Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) Celtis válasza wulfi (#52194) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem a Stell Sho tartók váltak be.

(#52202) krx21 válasza Farkassacred (#52165) üzenetére


krx21
nagyúr

“Csak” 60fps esetén is van értelme a 120Hz-es frissítésnek... Pláne a VRR-nek. ;)

(#52203) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#52200) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én adtam egy tanácsot, az LG papírvékony paneljénél elég egy kisebb megbotlás és akkor annyi is a 14 napos tesztnek. Most valaki vagy él vele, vagy nem. Nem azt kell boncolgatni, hogy mitől lenne nagyobb szívás, mert az.
Én, 14 napig egyik tévémet sem raktam össze teljesen csak teszteltem. Pl ilyen volt az AG8, amit a lányomnak vettem. Ha falra van már szerelve, az plusz meló.

(#52204) kornel1000 válasza egomus (#52181) üzenetére


kornel1000
tag

Szia!
Ugyanebben a helyzetben voltam, mint Te. Részemről az A8-ra esett a választásom. Teljes mértekben elégedett vagyok vele. Bátran ajánlom. Szerintem ami fontos, SONY-i szalonban vedd meg, mert 50 000Ft-ért tudsz venni +3év extra gyári garit. Értéktartás, és a nyugalmad miatt is megéri.
Karbantartás ezeknél a készülékeknél is van, csak más módon, mint az LG-nél. Logókat nem halványítja, hanem észrevétlenül pixeleken a képet mozgatja. Évenként pedig egy pixel refresh-t kell futtatni. Amikor megvettem a szalonból, kértem bontsuk ki ellenőrizzük pixelhiba, tinting stb. Azt mondták felesleges, egy hibás készülékről nem tudnak. De ha véletlenül előfordulna cserélik.
Első dolgom volt itthon ellenőrizni mindent, de szerencsére hibátlan.
Még említették, régebbi készülékeknél akadtak gondok AG8. Mostaniakkal már nincsen . Kép szenzációs, hangja számomra hihetetlenül jól, el is adom a soundbarom.
Remélem tudtam segíteni.

(#52205) wulfi válasza Madwe (#52197) üzenetére


wulfi
tag

Kösz a választ, neked is Celtis.

Eagle: Én is így gondoltam, addig a talpán lesz tárolva, de fali konzol akkor is kelleni fog ha visszaküldöm ( szerencsére a szállítást a cég intézni ilyen esetben), mert akkor marad a CX aminek ugyan olyan a vesa szabványa.

Albigator: ott nem lesz sok hely kb. 3-3,5 cm. Nekem azért kell a fali konzol, mert a soundbar így belóg a képbe.

(#52206) blakey válasza dgy6vy (#52188) üzenetére


blakey
titán

Az nem biztos, hogy nálad is jó, legalábbis ami a fehéregyensúlyt illeti viszont arra gondolok, hogy Philips esetében érdemes bekapcsolni néhány képjavítót ami valóban jobbá teszi a megjelenítést, pl. NR red. minimum, MPEG red. szintén minimum álláson. És még lehet, hogy vannak ilyen apródságok amik végül jó eredményhez vezetnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52207) Chaser válasza h377 (#52177) üzenetére


Chaser
titán

és arról van infod, ezt meg lehet vásárolni későb is? - először jöjjön a tv, ha oké vele minden akkor extra gar, ha meg nem oké én nem kívánok vele szenvedni, megy vissza -
eddig kétszer hívtam őket "csúcsidőn" kívül, nem volt túl pörgős

szerk:
ennyit találtam
"A gyártói garancián felül MediaMarkt Garancia Plusz biztosítási csomagok vásárolhatóak meg, mely egy a MediaMarkt által függő biztosításközvetítőként közvetített olyan biztosítás, mely a vásárlóink (Szerződő/Biztosított) számára díjfizetési kötelezettséggel jár.
A gyári garancia és a biztosítás együttes időtartama termékkategóriánként eltérő, egyes esetekben maximum 5 év.
Az ajánlat kizárólag magánszemélyek által, a vonatkozó szerződési feltételek és biztosítási ajánlat elfogadását követően vehető igénybe. Online megrendeléskor a termék kézhezvételét követő 21 napon belül lehetőség van a MediaMarkt Garancia Plusz Gold és a MediaMarkt Garancia Plusz Platina csomagok megvásárlására, valamint a termék kézhezvételét követő 6 hónapon belül a MediaMarkt Garancia Plusz Silver csomag megvásárlására van lehetőség.
Ezekben az esetekben a szerződés megkötésének előfeltétele a termék áruházban történő bemutatása."

itt nem világos nekem, hogy be kell-e vinnem a tv-t első esetbn is, de megpróbálom őket felhívni

szerk2:
persze csak hétköznap elérhető ez a vonal ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52208) buci868


buci868
csendes tag

Sziasztok

Sajnos ugy nézz ki kiszúrtam egy pixxel hibát ... Múlt hét pénteken hozta a futár eMAG vásárlás. lg-t hívjam egyből cserére vagy az emagot szerintetek?

(#52209) buci868 válasza buci868 (#52208) üzenetére


buci868
csendes tag

ja egy LG 55cx ről van szó ....

(#52210) wulfi válasza buci868 (#52209) üzenetére


wulfi
tag

Ha gariztatni szeretnéd, akkor egyből lg, kérdés van e más baj is mert ha nincs lehet a cserepanelen lesz.

(#52211) Chaser


Chaser
titán

alzánál hétköznap van ma is, és mint mindig, szinte egyből tudtam üfsz-essel beszélni:
ha nincs a termék mellett a garbővítési opció, akkor arra a termékre nem lehet gart bővíteni
futárnál olyan opció nincs, aminél kifejezetten garantálják a termék kibontását, esetleg beüzemelését
ez így nem hangzik túl jól ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52212) buci868


buci868
csendes tag

Hát ami még nekem fura nem tudom hogy hiba e, pl az alábbi képen nem tudom mennyire adja vissza de a bal oldalon melegebb a fehér kicsit pirosas a jobb oldalán meg kékebb hidegebb a fehér oldalról nézve..ez hiba vagy ez ilyen?

(#52213) buci868 válasza buci868 (#52212) üzenetére


buci868
csendes tag

...élően kicsivel jobban kijön a különbség....

(#52214) Madwe válasza buci868 (#52212) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tinting.ha szemből nézve szabad szemmel is látod akkor cseréld. Kép alapján cserélném, ha élőben is ilyen.
Most olvasom, ha élőben jobban kijön, akkor cserélném.

[ Szerkesztve ]

(#52215) Chaser válasza buci868 (#52212) üzenetére


Chaser
titán

lehet még járatni kellne, de ha pixel hiba van akkor mindegy
én dobnám vissza és vennék másikat - részemről én nem azért veszek új terméket, hogy egyből garoztatnom kelljen, mert sz@rnak konkrrétan a meo-ra és a vevőé a megtiszteltetés -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52216) Tsebacsi válasza ΞΔGLΞ (#52193) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kihúztam minden cuccot a tv-ből, a felvevős pendrive volt a hunyó... Most bekapcsolt és működik. Sajnos egyelőre még nem veszünk új tévét :( :P
Köszönöm szépen a segítséget és az ajánlásokat! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52217) buci868 válasza Chaser (#52215) üzenetére


buci868
csendes tag

ja ...de sajna most nézem hogy már MM-ben sincs raktáron ....

(#52218) wulfi válasza Chaser (#52211) üzenetére


wulfi
tag

Én addig egy forintot nem fizetek a futárnak amíg ki nem csomagoljuk majd a tv-t, ha húzza a száját, akkor viheti vissza, vagy írásban fogom kérni tőle, hogy nem állt módjában megvárni és a belső sértetlenséget ellenőrizni nem tudtam. Aztán majd kicsomagolásról meg készül a felvétel. Mondjuk nekem nem alzás rendelésem van, de én kb így fogok eljárni.

[ Szerkesztve ]

(#52219) tutitibi válasza buci868 (#52212) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ez cserés ???

(#52220) Chaser válasza buci868 (#52217) üzenetére


Chaser
titán

és ha 1-2 héttel később lesz akkor nem gyóóóóó'?:) persze ott is belefuthatsz defektesbe
részemről biztos dobnám vissza, nehogy már azért fizessek több száz ezret, hogy meozhassam a sz@rjukat - már elnézést -

wulfi
én is így vettem az előző b8-at mm-ből, most rákérdeztem "hivatalosan" milyen lehetőség van alzánál, hát semmi érdemi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52221) tutitibi válasza daneel_hu (#52170) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ok. :)

(#52222) Chaser válasza tutitibi (#52221) üzenetére


Chaser
titán

támogatom, az 55-ös volt olyan 90cm magasra rakva, szemből ülve már magas volt
nyilván egyéni hogy nézed, és a legtöbb "kanapé" mindenre való csak filmnézésre nem meg ülésre, amelyikbe tényleg bele lehet "punnyadni" kényelmesen, hogy nem kell hozzá hátra döntenie az embernek a fejét, ott 40-60cm max magasságra lőnék egy 65-öst közelről

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52223) lala666 válasza buci868 (#52212) üzenetére


lala666
senior tag

A 65C9 em ilyen

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#52224) ΞΔGLΞ válasza tutitibi (#52219) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akit zavar, annak simán. Én cseréltetném, de mint jó páran már írtuk, valakit ez egyáltalán nem zavar. Ha pl, Mads Mikkelsen, sarkvidék című filmjénél is látható, ami lényegében a film 90%-ka világosban, illetve fehér hóban játszódik, akkor egyértelmű, hogy a tv hibás.

[ Szerkesztve ]

(#52225) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

LG OLED55CX3LA (szoftververzió: 03.11.25)

Hálózaton belüli film lejátszás nálatok hogy működik?
Vezetékés kapcsolat és mikor ráküldeném a filmet (jobb gomb / átvitel eszözre ) folyamatosan egy hibaüzenetet dobál a tv:
"Az eszköze leválasztva. Kérjük ellenőrizze a kapcsolat státuszát"

Egyszer sikerült eddig egyet elindítani azóta se semmi.
Egy sokkal gagyibb Pana, valamint Sony XH9096-al ilyen gondom nem volt. :F

Szerk: Már nem csak egyet sikerült elindítani..De még mindig ezt a hibaüzit dobálja állandóan.
Egyébként ezen a tv-n már gigabites port van vagy csak 100 megás? Mondjuk ennek is kb csak 4K tartalomnál lenne talán jelentősége de nem olyanokkal próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#52226) Celtis válasza buci868 (#52212) üzenetére


Celtis
veterán

Az. hogy oldalról nézve van egy kis elszíneződés az szerintem normális, főleg ha a két irányból szimmetrikus. Oldalról nézve a távolabbi széle kisebb szögben látszik, ez magyarázhatja az eltérést..
Készíts szemből fotót, és próbáld úgy állítani a fehéregyensúlyt a kamerán, hogy ne ilyen kék legyen a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#52227) Celtis válasza lala666 (#52223) üzenetére


Celtis
veterán

Habár a jobb oldala egyértelműen "melegebb", de nincs éles és határozott átmenet, szóval ez egész jó. Talán még egy havas tájat mutató képen sem kivehető.

(#52228) Chaser válasza Albigator (#52225) üzenetére


Chaser
titán

sztem csak 100-as lan van, és bosszantó is:)

szerk:
értettem mit mondasz, én csak a lan kérdésre reagáltam

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52229) Albigator válasza Chaser (#52228) üzenetére


Albigator
őstag

Értem de attól HD, FHD filmek azok gond nélkül mentek nálam így is. Most ezzel a tv-vel nem... :U

(#52230) lala666 válasza Celtis (#52227) üzenetére


lala666
senior tag

Igen nem látszik használat közben szerencsére.
Banding meg semmi sincs. Egész jó panel. :C

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#52231) blakey válasza Albigator (#52225) üzenetére


blakey
titán

Ezt a "ráküldöm a filmet" már többször, több helyen olvasom. Nem tudom mi indokolja az ilyesfajta használatot, de biztos "kényelmes". Én lejátszóról böngészem a tartalmakat és onnan indítom, kényelmes és hibátlan. TV-k esetében is megoldás pl. Plex, Emby vagy DLNA (Serviio). Javaslom, hogy tervezd át a lejátszási szokásaidat és talán jobb lesz az élmény, pl. telepíted a Plex szervert, mindent beállítasz, majd a TV-re a Plex vagy XPlay klienst, bejelentkezel és lejátszód amit szeretnél, Emby ugyanez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52232) #26944512 válasza blakey (#52231) üzenetére


#26944512
törölt tag

Hát akkor én régimódi vagyok. Külső HDD-re rakom fel, bedugom a médialejátszóba, és úgy játszom le. Számomra ez a legkényelmesebb.

(#52233) blakey válasza #26944512 (#52232) üzenetére


blakey
titán

Mert? Én leülök, bekapcsolom a lejátszót és máris indítom, szerintem ennél kényelmesebb nincs. Nálad több lépés mire a tartalom elindításához kerülnél. Évek óta NAS-t használok, ennél jobb nincs otthoni fogyasztásra és nem mellesleg, nem 1 lejátszó használhatja hanem az összes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52234) Albigator válasza blakey (#52231) üzenetére


Albigator
őstag

Igen így kényelmes. Gépen 2 kattintás. TV-n keresztül távirányítóval turkálni viszont nem az.
Amiket írtál meg sose használtam. De akkor valamit ki kell próbáljak mert ez sajnos nem működik itt normálisan.
Pl Plexhez mi kell pontosan mit kell beállítani és hol?

[ Szerkesztve ]

(#52235) Madwe válasza #26944512 (#52232) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nas-nál miért kényelmesebb? A nas tölti le a filmet s szolgálja ki a tévédet, semmit sehova nem kell dugdosni. (Ráadásul nasra tudsz tenni sonarr-t radarr-t s automatikusan letölti az adott filmet, új sorozatrészt feliratokkal amint elérhető valahol. Telefonról akár távolról is tudod menedzselni ezeket h miket követsz s mit töltsön le, telefonról tabletről laptopról is eléred a tartalmukat bárhol is vagy, plex backend esetén szinkronban tartja melyik film/sorozat esetén hol tartasz. Házi netflix, na...)

100mbps ethernet van csak a tévéken sajnos, wifin nagyobb sávszélt lehet elérni egy jó routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#52236) Madwe válasza Albigator (#52234) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tévén ugyanúgy menedzseled plexet mint a netflixet, hidd el kényelmes :)
ehhez a tévére kell telepíteni a plex klienst s a gépedre a plex servert (bár egy dedikált nas jobb erre mint egy pc)

[ Szerkesztve ]

(#52237) Albigator válasza Madwe (#52235) üzenetére


Albigator
őstag

Nekem nincs NAS-om. A gépben van csomó vinyó, azon pedig filmek sorozatok. Ez a mappa meg van osztva. Minden gépen ki van rakva ez parancsikon formájában az asztalra. Akárhol bele lehet lépni, lejátszani gépen (monitoron) vagy jobb gomb átvitel eszközre akkor pedig bármelyik okos tv-n. Na itt ez akkor nem így megy.

[ Szerkesztve ]

(#52238) Madwe válasza Albigator (#52237) üzenetére


Madwe
nagyúr

Itt egy plex pc setup pl: [link]

(#52239) #26944512 válasza Madwe (#52235) üzenetére


#26944512
törölt tag

Nem tudom, hogy mennyibe kerül ennek a kiépítése otthonra, de nem hinném hogy megérné nekem, inkább akkor lecserélem az összekötő kábeleket (HDMI, hangfalkábelek stb) jobb minőségűekre vagy valamit fejlesztek a rendszerben, például veszek egy hálózati tápszűrőt a NAS kiépítésére szánt pénzből.

[ Szerkesztve ]

(#52240) Madwe válasza #26944512 (#52239) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem olcsó s pusztán kényelmi funkció ami nélkül meg lehet lenni, uh teljesen érthető az álláspontod :) viszont kommentedben amire reagáltam abban a pénzügyi vonzatát nem hoztad fel, csak a kényelmit :)

[ Szerkesztve ]

(#52241) #26944512 válasza Madwe (#52240) üzenetére


#26944512
törölt tag

Hát igen, nekem nem érné meg, hogy spóroljak 5-10 percet talán.

[ Szerkesztve ]

(#52242) Albigator válasza Madwe (#52238) üzenetére


Albigator
őstag

Fél órás videó most nem nézem meg. De azért köszi. :R
Meg kell szoknom h vannak kategorizálva mert így most kicsit máshogy találom meg a dolgaimat. :D

(#52243) daneel_hu válasza Albigator (#52237) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Akárhol bele lehet lépni, lejátszani gépen (monitoron) vagy jobb gomb átvitel eszközre akkor pedig bármelyik okos tv-n. Na itt ez akkor nem így megy."

5 gigás wifivel megoldod.
Jó router kell hozzá.

(#52244) buci868 válasza Celtis (#52227) üzenetére


buci868
csendes tag

hát pont, hogy havas tájnál vettem észre egyből...szemből nagyjából oké ....de nem is olyan nagy a szög mikor már észre venni, szerintem ha egymás mellett űl 3 ember a két külső látószögéből már ilyen sajnos ....

(#52245) Albigator válasza daneel_hu (#52243) üzenetére


Albigator
őstag

Mihez kéne 5 GHz-es wifi? Továbbra sem értem. 100 megás LAN-os is megy most gond nélkül a FHD-s film Plexen keresztül. Csak a winen belüli lejátszás problémás ennél a készüléknél. Itteni tanácsra pont a sarkvidéket nézzük éppen. 11 gigás. Pana tv-re átküldve egyből ment is. Itt az LG-n el sem indult egyáltalán.
De nem siránkozok emiatt ha így a Plexen működik majd minden probléma nélkül.

(#52246) buci868 válasza buci868 (#52244) üzenetére


buci868
csendes tag

meg ott a hibás pixel is ez megy vissza remélem a következővel szerencsém lesz MM-ből rendeltem egyett.....

(#52247) Celtis válasza buci868 (#52244) üzenetére


Celtis
veterán

Az a havas táj válasz lala666-nak szólt. Neked teljesen mást válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#52248) buci868 válasza Celtis (#52247) üzenetére


buci868
csendes tag

igen bocsi utólag már láttam ... de tényleg enyémen a hibát havas tájon vettem észre elsőnek...

(#52249) dh66e válasza wulfi (#52194) üzenetére


dh66e
veterán

Stell,Signal,Hama konzolok mennek legfőképp,de az EMAG saját márkás A+ konzolai is jók.

Viszont aki spórolni akar sokat és forgatható konzol kell neki irány a Lidl jövő hét csütörtökön.8k

(#52250) Segal válasza dh66e (#52249) üzenetére


Segal
veterán

Aztán a Lidl után nézzen át az Aldi-ba is ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.