Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102551) Gzula[HUN] válasza nobela (#102550) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Sony MDR-1am2-é 98 dB/mW, pedig azt a lófing is meghajtja. Ha beleszerelmesedtél az AKG-be, akkor meg kell venni, mert utána úgy is ott lesz a vezérhangya, hogy kihagytad. Azért EZT a videót előtte megnézném.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102552) osonte válasza Gzula[HUN] (#102551) üzenetére


osonte
senior tag

2 évvel ezelőtti videó... Konkrétan fémből van a fejpánt (ellentétben a BT verzióval és a K361-el) és saját tapasztalat, hogy ráléptem és úgy sem tört el, sőt még nyekeregni sem tud. Persze le lehet ragadni annál a videónál, de én meg annak hiszek, amit tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

(#102553) Bogyó bá' válasza nobela (#102550) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ebbe nem régen már én is bele bonyolódtam: van amelyik cég 1mW bemenő teljesítményre adja meg a hangerőt, van aki meg egy volt bemenő feszültségre. :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102554) nobela válasza Gzula[HUN] (#102551) üzenetére


nobela
senior tag

"Ha beleszerelmesedtél az AKG-be"

Na azért ez fényévekre van tőlem :)

Szigorúan gyakorlati szempontok és ár/érték arány alapján vásárolok kb mindent. 2 napja csak teszteket olvasok és videókat nézek :D Tökéletes cucc nyilván nincs, főleg nem ennyiért. A kérdés hogy miben kell kompromisszumot hozni.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102555) Digitalis válasza nobela (#102547) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ha a nyitottnak nincs akadálya, akkor legyen nyitott. (zenei ízlésedet elnézve, pláne) Vásárlás előtt, én a helyedben elsősorban meghallgatnék egy sennheiser hd 560s fejest, illetve hd 599-et is. Keretbe is beleférne. (hd 560s igaz, hogy 120 ohm, de érzékenysége miatt könnyen hajtható)
Neten való turkálást,videók nézését,teszteket olvasását, rád bízom :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#102556) Remus389 válasza Dorien (#102541) üzenetére


Remus389
veterán

Hogy azért egy kis magyar zene is legyen: [link]
:)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102557) Dorien válasza Remus389 (#102556) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi, nem rossz! :R
Én azért maradok a ronggyá hallgatott Damnation albumnál... [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102558) Gzula[HUN] válasza osonte (#102552) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ezt ma dobta be nekem a Headphone Audio facebook csoportban. Mentségemre szolgáljon, hogy tényleg új jött szembe. Persze apróság, de azért nem csorbítja a márka hírnevét. Sőt, ettől függetlenül sem nehéz minőségi problémát vagy panaszt találni AKG 361-371-esekről.

Nem érhető el leírás a fényképhez.

Ettől még a nagyjával valószínűleg nincs probléma, de azért ilyen árkategóriában én már elvárnám, hogy ilyenek ne ilyen arányban forduljanak elő.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102559) insyde5 válasza Gzula[HUN] (#102558) üzenetére


insyde5
aktív tag

Lehet emlékeztek még, nem is olyan rég érdeklődtem fejes után. Megrendeltem a 371 et a kytarytól. 5 napot volt nálam, vissza lett küldve az építési minőség miatt. A jobb oldali szivacs mübőr bevonata annyira túl lett méretezve, hogy egy másik szivacs is elfért volna benne kis túlzással, míg a bal oldali teljesen korrekt kifogástalan volt méretben, kialakitásban.

(#102560) bszilvagyi


bszilvagyi
csendes tag

Sziasztok! Fejhallgatót keresek, a következő szempontok alapján:
A jelenlegi PRO700MK2-met váltanám le, ezzel ( [link] ) a Peace EQ-val, és egy FiiO E10K-el (Hi Gain, Bass Boost on) használtam.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Zenehallgatásra
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- Maximum 90-100e forint.
4.) Új vagy használt?
- Bármelyik jöhet.
5.) Circumaural vagy supraaural?
- A kényelmesebb On Ear-eket preferálom.
6.) Zárt vagy nyitott?
- Mindegy.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- A jelenleginél (PRO700MK2), kicsit "brighter", és (még) több basszussal. Afféle audiofil bassheadet keresek. Tiszta magas, és közép, határozott, nem recsegő mélyekkel,
8.) Honnan vásárolnál?
- Elsősorban az itthoni boltokból, itt Aprón, esetleg más, hasonló tematikájú oldalakról.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- PC, a fent említett FiiO E10K-val, viszont ezt is fejleszteném.

(#102561) stellaz válasza bszilvagyi (#102560) üzenetére


stellaz
addikt

Ez alapján a szempontrendszer alapján nekem egyből a Grado sr225x ugrott be.

[ Szerkesztve ]

(#102562) Gzula[HUN] válasza bszilvagyi (#102560) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

On earben Gradok között néznék körbe, vagy pl. a 1More Triple Driver Over ear. Utóbbi már az európai amazonokról is eltűnt, a fenti linken túl talán még Dropon éred el, de arra még jön az áfa meg béfa.
Valamint - ok, hogy circum, de - azért ránéznék Meze 99 Neo/Classic-ra is.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102563) bszilvagyi válasza Gzula[HUN] (#102562) üzenetére


bszilvagyi
csendes tag

Van egy Meze 99 Noir aprón, és egy Denon AH-D5000 AVX-en.
Annyira túlságosan nem vagyok jártas a témában, az utóbbi időben kezdett el piszkálni a dolog, hogy szeretnék egy kicsit feljebb lépni.. :)

(#102564) s4tch válasza bszilvagyi (#102563) üzenetére


s4tch
veterán

A Meze 99 Noir jó választás lehet, bár a párnával lehet, hogy kelleni fog játszani. A 99 Classic kétféle párnával jött ki, az első verziónál viszonylag feszesek voltak a mélyek, a másodiknál mocsarasabb, punnyadtabb az alsó tartomány. A Yaxi tart hozzá párnát, amivel állítólag vissza lehet hozni az első verzió karakterét. Dorien írt róla többször a topikban, ha a pontos típus érdekel, keress rá a posztjaira. Egyébként a 99 Noirt nem ismerem (csak a Neót és a Classicot hallottam), nem tudom, az melyik párnát kapta.

A Denon D5000 mocsok jó V karakterű fejesként maradt meg bennem, és ritkán is lehet kapni. A kényelme sem utolsó. Azt hallgasd meg, ha tudod. Mondjuk a hirdetett példányon a párnák nem fogják sokáig húzni, érdemes megnézni, lehet-e hozzá gyári párnát kapni. Ha valamiért nem jön be, vagy a hirdetett példány próba után nem győz meg, akkor várhatsz egy D5200-ra, ami szerintem színvonalasabb fejes, mint a Meze 99 - igaz, a mélyei nincsenek annyira kiemelve, és nem 80 ezer lesz az ára. A Denonokkal szemben annyi fenntartásom lenne, hogy nem szigetelnek úgy, mint egy klasszikus zárt fejes, tehát a külvilág erősen behallatszik. Persze ha nyitottban is gondolkodsz, akkor ez téged nem fog zavarni.

(#102565) bszilvagyi válasza s4tch (#102564) üzenetére


bszilvagyi
csendes tag

A PRO700MK2 után szerinted melyik lenne a jobb választás? EQ nélkül mondjuk nem igazán tetszik ez sem, kérdés, hogy ha már EQ-t használok, a Denon, vagy a Meze tartogat magában több potenciált? :D
Viszont azon gondolkozom, hogy mindkettőt megveszem, aztán eldöntöm, egy két hét után, melyik maradjon..

[ Szerkesztve ]

(#102566) s4tch válasza bszilvagyi (#102565) üzenetére


s4tch
veterán

Nem ismerem a PRO700Mk2-t, úgyhogy erre sajnos nem tudok válaszolni. Ráadásul basshead sem vagyok, bár szeretem a basszust, de inkább a kiegyenlített, gyors, jó közepű fejeseket keresem. Azt hiszem, inkább a Denont választanám, de ez ne befolyásoljon.

Annál jobb tanácsot nehéz adni, minthogy hallgasd meg őket. Sok fejest vettem hallgatás nélkül és próbával is, az utóbbiak általában tovább maradtak nálam. Jó tudni, hogy mit veszel. Ha jól látom, te dunántúli vagy, ilyen szempontból a Denon biztos hátrányból indul... Ha jársz néha Bp felé, akkor legalább a Mezét könnyű lehet kipróbálni.

(#102567) Gzula[HUN] válasza s4tch (#102564) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Yaxi Stpad2, ha jól emléXem.

#102565 bszilvagyi: Elég gagyi képek vannak a Denonról, a párnák biztos kukák. Ami kérdés, hogy a pánt belső fele mennyire kezdődött szétmálni. Mert azt már nem lesz olyan egyszerű megoldani. Ha meg akarod tartani, akkor mondjuk elég rá egy akármilyen fejpánt borítás, de ha el is akarod adni, az már meleg pite lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102568) s4tch válasza Gzula[HUN] (#102567) üzenetére


s4tch
veterán

Biztos ez az a párna, köszi.

A Denon legalább piaci ár körül/alatt van, azt könnyebb lenne eladni, ha máshol nem, valahol EU-n belül.

A Meze egy számmal olcsóbban is megszerezhető, mint amennyiért az aprón van.

(#102569) woldy válasza Gzula[HUN] (#102567) üzenetére


woldy
csendes tag

Omg...a párna ára láttán azért dobtam egy hátast :(

(#102570) xmad


xmad
őstag

sziasztok,

Roland RH-5 vagy inkább Sennhesier HD 206? nagyjából azonos árban vannak

(#102571) bszilvagyi válasza s4tch (#102566) üzenetére


bszilvagyi
csendes tag

A Meze a fő csapásirány akkor, a Denonon meg elgondolkozom, miután meglesz a Meze.. :)

(#102572) Gzula[HUN] válasza xmad (#102570) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

IMO inkább egyik se. HD206-at próbáltam. Bár van, akinek abszolut nem jön be a hangja, szerintem annyira nem szörnyű árához képest. De a felhasznált anyagok minősége kritikán aluli. A Rolandot nem ismerem, de a hártyás műbőrt tekintve annak is inkább csak "neve" van.

Nagyjából ezért az árért, én ezt az akciós Superlux HD685-öt próbálnám ki. Picit sötétebb hangzású fejes egyébként. Ha inkább kiegyenlített hangra vágysz, akkor meg ezt a Lewitz HP8500-ast. Jó ár/érték arányban a Superlux / Oneodio / Lewitz / Takstar / Isk / Invotone / Omnitronic vonalon érdemes körbenézni.

#102569woldy: Én se cuppantam rá ennyiért, de soha se mondom, hogy soha.

#102571bszilvagyi: Elkapkodni a Meze-t se fogják. Aprón volt pár hónapja, hogy 45ezer körül ment el Noir, de ilyen 50ezer szokott lenni a Noir és a Neo is. A Noir egyébként nagyjából ugyanaz, mint a Classic, csak más a fa festése. Persze minden annyit ér, amennyit adnak érte.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102573) bszilvagyi válasza Gzula[HUN] (#102567) üzenetére


bszilvagyi
csendes tag

Van még más alternatíva a fülpárnára a Denonhoz?
Ami esetleg nálunk is elérhető?

[ Szerkesztve ]

(#102574) Gzula[HUN] válasza bszilvagyi (#102573) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Gugli a barátod, kínaitól a Dekoniig elég nagy a választék szerencsére. Annyinak sikerült utána járnom, hogy a Dekoninak a Fostex TH és a Denon AH sorozatú fejeseire ugynaz a párna való, ami (ránézésre szerintem legalábbis az) a Muzikernél most éppen akciós.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102575) xmad válasza Gzula[HUN] (#102572) üzenetére


xmad
őstag

köszi.

jelenleg most egy PANASONIC RP-HT265E van, ennek a hangja még egész jó, de nem túl minőségi darab, meg a vezetéke is megtört 2 használat után

(#102576) stellaz válasza xmad (#102575) üzenetére


stellaz
addikt

Én ennyi pénzből tippnek bedobom a VE Monk v2s-t. Ez ugyan earbud, de kényelmes, nyáron se fő a fejedre, nagyon kellemesen szól és jó a kábele.

(#102577) xmad válasza stellaz (#102576) üzenetére


xmad
őstag

az nem jön be :D

(#102578) nobela válasza Digitalis (#102555) üzenetére


nobela
senior tag

(Ha a nyitottnak nincs akadálya, akkor legyen nyitott. (zenei ízlésedet elnézve, pláne)

Köszi a "löketet", picit tovább gondolva lehet hogy valóban inkább a nyitottak között kellene keresgélnem... Csak hát azok között kevesebb az igazán hajtható, valóban még a HD 560s tűnik leginkább annak de az is messze van a K371-től :F

Egyre inkább úgy tűnik hogy DAC+erősítő is kell majd... Az árak máris kilőttek az egekbe :O FiiO Q3 + HD 560s? Egyéb javaslat?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102579) Dorien válasza bszilvagyi (#102573) üzenetére


Dorien
veterán

Van egy báránybőr Lawton Angle Pads [link] fülpárna szettem. (20k + posta) Privi, ha kell.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102580) stellaz válasza nobela (#102578) üzenetére


stellaz
addikt

Philips shp9500 könnyen hajtható, de igazán jól a megatronnal szólt.

Én még egy tippet bedebok, igaz, ez Wireless, de ezen az áron lehet, hogy jobban megéri, mint a Sennheiser + külső dac.

(#102581) Digitalis válasza nobela (#102578) üzenetére


Digitalis
senior tag

Sajnos nem ismerem a FiiO Q3-at. Az íróasztalomon, laptoppal egy kis Topping DX1-et használok. Puritán kis dac, semmi felhajtás, olcsósága ellenére, tiszta, természetes hangja van, nekem a kedvencem lett.
Ezzel a HD 560s ( 110 dB, SPL, 1 kHz, 1 Vrms) alacsony erősítéssel is szépen hajtható. (DX1 alacsony erősítés mellett, 0,8 V-ot vagy 20 mW-ot ad ki 32 Ω mellett)
A DX1-en alacsony erősítés körülbelül 40%-al halkabb, mint a magas erősítés.
DX1 összehasonlításként csak a Fiio K3-ra találtam, biztos meghajtaná az is. [link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#102582) insyde5 válasza nobela (#102578) üzenetére


insyde5
aktív tag

Szia, Fiio K7 +HD560s. Kb. 14-15 óra potiállásban használom a k7 el. Online FPS jatekovan hogy 15ó fölé kell tekerjem. Hátha tudtam valamit segíteni a választásban. A hangzás számomra kiváló. Ár érték tekintetében jobbat dupla árért(~400k) tudnék venni, és valszeg használtat.

(#102583) :AMF: válasza xmad (#102577) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ha nincs egészségügyi/anatómiai oka, akkor ebben az árkategóriában én is inkább earbud-ot választanék, mint a kispórolt/gagyi anyagokból épített fejeseket.

(#102584) s4tch


s4tch
veterán

https://www.heavys.com/

Állítólag metálra hangolt fejes \m/

(#102585) -NoVa- válasza s4tch (#102584) üzenetére


-NoVa-
addikt

Építgetős ötletelősben Akros-sal beszélgettünk ilyesmiről, egy 50mm-es fő driver köré pár 15.4mm-es earbud driver kényelmesen elfér egy méretesebb fejhallgatóházban. Aztán hagytuk a témát, de úgy látom ennél is 2 earbud driver került oda a 2 talán 30mm-es mellé.

(#102586) RetepNyaraB válasza s4tch (#102584) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hánemtom...
Metálnál elsődleges, hogy legyen pontos. Igazán gyors mély, nem sivítós magas. Középen már extra bónusz, ha rendben van. Ehhez képest minél több drivert pakolsz valamibe, élből annál inkább növeled a zűr lehetőségét. Bizonyára megoldható briliánsra, de akkor az meg nem kéccáz dolláré' lesz. Persze nem hallottam, csak a szám jár. :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102587) Remus389 válasza s4tch (#102584) üzenetére


Remus389
veterán

Melyik a jobb a death metal vagy a black metal? :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102588) Ba cy lus válasza Remus389 (#102587) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Különböző stílusokat versenyeztetni szerintem nincs sok értelme. Ami biztosnak tűnik nekem így két évtizednyi "metálkodás" után, hogy black metálból nehezebb igazán jóval előrukkolni.

(#102589) Gzula[HUN] válasza Remus389 (#102587) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Döntsd el te! :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102590) Remus389 válasza Gzula[HUN] (#102589) üzenetére


Remus389
veterán

Köszi jó volt ez az összehasonlítás. :D

Nekem nincs türelmem ilyeneket hallgatni, kivéve ha van hozzá jó képi anyag is [link], ha van valami jó történet alatta, akkor esetleg leköt egy darabig.

Mondjuk a temetés része tetszett :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#102591) stellaz válasza -NoVa- (#102585) üzenetére


stellaz
addikt

De így van értelme egy earbud drivert beépíteni? Mármint elég messze van a hallójárattól így.

(#102592) -NoVa- válasza stellaz (#102591) üzenetére


-NoVa-
addikt

Tweeternek, felső középre lehet. A kis driver felbontása mindenképp jó, plusz lehet játszani a fázisokkal.
Közben kiderült, hogy ismerek olyat, aki egy éve backelte a projectet, szóval hamarosan lesz közvetlenebb tapasztalat róla.

(#102593) Ba cy lus válasza -NoVa- (#102592) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha pedig megnézzük a gitárládák felépítését... :P

(#102594) bszilvagyi válasza Dorien (#102579) üzenetére


bszilvagyi
csendes tag

Írok :)

(#102595) csodacsoki


csodacsoki
tag

Olyan gondom lenne, hogy a fejhallgatom TV-re kotve egy Prozor Digital to Analog DAC konverterrel nagyon halkan szol. A Tv-n csak optikai kimenet van, hogy tudnam ezt megoldani? 3 fejhallgatot probaltam es mind nagyon halkan szol. (AKG K702, Razer Kraken X, V-Moda Crossfade 2) Gondolom az 5-6ezer Ft-os konverter a bajos, esetleg tudnatok olyat ajanlani amivel tuti mukodne a dolog es azert nem kerul 10x annyiba?

(#102596) Spíler válasza Gzula[HUN] (#102589) üzenetére


Spíler
őstag

Jaj....,ezt így estére..... ;]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#102597) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Pioneer SE-MS5 típusú fejhallgatóm. A gyerek szétrágta a kábelét, és szarul szól(t). Anno még vettem hozzá egy hosszabbító kábelt, amit gondoltam kicserélek a szétrágott gyári helyett. Azonban sehol nem találok videót, hogy kell szétszedni a fülest. Visszanézve a fórumot régebben többeteknek is volt vagy van ilyen fülese. Tudnátok segíteni abban, akár leírva, akár videóval, hogy lehet ezt szétszedni?

(#102598) prtvlogan válasza prtvlogan (#102597) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Na, kollegám megoldotta!

Köszönöm!

(#102599) -NoVa- válasza s4tch (#102584) üzenetére


-NoVa-
addikt

Na, már van aki próbálta :D

(#102600) nobela válasza Digitalis (#102555) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi a tanácsot, számtalan teszt és review után végül az 560s-t választottam :R

A hangjáról kicsit később, még barátkoznunk kell. Viszont amit nem értek: az összes tesztben kiemelik hogy egy 3 méteres 6,3-as jack kábellel jön. Ehhez képest az enyémnek egy 1,8 méteres 3,5-ös (rácsavarható 6,3-as adapterrel) kábele van... Ilyen változat elvileg nem is létezik :F

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.