Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) Cs1csó válasza cocobanana (#42050) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen érdemes manuálisan variálni mondjuk 55-nál bekapcsol 45-nél kikapcsol és próbálja 80-nál nem engedni feljebb neked kell tudni.

Ennyi 10% körüli FPS növekedésre lehet számítani OC-val esetleg többre ha ért hozzá valaki vagy folyadékhűtést használ a kártyán az többet bír.

Az élettartamot elsősorban a DILATÁCIÓ csökkenti: Egy test térfogatának megváltozása külső erőhatás (hőmérséklet) hatására.
Amikor játszol a kártya felmelegszik ha abbahagyod a játékot a kártya visszahűl, ez roncsolja a kártyát, elválhatnak alkatrészek egymástól stb.
- minél nagyobb a minimum és a maximum hőmérséklet között a különbség annál károsabb ez (nem mindegy hogy az IDLE hőfok 40 a terheléses pedig 70 vagy 85 azaz a két állapot között 30 vagy 45 fok celsius különbség van)
- hányszor milyen gyakran történik ez hőmérséklet változás

Egy "ideális állapot" leírása: jól szellőző a ház, jó a hűtés a kártyán - kicsi a dilatáció mivel a maximum hőmérséklet sem túl nagy és naponta csak egy alkalommal játszol - az időtartam kb. mindegy 1-2-3 óra de a lényeg, hogy csak egyszer de akkor folyamatos játék van

Egy nem ideális állapot leírása: rosszul szellőző ház, gyenge a kártya hűtése - nagy a diletáció - és naponta mondjuk 3-4 alkalommal is játszol mondjuk csak félórákat, időben lehet ugyanannyit mint az első esetben de nagyobb a hőingadozás, és többször is van.

(#42052) Henker2


Henker2
addikt

Hali.
Adott egy Gigabyte 970 G1 Gaming.

DVI-jal rákötve egy FULL HD monitor.
HDMI-vel rákötve egy 4K tv.

Kérdésem az lenne, hogy külön a tv felbontását hogy tudnám nagyobbra állítani mint FULL HD!?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#42053) cocobanana válasza Cs1csó (#42051) üzenetére


cocobanana
tag

Helló!

Na leteszteltem az Unigine Heaven Benchmarkkal. Asus Strix 970 felhúztam Msi Afterben Power Limitet 120% a Temp Limit is 91-re felment. Core Clockba 210 mhz bír, 220mhz nál már grafikai bugok jöttek elő, Memory Clocknak 600 mhz adtam. Továbbá manuálisan állítottam be a ventilátor forgási sebességet. A benchmark alatt 1513mhz boostolt a kártya, memory clock 4107 mhz ment. A ventiláror 50% ment 1578 rpm-el és Gpu hőmérséklete 63 C fok volt a max. Viszont a vrm 97 C fokra simán felment terheléskor. De azt olvastam, hogy asus kártyáknál 110C fok alatt jónak számít, meg az a vrm Asus programjában Oc módban is, amikor 1343 mhz boostol az órajel, auto ventilátor módban 101 C fokot is eléri a vrm és a gpu 67 C fokot ment maxban. Szóval annak a vrm hűtését nem lehet így megoldani sztem, max akkor ha még nagyobb ventilátor százalékot állítok be, de sztem felesleges, mert eddig is ilyen fokon ment az játékokban.

Na már most az fps Asus gyári boostal ami 1347mhz átlagos 54.8 fps , minimum 20.9, max 116.3 fps-t mért.
Oc-zva 1513 mhz átlagos 63.3 fps, minimum 23.6, max 135.9 fps kaptam.

Azért írtam le, mert azt hittem a képet elmenti a program, de valami jegyzettömbe nyitotta meg html fájlként. Még játékokban nem teszteltem le, hogy stabil e a OC , de benchmark szerint nem volt hiba meg semmi. A feszültséghez nem nyúltam.

(#42054) Cs1csó válasza cocobanana (#42053) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem tűnik rossznak átlag FPS tekintetében vagy +15%

A STRIX 970-nél eltolták a VRM hűtést itt egy mod: [link]

Az MSI GAMING jobb, halkabb és jobban hűt.

(#42055) cocobanana válasza Cs1csó (#42054) üzenetére


cocobanana
tag

Szétszedni nem szeretném vgat, sose mertem ilyen szétszedős dolgokat csinálni. Nekem már ez is eléggé para volt, hogy oc-ztam a vgat. 4 éve van meg, eddig tökéletesen futott 4 év alatt, csak jönnek már ki az újabb játékok és full hd max grafikában már ilyen 45fpsem vannak a 60+ helyett. Vgat meg nem akarok újat venni, mert ahhoz egész hasvelles rendszeremet cserélnem kellene. Sose oc-ztam előtte semmit sem, ha gyárilag hagytam, de gyárilag később kapcsolt be a hűtés is, de 67C fokig sosem ment gyárilag se, most meg oc-val 63C foknál megáll, csak ez a vrm nem tudom máskor játékoknál mennyire megy föl, sőt eddig nem is foglalkoztam vele, csak te írtad ezt is nézni kell, de ytb videókban sehol se mérték ennek a hőfokát.

(#42056) Cs1csó válasza cocobanana (#42055) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megértem, én inkább kímélem - FIFA-ázni szoktam de ott is bekapcsoltam a 60FPS lock-ot elég az a monitorom amúgy sem tud többet - talán ha majd tényleg kevés lesz akkor megnézem mit tud de lehet akkor sem hiszen addigra már elég öreg lesz és nem öregkorára kéne meghajtanom.

Abban igazad van - én is így tervezem - hogy HA le kell váltani mert már gyenge akkor építek egy teljesen új konfigot az akkor épp aktuális alapokra.

(#42057) Gabady válasza Cs1csó (#42054) üzenetére


Gabady
aktív tag

A Giga Xtreme 970-ese is úgy láttam jó hűtéssel van megáldva :DDD :DDD

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#42058) Cs1csó válasza Gabady (#42057) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az MSI gaming a legjobb - halk és hűvős, a GIGA sem rossz csak hangos.

(#42059) Gabady válasza Cs1csó (#42058) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nem mondanám hangosnak ezt a 3 ventit. A procihűtőm hangosabb szokott lenni... LOL

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#42060) Cs1csó válasza Gabady (#42059) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y "joféle" procihűtő!

(#42061) Toby888 válasza Cs1csó (#42058) üzenetére


Toby888
senior tag

én is az MSI-re szavazok,csak én vízzel hűtöm

(#42062) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Beléptem a csapatba egy MSI gaming 970-el...remélem még egy pár évig tudom ezt a karit használni. :K

(#42063) Cs1csó válasza Monya78 (#42062) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nincsenek extra igényeid és jó az FHD 60Hz akár közepes beállításokon és nem csak a legújabb AAA címek érdekelnek akkor még 3 év simán van benne. (akár több is de kb. ennyi biztos)

Toby888

Ha víz akkor mindegy, a chip az ugyanaz nagyjából a kártyák felépítése is tehát ha dobsz rá egy egyedi folyadékhűtést akkkor kvázi már egy teljesen új kártyád van és nem érint a Gigabyte nagy hangja és az Asus gyengébb VRM hűtési megoldása. Hiszen ezek elsősorban a hűtő tervezése miatt olyanok amilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#42064) Monya78 válasza Cs1csó (#42063) üzenetére


Monya78
veterán

Igény nincs nagy, bár 2k-s monitort használok, eddig egy éven keresztül egy Ati 5570-es kártyával szenvedtem, van egy kis különbség a két kártya között :DDD

[link]

Amivel napi szinten játszok az egy nyolc éves játék a DSO, ezután azért kipróbálok, néhány újdonságot.

Pár évnél arra gondolok, hogy nehogy elhalálozzon a kártya addig. :B

[ Szerkesztve ]

(#42065) Gabady válasza Monya78 (#42064) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nálam is hasonló fejlődés volt.... Ati 4570 mobility, aztán prociba integrált HD4600, aztán pedig GTX 970. :DDD

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#42066) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!

Nem régen sikerült beszereznem egy MSI GTX 970 Kártyát
De valamiért amit nem értek rá van HDMI-n keresztül csatlakoztatva egy LG Tv
És DP-n keresztül egy Dell monitor
A Dell monitor az elsődleges de mégis nem tudom miért az LG Tv-n listázza a hardvereket Bootolásnál aztán amikor be kell logolni le dob a Dell monitorra.
Mit kellene beállítanom hogy a Dell monitoron történjen ez?
Előre is köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#42067) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok, érdeklődnék hogy a konfigomhoz ami a következő egy GTX 980 sok lenne, proci és a tápom elbírná?

AMD X4 Phenom II 960T Black Edition, Asrock FX990 Extreme 3, 8GB Corsair Vengeance 1600Mhz, Aerocool X-strike, XFX 450W Pro.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42068) Toby888 válasza Gaboman (#42067) üzenetére


Toby888
senior tag

a 980 hez ajánlanak többnyire 450-500 wattos tápot, szóval azzal lehet nem is lenne baj,de a procid nem hajtaná ki a 980-at, [link] itt egy youtube videó a te procid meg egy 980 párosítás,40% az átlag gpu kihasználtság, néha felugrik 50 fölé picit, így már szerintem tudsz mérlegelni... ú bocs, ez 965 a tied meg 960T,és a 965 picivel erősebb, szóval a 960T még ennyire sem hajtaná meg a 980-at :/

[ Szerkesztve ]

(#42069) Gaboman válasza Toby888 (#42068) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm a segítségedet! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#42070) Toby888 válasza Gaboman (#42069) üzenetére


Toby888
senior tag

mimcs mit haver,szerintem cserélj cpu-t, és mehet bele a gtx 980, amúgy nekem 970 van, és meglepően elég mindenre high-on néhol meg ultrán is 1080p-ben 50-60 fps-el

(#42071) M3lakH


M3lakH
tag

Sziasztok!

egy Giga 980 G1-el kapcsolatban lenne kérdésem.
Az utóbbi időben (vagy a jelenlegi konfigban) elkezdett erős ciripelő hangot adni a kártya játékok közben. Leginkább "hidegen" csinálja, 1-2 óra játék után már csendesebb. Mi lehet a problémája, kezd elhalni, javítható-e, vagy csak a gyári ciripelése jött elő ezzel a konfiggal, amit esetleg az előző 2 alaplap nem váltott ki?
Nyilván lassan időszerű lenne helyette valami modernebb, de még a teljesítménye kielégítő, második gépben még dolgoztatnám egy-két évig.

Előre is köszi a segítséget!

(#42072) Cs1csó válasza M3lakH (#42071) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg újra lehetne pasztázni, kezdésnek ezt lépném meg.

(#42073) Toby888 válasza M3lakH (#42071) üzenetére


Toby888
senior tag

nálam is van cicergés, de csak 2 játéknál, és akkor is csak akkor amikor a bevezető videó megy, ha elkezd dolgozni a VGA akkor csendben van, nálam ezt VRM teszi, azt szokták mondani azért cicereg mert gyenge tervezés vagy ilyesmi, de használhatod tovább szerintem, főleg ha nem hibázik

(#42074) Alastair' válasza Gaboman (#42069) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én most vettem januárba i3 9100F-et, Giga H310-es lappal, 2x8 giga 2400-es rammal, 70-ből megvan.
Szintén GTX980-al használom, ez már elég neki, mindenhol fullon megy a vga.
450-es Corsaire táppal megy vígan.
2600K-t cseréltem, játékokban az i3 9100f vígan tönkreveri, harmad annyi fogyasztással.
Ne gondolkozz sokat a cserén, mert a ram árak most nagyon lent vannak.

Alister from Hell

(#42075) M3lakH válasza Alastair' (#42074) üzenetére


M3lakH
tag

ugyan ez volt nekem is, 9100F és 980. Utóbbi helyett lett egy 1070, azt is simán kihajtja.

(#42076) pengwin válasza M3lakH (#42071) üzenetére


pengwin
addikt

A ciripelés a tápáramkör "hibája", a működést nem befolyásolja, csak zavaró.

Tudtommal az okozza, hogy a GPU felugrik nagy teljesítményre, de a terhelés mondjuk ezt nem feltétlen indokolja. Ilyen pl. egy átvezető videó, ami nem terheli a kártyát, de a gép akkor is a játék futásaként értékeli.

Nekem érzékeny a hallásom, én a céges HP notim és 22"-es irodai HP monitor tápegységeit is hallom, és utóbbit szintén csak akkor amikor felébred vagy bekapcsolom nap elején.

Üdv, pengwin

(#42077) Toby888 válasza pengwin (#42076) üzenetére


Toby888
senior tag

igazából ugyan ezt irtam le ( : :))

(#42078) pengwin válasza Toby888 (#42077) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom, csak megerősítésnek, megnyugtatásnak szántam, hogy igazából ez egy szépészeti hiba, nem funkcionális. ;)

Esetleg rakj be egy kellemesebb hangú ventillátort a gépbe, aztán nem fogod hallani. ;]

Üdv, pengwin

(#42079) Toby888 válasza pengwin (#42078) üzenetére


Toby888
senior tag

:R

(#42080) Toby888


Toby888
senior tag

ti láttatok már olyat hogy csak 1 venti megy ??44-45 fokos a kártya, és csak a tencent megy, ezelött nem volt ilyen, ma vettem észre [link]

(#42081) pengwin válasza Toby888 (#42080) üzenetére


pengwin
addikt

Ez nem így kéne működjön...
Ventillátor vezérlő vagy ventillátor hiba lehet.

Üdv, pengwin

(#42082) Toby888 válasza pengwin (#42081) üzenetére


Toby888
senior tag

ha megálitom kézzel, akkor nem indul újra ( :

(#42083) pengwin válasza Toby888 (#42082) üzenetére


pengwin
addikt

akkor sem, ha kicsit megpörgeted a megfelelő irányba?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#42084) Toby888 válasza pengwin (#42083) üzenetére


Toby888
senior tag

nem

(#42085) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Hali,

adott egy Gigabyte GeForce GTX 980.
Mostanában játék közben akad. Leesik a gpu teljesítménye 0%-ra. (MSI afterburner-rel monitorozva játék közben) Utána megint megy, egy bizonyos idővel utána újra csinálja. Valaki találkozott már ilyen hibával? Haldoklik a kártya?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#42086) Cs1csó válasza juhasz.p (#42085) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennyiből nem nagyon lehet megmondani mi a hiba amit én tennék:
Kivenném a VGA-át és áttenném egy másik PC-be - ami teljesen jó - majd azon tesztelném oly módon, hogy ha a hiba a kártyával van akkor elő kell jönnie annak.
Esetleg a másik gépből kivett kártyát pedig áttenni a gépedbe és tesztelni (ki tudja lehet a VGA már bezavart valamelyik egyéb hardvernek is)

Ha ezután kiderült hol a hiba irány egy szervíz.

ESETLEG még ezek előtt, egy Windows újratelepítés és csak a legszükségesebbek telepítése után telepíteni a játékot és futtatni ezzel a szoftveres hibákat ki lehet zárni. Tehát ha ekkor előjön a hiba akkor nem szoftveres.

(#42087) Cs1csó válasza juhasz.p (#42085) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha az előbbit meg tudod valósítani, tehát 100%-osan kiderül, hogy a VGA a hibás akkor elég a szervizbe csak azt elvinni nem kell az egész konfigot és ha van a CPU-ban IGP akkor a gép VGA nélkül is használható, vagy ha nincs akkor kölcsön VGA-val.

(#42088) juhasz.p válasza Cs1csó (#42087) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm. Van benne IGP. Egyszer már volt garanciális javításon a kártya, de nem ez volt a hiba jelenség.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#42089) Toby888 válasza juhasz.p (#42085) üzenetére


Toby888
senior tag

igaz nekem 970 van, de sok a hiba lehetőség, elsősorban kevés a táp, vagy felmelegszik a VGA és azért droppolhat,kéne valami stress test, vagy másig gép ahogy csicso82 fórumtás mondta

na meg ha javítva volt, akkor az már nem olyan....

[ Szerkesztve ]

(#42090) taknyí válasza juhasz.p (#42085) üzenetére


taknyí
senior tag

Bármelyik játéknál előjön, vagy egy adott esetén produkálja?

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#42091) juhasz.p válasza Toby888 (#42089) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Megnéztem egy játékon keresztül a fogyasztását. kb. 100 w környékén mozog. Nem melegszik túl. a GPU hőmérséklete nem éri el a 60 fokot.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#42092) juhasz.p válasza taknyí (#42090) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Lehet, hogy csak az azt egy játékot nem szereti?! Eddig nem vettem észre...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#42093) Toby888 válasza juhasz.p (#42091) üzenetére


Toby888
senior tag

kevés az a 100 watt picit, nem ??

(#42094) juhasz.p válasza Toby888 (#42093) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

A GPU-Z annyit ír...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#42095) taknyí válasza juhasz.p (#42092) üzenetére


taknyí
senior tag

Nekem kizarolag a BF5-nel, ha egyeni beallitast hasznaltam adta a 100fps folotti teljesitmenyt, majd varatlanul leesett akar 10fps-re is es onnan nam allt kesobb sem helyre, hiaba kezdtem uj palyat, uj szervert, ki kellett teljesen lepni. Amiota low, middle, high, ultra elore beallitott ertekeket hasznalok egyszer se jott elo a problema. Nem jottem ra miert csinalja, ja es nem szerver fuggo volt barhol elojott....

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#42096) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, egy Gigabyte GV-N970IXOC videokártyám van, és mostanában azt a hibát produkálja, hogy terhelés alatt random színes képernyővel "kifagy". Ez azt jelenti, hogy van amikor full fekete képernyőt dob, van amikor a teljesen fehér a kép, de volt már sárga, zöld, világoskék stb. (Még azért nem lőtte el az összes színt az rgb színskálán ;) )
A fagyás azért is fura, mert amikor fekete képernyő jelenig meg, néha kiírja a monitor, hogy no signal, illetve nem az egész gép fagy le, mert játékok alatt a hangot pl. hallom közben is. Játékok illetve benchmarkok alatt is előjön ez a hiba, benchmarkoknál pl. a Passmark féle performance test 3d direcx12 tesztjét futtatva kb. 5 másodperc után lehal a kép, de van amikor végigfut rendesen a teszt, illetve az unigine meg a 3d mark is normálisan lemegy hiba nélkül. Ilyenkor kb. 2-3 napig játék közben sem jön elő. Aztán van olyan, mint most, hogy elindítok valamit (játék vagy benchmark, mindegy) és vagy rögtön, vagy pár perc/óra múlva megint jelentkezik a dolog. Ez VGA hiba lehet? Valami megoldást tudtok rá esetleg?
Amivel eddig próbálkoztam:
- windows clean telepítés, csak nvidia driverrel és benchmarkokkal: itt is azonnal jelentkezett a hiba
- windows clean telepítés másik ssd-re: hiba fenn áll
- alaplap BIOS update: hiba nem szűnt meg

A konfigom:
Asrock AB350M-Pro4; Ryzen 5 1600
2x8GB DDR4 Corsair cmk16gx4m2b3000c15 memória
SP512GBP34A80M28 SSD
2TB Toshiba DT01ACA200 HDD
Gigabyte GV-N970IXOC 4GB VGA
EVGA 500B tápegység

(#42097) Cs1csó válasza Fjoe (#42096) üzenetére


Cs1csó
félisten

Haldoklik a VGA, ha olcsón meg tudod oldani esetetleg egy BGA-zás segíthet, de csak ha barátilag vagy hasonló egy normál 2-3 ventis Asus, vagy MSI 970-es sem ér sokat, talán 30-35k, de ez a Giga 1 ventis talán 25k-át, egy BGA-zás sincs ingyen.
Röviden: Lehet nem éri meg a javíttatását.

(#42098) pengwin válasza Fjoe (#42096) üzenetére


pengwin
addikt

Ilyet néha nálam is csinált a kártya nagyon magas terhelésen ( pl. sokezres csata 1440p Total Warhammer II-ben).

Vedd lejjebb az órajelet, lehet az segít ideig-óráig, de szerintem kezdj el búcsúzkodni.
Nálam is az OC volt a baja, nem volt már teljesen stabil azon az órajelen.

Üdv, pengwin

(#42099) Fjoe válasza Cs1csó (#42097) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi a választ, sajnos én is erre gyanakodtam, de kellett a megerősítés, hogy tényleg a vga döglődik. BGA-zni, ahogy írtad, szerintem sincs sok értelme, amúgy ez is pont jókor kezdi bemondani az unalmast :) Szóval akkor ebből kb papírnehezék vagy dísz lesz :D
Azt nem tudom, hogy mi legyen helyette, ami talán beleférne még árban az 1650 super.

(#42100) Fjoe válasza pengwin (#42098) üzenetére


Fjoe
tag

Azért akkora csatákat mostanában nem látott a vgam. A legalapabb játék, aminél előjött az a Call of Duty 2!!! single player, rögtön az első mission betöltése után :) Az órajelekkel lehet megpróbálkozom, hátha pár napot még kibír, amíg megjön a fizu.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.