Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) Qru válasza katt777 (#25344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen szomorú lennék ha ennyire nem bírnák a feszt. Főleg ha az Intel által specifikáltakat betartjuk. De azért még ne kongassuk a vészharangot sztem.

subaruwrc: Nekem az egyel kisebb feszlépcsőn már nem volt stabil turboval, így maradt ezen a feszen. Load-ban ledropol 1,032V környékére. De ugye nekem csak C0-om van.

mod: Amúgy nálam is net, meg 1-2 játék. Most pl Mafia 2-t nyomom, (az nvidiától ingyen megkaptam ilyen promó ajándékként). GTX260 216SP 685/2100-on, proci akapon csak natív 4 magon + turbo, ram 1066 CL8 1T és 50fps-em van. Igaz PhysX off és csak 1680x1050-ben de minden más fullon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25352) mpierre válasza subaruwrc (#25349) üzenetére


mpierre
veterán

Ok. Este megnézem mit megy 1 MHz-el.... :DD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25353) Qru válasza mpierre (#25352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD Amúgy 12MHz a minimum amit tud a procid.

#nincsbennetarcsi

(#25354) mpierre válasza Qru (#25353) üzenetére


mpierre
veterán

1MHz×12. Így gondoltam volt.... A többit (uncore, ram) kiszámolni se merem... :DDD

Szerk: Tényleg a 965/975 állítható szorzóval, mi a minimum? Ott is 12?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25355) HSM válasza katt777 (#25339) üzenetére


HSM
félisten

Nem hiszem, hogy degradálódás lett volna. Sokkal inkább valami olyan utasítást használt a videó, amit nem használ a Linx, így nem tesztelődött le, és ezen tudott hibázni a cucc. A proci a jelenlegi emelt feszen is 1,265 körül van belőve, max terhelésre ugrik fel 1,25V valósra, eddig ennyit se kapott, QPI-fesz 1,25V volt ram 1,6V, hőfok alig 70 fokra ment fel Linx alatt. Ha ezen másfél év alatt kinyúlik, akkor másoknak már rég nem lenne szabad működnie....
Ugyanúgy, amiért a furmark nem jó VGA-tesztnek (nem teszteli minden részét a VGA-nak) ugyanúgy a proccis programok se jók mindenre....

Aki amúgy abszolút stabilitásra vágyik, az felejtse el a tuningot. Tuning nélkül az I7 egy igen megbízható platform. :K

(#25340) Qru: Az a proci életében nem kapott 1,375V nál nagyobb QPI-t, 1,35V Vcore-t,és 1,65V DRAM-ot. Ezeket is csak egy-egy rövidebb tesztre. A 24/7 beállításom nem linkelem, már úgyis mindenki unja, azt használom évek óta.... :D

(#25344) katt777: Milyen lehetséges probléma? Nem egészen értem.... :F Azt meg megint nem hiszem, hogy külföldön régebb óta használnak I7-et, az enyém a korai D0-k közül való, másfél éve megvan...

(#25345) subaruwrc: Szerintem a VGA-val többet tudnál spórolni sokkal.... Nekem a 4890-em egy üresjárati 100/225Mhz-es 0,95V-os profillal több, mint 40W-al evett kevesebbet üresben, terhelésben pedig levettem 775/925-re, 1,18V-on (gyári:850/975@1,32V), és úgy is jóval kevesebbet kajált, és alig volt lassabb.

(#25354) mpierre: :K De 1Mhz-es CLK-val kétlem, hogy bármilyen lap megmozdulna... De szerintem 100 alatt se nagyon... ;]

(#25358) mpierre válasza HSM (#25355) üzenetére


mpierre
veterán

Nyugtával...., majd möglássuk. ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25359) katt777 válasza subaruwrc (#25345) üzenetére


katt777
félisten

Nem rossz az, na! No de ha 0.96V-tal megy rendesen, nem az a 0.11V fogja hazavágni az áramszámlát. :DDD

mpierre? Mi értelme lenne? A min. órajel minden procinál ua.

Sefi84: W7-en nekem is OK ennyi, de XP-nek, ki tudja, miért, kell a 0.96V.

Qru: Én olyan hangokat hallottam, hogy nem nagyon támogatják a tuningot (természetesen nem hivatalosan) az újabb generációs procik, hogy vegyék a drágábbakat is. Értsd: rövidebb az élettartamuk. És most, hogy járnak le lassan az első garanciák... :U

HSM: Én úgy értettem, hogy mindenben stabil volt a cuccod, és egyszer csak több fesz kellett neki. A többire uazt írtam én is. ;) Azt sem szabad elfelejteni, hogy egy-egy terheléses teszt több hetes normál használatnak felel meg, szóval minél többet tesztel valaki, annál jobban csökkenti a hardver élettartamát.
D0 már eleve azt jelzi, hogy nem korai a procid. :) Az enyém 1 év 4 hónapos.
Mi az, új egeret vettél 3X tűzgombbal? :F :Y :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25360) HSM válasza katt777 (#25359) üzenetére


HSM
félisten

Ja, értem... Én úgy gondolom, hogy csupán arról van szó, hogy eddig nem vettem észre a hibát, vagy a régebbi VLC nem hozta elő, vagy a régebbi file-jaim kodekjei. Mindenesetre amivel korábban teszteltem, az most is stabil a régi feszeken, tehát degradálódásról nem beszélhetünk szerintem. :R Terheléses tesztet jópár órát kapott, tény, hogy ez igen megterhelő, de szerintem aki rendszeresen renderel, vagy videókat kódol, az hoszabb távon bőven felülmúlja az én elmúlt időben főleg netezős, kicsit játszogatós, filmezős, zenehallgatós felhasználási módomnak. A C0 kb. egy bő fél évig volt kapható, 2009 Q3-tól 2010 Q1-ig. Nekem 2010. 06. 22 óta van D0-m [link], ennél a legkorábbi példány is csak 3-4 hónappal fiatalabb.... :U

Új egeret 3 tűzgombbal? :Y Logitech G9-em van már jóideje, arra olyan makrót programozol bármely gombjára, amit csak nem szégyellsz, szó szerint... ;]

Szerk: Ja, látom, triplán küldtem, 3 különböző időpontban... :Y Nem vágom, miért... :D Netbookomlehet benézett vmit. :B :DDD Ahogy látom, lehet, véletlen szerkesztés helyett új hozzászólásokat szerkesztettem? XD

[ Szerkesztve ]

(#25361) katt777 válasza HSM (#25360) üzenetére


katt777
félisten

Ja, hát a nem (nagyon) használt gép bírja a legtovább. :) :R
Nekem A4Tech X7-em van egy kiegészítő tripla tűzgombbal, azért arra gondoltam, hogy esetleg 3X kattintottál így OK-ra, mert mind3at az én hsz-omra küldted, nem egymásra. Az időt meg szemlátomást nem néztem. :B Végül is, a legutóbbin legalább már sikerült szerkeszteni. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25362) Qru válasza katt777 (#25359) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De amennyit HSM ad bőven nem kéne kinyiffania, főleg ilyen hamar. És mások nál nem jött (még?) elő a probléma... Hát a végén kiderül, hogy jó, hogy C0-om van. :D

#nincsbennetarcsi

(#25363) HSM válasza Qru (#25362) üzenetére


HSM
félisten

Asszem szép hosszú életű lesz a procim, hogy még ereje teljében a halálhírét terjesztitek... :C
A véleményem az a témáról, hogy nem hiszem, hogy a D0-s I7 döglődős fajta lenne, mert akkor már rég lettek volna elhullott példányok a topicban így majdnem 2 év után, márpedig én nem tudok ilyenről! És vannak páran, akik nem sajnálják izomból küldeni neki a feszt és órajelet.... :U

Mondjuk a legviccesebb, hogy ide lyukadtunk ki, amikor csak arra próbáltam célozni, hogy a hibátlanul futó tesztprogik még kiélezetlen esetben sem garantálnak semmit. Mondjuk, hogy ennyire, azon még én is meglepődtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#25364) Qru válasza HSM (#25363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ez az, hogy nem akarom elhinni, hogy ilyen gyorsan degradálódna a proci ilyen alacsony feszek mellett. Olyan feszen járatod, ami még 32nm-en is simán elmenne kvázi.
De majd az idő eldönti, ha tucatjával döglenek a 920 D0-ok akkor lehet majd általánosítani, addig meg felesleges pánikkeltésnek tartom a dolgot.

Noha piaci megfontolásokból, azért abban is van (nagyon is!) vmi amit Katt ír(t). Vagy ne legyek összeesküvéselmélet párti?! :D

mod:

Amúgy, pont erről jutott eszembe anno egy AMD X2 4200+ -al futottam bele , hogy az összes tesztporgi stabil volt (Prime95, Orthos, stb ami akkor volt menő) 1,45V-on (több órát kergettem így a prockót), de nfs alatt rendre behalt. Ott nem volt stabil teljesen csak 1,5V-on.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25365) HSM válasza Qru (#25364) üzenetére


HSM
félisten

Egyetértek veled. Úgy látom, nem egyedi a jelenség. :R

Az összeesküvés elméletnek most ne higgyünk szerintem, az Intel 3 év garit vállal a termékeire, nem hiszem, hogy megérné nekik cserélgetni a döglött darabokat. Megvannak nekik a maguk kis mocskos eszközei, hogy gyakori cserélgetésre bíztassák a vásárlókat, valamint hogy a drágább modelleket a nyakukba sózzák... Ha kiadnának pár hamar dögledező szériát, hamar elpártolnának mellőle a vásárlóik, és abba is bele kell gondolni, hogy szerverekbe és munkaállomásokban is ezeknek a magoknak kell helytállnia. Mivel két gyártósort nem érné meg fenntartani, ezért mi is azt a minőséget kapjuk, mint a legdurvább szerver... Ha akarnák, simán tudnák a tuningot is korlátolni, lásd az SB-ket, mégis ott is véletlen kiegészítik a kínálatot OC-zhető darabokkal, amik alig drágábbak a simánál... De I7-nél is kellemes szivatást csinálhattak volna, ha letiltják a memvezérlő és az Uncore szorzó állíthatóságát... Vagy fixálják 6,4-en QPI szorzót, 166BCLK max onnantól....

[ Szerkesztve ]

(#25366) Qru válasza HSM (#25365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem értem, ha globálisan megnézed, a userek töredéke tuningol, és azoknak is csak a töredéke aki tényleg úgy is használja. Szóval nem ezen kéne izmozniuk sztem.

Vegyük alapul a topik alakulását látogatók szerint.

Eleinte voltak az "ős", high-end fanok, jöttek az első 900-asok, sokszor még ES példányban. Aztán jöttünk mi, egy részünk tuningol 24/7-re egy nagy részünk meg csak megnézi mit tud, lementi a profilt és megy alapon vagy éppen pont alulfeszelve, ha kel akkor meg felcsavarjuk a technikát.
Most ahogy olvasgatod/-juk a topikot, egyre többen vesznek 950-et, most vesznek ilyet akik nem tuningolnak (vagy felekezetük miatt vagy csak mert nem vágják), ők megveszik a gyárilag gyorsabbat. Na ezen próbál változtatni az Intel, hogy akinek "mókázni kell" az fizessen felárat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25367) mpierre válasza subaruwrc (#25349) üzenetére


mpierre
veterán

Semmi. Nincs boot. Se 1, se 2, se 3, se 4 maggal, se ht off, se ht on. 133MHz bicikli alá nem akar menni a procim... Mondjuk a gigában adható legkevesebb bicikli is 100MHz. No eztet nem értem. Azért 2,0GHz el kellett volna indulnia... :F :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25368) subaruwrc válasza mpierre (#25367) üzenetére


subaruwrc
félisten

(#25369) eladohardver válasza HSM (#25329) üzenetére


eladohardver
őstag

Erre csak azt tudom írni... Hogy pl AMD-nál, úgy néz ki a dolog, hogy belősz neki egy feszt tuningnál, és ahoz képest ő magától beállítja h a visszavett frekiken xy volt feszt kapjon a proci... lehet h stabil max terhelésen de mondjuk idle-ben már hibázik, mert ott már kövés neki.... ez vhogy sztem ugyanígy van Intelnél is.... NeM?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25370) mpierre válasza subaruwrc (#25368) üzenetére


mpierre
veterán

Aha. Túl keveset akartam. Mingyá nézem lejjebb is... :))

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25371) AirBooms válasza subaruwrc (#25368) üzenetére


AirBooms
addikt

Honnan van ilyen szép CPU-Z-d? :D
Érdekel...

(#25372) subaruwrc válasza mpierre (#25370) üzenetére


subaruwrc
félisten

nekem se indul el 100*12-n

(#25373) mpierre válasza subaruwrc (#25372) üzenetére


mpierre
veterán

115×12
Kezdek rájönni, hogy lehet levinni 100MHz biciklire. Kapásból nem fog menni. Túl sok a vcore, meg a qpi fesz... Asszem.

Szerk: A vicc az egészben az, hogy semmit nem lassult a gép. Mindent ugyanolyan sebességgel csinál. Értem ez alatt, hogy programok betöltése, net, aida64, cpu-z indulás, boot.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25374) HSM válasza Qru (#25366) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon jó megfigyelés, és a legtöbb topicban amúgy így van. :K
De amúgy elfelejtessz egy fontos dolgot, mégpedig, hogy nem biztos, hogy minden tuningos valaha is megfordul ebben a topicban. Nyilvánvalóan sok-sok tuningos van, sokkalta több, mint ahányat itt a PH-n találsz, mégpedig azért, mert nagyrészük megveszi, utánaolvas itt-ott (akár a fórumunkban), tuningol rajta, és használja is. Nem ír ide, nem tudunk róla csak tuningol és örül. Ez abból is látszik, ha megnézed, hány tuningos lap jelenik meg, egyre több.... Ha az emberek nem tuningolnának, akkor nem kéne 10-féle lap egy szériából, elég lenne 2-5 verzió, meg nem lenne néhány gyártónál ez a fázisháború, és még sorolhatnám....

(#25369) eladohardver: Jogos az észrevétel, X58-ban lapfüggő, hogy tudja-e. :K Nálam az EVGA tudja, egy éve megy így ebben a lapban. 1,20-22V volt terhelve, 1V üresben, és kapcsolgatta is szépen közötte. Most is megy ez a dolog, csak nyilván üresben is kapott kis támogatást. :D De amúgy terhelve sikerült lefagyasztani, 4X-es sebességgel ment a vidi, és közben a háttérben 4 szálon kisebb prioritáson a Linx, tehát 1,2V-ot szépen tartotta.

[ Szerkesztve ]

(#25375) eladohardver


eladohardver
őstag

Kikapcsoltam a C-state-et... valakinek a sugallatára... de ahogy látom nem sok értelme van offolni :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25376) Tirexi


Tirexi
addikt

Hi all.

Most szereztem be egy Core i7-975-ös CPU-t és fogalmam sincsen hogy kezdjek neki a tuningnak.
Ugyan is nem tom mi okból de a végtelenségig lehet emelni a szorzóját a CPU-nak. :F

Akkor a kérdések:

-Miért lehet a szorzót ilyen mértékben emelni?
-Meddig érdemes emelni?
-Van-e előnye a magas szorzónak?
-Mit érdemes emelni a szorzót vagy a BLCK-t?

THX előre is a választ.

(#25377) eladohardver válasza Tirexi (#25376) üzenetére


eladohardver
őstag

Sztem kezd úgy a tuningot, hogy beszerzel, hozzá egy jófajta pot-ot meg sok sok nitrogént...:)

Vagy esetleg egy kompresszort... :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25378) HSM válasza Tirexi (#25376) üzenetére


HSM
félisten

A 975 extreme edition, addig emeled a szorzóját, amíg nem szégyelled...
Töovábbi infó: 1. hsz.... :U

(#25379) Qru válasza HSM (#25374) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát sztem ez inkább csak marketing. Legalábbis a fázis háború mindenképpen.

Igazán reprezentatív felmérést nehéz lenne csinálni itt. Nyilván, a ph!-n több az átlagnál a tuningoló. Eleve az jön ide akit érdekel a dolog. Aki csak "bekapcsolom és farmville-ezek" nyilván nem áll neki tuningolni. Bár többnyire azok nem is i7 900-at vesznek. :D
De biztos, hogy több ember nem tuningol mint aki igen globálisan.

#nincsbennetarcsi

(#25380) katt777 válasza eladohardver (#25375) üzenetére


katt777
félisten

Érdekes, mert ez nálam C-State ON mérés lenne. C-State ON nem kellene visszaesnie az írási sebességnek, és az olvasás is magasabb lenne. Valamiért nem működik a honlapom, most nem tudok belinkelni képet, de mindjárt utánanézek...

3.4GHz-en van tesztem mindkettővel:

CSON:
Memory: 19793/17057/20685/45.4ns,
L3 cache: 22678/16909/19902/4.7ns

CSOFF:
Memory: 17762/14893/20710/46,2ns
L3 cache: 26398/21914/27249/3.7ns

Szóval te kb. CSOFF eredményt küldtél, fent elég jól láthatóak a különbségek! Szóval itt van, amiről beszéltem, vagy a RAM-ok gyorsak, vagy az L3 Cache, viszont játékokban mindig CSON okoz egetverő lassulást.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25381) Qru válasza katt777 (#25380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na akkor ha hazaértem lövöm is ki a C state-et. :K

#nincsbennetarcsi

(#25382) katt777 válasza Qru (#25381) üzenetére


katt777
félisten

Nyugodtan futtathatsz játék v. Mark teszteket, nálam iszonyat különbségek voltak. Úgy látszik, sokat esznek L3-ból, ami nem baj, mivel az gyorsabb, mint a RAM, csak az Aida teszt nem néz ki jól, amivel meg nem játszik az ember (vagy csak nagyon furák). :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25383) Qru válasza katt777 (#25382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja így igaz! Ráaádsul úgy is 1V-on teker, ehhez mérve a C state nem hoz jelentős spórolást (W-ban mérve) viszont lassabb.

#nincsbennetarcsi

(#25384) katt777 válasza katt777 (#25380) üzenetére


katt777
félisten

JAVÍTÁS: "Érdekes, mert ez nálam C-State ON mérés lenne." - ezt totál fordítva írtam! :B :W Szóval ez CT OFF, tehát OK.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25385) DigitXT válasza Qru (#25379) üzenetére


DigitXT
félisten

Aki csak "bekapcsolom és farmville-ezek" nyilván nem áll neki tuningolni.
Pedig a FarmVille az pont eléggé eszi a procit.:DDD Egyszer pl. gyanús volt,
hogy miért megy nehezebben az aratás, mintha akadna: hát nem 2,66-on
volt? (Valszeg, amíg nem voltam otthon a hétvégén, a nővérem csinált vmit
a géppel, aztán eközben valahogy csak sikerült a tuningprofilt resetelni.:D)
Ment is fel 4,2-re: ég és föld...:DDD Viszont így zabál, mint a disznó, sajnos.

(#25386) Qru válasza DigitXT (#25385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki a Farmville miatt tuningol meg is érdemli hogy a nevét az Elmű aranyba foglaltassa. :D

:R

#nincsbennetarcsi

(#25387) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

SOS kéne segítség. Keresnék olyan fórumtársat, akinek Prolimatech Megahalems Rev.B hűtője van. Akinek ilyen van, az légyszi jelentkezzen!

Köszi! :R

ImI

(#25388) DigitXT válasza Qru (#25386) üzenetére


DigitXT
félisten

:DDD

(#25389) mpierre válasza ImI87 (#25387) üzenetére


mpierre
veterán

Nincs ilyenem, de mi a gond? Hátha....

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25390) HSM válasza katt777 (#25380) üzenetére


HSM
félisten

Nem fordítva írtad mindegyiket? Nekem elég fura, hogy gyorsabb a gép BEKAPCSOLT C-state-ekkel.... :F Ennek pont fordítva kellene lennie....
Amúgy nem volna baj tudni, hogy a "C-state ON" az nálad mit jelent.... C1E-t, C3-at vagy C6-ot.... Nagyon nem mindegy... Én a C3-ig engedélyezem, mert a C6 problémás, és abból lassan ébred csak a mag, mert a teljes L2-t az L3-ba másolja, és áramtalanítja a magot, ébredéskor meg vissza copy. Ellenben C1E-ből nem lenne szabad semmi lassulást tapasztalni, az csak a szorzót minimalizálja meg a feszt, abból azonnal ébred, ha kell. A C3-at most kapásból nem vágom, I7-él milyen mély alvás, de Intel doksikban benne van az is.... Meg aztán ott van az EIST, ami meg a feszt/órajelet kapcsolgatja a terhelés függvényében, de elvileg ahhoz is kell a C1E legalább.

[ Szerkesztve ]

(#25391) Qru válasza HSM (#25390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

C3 state.

#nincsbennetarcsi

(#25392) eladohardver válasza katt777 (#25384) üzenetére


eladohardver
őstag

state-on

Nem lehet h alul vagy feszelve... azt azért hasal bekapcsolt állapotnál? amint látod nálam pont fordítva vagyon... illetve lassulást most nem tapasztaltam kikapcsolt állapotban... lehet h speedstepp of-tól bolondult meg? :W
Min1 lényeg h van 1 jó beállításom ami nem hasal el és nem lassú:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25393) ImI87 válasza mpierre (#25389) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi már folyamatban van a megoldás........... :R

Apropó, mi a helyzet, jövő héten meglesz a nagy gépépítés? :F

(#25394) gV válasza subaruwrc (#25372) üzenetére


gV
őstag

gondolom a qpi szorzója nálad 18, probáld 22-esel, úgy megy

(#25395) Bari81


Bari81
tag

Hali

Valaki hozzáértő legyen szíves írni nekem, hogy mi lenne a megfelelő cél tuningba az alábbi konfigon 24/7 használatra.

Főleg játékra használom a gépet. Szeretnék több fps-t, régi gépemnél mindig úgy húztam a procit ameddig nem kellett hozzá + feszültséget adni. Most az i7-nél már nem vagyok tisztába a dolgokkal :)

*i7 965 *
*Gigabyte X58A-UD7 *
*Geil evo one 6GB 1600 cl8 *
*Thermaltake frio *
*Gigabyte 275 gtx soc*

Előre is köszönöm, ha valaki időt szakít rám és kifejti a véleményét. :R

(#25396) mpierre válasza Bari81 (#25395) üzenetére


mpierre
veterán

Amíg le tudod hűteni. A frio-t nem ismerem, de majd kiderül mit kezd egy kazánnal. Gyanítom, hogy közepes teljesítményt fog produkálni, vagy koptereket cserélsz rajta.
A 965-nél meg addig állítod a szorzót, ameddig nem szégyelled. Olvasd el az 1. hsz-ben linkelt Imi féle útmutatót, aztán lehet melegíteni a rendszert.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25397) Bari81 válasza mpierre (#25396) üzenetére


Bari81
tag

Köszönöm. Mekkora az a hőmérséklet ami még elmegy a procinak állandó használatra? Most alap beállításon 100%-os terhelésnél a frio kb 58 fokon tartja. A frio-t még kb 30%-al tudom jobban pörgetni.

[ Szerkesztve ]

(#25398) mpierre válasza Bari81 (#25397) üzenetére


mpierre
veterán

A magok ne menjek hosszútávra 80-85°C fölé.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25399) Bari81 válasza mpierre (#25398) üzenetére


Bari81
tag

Köszönöm. Próbálkozok, majd beszámolok róla hogy sikerült. :R

(#25400) katt777 válasza DigitXT (#25385) üzenetére


katt777
félisten

Eleve mást a géphez soha, nemhogy nőt! :Y :( Mondjuk ASRockban simán vissza lehet tenni a törölt profilt, nem hájpolásból mondom...

HSM: Javítottam magam pár hsz-szal arrébb, de az eredmények helyesek, azokból látszik, hogy C-State OFF gyorsabb a gép (L3-cache!). Haha, ha jó lapod lenne, akkor tudnád, hogy a C-State és a C1E két külön dolog! :P Az EIST megint csak más, ahogy az S3-is, amit te C3-nak mondasz. Ezek mind külön kapcsolhatók, legalábbis az én lapomban, meg ASUS-ban is (hasonló bios), ergo simán van mélyalvásom C-State nélkül. C-State-ben van C3 és C6, azt auto-ra állítottam. Nekem mindegy, hogy melyik lassítja a gépet, mert nem akarom, hogy akkor is lassítsa, amikor nem akarom. :(( Ez olyan, mint a HD6-os kártyák, le lehet venni az áramfogyasztásukat, csak akkor átmennek HD4-sebességbe. :DDD

eladohardver: Nekem minden energiatakarékos funkció be van kapcsolva (tuniggal is), KIVÉVE C-State-et, mert az a jelzett eredményt produkálja. C-State nálam is ekörül van ON, ezzel nem mondtál újat, és az L3-cache nálad is bűn lassú. Fő, hogy van egy beállításod... :DDD Kár, hogy a játékokat, 3D alkalmazásokat belassítja...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.