Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) Palesztin994 válasza nightsong (#52075) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Az MM-es gold garancia állja a törést, de csak ha 12 éven felüli személy törte össze. Nem vagyok biztos benne, de mivel ilyenkor nyilván bárki rámondhatja, hogy nem a gyerek törte össze, ezért szerintem ha a háztartásban 12 éven aluli gyerek él, akkor nem érvényes a töréses gari, de ennek kerdezz utána, ha odajutnál. :)

(#52102) GTVili válasza Palesztin994 (#52101) üzenetére


GTVili
tag

Yessssss! A gyerek most töltötte be a 12-t! :C

(#52103) Palesztin994 válasza GTVili (#52102) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

király :D

(#52104) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Srácok, végül az olcsóbb sony xh95-öt vettem. Elvileg máig lehetett a CX-et átvenni, de talán a hétvégén még engedik. A nevemen van a számla, de 640 ezer a mediaban, kell valakinek? Gondolom átveheti más is, bár nem tudom ez, hogy van. Lehet pl a plusz garit csak ugyan azzal a névvel lehet megkotni,amin a számla van.:F:F
Haműködik és érdekel valakit írjon privátban, nem kérek érte semmi felárat

[ Szerkesztve ]

(#52105) Piftuka válasza Palesztin994 (#52101) üzenetére


Piftuka
veterán

És ne feledjük az "avultatott érték" fogalmát sem! (Vonatkozó olvasnivaló, a teljesség igénye nélkül: Mit kapok, ha cserélni kell a készüléket? Avultatás

A fél milliós tévéért 4,5 év után adnak majd valami "masszív" 80.000 forintot. Azzal aztán ki lesz segítve a kedves felhasználó.

Tegyük hozzá... nem tisztem védeni a biztosítókat, mert szvsz az egyik legaljasabb üzlet a világon.

De az is tény, hogy az elmúlt évek alatt pusztán itt a fórum különböző tévés topic-jaiban is több olyan felhasználó bejegyzését lehetett olvasni, akik teljesen komolyan azzal "büszkélkedtek", hogy pár év használat után mindig rendszeresen lelökik a tévét a helyéről. Aztán pedig mennek az új cserekészülékért.

Ezek alapján senki ne lepődjön meg, ha esetleg a forgalmazók, illetve biztosító partnereik végleg törlik a "törés biztosítás" intézményét.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#52106) Sub-S


Sub-S
senior tag

MM-nek azért van arca az akcióhoz:
OLED77CX3LA 1.900.000 -> 1.150.000
Mikor volt ez 1.9? :D

(#52107) #26944512 válasza Sub-S (#52106) üzenetére


#26944512
törölt tag

Baráti üdvözlettel:
Media Markt Kft.
:DD

[ Szerkesztve ]

(#52108) h377 válasza Piftuka (#52105) üzenetére


h377
tag

Az MM-es biztosítás 30 naponta csökkenti az újkori bruttó vételárat 1%-kal, tehát 4 év után kb. a fele marad meg.

(#52109) tutitibi válasza Chaser (#52077) üzenetére


tutitibi
senior tag

FJÄLLBO TV állványról esetleg van valakinek véleménye ?
Egy Pana 65GZ950 menne rá......

(#52110) xerobyte válasza Sub-S (#52106) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Én is a 77-est monitorozom...nem erőltették meg magukat, pedig a 999.999-es céláramat egy gyenge pillanatomban 1.099.999-re módosítottam ...
Egyébként a következő volt a menet:
- a héten kifogyott, levették
- tegnap újra felrakták 1.9-ért, lol
- ma napközben leakciózták a helyére, 1.15-re

(#52111) #26944512 válasza tutitibi (#52109) üzenetére


#26944512
törölt tag

Szerintem nagyon csúnya, az a Panasonic jobbat, szebbet érdemelne.

(#52112) wulfi


wulfi
tag

Hát srácok...visszamondtam a 55CXet az éjjel, mert találtam 65BXet 550ért erre a tvre az volt nálam a lélektani határ, max ha valami miatt nem tetszik akkor elállok tőle.

(#52113) ΞΔGLΞ válasza wulfi (#52112) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyilván nem láttad egymás mellett a kettőt gyorsaságban és főleg mozgásmegjelenítésben.
A cx-ben nem dísznek van ott a harmadik generációs a9 cpu...

(#52114) ΞΔGLΞ válasza Sub-S (#52106) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyáron 1.8 millióért vettem...

(#52115) ΞΔGLΞ válasza Palesztin994 (#52104) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Végül a sok hsz és kérdezés után...
Megvettél egy túlárazott és oledhez képes elavult konstrukciót. "kezet fog".
Miért vagy ennyire döntésképtelen?

(#52116) wulfi válasza ΞΔGLΞ (#52113) üzenetére


wulfi
tag

Való igaz nem láttam, Cx és B9 volt egymás mellett. Már megnéznu sem fogom, mint írtam ha nem tetszik küldöm vissza.

(#52117) ΞΔGLΞ válasza wulfi (#52116) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát az kb ugyanaz...

(#52118) nightsong válasza wulfi (#52116) üzenetére


nightsong
csendes tag

Én láttam az 55ös CXet és BX-et egymás mellett a MM-ban. Ugyanaz a promóvideó futott mind2őn, el is bizonytalanodtam, h kell-e nekem a CX vagy elég a BX 100rel olcsóbban... A mozgásban volt kis különbség, de őszintén, ha 5 perccel később látom őket, nem biztos, h felfedezem a különbséget... Végül 410ért elhoztam a CXet, de ha nincs ez az akció, lehet, h BX maradt volna 340-350 körül.
UI: köszi a topiknak a sok infót és a segítséget a vásárláshoz :R :))

Night

(#52119) rothfb válasza nightsong (#52118) üzenetére


rothfb
veterán

Őszintén szólva szerintem jól tetted, hogy a CX-et vetted. Végülis az átlagember (már amennyire az átlagember egyáltalán oled tv-t vesz horribilis összegért :D) nem mindennap vesz több százezres, netán milliós összegért tv-t. Ha már vesz, szerintem a papíron jobbat (általában a valóságban is) kell vennie. Ha csak nincs pontosan kiszámolva a pénz rá. Jó esetben évekig fogod nézni azt a tv-t, amit most veszel.

(#52120) nightsong válasza rothfb (#52119) üzenetére


nightsong
csendes tag

Igen, nekem is az volt a motiváció, hogy a jobbat vegyem, főleg, mert sok sportot nézek, ahol a mozgás megjelenítése fontos. +50-60at ez megért, de 100-110et (nekem) már nem biztos...

Night

(#52121) daneel_hu válasza nightsong (#52120) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sportnál pont nem fontos az interpoláció mert alapban 50 vagy 60 fps szinte minden csatornán. Az meg interpoláció nélkül is tökéletes.

Interpoláció inkább a 24p, tehát a mozifilmeknél lehet érdekes. (ott vagy BFI-zel vagy interpolációt bekapcsolod... kinek mi tetszik jobban)

(#52122) h377 válasza nightsong (#52120) üzenetére


h377
tag

[link] Nézd meg, szerintem nem fogsz csalódni a BX-ben sem.... Főleg, ha nincs mellette a CX.
Sajnos hajlamos az ember csak a specifikációk alapján vásárolni. Mérni mindent lehet, de hogy kinek mi a megfelelő az megint személyes preferencia. Mert nyílván, ha a pénz nem számí, akkor mindig vegye az ember a legújabból a legjobbat. Mert biztosan többet kap az olcsóbbtól, nekem az ár/érték arány fontos. Ha szerencséje van az embernek, a különböző modellek között mindig van egy szint, ahonnan a következő szintre ugrani már nagyobb pénzzel lehet csak, így lehet könnyebb azt mondani, hogy nekem ez elég.

[ Szerkesztve ]

(#52123) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Egy árban melyiket preferáljam: Pana TX-55HZ980E vagy LG OLED55CX3LA?
A mozgásmegjelenítés lenne talán a legfontosabb szempont.
Köszi előre is!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52124) daneel_hu válasza Egon (#52123) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor Pana...
Akkor érdemes megfontolni ha játszani is fogsz...
Bár nem tudom milyen a CX mozgásmegjelenítése. :D

(#52125) Egon válasza daneel_hu (#52124) üzenetére


Egon
nagyúr

Játszani nem nagyon fogok rajta, max, nagyon alkalomszerűen (XBOX 360-unk van- vagy egy éve nem volt bekapcsolva, aki játszik a családból, az PC-n és monitoron teszi).
Leginkább a sportadók mennek majd rajta, no meg filmnézés (X96 MAX+ dobozkáról).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52126) kornel1000 válasza Egon (#52125) üzenetére


kornel1000
tag

Szia!
Ha mozgásmegjelenítés a legfontosabb, akkor helyedben számításba venném: Sony Bravia KD-55A8 OLED TV-t is.

(#52127) blakey válasza Egon (#52123) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő jó, ha kell HBO GO akkor LG. CX-re állítólag kijött egy olyan firmware amivel rendbe tették a mozgást. Ha kell az összes HDR formátum és nem kell HBO GO akkor Panasonic. Egyik sem lesz rosszabb a másiknál, csak más

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52128) Egon válasza kornel1000 (#52126) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez 50K-val drágább plusz utálom a Sony-t... :DDD Van most egy fullhd LCD tévénk ami Sony (a hálóban az van), és az összes tévé közül a legsz*rabb a kezelhetősége.

A helyzet a következő: BF idején rendeltem az MM-ből egy TX-55HZ980E-t, ami bent pihen a gardróbban (szerdán hozták ki). Most van az Emag-on 400K-ért LG. Ha utóbbi jobb, akkor elállok a vásárlástól a Pana tévé vonatkozásában, és berendelem az LG-t.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52129) Egon válasza blakey (#52127) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx, HBO GO-ban nem gondolkodom (max. Netflix).
Vélhetőleg inkább marad a Pana, amúgy is valahogy szimpatikusabb a márka (a gagyi okosrendszer ellenére is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52130) rothfb válasza Egon (#52129) üzenetére


rothfb
veterán

Netflix atombiztos lesz a Panán. HBO Go meg nem lesz.

(#52131) junior19 válasza Egon (#52129) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem a gardróbba teljesen mindegy, mindkét modell jó oda. Talán még egy gyengébb lcd is. :)
Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni, elég magas labda volt.
Ahogy írták már előttem is, a felhasználásodra jó mindkettő, s ha már ott a pana, inkább lecsekkolnám azt, nincs-e valami nyűgje, s akkor maradna. S így akkor nem kell a visszaküldéssel sem bajlódnod.

codec project

(#52132) rothfb válasza junior19 (#52131) üzenetére


rothfb
veterán

+1
Ha megveszek valamit, főleg ilyen nagy értékű dolgot, első dolgom, hogy kipróbálom, amint tudom és télen felvette a szobahőmérsékletet (elektromos készülék esetében).

(#52133) Egon válasza junior19 (#52131) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos... :R
Hogy érdemes tesztelni egy ilyen készüléket? PC-ről valami tesztprogrammal, vagy szimplán csak nézzek vele tévéadást, Netflixet, meg médialejátszóval tartalmat?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52134) wulfi válasza nightsong (#52118) üzenetére


wulfi
tag

Elhiszem h van különbség a B9 meg a cx között is láttam h van, nyilván nem véletlen drágább a c sorozat. Láttam h gyorsaságban van különbség, de h 1 vagy 2,5 másodpercet kell várnom hát nekem android rendszer után édes mindegy. A mozgás meg majd kiderül, beállítás nélkúl 1-2 videoval a c is röcögött, ha bajom van vele meg úgyis ott a lehetőség a visszaküldésre mert online rendelés volt.

(#52135) kornel1000 válasza Egon (#52128) üzenetére


kornel1000
tag

Teljesen egyetértek veled a régebbi SONY LCD tévék kezelhetőségével kapcsolatban, azt hittem csak én nem tudtam megszokni. Viszont A8 már más, együtt lehet vele élni.
Érzelmi alapon SONY kiesett, ebben az esetben a Panát tartanám meg.

(#52136) junior19 válasza Egon (#52133) üzenetére


junior19
senior tag

Pc-ről is lehet, akár ezzel is. [link]
Itt sok mindent megtudsz nézni.
Vagy az AVSHD709 lemez anyagát letölteni, s az mehet a médialejátszóról.
Ezekkel megtudod nézni nincs-e pixel hiba, ellenőrizni tudod a különböző képprofilokat, neked melyik tetszik, s azután mehet ahogy írtad, tévéműsor, filmek.

codec project

(#52137) Madwe válasza wulfi (#52134) üzenetére


Madwe
nagyúr

A b s c között az a különbség, h c-n ha beteszel interpolációt nem éátszik de kisimítja, b-n nem. Kikapcsolt állapotban ugyanolyan a mozgásmegjelenítésük.

(#52138) Egon válasza junior19 (#52136) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52139) Gigicuci válasza Egon (#52123) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Ha sokat nézel filmet, világos a szobában is használnád, keveset játszol akkor inkább a Panát választanám. (sőt, választottam. :) )

Ha nem lenne külső lejátszóm, kéne a HDMI 2.1, a magic remote kényelme és nem zavarna a Panához képest tükröződő képernyő akkor a CX-et.

(Igazából a Pana távirányító és a menü nagyon retró. De a többi jó tulajdonsága ellensúlyozza eme kis hiányosságát.)

(#52140) rothfb válasza Gigicuci (#52139) üzenetére


rothfb
veterán

Nem értem miért nem tudtak adni a GZ950-hez is olyan fém távirányítót fém gombokkal, megvilágítással, mint az FZ950-hez... Igaz az FZ950 2018-ban a csúcsmodell volt, míg a GZ950 az FZ800-nak felelt meg 2019-ben.
De ezen már kár volt spórolniuk.

(#52141) wulfi válasza Madwe (#52137) üzenetére


wulfi
tag

Értem, de ettől az interpolációtól nem lesz olyan a kép mintha barátok köztötnéznék?
Esetleg van más beállítási lehetőség ami csökkenti a "dadogást" . Olvastam valahol hogy BFI is segíthet.

(#52142) Madwe válasza wulfi (#52141) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, c-n egy 2 vagy akár 3as szinten sincs szappanopera, ezért jobb :)
bfi is segít ezen, igen.

(#52143) salapp válasza Gigicuci (#52139) üzenetére


salapp
addikt

Tényleg teljesen az a retró élmény a táv, mint a 2010-es gyártású plazmánknál volt. Mókás. De engem ez érdekel a legkevésbé, amíg a kép és a működés ilyen.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52144) Gigicuci válasza rothfb (#52140) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Most megnéztem és a gz950 irányítója 1:1-ben olyan a mint a hz980-é. :) 2015-ös Pana tévémé is ugyanilyen volt, tényleg hihetetlen, hogy semmit sem fejlesztettek rajta 5 év alatt. :U (az FZ-é viszont tényleg vagány, elfogadnám...)
Viszont, és ebben talán egyetérthetünk, hogy ad neki egy oroszos elpusztíthatatlan/van benne anyag érzetet. Legalább nem kell félteni...

salapp,
igen.. teszi a dolgát, csak más tv gyártóét ne nézzük meg. :) A Pana világon belül teljesen rendben van...)

[ Szerkesztve ]

(#52145) wulfi válasza Madwe (#52142) üzenetére


wulfi
tag

Rendben köszi, majd meglátom, ha megjön a bx milyen lesz.. max. tényleg megy vissza a feladónak.

(#52146) daneel_hu válasza Egon (#52125) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Leginkább a sportadók mennek majd rajta, no meg filmnézés (X96 MAX+ dobozkáról)."

Sportnál mindegy milyen az interpoláció, mert nem biztos, hogy bekapcsolod.
50 vagy 60 fps-nél mindegy. 24p-nél már nem mindegy...

(#52147) Jorgi Kormi válasza salapp (#52143) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nekem is jó ez a "klasszik" távkapcs , letisztult mint egy Rega planar lemezjátszó.( Olyan "angol audiofil " egyszerűség ;] )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#52148) AL válasza nightsong (#52075) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nézd végig a biztosítások szövegét, mert van olyan amibe a kisgyerek ( bizonyos életkor alatt ) kizáró tényező.

Most látom, hogy már Mások is írták . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#52149) salapp válasza Jorgi Kormi (#52147) üzenetére


salapp
addikt

Mint egy Arcam Alpha One vagy valami húszéves NAD erősítő. Azért már nem annyira primitiven masszív, mint a tízéves plazmáé volt, főleg a gombok nem annyira bitangok.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52150) Palesztin994 válasza ΞΔGLΞ (#52115) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, sokat kerdeztem, mert nem ismertem az oledet, es mert ugy volt,hogy
azt veszem, aztán meggondoltam magam, elofordul, ha 250 ezer a különbség... A 65-ös xh95 429 ezerért nem tudom hol van túlárazva, de nyilván a 700 ezres középkategóriás oled, amivel naponta 4 embernek van valami baja csak a fórumon belül, meg reddit hozzászólások alapján is "lottó", hogy szar vagy jó panelt fogsz ki, akkor is, ha mondjuk cserélik az éppen
szart, az nincs túlárazva...
Mindettől független nem tudom téged ez mit zavar, én kaptam egy abszolút élvezhető minőségű TV-t, és 250 ezer forint megmaradt. Döntésképtelen voltam igen, de aztán csak eldontottem.... Nálunk nem is megy minden nap a tv, ha meg megy az kb 1 film este, erre minek vegyek oledet, mikor annyi szart olvastam a cx felhasználóktól, hogy csak na..
Hadd tegyem hozzá, hogy amúgy csak jót akartam valakinek, aki akcióba akart ilyet venni, mert pl már MM,-ben nincs már...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.