Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) Crus válasza torma1981 (#52650) üzenetére


Crus
őstag

Ha előfizu mellé veszed a készüléket, az eleve egy spec. helyzet, az gyak. mindig egy jóval vonzóbb, alacsonyabb ár. Biztosra veszem, hogy esélyed sincs. 3 készülék közül választasz és megy tovább az élet.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52652) Crus válasza SH4D0W2011 (#52644) üzenetére


Crus
őstag

Igen. Van egy DAC-om, abból megy a jel a régi 5.1 erősítőbe, amin sajna nincs optical in. Kifogástalan hangot kapok. Nyilván egy audiofil ettől a karfájába harap, de egy átlagembernek ez bőségesen jó. Pedig én zenét is hallgatok... amikor a sima stereo-t elunom, akkor sorroundban és lehet, hogy guilty pleasure, de jó és élvezem :-)

Nyilván venni fogok egy normális erősítőt, de nem olyan rég derült ki, hogy a Pana chipjeivel gond van, már pedig ebből a chippből egy rakás erősítőbe került. Ráadásul FW frissítéssel nem orvosolható a probléma!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52653) torma1981 válasza Crus (#52651) üzenetére


torma1981
veterán

Nem elofizu volt. Lista ár. Nincs rajta semmi plusz.

(#52654) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

C9-emen eddig bírta az új panel, már megjelent az első pixelhiba. Zöld színnél feketén világít :O

Nem elég kitartóak ezek az OLED panelek :(

(#52655) Chaser válasza Darth_Revan (#52654) üzenetére


Chaser
titán

ez bármelyik lcd-nél is lehet
az én volt b8-om minden téren hiba mentes, és vagyunk ezzel páran így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52656) Dreamie válasza Celtis (#52503) üzenetére


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Megnéztem laptopon, ott 900 mbit/sec-et mértem... a tv-n rögtön utána 30mbit/sec...viszont a feltöltés 90 mbit/sec. Nem igazán értem miért ennyire lassú.. De mindegy az hbo go most jól megy minden. Wifi-n mennyi elérhető, 150?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52657) snpetit válasza Jegesmaci81 (#52625) üzenetére


snpetit
aktív tag

Ez bizony panel vagy átvezető kábel hiba. Mozgatásra újra kontaktot kapott az a rész. Felrakáskor nem hajlott nagyon a panel?
Próbáld mozgatni a panelt óvatosan előjön-e újra. Hátulról óvatosan kopogtasd meg körbe is. Szopóka az ilyen hiba ami nem reprodukálható.

(#52658) Chaser válasza Dreamie (#52656) üzenetére


Chaser
titán

wifi részük sztem szutyok, lan is
küzdöttem értelmesebb asus routerrel is, de érdemit nem hozott
netflix ment simán, 1080 h265 filmek is, 4k nagyobb bitrátás filmeknél maradt usb
valahol vicc, hogy nem tudnak gb-es lan-t ezekbe rakni és értelmes wifit, no de ez van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52659) Darth_Revan válasza Chaser (#52655) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vagy van annyi eszetek, hogy letöröljétek a port róla :DDD :W

(#52660) Celtis válasza Jegesmaci81 (#52625) üzenetére


Celtis
veterán

Egy(?) oszlop vezérlése hibás. Ahogy snpetit is írja, ez egy belső kontakthibának tűnik, ami a TV mozgatásával járó mechanikai behatások miatt eltűnhetet. Sz@r ügy, mert van egy rejtett hibád. Inkább ne piszkáld, hanem reménykedj benne, hogy hamar előjön. De akkor ne cipeld sehova, hanem hívd a szervizt.
Anno én is belefutottam egy ilyenbe egy samsung hulladékkal. Fél óra használat után jelent meg a csík. Szerencsére nekem visszavitel után is produkálta a hibát.

Semmi köze az elosztó földeléséhez. Annál is inkább, hogy sem a TV sem a router nem földelt. HDMI kábel sem tud ilyen hibát okozni, ahogy a router közelsége sem.

(#52661) Jegesmaci81 válasza snpetit (#52657) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nincs a falon. Nem tudom mi ez. Ha lesz időm lehet elkezdek játszani vele hátha reprodukálható. Ma ment egész nap és rendben van. Gyerekek le sem akadnak róla. Úgy döntöttem nem aggódom túl. Van 5 év gari.

(#52662) abridabri válasza Chaser (#52636) üzenetére


abridabri
veterán

[Neki] is az automatikus fenyero allitgatas a problemaja .

(#52663) SH4D0W2011 válasza Crus (#52652) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszönöm, és neked is, #52645 FollowTheORI
A többcsatornás hang nekem nem fontos, csak sztereó hangfalszettem van, de megnyugtattatok hogy jó lesz ez így. :)

(A One X-et múlt hónapban adtam el, én hülye ki sem próbáltam a Dolby Atmost. :( Na majd ha jönnek a számomra érdekes játékok, lehet beruházok egy Series X-re és majd akkor. :))

(#52664) egomus válasza Celtis (#52590) üzenetére


egomus
újonc

Szia! Ezekkel a beállításokkal elvileg akkor kadenciahelyes lesz a lejátszás (kodit használom)?
Köszi! :)

(#52665) Crus válasza torma1981 (#52653) üzenetére


Crus
őstag

Akkor bizony neked van igazad! Asztalt borogatni, leköhögni őket!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52666) Menotti válasza Dreamie (#52656) üzenetére


Menotti
aktív tag

Szia
Nekem C9-en kábelen 94/90,wifin (5Ghz) 250 le 150fel a sebességem,igaz ez egy Synology router ahol az 5 ghz-et csak a tv használja egy fallal mögötte.
Azért Cx is kb .ekörül kellene teljesítenie.Másik router próbára?

[ Szerkesztve ]

(#52667) asdasd00781


asdasd00781
friss újonc

Sziasztok!
A TV hdmi kábellel van rákötve a PC-re (mint 2. "monitor"), viszont elég gyakran elvesziti a jelet és néha újrainditás nélkül nem is tudok életetlehelni bele :( Alapvetően sajnos a videókártyám csak egy HDMI-s igy az alaplapi HDMI-re van rákötve (lehetséges, hogy ezért csinálja? :O)
Régebben egy sima 27 colos monitor volt rákötve mint 2. monitor, ugyan ez volt a hiba, I7 6600 + GTX 1060al. (Legtöbb esetben ha az intel grafikus vezélőt megnyitottam újra tudodd csatlakozni, de úgy sem mindig)
Kábelt cseréltem nem segitett sajnos.
Nem rég kicsit újitgattam is a gépen és reméltem, hogy ez a hiba is eltűnik de nem. (alaplap, proci , táp csere volt)
PC: I7-10700K
Asus Z490 Plus
Nvidia GTX 1060 6 gb

(#52668) daneel_hu válasza Dreamie (#52656) üzenetére


daneel_hu
addikt

200-250 mb/sec. (le és feltöltés is)
Digis 1000-es net, és 5 gigás wifi.

(#52669) rothfb


rothfb
veterán

Daneel: link
:D

(#52670) Crus válasza asdasd00781 (#52667) üzenetére


Crus
őstag

10700-am van, várok az Asus Stirx 3080-ra, IGP-vel tolom. De annyit mondhatok, hogy 1.4-es kábellel nem érdemes ezt a témát már erőltetni. Nekem a PC és a PS4 Pro is egy 8k 60Hz rdy 2.0-ás HDMI kábellel van összekötve (aztán majd veszem a 2.1-es, ha megjön a 3080-as).
Ha ezt a hibát is kizártad, akkor bizony könnyen lehet, hogy az alaplapi HDMI csatid szar... ha ez 2.0-ás kábellel is így lesz, akkor garban vissza a lap. Amúgy nekem is dettó ilyen lapom van.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52671) blakey


blakey
titán

Philips OLED+935

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52672) daneel_hu válasza rothfb (#52669) üzenetére


daneel_hu
addikt

:D :DD
Jó nagy bakker...

(#52673) syIex válasza rothfb (#52669) üzenetére


syIex
veterán

El lehetne hesszelgetni előtte! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52674) Celtis válasza egomus (#52664) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, pontosan erre utaltam.

To remove judder (from external 60p/60i sources, like a cable box, or) for the native apps, set Motionflow to 'Custom', set Cinemotion to 'Auto', and leave the Smoothness slider at '0'.

Esetleg a cinemotion high is jó lehet, ha van olyan forrás, ahol mégis judder látható, esetleg 50i/p tartalomnál. Sajnos az 50i/p teljes gáz androidon, mert az appok csak 60fps-en működhetnek.
Ha zavar a 24p mozi darabossága, akkor a smotthness-t kell emelni, de az már interpolálni fog. Ha visszakeresel a hozzászólásaimra, akkor találsz egy linkelt videót, ami slow motionban mutatja be az interpoláció hatását. Na ott sem volt beállítva jól a Sony (a fenti beállításból a cinemotion hiányzott) és jól látható a judder.

(#52675) asdasd00781 válasza Crus (#52670) üzenetére


asdasd00781
friss újonc

Igen én is a 3080-at várom , én az alaplap problémát kizárnám, azért mert az előző confignál sem ment a dolog (cseréltem már hdmi kábelt, de biztos, hogy nem 2.0-ásat vettem) megnézem akkor majd hátha az lehet a gond

(#52676) egomus válasza Celtis (#52674) üzenetére


egomus
újonc

köszi!:)

(#52677) NateDogHUN válasza Gigicuci (#52633) üzenetére


NateDogHUN
tag

köszi!

http://www.natedog.hu

(#52678) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,
valaki használ LG BX tv játékra és filmezesre? Ez a kiszemelt tv (meg a sony xh9 van versenyben ). Megnéztem jó pár oldalt és videót és egyedül egy dolog tűnhet zavarónak az pedig a nagyon fekete részeken elveszo részletek (videók alapján). Ez valós probléma ?
koszi

(#52679) daneel_hu válasza jófejsrác (#52678) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha jól be van állítva a tv, akkor nem probléma.
Persze tudok olyan hdr-anyagot mondani, ahol már a szemem fényátfogása lesz a gond. :D
(bebukom a sötét részleteket a túl fényes képrészek miatt)

(#52680) daneel_hu válasza rothfb (#52669) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amúgy nem rossz ez.
Kíváncsi lennék mit szólnának egy tintinges panelcserénél. :)

(#52681) jófejsrác válasza daneel_hu (#52679) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Aham, szóval egy kis kalibracio után ezzel nem kell hogy problémám legyen. Egy Sony kdl 755C melle érkezik nagy tesonak. Annak tökéletes a képe számomra , annál pedig csak jobb lehet úgy gondolom :B

(#52682) torma1981 válasza jófejsrác (#52678) üzenetére


torma1981
veterán

Én pc monitornak szeretnék CX-et vagy BX-et. Nem tudom még érne e plusz 50k-t a cx. Mivel pc módban lenne használva főleg ott ki van kapcsolva minden kepjavitas stb. Egyszerűen nem tudok dönteni. 55bx 350k most a 55cx 400k.

(#52683) rothfb válasza daneel_hu (#52672) üzenetére


rothfb
veterán

Érdekes, hogy abban a nagy térben nem is látszik olyan nagynak...:DDD

(#52684) Segal válasza torma1981 (#52682) üzenetére


Segal
veterán

Én könnyebb helyzetben voltam mert 48-ast szerettem volna monitornak :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#52685) Crus válasza torma1981 (#52682) üzenetére


Crus
őstag

Ennek alapján könnyen eldöntheted:

- Nagyobb fényerő. HDR-nél a csúcson: 454 cd/m² vs 685 cd/m²; SDR-nél a csúcson: 321 cd/m² vs. 285 cd/m²
- Jobb proci. α7 Gen 3 vs. α9 Gen3
- Jobb hangzás. Clear Voice III vs. Clear Voice IV
- Talp. Könnyebben fellökhető műanyag vs. nehezen fellökhető fém.

Nálam is rengeteget megy PC monitorként, de vannak rákötve konzolok is és ott már pl. egy Switch-nél nagyon nem mindegy nekem a felskálázás. PC-n és PS4 Pro-n meg a HDR fényerő nem mindegy. Itt egy tv szekrény tetején trónol, ami azért nem a világ legstabilabb dolga, nagyon jó, hogy ilyen masszív a talp.
A hangzás is fontos, bár a hangrendszerem gyakori használata miatt, ezt megoldja az erősítőm.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52686) Crus válasza Segal (#52684) üzenetére


Crus
őstag

Közel 18 centi mínuszt nem éltem volna túl. :DDD Rohadtul megszoktam már az 55"-t.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52687) daneel_hu válasza rothfb (#52683) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen, csak az emberhez tudsz viszonyítani.
De biztosan jó nagy... 1x láttam a budaörsi MM-ben, azért olyan letaglózó valahogy nem volt.

A 77 colos az zsír. :)

(#52688) dkess válasza SH4D0W2011 (#52663) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben jól látom, akkor Mayflower ARC és MODECOM MC-SHF120 2.0 lennének az érintettek. Csak sztereó LPCM -re nem nagyon fogsz különbséget hallani ezekkel.

Ugyanakkor mondjuk egy 7.1 LPCM vagy egy átlag 5000 Kbps -es (max. 9000 Kbps felett) TrueHD (akár Atmos -al - ekkor ugye a magassági sugárzók révén is hallhatsz különbséget) és ezt egy fix 640 Kbps -es Dolby Digital -ra butítva (TOSLINK) - hacsak nem egy Sokol rádión hallgatnád - akkor azért vennél észre különbséget ...

(#52689) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tesómnak van egy C9 tv-je, és most hívott hogy a Guide/Programkalauz lassú náluk, és sok mindent nem is tölt be. DIGI a szolgáltatójuk, ha ez számít valamit. küldött egy képet is a hibáról. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ez ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#52690) rothfb válasza Ronam (#52689) üzenetére


rothfb
veterán

Ez néha előfordul a Diginél, nem tud vele mit csinálni és nem tv hiba.
Majd megjavul.

(#52691) Ronam válasza rothfb (#52690) üzenetére


Ronam
addikt

De ez csak a DIGI-nél van? Néztem most az LG OLED topikját, és ott is van hasonló probléma.

(#52692) torma1981 válasza Crus (#52685) üzenetére


torma1981
veterán

- Nagyobb fényerő. HDR-nél a csúcson: 454 cd/m² vs 685 cd/m²; SDR-nél a csúcson: 321 cd/m² vs. 285 cd/m²
- Jobb proci. α7 Gen 3 vs. α9 Gen3
- Jobb hangzás. Clear Voice III vs. Clear Voice IV
- Talp. Könnyebben fellökhető műanyag vs. nehezen fellökhető fém.

HDR-ben ez mennyire látszana? 90%sötétben használnám. Este, amikor alszik a család.
Jobb proci mennyire lenne látványosabb mint a BX?
Szinte soha nem használnám a hangszórót. Fejessel halgatom.
Falra lenne szerelve.

Tehát az első kettő a fontos. Jó lenne látni egymás mellett de erre nincs lehetőség.

(#52693) rothfb válasza Ronam (#52691) üzenetére


rothfb
veterán

Fogalmazzunk úgy, hogy nem csak LG-nél van ilyen. Nálam a Pana oledeknél és a Samu plazmánál is elő szokott fordulni. Szolgáltatói oldalon van a hiba. Más szolgáltatóról nem tudok nyilatkozni. Érdemes lenne a Digi kábeltv topikban is feltenni a kérdésedet, hogy más is tapasztal e ilyen hibát. Egy időben globális probléma volt a Diginél a műsorújság probléma, aztán egyszercsak megjavult. Nálam most jó, de ez sem jelent semmit.

(#52694) Ronam válasza rothfb (#52693) üzenetére


Ronam
addikt

Ok, köszi szépen, megkérdezem a DIGI topikban is.

(#52695) Crus válasza torma1981 (#52692) üzenetére


Crus
őstag

Nyilván látszik, de ha 90% sötétben használod, akkor bőségesen elég oda a BX is, ami abszolút nem egy szar tv. Nekem 50.000 Ft difit bőven megért a különbség, mert bár árnyékosabb helyen használom, de nyáron azért elég világos tud lenni még itt is.

A jobb proc konzolos felskálázásnál, meg alacsonyabb felbontású tartalmaknál nem elhanyagolható. Tegnap néztem rajta (újra) egy idei film 1080p verzióját és egészen elképesztő volt a különbség a QLED és az OLED között, pedig a QLED felskálázása se volt rossz, de amit én tegnap itt láttam az OMG!

Ezt gondolom láttad már: [link]

(Egyébként 50k az nem tudom mennyire számít nálad soknak, nálam ennél az összegnél már nem oszt, nem szoroz.)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52696) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Mivel szoktátok takarítani a TV-t? Bocs a kérdésért de mivel idáig plazma volt így fogalmam sincs.

(#52697) blakey válasza Jegesmaci81 (#52696) üzenetére


blakey
titán

Mikroszálas törlőkendő, ugyanazzal, mint a plazmát vagy LCD-t. Folyadékból meg a víz bőven elég ha szennyeződés van rajta, de a törlőt kell enyhén nedvesíteni és nem a kijelzőre fújni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52698) wulfi válasza jófejsrác (#52678) üzenetére


wulfi
tag

torma 1981
Hali.
Én pár napja Bx-et nyúzok, főként filmre, de konzolról befigyel egy kis játék is.
Filmeknél valóban észrevettem, hogy sötétebb részek el-elvesznek, de addig pöcögtettem a beállításokat még jó nem lett, hozzáteszem sötétben vagy besötétítve filmezek/játszok.
Sötét tartalmú játékkal eddig nem próbáltam, de mikor először kapcsoltam játékmódba konzolon majd megvakultam, ott én az oled fényerőt levettem elég rendesen, hogy kellemes legyen a szememnek.
A talp nem valami acélos...megtartja de stabil helyre kell rakni, hozzáérve elég billegős, mondjuk jövőhéten nálam falra kerül, így ez a része annyira nem izgat. Hangzásban és prociban a CX jobb, ahogy azt már más is írta. Proci szempontjából a felskálázás és a gyorsasága lehet meggyőzőbb, de még így is gyorsabb a Bx bárminél, amivel eddig dolgom volt, a felskálázás meg annyira nem izgat, ezek egyéni megítélés, fontosság kérdése

Ha tehetitek válasszátok a Cx-et, jelenleg 50k a különbség annyit megér szerintem, én 65-ben vettem, ott már nagyobb volt a különbözet, ezért döntöttem a BX mellett, 55ben Cx-et vettem volna.

Ronam: Digis vagyok én is, ez nálam visszatérő probléma tv-től függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#52699) alaves válasza torma1981 (#52692) üzenetére


alaves
addikt

Ez így nehéz lesz. Menj be egy MM-be pendrive-al 24fps-es filmmel (2160p v. 1080p is jó amit jól ismersz) és nézd meg a BX vs. CX-et és látod majd melyik a jó neked (próba: trumotion nélkül, BFI-vel, és DJ:2/BD:10 kombóval).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52700) daneel_hu válasza Ronam (#52689) üzenetére


daneel_hu
addikt

DIGI-probléma.
Előfordul, hogy 1-2 sec-el lassabb a betöltés.
Mondjuk nem szoktam nézegetni, de látom amikor más a családból igen. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.