Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102851) Sanyo77


Sanyo77
tag

Üdv mindenkinek!

Fejhallgató vásárlása előtt állok, segítségeteket kérném.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, asszony közben tv-zik mellettem.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Írom prioritás szerint:
- 70's-80's funky, groovy, disco
- Jazz
-90's Disco (eurodance)
-Rock
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- Keret 60 körül, de ha mindenképp kell tudok még dobni rá. Ha mérföldekkel jobb van 100 felett, akkor meghallgatom azt.
4.) Új vagy használt?
- Kicsit idegenkedem a használttól. Hamisítottba bele lehet futni?
5.) Circumaural vagy supraaural?
- circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zártat preferálom.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- Itt csak általánosságokat tudnék mondani, ami ebben a kategóriában már nem jellemző
8.) Honnan vásárolnál?
Mindegy, csak megbízható helyről.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Sound BlasterX G6

Köszönöm!

(#102852) HELLAFLUSH válasza Sanyo77 (#102851) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Shure SRH-840A
AKG K371

Én 60k-ig ezeket venném(újonnan), de majd még biztos jönnek ötletek. :K

(#102853) Ba cy lus válasza Sanyo77 (#102851) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Itt csak általánosságokat tudnék mondani, ami ebben a kategóriában már nem jellemző

Mi nem jellemző? Ennél jóval drágábban is lehet kapni pl. mélyhiányos, vagy túl sok és/vagy éles magast adó fejhallgatót. Szinte minden lehetséges, tehát nem ártana, ha erre a fontos kérdésre tudnál választ adni. :R

[ Szerkesztve ]

(#102854) Sanyo77 válasza Ba cy lus (#102853) üzenetére


Sanyo77
tag

- puffogó, dübörgő mélyek zavarnak. Szeretem ha nincs eltúlozva, szinezve, de azért határozott, addig tart amíg kell.
-Szeretem ha a beszéd, ének hangsúlyos
-Nem szeretem ha szétválnak nagyon a tartományok, legyen harmónikus.
- magas tartományt nagyon szeretem, de az se legyen túlzott

Elnézést az amatőr megfogalmazás miatt.

:R :)

(#102855) s4tch válasza Sanyo77 (#102854) üzenetére


s4tch
veterán

A használt cuccoktól általánosságban nem kell félni.

A fenti Shure SRH-840A javaslatot támogatom én is. Csak a sima 840-et hallottam, állítólag csak javított rajta a 840A, és már az eredeti is korrekt cucc volt. Ha esetleg akad az eredeti, nem A végű modellből, azt is nyugodtan nézheted. Annyi "baja" (azaz inkább jellegzetessége) van, hogy a mélytartomány inkább a mélyközépről, nem a pincemély, 20-50Hz körüli tartományról szól. Az eredeti 840-nek tud törni a műanyag része, ehhez úgy emlékszem, lehet emberi áron alkatrészt kapni.

Ha találsz egy Denon D5200-at, azt azért hallgasd meg, lehet, hogy nagyobbra nyílik tőle a tárca. Használtan ki lehet fogni 100k körül, egészen kiváló fejes, zárt létére szellős, enyhén mélybe hajló, de sehol sem bántó hangja van, és baromi kényelmes. Ha zártat keresnék, alighanem azt venném.

(#102856) btraven válasza Sanyo77 (#102851) üzenetére


btraven
őstag

Én azt hittem disco csak a 70-es években volt. Például Beatrice együttes.

(#102857) Spíler válasza btraven (#102856) üzenetére


Spíler
őstag

Na ja,meg a Rolling Stones vagy a Pink Floyd. ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#102858) nobela válasza btraven (#102856) üzenetére


nobela
senior tag

Disco volt, van és lesz :DD

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102859) Sanyo77 válasza btraven (#102856) üzenetére


Sanyo77
tag

Alapjában véve igazad van, akkor volt a csúcsán. Aztán átalakult, lett az Italo-disco, majd Eurodance, amit a Discóban játszottak, ezért tekintem annak. Ezt valójában nem a hangzás, vagy a művészeti értéke miatt hallgatok, csak a szép emlékek miatt. (Azért a zene se rossz)

Rá kellett döbbennem, hogy igazán azokat a zenéket csípem, amik a 80's évek előtt születtek.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egyre több olyan mai zene van amit nagyon tudok szeretni...

Szóval nincs minden veszve. Azt mondják akkor öregedett meg egy ember, ha az aktuális zenéket már nem szereti. :C

[ Szerkesztve ]

(#102860) Spíler válasza Sanyo77 (#102859) üzenetére


Spíler
őstag

"Azt mondják akkor öregedett meg egy ember, ha az aktuális zenéket már nem szereti."
Bakker,akkor én már 20 éve öreg vagyok. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#102861) Ba cy lus válasza Spíler (#102860) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én csak 15-16 éves korom óta vagyok vénember ezek szerint. :DDD

(#102862) Spíler válasza Ba cy lus (#102861) üzenetére


Spíler
őstag

Akkor használd ki ezt a kis időt ami maradt. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#102863) szaki58


szaki58
aktív tag

Vissza vontam a hozzászólást, de nem tudom, hogyan töröljek, ha meggondoltam magam. Help!

[ Szerkesztve ]

(#102864) bitrograde válasza Sanyo77 (#102859) üzenetére


bitrograde
senior tag

A diszkó - mint majd minden rendes popzenei irányzat - egy szubkultúrában kezdte: az USÁ-ban a hetvenes években az afro-amerikai és latino, meg a meleg szubkultúrák zenéje. Gondolom a YMCA-t mindenki ismeri, meg hallott már Bary White-ot (vagy legalább róla), esetleg felismerni véli a The Temptations eredetijét néhány George Michael-számban. Esetleg hallotta a rendszerváltás környékén a Pet Shop Boystól a Go West! feldolgozását (az eredeti a nyugati-parti szubkultúrálba irányította a melegeket, nem Európa keleti feléből nyugatra :P ). Meg persze volt Európában is jófajta Communards meg Erasure.
A nyolcvanas évek inkább már csak a lejtmenet. :D

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102865) stellaz válasza bitrograde (#102864) üzenetére


stellaz
addikt

A YMCA mondjuk éppen egy ifjúsági keresztény szövetség vagy mi a fene. Egyszer Prágában voltam a haverommal és betévedtünk egy ilyen fesztiválra. A színpadon a világbékéről magyarázták, ami nagyon érdekfeszítő és izgalmas volt, de sört nem lehetett kapni, a fesztivált területén így aztán sajnos kénytelenek voltunk távozni. :D

(#102866) bitrograde válasza stellaz (#102865) üzenetére


bitrograde
senior tag

Y.M.C.A.

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102867) stellaz válasza bitrograde (#102866) üzenetére


stellaz
addikt

Azt a rohadt...mr. Furkó is szerepel benne. Ezt a számot soha többet nem tudom meghallgatni ezután :O

(#102868) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Tudtok valami jó ár/értékű kínai zárt on-ear fülest ajánlani? Superlux és Oneodio ajánlottabb over the ear fülesei bejönnek, de túl nagyok utcára :D max 15-20eFt

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#102869) Gzula[HUN] válasza HornedReaper (#102868) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sony MDR-10RC. Azt nem tudom, hogy kínában készült-e. :D Most látom, van feketében is.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102870) nobela


nobela
senior tag

Van értelme Sennheiser 560s esetén balanced kábelre váltani?

Több DAC tesztjénél is olvastam hogy jelentősen jobb minőségű a szimmetrikus kimenet.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102871) Polllen válasza nobela (#102870) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dac-amp függő lesz.

Én úgy voltam vele, hogy amennyivel többe kerül a kábel, nem éri meg.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102872) fehér_ember válasza nobela (#102870) üzenetére


fehér_ember
addikt

És ha pl. a balanced kábel rosszabb minőség mint a "sima", akkor is megette a fene. ;]
Persze tudom hogy ezt sokan kizártnak tartják.

[ Szerkesztve ]

(#102873) emiki6 válasza fehér_ember (#102872) üzenetére


emiki6
veterán

Az aszimm kábelben van beépített crossfade ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102874) stellaz válasza fehér_ember (#102872) üzenetére


stellaz
addikt

De nem az van, hogy a ballanced kábel nem szed össze semmilyen zajt illetve kioltja azokat fizikai alapon, ezért nagyjából tök mindegy, hogy pl milyen árnyékolás van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#102875) Tin


Tin
veterán

A jó forrás többet számít, mint a formátum.

Aki szereti, annak jó szórakozást: Pink Floyd - Wish you were here

Tegye fel a kezét, aki hallotta már ezt az albumot már így. Részemről vigyor :D

(#102876) fehér_ember válasza stellaz (#102874) üzenetére


fehér_ember
addikt

A fejhallgató kábelnél nem az van, de amúgy kábelanyagok, vastagságok ...stb. közötti különbségekből adódó eltérésekre céloztam.

[ Szerkesztve ]

(#102877) fericske


fericske
addikt

Itt hagyok egy ilyet [link]
HarmonicDyne Athena
Félnyitott dinamikus, V karakter.

Állitólag áráért odab@sz.

(#102878) RetepNyaraB válasza fericske (#102877) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az összes kínai ezt állítja magáról, amíg fel nem teszed otthon a fejedre\be nem kapcsolod aztán vagy úgy van, vagy (többnyire) nem úgy. 200 dolcsi meg már szabad szemmel jól látható összeg.

De nem támadásnak szánom ám, csak ezek a szépen fotosoppolt marketing képek, meg kamu reviewerek hada engem már semmiről nem győznek meg...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102879) Ba cy lus válasza fehér_ember (#102876) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A fejhallgató kábelnél nem az van

Pedig valami ilyesmi előnye kell legyen elméletileg. :U

(#102880) HELLAFLUSH válasza fericske (#102877) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Én majd erre leszek kíváncsi.

(#102881) Mondeo26


Mondeo26
csendes újonc

Sziasztok! Olyan vezetékes mikrofonos fejhallgatót szeretnék venni, ami 1-2 év után nem megy tönkre..

Akárhogy vigyázok rájuk minden fejhallgatómnak az a vége hogy vagy a baloldala, vagy a jobb oldala hallgat el egy idő után.

Olyan fejhallgatót keresek amelyiknél ez a probléma nem jelentkezik 1-2 év után.

Köszönöm.

(#102882) fehér_ember válasza Ba cy lus (#102879) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem az van hogy a fejeskábelnél csak simán külön-külön jel megy az egyik és a másik oldalra
A dac és az erősítő között meg ellentett fázisban a jel oldalanként. Ezért nem értem hogy ha nobela szimmetrikus fejeskábelt akar az 560s-hez akkor annak mi köze a másik dologhoz (amit stellaz említett) amivel a távolságot lehet növelni zajosodás nélkül.
Amúgy látom szimpi ez az emoji ... neked
Nincs olyan profilkép ;]

[ Szerkesztve ]

(#102883) Ba cy lus válasza fehér_ember (#102882) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#102884) fehér_ember válasza Ba cy lus (#102883) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor aki a fejeskábel egymás mellett futó ereinek interferenciáját is kihallja az váltson teljes szimmetrikus felépítésre, mert az ki fogja küszöbölni az egymás mellett futó erek jeleinek fázistolásával?

Én csak azt hallottam amikor a fülhallgatómra szimmetrikus kábelt tettem, hogy ez egy olcsó béna ezüstözött kínai vacak kábel; sajnos. És hogy a gyárilag mellékelt asszimetrikus réz kábellel unbalanced módban is jobban szól.

[ Szerkesztve ]

(#102885) fehér_ember válasza fehér_ember (#102884) üzenetére


fehér_ember
addikt

folytatás (mert már nem tudtam szerkeszteni):
--> mint a vacak szimmetrikus kábellel balanced módban.
Igen, a dapon természetesen átváltottam balancedre a szimmetrikus kábel használatánál.
Ennyit arról hogy mi a fontos. Meg hogy így-úgy unbalanced<-->balanced.
Ja és természetesen járattam előtte jó sok órát, de ami hulladék az hulladék; így is úgy is; csak legfeljebb nagyobb hulladékból kisebb hulladék lett.

Ja-ja, persze; a dap szarabb balanced módban ...

[ Szerkesztve ]

(#102886) Ba cy lus válasza fehér_ember (#102885) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Senki nem állította, hogy csak a szimmetrikus-aszimmetrikus felépítés számít. Sőt, valószínűleg relatíve nem sokat jelent.
Viszont pl. aliexpressről rendelve a hagyományos jack véggel és az xlr véggel is ugyanannyi. Legalábbis még nem láttam, hogy ahol ki lehet választani az erősítő felőli csatlakozót, ott feláras lenne a balanced. :U

[ Szerkesztve ]

(#102887) fehér_ember válasza Ba cy lus (#102886) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor most egy dac és erősítő közötti oldalanként 3 eres balanced "rész" azonos az erősítő és driver közötti 2 eres balanced résszel?
A 4 pólusú jack is balanced vagy csak az 5 pólusú? A 3-eresnél is el lehet hagyni az egyik eret?

(#102888) Ba cy lus válasza fehér_ember (#102887) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem tudom, DAC és erősítő nálam még sosem volt szimmetrikusan összekötve, a Hivox DAC-om nem alkalmas ilyesmire.

(#102889) Remus389 válasza fehér_ember (#102884) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor aki a fejeskábel egymás mellett futó ereinek interferenciáját is kihallja az váltson teljes szimmetrikus felépítésre, mert az ki fogja küszöbölni az egymás mellett futó erek jeleinek fázistolásával?

Alternatív megoldás a fonott kábel [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102890) insyde5 válasza Mondeo26 (#102881) üzenetére


insyde5
aktív tag

Plantronics RIG -em 9 éves. Szövet(méhsejt minta) over ear, és nagyon rugalmas műanyag keret. Mikrofonja is hibátlan. Bar nem tudom mire kellene. Az enyémben 2000 óra cs go + egyéb 1000 ó játék van. Semmi de semmi gondja nincsen. Játék zene filmre volt használva. Ára is nagyon barátságos.

(#102891) Remus389 válasza HELLAFLUSH (#102880) üzenetére


Remus389
veterán

Elég jól néz ki [link]

300 USD lesz

Reméljük jól is szól :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102892) s4tch válasza HELLAFLUSH (#102880) üzenetére


s4tch
veterán

Szép-szép, de valahogy a márkával kapcsolatban szkeptikus vagyok; a BTR5-ön kívül nem tudnék olyan eszközt mondani tőlük, ami az adott árkategóriában erősen ajánlott vétel lenne, legyen szó IEM-ről, dapról, asztali vagy hordozható erősítőről.

(#102893) fericske válasza s4tch (#102892) üzenetére


fericske
addikt

A felszereltsége nem semmi.
2féle fülpárna, szinte allinone csatlakozók.
Meg nekem külön tetszik ez a fejpántos önbeállós megoldás is. Az AKG fejesemen is ez van. A legjobbnak tartom könnyebb súlyú fejhallgatókhoz.
A külső grill része bazárinak néz ki, de ha akusztikailag átgondolt a külcsiny akkor nem érdekes.
300 dodoért érdemes lenne megfülelni mit tud.

(#102894) Bogyó bá' válasza fericske (#102893) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem pont a "túlzott" felszereltsége nem tetszik: olyan dolgokat is kifizetsz, amire adott esetben semmi szükséged nincs. Az a "dísztok" pl. szerintem nem kevés pénzbe kerülhetett.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102895) bitrograde válasza Whysperer (#50) üzenetére


bitrograde
senior tag

Az, hogy 5.1-es lévén ezt a kérdést egy másik témában kellene feltenned.
És hogy ON is legyek: van új DM-lemez. ;]

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102896) fericske válasza Bogyó bá' (#102894) üzenetére


fericske
addikt

Az hordtáska, nem disztok.
Hasonlóképp praktikus mint az állvány.
A kábel, ha jó minőségű - ami biztosan hozza az Aliról ócón behúzgált egzotikus tyúkbelek minőségét -, akkor szintén igen praktikus a többféle dugó.

(#102897) Ba cy lus válasza bitrograde (#102895) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát ő... ideje volt szólni neki. :))

(#102898) -NoVa- válasza fericske (#102896) üzenetére


-NoVa-
addikt

A Furukawa draút most nagy buzzword a chifi cuccoknál, IEM-hez kiváncsiságból rendeltem egyet kipróbálni. A cserélhető dugós kábelmegoldás szintén, abból is jobbakba futottam bele még az olcsók között is, mint vártam.

(#102899) :AMF: válasza Ba cy lus (#102897) üzenetére


:AMF:
senior tag

Több mint 10 éve konkrétabb választ kapott a kedves érdeklődő: "ipari hulladék". :)

Szerk: A Youtube link még él.

[ Szerkesztve ]

(#102900) btraven


btraven
őstag

Beyerdynamic fejhallgató használata zenére [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.