Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50895) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! alaplap és CPU csere, Mit rontottam el?

ASRock B660M Steel Legend és intel i3-12100-ra akartam cserélni a konfigurációt.
Előtte MSI alaplap és i3-6100 volt, illetve van. Nincs videokártyám. A Windows 10 Home Edition 64 bit magyar. A C partíció 1 darab SSD-n (Crucial 500GB vagy pontosabban CT500MX500SSD1), az egész SSD-n csak C partíció van. A D partíció most 3 darab HDD, Windows-os RAID1, vagy ahogy a Windows hívja “Tárolóhelyek”.
RAM:
Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB) DDR4
32GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x16GB)

ASRockra feltettem az i3-12100-at és az intel ventilátort/CPU hűtőt. (A hűtő az i3-12100 dobozában volt. Nekem a ventilátor nem akart az alaplapra rögzülni és többször vissza kellett csavarni csavarhúzóval és visszahúzni a tüskéket). Az alaplapot betettem a házba, az alaplapra nem csatlakoztattam a HDD-k SATA kábelét. Az alaplapra 2 darab SATA kábelt csatlakoztattam, az SSD-t (C partíció) és a DVD lejátszót (hogy az alaplap CD-jét betöltsem).

Bekapcsoláskor a BIOS töltődött be. 1 darab bootolhatót talált a BIOS, a DVD lejátszót (benne a CD de a BIOS-ba kötöttem ki mindig). Látta az SATA eszközök között az SSD-t de nem látszott azon a listán amin azok az eszközök vannak amikről bootolni lehet.
Ha nem volt az alaplapra dugva a DVD lejátszó SATA kábele akkor se lehetett az SSD-ről bootolni, de a SATA eszközök között ott volt az SSD.
Kivettem az alaplap ROM-jának (azt hiszem CR2032) gombelemét 20 percre majd visszatettem. A BIOS-ban a dátumot és időt újra beállítottam. (BTW az alaplap úgy érkezett, hogy a dátum jó volt az óra és perc nem volt pontos. Úgy értem a perc is kb. fél órát eltért, szóval nem másik időzónára volt állítva).
Az SSD SATA kábelét másik csatlakozóba dugtam az alaplapon (az alaplapon a SATA csatlakozók 4 darab ASMedia és 2 darab intel ha jól emlékszem). Cseréltem a SATA kábelt.
A RAM-ok mind megvoltak és mind ugyanazon a 2xxx (pontosan nem emlékszem) MHz-en mentek. (Csalódás, hogy az ASRock a RAM slot-oknak csak az egyik oldalára tett RAM kitoló kart. Alig bírtam kiszedni a RAM-okat. Az MSI mindkét oldalra tett kitoló karokat.)

Amit még nem próbáltam. BIOS Instant Flash, vagy BIOS Flashback. Elfelejtettem felírni, a BIOS melyik verziója volt az alaplapon. Nyilván nem a legújabb lehetett. Az ASRock oldalán 11 darab BIOS verzió van 2021-től 2024 január 15-ig.

Vissza kellett tenni a régi alaplapot, mert kell a gép. Nélküle ezt a kommentet se tudtam volna elküldeni. Igaz, hogy sok éve raktam össze a régi alaplapot, CPU-t, CPU hűtőt, de biztos vagyok, nem volt problémás. A tegnapom erre az új konfigurációra ment rá és csak annyit értem el, a hűtő most rajta van az i3-12100-on.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.