Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48451) zsid válasza Kovács86 (#48449) üzenetére


zsid
senior tag

Amikor felpörög minden fenti maxra akkor egy átlagos asztali géphez képest qrva durván hangos.
Ha nincs rajta a fedlap akkor romlik a hűtés hatásfoka a levegő "elszökése" miatt, fedlap nélkül pár percen belül maxon mennek a ventik.

Ha az opció akkor rizerrel kirakod a videókártyát házon kívülre, nem szép de elfér kényelmesen :DDD

Szerintem erre felesleges komolyabban költeni, de majd ezt eldöntöd.

A max teljesítményú processzor az alaplapfüggő: több alaplappal jöttek az R610-ek, az első generációnál van amelyik csak 80W TDP-ig támogatja a procikat, de valszeg téged ez már nem érint az X5650-nel. A többi általában támogadja a procikat 130W-ig, így ez esetben a max az X5690:

[link]

Ebből 2db az ebayen 100-150$ és ezek már lenyomják Cinebenchben az ugyanennyibe kerülő i5-10400F-et. Ja, meg ezekhez nagyobb borda is kell.

(Ha ezeket mindet összeadod akkor napi használatra jobban járnál egy akármilyen 2011-es Huananzhi lappal meg egy Xeon E5 V3-mal. )

<tRucKdriFteR>

(#48452) Speed® válasza zsid (#48451) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5675 jóval olcsóbb és nem kell hozzá nagyobb hűtő sem. A minimális órajelhátránya nem igazán észrevehető, nálam is inkább ezek maradtak a Z600ban, hiába volt poén a W3680 duó OCval, a VRM nem győzte tartósan :S

(#48453) Kovács86


Kovács86
junior tag

Alapban elzakatolok az 5650-ekkel, ITT összehasonlítottam az említett processzorokat.

...az X5675-ös jobb választásnak tűnik, valóban, sima csere, nincs további feladat vele.

:R + :R

U.I: W10? ...megy rajta?

[ Szerkesztve ]

(#48454) zsid válasza Speed® (#48452) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem csak 1 procival jött az ML350 és azért nem foglalkoztam a bővítéssel, mert a szükséges plusz egy borda és a negyedik venti az aliexpressről is 15 000 és egy hónap várakozás. Itt helyben E5620 most is van 1000 forintért, a ram is filléres, de a hűtők többe lennének mint amennyibe az egész kóceráj került eddig, a nicknév meg kötelez :DDD :DDD

<tRucKdriFteR>

(#48455) zsid válasza Kovács86 (#48453) üzenetére


zsid
senior tag

Persze, a Win10Pro-t kettő fizikai processzorig tudod használni, nekem is az van rajta :)

Sikerült elhozni?

<tRucKdriFteR>

(#48456) Kovács86 válasza zsid (#48455) üzenetére


Kovács86
junior tag

Igen, "izzadok", "Ő" is ... ;)

Ismerkedünk egymással. Egy AntiX-linux van most épp PenDrive-on este/éjszaka randi hármasban, elsőre GF 750Ti VGA nélkül... :))

U.I.: Nick-ügyben poén magamnak: akkor én "Tecsó-gazdaságos"-nak átnevezem magam ;] :DDD :DD + :C

Majd hozom a tapasztalatokat.
Esetleg javaslat valamelyik másik, magyarul is használható, jól frissített Linux-ra?

[ Szerkesztve ]

(#48457) zsid válasza Kovács86 (#48456) üzenetére


zsid
senior tag

Passzolom a kérdést, én maradtam egyelőre a W10nél :)

<tRucKdriFteR>

(#48458) Kovács86 válasza zsid (#48457) üzenetére


Kovács86
junior tag

Kellemes paraméterek, szokásos W10 használathoz "túl jó" a gép :)

Majd jövök a hírekkel! Kösz!

(#48459) Kovács86


Kovács86
junior tag

Első tapasztalatok:
- kicsit jobban zümmögnek a hűtések, mint az asztaliban. Rövid nézegetés után kiderült, hogy főleg azért, mert csak 1 HDD van benne és a többi üres helyen akadálytalanul kapom a zajt. Ha kap valami zaj-árnyékolást, asztali gép szintű lesz (kipróbáltam :K ).
- 6 perc alatt feltelepült az AntiX-Linux, újabb 9 perc alatt Wi-Fi-n frissítette magát. Debian alapú, minden firmware-t talált magának. Az idő negyede a 4 szükséges szerver-újraindulás(BOOT) volt, ami az asztali PC idejéhez képest sokszoros.
Egész jó idő! :C :C
- a legnagyobb CPU terhelés 2%-os volt :C
- azon gondolkodom, hogy a 32 GB RAM-ból leveszek valamennyit, és RAM-Disc-ként használom az OP-rendszernek, így még az SSD-nél is gyorsabb lesz. Még nemtomminek/miért, mert így sincs leterhelve -az eredeti Matrox G200 video-kártyával-, de jó poénnak tűnik ;]
- pár nap alatt kiderül, hogy 1 helyes(slot) használt VGA-t -ami közelíti a 750Ti teljesítményét(és 50W körüli fogyasztású) nagyságrendileg- tudok-e szerezni, mert akkor nem műtök nyílást a fed-lapon a 750Ti-nek.
Erre a "Milyen használt 1-slot-os VGA-T 50W körül?" kérdésre esetleg van ötlet/javaslat?

U.I.: Kellemes meglepetés az AntiX-linux. Tud magyarul, és minden gond nélkül feltelepült. Nem sokkal nehezebb kezelni, mint Őfelsége W10-et :DD

(#48460) zsid válasza Kovács86 (#48459) üzenetére


zsid
senior tag

Quadro K2200 vagy Quadro K4200:

A teljes teszt: [link]

<tRucKdriFteR>

(#48461) Kovács86 válasza zsid (#48460) üzenetére


Kovács86
junior tag

Teljesítményben jók. :R
Az a kártya amelyikről van kép, viszont szintén két bővítő-hely széles. :F
Valószínűleg mind dupla széles. :F :F
...akkor továbbra sem úszom meg a fedlap műtétet. :Y
Kb. plusz/mínusz 30-50% teljesítménykülönbség elfogadható a várható alkalmazásoknál, de szerves-vas korlátai miatt jó lenne az 1 slot/50W(kb.) jellemzőket tartanom a beszerzéskor(használt a terv, hogy ne ússzon el a réven, amit nyertem a vámon ;) ).

U.I.: ...sajna a GT 710/720 gyengécske a 750-hez képest, az egykártyás 750-el pedig drágábbak és alig vannak. :(

Az Amd-k meghajtói korábban Linux alatt nem voltak túl jók, ha lehet nVidia lenne a jobb ebből a szempontból.
...vagy javult már az AMD-driver(Linux) helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#48462) csako válasza Kovács86 (#48461) üzenetére


csako
veterán

Nvidia 1030 vagy sima 1050?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48463) zsid válasza Kovács86 (#48461) üzenetére


zsid
senior tag

A K2200 és a K4200 az egy slot széles.

<tRucKdriFteR>

(#48464) kenand


kenand
veterán

Talán DDR5-ös a 1030 a legjobb az egy slotos low profile-ban biztosan. Én egy HP 620 Plusban egy Quadro K620-at találtam az butított 750Ti, kicsit gyengébb, mint a 1030 (de fele annyiba került)

(#48465) Kovács86 válasza kenand (#48464) üzenetére


Kovács86
junior tag

A 1030-at nézem én is, de közben "beugrott" egy "poén": most drágák a bányászás-őrület miatt a videokártyák. Még a 750Ti-is fele áron vettem tavaly, mint most lehetne. Eladom, kb. 25 körül(2 GB-os).
Szerintem fél éven belül megjelennek/elterjednek a HDD/SDD egyéb(kevésbé "számolós") Coinok, egyebek, nem kellenek már annyira a VGA kártyák bányászni. Akkor majd veszek a 750Ti árából egy 1050-60-t.
...de a 1030 is jó váltás.
...de ha nem, akkor sem dől össze a világom (anyagilag).

Világ életemben kijöttek a hobbijaim0 körüli egyenlegből.
...na jó: majdnem! ;)

Normál méretű kártya kell bele nem LP.
...ha jól emléxem.
Jól emléxem?

U.I.: Ma megint esett a Bitcoin! :DD "Gyorsan" eladom! :))

U.I. 2.0: ...és köszönöm, jók az ötletek, ha beesik egy jó VGA ajánlat "felém", akkor :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#48466) Auratech


Auratech
őstag

Hát én éppen tegnap cseréltem le a gtx560-at egy passzív 1030-ra, mivel bekerült a képbe egy 55"-os 4K-s tv. A win 10 meghálálta a cserét, szerintem reszponzívabb lett. Korábban volt egy olyan 20-30 ms előkésleltetés, mire észbe kapott a videóvezérlő.. hmm
A 4K videólejátszás 1-2 % prociterhelés alatt fut a friss VLC-n. Mivel a kártya körül rendesen mozog a levegő, pörgettyűre nincs szükség. Persze, ha játszanék, lehet nem volna baj, de nem játszom.. A bányászhülyeség miatt az eredetileg 1050, vagy inkább 3050 helyett jött be ez a budget kari, de becsülettel szolgál.. a gtx560 szo-szo teljesítményét hozza, 35W-ból.
Azt vennék, ha épkézláb áron lenne.. 3050-et. Majd karácsonykor..

Auratech Field Recording

(#48467) akey


akey
csendes tag

Sziasztok,
Egy kicsit off topic, mert E5-1620 v1 kapcsán kérdezem, de E5450-es Xeon-nál is hasznosítanám a tanultakat. Throttlestop-al van lehetőség ezeknek az alulfeszelésére? Sajnos nincs FIVR és a "Voltage ID" sem látszik. Előre is köszönök bármilyen segítséget!

(#48468) Laraxior


Laraxior
titán

Senki nem vitte még el az SR-2-t? ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48469) envagyok válasza Laraxior (#48468) üzenetére


envagyok
veterán

A hajlítgatott lábú foglalattal?
Én ajánlottam érte akkora összeget, amit az ilyen "javított" ér szerintem hátlap minden nélkül.
Nem pofátlanul keveset írtam.
Válasz se jött.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48470) Laraxior válasza envagyok (#48469) üzenetére


Laraxior
titán

10k-t? ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48471) envagyok válasza Laraxior (#48470) üzenetére


envagyok
veterán

30 felett

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48472) Speed® válasza envagyok (#48471) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

45ért viszik ma elvileg..szóval lehet sokan keresték miatta és kimaradtál a szórásból. 3 pin lett javítva (hajlás volt), ha csak ennyi baja volt, kár, hogy lecsúsztam róla :S

(#48473) envagyok válasza Speed® (#48472) üzenetére


envagyok
veterán

Hát te tudod, én inkább várok, és adok többet egy teljesen hibátlanért neadjisten komplett dobozosért.
Így pőrén 45 :F

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48474) Speed® válasza envagyok (#48473) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Te gyűjtői, én felhasználói oldalról nézem..nem érdekel a sallang, ha hibátlan, anélkül is öröm lenne a birtoklása, adnám is el egyből a Z600at :)

(#48475) Laraxior válasza Speed® (#48472) üzenetére


Laraxior
titán

Annyit én is adtam volna érte :DDD
Azt hittem drágábbért megy...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48476) envagyok válasza Speed® (#48474) üzenetére


envagyok
veterán

Igaz én csak korhű (2008-2010) játekokkal szórakozok vista és win7 alatt x58 platformon, arra meg overkill az ASUS R2E, R3E, EVGA X58FTW stb lapom/ i7-965EE i7-975EE i7-980X procim is.

Felhasználói szemmel milyen programoknak jó a sok mag (12/24 dual procinál), de alacsony IPC és az AVX/AVX2 hiánya?
Ennyiből kijön egy jóval fiatalabb Ryzen (nem tudom az árakat, de talán Threadripper is), ami IPC-ben jóval erősebb, és összmagra is élhetőbb/használhatóbb mint egy dual X58. De ha drágább is, villanyszámlán visszajön az ára.
Tudom útáljátok, de saccra jó: [link]
Dual s2011 még csak-csak jó lenne.
Meg azért az SR2-k halnak nagyon, hardveraprós hirdetésekbe szinte csak hibás (pcie/sata/ram foglalat) lapokat látni, 10 éves cucc, bármikor beszarhat, akár holnap...
Ennyi pénzt nem ölnék ebbe.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48477) envagyok válasza envagyok (#48476) üzenetére


envagyok
veterán

De ha Intel párti valaki, akkor az i7-11700(k) is tudja mindazt amit 2db x5690.
Újan proci+lap megúszható 130 körül.
Használtan passz.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48478) Speed® válasza envagyok (#48476) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hasonló felhasználás van, de mellette néha videós melókra is be van fogva (drónfelvételek), ott nem kell a sallang. Szóval nem vitrinbe kell, oda vennék egy halottat max.
Persze, van újabb vas, ami körberöhögi (3950X épp), de lelketlen valahogy, vonzódom a korabeli cuccokhoz :)

(#48479) Laraxior válasza envagyok (#48477) üzenetére


Laraxior
titán

Nyomába nem ér... :(
Bohóckodni jó, 3060 körüli VGA-val szépen el lehet vele játszadozni, ha 4.4 fölé sikerül vinni, de akkor is elég sok minden hiánycikk marad benne.
Persze nekem is a szívem csücske az X58, kutyát nem érdekli a teljesítmény. :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48480) envagyok válasza Speed® (#48478) üzenetére


envagyok
veterán

&@Laraxior

Nekem is a szívem csücske :D
Perpill ez van full kész, ami 2008 vége, 2009 elejére van datálva: [kép] (i7-965 + gtx 285 3sli)
A vízhűtéses Dell Aurora R1 lesz a 2009 végi hd5870 CF-el, ebbe keresgélek dell 5870-et [kép]
És lesz egy 2010 végi gép is i7-990x és vagy ASUS RE3 vagy EVGA X58 FTW3 lesz benne 3*GTX480-al [kép] [link] vagy 2 GTX590-el.
Ezzel szépen le lesz fedva az a szép 3 év

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48481) bobalazs válasza Kovács86 (#48459) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pentium 4es 768 Mb rammal, alaplapi őskövület vgaval, windows xp rendszer alatt használhatatlan. YouTube szakasz 1 mpként megáll. Antix felment, és megy a youtube akadás nélkül. Unokaöcsém nagyon örül neki.

(#48482) axwel18


axwel18
senior tag

Sziasztok.

Nem rég vettem a fórumon egy 1366-os fél konfigot.
A lap egy Asus P6T a kérdésem az lenne hogy egy x5670 xeon-t beletehetek bármi bios mod nélkül ?
Utoljára 775-el xeonoztam bocsánat ha hülyeséget kérdezek.

(#48483) Laraxior válasza axwel18 (#48482) üzenetére


Laraxior
titán

Azért nem árt ha az utolsó bios van a lapon, de menni fog. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48484) axwel18 válasza Laraxior (#48483) üzenetére


axwel18
senior tag

Elvileg 1408 ami a legfrissebb :) köszönöm a gyors választ. :R

(#48485) Auratech


Auratech
őstag

A padláson megtaláltam a 920-as i7-t. Nagyon szívesen elcserélem egy karton tartóstejre.. Győrben. Nem akarok üzletelni.. ha valakinek kell. Akár el is küldöm..

Auratech Field Recording

(#48486) kenand válasza Auratech (#48485) üzenetére


kenand
veterán

Sajna max arra jó, hogy olyan lapban frissíts BIOS-t ami még nem támogatja a Xeont..... 4-8 E Ft-os 6 magos xeon árak mellett egyszerűen nem érdemes másra használni...

(#48487) razor03 válasza Auratech (#48485) üzenetére


razor03
aktív tag

Nekem is van egy marékkal :DDD

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#48488) qdak válasza zsid (#48454) üzenetére


qdak
addikt

Ventim van még, ha kell, (lecseréltem Arctic okra) bordát is pár ezerér hozzád vágják itt.
Halkabb mint a 771 es mellette.

Auratech +1

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48489) Laraxior


Laraxior
titán

PCI-E sávszél terén a CPU vagy a chipset lesz a döntő?
Mert azt látom, hogy az X58 36 lane-el rendelkezik, csak kérdés, hogy tökmindegy, hogy i7 950-et, 980X-et, vagy éppen W3680-at teszek bele? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48490) axwel18 válasza Laraxior (#48489) üzenetére


axwel18
senior tag

Sziasztok.

Megépült a Xeon X5670-es pc, viszont van egy furcsaság amit nem értek. Amióta bekerült a xeon eltűnt 4gb ram. 6x2Gb ram van a gépben, az i7 920-al 12gb-ot ismert fel, a xeonnal 8gb-ot. Ami érdekes hogy a cpu-z 12gb-ot ír viszont biosban csak 8gb-ot ír, ilyenkor hibás a xeon proci vagy ez így normális ? Vagy esetleg valamit állítanom kellene ? Az alaplap Asus P6T.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#48491) Laraxior válasza axwel18 (#48490) üzenetére


Laraxior
titán

Cserélgesd meg a modulokat.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48492) axwel18 válasza Laraxior (#48491) üzenetére


axwel18
senior tag

Azt is próbáltam. :)

(#48493) Laraxior válasza axwel18 (#48492) üzenetére


Laraxior
titán

Pedig az lesz a megoldás :))
Esetleg annyi, hogy a CPU hűtőn lazíthatsz, vagy épp húzhatsz még rajta.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48494) MasterDeeJay válasza Laraxior (#48493) üzenetére

Nekem ilyenkor (lga2011-nél) proci ki alkoholos szemüvegtörővel megtisztít majd vissza és megy a móka.
Illetve egyenetlenül rögzített hűtő okozott még ilyet. Nem kicsit pánikoltam hogy kinyírtam a lapot a sok fel és leszedegetéstől még a dual rendszeren amikor nem látta a ramot.
Most már azzal kezdem hogy eleve letörlöm a procit teljesen mikor beszerelem.
LGA3647-nél ha csak egy csavart nem húzok meg akár egy negyed menetig rendesen akkor már el sem indul a gép, annál horror hűtőt le és felszerelni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48495) Laraxior válasza MasterDeeJay (#48494) üzenetére


Laraxior
titán

X58-nál is hasonló a dolog. Belefutottam én is jópárszor. Nem újdonság. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48496) jokeph válasza Laraxior (#48489) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csoki mindegy a CPU mert a PCH-ban van a pci-e vezérlő, az meg gen 2.0-ás. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48497) Zlin50


Zlin50
senior tag

Számíthat az abból a szempontból , hogy egy VGA kártya ventilátora hogyan működik , hogy milyen alaplapban van a kártya (X58), vagy esetleg hogy milyen tápra van csatlakoztatva?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#48498) Laraxior válasza Zlin50 (#48497) üzenetére


Laraxior
titán

Nem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48499) Zlin50 válasza Laraxior (#48498) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mi okozhatja azt , hogy a ventilátor "ciripelő" hangot ad? Manapság csak nem kefés motorok hajtják....

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#48500) Laraxior válasza Zlin50 (#48499) üzenetére


Laraxior
titán

Nem a venti ciripel, hanem a tekercsek. Coil Whine a neve :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.