Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49101) Csorosz válasza ricsi99 (#49099) üzenetére


Csorosz
aktív tag

MBR-re kattintottam
Illetve rufusban Bios (Uefi-CSM) ha jól emlékszem.
Azt pipáltam.
Ez nem jó?
Basszus, többet kell aludnom....
Ha itt banyekoltam el, az nagyon égő.... :))

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49102) 477il4 válasza Csorosz (#49097) üzenetére


477il4
tag

850w corsair HX a táp, nem hiszem h gyenge lett volna...
úgy látom rejtély marad...

a win telepítéshez nekem a: MediaCreationTool22H2 vált be...
kis ideje nekem is rakoncátlankodik a rufus...

(#49103) ricsi99 válasza Csorosz (#49101) üzenetére


ricsi99
addikt

Meggyógyult vagy fennáll még a probléma?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49104) Csorosz válasza ricsi99 (#49059) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Nekem pci-e x2 sata vezérlőmvan, ott szépen működik a sata sebesség, ahogyan egy modern lapon elvárható. 400-500 mb/s.
Mivel nemtudtam cloverrel megoldani a bootot nvme-ről, mérgemben vettem két 500gb-os SSD-t és bekötöttem raid o-ba, picivel gyorsabb mint a sata3.
még nem adtam fel az Nvme bootot, de nincs időm kisérletezni sajnos.
Ha van valakinek működő megoldása step-by-step clooverre, vagy bárni más stickes bootra, azt meleg szívvel várom. :DDD

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49105) Csorosz válasza ricsi99 (#49103) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Igen, meglett!
Halmozottan hátrányos helyzetű voltam. :DD
Rufusban minden opciót unchekelni kell!
Illetve az a pendrive, amit leggyakrabban használtam installra, dögledezik.
Tegnap vettem egy újat, megformáztam (rufusoztam) normálisan, és voila.

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49106) ricsi99 válasza Csorosz (#49104) üzenetére


ricsi99
addikt

Lentebb ott a megoldás.
Én ugy használom ,nem 100-as de működik.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49107) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Most raktam össze egy (nekem) új gépet.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49108) jokeph válasza Csorosz (#49107) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C

CPU-Z-vel való mérést nem találom hirtelen, a single-core 400 körül van 4,4 GHZ-en.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49109) Remus389 válasza 477il4 (#49090) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem p6t delux v2 ben el sem akart indulni a 3090...
Mit csinaltam rosszul?
2011 ben volt csak hajlandó képet adni, arra tippeltem h valami uefi dolog lehet a háttérben, de ezek szerint valami bios beállítás?

Szia, ez a rövid kis videó és az alatta lévő kommentek hasznosak lehetnek neked: [link]

Szerintem lehet mókolni, csak nem érdemes, mivel nem teljesen 100%-os megoldás, ahogy a videóban is mondja, illetve ilyen drága és erős kártyát már tényleg visszafog az x58 és az öreg hathengeres. Egy 3090 videókártya alá érdemesebb már egy korszerűbb Ryzen rendszert tenni és akkor gyorsabban futnak a játékok is.

Én inkább azt mondom, ilyen régi X58-as géphez érdemes olyan (öregebb) videókártyát választani, ami még elég erős, de nincs ilyen kompatibilitási probléma. További előny hogy olcsóbb megoldás és nem marad a videókártyában annyi kihasználatlan tartalék, mint egy x58 + 3090 párosításból.

Nvidiából a legerősebb amivel gond nélkül működik az a 1080ti (ár/értékben sokkal jobb az 1080 vagy 1070), ami azért elég jó még mindig, AMD Radeon-ból pedig a Vega VII, de ár/értékben sokkal jobb a Vega64 illetve Vega56.

Nekem Vega64 van most benne, az még talán belefér szerintem, de 3090-esem ha lenne, újítanám azt is ami alatta van.

A GTX 1080 illetve Vega64 és az akörüli teljesítményű kártyák a legtöbb játékot tudják futtatni maximális részletességgel full HD felbontásban, tehát lehet még napi használatban is egy x58-as, ahogy nálam is van.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49110) Remus389 válasza Remus389 (#49109) üzenetére


Remus389
veterán

Úgy tűnik a Radeon VII a legerősebb amivel még mókolás nélkül működik az X58, lehet majd arra upgrade-elek, csak amikor vettem a Vega 64-est, akkor még kb tripla áron volt 55 ezer (Vega64) vs 150-180 ezer (Vega VII), most már lejjebb ment a Vega VII az aprókban, de még nem érdemes cserélni.

Kérdés hogy mennyire hajtja ki, de legalább mókolni, ügyeskedni nem kell.
Bár lehet addigra nagyon jó áron lesznek a 1080Ti-ok hogy érdemesebb lesz arra váltani inkább.

Aztán persze előbb-utóbb le kell majd cserélni az X58-ast is, semmi sem tart örökké, csak kedvelem ezt a gépet, olyan jól szolgált. Vagy áttérek Linux-ra ha kifut a Win10 support. :D

forrás: [link]

Érdemes megnézni 1440-ben és 4K-ban is, ott látszik valójában a fejlődés. Full HD-ban nincs olyan orbitális különbség, mert a processorok fogják vissza a videókártyákat.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49111) Csorosz válasza Remus389 (#49110) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Nekem abszolút plug and play volt a dolog 3090-el.
Semmit nem kellett mókolnom.
Mondjuk csak azért került bele a gépbe, mert fun.
Az nem volt fun, mikor átállt az eth...
Így 2 darab is csak a polcon várta, hogy működjön valahol. :) (a másik még mindig pihen, mert a skacok itthon bőven elvannak 2060-al meg rx6700xt-vel, a konyhába meg elég az A10-5800k integláltja is.
Amúgy szerintem a 2x-ös sáv ellenére így is szépen teljesít, illetve oculus alatt project cars 2 kifullozot felbontással teljesen fluid. Így hatalmas élmény a játék!
+ nem nagyon van lemaradva 3d markban sem más rendszerekhez képest. (bár ezt nemtüzetesen vizsgáltam, de meg fogom tenni a jövőben 3dmark összehasonlításokkal)
Ez a legjobb eredményem, egy win install utáni állapot, mikor még nem telepítettem vga drivert, azt hagytam, amit a win automatikusan lehúzott a netről:

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49112) Remus389 válasza Csorosz (#49111) üzenetére


Remus389
veterán

Lehet neked szerencséd volt és elindult gond nélkül, akinek válaszoltam neki nem ment egészen úgy.

Kicsit olyan mint egy Ladába belrakni egy 300 lóerős motort, nem igazán belevaló, attól még biztos jól működik, de a videókártya nem éri el a maximum teljesítményét egy x58-asban, bár bizonyos játékokban, ahol a processzor teljesítménye kevésbé fontos, megközelítheti az optimálist. Más játékokban viszont csúnyán lemaradhat.

Énszerintem a X58-as gépemben jól mutatna egy Vega VII, én lehet 1-2 év múlva arra cserélem le a Vega64-est, túl nagy árkülönbség szerintem nem lesz és egy kis extra teljesítmény is lesz.

De a 1080Ti sem elvetendő a Linux miatt.

Nem vagyok már amúgy nagy gémer, de azért hébe-hóba befigyel egy-egy game, jó érzés nekem ha van egy kis lóerőm (kicsit régebbi) játékokhoz is.

Bár kiváncsi vagyok a legújabbakra is, ahhoz viszont jóval többet kell költeni. Itt egy jó csatorna ahol a legújabb játékokat mutatják be: [link]

Elleszek pár hónapig a Mass Effect Andromeda-val, azért vettem a Vega64-est, ahhoz elég erős. Meg a 2022-es COD-ot is kipróbálnám, ahhoz is kellett a Vega64 ahogy olvasgattam.

Nemrég a Mirrors Edge Catalyst-et vittem végig illetve régebbi COD-okat, ahhoz még jó volt a korábbi RX 570 is, de a Mass Effect Andromedához már kevés.

Talán a Witcher 3 is befigyelhet, ahhoz is jó a Vega64, de az RX570 már kevés.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49113) Remus389 válasza Remus389 (#49112) üzenetére


Remus389
veterán

Bár lehet a Radeon VII se problémamentes az X58-cal

Thanks for the info, but I literally just installed my new Vega 64 on liquid and just ran some games and great results with stock clocks. AMD just need to get their stuff together. I couldn't get the Radeon VII to work.....it would POST, but never "Boot"..it just got "stuck" on a black screen and actually killed my MBR so I had to restore my OS. Luckily I had a recent one so I didn't really lose a lot of anything.

[link] [link]

Akkor marad az 1080Ti mint legjobb az X58-ba

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49114) ricsi99


ricsi99
addikt

Ne ragozzátok túl.
Vga bios /vbios/ tól függ... ha megirták a hagyományos bios/legacy/mbr módhoz akkor megy ,ha csak uefi-hez akkor meg nem.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49115) jokeph válasza ricsi99 (#49114) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49116) Csorosz válasza Remus389 (#49112) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Igen.
Igazad van.
Én is gondolkodtam, hogy kiveszem alóla a lapot van itthon 11. genes intel lapom kettő is. Polcon.
De annyira sokat melóztam a vízhűtéssel, és olyan jó érzés látni, ahogy ez az öreg vas a belét is kihajtja, hogy egyszerűen nincs szivem lecserélni. :DDD
Sőt most vettem itt ph-n még egy p6t deluxot, igy megint elbasztam az életemből egy napot a mókázásra, mert naná hogy gépet csináltam a tartalék lapból is.
(Hogy minek, azt nem tudom, de jól esett. :) )
Meg ahogy te is mondtad, én sem vagyok nagy gémer. Pár játék elfut néha, hogy leengedjem a fáradt gőzt.
Modern játékok nem fognak meg. De vicces, ahogy Forza 5 wqhd-n beállítja magát fullra, mert megvan bőven a 80fps. :)
Battlefield 3-4, Fortnite, Csgo, beamNG
Egyik sem gyorsulna számottevöen újabb gépen.
Ha jönne egy új Half Life.... de erre várhatunk az örökkévalóságig. :N

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49117) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Amúgy nemrég bevállaltam egy 'sima', nem PCIE Plextor M8pe(g) m.2 SSD-t, hátha az is tud boot-olni a PCIE társaihoz hasonlóan egy adapterben és működik!
Ha valaki bele fut ilyenbe akkor bátran ajánlom. Win10 is simán felment rá.

Ír-olvas 1700-1500MB/s körül.

[ Szerkesztve ]

(#49118) Csorosz válasza Czmorek (#49117) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Na ez bombahír!
Ezt hogyan kell elképzelni?
Beraktad egy nvme foglalatba, ahol felismerte pci-e buszon keresztül a meghajtót, látta a bios mint ide ssd-t?
Update, megnéztem, Marvell 88SS1093 controller van benne, így már értem!

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49119) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Körbenéztem, sajnos a kontroller nem garancia a működésre.
Ugyanis van ilyen kontrolleres WD Black-em idehaza, és az nem megy.
Milyen típusú az adaptered? Milyen lapban, melyik slotban próbáltad?
Más: :)
RTX3090 & Xeon5750 vs The word

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49120) Czmorek válasza Csorosz (#49118) üzenetére


Czmorek
aktív tag

A régebbi Plextor M.2-nél mintha lenne BIOS, így látja és kiválasztható lesz.
M9-es szériánál már ez nincs meg sajnos.
Itt egy Core2Q gépemnél is erről ment és láthatod a videóban ,hogy felugrik egy Plextor logós 'bios'.
https://youtu.be/b1IGsu8nnq0

Régen azt hittem, hogy ez az adapter kártya 'tulajdonsága', de nem. Hiába raktam rá másik SSD-t, pl. samsung-ot. Nem jött elő ez a képernyő és nem is lehetett kiválasztani boot-ra.
Majd ráraktam a Plextor SSD-t másik adapterkártyára és újra jött a menü... és boot-ol is.

[ Szerkesztve ]

(#49121) Czmorek válasza Czmorek (#49120) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Majd beújítok egy ilyet mert ha ne adj’ isten kifut és nem gyártják tovább, akkor kincs lesz nekünk. :D

(#49122) HSM válasza Czmorek (#49117) üzenetére


HSM
félisten

Ez PCIe-es...

#49120 Czmorek : Van néhány SSD, ami a tartalmazza azt a BOOT-rom kiegészítést, hogy induljon külön támogatás nélküli lapokban is és bootolható legyen. Néhány korai Samsung OEM, ha jól emlékszem rá a 950 PRO és néhány Plextor is tudta. :K

Nekem ilyen adapterem van, azóta is jól működik: [link] . :) Nekem szempont volt, hogy keskeny legyen és be lehessen csavarozni, ne csak lógjon ki a slotból. Egyébként ez az 1600MB/s környéke a maximum, ami kihozható ebből a 4x-es PCIE verzióból, én is ennyit mértem [link] .
Mondjuk engem nem zavart, hogy SATA-s SSD-n maradt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#49123) kenand válasza HSM (#49122) üzenetére


kenand
veterán

Nálunk is mennek még x58-as lapok, többen van olcsó 256gbs NVME SSD, boot meg 2.5" SATA SSD-ről megy

[ Szerkesztve ]

(#49124) Czmorek válasza HSM (#49122) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Én nem tudom becsavarozni itt.
A teljes hosszúságú PCIE sín meg még jobban segít a helyén tartani majd.

Alá van támasztva egy kis csődarabbal, hogy szépen álljon.

[ Szerkesztve ]

(#49125) jokeph válasza Czmorek (#49124) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49126) HSM válasza Czmorek (#49124) üzenetére


HSM
félisten

Bevallom, ilyen elrendezés nem volt a fejemben, amikor ezt írtam... :D :R

(#49127) Laraxior


Laraxior
titán

20k-ért van fent egy Intel lap + 980X... szerintem illendő gyorsan elvinni, mielőtt a tulaj rájön, hogy fillérekért adja. Gyári Extreme Intel hűtős :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#49128) envagyok válasza Laraxior (#49127) üzenetére


envagyok
veterán

Már elkelt rég.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#49129) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Igértem, hogy csinálok Time Spy összehasonlításokat, mit megy egy W3680 az i7 K-s procikhoz képest RTX3090-el megtámogatva.
Találtam egy jó keresésifelületet hozzá, ahol a világátlaghoz viszonyítva grafikonon is látható az eredmény.
Sok lett, jöhet? :DDD

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49130) Csorosz


Csorosz
aktív tag

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49131) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Ezek mind Graphics Score-ok!
Tehát azt vizsgáltam, hogy a modernebb arhitektúrákhoz képest egy W3680 @4.6ghz-en mennyire van lemaradva egy olyan VGA kártyát használva, ami nem ad GPU bottlenecket a rendszernek.
Ami fontos még, hogy a VGA-m gyári beállításokon fut, ellentétben a grafikonokban található eredményekkel. Főleg az átlag felettiek húzott kártyák eredményei. Így élek a gyanúval, hogy ez a végeredményt negatívan befolyásolja.
De szerintem a válasz egyértelmű. Simán van helye egy ilyen proci mellett RTX3090-nek is.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49132) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Szereztem egy z600-as munka állomást, 2db 4 magos (2ghz) procival. A procikat egyből cseréltem (volna) x5660-ra, de a gép meg se mukkan vele. Képet nem ad, a ventik 10-15 másodperc után 100%-on pörögnek. 1 procival, és 1 memóriával elindul kép is van. Bele dobtam 2db 4mag8 szálat (x5550). Ezzel beindul, ad is képet viszont elég durván melegszik.

Alap esetben 45-50 fok, terhelve 85-90 fok. tjmax 103 fok.
Utána olvastam, hogy vannak Mainstream és Performance hűtők ezekre a gépekre.
Mainstream: Kisebb a borda valamint a ventin csak az 1-4 pin van használatban az 5-ös.
Performance: Nagyobb a borda és a ventin az 1-5 pont össze van patkolva.
Neten vannak homemade megoldások, miszerint össze lehet patkolni a Mainstream hűtőn is a pineket. Próbáltam, működik de droppolja a cpu loadot.

Ebay és társain a performance hűtő brutál drága így az felejtős. Kérdés ha vennék valami olcsóbb 1366 kompatibilis hűtőt az megoldás lehet? Ahogy néztem a hűtők alapból 4 pinesek. Létezik 5pin-4pin adapter? Vagy mit csináljak? :F

(#49133) ricsi99 válasza bucihost (#49132) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Nekem z800-van
Elméletileg mind2 tipusra ugyan az a venti menne.
Ha lejjebb olvasol láthatod ,hogy sima 3 pines ventit is rá lehet barkácsolni... a lényeg ,hogy a fordulatszám visszajelzés vissza kell kötni ami 1200-2000 rpm minimum legyen
Lábak
1 - föld
2 - 12v
3- rpm
többi nekem nincs bekötve
4 pwm
5 föld

nekem 2* x5675 megy benne
Viszont brutál forró a cucc... duál vízhűtés van benne ami nem kicsit meleg
80 fok fölött nálam már droppolnak a procik tjmax-tól független

Szerintem nézz meg egy cpu val ,hogy a maxon járaton rajta a ventit... (kihúzod a pwm szálat és 100% on megy)
Ha azzal jól megy akkor előszőr is valami brutálforce hűtőt nézz
Amúgy a biosban kilötted az energiabeállításokat? Z800-asban is van 3 ami korlátozhat :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49134) bucihost válasza ricsi99 (#49133) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia, Köszi az infót. Bios-hoz egyenlőre nem nyúltam. Körbe nézek majd ott is.
A van egy másik gép is amit használok gamingra. HP z400. Ebben 1db x5675 van, gyári z400-as hűtővel, de ez megterhelve se megy 70 fok fölé, és nem is droppol sosem.
Lehet a z400 hűtőt egy tesztre rárakom 1 procival hogy alakul a hőfok. :F :R

(#49135) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Ezek jó eredmények?
Kb ez a max 6 modullal, és még nem throtlingol a proci sehol:

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49136) Czmorek válasza Csorosz (#49135) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Jók a számok.
Throtlingol-ni 80-82C fok fölött fog valahol, de azt az alaplapot nagyon hűteni kéne ha így használod.

(#49137) Csorosz válasza Czmorek (#49136) üzenetére


Csorosz
aktív tag

A déli hídon víz van, a vrm mosfeteken a gyári hőcsö, de le van róla vágva a déli híd csöve. Tartottam rőle, hogy megfőzöm őket, ezért oda raktam egy hőmérő szenzort, de 33-45 foknál többet nem tudtam mérni. Cooler master házam van, nyitva, és 4*12cm venti húzza kifelé a levegőt a gépből.
A vizesblokkok fel vannak fűzve a lapon előbb kapja a vizet a lap, aztán a proci, így korlátoztam be magam ez abszolút őrültségek ellen.
Már ha az 1.6volt Vcore (igaz csak teszt elejéig) annak nevezhető. :)
A lap amúgy auto feszültségeken van.
Szerintem egy 4850-4900mhz cpuz valid benne van. Akár egy aida cach mem bench is. :DD
Most inkább játszok majd vele, akkor úgy is kiadja, ha van gigszer.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49138) Czmorek válasza Csorosz (#49137) üzenetére


Czmorek
aktív tag

X5690-el 4786MHz megvolt 1,55V-al. 3DMark FireStrike lefutott vele.
Delidelni kéne, hogy tovább lehessen őket pörgetni szerintem.

(#49139) Csorosz válasza Czmorek (#49138) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Igen, a kupaknál szoktak gondok lenni.
Viszont hogy így írtál, jobban ránéztem a throtlingra, és észrevettem, hogy Vcore 0,8V a droppom. :DDD
Uzsgyi biosba, Loadline Calibration Off-on volt. Bekapcsoltam, és máris annyi volt a vcore, amit biosba raktam. Majd meg is fött azonnal szegény cpu. :DD
Most 4,48ghz 1,375V-on tesztelek. Ha más stress test alatt nincs drop, játékok alatt jó 25-30%-al kisebb a terhelés, és 70C alatt van a proci.
Kiváncsi vagyok, hol tudok még majd belőle valamit kifacsarni.
Már azon agyalok, hogyan tudom a házamat, hűtési rendszeremet optimalizálni.
Mondjuk a 3090 mellett kb tökmindegy, hogyan szellőzik a ház, 350W-al fűt a cucc.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49140) bucihost


bucihost
senior tag

sziasztok. valakinek nincs véletlen elfekvőben HP z400-as gyári hűtője? :U

(#49141) Czmorek válasza Csorosz (#49139) üzenetére


Czmorek
aktív tag

A memória sebességnél amúgy érdekes dolog, hogy 6modullal gyorsabb mint 3 modullal.
S az teljesen mindegy, hogy 4Gb, vagy 8Gb-os modulokat használok.
Azaz 6x4Gb gyorsabb mint 3x8Gb.
Most beraktam 48Gb-ot és 1500Mb/s sebesség növekedés megvan a 3x8Gb-hoz képest.
Ebből kifolyólag aki 3 modullal is eléri Aida64-ben a 28-29eMB/s olvasási sebességet annak már stabilitási gondjai lehetnek ha ezt kibővíti 6 modulra. (ezzel én is szívtam régen)
Valahol 29e MB/s körül van a vége 24/7-re szerintem.

(#49142) jokeph válasza Czmorek (#49141) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én ezzel már elégedett voltam:


Ez 6*2 GB 1600 MHZ Corsair XMS 3 feltova picit. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49143) Czmorek válasza jokeph (#49142) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Xp what? :DDD

(#49144) jokeph válasza Czmorek (#49143) üzenetére


jokeph
nagyúr

Retro bench (VGA) tesztekhez XP dukál. :D
Az itt meg natívan supported. :))
Ha épp használatban van, akkor W10x64 SSD-vel és light AC OC 4 GHZ. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49145) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy amikor pendrive-ra vagy külső USB-s winyóra másolok (WD my passport) minden esetben megáll a másolás 99.99%-nál, és 10-20 mp-et kell várni amíg befejezi a gép az adatátvitelt. :F

Teljesen mindegy a fájl mérete, 24 GB-os MKV és 500 MB-os driver esetén is ugyanazt produkálja a gép. USB portoktól független a jelenség, az alaplap ASUS RampageII E.

Én arra gondolok, hogy ez valami "suspend mód" lehet amit valahol BIOS-ban kellene kikapcsolni. Kinek mi a véleménye?

Üdv. Razor

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#49146) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Üdv megint mindenkinek, aki még retrózik manapság :)
Beüzemeltem egy RTX3090 -et egy AF-es R5 1600 mellé. (aka R5 2600)
Nyilván ez sem egy i9 13.gen, de elméletben azt gondolnánk, jóval jobb mint egy core 1-es gen. És akkor az eredmény:
Én személy szerint meglepődtem, mondjuk pici plusz volt az X58 javára az RTX órajelekben. De ebből is látszik, hogy még VGA tuning is emel a pontszámon. Ez is meglepő.
A Xeon 4650 mhz-en volt, a ryzen pedig 3900-on, mert többet nem tud. :)

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49147) jokeph válasza Csorosz (#49146) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Szép-szép, de úgy lenne releváns, ha a Xeon is max 4 GHZ-en menne. ;)

A 3300X-em lenyelné keresztbe szerintem, dacára a 4c/8t-nek. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49148) Csorosz válasza jokeph (#49147) üzenetére


Csorosz
aktív tag

:)
Köszi szépen az elismerést. :DDD
Szerintem nagy űr nem nagyon lenne egy 1600AF és egy 3300x között.
Csak gondolom, nincs tapasztalatom, mert egy 1200AF van itthon, és azzal már az rtx2060 is döcögős volt 3d-ben, R5-re váltva nagy volt a különbség.
Illetve nagyobbik fiam egy R5 4500-at hajt most, 4,5 ghz-en RX6700XT-vel, és nem 3d tesztek szerint csupán 15% a differencia egy 4,5ghz 4500 és egy 3,9ghz 1600AF között. Úgy, hogy a 4500 kapott egy 3733mhz-es ram tuningot, míg az 1600AF "csak" 3200-ig volt hajlandó felkúszni.
Sajnos a 4500 mellé nem tudom bepréselni az RTX3090-et, túl szűk a ház. :) (de lehet kicsapom a konyhasztalra, mert kiváncsi lettem :) )

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49149) jokeph válasza Csorosz (#49148) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kár, hogy nincs ilyen kaliberű VGA-m. :D

Amúgy, ez elég mutatós:

Igazából, az lenne az érdekes, ha valós játékkal/játékba épített benchmarkkal tesztelnél és vizsgálva lenne a min./0,1% low FPS páros is.

Én bizti odaraknám mellé. ;]

Az R3 1200 teljesítményben durván megfelel egy i5-3570-nek, sőt picivel jobb is. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#49150) Csorosz válasza jokeph (#49149) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Igen, biztosan jóval lejjebb van a minimum fps!
De, mindkét géphez WQHD monitor van rakva, megnézem TimeSpyt nagy felbontáson. Az eredményben van grafikon is, jól össze lehet vetni őket.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.