Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48551) Laraxior válasza MPowerPH (#48549) üzenetére


Laraxior
titán

A multkor ez meg 600$ korul volt, lattam en is :D
Nekem is dobozzal kellene, ezert sem vagyok biztos a 4way sli eladasaban. Az csak dobozos darab. :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48552) MPowerPH válasza envagyok (#48550) üzenetére


MPowerPH
félisten

SR2 azert egy legenda, es egyedi, nem osszetevesztheto egy egyik X58 -as, vagy barmelyik single socket -es lappal sem.

Pluszban amiket felsoroltal, nagy resze volt nekem. 980X -bol 2db, egyik eleg sokaig tartotta a BCLK rekordot, a masik az golden chip volt, HWBot -on sok rekord szuletett vele. Aztan volt 5960X is, az meg ha minden igaz, jelenleg is vezeti a HWBot -on a listat tobb alkalmazasban.
Volt 965EE, 3960X is, szal ezek nem mozgatnak meg. :DDD
Az EVGA SR2 ellenben egy elerhetetlen termek volt, es a mai napig kulonleges, es ritka.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#48553) envagyok válasza MPowerPH (#48552) üzenetére


envagyok
veterán

Tudom és értem.
Gyűjtök én is régi hardvereket.
Az egyik tesztoldal különlegesség alapján pl. az ASUS PC-DL-el veti össze [link] , amiből van nálam 3 is.. (dual p4 alapú xeon)
De core2 alapú 2 procis lga 771 xeonos pc-m is van, meg dual socket 370, slot1, s462 (athlon mp), opteron.
Egyik se kerül pár tízezernél többe.
Szóval oké, hogy különleges, annyira ritkának azért nem mondanám, többször előfordulnak, még hardveraprón is gyakrabban látni, mint az előbb felsorolt listámat.
Olyan 50k környékén betenném a gyüjteményembe, de 125 ezerért hátlap nélkül egy oem lapot biztos nem veszek meg.
Lehet aztán az a szerencsém, hogy annyira nem folyik a nyálam egy munkaállomás lapért :)
Hány házba fér egyáltalán bele?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48554) MPowerPH válasza envagyok (#48553) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert amiket felsoroltal procik, darabja siman 100k folott van, ha eppen aruljak. :DDD

Don't Tread On Me

(#48555) Laraxior válasza MPowerPH (#48554) üzenetére


Laraxior
titán

Egyik sem er semmit, de amikor ő eladja, akkor csillagaszati aron kinalja...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48556) MPowerPH válasza Laraxior (#48555) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindig akartam szerezni P4 -est, Nortwood -ot, meg a hoskorbol. A 3.73GHz EE, meg az S478 3.4GHz EE.

De azok se mennek 100k alatt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#48557) envagyok válasza Laraxior (#48555) üzenetére


envagyok
veterán

Mire ez a személyeskedés?
1.: semmire se mondtam hogy semmit se ér. 120k-t sokallok egy oem lapért, de nem hiszem hogy csak én gondolom így, mert jópar ember látta már a hirdetést, mégse kelt el. Korrekt áron vitték volna mindkettőt napon belül.

2.: Ebay-es tényleges eladási (nem amennyiért próbálják eladni) árak alatt szoktam itthon eladásra kínálni, amit megunok. Ami hozzám került, 90%-ban külföldről, pl ebay jön. Nem adhatom olcsóbban, nem karitatív szolgálat vagyok.

Bírom ezt a farizeus hozzáállást, mikor a 775-ös lapot quad procival hirdetted 500 euróért. Gondolom az nem csillagászati.

@MPowerPH
Sajnos s478 s775 pentium 4 extreme procim nekem sincs egy se :(

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48558) mpierre válasza envagyok (#48557) üzenetére


mpierre
veterán

Az EE nekem sincs, pedig sokáig törtem rajta a fejem. De aztán egy P4 670-es (ha jól emlékszem) lett 3,8GHz-n, ugyan lomhább fsb-vel, de akkoriban parádés volt. Egy jó öreg Abit AG8-ban csücsül. Talán majd ránézek megy-e még, az 1950pro-val egyetemben.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#48559) MPowerPH válasza mpierre (#48558) üzenetére


MPowerPH
félisten

P4 EE, RD rammal megtamogatva. Parades volt. :K

Don't Tread On Me

(#48560) envagyok válasza MPowerPH (#48552) üzenetére


envagyok
veterán

Szegény ember sr2-je :))
Komolyan gondolkodok rajta, hogy megvegyem, csak messze van
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48561) 477il4 válasza envagyok (#48560) üzenetére


477il4
tag

Szép a z800, csak nem lehet tuningolni procikat benne, sajnos...

(#48562) envagyok válasza 477il4 (#48561) üzenetére


envagyok
veterán

Setfsb-vel se?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48563) 477il4 válasza envagyok (#48562) üzenetére


477il4
tag

nekem anno régen nem ment!
ezért akartam sr2-t...
mondjuk a 771es dual lapomon sem tudtam használni a setfsp t...

(#48564) envagyok válasza 477il4 (#48563) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem hp gépem van dual 771, azon simán.
Csak tudni kell, milyen pll-t kell beállítani.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48565) 477il4 válasza envagyok (#48564) üzenetére


477il4
tag

na most megint kedvet kaptam hozzá! elő is ásom a Tyan D2568-at ;]

[ Szerkesztve ]

(#48566) Speed® válasza 477il4 (#48561) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

XTUval a lockmentes procikat igen. Z400/600al működött, valószínűleg itt sem okozna gondot. Egyedüli szépséghiba, hogy alapfesz mellett csak, így nagy csodák nem történnek, csak jobb procikkal. 975Xel 4GHz 2 magon, 3.9GHz felette, W3680akkal 3.73G allcore ment csak, bár ez utóbbi lehet már a VRM miatt sem bírta feljebb. X5675 páros maradt végül benne emiatt, ~10% tempóbukta, de jóval hűvösebb/csendesebb a vas.

[ Szerkesztve ]

(#48567) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Na, összeállt az új gépem (AM4), úgyhogy a jó öreg traktor nemsokára boldog nyugdíjas éveit kezdi meg, közel 11 év aktív használat után. Egyrészt megpróbálom majd megoldani a tuningolhatatlansági problémát (Az eddigi BIOS módosítások nem jártak sikerrel), másrészt egy XP fog rámenni, hogy a korabeli kedvenc játékaim felkerülhessenek rá.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48568) Auratech


Auratech
őstag

Ha a xeonos masinám átadnám másnak, a retró hirdetésbe tegyem? Ott azért sokkal ramatyabb dolgok vannak..

Auratech Field Recording

(#48569) Czmorek válasza Auratech (#48568) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Ezek még nem retró dolgok szerencsére.

(#48570) DigitXT válasza Czmorek (#48569) üzenetére


DigitXT
félisten

Pedig néha én is úgy érzem magam...:D Szerk: ilyen AC Odyssey-féle
játékokban azért már elfogy a proci ereje (nincs meg a fix 60 fps sajna).
Na nem mintha jelenleg nagyon játszanék, de azért gondolkodom rajta:
elvileg IPC-ben már a Skylake is +36% az itteni tesztek szerint, és ezt
játékban is nagyjából hozza, ám azt mondják a 10400F igazán jó vétel...
(Pár évente elgondolkodom a váltáson - aztán minden marad a régiben.)

[ Szerkesztve ]

(#48571) Auratech


Auratech
őstag

A feldobott hirdetésre egy jelentkező volt, aki pont a feléért gondolta érdekesnek a cájgot, mint amit szerintem igen baráti gesztusként, árként egy működő hatmagos gépre kikalkuláltam. Emiatt valószínűleg nem megy el otthonról a gép, csak a tv alól az ágy alá kerül. :) Vagy a padlásra, ahol nyárig szépen kap extra hűtést is. :DD

Auratech Field Recording

(#48572) Speed® válasza Auratech (#48571) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a helyzet, hogy a komolyabb lapok még érnek valamit, de az UD3 nem nagy eresztés, ahogy az 5650 is kulcstartó lassan (5/2db áron vettem legutóbb tesztre), pedig tudjuk, mennyivel kevesebb csak a top daraboktól OCval..

Ezen mondjuk a pofám leszakadt, akartam 2db X5690et, 40 alatt nem volt hazai..tegnap jött meg 11 nappal a rendelés után Aliról, postával 26ban állt meg. Nem mindegy :o

Be is kerültek gyors tesztre este a moddolt Z800ba..
A tempó pozitív, a fogyasztás viszont elég extrém :S
P85/Blend alatt 430W, mellé egy Valley máris 800W.
Érdekes, az X5650ekkel ez bő 120Wal kesebbb volt,
papíron viszont csak 70W kellene legyen az eltérés.
Jó lenne valami sw undervolt lehetőség a Z800hoz,
mert így kénytelen leszek megnézni mit bír OCra x)

(#48573) envagyok válasza Speed® (#48572) üzenetére


envagyok
veterán

Mi az a szépség ott alul?
GTX690 vagy Titan Z?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48574) Auratech válasza Speed® (#48572) üzenetére


Auratech
őstag

Nem gondoltam volna, hogy ez a lap-proci a "versenyszféra" csúcsa, de amikor egy 2.6-os proci stabilan 4GHz-en megy 3.6-4 között terhelésváltással, az összes magra akkor az mégse egy Celeron D. Ráadásul sikerült egész halkan meghűteni és a forrófejű X58-at is egyedileg 12 fokkal hűvösebbre hoztam. Az 5690-es sem hajtható csendes léghűtéssel sokkal 4.4 fölé. Persze én nem a csúcsokra gyúrtam, hanem egy használható teljesítményű gépre, amibe a meglévő 16GB ramot bele tudtam tenni. Szerintem marad a masina, csak odébbtolom..
A duál procis xeon gépek rokonszenvesek, bár mára a fogyasztás riasztóan magas.

Auratech Field Recording

(#48575) MasterDeeJay válasza Speed® (#48572) üzenetére

Nálam az x5675-ösök Lenovo D20-asba nem zabáltak sokat de nyilván lassabbak azért mint a nagy dög x5690-esek.
Netezés alatt 130-140w
Prime 95 alatt pedig 320-330w
Játékok alatt 500w körül de nem emlékszem már milyen kártyával vagy kártyákkal csináltam. (talán egy darab 1070ti-vel)
Nyilván ezekhez képest a mostani konfigom termeli az áramot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48576) Speed® válasza envagyok (#48573) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak egy 690 8) Korabeli motyót akartam, majd egyszer lesz párja talán és akkor befejezem az SR2 projectet (HAF X átalakítás alatt hozzá).

(#48577) kenand


kenand
veterán

Kínai X99-es lap topikról nem tudtok? Télen a hosszú estéken lehet eljátszanék eggyel.....viszonylag olcsón lehet már azokba is DDR4-es szerver RAM-ot és procit venni. Ha beválik x58 utód lehetne, ha valamelyik X58-as lap megadná magát (már nincs tartalékom, egy Giga X58-as lap gyengélkedett félretettem, bár előfordult már, hogy egy kis pihenő után összekapták magukat :) )

(#48578) envagyok


envagyok
veterán

Ment már tönkre nálatok állásában proci?
Mikor eltettem még, működött.
Most meg nem.
Azt hittem a lap romlott el, de másik procival hibátlanul megy...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48579) kenand válasza envagyok (#48578) üzenetére


kenand
veterán

Procira még nem emlékszem, más dolgom ment már tönkre állásában.

(#48580) Czmorek válasza envagyok (#48578) üzenetére


Czmorek
aktív tag

vga, táp, 1,44FDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48581) envagyok


envagyok
veterán

Tudja esetleg valaki, milyen csavar kell a Rampage III Extreme kis bordájához milyen csavarméret kell?
A nagy borda csavarjának a feje nem fér be a borda közé.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48582) Czmorek válasza envagyok (#48581) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Lehet nem eredeti a csavar már.
2db csavar van, azzal kell lefogatni mindkét fajta bordát.
Viszont könnyen kiszakadhat a menet a talp részből, s lehet belehajtottak egy nagyobb csavart. Ezért nem megy bele neked a kis bordánál.
A nagy borda nagyobb fejű csavarral is elbír, míg a kicsi nem sajna.

[ Szerkesztve ]

(#48583) envagyok válasza Czmorek (#48582) üzenetére


envagyok
veterán

Akkkr jöhet a flex :)
Mármint a csavarnak :DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48584) MasterDeeJay válasza kenand (#48577) üzenetére

Gyakorlatilag kisajátítottam kínai x99-es cuccokkal a komplett i7 haswell/broadwell topikot :DDD
https://prohardver.hu/tema/intel_core_i7-5xxx_haswell-e_ddr4_lga2011/hsz_1-50.html
nyugodtan kérdezhetsz ott!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48585) kenand válasza MasterDeeJay (#48584) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, ha meg jön kérdezek ott, ( low budget lap lesz, CPU is olcsó 2620 V3, ha bejön akkor talán tovább fejlődik, ha allcore turbot be lehet lőni rajta, akkor már elég lesz )

[ Szerkesztve ]

(#48586) Laraxior


Laraxior
titán

Jól remlik, hogy az evga alaplapok nem xeon baratok?
Most hogy itt a jóidő, kicsit elovennem :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48587) HSM válasza Laraxior (#48586) üzenetére


HSM
félisten

Emlékeim szerint a régebbi revízióknak lehet baja a dupla QPI-s, azaz 5600-as Xeonokkal.

(#48588) kenand válasza Laraxior (#48586) üzenetére


kenand
veterán

Nekem van egy EVGA SLI LE jó kis lap, simán megy a 6 magos Xeonokkal. Korai EVGA lapoknál volt szükség moddingra. Ellenben egy DFI nem volt oks, hiába moddoltuk a mikrokódot, nem segített.
MSI-nek meg nagyon rossz az NB hűtése, tuning nélkül is 65-70 fokos.(tettem rá egy ventit)

[ Szerkesztve ]

(#48589) envagyok válasza kenand (#48588) üzenetére


envagyok
veterán

EVGA-n nekem még kondenzátort is kellett odébb pakolni :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48590) Laraxior válasza kenand (#48588) üzenetére


Laraxior
titán

Igen az X58-nál az északi híd mindig meleg, nekem van gyárilag is venti rajta az evga lapon. Kell is neki, de még azért ki szoktam egészíteni egy kis légmozgással pluszban :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48591) kenand válasza Laraxior (#48590) üzenetére


kenand
veterán

3 Giga X58-a lapomon venti nélkül is 10-15 fokkal hűvösebb az NB, mint az MSI-n. Ott valami el van baltázva.
(A net tele van panasszal az MSI X58-as lapnál) pl
Próbáltam levenni a bordát, de annyira rá van ragadva, hogy melegen sem tudtam így kapott, ventit, meg amolyan hétvégi/nyaralós PC alaplap lett belőle. Úgy évek óta elmegyeget

[ Szerkesztve ]

(#48592) kenand


kenand
veterán

ASUS R9 280x-et van értelme javíttatni ? Csíkos volt a kép, megmelegítettem a GPU-t most- ideiglenesen - jó. Nem tudom reball meddig segítene rajta és megéri e ?
Ha nem lenne ilyen VGA őrület meg sem fordulna a fejemben

(#48593) jokeph válasza kenand (#48592) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ennek fényében szerintem megér egy misét, meg némi csokiravalót. :U

Én már elkezdtem szoktatni magam a gondolathoz, hogy viszább csípem az igényeimet, ha bármely modernebb VGA-m elszáll. :(

Kipróbáltam, a kedvenc játékom (SC2 Multi) 1680*1050-en végül is vegyes low/med grafikával elkarcolt szépen 40-60 FPS körül egy Gigabyte 9600GT-vel is (512MB GDDR3 256bit, gyárilag Zalman hűtős) a Z170 OC Formula+i5-7600k 3,8@4,5 GHZ párosban. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48594) razor03


razor03
aktív tag

Az mennyire meglepő, hogy ASUS P6T SE lapban (hibátlan, legfrissebb BIOS) i7 960 procival nem megy 2x4 GB Kingston 1600 MHz-es HyperX Fury memória? XMS3 1333-al pöccre indul, viszont Kingston-nal black screen. Elsőnek azt hittem, hogy a memóriák hibásak, de Xeon 5650-el elindult a gép. Ez mitől lehet? Fejlettebb memória vezérlő?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#48595) kenand válasza razor03 (#48594) üzenetére


kenand
veterán

Memoria időzítést állítsd be manuálisan.

(#48596) razor03 válasza kenand (#48595) üzenetére


razor03
aktív tag

i7-el nem ad képet úgy meg nehéz lesz. A HyperX Fury másik gépbe lesz csak mivel újonnan érkezett gondoltam gyorsan le is teszteltem. Azt hittem rossz de majd berakom őket egy másik gépbe az i7 mellé meg jó az xms3 is. :) Igazából csak arra voltam kíváncsi hogy mi okozza hogy Xeon procival működik i7-el meg nem...

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#48597) kenand válasza razor03 (#48596) üzenetére


kenand
veterán

Csak kérdés, mielőtt beteszed a RAM-okat CMOS rezetet csináltál?
Nálam megy egyébként a Kingston Hyperx 1866 /1600 az említett ASUS P6T SE lapban is X5670-nel. (de nem 1866-on ). De jobban együttműködik a Gigabyte lapokkal nálam is (van 6-8db Kingston RAM-om)

(#48598) Czmorek válasza razor03 (#48596) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Lehet nagyon új neki a RAM és a BIOS nem tudja felismerni.
Nálam ugyanez...
Ha vegyesen rakod be régi RAM-okkal akkor elindul a gép 'nélküle', de mint fizikai memória nem adja hozzá a rendszerhez, viszont AIDA64 meg pl. látni fogja a modult.

(#48599) Geri Bátyó válasza Czmorek (#48598) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ugye az meg van, hogy a BIOS rohadtul nem nézi, hogy ki gyártotta a RAM-ot és mikor?

Egyszerűen az a probléma, hogy a Kingston 800-as RAM-okat ad el gyári tuninggal akár 1866-os ként.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48600) Czmorek válasza Geri Bátyó (#48599) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Nem is erre gondoltam.
Korábban jártam már így C2Q konfiggal.
Hardver ID, vagy mikro kód híja van a dolognak.
Egy moddolt BIOS megoldaná a problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.