártók az utóbbi években...

(#52798) Nonner válasza KTTech (#52754) üzenetére


Nonner
tag

Köszi a részletes választ! Ennek tudatában a HZ980 biztosan kiesett a jelöltek közül. Lényegében filmnézésre kis kompromisszummal, de költséghatékonyan a CX lenne ideális választás, drágábban, de jobb minőségben viszont egy Pana HX1000 + Nvidia Shield TV Pro kombó. Az OPPO 203 maradhatna a gyári lemezekhez és letöltött tartalmak felskálázásához, amíg a formátumtámogatás erre lehetőséget ad, netes tartalmakra pedig a Shield TV.

A Pana HX1000 és 1500 csak a hangrendszerükben tér el egymástól, tudásban, mozgásmegjelenítésben, szolgáltatásokban stb. ugyanaz a két modell? Köztük már nincs akkora árdiffi.A tv hang nem számít, házimozi erősítőt használok, ha csak ennyi a különbség, akkor elég a HZ1000.

Hol lehet megtekinteni a Pana OLEDeket? Sajnos azt tapasztaltam, hogy több megyeszékhelyen lévő Mediában és Euronicsban egyáltalán nem tartanak. Sony még akad elvétve... hihetetlen, hogy visszaszorultak erről a piacról a japán tv gyártók az utóbbi években...

(#52799) GalaHU válasza szabeska (#52788) üzenetére


GalaHU
őstag

Valószínűleg játéka válogatja, nálam az ACC tök jó, a fekete is rendben van. A WD:Legion általában jó, de néha menüből visszalépve kiszürkül. De ez UBI gyökerű gond lehet.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#52800) Nonner válasza Jegesmaci81 (#52755) üzenetére


Nonner
tag

Köszi az információkat! A Sonyk eddig annyira nem kerültek képbe, de megnézem az aktuális kínálatot, árakat. AG8-at már láttam demóval, nem nézett ki rosszul. Az Androidos rendszere jó, nem lassú? A Pana G30 teljesen jó SD tartalomnál is, persze digitális tv adással, az analóg nem az igazi, ezt már elfelejthetnék a szolgáltatók...

SD filmek felkonvertálására nem a tv belső médialejátszóját használom, hanem az OPPO 203-at. Ez a lejátszó profin konvertálja fel a régi anyagokat és képhiba, elmosódás is alig akad még egy DivX vagy átlag MKV filmnél is, 720P-s anyagnál már nagyon jó a kép.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.