Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25192) katt777 válasza HSM (#25172) üzenetére


katt777
félisten

Már bocs, de az utolsó vagyok a Földön, aki bármi marketing-szarságot benyalna. ;]
Tudom monitorozni a procim terhelését, ugyanis nem csak a magok terhelését lehet, hanem az egész prociét is. Én eddig azt vettem észre, hogy HT OFF ugyanakkora a prociterhelés, mint HT ON, csak jobban eloszlik ha amúgy 50% alatt lenne (értelemszerűen a minden szálat kezelni képes alkalmazásoknál), afölött meg HT ON nagyobb. Ez amúgy elég logikus is. Ha meg vmi nem képes HT-t kezelni, HT kikapcsolása nélkül is csak a fizikai magok dolgoznak (kivéve Dirt 1, az szar ilyen szempontból), ergo HT-t kikapcsolni megint csak fölösleges (ráadásul a nem használtakat a Windows hibernálja is, azaz nem igazán fogyasztanak). megj: Nem használok Win-"optimalizáló" szarságokat.
Ahányszor állítottam prioritást, MINDIG működött (pl. a magasabb prioritásra állított tömörítés gyorsabban végzett). Amúgy soha nem szaggatott pl. sem video-lejátszás, sem TV, pedig ment egyszerre 2 video-kódolás (1 tömörítés, egy átkódolás), lemeztömörítés, amelyek közül 1-1 is 80%-ra terheli a procit (szálakat), még prioritás állítása nélkül sem. Lehet, hogy simán szarul van beállítva a géped? :F Mert nekem nagyon úgy tűnik.Nekem ahhoz, hogy bármi akadást tudjak produkálni, 2 magra és HT OFF kellett leredukálnom a gépet, aztán beterhelnem 2-3 programmal. :P
Nem én vagyok az a jelek szerint, aki nem tudja értékelni az i7 előnyeit. :P
#25178: Hát ja, legalább önkritikád van. Hidd el, ha bármi olyan jellegű hibát tapasztaltam volna, amilyet te, nem nevetnék az erőlködéseden. Ne adj isten, ilyen jó lapjaim voltak? :F :DDD (ASUS, ASRock)

i are robot: Ne higgy el minden hülyeséget. ;) Főleg, ha olyan írja, aki a jelek szerint rosszul állította be a konfigját. :U

cut: Én dolgozom a gépen, játszom, tuningolok, ráadásul a helyesírási, de még a szövegértelmezési hibák is irritálnak. :B Mekkora kekec vagyok! :Y

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.