Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102501) jippa válasza stellaz (#102499) üzenetére


jippa
aktív tag

stellaz: Erre nincs válaszom. Felteszek a fejemre egy 40-50 éves japán/német/orosz/svájci fejhallgatót, és akkor éppen az lesz a kedvencem. Mert ennek a hangja feszes, annak meg puritán, emennek meg öblös, vagy bármi. De hogy mondjak is valamit, hirtelen ez a link jut az eszembe, ha bele akarnék harapni egy nagyot a japanese craftsmanship vintage headphones életérzésbe. Én imádom a téharmincasaimat. (Csak vigyázni kell, hogy a badge ne hiányozzon róluk, amikor veszed). Vagy vársz, és lényegesen kevesebb pénzből megveszed James Hetfield fejéről, vagy az utolsó cserkész stripclub lemezlovasa fejéről (0:30-nál) a téhuszast.

Dorien: Mert nem is gyártott. Ezek átcímkézett OEM-ek. És sok vacakot is átcímkéztek. Ami még komoly tőlük, az ez a fejhallgató (pont téharminc driverrel). Itt meg ezt címkézték át -> és ebből nálam is van egy :).

sztatikusokról pedig ne is beszéljünk, ahhoz nyerni kellene a lottón

(#102502) stellaz


stellaz
addikt

Továbbra is fejhallgató állványt keresek. Igazából olyan íveset keresek, amit pl a MM-ban használnak a bemutató fejesekhez, de sehol nem találok, csak egy kínait, de azt ilyen átverős webshopokban. Ilyesmit esetleg hol tunék beszerezni? Műanyag is jó lenne.

Illetve meskán van, amire fel lehet középen lógatni a fejest (esetleg IKEÁban fémből). . A kérdésem az lenne, hogy az ilyesmi felépítésű állvány nem teszi tönkre középen a fejpánt szivacsát?

#102501 jippa

köszi

[ Szerkesztve ]

(#102503) p_adam válasza jippa (#102501) üzenetére


p_adam
addikt

[link] mondjuk kipróbálni nem tudod
ismerősöm már írt neki, valami nevetségesen magas árat mondott...de hátha ;)

(#102504) csodacsoki


csodacsoki
tag

Sziasztok, a tanacsotokat szeretnem kerni:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Filmnezes
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 150-200font
4.) Új vagy használt? uj vagy uj allapotu
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zart
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Elegendo de nem tultolt mely foleg akcio filmekhez, Spatial sound (?)
8.) Honnan vásárolnál? Webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Samsung Q70A TV

Szoval az adott osszeghez merten szeretnek egy minel szebben szolo fejhallgatot amit TV-hez kotve hasznalnek es a jelenlegi Atmos hazi mozi rendszerem valtana ki az esti orakban, hogy ne zavarjam a csaladot. Teljesen noob vagyok a temaban, manapsag leteznek esetleg vezeteknelkuli megoldasok terhatasu hangzast kinalo fejhallgatok eseteben? Ha csak vezetekesben erdemes gondolkodni akkor viszont legalabb 3-4m kabelhosszusagra lenne szuksegem.
Egyebkent a jelenlegi setup-om igy nez ki ha esetleg fontos lenne:
A haloszobaban levo PC egy 15m-es HDMI kabellel a nappaliban levo TV-re van kotve, igy fogyasztom Plex-et hasznalva az Atmos tartalmakat. Jelenleg egy Xbox kontroller csatlakozik Bluetoothon a PC-re es a kontrollerre van kotve egy Razer Kraken X fejhallgato amit filmezesre hasznalok. :DDDSzoval ez ilyen fel vezeteknelkuli megoldas vagymi D: Ne kovezzetek meg, hirtelen csak ilyen megoldas jutott eszembe mivel a Razer fejhallgato vezeteke nem er el a TV-ig.

(#102505) Bogyó bá' válasza p_adam (#102503) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem látom a képeken a tápegységét - anélkül szerintem nem sok mindenre jó. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102506) stellaz válasza stellaz (#102502) üzenetére


stellaz
addikt

Erre gondoltam:

https://www.meska.hu/p4710237-fejhallgato-tarto
[link]

(#102507) Bogyó bá' válasza stellaz (#102506) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hollósy Béla dolgait én is kedvelem - tőle vásároltam ezt. Vasárnap délelőtt megrendeltem és átutaltam az árát a folyószámlájára. Két órával később(!!!), tehát vasárnap délben bele helyezte a FOXPOST dobozba. Nem semmi a fickó és a neje! :Y [kép]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102508) Gzula[HUN] válasza csodacsoki (#102504) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nappaliban lehet jobban járnál egy nyitottal. Én is azt rakom fel, ha többiek elmennek aludni. Ha mégis ez mellett döntenél, akkor Fidelio X2HR. Igaz, alapban egy 3 m-es kanóc jár hozzá, de cserélhető, és olyat raksz rá, amilyet akarsz. Relatíve könnyen hajtható, így a PS-hez is jó lenne. Egy dolog szól csak ellene, hogy akcióban jobb az ára (90-100€), mint most (amazonon legalábbis).
Elegendő, de nem túltolt mély, és a nagy tere miatt jobban élvezhető lenne bármelyik film.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102509) p_adam válasza Bogyó bá' (#102505) üzenetére


p_adam
addikt

Írtam is, hogy nem kipróbálható, de ettől még lehet hozzá találni.
Amúgy meg kb. alkatrészben többet ér, pl. ha valaki vintage Fostex T50-et, vagy NAD RP18-at szeretne felújítani, ránézésre jó pár dolog megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#102510) jippa válasza p_adam (#102503) üzenetére


jippa
aktív tag

Ebből most itthon is van egy gyönyörű példány a piacon. Jó drágán.

(#102511) p_adam válasza jippa (#102510) üzenetére


p_adam
addikt

Aham, eléggé ismerősnek tűnik...akkor ezek szerint ez lett a vége, hogy mutattam neki 1-2 jobb Stax-ot ;]

(#102512) csodacsoki válasza Gzula[HUN] (#102508) üzenetére


csodacsoki
tag

Koszonom, beraktam az otletdobozba, varok egy kicsit hatha lesz akciosan!

(#102513) jippa válasza p_adam (#102511) üzenetére


jippa
aktív tag

Azt tudtad, hogy a nad is staksz, egy eserix markthree?

[ Szerkesztve ]

(#102514) stellaz válasza Bogyó bá' (#102507) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi. Neked nem nyomja szét a fejpánt párnázását, ahol felfekszik a tartóra?

(#102515) p_adam válasza jippa (#102513) üzenetére


p_adam
addikt

A driver valóban klón, de nem ugyanaz, utóbbi lényegesen jobban hangolt, közép tonalitást, torzítást stb. nézve ma is rendkívüli ár/értékben, nem ír badarságot a cikk.
Csak magasban és mélyben limitált, a pánt tankszerű építése a gyári párnákkal karöltve kényelmetlen, stb. meg egy monitor, tehát amilyen a lánc, azt fogja kimutatni, pl. nem nagyítja fel mesterségesen a teret.
Csak azért nem veszem elő, mert tudom, hogy egyszer még lesz donorom hozzá, át lesz operáltatva Pro verzióvá, úgy lesz majd még jobb a hangja. (meg akkora már a lánc is fejlődik...)


Az eredetiből volt több is, sikerült eladni, hang és gyűjtői érték szempontból egyaránt nagy hiba volt, ez az igazi, nem egy DIY replika - de akkor most nem lenne helyettük más :)

(#102516) Dorien válasza stellaz (#102514) üzenetére


Dorien
veterán

Dehogynem. Az Omega tartó a jó, ha egyáltalán szükség van állványra.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102517) Bogyó bá' válasza stellaz (#102514) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Eddig még nem tett benne kárt - de csak pár hete van meg ez is, a fejes is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102518) jippa válasza p_adam (#102515) üzenetére


jippa
aktív tag

Áhh, hülye volt a kérdés, persze, hogy te tudtad, hogy stax. :B Az az sr-007 meg csak nem akar elmenni, láttam, hogy mióta kínlódsz vele. Pedig ahol most tart, az már nagyon baráti ár...csak hát Mo-on vagyunk. Akik képesek 2300EUR-t kifizetni egy fejesért, azok 5000et is ki akarnak fizetni érte. Azért, mert csak.
Hopp, most látom, hogy már elment. Akkor jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#102519) stellaz válasza Dorien (#102516) üzenetére


stellaz
addikt

És ilyet honnan lehetne vajon beszerezni?

(#102520) -NoVa- válasza stellaz (#102519) üzenetére


-NoVa-
addikt

Enyhén ívelt odacsavarozós nyomtatottan logott nálam a 225x, készültem kicsit szélesebbre és pontosabb ívűre áttervezni majd. Nyomtassak többet is ha kész lesz?

(#102521) p_adam válasza jippa (#102518) üzenetére


p_adam
addikt

Azon nem lepődtem meg, hogy nem adtam el itthon (azt pl. bele se írtam, hogy a fejhallgató és erősítő is kicsit moddolva volt, csak még taszítóbb lett volna annak ellenére, hogy mindkét módosítás valóban javít a hangon). Azon már annál inkább, hogy 2 telefon volt az ügyben, de senki meg se hallgatta (csak aki amúgy is itt járt más miatt).
Az új tulaj meg 2 nap alatt megkapta (+fél nap csomagolás), nagyon elégedett vele.
Azt mondja a HE1000 V2 és HD800 hasonlítanak rá valamennyire, de a Stax teljesen más szint felfutás és lecsengés terén, és a hangolás az ő fülének remek, szerencsésnek tartja magát, hogy egyből így "betalált" előzetes tapasztalat nélkül.
Utólag persze már "büntetlenül" írhattam neki is, hogy az SR-007 Mk1-ek között rejtőznek a 'referencia' darabok, szóval az lehet nem került volna elő a szekrény mélyéről összevetésre ;) Nincs nagy baj az Mk2-vel sem, Mk1 egyetlen típushibáját megcsinálták. De praktikusság kedvéért beáldozni némi hangot, mikor úgy volt jó, ahogy volt - kár volt...
Nem szeretnék ez a "régen jobb volt" stílus lenni (ismerkedek újabb zenékkel, vannak jók, bár eléggé keresni kell). Ki tudja, nem szoktam-e hozzá túlságosan, de várom, hogy mi lesz majd, ami lenyűgöz. Egy HD600 (remake) se éppen mai darab...

[ Szerkesztve ]

(#102522) Dorien válasza stellaz (#102519) üzenetére


Dorien
veterán

Körülnéztem és volt 1-2 gyanúsan olcsó ajánlat "itthon".
Ezek az oldalak úgy tűnik ugyanahhoz a csaló bandához tartoznak, kerülendők:

kinaiwebaruhaz.hu
mikroelektronik.hu
azsiacenter.com
aliexpressz.hu

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102523) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Ha valaki esetleg egy szélesebb fejhallgató tartón gondolkodik akkor a König & Meyert tudom ajánlani. :K

(#102524) Remus389 válasza HELLAFLUSH (#102523) üzenetére


Remus389
veterán

Biztos van értelme a fejhallgató tartónak, bár én úgy gondolom borulékonyak és akkor nagyobbat tudnak esni a földre, mint ha nem lett volna fejhallgató tartón.

Én max úgy használnék, ha rá lenne csavarozva az asztalra.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102525) Remus389 válasza p_adam (#102521) üzenetére


Remus389
veterán

Gratulálok az eladáshoz.

Amúgy én meghallgattam volna, bár nem vettem volna meg, úgy meg nem illik.
Mondjuk vittem volna az Audio Technikát és akkor össze lehetett volna hasonlítani. :)

Mondjuk ha annyival jobb mint az Audio Technika, még az is lehet megveszem :D

Legközelebb engem keress ;)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102526) csodacsoki válasza csodacsoki (#102504) üzenetére


csodacsoki
tag

Vegul egy V-Moda Crossfade 2 Wireless Codex Edition mellett dontottem, kivancsi vagyok milyen lesz filmezesre wireless illetve wired modban. 180fontert sikerult kifogni.

(#102527) p_adam válasza Remus389 (#102525) üzenetére


p_adam
addikt

Amúgy másik 007-et is hirdetek amit írtam, hogy szerintem hangban jobb, mert a jó verzió, csak esztétikailag nem valami szép ;)
Egy üzenet küldés senkinek se fáj. Ezt csináltam egy egyénnel AVX-en mikor az aláírásában megjelent egy típus, amit rég hallottam, és újra ki szerettem volna próbálni
(meg tudtam, hogy nálam is van valami, ami viszont őt is érdekli, mivel extrém ritka), azóta is egymást segítjük ilyen ügyben. (segítek eladni a dolgait, cserébe rá tudtam beszélni, hogy 1-2 erősítőt vegyen meg, mert másképp nem tudjuk kideríteni, hogy milyen a valóságban ahhoz képest, amit fórumokon írnak)

Ja igen, volt még valaki aki kérdezgetett, de úgyis az a válaszom, hogy "hallgasd meg". Attól még, hogy ennyi idő után van szilárd véleményem, még nem feltétlen mérvadó másnak - bár jó páran bólogattak azokra, amiket megfigyeltem. Meg egy hangmérnök sok éves véleményére támaszkodom, aki elmagyarázta, hogy ezen meg ezen közel olyan a hang tonalitása, tere stb. ahogy ő felvette, a többi meg szimplán nem referencia, mindegy mennyibe kerül. Kicsit helyrerakta a fejemben a dolgokat, bár arra is ösztökélt, hogy eladjak valamit, amit még nagyobb hiba volt, mint az SR-X Pro-t. (Ami ezt bonyolítja, hogy javarészt nem olyan felvételek léteznek, mint amit ő csinál és azok se mindegy, hogy hogyan szólalnak meg, tehát nehéz ezt ennyire egysíkúan értelmezni, de ez a nézőpont is nagyon fontos).

Meg már egyre inkább az érzem, hogy "nem elég jó" a rendszer (12 éve ugyanaz a forrás, biztos vannak sokkal jobbak - bár már járt itt pár és nem rohantam, hogy lecseréljem -, lehet hogy a kábelek miatt, stb.), bizonyos fejhallgatónak nem olyan fontos, másnak mint az SR-007 eléggé az lenne, de csak akkor tervezek fejleszteni, ha sikerül leépítenem, ami ilyen tempóban évek kérdése :) ill. akkor most meg kéne jósolnom hogy így melyiket érdemes/nem érdemes megtartani, mert egyes daraboknál valószínűsíthető, hogy nem fogok jobbat találni, és aztán úgy járok, mint az SR-X Pro-val...
Utána majd publikálom a top 10 kedvenc fejhallgatómat részletes magyarázattal (ár/értékben is sorba téve), aztán eltűnök. Hiszek abban, hogy ezt egyszer valahogy be lehet fejezni :P Már korábban leírtam az alacsony kategóriás láncomat és továbbra is tetszik, forrást nem számolva az erősítő és fejhallgató majdnem 20x olcsóbb, mint a másik.
De találtam hozzá egy még olcsóbb eszközt, amivel még mindig szépen jól (így már lassan 40x olcsóbb), úgyhogy valami olcsó forrással a 'minden legyen meg kb. 100-ból' témára is lesz ötletem. Nyilván nem lesz jó mindenre, csak arra, amit én szeretek, ami elsősorban arról szól, hogy zenét halljak, meg még begyűjtök ebből párat, mert ritka, és valószínűleg alul van értékelve azáltal, hogy nem a megfelelő fejhallgatóhoz van társítva, egy jó erősítő sokkal több dologgal szól jól ;)

[ Szerkesztve ]

(#102528) stellaz válasza -NoVa- (#102520) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, még agyalok egy egy sort, hogy egyáltalán milyen típusú lenne a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#102529) s4tch


s4tch
veterán

Itt már megint jó árak vannak: https://store.hifiman.com/index.php/open-box.html

(#102530) Dorien válasza jippa (#102501) üzenetére


Dorien
veterán

Gondoltam, hogy lecsökkentem a mostani 7db-os (3 nyitott + 4 zárt) készletet 6-ra a Sennheiser HD600 eladásával. Sajna rá kellett jönnöm, hogy a régi HiFiman HE400 bizonyos számoknál [link] közel sem adja azt a zenei élményt, mint a HD600... Kromatikának igaza volt.

Nemrég volt egy pár hétig tartó fülcsengésem nátha után. Szerencsére elmúlt (nyálkahártya gyulladás lehetett az ok), de azóta sem merem a zárt fejeseimet nagy hangerőn hallgatni. Egyelőre maradnak a nyitottak.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102531) jippa válasza Dorien (#102530) üzenetére


jippa
aktív tag

ide annak rendje és módja szerint ma is leparkolt egy atom ritka japán fejes
Dorien, was bedeutet das "lecsökkentem a készletet"? ;]

[ Szerkesztve ]

(#102532) Bogyó bá' válasza Dorien (#102530) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"....a mostani 7db-os (3 nyitott + 4 zárt) készletet 6-ra..."

Te is olyan öreg vagy mint én (I'm 59 years old)? Több füled van, mint fogad? :)) Bocs a rossz poénért....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102533) Remus389 válasza p_adam (#102527) üzenetére


Remus389
veterán

Nyugodt szívvel csak akkor vállalnám az ADX5000 összehasonlítását az SR-007-tel, ha megérkezik hozzá az ezüst kábel. [link]

Lehet hogy csak 3-5%-ot "javít" rajta a gyári kábeléhez képest, de hát egy nem akármilyen Stax SR-007-tel történne az összehasonlítás.

Ha előbb eladod, akkor esetleg a kecskeméti Stax boltot megkérdezem.

jippa: bocs, két atom ritka japán fejes ;)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102534) btraven válasza Remus389 (#102533) üzenetére


btraven
őstag

kecskeméti Stax bolt
avland.hu-ra gondolsz? ott már jó ideje nincs Stax

(#102535) fattyu


fattyu
veterán

azt a régi he400at adoptálom szívesen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102536) Remus389 válasza btraven (#102534) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor így jártam :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102537) Dorien válasza Bogyó bá' (#102532) üzenetére


Dorien
veterán

Én 44, a fogsorom - lekopogom - a 4 kihúzott bölcsességfogat leszámítva hiánytalan. :)

fattyu: OK, majd gondolok rád, ha idővel eladóvá válna. :R Egyelőre nem tervezem...
Anno csináltattam hozzá Bordorral könnyített kábelt is, mert nagyon bejött a hangja.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102538) Gzula[HUN] válasza Dorien (#102537) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Akkor egyívásúak vagyunk! :))

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102539) jippa válasza Gzula[HUN] (#102538) üzenetére


jippa
aktív tag

És itt is egy 44.

(#102540) Ba cy lus válasza Dorien (#102530) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Lehet öregszünk. :O Én legutóbb azon döbbentem le, ahogy HD650-nel az üstdob teljesen hirtelen mellbevágott. A tónus lehet lassú, de a driver gyors.

(#102541) Dorien válasza Ba cy lus (#102540) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, mindkét fejhallgatónál hatalmas a felbontás - gondolom a remek, 300 ohmos driver miatt. Ezt a HD650-nél is hallottam, de a sötét tónus miatt nem igazán értékeltem. Külön öröm számomra, hogy a HD600 a laptoppal használt Korg DS-DAC-100m-ről is kifogástalanul zenél. Most az Esbjörn Svensson Trio válogatásalbuma megy. [link] Nagyszerű fejesek ezek... :K

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102542) Ba cy lus válasza Dorien (#102541) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Részben biztosan amiatt is, másrészt viszont a három másik, szintén magas impedanciás fejhallgatóm (DT880 Edition 600, vintage DT440, DT220) nem tudja azt a felbontást.

(#102543) Dorien válasza Ba cy lus (#102542) üzenetére


Dorien
veterán

Persze, nem is azért írtam, hogy minden nagyimpedanciás driver ilyen lenne... Ezek nagyon jól sikerültek a Sennheisernél. Mellbevágó volt a HD58X hangjának középszerűsége utánuk.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102544) Ba cy lus válasza Dorien (#102543) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Viszont a HD660S2 megint 300 ohmos. Egyelőre nehéz átlátni, hol lesz a helye. Azt látni, hogy megy az ilyenkor szokásos hype meg önigazolás, de ez idővel majd letisztul. Én a magam részéről elég szkeptikus vagyok a felső-közepe miatt, mert az már a HD660S-nél sem érte el az ingerküszöböm. Dehát persze majd meg kell hallgatni. Csak az árát nem valószínű, hogy érteni fogom, mire fel annyi. :U

(#102545) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok,

iPad 9 2021-hez keresek jól hajtható, kifejezetten jó hangminőségű fejhallgatót. A másik verzió egy DAC/amp, de most maradjunk annál hogy simán csak bedugom a jack-et az iPadba és szóljon jól :D

Vettem egy OneOdio Pro10-et, hangnyomás az van de amúgy vállalhatatlanul szól... Olyasmit keresek ami tudja ugyanezt a hangerőt, de kifejezetten jó minőségben, max 80k körül.

AKG K371 a tippem, van ennél jobb választás erre a célra?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102546) Gzula[HUN] válasza nobela (#102545) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nos, egy nagyságrendelileg 10ezer Ft-os fejestől csodát nem kell várni. DE! a Pro-10-es gyári párnája egy kalap sz...erencsétlenség. Ez a Pro-50-es gyári párnája, csak más néven. Protein bőr, memóriahabos szivacs. Erősen ajánlott a rá a csere. Hangzását is erősen fogja befolyásolni, 1 árkategóriát fog tőle az is javulni, de azért "Sennheiser HD650 nem lesz tőle".

Ha mégse lesz a párna csere opció. Másik felhallgatóra csak az az két szempont, hogy könnyen legyen hajtható, és 80ezerbe férjen bele? (Nyitott-zárt, kiegyenlített - színezett hangzás?)

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102547) nobela válasza Gzula[HUN] (#102546) üzenetére


nobela
senior tag

Nyilván nem vártam csodát 10 ezerért, de az én fülemnek a hasonló nagyságrendbe kerülő Invotone HD 2000-hez képest is borzalmas.

Mindenképpen szeretnék valami komolyabbat, az elsődleges szempont hogy jól hajtható legyen. Nyitott-zárt mindegy, de legyen kellően dinamikus és lehetőleg minél természetesebb hangzású. Többnyire jazz / smooth jazz / soul / funk / némi klasszikus szól majd rajta.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102548) Gzula[HUN] válasza nobela (#102547) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Picit túllóg a kereten, de szerintem egy Nad Viso HP 50 jobban megfelelne a megelölt felhasználásra. Ha AKG vonalon akarsz maradni, lehet jobban járnál a 361-essel, tudomásom szerint a 371 jobban színez.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102549) stellaz válasza nobela (#102547) üzenetére


stellaz
addikt

Egy tippnek bedobom a VE Supernovát. Volt alkalmam hallani, nagyon kellemes és tudtommal könnyen hajható, többféle kábelt is adnak hozzá.
-Nova- fórumtársnak van, őt keresd ez ügyben szerintem. Kellemes árban van, még akár tuning párna és dac/amp is befér a 80 ezres keretbe, ha szükségét látod. A hangkaraktere pedig jó lesz arra, amire fejest keresel.

[ Szerkesztve ]

(#102550) nobela válasza Gzula[HUN] (#102548) üzenetére


nobela
senior tag

100 dB vs 114 dB elég komoly különbségnek tűnik... :F (HP 50 vs K371)

Mindkettő 32 Ohm.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.