Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102651) stellaz válasza btraven (#102650) üzenetére


stellaz
addikt

Akustone
A gyereknek vettem, de néha én is használom.

[ Szerkesztve ]

(#102652) emiki6 válasza Ba cy lus (#102643) üzenetére


emiki6
veterán

Ez is szimpi, bár az openheart jobban néz ki. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102653) SirRasor


SirRasor
őstag

Csak szólok, hogy megint akciózzák 199$-ra a Sennheiser HD6XX-at.
Az olyan 100k környékén megáll áfa+vám+nav ügyintézési díjjal együtt.

Egyébként kb. ennyiért van jobb vétel, mondjuk használtban, amit érdemes vadászni?

Make Love not war!

(#102654) DravenMoral válasza DravenMoral (#102647) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nem kaptam ajánlatot de sok utánajárás után megvettem az elsőleg kinézett fejest.
Hyperx cloud II

Minden megvan benne, ami egy "gamernek" kell, vagy amire zenehallgatásra szükséged van.
Borzasztó szép mélyek vannak benne, a játékokat nagyon élethűen adja vissza.
A fülpárnái nagyon kényelmesek, bár még csak 2.5 órát viseltem.
A mikrofon kis windows beállítással több, mint kiváló. Fölöttem megy 2méterrel a klíma, de egyáltalán nem szűrődik be a mikibe.

A fülpárnák nagyon szépen megszűrik a háttérzajokat, sőt..

Az ajándék hangkártya hozzá pedig valami elképzelhetetlen.
Szerintem 34.000ft-ért verhetetlen ez a fejes.
Gombnyomásra lehet változtatni a stereo, 5.1 és a 7.1-es hangzás között.

[ Szerkesztve ]

(#102655) Tim82 válasza DravenMoral (#102654) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kaptam ajánlatot

Így van. Finom utalást kaptál, hogy nem jó topikban teszed fel a kérdést és egy hivatkozást a jó topikra, amelyik valóban az 5.1, 7.1, gamer stb. fejhallgatókkal foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102656) HELLAFLUSH válasza Tim82 (#102655) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Hihetetlen, hogy még mindig vannak olyanok akik bedőlnek ennek a virtuális 5.1/7.1-es marketing bullshitnek és elhiszik, hogy az a jó. :(

(#102657) Dorien válasza SirRasor (#102653) üzenetére


Dorien
veterán

Ha Sennheiser, akkor részemről használt HD600 + valami meleg hangú, csöves jellegű erősítő, ha túl semlegesnek találod a hangját.

bitrograde: Ebbe a messzire nyúló hitvitába most ne menjünk bele, főleg nem ebben az agresszív kismalac stílusban... Te leírtad a saját tapasztalataidon alapuló véleményedet, én meg a sajátomat. (Igen, Forza kábelt is hallottam.) Legyen elég ennyi. Köszi! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102658) bitrograde válasza Dorien (#102657) üzenetére


bitrograde
senior tag

Csak egyvalamiben tévedsz: magabiztos kinyilatkoztatásod ellenére ez sajnos nem hitvita. Amiben igazad van: hogy mindegy, ha az ember nem hallja.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102659) SirRasor válasza Dorien (#102657) üzenetére


SirRasor
őstag

HD600-ra elég sokan írták, hogy túl neutral; unalmas rajta zenét hallgatni. 6xx és 660s ilyen szempontból sokkal jobb.
Heh most meg azt olvastam, hogy térben és szeparációban a Hifiman HE4xx jobb, mint a HD6xx.
Azaz nekem nem volna valami nagy előrelépés.

Tényleg, szerintetek HE4xx után mire érdemes váltani? Mármint úgy, hogy bőven érezhető legyen a különbség. 150k-ból kihozható valami? Vagy 200k-ból? Vagy már 400k-ért se kapnék olyat, ami annyival többet adna?
Egy FiiO K7 DAC+AMP van mellé, amit nagyon sokáig nem fogok lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#102660) Ba cy lus válasza SirRasor (#102659) üzenetére


Ba cy lus
őstag

HD650/HD6xx elé kell egy komoly erősítő. Ha ez nem adott, a HD600 - és sok minden más is - jobb választás. A neten olvasható vélemények gyakran ezt tükrözik, és relatíve nagyon kevesen írnak egy kielégítően erősített HD650-ről.

[ Szerkesztve ]

(#102661) SirRasor válasza Ba cy lus (#102660) üzenetére


SirRasor
őstag

Na akkor ki fog vajon tudni mondani arra valamit, hogy a FiiO K7 elég-e neki :U
A specifikáció alapján bőven elég a HD6xx-hez.
"Teljesítménye még 300 ohmos fejhallgatóknál is eléri az 560 milliwattot, 1% torzítás mellett, ami bizakodásra ad okot."

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#102662) bitrograde válasza SirRasor (#102661) üzenetére


bitrograde
senior tag

Bizakodni szeretnél vagy hallgatni?

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102663) SirRasor válasza bitrograde (#102662) üzenetére


SirRasor
őstag

Hát, ettől se vagyok előrébb :D
https://headphonebar.com/products/fiio-k7-thx-amp-dac

"Fiio K7 is ideal for a quality affordable dac amp for headphones like HD600/660s, Hifiman Sundara, Edition XS, 250 ohms Beyers, the 300 ohm Sivga SV023, AKG headphones and even the Audeze LCD2c."

..de miközben írom ezt, éppen a HE4xx-el hallgatok kis zenét és aztakutyaistenit de bitangjól szól :B Mondhatni tökig elég jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#102664) DravenMoral válasza HELLAFLUSH (#102656) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Hihetetlen, hogy mindenkinek van egy különálló élete, mindenkinek meg kell tapasztalnia, hogy mi igaz, és mi nem az. Hihetetlen, hogy több ezer év alatt erre még nem jöttek rá az egyszerű emberek. Hihetetlen, hogy több ezer év alatt még ma is a napjaink legalapvetőbb részét képezi a lenézés, a bunkózás. Csupa hihetetlenség, nem így van barátom?

(#102665) Ba cy lus válasza SirRasor (#102661) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Inkább valami Topping vagy THX-es erősítő, ezek eleve jobban illenek hozzá, a k7 pro kevésbé.

(#102666) HELLAFLUSH válasza DravenMoral (#102664) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ne haragudj nem bántásnak szántam, de hamarabb választ kaptál volna a kérdésedre ha vetted volna a fáradtságot és elolvastad volna a Téma összefoglalót mielőtt ide írsz. :R

(#102667) bitrograde válasza Ba cy lus (#102665) üzenetére


bitrograde
senior tag

Vagy Asgard, Jotunheim, vagy OTL. De én kedveltem a Resonessence Concero HP-val is.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102668) emiki6 válasza Ba cy lus (#102660) üzenetére


emiki6
veterán

Hogy érted, hogy komoly? A spartan helot 2x pl full egyszerű (ettől nem is jó alacsony imp fejesekhz) és a 130 fontjával nem is olyan drága.
Arra a fiio dacját rádughatja, fiio a 4xx-hez, spartan a 6xx-hez.

SirRasor: "szarul" azért a fiio-ról sem fog szólni, mert jó fejes. Nekem annó, még telóról is tetszett, pedig annak fos kimenete volt.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102669) btraven válasza SirRasor (#102663) üzenetére


btraven
őstag

Az ilyen oldalakat ahol árulják a Fiio-t, kár olvasni. Összehazudnak mindent, csak el tudják adni.

Ez egy olyan hobbi, senki nem fogja megmondani neked hogy fog tetszeni a HD6xx. Pláne a He4xx-hez képest.
Az biztos hogy a HD6xx egy nagyon jó fejes.
Nekem van, bizonyos zenék nagyon jól szólnak rajta, más zenék meg nem. Egyik erősítő jó hozzá, a másik meg unalmas.

(#102670) Gzula[HUN] válasza DravenMoral (#102654) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Teljesen jó választás (ár/érték arányban) a Cloud 2.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102671) SirRasor válasza Ba cy lus (#102665) üzenetére


SirRasor
őstag

Tudom el kéne engednem, DE Toppingból kapásból tudok kettőt, ami BIZTOSAN nem való hozzá. K7 Pro meg nem létezik. Ez a K7 meg THX-es :P Na mind1, értem mit akarsz mondani, csak kukacoskodtam, mert kedd este van :D

btraven rossz példát mondtam. Head-Fi-n áradnak róla, hogy mennyire jó. Ez alapján nehéz elhinnem, hogy talán nem "elég jó" a HD6xx-nek, jelentsen ez bármit is.
Végtére is igazad van: senki se fogja tudni megmondani, hogy nekem ez a párosítás tetszeni fog-e. Szerintem kipróbálom és ha nem jön be, akkor 110k-ért remélem elég gyorsan el fogják vinni hardveraprón, azaz win-win mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#102672) Ba cy lus válasza emiki6 (#102668) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Technikailag komolyabb erősítő drága a csövesből is. Vagy talán még drágább is. Színezős csövesnek szerintem semmi értelme HD650-hez. Inkább pl. Schiit Valhallában, pontosabban ilyen filozófiájú csövesben gondolkodnék, ha csövest szeretnék hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#102673) Ba cy lus válasza SirRasor (#102671) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tudja a fene nyomon követni, épp minek a nevéhez illesztik oda a Pro szócskát. :DDD Ez az A30 Pro mint típusjelölés is érthetetlen, mármint hogy semmivel sincs több köze az A30-hoz, mint a többi Toppinghoz, akkor miért ez a név? Miért nem lett volna jobb A80-nak, ami a logikus névválasztás lett volna, ha azt nézzük, hogy ezt az A90 alá szánták?

Hát nem tudom, kinek milyen tervei vannak a HD650-nel, szerintem ennek a fejesnek a hangját kicsit fel kell rázni, hogy többféle zenével is jó lehessen, ne csak akusztikussal. A "felrázás" onnan indul, hogy olyan erősítő legyen, ami képes megfogni a basszusát. Ha ez megvan, már nem lesz olyan laid-back az előadásmódja, de emellett az egyes komponensek tónusát is érdemes észszerűen párosítani. :R

Amúgy áradoznak sok mindenről a neten, ez alapján mégis mit kéne hozzá párosítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#102674) SirRasor válasza Ba cy lus (#102673) üzenetére


SirRasor
őstag

EASY-BID Pro fali okos WC :))

Mit kéne hozzá párosítani? Hmm...több olyan kommentet is láttam, hogy HE4xx-et tettek mellé és azzal jól szólt. Lehet nem is kéne variálnom, jó ez így :D
Na majd ha tönkremegy, akkor vagy sundara, vagy HD6xx. Vagy hátha addig lesz megint valami jobb best-buy.
Egyébként nagyrészt metalt hallgatok. Hörgős is van közte na. De ha arra keresek, hogy kifejezetten rock/metalhoz ajánlott, akkor a brutál V-karakteresekkel jönnek, ami a ló túloldala :U

Make Love not war!

(#102675) :AMF: válasza SirRasor (#102674) üzenetére


:AMF:
senior tag

De ha arra keresek, hogy kifejezetten rock/metalhoz ajánlott...
Ha itt a fórumon rákeresel erre, akkor kidobja, hogy Grado. Nagyjából minden árkategóriában találhatsz belőle.

(#102676) stellaz válasza :AMF: (#102675) üzenetére


stellaz
addikt

De ami ehhez képest meglepő, hogy nekem klasszikus zenére is igen bevált a Grado.

(#102677) Dorien válasza bitrograde (#102658) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor értékrend vita, ha úgy jobban tetszik. Nálam hangminőségre gyakorolt jelentőség szempontjából a fejhallgatók, fülpárnák állnak az első helyen, utána jönnek a DAC-ok és erősítők, míg a kábelek, csatlakozók (egy bizonyos szint felett) a legjelentéktelenebbek. Nincs gondom azzal, ha valaki egy HD650-hez vesz Forza kábelt 40-50e Ft-ért vagy még többért, az az ő dolga. Azzal viszont van, hogy a másik le van nézve, mert ő a gyári madzaggal használja a fejhallgatót vagy gondolkodik, hogy a 7 vagy 15e Ft-os kábelt rendelje Aliról.

(A kiindulási pont pedig a 780Ft-os Hama hosszabbító kábel volt, amivel a fórumtárs nem hallott hangminőségromlást. Micsoda blaszfémia! Mondom, hogy hitvita... :) )

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102678) :AMF: válasza stellaz (#102676) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az SR80-al nekem annyira nem jön be a klasszikus. A 225X számomra már mindenevő volt. A Hemp-el pedig még Kevin Costner hangja is lenyűgöz. :D

(#102679) :AMF: válasza emiki6 (#102668) üzenetére


:AMF:
senior tag

A spartan helot 2x pl full egyszerű (ettől nem is jó alacsony imp fejesekhz)
Ezt cáfolnám. A gyártó 32 ohm-tól ajánlja, ami azért elég alacsony. A Grado Hemp szerintem rohadt jól szól vele (38 ohm, 98dB/mW), háttérzaj nélkül. Mondjuk ez dinamikus. Nem tudom planárral hogy boldogulna.

(#102680) Gzula[HUN] válasza Dorien (#102677) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nekem volt olyan tök gyári, mókolatlan Hama kábelem, ami felcserélte a jobb és bal oldalt.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102681) bitrograde válasza Dorien (#102677) üzenetére


bitrograde
senior tag

Konkrét kérdések kapcsán viszed el a vitát általános síkra és ezzel félre, mint most is. Azt írtad:
"SZVSZ a kábelek és csatlakozók - ha kellően árnyékoltak, nem szednek össze zajt, jól vezetnek, nem kontaktosak - általában a legkevésbé jelentősek a hangminőség szempontjából. A placebo faktor itt játszik be a legtöbbször - "jól néz ki, drága is volt, tehát jól kell szólnia".
Miközben arról volt szó, hogy kell-e a HD650-hez rendes kábel. Igen, kell. A legfontosabb a jó erősítés, de attól még kell. A többi sajnos süketelés. Az általad leírtak minden kábellel szemben alapvető elvárást jelentenek, és semmit nem mondanak arról, hogy hogyan fog szólni egy adott rendszerben.
Nagyot mondtál, lehet öblíteni.
Senki nem nézi le azt, akinek nincs meg a vágyaihoz és az igényei kiszolgálásához elég hobbira szánható pénze. Ezt nem tudom honnan veszed, mert nem is erről beszéltünk.
Én általában az ellen emelem fel itt a szavam, hogy vegyünk meg mindent a negyven rablótól, mert az olcsó, és biztos jó is. Előfordulhat. De a legtöbbször meg nem. Mert pont az általad emlegetett placebóra épít: úgy néz ki, mintha, aztán szólni meg nem úgy szól. És akkor lehet irkálni, hogy milyen vacak ez vagy az a fejes, mert aki hallgatta, nem vette magának a fáradtságot, hogy rendesen kiszolgálja.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102682) Ba cy lus válasza SirRasor (#102674) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Visszatérve a kiinduláshoz: nem nagyon értem, miért lenne unalmasabb a HD600 a 650-nél. Tónusából adódóan nyíltabb, "pörgősebb" hangja van a HD600-nak, de ettől nem lesz unalmasabb. :N

Sokan inkább az ellenkezőjét gondolják, hogy a HD650 az unalmasabb a kettő közül, szóval igencsak szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#102683) stellaz válasza bitrograde (#102681) üzenetére


stellaz
addikt

"Én általában az ellen emelem fel itt a szavam, hogy vegyünk meg mindent a negyven rablótól, mert az olcsó, és biztos jó is. Előfordulhat. De a legtöbbször meg nem."

Egyetértek. A Hama kábelt a Sparban vettem és az jó is :D
Ok, azért nem kabelezném át ilyennel a Gradót ;]

[ Szerkesztve ]

(#102684) Remus389 válasza bitrograde (#102681) üzenetére


Remus389
veterán

"Én általában az ellen emelem fel itt a szavam, hogy vegyünk meg mindent a negyven rablótól, mert az olcsó, és biztos jó is. Előfordulhat. De a legtöbbször meg nem."

Itt az aliexpess-re gondolsz?
Pont hogy ők adják emberi, viszonylag normális áron a kábeljeiket.

Az én szememben pont a nyugati kábelgyártóknak (pl Forza, Black Dragon) vannak durván lehúzós áraik. Ráfestenek egy fekete sárkányt és rögtön tripla áron adják. Lehet 150 ezerért venni egy rézvezetéket. Tehát akkor ki a rabló?

Amúgy egyetértek Dorien-nel, a kábeleknek kisebb a jelentőségük, épp ezért nem érdemes tetemes összegeket rájuk költeni. De az ali-s árak még beleférnek, a nyugati árak szerintem már nem.

Kapaszkodj meg, van aki a Susvarát is ali-s kábellal használja, azért mert jó.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102685) emiki6 válasza :AMF: (#102679) üzenetére


emiki6
veterán

fericske beszámolója szerint a helot2x nem jó a kedvenc, alacsony imp planarjaihoz. Valszeg a hifiman-ekhez se passzolna pl.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102686) bitrograde válasza Remus389 (#102684) üzenetére


bitrograde
senior tag

Sikerült megint nem a konkrét kérdésről beszélni, okos féligazságokat elismételni.
Over and out.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102687) Remus389 válasza bitrograde (#102686) üzenetére


Remus389
veterán

Igazából az van, hogy egy európai, amerikai gyártótól származó fejhallgatókábel kábé háromszoros, ha nem négyszeres áron van, mint a kínai.

Na most, mi van akkor ha nem válik be a drága nyugati kábel, nem tetszik a hangja?

Ugyanennyi pénzből vehet 3-4 db kínait is, kényelmesen leteszteli melyik neki a legjobb, a maradékot pedig eladja a használtpiacon.

Nem a kínai az alulárazott, hanem a nyugati márkák a túlárazottak.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102688) -NoVa- válasza Remus389 (#102687) üzenetére


-NoVa-
addikt

Pocsékabb minőségű fémekkel dolgoznak, és rosszabb, keményebb, ridegebb PVC burkolatokkal az alsó szegmensben. Az egy éven belül zöldülő oxygen free copper az olcsó, vagy végülis drága?

Persze akad jó is, de inkább 50+$ fölötti régióban.

(#102689) Remus389 válasza -NoVa- (#102688) üzenetére


Remus389
veterán

A nyugati kábelek elsősorban azért drágábbak, mert neked kell megfizetned a drága nyugati munkaerőt, nem pedig azért, mert annyival drágább alapanyagokat használnának vagy esetleg gondosabban dolgoznának a nyugati emberek.

De persze, belefuthatsz egy olyan kínaiba is ami nem üti meg a minőségi elvárásokat.

A lényeg az hogy tetszen ahogy szól, ahogy mondod, aliexpress-esből is vannak jók, de rosszak is, érdemes a review-okat megnézni, vagy hátha valami fórumon írtak róla.

Amúgy nekem már volt ilyen ezüst kábelem az előző Sennheiseremhez, 6 hónapig használtam és semmi baja nem lett.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102690) stellaz


stellaz
addikt

Kábel Mini és Kábel Maxi, avagy variációk egy témára :D

[ Szerkesztve ]

(#102691) emiki6 válasza bitrograde (#102681) üzenetére


emiki6
veterán

De mitől lesz rendes egy kábel?
Technikailag csak az fontos, hogy vezessen jól. Rendes réz, csatik, forrasztás.
Előny persze, ha a kábel hajlékony és puha, valamint nem szedi össze a hangokat, ha mocorogsz.

Minden más, amitől "jobban szól", az nem kimérhető, tehat metafizika, így "hitéleti" kérdés. Nem mondom, hogy nem szólhat jobban, mert agnosztikus vagyok, de metafizikai paraméterekre (melyeket jó eséllyel nem is hallok ki) én pl nem fogok több tíz k felárat kicsengetni, nem értékelem annyira.
Eszközök esetén én mindig a legjobb ár/érték arányra törekszem, kábelen fejleszteni a legkevésbé éri meg, mert az se nem komplex elektronikai, se nem akusztikai eszköz. A kínai 5-10k-s kábel árérték bajnok, onnantól egyre többet kell költeni, egyre kevesebb előnyért cserébe.

Nova: nagy a kínai választék. Sok a szemét, de vannak gyöngyszemek, a fórumok szerepe az utóbbiak felkutatása és népszerűsítése. Amiket én linkeltem, azokat redditen ajánlották, de Baci kábele is valszeg rendben van.

A zöldüléshez amúgy az oxigén nem elég, attól csak feketedik. Kell oda valami sav is, gondolom szén-dioxid meg vízpára formájában.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102692) -NoVa- válasza emiki6 (#102691) üzenetére


-NoVa-
addikt

Jaja, de ez az, ami azután történik a kábelekkel, miután megszületett a sok pozitív review, hype.

Pl a Tripowin jó nevű jónak tartott gyártó időzített bombái. Meg még ezer.

Az Openheart pl simán csak kicsit rideg, zajokat vezeti, kemény, olcsó, de jól néz ki. Nem jó, csak olcsón ad egy illúziót, hogy kábel.

(#102693) Ba cy lus válasza emiki6 (#102691) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát én nem tudom, mi számít a kínaiak között gyöngyszemnek, majdhogynem random választottam a sok hasonló kinézetű kábel közül. Az biztos, hogy egy kábel nem fog senkinek áttörést hozni, de a mókát el tudja rontani, ha pl. idegesség jelenik meg vele a magas tartományban. Ez az itthoni kábeleim közül a HE560 V4 esetén áll fenn, de nem az alis, hanem a hozzá adott gyári Hifiman kábellel (ami mellesleg ugyanaz, mint amit a HE400i 2020-hoz is gyárilag mellékelt a Hifiman). A HE400SE gyári kábellel már megint rendben van a magasa a HE560-amnak. Szóval azért ilyen létezik, de különösen én sem szeretem a kábel-kérdést túlmisztifikálni. Lehet, hogy más különbségek is előfordulhatnak, de drágállom. Annyiból már komoly gitárt lehet venni, amibe némely kábel fáj. :R

(#102695) SirRasor válasza :AMF: (#102675) üzenetére


SirRasor
őstag

Grado kuka. Felfoghatatlan, hogy mégis kinek kényelmes egy olyan füles, ami magát a fület lapítja be :W
Na mind1, biztos valakinek bejön. Mindenesetre én fejhallgatót keresek, nem fülnyomóhallgatót :D
Na de megpiszkáltál, mindjárt utánaolvasok milyen ársávban miket írnak róluk. Akár ki is próbálnék egyet, csak mivel fej-fül stb, nem tudom mennyire higiéniai termék, azaz simán el lehet-e állni a vásárlástól :U

Ba cy lus na majd egyszer összehasonlítom a HD600-at a 650-el. Bár...az se jelent semmit más számára, hogy nekem milyen tapasztalatom lesz velük. Egyelőre csak arra tudok alapozni, amit hififórumokon leírnak.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#102696) Tim82 válasza SirRasor (#102695) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagy fejem és fülem van, mégis a Grado SR60e az egyik, ha nem a legkényelmesebb fejesem, egyáltalán nem gyilkolja a fülkagylómat...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102697) stellaz válasza SirRasor (#102695) üzenetére


stellaz
addikt

Itt vagyok példának én, nekem egy kifejezetten kényelmes fejes. A fülemre ül, de órák múlva sem érzem problémának, és kicsi, nem teríti be a fejemet, nem fülledek alá még télen is, stb,
Nekem az sr225x van, én nagyon szeretem, minden műfajon kifejezetten jól szól szerintem és én hibáktól mentesnek tartom, nincs semmi zavaró, nem oda illő anomálisa a hangjában, kifejezetten élvezetes hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#102698) SirRasor


SirRasor
őstag

Még egy érdekes kérdés a Grado-val kapcsolatban:
Miért nem találkoztam vele eddig sose? Rengeteg fórumot végigtúrtam, hogy adott szegmensben milyenek a jó fejhallgatók és soha, sehol se ajánlották.

Jól van, nézzünk be első körben árukeresőbe.
Hűűűha (végigolvasva kapásból az első hsz-t) :Y
Hamarabb próbálnám ki a SoundMagic valamelyik fejhallgatóját, ha már orosz ruletteznem kellene :))

Make Love not war!

(#102699) emiki6 válasza -NoVa- (#102692) üzenetére


emiki6
veterán

Az Openheart pl simán csak kicsit rideg, zajokat vezeti, kemény, olcsó, de jól néz ki. Nem jó, csak olcsón ad egy illúziót, hogy kábel.

Merevecske? Jó, hogy mondod, akkor lehet marad a faaeal (olyanom mar van, annyi pénzért jó). Mondjuk nehéz csupasz-fonott kábelből "puhát" csinálni, szóval gyanítottam, hogy nem a leghalkabb kábel.

Bacy, a te kábeled, amit említettél, mennyire szedi - vezeti a zajt, mennyire merev?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102700) Remus389 válasza SirRasor (#102698) üzenetére


Remus389
veterán

A Grado az valakinek vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem. Azt hallottam.

Külön állatfaj. ;)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.