Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102151) stellaz


stellaz
addikt

Felraktam a feleségem fejére a Gradot. Azt mondta, hogy na ez most tényleg jó (a Philipset lefitymálta, hogy semmi különös) és ennél jobb fejest még soha nem hallott :)
Megvan benne az a dinamika, hogy kifejezetten élvezetes vele a komolyzene is, ami ebben a formában nekem hangzásra durvábbat tud szólni, mint egy modernebb zene, ahol nincsenek ilyen nagy váltások, a dob is lágyabbat és mélyebbet szól szerintem, mint egy rock dob. A Denon stereo erősítőmmel a Tannoy hangfalak számomra konkrétan alkalmatlanok szimfonikus zenekar által eljátszott darabok hallgatására, mert olyan mintha egy dinamika kompresszoron menne át az egész zene, amint belép az összes hangszer, dob és nő(ne) a hangerő, egyből nagyon csúnyán letérdel az egész cucc és megöli az egész előadást.

[ Szerkesztve ]

(#102152) :AMF: válasza stellaz (#102151) üzenetére


:AMF:
senior tag

2,5 hónap alatt Te vagy a harmadik tulajdonosa a fejesnek. Aki eddig birtokolta, az belesétált a Hemp-verembe. (És ki sem akar onnan jönni.) Lássuk megtörik-e az "átok". ;]

(#102153) bajnokpityu válasza HELLAFLUSH (#102149) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pont ez a poen, h siman felulmul egy alpha egy hifi fejest a maga arkatwgoriajaban…

eladó Kawasaki j300 robogó

(#102154) Dorien válasza ciry (#102148) üzenetére


Dorien
veterán

Hyperx Cloud-ból azt vedd, ami a Takstar PRO 80 alapjaira épül, az biztosan jó. Itt jó áron van: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102155) stellaz válasza :AMF: (#102152) üzenetére


stellaz
addikt

Mondtam is Novának, hogy most nem akarok jobb fejest meghallgatni sem, jobb a békesség alapon :DD

(#102156) btraven válasza :AMF: (#102152) üzenetére


btraven
őstag

Most akkor ki lehet jelenteni hogy olyan sokkal jobb a Hemp mint a Grado SR60e-80e-125e-225e?
Vagy csak más?

(#102157) bajnokpityu válasza Dorien (#102154) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az alpha 3e vel dragabb, inkabb azt ajanlanam.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#102158) Dorien válasza bajnokpityu (#102157) üzenetére


Dorien
veterán

Mivel jobb az?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102159) bajnokpityu válasza Dorien (#102158) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már nem takstar;)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#102160) Gzula[HUN] válasza Dorien (#102158) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Relatíve sok a különbség. Az Alpha-nak a kagyló azon része is más kialakítású, amin a driver van. Talán a driver is más, de arra nem esküdnék meg (most meg fáradt vagyok utána nézni, egész nap dolgoztam). A kagyló külső felén, felül vannak apró nyílások (bass-nak). Cserélhető vezeték, jobb minőségű műbőr párna. Hangban pedig gyakorlatilag mindenki jobbnak említi. Alig várom már, hogy egyik mikis fejesét a fiam tönkre tegye, hogy tudjam egy Alpha-val "vígasztalni". :DDD

Szerk.: Talán a mikrofon is más, de ezen a fórumon ez marginális.

#102159bajnokpityu: Bocs, ha nem voltam tökéletesen részletes, ennyire emléXem.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102161) stellaz válasza Gzula[HUN] (#102160) üzenetére


stellaz
addikt

Mikor faterom telefont akart venni, de még nagyon is jó volt a régi, akkor a tudatalattija betetette vele a mosógépbe egy hosszú, 60 fokos programra. Fura módon egészen hiteltelen bosszankodással mesélte el eme kis balesetet, majd 10 másodperc alatt rátért a lényegre, hogy akkor meg is kéne rendelni az újat :D

[ Szerkesztve ]

(#102162) HELLAFLUSH válasza bajnokpityu (#102153) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Miben múlja felül? Mert hangban biztos, hogy nem. :N
Gamer létemre kipróbáltam már sok mindent (köztük a HyperX-eket is) de amióta Hifi fejeseket használok azóta nem sírom vissza egyik mikrofonos fejest sem.

(#102163) bitrograde válasza :AMF: (#102152) üzenetére


bitrograde
senior tag

Mivel hajtjátok amúgy a Gradókat? Az első rendes fejesem egy 80-as volt, alaplapról, majd Presenterrel, és tényleg nem volt rossz rajta a komolyzene (csak a szorítást tudtam volna feledni, én nagyfejű). Aztán évekkel később kísérleteztem egy 225-össel, azt egy Lake People 109 próbálta meghajtani, de az már nem tetszett. Szóval ez a mi van a számozottak (60-80-125-225-325) felett és mivel házasítjá(to)k kérdés érdekelne. Van valakinek megemésztett beszámolója erről?

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102164) bajnokpityu válasza HELLAFLUSH (#102162) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Cserélj fület:)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#102165) -NoVa- válasza bitrograde (#102163) üzenetére


-NoVa-
addikt

Az eddigi korábbi Grado tapasztalatokból extrapolálhatsz, az X széria 38 Ohmos driverein finomabb a magas, és a 225X-től kezdve akad rendesebb sub basszus is, ami a 80-asban még nagyon nem.

A Hemp ezt szépen kiterjeszti szépen, 30Hz alatt sem halott, a párnákkal meg kiválóan rá lehet finomhangolni a zenére és a forrásra, de az már apró részletkérdés.

Én leginkább egy ifi xDSD Gryphon-ról használom, ha testesebb hangot szeretnék, vagy a Prime DAC + RA2Bfe erősítő akkról, hálózatról leválasztva ad egy tiszta, színezetlen alapot. Szóval 320 és 780mW single ended kimeneteken. Kéne rá 4.4 dugó, de igazából jó így ahogy van.

(#102166) bitrograde válasza -NoVa- (#102165) üzenetére


bitrograde
senior tag

Köszönöm. Ez már ad némi támpontot.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102167) -NoVa- válasza bitrograde (#102166) üzenetére


-NoVa-
addikt

Kis extra fűszer, az SR80x - Koss KPH30i összevetésben még a filléres Koss nyert ismerősi körben, ellenben a 325X már nagyon más szint.

A 225x-et egy Lurker fw-s iBasso DX160 DAP-ról mutattam meg Stellaznak, az ugyanabból a szériából származó Cirrus Logic DAC, mint a Go Blu, csak nem chipben megvalósított erősítős. 1-2 szám már veszélyes függőséget alakított ki :)
Skálázódik az is valamennyit, szebben szól a Gryphonban lévő Burr Brown selymesebb, analógabb magasaival, és az erősebb hajtással, de itt már a Hemp jobban skálázódik. 38 Ohmos mindkettő, de az utóbbi jobban profitál a teljesítményből.

(#102168) :AMF: válasza btraven (#102156) üzenetére


:AMF:
senior tag

Régiek közül egy SR80 van itthon, attól szerintem sokkal jobb a 225X. A Hemp meg rátesz még egy (jó nagy) lapáttal. Nem csak más, jobb.
Nekem Ear001 korábbi hozzászólása keltette fel az érdeklődésemet a Hemp iránt, de közel két évig sikerült elugrálni az útjából. :)

bitrograde: 38 ohm és érzékeny, így aztán hajtják mindenféle cuccal az olvasottak alapján. Jobbak közül az Asgard és a RebelAmp nevével találkoztam többször. Jó elektronika mellé Ear001 ajánlotta a Grado RA-1-et is. Én egyelőre maradnék a csőnél, de amíg nincs itthon Hagerman Tuba, addig boldogan hallgatom a Spartan Helot 2x-ről. Alapzaj és erőlködés nélkül varázsol el minden nap. :) THX-ről és CTH-ról nem tetszett annyira, mint a Spartan-ról (Siemens 12AU7+Toshiba 12BH7).

-NoVa-: A carboncopy-s beszámoló alapján lehet némi pozitív hozadéka a szimmetrikus hajtásnak.

[ Szerkesztve ]

(#102169) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Még ehhez a he560 vs hd650 témához, hogy majdnem biztos vagyok benne, hogy a HE560 technikailag jobb, de véleményem szerint a tónussal alaposan tökön szúrja magát. Fura a közép és a magas is a HD650-hez képest, ami jóval természetesebb. Szerintem ezért varázsol jobban oda a helyszínre a HD650, mert ez többet jelent, mint a technikai lemaradása. Persze ehhez azért hoznia kell egy elég jó szintet, de ez adott. :R

[ Szerkesztve ]

(#102170) bajnokpityu válasza Ba cy lus (#102169) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A hd600 volt a sztenderd, a nagyjából jó hangszinu fejese a seninek. ennek lefelé hangolt verziója a 650. Mindenképpen rosszak a tonusai, melye,közepe, magasa. De ezzel együtt értem h mit lehet benne szeretni, mert nem minden a tonus. Illetve egy konkrét láncon hallottam már benne olyan boogeet,hogy elkepedtem,hogy eny ennyire fals fejes hogy tud mégis ilyen szórakoztató lenni.. egy láncon kiadta,csomó láncon nem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#102171) Ba cy lus válasza bajnokpityu (#102170) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha olyan rossz tónussal bírna a HD650, nem dicsérte volna annyiszor éppen a hangszerhangjai miatt kromatika fórumtársunk (plusz a többi zenész kollégája) sem, aki nap mint nap akusztikus hangszerek között dolgozik. Az még mindig egy nagyon természetes hang. Csak megfelelő erősítés kell elé.

(#102172) Polllen válasza Ba cy lus (#102171) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem a helyes tónus a HD 560s (leszámítva a 6-7k közötti kiemelést)

A HD 650 közepe tényleg remek (kromatika a legjobbnak tartja a 600/650/6xx közepeit), de a magas hangokat kicsit "lekerekíti", emiatt nem mondanám tökéletesnek.

Kicsit melegebb, mint az 560s, de emiatt jobban szerethető. Talán ferzoli mondta, h a HD 650 vagy 6xx semleges láncról bármeddig hallgatható. Igazat adok neki.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102173) Ear001 válasza btraven (#102156) üzenetére


Ear001
addikt

Más kategória. A számosak minősége nagyjából emelkedő számsorrendben nő, egyre több és jobb lesz mindenből, de a Hemp, jól kiszolgálva, egy más világ.

(#102174) Ba cy lus válasza Polllen (#102172) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nade a kerekített magas simán előáll természetes körülmények között, plusz ha hangfalra keverik, nem fejhallgatóra... :))

(#102175) Polllen válasza Ba cy lus (#102174) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ebben igazad van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102176) jippa válasza darvinya (#101967) üzenetére


jippa
aktív tag

hifibörze szempontból és fejhallgatós szempontból is jóformán érdektelen volt a rendezvény

a bakelitlemez-gyűjtők viszont elégedettek lehettek

nem baj, kirándultam egy jót

(#102177) bitrograde válasza Ear001 (#102173) üzenetére


bitrograde
senior tag

...a Hemp, jól kiszolgálva, egy más világ.
Erről mesélj bővebben, légy szíves, ha van érkezésed, kedved.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102178) bitrograde


bitrograde
senior tag

Ha lesz megint találkozó, és eljutok, akkor viszem a HD540 Goldot meg a HD250 Linear I-et, és csinálhatunk egy teljes spektrumú Sennheiser összehasonlítást, ha valakit még ez után is érdekel. Tudok egy OTL-t és egy Jotunheim multibitet is vinni, ezekkel a Sennek biztosan jól szólnak. :)

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102179) Polllen válasza bitrograde (#102178) üzenetére


Polllen
nagyúr

Engem érdekelne. Főleg az OTL vonal, mert bár látom hogy imádják többen a seni-kel, nekem ez még mindig olyan, mint a zsiráf. :DDD

Amúgy valaki próbálta már bkercso Dactron-ját? Egy HD 650-nel mennyire bírna el?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102180) s4tch válasza Polllen (#102179) üzenetére


s4tch
veterán

Az erősítőt (talán microfluentamp, nehezen követem a generációkat és a neveket) hallottam, fehér_embernek van belőle. Qrvajó cucc, tiszta, erős, gyors, dinamikus, bőven megéri az árát. HD650 mellé látatlanban akár passzolhat is. Számomra hangyányit sötétebb volt a hangja az ideálisnál, ezzel együtt egy meghallgatást simán megér. Viszont erő bőséggel van benne, azzal nem lenne gond.

Talán már említettem a Spartan Helot 2x-et, az 100% elégedettség lenne. ;]

(#102181) Polllen válasza s4tch (#102180) üzenetére


Polllen
nagyúr

;] :R

Microfluentamp-m volt, szerettem is, de az akkori Starting point system dac 3 mellé én is kicsit sötétnek éreztem. Persze az a philips dac már alapból sötétebb karakter volt.

A Dactron ugye egy full usb-s hordozható dac-amp, ezért is merült fel bennem. Valszeg ha a HD600-t találok előbb, akkor nem gondolkodnék rajta.

Q2-ben jó eséllyel leszek UK-ban pár hetet, majd akkor Spartanozok szerintem. :P Hacsak valaki nem tesz fel egyet használtan itthon addig. CHT-n is gondolkodtam, meg a little dotokon is, de annyira spártaiztok, hogy hiány érzetem lenne, miért nem azt próbáltam ki. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102182) Dorien válasza Polllen (#102181) üzenetére


Dorien
veterán

A Starting Point DAC 3 + CompositeAmp nagyon jó volt a HD580 Jubilee-vel. Klasszikus jazz-hez, komolyzenéhez, akusztikus rock-hoz nem is kellene más... Pop, rock, acid jazz kicsit sótlan volt vele, azokkal még a Fidelio X2-t is szívesebben hallgattam.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102183) s4tch válasza Polllen (#102181) üzenetére


s4tch
veterán

Little Dot Mk2 volt nekem, alapvetően jó erősítő, semmivel sem kellemetlen, viszont a HD6-ok mellé a Spartan abban az állapotában, ahogy fericske hozta a talira, egyszerűen jobban illik. A CTH számomra ismeretlen.

A sbaf szaktopikban van pár jó ajánlás HD650 mellé, a Schiit csöviket is szeretik.

(#102184) stellaz


stellaz
addikt

Az az igazán durva ebben a Gradoban, hogy amikor ezzel zenét hallgatok, akkor ahogy a valóságban sem, úgy itt sem a részletekre vagy egy konkrét hangra koncentrálok, hanem a zene és a megszólalás egészére. Elgondolkoztam, hogy mennyire nevezném pl részletezőnek, de igazából fogalmam sincsen, nem tudom megmondani. Az érzelmeket egészen döbbenetesen jól közvetíti, ha olyan a felvétel, akkor nagyon komoly érzelmi töltést tud adni a megszólalással, ahogy az eddig igazán csak élő koncerten tudott átjönni úgy igazán.

(#102185) -NoVa- válasza :AMF: (#102168) üzenetére


-NoVa-
addikt

Az biztos, eddig minden profitált a többletteljesítményből és a teljesen elválasztott csatornákból, de még kell érlelnem az elhatározást. Gondolom a garanciának sem tesz túl jót, egyelőre nem piszkálom. Egy nagyon vastag 4.4 csatlakozó sem ártana, hogy beleférjen a kábel.

Most, hogy többet járt már a Hemp, elég egyértelmű forrás preferenciám alakult ki. Jó a Gryphon, imádom, kompakt, elfér zsebben, de itt most határozottan második helyezett.

A nyers erő, a szeparáltabb komponensek, és a jóval nagyobb feszültségen üzemelő analóg erősítő együtt sok apró előnyt összeadva nyer. Az ifi hangjához jobban illik a nagy párna, míg a VE F-paddel, gyári kiszerelésben áll össze a csoda.

Forrásnak mindkét DAC S-PDIF bemeneten kapta ugyanarról a DAP-ról ugyanazt a zenét, hogy ne legyen eltérő körülmény.
Persze az ifi tényleg hordozható, zsebrevágva telefonról LDAC BT protokollal drót nélkül is élvezhető a végeredmény bárhol. A Prime stacket lemértem, 1.2 kiló... Átviszem a dolgozószobámból a kanapéra, és vissza, de azért ez így inkább kompakt asztali szett.

Zárt fejhallgatóra szerintem nem lesz igényem, nem lesz Kennerton fotódömping :), szerintem még a Supernova is felmegy majd apróba, ha izoláció kell, a custom elektrosztatikus EJ07 ugyanazt az élményt adja zárt IEM-ként, mint a Hemp.

Mondjuk bőven duplaannyiba is kerül.

(#102186) ciry válasza Dorien (#102154) üzenetére


ciry
őstag

Köszi a választ. A füles már régen megvan, amit linkeltél a gyereknek van és bár remek, de közel se szól úgy mint a cloud2 revorver s ami nekem van. Azt nem tudom, hogy jó-e referenciának, mint pl. egy m40x vagy egy 80 ohm-os Dt770 pro. Nem találtam semmit a neten erre vonatkozólag.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#102187) Phvhun


Phvhun
őstag

Sziasztok,

Közeledek az új fejhallgatós szettem beszerzéséhez, és időközben számtalan review végignézegetése után teljesen átalakult az előző – pár hónappal ezelőtti – tervem.

Az igények változatlanok:
 - Egész napos asztali gépes használat mellett
 - Széles zenei skála (goa / instrumental / metal) is jól szóljon
 - Ránézésre nagy a minőségbeli előrelépés, mindenképpen WOW élményt akarok átélni

Jelenlegi setup:
 - Fejhallgató: Superlux HD681
 - DAC: Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 SB1090

Tervezett setup:
- Fejhallgató: HIFIMAN SUNDARA
 - DAC: SCHIIT MODI+
 - Erősítő: SCHIIT MAGNI+
 - Táp: TOPPING P50
 - USB Szűrő: TOPPING HS01

Miért szűrő: Egy konkrét szoftveren belül egy bizonyos viszonylag gyakori, egérmozgással járó és GPU terhelést okozó tevékenység magas frekvenciás zajként jelenik meg a fülhallgatóban (nem a GPU kondik ciceregnek), ezt szeretném ezzel kiküszöbölni.

Kérdéseim:
- Ez így egy ésszerű kombó lenne?
- Hol tudnám ezt élőben kipróbálni mielőtt vásárolnék? hitspace kínálatában nem látom ezeket a cuccokat.

DAC topikban ugyenez a kérdésem linkje: [link]

[ Szerkesztve ]

(#102188) fattyu válasza Phvhun (#102187) üzenetére


fattyu
veterán

Home officeban?

az a baj ezzel hogy amirol valtasz barmi hatalmas leptek javulas de meghallgatnek meg ezt azt. Sundara nekem nem volt eppen szerelem meg wow faktor. Igaz nem egy superlux volt a kontraszt hozza

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102189) Phvhun válasza fattyu (#102188) üzenetére


Phvhun
őstag

Igen

(#102190) csƵ


csƵ
őstag

Mi okozhatja ezt a problémát?
USB-C Apple dongle-t használok iPaddel és K371 a fejhallgató. Apple Music-on néha zene full sercegő, néha simán akkor is hallok sercegést, ha épp nem szól a zene. De olykor teljesen tönkrevágja az egész zenei élményt ezt a fura fátyol. Mintha 64kbps-sel szólna.
Volt már ilyesmi anno Windows alatt, de akkor valamelyik akkori DAC-om ki- majd bedugása megoldotta. Most nem segít ez.
Rendeltem egy lightningos donglet, hátha az vacakol. Ti mit tippeltek?

(#102191) Dorien válasza csƵ (#102190) üzenetére


Dorien
veterán

Az vagy a DAC/AMP. Esetleg szoftveres nyűg.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102192) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Volt open boxos HE5 a Hifiman store-ban 199 dollárért! :Y
[link] . De jellemző módon csak az amcsikat és kanadaiakat kényeztetik ilyen jó ajánlattal. :(

[ Szerkesztve ]

(#102193) Dorien válasza Ba cy lus (#102192) üzenetére


Dorien
veterán

Az jó? :F
Én a HE6-ról, meg a HE500-ról olvastam jókat a régiek közül. De igazából semmi hiányérzetem nincs a Focuspad A párnás HE400-zal. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102194) Ba cy lus válasza Dorien (#102193) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Valószínűleg jó, s annyi pénzért biztosan ajándék. Csak jó eséllyel dög nehéz hajtani.

Hangra szerintem a HE400i, HE560, HE6 előtti Hifiman planárok, amennyire eddig levettem mások írásaiból, melegebb-sötétebb tónussal rendelkeznek. Szóval szerintem igen érdekes lehet mind a HE5, mind a HE500.

(#102195) fattyu válasza Dorien (#102193) üzenetére


fattyu
veterán

régi he400ad van? a kék?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102196) Dorien válasza fattyu (#102195) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, csak Sundara-féle hibrid fejpánttal és Focuspad A párnákkal.

Volt már nálam HE400i, 400S, 4XX, 560 V1, 561 V2 - de ennek a legjobb a tónusa mind közül. Feszes, telt mélyei vannak a láncomról, nagyon jó egyensúlyban a középpel és a magasokkal.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102197) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Pár hete használk egy Audio Technica ATH-GDL3 headsetet és annyira tetszik a hangzása, hogy most vennék egy hasonlóan nyitott fülest zenére és filmre az erősítőm mellé (hm receiver Pioneer SC-LX87). Az ATH-AD700X és 500X típusokat szemeltem ki az amazonról, megéri a 700X azt a kb. 10ezres felárat? Elvileg jobban hajtható, mint az 500X + picit több mélyet írnak róla, különben kb. ugyanazok, ahogy olvasom.

(#102198) fattyu válasza Dorien (#102196) üzenetére


fattyu
veterán

ó. én ezt annó még ezer éve egy fejestalin hallgattam. Akkor azt hiszem hp1 volt a fő fejesem, és ez volt az egyetlen az egész eseményen amire azt mondtam jó. Tök meghallgatnám mostani rendeszerről

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102199) Dorien válasza gg72 (#102197) üzenetére


Dorien
veterán

AD900X van egy aprón, szerintem arra próbálj alkudni. :) Én ott éreztem minőségi ugrást a kisebbek után. A kicsik helyett mondjuk én sokkal inkább a Fidelio X2HR felé terelnélek, de igazából meg tudom érteni, hogy addiktív a full 3D, teljesen nyitott tér. :) Kezdetben nekem is az volt. Sokáig volt AD500X-em.

fattyu: Igen, kifejezetten "analógos" megszólalású a mostani láncommal. Még a HE4XX meg a két HE560 fogott meg igazán HiFiman vonalon. Lehet, hogy most lesz HE400SE is egy beszámítás során... :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102200) gg72 válasza Dorien (#102199) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen. A 900X árban nekem már nagyon sok, 50körül adnék ki rá. Jelenleg egy Yamaha MT220-asom van, szeretem is, de amióta megvan az Audio Technica ATH-GDL3 headsetem, szinte csak azzal hallgatok mindent. Persze teljesen más karakter mindkettő, de rájöttem, hogy a nyitott hangzása közelebb áll az ízlésemhez. A X2HR-t is nézegettem, az amazonon hasonló árban is lenne az 500X-hez, de annak nem ismerem a karakterét, az 500X/700X gondolom hasonló lenne a GDL3-hoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.