Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43651) wPityuka válasza hodostamas (#43647) üzenetére


wPityuka
tag

Nekem megy rendesen! Sőt gyors, gyorsan talál műholdat, szuper az akku használata, eddig magasan a legjobb,sőt a böngésző is villám gyors. Csak a hotspot nem működik még mindig!

[ Szerkesztve ]

Luke, én vagyok az apád! Defy soc> CMX [JB] 12.29 - 2ndboot

(#43652) tzl válasza Black Phone (#43603) üzenetére


tzl
senior tag

Oszt miért kéne így mindenkinek?

Ott az első hsz, le van benne írva alaposan, hogy mi merre hány méter.

Ha feltolsz egy romot, az lecseréli a rendszert, ismétlem, LECSERÉLI. A data partíciót értelemszerűen nem bántja, tehát, ha teljesen szűz rendszert akarsz, akkor factory reset.

Mit ad pluszban az, hogy feltolsz egy gyári romot, amit aztán azzal a lendülettel le is cserélsz? Az, hogy az sbf értelemszerűen felülírja a mindenféle partíciókat, amiket te is felülírnál a factory resettel?

Teljesen értelmetlen gyári froyo-ról indulni, ha úgyis visszaállítod az sbf flashelés előtti állapotot, tehát rootolt custom romos telót gyártasz...

(#43653) Black Phone válasza tzl (#43652) üzenetére


Black Phone
senior tag

Erre csak annyit mondok, hogy próbáld ki, hogy csinálsz egy factoryt utána csinálsz egy újra indítást ugyan úgy bejön a rendszer és köztudott, hogy a fözött romoknál lehetnek hibák ezért érdemes a gyáriról kezdeni, hogy ne maradjon benne semmi, ja és az alapból csinálsz egy + factoryt így tényleg csak az marad benne aminek kell

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#43654) Shyciii válasza tzl (#43652) üzenetére


Shyciii
veterán

-inferno- írását én még megfejelném azzal, hogy csak sima FR, majd custom rom felrakása után pl most MIUI logo látszik és utána jön a CM10 bootlogo, pedig CM10-et raktam fel (a pikachura). Ebből is látszik, hogy nem mindent írt le egy fr, majd custom rom felrakása.
Egy sbf felrakása, majd custom rom után nem lenne ilyen "érdekes" jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#43655) tzl válasza Black Phone (#43653) üzenetére


tzl
senior tag

Mit értesz azon, hogy "ugyanúgy" bejön a rendszer? Hát az a dolga, hogy bejöjjön. Ha nem jön be a rendszer, akkor gond van.

Esetleg arra gondolsz, hogy kihagytad pl. a Dalvik wipe-ot?

Tudod, a "köztudott" hibák azok a gyáriban is benne vannak...

Szóval jól értem, hogy azt mondod, hogy RSD-vel fel kell tenni egy sbf-et, majd rögtön csinálni egy factory resetet, hogy "tényleg csak az maradjon benne, ami kell"?

Ez így rettentő tudományosan hangzik ám :)

(#43656) tzl válasza Shyciii (#43654) üzenetére


tzl
senior tag

Persze, hogy nem mindent, de szerinted mennyiben befolyásolja a rendszert, hogy a bootlogo x.png vagy épp y.png? A custom rom az oprendszert tartalmazza, azt cseréli le. Az sbf az összes partíciót tartalmazza. Ami a telefon működését befolyásolja, azt cseréli a custom rom, a többi olyan, hogy mindegy, legyakod-e vagy sem. Amit fontos legyakni, az a data partíció és a cache (alias FR), továbbá a dalvik cache. Ha ezeket pucolod, akkor teljesen felesleges gyári rendszert feltolni és onnan indulni.

(#43657) Shyciii válasza tzl (#43656) üzenetére


Shyciii
veterán

Az nem teljesen a bootlogo, ugyanis bootlogo van a pikachuban és a cm10-ben is. Ami előtte jelenik meg logo, az valami más, ugyanis a Pikachu romot felrakva a bootlogo egy pikachu alakot jelenít meg, de előtte a piros M betű helyett egy MIUI felirat kerül fel, de csak akkor ha SBF után teszem fel a custom romot.

Az hogy ezen logon kívűl máshoz nem nyúl, vagy nyúl máshoz is azt maximum egy fejlesztő tudja megmondani, nem mi. Az hogy mi csak egy logo-t látunk az egy dolog, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy semmi másról nem szól ez az egész. Anno én ezt már közép suliban megtanultam asm programozásból...

Mindenesetre nekem 8 hogy mit csinál, az viszont biztos, hogy 3-4-szer előfordult már, hogy nem tudtam felrakni custom romot, hiába volt FR, cache, és dalvik törlés. Bootloop-os lett, és csak úgy ment fel, hogy előtte SBF-et raktam fel, és utána custom rom. Ennyi. Elhiszem hogy neked ez nem tetszik, mert az elveid ellen vall, de ez van, ezt tapasztaltam, és ezzel nem vagyok egyedül amióta itt vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#43658) w333 válasza w333 (#43637) üzenetére


w333
félisten

WiUi 2.5.27 helyzetjelentés:

Nagyon stabil és a leggyorsabb amit eddig használtam.

Proci 1ghz "DroidX CPU Governors és SIO Kernel Scheduler V2.2" így elég takarékos is, pl. teljes akku feltöltés után ha lehúzod a töltőről nem 99% -ról fog indulni a merülés hanem 100%-ról :D

Memória Ram kezelése kiváló 125MB foglalt / 260MB szabad.

Éjszaka 8 óra alatt 3G/H hálózaton 5% merült :C

Akkuesést még nem vettem észre tegnap este óta nyúzom jelenleg 65% vagyok.

Changelog:
Miui launcher eltávolítva -> Launcher pro hozzáadva.
Új lockscreen kicserélve a régi-re.
Új miui file exploler kicserélve a régi-re.
Rom updater eltávolítva.

Akit esetleg érdekel itt van : Link :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43659) somi52 válasza Shyciii (#43657) üzenetére


somi52
őstag

Én is jártam már igy a full wipe nem töröl le mindent .. a recovery menüben találhato a mounts and storega amit nem használ senki pedig ezen is végig kéne menni én itt midig nyomok egy format cache

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#43660) hodostamas válasza tzl (#43656) üzenetére


hodostamas
addikt

Sajnos ezt nem tudod megmagyarázni. Valaki anno elkezdte, és kész.. :(

Bootlogo egy külön "partición" van, amit ha nem tartalmaz a custom rom, akkor nem íródik felül. Amúgy CWM backup azt is menti, ha teljeset csinál az ember, és advanced restore-nál bármikor visszaállítható.

No de mind1, nekem csak egyszer kellett sfb-t raknom, mikor az aroma installer téglázta a telót, azóta egyszer sem volt fent, pedig minimum 10 rom járt fent azóta rajta, és semmi ilyesmiből eredő anomália nem volt :U

(#43661) somi52


somi52
őstag

Kicsit muki

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#43662) Shyciii válasza hodostamas (#43660) üzenetére


Shyciii
veterán

Tehát CWM felülírja azt mondod. Nos akkor miért is van az, hogy CM7-es logonál (nem bootlogo, hanem ami előtte van), restore-olom a full backupos Pikachut, és a MIUI felirat nem kerül rá? Hm? :) Pedig azt mondod, hogy tartalmazza, és a pikachu rom is tartalmazza a Pikachus bootlogot is, meg a miui rom logot is az elején, mégsem írja felül.
Az a baj, hogy valaki magyarázkodik, én meg csak azt mondom, amit LÁTOK. A kettő ugye nem egy fajsúly. Más beszélni róla (mint a nem létező 4-es metróról), és más konkrétan látni. Ennyi...
Amúgy meg tök lexarom, mert így vagy úgy, de mindig működik az a rom, amelyiket akarom.

[ Szerkesztve ]

(#43663) Black Phone válasza tzl (#43655) üzenetére


Black Phone
senior tag

Az igaz a gyáriban is vannak hibák, de egy általad kiválasztott romba akár több is lehet. Itt nagyon sokan panaszkodtak, hogy nem ment fel nekik és áttértek rsd használatára és az megoldotta.
De mindenkinek más válik be ugyan úgy mint a romoknál, valakinél tökéletesen megy másoknál meg fc zik és már az elején, amikor még semmit sem tett fel.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#43664) tzl válasza Shyciii (#43657) üzenetére


tzl
senior tag

A nem teljesen bootlogo az a bootlogo, amiről te beszélsz, az meg a bootanimáció.

Szerinted zárt bootloadernél konkrétan mibe nyúl bele a custom rom bootoláskor?
Az, hogy 2ndinit, mond valamit?

Szó sincs elvekről, józan észről van szó, továbbá arról, hogy ne terjesszünk hülyeséget (lásd sbf telepítés utáni fr, csak a példa kedvéért).

Jaja, egyszer nekem is bootloop volt custom romnál, konkrétan akkor, amikor okos fórumtársak tanácsait követve custom zip telepítés után egyből FR-t nyomtam. Lett belőle szép kis bootloop, amiből csak sbf újraflasheléssel tudtam kijönni. Szóval nyugi, gondold végig józan paraszti ésszel, mi mit csinál és annyi. Egyik custom romról a másikra teljesen felesleges gyári állapotra visszatérni.

(#43665) tzl válasza hodostamas (#43660) üzenetére


tzl
senior tag

Szerinted hányan tudják itt, hogy hány block device-ra van particionálva a NAND? Hányan tudják, mi az a yaffs2 és miért épp arra van formázva pl. az mtdblock3? Hányan tudják, mi lakik az mmcblk1p21-ben?

(#43666) hodostamas válasza tzl (#43665) üzenetére


hodostamas
addikt

Szerintem hagyjuk.. Már párszor felkerült a téma, de mindig győzött az sfb telepítéses módszer.

(#43667) wPityuka


wPityuka
tag

Én még soha nem tettem fel egyetlen romot sem tiszta talapítésre, pedig már legalább ötven rom volt fenn! Eddig minden alkalommal tökéletesen működött a cucc, és csak az aktuális rom ismert bugjait tartalmazta ha volt olyan! Nem hiszem, hogy normál esetben van értelme az sbf től újra telepítésnek, kivétel akkor ha be üt a krakk!

[ Szerkesztve ]

Luke, én vagyok az apád! Defy soc> CMX [JB] 12.29 - 2ndboot

(#43668) kano válasza somi52 (#43661) üzenetére


kano
nagyúr

Ez melyik verzió, legújabb?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#43669) Black Phone válasza tzl (#43655) üzenetére


Black Phone
senior tag

Én nem azt mondtam, hogy sbf után fr, hanem előtte kis háromszöges résznél :C, de mindegy mindenki eldönti ki hogyan akarja használni

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#43670) somi52 válasza kano (#43668) üzenetére


somi52
őstag

Még nem .tegnap még nem tudtam letölteni a fenti saját melo

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#43671) Shyciii válasza tzl (#43664) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem én mondtam, hogy az FR, és Nandroid backup MINDENT visszatesz...Úgyhogy ne nekem papolj.
Amúgy még mindig várom a magyarázatot arra, hogy a bootlogo miért csak akkor cserélődik ki, ha SBF után rakok fel custom romot, és akkor miért nem ha custom rom után rakok fel custom romot. Erre még mindig nem válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#43672) hodostamas válasza Shyciii (#43671) üzenetére


hodostamas
addikt

aszem a cm 7.1 stable-ben van google bootlogo. Rakd fel, majd rá talán a wiui-t? Abba M betűs van. Majd vissza a 7.1-et. tádá, cserélődni fog..

(#43673) Shyciii válasza hodostamas (#43672) üzenetére


Shyciii
veterán

Mondom. Megcsináltam ezt a Pikachuval, és nem cserélte
(kezdem papagájnak érezni magam...)

(#43674) somi52 válasza Shyciii (#43673) üzenetére


somi52
őstag

Ha megnyitod a romot lehet látni van amiben nincs van amiben van boot logo . Ha nincs az elözö fog megjelenni a pikachunál még lehet választani is hogy moto vagy miui boot logo legyen

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#43675) Nagymelák válasza Shyciii (#43673) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Én is így jártam WIUI volt fent piros Motorola logo-m lett,vissza raktam a MIG-et és nem tette fel a Google logót hanem maradt a WIUI-s.

(#43676) Shyciii válasza somi52 (#43674) üzenetére


Shyciii
veterán

somi52 akkor mégeygszer mondom, hogy van benne, láttam, és amúgyis egyik esetben felülírta, másik esetben nem... :)

(#43677) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok! a mukim kezd megbolondulni, újraindul, nem az igazi. Be kell látni hogy a telóm a *IUI vonalat szereti. Van most vmi újdonság, amit érdemes lenne kipróbálni?

Tisztelet a Gépésznek!

(#43678) w333 válasza VMatteo (#43677) üzenetére


w333
félisten

Próbáld ki ezt :(#43658) ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43679) somi52 válasza Shyciii (#43676) üzenetére


somi52
őstag

Pont igy van ahogy irod

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#43680) nash13 válasza w333 (#43658) üzenetére


nash13
aktív tag

Felraktam este, eddig tényleg nagyon pörgős. Egyedül a kirakott nèvjegynél nem mutat nekem fényképet:( Tudsz megoldást? Nálad jó?

iPhone 7

(#43681) w333 válasza nash13 (#43680) üzenetére


w333
félisten

Nálam is ugyan ez a helyzet csak a telefonkönyv ikon van,de biztos meg lehet valahogy oldani :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43682) VMatteo válasza w333 (#43678) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszi, töltöm is!
Mehet szted erre a Mokee-ra? persze fullra legyalulnám a rendszert. Ja, hangerőgomb-zeneváltás létezik benne? :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#43683) w333 válasza VMatteo (#43682) üzenetére


w333
félisten

Igen mehet teljes wipe-ok után, és természetesen van benne hangerőgomb-zeneváltás :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43684) fkrinya válasza R19 (#43500) üzenetére


fkrinya
tag

Hali!
Nekem egy 1.0-ás verzó van fent és nincs olyan menüm, hogy alarm, csak process, partial wakelocks és other.
Ebben az esetben melyiket kellene néznem?

(#43685) VMatteo válasza w333 (#43683) üzenetére


VMatteo
őstag

már teszem is fel!! ;] :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#43686) sinkoneri


sinkoneri
tag

Morola Atrix 4G -re tudtok hasonló topikot/fórumot ahol vannak infok?
Haver Atrix 4G-e kb fel év után bugzik mint állat. A kijelző nem regál az érintésre. Már visszavitte, felhuzták újra a gyári firmware-t de nem segített. Gondoltam kéne adni egy esélyt a custom firmware-nek.

(#43687) István87 válasza w333 (#43658) üzenetére


István87
csendes tag

hello én nem tudom letölteni a rom ot velem van a baj?

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#43688) w333 válasza István87 (#43687) üzenetére


w333
félisten

Nálad van a baj, mert most néztem és 200kbit/s jön a letöltés :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43689) István87 válasza w333 (#43688) üzenetére


István87
csendes tag

igen rájöttem 404 kb/s :)

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#43690) hokins válasza István87 (#43689) üzenetére


hokins
addikt

Látom életre kelt a defyd,s most aztse tudod milyen romot probálj :DDD

(#43691) István87 válasza hokins (#43690) üzenetére


István87
csendes tag

hát igen a héten elvileg a hardver része is kész lesz és tuti lesz a defym:)

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#43692) R19 válasza fkrinya (#43684) üzenetére


R19
senior tag

Tedd fel az általam linkeltet, / jóval frissebb verzió / abban van !

(#43693) fkrinya válasza R19 (#43692) üzenetére


fkrinya
tag

Megvan, köszönöm, csak nem láttam a linket, ahonnan le lehet tölteni.
Ma délben nyomtam egy factory resetet és azóta csak a CPU Spy-t meg ezt raktam fel és azt írja, hogy nem volt egy wakeup sem. Este majd szépen visszadobálom a cuccokat és majd meglátjuk. Jelenleg úgy néz ki, hogy az akksi is sokkal jobban muzsikál. 4-4,5 óra alatt csak 10-15% merült. Tegnap ennyi idő alatt kikapcsolásig merült...

(#43694) KisBundi


KisBundi
őstag

Hmmm...
MIUI alatt az Antutu ment 2900 körül is 1100 Mhz-en :D
CM10 alatt pedig csak 2100 körül.. :F
Lesz ez még jobb vagy a CM9 alapok miatt nem?

(#43695) evooo


evooo
aktív tag

Sikerült összehoznom egy bootloopot, így visszatettem cwm-mel a gyári 2.2-t, hát mondanom sem kell mennyivel gyorsabb a 08.04-i cm10nél.Más dimenzió. Maradok is egy ideig ezen, bár hiányozni fog a 4.1.

(#43696) Narxis válasza evooo (#43695) üzenetére


Narxis
nagyúr

A gyári ROM gyorsabb mint a CM 10? Ez azért érdekes.

Thanos was right.

(#43697) Halo válasza KisBundi (#43694) üzenetére


Halo
senior tag

1 gigán 1960 körül dobott - kétszer is...
viszont megy a rendszer, teszi a dolgát :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#43698) evooo válasza Narxis (#43696) üzenetére


evooo
aktív tag

Sajnos, de remélem nem marad így sokáig.

(#43699) Csendeske válasza Narxis (#43696) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Nem lehet olyan nagy durranás akkor ez a CM 10?!

(#43700) KisBundi válasza Halo (#43697) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen, de azért néha el kezd akadozni és pl böngészés közben is érezhető hogy kicsit nehézkésen kezeli az oldalakat :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.