Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24051) Qru


Qru
MODERÁTOR

Azt tudtam, hogy a Giga deszkák szeretnek felülfeszelni mindent, na de ez talán már túlzás...

[link]

#nincsbennetarcsi

(#24052) subaruwrc válasza Qru (#24051) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez a giga lap éppen felülfeszeli a pll-t csúnyán de egy lap miatt kijelenteni az összesről hogy felülfeszelnek , talán nem valós.
az x58a-ud7-ud9-esek pl alulfeszelik a vtt-t.
szerintem amúgy az egész x58a sorozat. ez meg ex58 sorozat.

(#24053) MPowerPH válasza Qru (#24051) üzenetére


MPowerPH
félisten

Durva. :Y

Don't Tread On Me

(#24054) katt777 válasza HSM (#24050) üzenetére


katt777
félisten

Az időzítések fixre vannak állítva biosban, nem hagyok semmi auto-n. Vagy az alsóbb időzítések csinálhatják?
Amúgy erre varrj gombot: Ma reggel ott volt a core-kikapcsolási lehetőség a biosban! :Y Tök jó, hogy egy éjszaka kellett neki, mert kikapcsolva volt tegnap is többX. Most éppen egy szerény 2 magos core i-vel nyomulok. :DDD

Qru: Így lesznek tuningosak, meg mennek tönkre bennük a cuccok? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24055) MPowerPH válasza katt777 (#24054) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hogy a fenébe, hogy tegnap még nem volt, mára meg odakerült? LOL, ilyen nem létezik. :DDD Mintha élne a BIOS -od, és szépen fejlődgetne mint valami organizmus. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24056) Qru válasza subaruwrc (#24052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lövök egy műszert és én is rámérek. Egyforma lapunk van, nem lepődnék meg ha az enyém is ilyet művelne. :(

katt777: Jah így könnyű jól húzható lapot csinálni. :(

Am mennyivel eszik kevesebbet ha csak 2 mag dolgozik? 2 mag + HT többet eszik vaj'h mint 4 natív mag?

#nincsbennetarcsi

(#24057) AirBooms válasza subaruwrc (#24052) üzenetére


AirBooms
addikt

Na, az én R2E-m (mint pár hónapja már írtam) a Vcore-t feszeli felül rendesen - igaz csak terhelés alatt, de LLC-vel. Most pl. biosban 1,26 V van beállítva, így megy 4,2 GHz-en, ám LinX alatt van amikor 1,296 V-ig megy fel.

(#24058) MPowerPH válasza Qru (#24056) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én lemértem konnektorból a teljes rendszer fogyasztását.
4/4 mag esetében idle:143W, Load 346W
2/4 mag esetében idle: 143W, Load 276W

Táp hatásfoka majdnem ugyan annyi ezen a két értéken.

Don't Tread On Me

(#24059) Qru válasza MPowerPH (#24058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tehát akkor 2 mag + HT kevesebbet eszik mint a natív 4 mag. Akkor átállítom én is 2 mag + HT-re.

#nincsbennetarcsi

(#24060) subaruwrc válasza Qru (#24056) üzenetére


subaruwrc
félisten

oké, bár azonos típusú lap valószínű ugyanezt produkálja.
az mondjuk érdekes hogy a pll miért ugyanannyi 1.3 és 1.8v-on is ...

AirBooms

terhelésre llc-vel minden lap ezt csinálja ...

(#24061) MPowerPH válasza Qru (#24059) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ugye négy natív mag gyorsabb is egy pöppet. :U

Don't Tread On Me

(#24062) Qru válasza subaruwrc (#24060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja mind a kettőnknek Rev 1.0-ás UD4P-je van.

BMW001: NFS-re meg DAO-ra elég a 2+2-es felállás bőven.

#nincsbennetarcsi

(#24063) MPowerPH válasza Qru (#24062) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az már igaz. :)

Don't Tread On Me

(#24064) AirBooms válasza subaruwrc (#24060) üzenetére


AirBooms
addikt

A Gene nem csinálta, az UD7 sem, meg a Foxconn Bloodrage sem. Sőt másik R2E sem.

(#24065) Qru válasza MPowerPH (#24063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bár ehhez meg minek vettem i7-et?! :D Mindenkinek van vmi hobbija, nem igaz?!

#nincsbennetarcsi

(#24066) MPowerPH válasza AirBooms (#24064) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én még LLC-t nem is használtam, nem tudok nyilatkozni. A nélkül rendben van.

Qru: Jó ha az van a gépházban, igaz nagyobb nem lesz tőle. :DDD Komolyra fordítva, downclock -ot csináltam ez előtt is még E8400-assal is, akkor i7-el miért ne?! Ezt mondom, ha nem kell mindig a max. power, minek legyen minden belőve.

Don't Tread On Me

(#24067) Qru válasza MPowerPH (#24066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, megnyugatató. Hemi V8-al se tép az ember folyton padlógázzal...

Q6600 óta szoktam downclock-olni. i7-nél meg pláne, mikor megláttam alapból mennyi feszt kap szegény kis 920-asom. :(

#nincsbennetarcsi

(#24068) subaruwrc válasza AirBooms (#24064) üzenetére


subaruwrc
félisten

ki volt kapcsolva az llc :DDD

(#24069) AirBooms válasza subaruwrc (#24068) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem volt kikapcsolva. ;)
Amúgy LLC nélkül a lapom még bolondabb, teljesen kiszámíthatatlan. Egyedül a Ram feszültséget lövi be baromi precízen.
Amúgy szerintem a többi alaplap is iszonyú béna ebben a tekintetben, csak a legtöbb, úgymond nem fullos lapon nincs lehetőség monitorozásra. Az user elhiszi, amit beállít, illetve amit a CPU-Z mutat.

(#24070) subaruwrc válasza AirBooms (#24069) üzenetére


subaruwrc
félisten

nehezen tudom elképzelni hogy llc vel terhelésre / főleg linx / nem feszel túl

nálam rampage 3 extremebe bios 1.3375v loadline 100% idle 1.343 load 1.349 .. és nem is linx ről beszélgetünk

(#24071) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Most történt egy olyan dolog, amire nem találok magyarázatot. :F Befejeztem egy filmet, alt+F4-el kinyomtam, levittem a szotyistálat közben ment a torrent. Mikor visszajövök, azt hallom a gép erőlködik valamit. Próbálom megnézni mi van, de piszok lassan tölt be minden. Nyitottam egy real temp -et, akkor látom, hogy a magok a 100C-t ütik, és a proci folyamatosan 90% fölött tölt. Azonnal táp lekapcs, hűtő tűzforró, nem lehetett hozzáérni. Ugye alapból passzívan használom, 4.2GHz-n HT off. Ha nem jövök vissza akkor elég a proci?
Meg mi a francért csinálta ezt, ilyet még soha nem tapasztaltam. Mintha a LinX futott volna, de az nem mehetett, és a torrent -en kívül semmi nem volt közvetlen megnyitva.

Don't Tread On Me

(#24072) HSM válasza MPowerPH (#24071) üzenetére


HSM
félisten

Ezért nem szabad arra alapozni a hűtést, hogy "úgyse használom 100%-on"..... Valószínűleg valami programkód végtelen ciklusba esett szerencsétlenen....

2 "jobban kiterhelt" (HT-s) mag nyilván jóval kevesebbet eszik, mint 4 teljes, ami fut mittudomén bő 75%-on.... :D

A túlfeszelésről... A PLL majdnem alapon volt. A visszavétel, hogy nem működik, nem szép, de nem is "veszélyes" hiba a procidra nézve. A VTT-s "túlfeszelés" egyáltalán nem biztos, hogy túlfeszelés, a procifoglalatnak is és az oda vezető tápvezetéknek is van némi ellenállása, tehát ha ezt is beleszámítjuk, már mindjárt annyit kap a CPU, mint amit beállítottál.

(#24054) katt777: Nekem megvan mind a 4 magom, és opcióim se vesznek el a BIOS-ból... :DDD Fura egy lap az az Asrock... Letiltod a magokat, aztán letiltja az opciót, nehogy visszaállítsd.... :C
Amúgy ebből a post-ból honnan jött le, hogy ezért procik mennek tönkre, hogy a Giga lap finoman túlfeszel? Egyetlen proci sem döglött meg Giga lapban, tudomásom szerint a topicból, még komolyabb tuning mellett sem.... :F Az UD5-öm egy kitűnő lap volt, rendkívül megbízhatóan működött tuningolva is. 2 barátomnak a mai napig ilyen lap dübörög a gépében, és mindkettőnek fülig ér a szája, és nem a procijuk dögledezik... :U (Pedig mindkettőjüknek közel 2 éve megvan a cucc kompletten)

[ Szerkesztve ]

(#24073) HSM válasza MPowerPH (#24071) üzenetére


HSM
félisten

Ja, ki nem égett volna, a hővédelem 95 foknál elvileg felezi az órajelet (vagy 12-re veszi a szorzót, nem emlékszem) a feszt is leveszi üresjárati közelébe, ha ez sem segít és tovább melegszenek a dolgok, 100 fokon azonnal lekapcsolja a feszt a proci magáról, persze, csak ha nem kapcsoltad ki a megfelelő védelmi funkciókat... (Thermal Throttling, Thermal monitor, hasonlók...)

És az előző POST-om 2. és 3. bekezdése Qru-nak ment volna. :B

[ Szerkesztve ]

(#24074) MPowerPH válasza HSM (#24073) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem pont határon volt, az egyik mag maximuma volt 100C, a többi 95-97C-n volt. Megijedtem, hogy esetleg károsult a proci, de szerencsére ugyan úgy megy mint előtte.

Egyszer estem már ilyenbe, vagyis hasonlóba a 920-assal. Volt kint vagy -14, én meg kipakoltam a gépet, hogy majd benchezek egy kicsit. Erre csak azt vettem észre, hogy mindig fagyogat a máskor stabil beállításon. Real temp-ben megnéztem, akkor is ilyen magas hőfokok voltak. De ahogy a hűtő tetejét elkezdtem melegíteni hajszárítóval, megjavult minden, de csak arra az időre. A heatpipe szerintem módszeresen ledermedt, sok volt neki a mínusz. Ez is érdekes dolog, nem gondoltam volna, hogy ilyen megtörténhet, legalábbis mezei -14C-ben. :DDD

Don't Tread On Me

(#24075) Qru válasza MPowerPH (#24071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No para, a belső hővédelem 103-105 fokos maghő körül lép közbe. Első körben visszaveszi az órajelet (meglassulási küszöb), ha ez sem segít, akkor feszt csökkent majd kilövi magát teljesen. Kipróbálni még nem mertem itt, de anno Core 2 E6300-nál 103 fok felett kapitulált a proci.

A HP-ban víz van, szóval nem kell csodálkozi ha befagy -14-ben. Noha elvielg az alulról jövő "forró" gőznek fel kéne olvasztani a fagyosabb részt. Elméletileg...

HSM: Most megnyugtattál, thx!

#nincsbennetarcsi

(#24076) JanR válasza subaruwrc (#24049) üzenetére


JanR
addikt

Oké, akkor találékonyan megkérdeztelek téged és te megmondtad nekem :D

Már csak az a kérdésem, hogy azt, mivel osszam azt az MT értéket, hogy megkapjam a QPI szorzót?

(#24077) ffodi válasza JanR (#24076) üzenetére


ffodi
veterán

Átugorjak hozzád valamelyik nap beállítani? ;]

A bclk-val........ ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24078) JanR válasza ffodi (#24077) üzenetére


JanR
addikt

Átjöhetsz ;] Asszony úgysem lesz itthon a hétvégén :DDD

(#24079) JanR válasza ffodi (#24077) üzenetére


JanR
addikt

Dupla bocs :U

[ Szerkesztve ]

(#24080) subaruwrc válasza JanR (#24076) üzenetére


subaruwrc
félisten

mondjuk ha ottvan hogy 7700mtexel az 7700/ 2 = 3850mhz qpi órajel
4ghz körül már nem mindegyik lap megy.

(#24081) Cybertrone válasza ffodi (#24077) üzenetére


Cybertrone
veterán

Erre is lehet jönni!
lementem 1.232v-ra feszben a procinál, és 20 körös linx stabil volt még délután, azóta game meg minden volt és még mindíg megy! Szerintem sikerült enyhén jo cuccot kifogni! :C :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#24082) szacsee válasza MPowerPH (#24071) üzenetére


szacsee
nagyúr

A procid nem fog megdögleni, előfordul az ilyesmi. HSM amit írt az valószínű. XP-nél pl a win Update szokta néhanapján havernál kiakasztani a gépet... gondolom előfordulhat Win7-nél ezt is emberek csinálták. :DDD

Qru: A feszekkel kapcsolatban nem aggódnék, csak rámértek az okosok ott is a gyárban... amúgy nem ártana ha ránéznél Te is (ha módodban áll), de nálam GOOC-s deszka van azt meg fene tudja honnan kaparták elő az alkalomra... ;]

ON:
Jut eszembe meg kellene rángatnom a procit. Anno volt 1-2 biosbeállítás amit elmentettem profilként. Azóta történt 1-2 dolog, no meg frissebb bios úgysem komálná.
Ha nekilátok tuningolni olyan procival, ami szereti kérni a QPI feszt, akkor kisebb CPU frekin is annyi feszt fog kérni a QPI mint magasabb CPU frekin ugyanakkora unkore-nál?

(#24083) MPowerPH válasza Cybertrone (#24081) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tesztet plz. 4.2Ghz-n HT-val nyomhatnál nekünk Linx -et. :K

Don't Tread On Me

(#24084) Qru válasza szacsee (#24082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem sima bolti van, UD5-öt akartam de az nem volt így maradt az UD4P, abból is az akkor utolsó darabot hoztam el. Na majd lövök egy multimétert és rámérek. Már ha megtalálom a kis kütyüt...

#nincsbennetarcsi

(#24085) MPowerPH válasza szacsee (#24082) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem itt is az kavarhatott be, ilyenkor egyből arra gyanakszom. Azért kellemetlen dolog, ha nem jövök vissza lehet nem úszom meg ennyivel. Am brutális, hogy ezek az i7-esek mit kibírnak. Anno régen az AthlonFX már megdöglött volna egy ilyentől, meg ahogy hallom a Phenom2-esek sem tolerálják az ilyet.

Don't Tread On Me

(#24086) katt777 válasza MPowerPH (#24055) üzenetére


katt777
félisten

Bakker, ha mondom! :Y Lehet, hogy ideig-óráig állnia kellett. :U Én sem értem, de megvan. Tegnap levettem 2 magra HT OFF, aztán szépen játszogattam mindenfélével, csak mert GTX460 topicban nagyon mondogatták, hogy 2 mag nem jó, játékra 4 magos kell, meg AMD, stb. :DDD
Mi az, nálad is van szellem a gépben? :F :Y Legközelebb torrenttel fogsz stress-tesztelni? :DDD
Amúgy nyilván azért nevezik heatpipe-nak, nem pedig coldpipe-nak. mert forróságban működik, hidegben meg nem. :D (Nem véletlenül van itt smiley!)

Qru: Miért nem állítod simán csak 2 magra? :F Vagy csak 1-re, az még kevesebbet fogyaszt. :U
Érdekes nálad ez az általad is nem feltétlenül logikusnak tartott vonzódás i7-920-hoz és a GB-hoz. :DDD

AirBooms: Auto-n hagyva tényleg eszméletlen értékeket tud beállítani a legtöbb lap. :K

HSM: Én arra utaltam, amit főleg te is szoktál volt mondogatni a túlfeszelésről. Ha beállítod a max. 1.34V QPI-t és 1.65V RAM feszt, a lap meg hozzávág egy pár tizedet, nem nagyobb az esély a proci elhalálozására? :F
A lapomat illetően teljesen félreértetted a dolgot. Nem tiltottam le semmit, csak akartam, mert a bios frissítéssel tűnt el az említett opció. Lehet, kellett volna neki egy CMOS Clear, de bios frissítésnél mindig alapra szokta visszalőni az egészet, és látszólag most is így tette. De semmi baj, másnapra megjavult.

szacsee: De jó, hogy nem torrentezek, és véletlenül sem engedtem soha semmilyen winnek önmagát frissíteni. :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24087) Qru válasza katt777 (#24086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát azért 2 magnál már csak nem adom alább (még ha csak virtuálisan is)...
Am nem tudom magam sem, de nem lepődj meg ha a paranormal activity 3-ban az én sztorimat dolgozzák fel... :DDD

2 mag is elég, noha van pár olyan optimalizálatlan gamma aminek kell a 4 mag (GTA 4 pl).

#nincsbennetarcsi

(#24088) HSM válasza katt777 (#24086) üzenetére


HSM
félisten

A proci elhalálozása nem azon fog múlni, hogy a lap a beállított 1,34V helyett 1,36V-ot ad..... :N Viszont ha egy mozdulattal odakensz neki 1,4V+-t 24/7-re, mindjárt más lesz a leányzó fekvése. ;)
A CMOS clear viszont mindig ajánlott amúgy BIOS frissítés után.... És a korábbi BIOS-al mentett profilokat se igazán ildomos tovább használni.

(#24089) subaruwrc válasza HSM (#24088) üzenetére


subaruwrc
félisten

Viszont ha egy mozdulattal odakensz neki 1,4V+-t 24/7-re, mindjárt más lesz a leányzó fekvése.

mi is változik ?

(#24090) Qru válasza subaruwrc (#24089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom arra, hogy magas feszen okoz galibát a lap felül feszelése, nem pedig a hivatalos érték környékén.

#nincsbennetarcsi

(#24091) subaruwrc válasza Qru (#24090) üzenetére


subaruwrc
félisten

na így már érthetőbb de én ezeket a kacsintgatós célozgatásokat nem értem.
már akkora ez a mizzéria, ha visszakerül a 920-as procim a lapba, egy hétig 1.4v vtt-vel fogom járatni és megnézem lesz e baja...

(#24092) Qru válasza subaruwrc (#24091) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy hét alatt tuti nem. Igazából túl van parázva ez a fesz dolog sztem. Minden esetre én azért betartom az előírásos értékeket, abból baj nem lehet. Meg nem is vok ilyen LN2-vel tuningoló egyén.

#nincsbennetarcsi

(#24093) subaruwrc válasza Qru (#24092) üzenetére


subaruwrc
félisten

na igen az előírások betartásából nyilván nincs probléma, a te felfogásodat teljes mértékben támogatom is . :R

(#24094) Laraxior válasza MPowerPH (#24083) üzenetére


Laraxior
titán

mondtam neki hogy cseréljük el,ráfizetek oszt majd nálam tud amennyit tud 1.35Von ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24095) Qru válasza subaruwrc (#24093) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem is fogok OC csúcsot dönteni soha az biztos. :D

#nincsbennetarcsi

(#24096) Ombi5


Ombi5
őstag

Szerintetek megeri ramnal a kulonbseg a penzet? :R

CL7 - 7-8-7-20
CL7 - 7-10-10-24

(#24097) Qru válasza Ombi5 (#24096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a valós életben nem érzed meg a különbséget. Bár ha csak pár Ft a különbség akkor megveheted a szűkebbet is, ha más nem lelkileg jobb érzés. :)

#nincsbennetarcsi

(#24098) Ombi5 válasza Qru (#24097) üzenetére


Ombi5
őstag

Aszem 1500 ft a kulonbseg. DE gondolom cl9 es cl7 kozott mar csak erezni?! :R

(#24099) HSM válasza Qru (#24092) üzenetére


HSM
félisten

Én is így vagyok vele. :K Pláne, hogy a 24/7 bőven takarékfeszes beállításaimhoz képest (175*21Mhz, 1400@CL7 ramok) egy durvább tuninggal (pl. 205*20Mhz 1640@CL8 ram) alig nyerek (max 15-20%) sebességet, de a feszek, hőfokok, áramfelvétel igencsak jelentősen megugrik.... És akkor még kockáztatok azzal is, hogy kicsúszok a hivatalos ajánlásokból...
Nekem a kényelmes 24/7 tuning a műfajom, ott ezek a szempontok a döntőek. :R

(#24100) Sefi84 válasza Ombi5 (#24098) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem érezni!
Azt sem érzed ha 1333Mhz vagy 1600Mhz-en megy a mindennapokban, max ha folyton konvertálsz, de akkor is gyorsabb mint bármelyik régebbi konfig!
Azért ha tudod vedd a jobbikat ne az az 1500Ft legyen a baj egy ilyen rendszernél! :N
1333Mhz

2000Mhz ezt BMW kollégának

Ezt a mindennapokban meg sem érzed :D
CL9-7 között is minimális a különbség max 2-5% vagy még annyi se szvsz!!!

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.