Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102901) Bogyó bá' válasza btraven (#102900) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szegény.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102902) bitrograde válasza Ba cy lus (#102897) üzenetére


bitrograde
senior tag

Lol. #50 üzenet. Nagyon péntek van idebenn is. :W
Attól mèg van új DM-lemez. :U

Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

(#102903) szaki58


szaki58
aktív tag

Valahogyan méltánytalanul el sikkad a Deva, illetve a Deva Pro! Hát kérem, éppen a fülemen csücsül, és szerintem megérne egy eszmecserét. Ár/érték arányban a plusz szolgáltatásai miatt igen jó vétel lehet akár mindkettő, de persze a Deva Pro csücsül a fejemen.

Blutooth-ról hallgatom, de mivel a legmodernebb van benne, hát nem rossz!
Mi van a beépített Hymalaya létra DAC-al? EISA díjas, szerintem nem véletlenül. Most mókolok rajta, hogy önálló DAC-ként is tudjam használni. Alkalmas rá, azt írják.

No, szóval, könnyen hajtható, és véleményem szerint sok fejest helyre tenne szerintem úgy 200 ezerig, vagy kinek milyen a füle.

Van-e valakinek , és ha igen, mi a véleménye róla?

(#102904) RetepNyaraB válasza btraven (#102900) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Végre jó valamire:))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102905) LadyViolet


LadyViolet
csendes tag

Sziasztok,
segítenétek légyszi fejhallgató vásárlásban? Egyáltalán nem értek a témához. :3

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon, számítógépen.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatásra, metál és psytrance műfajokban nagyrészt.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-50k
4.) Új vagy használt?
Inkább újat vennék.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural, legyen kényelmes, meg női fejre is passzoló méretű, ne brutál nagy.
6.) Zárt vagy nyitott?
Nyitott.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Legyen rendes mély hangzása is, meg úgy általában kiegyensúlyozott legyen az összhatás, lehessen szépen hallani mindent.
8.) Honnan vásárolnál?
Bármilyen megbízható online webshopból.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)
Nincs külön hangkártya a gépemben vagy fejhallgató erősítőm, B450 Aorus Elite alaplap, de ha tudtok 20k alatt ajánlani olyasmit, amit megérheti szerezni hozzá, várom ötleteiteket. :)
Köszönöm!

(#102906) Gzula[HUN] válasza LadyViolet (#102905) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A "nyitott + legyen rendes mély hangzása is", a 30-50k, a circum és a "ne legyen brutál nagy" azért túl sok választási lehetőség nem lesz. Lássuk, mi lehet mégis.
- Omnitronic SHP600, vagy külföldről ISK HF2010 / Freeboss HF2010. Szigorúan nézve csak ez a fejes felelne meg legjobban az elvárásaidnak. Ár/érték arányban elég jó, de a feltételek szerint belefér magasabb ár is, így "hangban" is van jobb választás. Sajnos vezetéke nem cserélhető.
- Sennheiser HD559, 5-ös sorozat legkisebb, legsötétebb és legmegosztóbb hangzású fejese. Sajnos nem hallottam, de leírások alapján nem is sietek vásárolni.
- Philips SHP9600-as, lehet kicsit túl nagy méretű, de jó választás lehet. Egyetlen "hátránya", hogy időnként európai amazonról olcsóbban hozzá lehet jutni X2HR-hez, ami az akciós árért azért egy racionálisabb döntés
- Fidelio X2HR, nagy első ránézésre, de egyébként kis fejre is kényelmes (kisfiaim által is tesztelve). Sajnos csak külföldről, vagy használtan beszerezhető, cserébe most qrv@ drága is, de pár havonta 90-100€-ra le szokták árazni.
- Grado SR60X, feltételeidnek nem felel meg "gyárilag", mivel supra. Hátránya, hogy ennek sem cserélhető a vezetéke, viszont szerintem az összes közül a "legcsajosabb" lenne.
- Csak a teljesesség kedvéért megemlíteném a Beyerdynamic DT990pro-t, de az a megjelölt áron felül van, és erősítő azért erősen javasolt lenne hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102907) :AMF: válasza LadyViolet (#102905) üzenetére


:AMF:
senior tag

Amazonról SR60X vagy SR80X. Ugyan nem circum, de kényelmes több órás viselet során is. Mindent tud, amit felsoroltál.

[ Szerkesztve ]

(#102908) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

A .com-ról rendelve megy még rá ÁFA (meg az "apró"), szerintem akkor már érdemes körül nézni hazai webshopok közt.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102909) LadyViolet válasza Gzula[HUN] (#102906) üzenetére


LadyViolet
csendes tag

A nyitotthoz mondjuk nem ragaszkodom feltétlen.
A Beyerdynamic DT990pro mondjuk csak egy tízessel drágább, szóval akár az is szóba jöhet, ha amúgy minőségben sokkal jobban megérné, mint a többi. Erősítőt meg később is tudok hozzá venni. A Philips SHP9600-hoz képest milyen?
Srx60x-et és 80x-et találtam német amazonon is 60 körül átváltva, az úgy már sok érte az előző kettőhöz képest?

[ Szerkesztve ]

(#102910) Gzula[HUN] válasza LadyViolet (#102909) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ebben az árkategóriában klasszisokkal szerintem egyik se szól jobban a másiknál, inkább az egyéni preferencia tud dönteni, kinek melyik jobb vagy rosszabb. A DT990pro egy V karakter, szórós magasakkal, az SHP 9600-as meg talán egy kis mély kiemelést kapott. Utóbbi könnyen hajtható, ott se árt egy jó DAC és/vagy erősítő, de azzal hankártyáról/telefonról is elleszel, plusz cserélhető a vezetéke, és olyanra cseréled, amilyenre akarod.
Grado SR60X-et magyar áruházból már 50 körül kapsz (szinte napra pontosan volt akciósan 35ért is), nem erőltetném az amazont. Használt piacon elég jó áron hozzá lehetett jutni egyébként Gradokhoz, bár pár hónapja itt a fórumon is fel lettek kapva, és az azóta az olcsóbbak gyorsan elfogytak.

Zártakhoz meg egy külön kört "futunk" inkább, ide már túl sok lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102911) Gzula[HUN] válasza Gzula[HUN] (#102910) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Zártban mondjuk Audio-Technica M40X, Beyerdymamic DT240 pro, AKG K361, Yamaha MT5, illetve Shure 440A. Inkább nem írok róluk semmit, mert egy hozzászólás nem volna elég (meg az én tudásom se). Viszont a fórum keresőjét ajánlom hozzá (jobb-felül, a nagyító).

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102912) emiki6 válasza emiki6 (#66485) üzenetére


emiki6
veterán

Érdekes ezt 5 évvel később visszaolvasni. Ma is helytálló. Zenehallgatási "anhedónia". A C2C és Caravan Palace (illetve Sub bass monster, mint utólag eszembe jutott) továbbra is a ritka kivételes bandák egyike, melyektől nem csak 1 szám tetszik valami megfejthetetlen okból, hanem a legtöbb vagy jó része.
Rádióhallgatással azért próbálkoztam azóta, a Jazzy-n, Klassic-on és a Bartókon a legelviselhetőbbek a zenék. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102913) malystryx


malystryx
senior tag

Sziasztok!

Legyetek kedvesek segíteni a döntésben. :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak itthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
90%-ban gaming, tehát a headset mindenképp fontos lenne. Dolgom végeztével nem ritka hogy elkezdek zenét hallgatni, erősen metált, a klasszikus 80-as éveket szeretem. :)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50-100k között, de ha alatta is van, szívesen fogadom.
4.) Új vagy használt?
Mindenképpen új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt, mellettem néznének tv-t. :B
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nem vagyok válogatós, de nagyon szeretem a jó basszust. :))
8.) Honnan vásárolnál?
Elsősorban itthonról, de ha van megbízható külföldi forrás, az is szóba jöhet.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Ez nálam a nagyon szűk keresztmetszet. Van ugyan DAC-om, de régi és sajna a mikrofon része nem jó (SoundBlaster X-FI HD), így azt a külső hangszórókkal használom, valamint hozzá van egy szintén régebbi AudioTechnika fejhallgató ATH-AD700X (nyitott, circumaural) de ez csak zenére van. A játékra használt fejhallgatóm sajna az alaplapit kényszerű használni, ami egy integrált realtek chip, de állítólag jó. :F (Asrock X570 steel legend) Játék közben nem panaszkodom, de nyilván tudjátok, hogy egy alaplapi sosem az igazi. :N
A játékra használt fejhallgatóm pedig egy HyperX Cloud Alpha Blackout. Anyaghasználatban és minőségben sem tetszett meg, a headset részére is panaszkodnak a társak, túl halk.. Azt is csodálom hogy még nem szakadt szét a párna rész. :DDD Kb. 2 éve tájékozódtam nálatok hasonló ügyben, akkor még a Steelseries Arctis 7 is szóba jöhetett volna, de nem azt akciózták le akkor. A fiamnak vettem egy 5-öst kb. 1 éve, arra azt mondom hogy a párna minősége és az anyaghasználat mérföldekkel jobb, és a headset is.

Hát ezek a cuccaim, nem tudom lehet -e valamiben előrelépni, köszönöm előre is, nyugodtan írjátok meg ha valami totál gáz, sajna akkoriban ennyi volt a keret rá. Bocsánat ha hosszú voltam. :R

(#102914) Gzula[HUN] válasza malystryx (#102913) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Szia! ITT lesz a megfelelő fórum. Egyébként nem lesz új a nap alatt, ha nem valamelyik Cloud-ot ajánlják majd, akkor valamelyik Steelseries lesz. Anyaghasználat szerintem egyik kutya másik eb. Cloudnál a műbőr hámlik, esetleg a potméter lesz kontaktos (amelyiken van), a Steelseries-ek inkább elpattannak a kagyló és a fejpánt csatlakozásánál.
Magam részéről egy Arctis Pro + Gamedac kombóval kísérleteznék, ha nem jönne be az Alpha.

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102915) s4tch


s4tch
veterán

Ennyire olcsó nem sokszor lehetett, irány a francia amazon:

(#102916) malystryx válasza Gzula[HUN] (#102914) üzenetére


malystryx
senior tag

:R

(#102917) Gzula[HUN] válasza s4tch (#102915) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Tegnap még 170€ volt. Tavaly Black Fridaykor volt hasonlón lent az ára.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102918) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Szerencsére ezzel az alis szimmetrikus kábellel is megmaradt a HD650 varázsa, miközben kicsit semlegesebb is. Szóval jó vétel volt, pedig relatíve olcsóbbat vettem. Hogy a drágább ezek közül az alisok közül hoz-e valamit, azt aligha én fogom tesztelni, mostanában jobban érdekel a gitáros láncom. :B

(#102919) sgx


sgx
tag

Sziasztok,

a kiindulás egy gamer vezeték nélküli fejhallgató volt, onnan jutottam oda, hogy inkább egy vezetékes fejhallgatót keresnék.

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon 100%-ban
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Filmezés , Zenehallgatás, HO meetingek - ami miatt nem kell hogy mikrofonos legyen, ahhoz külön mikrofont vennék -.
Zenei stílus dnb, dubstep, breakbeat, jungle, jazz.
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
2 ársávban is szeretnék ajánlatot kérni, 50k-75k és 75k-100k között.
Nyílván ha az olcsóbb ársávban is van megfelelő az igényeimnek, az jobb lenne
4. Új vagy használt?
Új
5. Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6. Zárt vagy nyitott?
Zárt, nyitott sajnos szóba se jöhet
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Zenénél brutális mélyeket, tiszta középtartományt, kiegyensúlyozott hangzást, Zavar a túlzott magas kiemelés.
Filmeknél jól hallhatóak legyenek a párbeszédek és a hangzás egy waoo érzést adjon.
8. Honnan vásárolnál?
Itthoni boltból, de ha minimum 20-25% lenne az árkülönbség a külföldi webshop javára vagy csak ott kapható, akkor onnan is vásárolnék
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Zenét Integrált hangkártyáról illetve iphone-ról.
Filmet egy Hisense qled TV-ről.

+1 fejhallgató erősítő vásárlása is szerepel a terítéken, ha az az ajánlott fejhallgatóból sokkal többet ki tudna hozni a jelenlegi lehetőségekhez képest.

Köszönöm.

(#102920) HELLAFLUSH válasza sgx (#102919) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Sony MDR1AM2 ha mélykiemelt kell, bár eléggé felment az ára. :Y

(#102921) emiki6 válasza sgx (#102919) üzenetére


emiki6
veterán

Egy akg k371-et is próbálj meghallgatni valahol vagy valahogy. Abban a mély talán kevés lesz, mert nem brutális, csak normális, de zártakban nehezebb jót ajánlani.
Bár a tiszta magas és kiegyensúlyozott hangzás amúgy sem fér annyira össze a brutális mélyekkel.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102922) btraven válasza Ba cy lus (#102918) üzenetére


btraven
őstag

Mi a gitáros lánc?

(#102923) Gzula[HUN] válasza sgx (#102919) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Meze 99 külünböző változatai. Neo lesz a legolcsóbb. A Sony-ban is van egy kis mély kiemelés, de az nem egy igazi basshead cucc.

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102924) Ba cy lus válasza btraven (#102922) üzenetére


Ba cy lus
őstag

gitár + pedálok/effektek + erősítő

(#102925) s4tch válasza sgx (#102919) üzenetére


s4tch
veterán

"brutális mélyeket, ..., kiegyensúlyozott hangzást"

A kettő nagyjából kizárja egymást... ;) Csatlakozva Gzula ajánlásához, hallgass meg valahol egy Mezét, a karakter nagyjából hasonló mindegyik verzióban. Illetve érdemes lenne elmenned egy Audio Technica forgalmazóhoz, az M40x, M50x páros közül lehet, hogy megtetszene valamelyik. Ezek közül a Meze kifejezetten könnyen hajtható, és az AT-k sem igényelnek erőművet.

Még egy tipp: reddit folklór szerint a beyer Tygr 300 R egy bizonyos aliexpresses párnával állítólag egész jó basshead fejes lesz. Ezt nem hallottam, sem moddal, sem gyári állapotában; a fentieket ismerem, én a Meze irányba mennék, ha biztosra akarnék menni.

(#102926) jobesz


jobesz
tag

Üdv.Van itt sony fan? Nekem cd480 cd570,cd580 ,cd780 v6 v7 volt eddig. 7510 ,7520 tapasztalatok érdekelnének illetve kimagaslóan érzékeny más márkájú fejesek.

Mi a leginkább jól hajtható zárt, közèpkategóriában? :R

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#102927) Gzula[HUN] válasza jobesz (#102926) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az MDR-1am2-nek elég a lófing is, az is meghajtja. Balanced-ban meg pláne. Ha már Sony. (Nekem "csak" MDR-1A, 1am2, RF810, meg RF850 van Sonyból.)

[ Szerkesztve ]

Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102928) btraven válasza Ba cy lus (#102924) üzenetére


btraven
őstag

Rendes gitár erősítőd van? Tudtad hogy a gitár erősítőknek is más a hangja? Nemcsak a fejhallgató erősítőknek? :B

(#102929) Ba cy lus válasza btraven (#102928) üzenetére


Ba cy lus
őstag

3 kombóm van igazából. És persze, azoknak még inkább elüt egymástól a hangja, hisz nem a reprodukció a cél: az erősítő/kombó gyakorlatilag a hangszer egyik fele.

[ Szerkesztve ]

(#102930) fattyu válasza Ba cy lus (#102929) üzenetére


fattyu
veterán

a hangszóró annak a 95%-a kb... maga az erősítő oly de oly kevés belőle :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102931) Bogyó bá' válasza fattyu (#102930) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne gondold: egy klippelésig hajtott csöves cucc hangja adja az egész dolog lényegét. Ezért használják őket a mai napig is...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102932) fattyu válasza Bogyó bá' (#102931) üzenetére


fattyu
veterán

nem gondolom. tudom.
a torzítás persze hogy torzítás. De egy torz erősítő és egy másik torz erősítő között pont az az 5% difi van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102933) zodo válasza sgx (#102919) üzenetére


zodo
nagyúr

Szerencséd van pont elektronikus zenéket hallgatok leginkább.
Deep house-tól a DnB-ig de jöhet Trance és ezek társai.

Itt sokan lenézik a headseteket de Steelseries Arctis 3 + Sound Blaster X4 párost ajánlom.
Gyári "hibrid" párnával, szövet/bőr.
Sztereóban hallgatóm.

Hatalmas tér, tiszta közép és magas még ha épp egy sub bass szőnyeg vonul pl. 1:28-tól, nem rogy térdre. Elegendő dinamikával.

#102925 s4tch

"brutális mélyeket, ..., kiegyensúlyozott hangzást"
A kettő nagyjából kizárja egymást... ;)

Szerintem meg :N
Az ajánlatom kb. tudja a fülcimpa rezgetést vagy torokba szoruló mélyeket miközben nem megy a magas és közép rovására.
Nyilván itt nem megyünk bele a részletekbe hogy milyen a hanganyag/kábelezés minősége vagy a szoba páratartalma és stb. ha úgy van akkor tudja.
Egy szó mint száz, ennyi pénzért nem tudok elképzelni jobb összeállítást ami úgy szólal meg ahogy szeretném (adott stílusra jellemző) miközben csak gondolom/remélem hogy a zeneszerző/technikus is így álmodta meg a megszólalását. :R

(#102934) Ba cy lus válasza fattyu (#102930) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Jó, hát ezzel az erővel a hegedűk, zongorák stb. 95%-ban ugyanúgy szólnak. Aztán mégis az az 5% rakja fel a pontot az i-re. :R

[ Szerkesztve ]

(#102935) HELLAFLUSH válasza zodo (#102933) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

"Az ajánlatom kb. tudja a fülcimpa rezgetést vagy torokba szoruló mélyeket miközben nem megy a magas és közép rovására."

Pedig rámegy az a közepekre elég rendesen.
Egy mélykiemelt vagy V hangzású fejhallgató sosem lesz flat hangú. :N

(#102936) Ba cy lus válasza HELLAFLUSH (#102935) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Leginkább hangfalnál igaz, hogy az a nagyon szubtartomány, amit gyakorlatilag csak a testünkkel tudunk érzékelni, nem megy a többi tartomány rovására. Csak hát nagyon ritka, hogy valaki ezt értse brutális mély címszó alatt. Ami füllel is hallható, az nem tud nem a többi tartomány rovására menni. Egy zenekarban sem lehet "büntetlenül" megtriplázni a csellók, nagybőgők számát, nyilván felborul a balansz.

[ Szerkesztve ]

(#102937) zodo válasza HELLAFLUSH (#102935) üzenetére


zodo
nagyúr

Steelseries úgy általában se mélykiemelt pláne nem V

Ba cy lus

Nem arra gondoltam amit vázolsz mert ahhoz nyilván már mélyláda kell a hangfalas megközelítésben.
Példa videóban lévőt én még hallom.
Természetesen messze áll egy (ha már brutális) mélyláda nyújtotta érzéstől de bőven karcolja ami szerintem ritka a fejhallgatónál.

[ Szerkesztve ]

(#102938) fattyu válasza Ba cy lus (#102934) üzenetére


fattyu
veterán

nem vitázom ferdítésekkel meg csúsztatásokkal. a hangszóró sokkal nagyobb változás a hangban mint egy erősítő csere

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102939) Ba cy lus válasza fattyu (#102938) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nincs ebben csúsztatás, csak nem értetted meg: számszerűsítheted, de mi nem műszerek vagyunk, és 5% eltérés nekünk embereknek szubjektíve már nagyon sok tud lenni. Ugye ezen az 5%-on belül van pl. a fuzz. Szubjektíve még két fuzz pedál között is igen nagy difi tud lenni. A vintage fuzz pedálok sem csak a muzeális értékük miatt kelnek el méregdrágán, hanem mert sok ember számára azok hozzák (biztosan) azt a hangzást, amit keresnek.

[ Szerkesztve ]

(#102940) emiki6 válasza fattyu (#102930) üzenetére


emiki6
veterán

Oszt hány százalék a zenész? ;] [link]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102941) btraven válasza Ba cy lus (#102939) üzenetére


btraven
őstag

Ráadásul EQ-val ki se lehet utólag emelni az elektromos gitárt. Itt [link] látható hogy 200Hz->6kHz-ig végig szól. Kiemeled az teljes frekvenciasávot? De akkor kiemel mindent.
Csak azt nem értem hogy a szobaakusztika hogy tudja kiemelni meg elnyomni? Egy kicsit elforgatom a fejem és kész.

(#102942) Ba cy lus válasza btraven (#102941) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem tudom, ez hogy jött most ide. :)

Még annyit hozzátennék, hogy a hangszóró fontosságát lehet emlegetni az erősítővel szemben, csak értelmetlen, ez eleve nem hifi, ami sokkal inkább egy irányba mutat: a hangminőség, jobb reprodukció irányába.
Gitározásnál nem reprodukálunk, hanem produkálunk. Gyakran a hifis szemlélettel ellentétesen. Egy 4x12-es gitárláda is produkál változást, meg a csöves erősítő is, de a kettő között nincs sok átfedés. Hifizésnél lehet mondani, hogy inkább egy még jobb hangfalat veszek, mint erősítőt, de gitársoundnál ilyen nincs, ha egy bizonyos gitársoundot akarok előállítani, azt nem fogom másik hangládával pótolni erősítő/pedál helyett. :N

(#102943) fattyu válasza Ba cy lus (#102942) üzenetére


fattyu
veterán

okoskodjunk tovább

3 erősítő ugyanabba ládába
1 erősítő 3 külön ládába

Első esetben nincs az az isten hogy vakon megmondod melyik melyik.
második esetben meg egy süket is hallja

Második bizonyíték.
egy fos tranyós meg 3 epic csöves (Soldano Revv 5150) egy klipben. azt se hallod ki belőle hol szól másik nemhogy rámutass ez az a sound ami soha semmi mással össze nem téveszthető.

A gitárosnál hiszékenyebb szem által befolyásolt ember szerintem nem létezik.

Mondom ezt úgy hogy van itthon Marshall Laney Hughes kettner 100wattos fejek meg kombók.
A fenti videókat pedig saját tapasztaltból is meg tudom erősíteni. Cserélgettem hangszórókat a JCM800 kombóban is meg a 412 ládában is.
ISZONYATOS különbségek. Majd bekötöd a másik erősítőt ugyanabba a ládába és nahát mennyire hasonlít.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102944) Ba cy lus válasza fattyu (#102943) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egy koncerten (vagy akár felvételen) nem a ládák/hangszórók közti különbséget fogod hallani egy Aerosmith és egy Dimmu Borgir gitársoundja között, hanem azon eszközök, beállítások közti különbséget, ami a hangszóró előtt van. És ne mondd, hogy nem, mert akkor ezek szerint a ládától lesz black metálos a gitársound. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102945) fattyu válasza Ba cy lus (#102944) üzenetére


fattyu
veterán

nem akarod érteni

természetesen nem midegy hogy a gain 2 es vagy 10esen van.

nem mindegy hogy egy clean csatira dobsz egy tube screamert vagy a torz csatira.
de ha kb ugyanazt a gaint tekered rá két erősítőre vagy ugyanazokkal a pedálokkal tolod meg. akkor a két erősítő között elhanyagolható, vakteszten megkülönböztethetlen difi lesz.
míg ha hangszórót cserélsz az pedig ordító különbség lesu

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102946) Ba cy lus válasza fattyu (#102945) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hifis szempontból nézve igazad van. Zenészi szempontból ellenben a ládára sokkal inkább szokás hifis szemmel tekinteni, mint olyasvalamire, ami aktívan részt vesz az egyéni gitársound létrehozásában, az nem annyira művészi eszköz. :N

(#102947) fattyu válasza Ba cy lus (#102946) üzenetére


fattyu
veterán

ez meg de facto nem igaz.

szerinted miért van az egekben a pulsonic coneos greenbackek ára? Mert mind a beatles mind jimmy meg még ezernyi 60-70es évek zenésze mind azon szólt és meglepő módon ha megfeszülsz sem tudod ugyanazt előállítani anélkül.

miért v30 van főleg (már unásig ) használva minden metál albumon.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102948) fattyu válasza fattyu (#102947) üzenetére


fattyu
veterán

elhiszem hogy nem tartasz még itt. vagy nem merült fel. meg hogy a hangszóró nem látszik a szövet mögött ezért nem úgy porcosodik rá az ember mint a marshall logóra.

De igen is a LEGmeghatározóbb eleme a soundnak a hangszóró.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102949) Ba cy lus válasza fattyu (#102947) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mi nem igaz?
Nem értetted meg, mit írtam, mellé még személyeskedsz is. :( Tehát még egyszer: nem a láda teszi egyedivé egy-egy stílus, zenekar jellegzetes hangzását. Mert ha így lenne, pl. a black metal jellegzetes gitársoundja a hangszóró választáson múlna elsősorban, nem pedig az előtte lévő eszközökön, illetve azok beállításán. A láda sokkal inkább technikai okok miatt fontos, nem ott válik el a Beatles hangzása a Napalm Death-től. :N

Arról már nem is beszélve, hogy egy átlagos zenehallgató átlagos eszközein kb. semmi nem megy át egy gitárláda nyújtotta hangzásból. Kb. mintha eliminálná, és bizony mégis az az "5%-ocska" lesz az elsődlegesen, ami a low-fi fülhallgatón is megkülönböztethetővé teszi a Deep Purple gitársoundját a Black Sabbathétól.

[ Szerkesztve ]

(#102950) Bogyó bá' válasza Ba cy lus (#102949) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...nem ott válik el a Beatles hangzása a Napalm Death-től..."

Hú, pedig nekem olyan egyformák (nem szeretem egyiket sem).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.