Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) #97544192 válasza sniper elite (#7399) üzenetére


#97544192
törölt tag

Pedig már úgy vártam. :O

(#7402) FoBCRaistlin válasza milbo (#7381) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ez milyen dúrva :Y

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#7403) HSM


HSM
félisten

Rámentem most mégegyszer erre a fogyasztásos-dologra....
I7 920 4Ghz-en (21*191-en), 1,33V (Prime LOAD), 3247Mhz QPI, 1,335V QPI/VTT, 1528Mhz, CL7 RAM 1,64V-on, minden más fesz alapon.
VGA: Ati 4890, 930Mhz, 1,375V GPU, 4400Mhz RAM.
Terhelve: 7 szálon (CPU1-7-ig) Prime95 64bit large FFT, + Furmark 1.65 (etqw.exe, hogy maxon tekerjen) magas prioritáson, a 0. CPU-ra küldve.
Az eredmény: max 590W a konnketorból, ami legfeljebb 500W leadott teljesítmény a táp részéről. Kép: [link]
Semmilyenmódon nem sikerült efölé menni, pedig ezek már szvsz eléggé alaposan húzott értékek....

Alapbeállításokon, + HT OFF, VGA alapon, 850/3900Mhz, 1,312V Max 375W konnektorból, ami max 320W leadott teljesítmény. 3 szál prime + furmark. [link]
Ugyanezen a beállításon 3Dmark Vantage max 250W konnektorból.
GTA4 max 280W konnektorból.
A konklúziók levonását rátok bízom. ;)

Az aktuális konfigom, amin mértem: Gigabyte EX58-UD5 @ BIOS F7 || Intel Core I7 920 C0 || CoolerMaster Hyper 212 || 3*2GB OCZ Platinum DDR3-1600 CL7 || Asus Radeon HD 4890 || Creative SoundBlaster X-fi ExtremeMusic (SB0460) || Seagate ST3250410AS (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) + Seagate 7200.11 500GB OEM || Corsair HX620 || CoolerMaster Centurion 590 || NEC DVD-RW AD-7203S (sata) || Logitech Internet 350 || Logitech G9 || összesen 6db 12cm-s venti kb. 10-11V-on, 1200RPM körül.

[ Szerkesztve ]

(#7404) bim válasza HSM (#7403) üzenetére


bim
veterán

Szeretjük ha sokat eszik a gépünk...egy kicsit.. ;] :DDD

(#7405) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali nem tudja valaki hogy meddig lehet még kapni 920-as procit?
Mert úgy nézz ki hogy csak a következő hónapban lesz meg rá a keretem és hát nem akarok 950-est venni kétszer ennyiért ;] Viszont Corei5-öt sem.
A Corei5 az valamikor szeptemberben debütál nem legalábbis azt híresztelik akkor talán addig még forgalmazzák a 920-ast is :F

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7406) qfm válasza Cyberpunk (#7405) üzenetére


qfm
senior tag

Én is ezt találgattam egy ideig hogy meddig lesz, de én úgy gondoltam hogy ha helyet akar csinálni akkor lehet már hamarabb kivonja, főleg hogy már itt a 950is, ami a legkisebb lesz. Inkább lerendeltem most amég biztos van, még így is hogy a memóriám és vga-m nincs meg még. :))

(#7407) bim


bim
veterán

Nem egy atomtuning a procim de azért a négyegy megvan nekem is. :DD
21x196 P95 FFT 2h 1,344v load

(#7408) HUN]Repa


HUN]Repa
aktív tag

Most váltanák I7-re és nem tudom melyik lapot válasszam alá 2k a különbség a kettő között. a két versenyző , ASUS Rampage II GENE , és Gigabyte X58-UD5 szerintetek melyik a jobb ?? érveket pls , még 3óra és le kell adnom a rendelést :S :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7409) #97544192 válasza HUN]Repa (#7408) üzenetére


#97544192
törölt tag

Asus Rampage II Gene. mATX, de nagyon erős... Egyetlen hátrány, hogy az NB melegszik, de odateszel egy ventit és kész.
Válaszd az Asus-t... Nekem Gigabyte-om van, de ezentúl mindenkinek Asus-t ajánlok, az tuti...

(#7410) HUN]Repa válasza #97544192 (#7409) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Nagyon szépen kösznöm ! Most nekem is Giga lapom van (ma790xt-ud4) de nagyon nem vagyok vele megelégedve ,pedig régen esküdtem rájuk ! Akkor eddig 1-0 Asus - Giga ,,

plspls jöhet még minden érv ! :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7411) tome.jr


tome.jr
addikt

[link]

Ez volt az eredeti problémám, erre javasoltátok, hogy szerezzek egy C0-ás procit. Ez meg is történt, de így se nagyon akaródzott elindulni a lap, végül nagynehezen kb 20-ik nekifutásra eljutottam a BIOS-ig, megvolt a frissítés, aztán be is boot-olt de csak 1 db rammal volt hajlandó elindulni. Egyesével végigpróbáltam a slotokat kétszer is végül az utolsó slotban indult el.

Utána kikapcsoltam, majd újra akartam indítani de ugyanabban a slotban másodjára nem indult, megint újrapróbáltam az összeset aztán a második slot tetszett neki és úgy indult el.

Ezután kikapcsoltam és azóta akármelyik slotba teszem a ramot nem csinál semmit. :O :W

Van valami ötlet?

Ez lap hiba lesz vagy esetleg a ram nem jó hozzá? Kellene valamit állítanom a BIOS-ban a memory résznél?

(#7412) AirBooms válasza HUN]Repa (#7410) üzenetére


AirBooms
addikt

Én most tervezek X58-at venni, de én is a Gene-re vagyok ráállva! Még teccik is benne, hogy olyan pici. Én eddig a melegedésről nem hallottam...

(#7413) Lauda válasza AirBooms (#7412) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig csak arrol hallani... :DDD

(#7414) HUN]Repa válasza AirBooms (#7412) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

na eddig 2:0 Asus-nak , 5.-öt szeretnék megvárni ,utána megy a kosárba a cucc :) !

:C :C

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7415) AirBooms válasza Lauda (#7413) üzenetére


AirBooms
addikt

Na, akkor mesélhetnélm róla! :R Mi, leendő vásárlók minden új infóra kíváncsiak vagyunk! :K

Mod: a melegedés esetleg összefüggésben van a méretével? :F

[ Szerkesztve ]

(#7416) HUN]Repa válasza AirBooms (#7415) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Jaja ez jó kérdés ! Ha valaki tud valami érdememleges infoval szolgálni ne tartsa vissza !! :C

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7417) Lauda válasza AirBooms (#7415) üzenetére


Lauda
félisten

Majd mesel rola, akinek ez van. Allitolag az eszaki hid melegszik piszkosul, ajanlott az ujrapasztazasa beroffentes elott.

(#7418) AirBooms válasza Lauda (#7417) üzenetére


AirBooms
addikt

Az újrapasztázás evidens minden alaplapnál. :K
Utána már nem melexik? :F

(#7419) HUN]Repa válasza AirBooms (#7418) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Az a baj akkor meg kockáztatod a garit :S , én inkább arra lennék kiváncsi ,hogy kicsi az nem okoz gondot ,szerelés ,meg ilyenek közben !

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7420) AirBooms válasza HUN]Repa (#7419) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem hinném, hogy emiatt elmenne a gari egy ilyen lapnál. Az X48-as Rampage Extreme eleve kétféle (az egyik vízes blokk) NB hűtővel és FET-hűtővel rendelkezik. Tetszés szerint lehet őket cserélgetni, ami ugyanaz, mint egy újrapasztázás.

(#7421) HUN]Repa válasza AirBooms (#7420) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Őké ebben ,igazad van ! De melyik a stabillabb alaplap ,mondjuk ha én nem akarok tuningolni nagyon ,akkor is a GENE a jobb ,vagy akkor már a jobban felszerelt Giga - X58-UD5 ?? :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7422) AirBooms válasza HUN]Repa (#7421) üzenetére


AirBooms
addikt

A Gene szerintem tipikus tuninglap, tuningosok a célcsoportja szvsz. Gigám meg sosem volt, valahogy nem az én stílusom, világom.

(#7423) Lauda válasza AirBooms (#7418) üzenetére


Lauda
félisten

A deluxet se pasztaztam es 4 gigan primolva se megy 35 fok fole. :)

(#7424) #97544192


#97544192
törölt tag

GENE a jobb, és ha újra is pasztázod, meg még rádobsz egy kis hűtést, akkor nem fog melegedni... Nem az egész lap melegedik, csak az északi híd! De az eléggé..
Jah, és Gigabyte lapról nem mondhatom el azt hogy 4 GHz Prime-n se megy 35 fok felé, mert alapból több. :DDD
Szóval Asus Rampage II GENE-t kell választanod, ha meg az UD5-öt választod, akkor sem jársz rosszul... De jobb az Asus, ennyi. :K

(#7425) HUN]Repa


HUN]Repa
aktív tag

na 3:0 eddig , már csak két jó érv kell !! :)

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7426) AirBooms válasza Lauda (#7423) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkor milyen hőfokaid lennének,ha átpasztáztad volna... ;]

(#7427) Zájec válasza HUN]Repa (#7425) üzenetére


Zájec
veterán

vegyél GENE-t az újabb és sokkal jobb... most ez a divat... :D
ezt kell reklámozni.. legyen 4:0

nekem Giga van , teljesen elég , de szokás szerint keveslem, és ezért hibásnak okolom ,,, gonosz vagyok ... ;]
"ez fos megál 210BCLK-nál normál feszekkel.." még ilyet.. :U

(#7428) HUN]Repa válasza Zájec (#7427) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

na igen ,ebbe igazad van ,de én nem a divatot akarom követni ,hanem egy jó lap kéne ,a GENE tényleg jobb választásnak tünik ,dehát az matx :D

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7429) tome.jr


tome.jr
addikt

A Gene hájp mellett valaki mondjon már valami használhatót a 7411-re.

Hogy Henky82-öt idézzem: hol kezdjem, hova kattintsak? :D

(#7430) Zájec válasza HUN]Repa (#7428) üzenetére


Zájec
veterán

egy kicsit zsúfolt a GENE, a proci foglalat és a pcie slot elég küzel van egymáshoz..
meg aztmondják , jobban melegszik mint a többi lap... azért is mert matx-s...

amenyivel meg "jobbank" mondják , az csak extrémebb tuningnál jelentkezik...
a procid u.úgy fog menni benne mint a többi lapban... nem kevesebb vagy több fesszel... tahát kb 4.2 felett kezd jelentösége lenni a "jobb" lapnak...
vagy én nem feszeltem szét valamit eddig és ezért nem jutotttam tovább.. :D

(#7431) HUN]Repa válasza Zájec (#7430) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

most valahogy én meg elbizonytalanodtam ,lehet inkább a Giga lesz a jó választás ,tuning engem nem érdekel , de a 4870-esem igy is termeli a hőt ,nem akarok még egy "radiátort" a gépbe ! :(

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7432) AirBooms válasza HUN]Repa (#7431) üzenetére


AirBooms
addikt

Én is írtam, a Gene tuninglap, tuningosoknak! :K :B

(#7433) HUN]Repa válasza AirBooms (#7432) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Akkor a végső konkluzió , ha nem kell a tuning ,akkor a giga az jobb? stabillabb... ?? ezt attól kérdezem inkább akinek van ud5-e ! :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7434) Zájec válasza HUN]Repa (#7431) üzenetére


Zájec
veterán

a gigába is van tuning :) ... 210BCLK-ig tök lazán elmegy, az meg már 4.4ghz...
kell ennél több van mégnagyobb tunig ? (#7433)

most nemtudom mi van a GENE-vel.. valakinek megy , de egy jópár nemindul ahogy olvasom... kicsit szenvedös kezdet... :U

mod : ezt ma csináltam léghütéssel, szobában.. napközben.. ::

[ Szerkesztve ]

(#7435) qfm válasza HUN]Repa (#7433) üzenetére


qfm
senior tag

Nézd meg a szolgáltatás kínálatot, ha jobban tetszik a giga, vedd azt. Mind a kettő stabil ha jól beállítják, a gene modernebb, de ha alapon használod, akkor lehet hogy attól a plusz 1-1 bővítőhelytől lesz jobb neked az ud5. Nézd meg melyikben van több olyan dolog amit te használsz, vagy használhatsz, és azt vedd. Mind a kettő jó választás, rosszul semmiképp nem jársz

(#7436) HUN]Repa válasza qfm (#7435) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek ilyen hozzászólást vártam ,akkor marad az ud5 az mindenképpen több szolgáltatását használnám ki . Köszönöm mégegyszer aki segített és hozzászólt . :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#7437) tlac válasza HUN]Repa (#7436) üzenetére


tlac
nagyúr

az ud5-ön van egy rakás felesleges chip, amiknek valószínűleg sosem fogod hasznát venni, így csak fűtenek azok is
én ud4p-t vennék

(#7438) bim válasza HUN]Repa (#7433) üzenetére


bim
veterán

Fentebb linkeltem én eddig mit értem el tuningban az UD5-el.. És mondjuk ha ránézel ImI87 laza 4,2-es eredményére akkor rájössz hogy tuningban nem sz@r a Giga. Persze én is az Asust fogom javasolni hogy több maradjon nekünk. A Gene-nek a több tuningpotenciálját csak akkor tudod kihasználni ha olyan procid is van hozzá. Amúgy Zájec is linkelt nagyon szép tuningeredményeket. Szerinted mennyivel lehet hátrányban Ő az Asussal szemben?
Szóval 5-0. Irány a webáruház.. :P ;]

(#7439) Lauda válasza Zájec (#7434) üzenetére


Lauda
félisten

Egy primeot nem akarsz inditani? Lehet kulonvalna a prociszendvics a laptol..... :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#7440) mpierre


mpierre
veterán

Lehetséges, hogy a nálam lévő D0-nak 1,252V az alapfesze? Eddig a ramok simán mennek 1333-at 8-8-8-20-ban (mezei Kingmax á La Serito).
Az idle 45-50°C maghőmérséklet nem sok?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7441) Zájec válasza Lauda (#7439) üzenetére


Zájec
veterán

ááá , birja ez, nem olyan fából faragták ezeket a procikat...
amúgyis csak 1.40v-t kapott, az még böven belefér az INTEL által meghatározott 1.55v -s max Vcore-ba... :)

prájmot ? minek? inkább mással pörgetem a villanyórát... :D

(#7442) AirBooms válasza Zájec (#7441) üzenetére


AirBooms
addikt

Tényleg, mennyi a biztonságosan 24/7-re adható fesz az i7 prociknak? :F
(leendő i7 júzer kérdezi ezt, aki még nem ismeri a dörgést! :B )

(#7443) Lauda válasza Zájec (#7441) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is a proci, inkabb a lap lehet ott mar gyengusz. :D

Prime minek? Hat ezert:

:Y :C

(#7444) Zájec válasza AirBooms (#7442) üzenetére


Zájec
veterán

nem fogod elhinni , de az INTEL doksiban 1.55v van meghatározva maximális Vcore-nak...

inkább egy másik fesszel állunk hadilábon , ez pedig a QPI/VTT fesz , amit az INTEL max. 1.35v-ban határozott meg...
most ez kb. 3400 körül Uncore-hoz elegendö, ami azt jelenti hogy 1700mhz-es memósebességhez elegendö... (kb.)

Lauda :: na ezért nem prájmolok, a szegény villanyórámra gondolok :D
kuvvaa jóóó az a lángoló kép.. :Y :D
inkabb a lap lehet ott mar gyengusz.
vagy én nem adok extreme feszeket neki... mert onnantól már csak úgy megy, bármelyik lapban... feszeleve még a többi dolog.... ;] :)

[ Szerkesztve ]

(#7445) AirBooms válasza Zájec (#7444) üzenetére


AirBooms
addikt

Lúzer kérdés II.:Vagyis i7-nél nem a proci sebessége határozza meg a ramsebességet? Vagy hogy van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#7446) Lauda válasza Zájec (#7444) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a mi lapjainknak adhatsz akarmennyit, akkor se fog menni, max kikopi a lelket a proci. :D

AirBooms: De az, bclk es vannak szorzok.

OFF: Nezzetek meg ezt a "szgephazat": [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7447) AirBooms válasza Lauda (#7446) üzenetére


AirBooms
addikt

Ok, asszem, ezt csak akkor fogom vágni, ha lesz végre egy ilyen cuccom, és ott lesz előttem... :B :R

Amúgy van arra valami nem gányolós (tehát lehetőleg gyári) megoldás, hogy s775-ös hűtőt fel lehessen rakni 1366-os lapra??? :F
(Nem PT6-ra gondolok, mert ugye ott meg vannak a 775-ös lyukak is)

(#7448) HSM válasza AirBooms (#7447) üzenetére


HSM
félisten

Itt van a lényeg: [link]
Meg Zájec linkelt anno egy jó képet, hogy a BCLK-hoz képest lehet mindent belőni, szorzókkal. A ramsebesség pedig nagyban függ az uncore sebességétől, amit viszont korlátoz a QPI/VTT fesz maximális ajánlása.
Meg anno linkeltem egy jó kis guide-ot xs-ről is a szorzókról, és az I7 ilyentéri nem nyilvánvaló korlátairól.

[ Szerkesztve ]

(#7449) AirBooms válasza HSM (#7448) üzenetére


AirBooms
addikt

Bocs, ezt a linket nem tudom megnyitni (letölteni). :U
Esetleg a Zájec félét is belinkelné újra vki?
:R :R

szerk: Meg anno linkeltem egy jó kis guide-ot xs-ről is a szorzókról, és az I7 ilyentéri nem nyilvánvaló korlátairól.

Hogy keressek ezekre rá??? :U :R

[ Szerkesztve ]

(#7450) Zájec válasza AirBooms (#7449) üzenetére


Zájec
veterán

parancsolj..::X58 Guide :)

sajna, rohanok dolgozni, éjjel jövök... jó csevejt neketek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.