Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) kukszi1


kukszi1
tag

Ezt a romot probálta már valaki http://www.freaktab.com/showthread.php?10086-Neomode-Custom-Rom-MK802IV-MK809III-2-1-BETA-RK3188-T-and-RK3188 T pocival? I included Sam321 Kernel with FullHD. The T Cpu will run on 1.6 Ghz !!

[ Szerkesztve ]

(#2302) egykettő válasza sazabi (#2294) üzenetére


egykettő
aktív tag

A cifst nem ismerem(Még!), security nélkül ki tudod próbálni?
Azt nem is értem. hogy a meglévőket tudod szerkeszteni, amiket létrehozol meg nem, ez tényleg vicces :D De ez gyanúsan nem ficsőr hanem bug vagy valami hasonló.

(#2303) #79335424 válasza egykettő (#2302) üzenetére


#79335424
törölt tag

A CIFS/NFS kernel szintű csatolások. SMB/NFS megosztást csatol közvetlenül a fájlrendszerbe, így az oprendszer összes alkalmazása nem hálózati meghajtóként, hanem helyi médiaként "látja" a tárat.

[ Szerkesztve ]

(#2304) géeles


géeles
aktív tag

Hol kellene megszerkesztenem, hogy a bekapcsoláskor a bluetooth már on legyen?
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2305) tthom


tthom
senior tag

Na, sikerült megnyerni egy MK809III-as aukciót ebayen, 36 dollárért, ennél olcsóbban nem találtam, ha meg jön és kiderítettem, hogy pontosan milyen is, lehet jövök majd kérdezni. Paramétereiben a szokásos, de ugye láttunk már érdekes összeállításokat. :)

(#2306) bocsi22


bocsi22
csendes tag

Sziasztok ! S.O.S !

MK908 v3 board

1.Blank internal flash ! /Internal flash blank or has unsupported filesystem/

2.Az SD kártya hibás vagy sérült.! /belső/ azt írja hogy formatáljam vagy formázzam
már nem emkékszem pontosan,

Feltettem ezt a Finless 1.7a romot minden változtatás és OC kernel nélkül,
csak az alap 720vsync -el. A Tv-vel összekötve a bootolás után az
alapértelmezett 1280x720p /672/ felbontással 5-10 perces időközönként
2-4 mp-re eltűnik és csak fekete a kép,
vagy olyan képhibákat mint /villodzó kis szikrákat/ produkál.
Lehet hogy a Sony bravia tv ami régebbi típus
és automatikusan érzékeli a bejövő HDMI jelet
ez a felbontás 1280x672 nem tetszik neki.
Egyébként az 576p az stabil.
A másik két problémám vele hogy ha este lekapcsolom a Tv-t másnap
már nagyon nehezen indul el.
A Play-ről telepített egyszerű digitális órától is már
a bootolás után lefagyott,ezért ezt töröltem.
Itt a fórumon javasolt XBMC-et amit nagyon köszönök,
letöltöttem majd telepítettem. Egy pár napig ment is .Ma reggel viszont
a főmenű tálcáján 2 hibaüzenet fogadott.

1.Blank internal flash ! /Internal flash blank or has unsupported filesystem/

2.Az SD kártya hibás vagy sérült.! /belső/ azt írja hogy formatáljam vagy formázzam
már nem emkékszem pontosan,
Lehet, hogy kuka ?

(#2307) #79335424 válasza bocsi22 (#2306) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem hiszem. Nem ismerem azt a Finless -t, de nem lehet, hogy recovery -ben indulva kéne megformáznia a tárat és ez valamiért elmaradt? Nálam ugyanez volt a Neomode rommal (totál user hiba volt). A másik, amire gondolok, hogy a táp rendben van? Kap enni rendesen a kütyü?

(#2308) géeles válasza bocsi22 (#2306) üzenetére


géeles
aktív tag

Nekem is ez fajta kütyü, ezzel a rom-mal, oc-vel. Nagyon a legjobb eddig. Antutu 20500 +-50 szórással.
A WiFi nem az igazi, valószínüleg mert a kékfog is nyaggatja egyfolytában.
Valahogy a TV-t próbáld az automatikus érzékelésből kibillnteni.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2309) bocsi22 válasza #79335424 (#2307) üzenetére


bocsi22
csendes tag

A táp az 3A-as
A Tv leírásában is az van hogy a 4db HDMI csatlkozón
csak automatikusan tudja fogadni a Valós Hdmi jelet, sajnos a tv-én
nincs más beállítási lehetőség.Szerintem ez a 1280x 672 nem tetszik neki

A gyári fájlkezelőben az internal flash nem megy.
Van egy reboot ikon azon belül megnyomva,a
reboot to recovery gombot nem lehet kiválasztani semmit, meg nekem ez
túl bonyolult.
Szerinted ha így hagyom ahogy most van és felteszek egy gyári romot,
RKBatch toolban a restore gombot megnyomva helyre tudom tenni.

1.Blank internal flash ! /Internal flash blank or has unsupported filesystem/

2.Az SD kártya hibás vagy sérült.! /belső/ Azt írja hogy formatáljam vagy formázzam
már nem emkékszem pontosan.

(#2310) #79335424 válasza bocsi22 (#2309) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehetne, hogy egyszerre csak 1 topikban tárgyaljuk a problémádat? Mondjuk itt, ha már egy 3188 -asról van szó.

(#2311) interstate76 válasza tthom (#2305) üzenetére


interstate76
addikt

Ez egy nagyon gyanúsan olcsó ár. Most vagy főnyeremény a cucc, vagy necces, hogy megkapod-e. Megkérdezhetem, hány pozitívja van az eladónak, akitől vetted?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2312) tthom válasza interstate76 (#2311) üzenetére


tthom
senior tag

Még nem fizettem ki, szoktam kérdezni ezt azt, aztán majd kiderül, hogy milyen a hozzáállás.
Amúgy csak 27db van neki, tudom, hogy kevés. De ha nem kapom meg, akkor is ott paypal. :) Annyit időt kibírok, ha bennt áll a pénz.

(#2313) bocsi22 válasza #79335424 (#2310) üzenetére


bocsi22
csendes tag

Bocsi és köszönöm a segítségedet,de azért tettem fel a kérdéseimet
a másik topikban is hogy segítséget és választ kapjak.
Egyébként én egy már 60 éves, évek óta ágyhoz kötött beteg vagyok.
Ezt azért vettem, hogy az ágyból internetezni és filmeket tudjak rajta nézni de úgy
látom hogy ez csak álom marad és csak
kidobtam rá a pénzt.
Mégegyszer bocsánat kérek ha megbántottalak.

(#2314) interstate76 válasza tthom (#2312) üzenetére


interstate76
addikt

Ha 27 van neki, akkor szerintem egészen biztos, hogy bent fog állni a pénzed.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2315) #79335424 válasza bocsi22 (#2313) üzenetére


#79335424
törölt tag

60 még nem vagyok, de sztem annyira érett igen, hogy helyükön kezeljem a dolgokat. Nem csinálok magamnak lelki kérdést egy fórumbejegyzés miatt sem.
Mint már odaát is írtam, sztem újra kell húzni egy biztosan ahhoz az alaplaphoz való rommal és szabályosan indítani. Ha recovery -ben indul, akkor hagyni kifutni, majd rendes boot után jó pár percig békén hagyni, majd kikapcs és újraindítani. Ezután lehet használni. Az nem normális dolog, sőt, súlyos hiba, ha hibás a belső tár fájlrendszere. Ettől persze a kütyü még nem feltétlenül rossz, csak vszínűleg a rom flashelésnél csúszott el valami.

(#2316) bocsi22 válasza #79335424 (#2315) üzenetére


bocsi22
csendes tag

Köszi, hogy válaszoltál

Azt hogy újra kell húzni, úgy érted hogy visszatenni
a gyári romot? És ehhez az Mk908 v3-as hoz melyik a jó rom
és honnan tudom letölteni?

(#2317) interstate76 válasza bocsi22 (#2316) üzenetére


interstate76
addikt

Pl. itt találsz romot, a Support & Firmware fülön.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2318) #79335424 válasza bocsi22 (#2316) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet az ugyanaz a Finless is még egyszer, nem muszály gyárinak lennie. Csak biztosan ahhoz való legyen, rendben fusson le a flashelés és szabályosan legyen beüzemelve.

[ Szerkesztve ]

(#2319) géeles válasza #79335424 (#2318) üzenetére


géeles
aktív tag

Szerintem is próbáld ezt a Finles-t ujból, indulás először tényleg elég soká eltart.
Az 1,7a az jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2320) bocsi22


bocsi22
csendes tag

Köszönöm mindenkinek,
egyenlőre most töltöttem le a gyárit. most abba hagyom mert elfáradtam,
majd holnap folytatom és beszámolok hogy mire jutottam.

(#2321) tthom válasza interstate76 (#2314) üzenetére


tthom
senior tag

Meg van rá az esély, de valahol mindenkinek el kell kezdenie.

(#2322) kukszi1


kukszi1
tag

Sziasztok. Valamiért nem megy végig a flash az elenörzésnél mindig hiba van.

(#2323) #79335424 válasza géeles (#2304) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy melyik fájlt kellene szerkeszteni hozzá. Paraszt módszerrel, egy automatizálóval rendszerindulás után be tudod hívatni a menüt és érintést emulálni a kapcsolóra, majd kiléptetni a menüből. Leírva bonyolultnak tűnik, de nem nagy kunszt megcsinálni. Root, E-Robot, Secure Settings szükségeltetik. Az utóbbi talán nem muszály, de egyébként is nagyon hasznos kiegészítő. Telón is sokszor jól jött már.

(#2324) kukszi1


kukszi1
tag

E-Robot leirás [link]

(#2325) #79335424 válasza kukszi1 (#2324) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az csak egy nagyon pici kis ízelítő a programhoz. Én még az Elixír1 kapcsán ismerkedtem meg Tamással, akkor az E-Robot még csak egy terv volt. A leírás óta nagyon sok minden fejlődött és mivel én bombáztam mini PC -s "problémákkal" is, így ez irányban is történt fejlesztés. Pl. az USB -eszközök azonosítása, az ethernet kapcsolat kezelése, a "fájl létezik" paraméter a CIFS -sel csatolt tárak érzékeléséhez, a broadcast receiver és még sok más apróság. Most a GPS koordináták sms -ből kiolvasásán ügyködök és van már nálam egy fejlesztői verzió, ami vonalkódbeolvasással is tud parancsot indítani. A "bluetooth kapcsolás" -hoz szükséges érintés emulálás művelet is egy viszonylag új fejlesztés. Itt tulképp az "input tap x y" shellparancsról van szó. Én még ezzel csináltam. Azóta Tamás adott ehhez is "GUI" -t, de azt még nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#2326) géeles válasza #79335424 (#2325) üzenetére


géeles
aktív tag

Máris képzem magam...

Tehát ezzel azt is megcsinálhatom, hogy amikor a tableten elindítom az Igo-t, akkor az egyben elindítsa a kamerás progit is???

Na ez érdekel, majd próbálkozok.
:Y

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2327) #79335424 válasza géeles (#2326) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Nálam is hasonló a szitu. Előbb bekapcsolja a GPS -t, aztán indítja a navit. A kamera programot is elindítja, de a programon belül a felvétel indítása már más kérdés. Ahhoz fókuszba kell hozni az alkalmazást és úgy már lehet gombnyomást emulálni. Aztán ráindítani a navit. Vagy Secure Settingsben kikeresni az activity -jét és elindítani. De ez nem biztos, hogy emulálás nélkül menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#2328) géeles válasza #79335424 (#2327) üzenetére


géeles
aktív tag

A camos alkalmazásban van olyan, hogy indításkor a felvétel indul rögtön.
AutoGard

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2329) #79335424 válasza géeles (#2328) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor síma ügy az automatizálás. Sztem a teló kamerája nem alkalmas a feladatra, de amikor teszteltem ezeket az alkalmazásokat, akkor nekem is az Autoguard volt a legszimpatikusabb. Az különösen tetszett, hogy a többivel ellentétben, ez srt -ben rögzíti a háttérinfót, ami egy szabványos videó szövegformátum.

(#2330) kisda


kisda
aktív tag

CX 919 II Ap 6210 chip-es 4.4 Kitkat Rom-ot próbálta már valaki?

Feltettem, de sehogy sem tudtam működésre bírni a wifi/bt-t. Pedig a kernelek Ap6210-hez van.

(#2331) kisda válasza kisda (#2330) üzenetére


kisda
aktív tag

Szétszedtem a boxot, és nagy csalódás ért.

Ap6210 helyett Active 8846QM CD355 van benne.. Érdekes, mert a finless 1.6b-vel megy gond nélkül, amit AP6210-es kernellel flasheltem.

CPU is a T-s verzió sajnos, ami alacsonyabb órajelen ketyeg mint a sima, és a gpu is vissza van véve. Valószínűleg ezért nem tudtam OC kernelt használni...

(#2332) Zol77 válasza kisda (#2331) üzenetére


Zol77
aktív tag

Az csak egy feszültség szabályzó IC.
Nem véletlenül működött a kütyüd a 6210-es kernellel.
Ha más lenne benne,mint amilyen kernelt ráraksz,szimplán nem menne a wifi/bt/lan.

[ Szerkesztve ]

(#2333) kisda válasza Zol77 (#2332) üzenetére


kisda
aktív tag

Igen, és akkor a Kitkat 6210-es kernellel miért nem akarja az igazat? Ezért nem értem. Próbáltam kitkat romhoz másik kernelt, ami 4.2-höz van, de nem bootol be vele, ez várható is volt. Úgy látszik tényleg béta még a 4.4

(#2334) namilegyen


namilegyen
tag

Ki tudja mihez van szerencsém?

[link]

[link]

[link]

Mediatek lenne a wifi modul? A proci az T-s egyértelműen.

(#2335) Dr.GodMan


Dr.GodMan
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van egy IPPLI Mars 2 ami RK3188 processzorral rendelkezik. Erre a típusra van újabb rom illetve 1080p kernel?
Ha van, légyszi linkeljetek olyan oldalt amin van segítség a frissítéshez.
Köszi!

(#2336) #79335424 válasza namilegyen (#2334) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sokat segítene, ha nem lenne ilyen homály, de érdekes darab, az biztos. Valami Mediateket sikerült kibogarásznom, de hogy ez wifi, vagy kékfog, azt nem tudom. Viszont csak 2x512 ramot látok, ami sztem furcsa egy 809III -tól.

(#2337) namilegyen válasza #79335424 (#2336) üzenetére


namilegyen
tag

Mindkét oldalán van 2-2 512 mb-os ram szóval a 2 gb ok. Az a baj hogy élőben sem tudom leolvasni, mert olyan kicsi és halvány, elmosódott.. (persze a kép sem túl jó minőség)

Mediatek MT5931 lesz a wifi soc. Este beüzemelem, meglátom mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#2338) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha adott egy lcd tv, amire rá van kötve egy Jesurun cs968-as mini pc, illetve van egy asztali pc-m (külső hdd nélkül) akkor lan kábellel, vagy wifi routerrel érdemes összehozni a kettőt, hogy akadásmentesen tudjam a tv-n a számítógépen lévő filmeket nézni. (A wifi routeres megoldásnak jobban örülnék, mert nem nagyon szeretnék kábelezni. Van már annyi kábel, hogy ihaj! :) ) Egyébként a router egy tp-link wdr 3600)
Illetve még abban világosítsatok fel plz, hogy mi a különbség, ha media serverként használom a routert, vagy csak simán megosztom azt a könyvtárat, amiben a filmek/zenék vannak?
Plusz még olvastam sok helyen, hogy Serviio-t szoktak használni, ha pc-ről wifin "sugároznak" filmeket. Ez akkor is kell, ha a routernek van media server funkciója az admin felületen? Vagy a Serviio-nak mi az előnye?

Előre is köszi a segítséget.

(#2339) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,

Mai napon megérkezett a tronsmart mk908ii-m.

Azt szeretném megtudni, hogy érdemes-e romot cserélnem, ha igen akkor mire,

Köszi,

Sim

(#2340) vitezfeher


vitezfeher
tag

Üdvözlök mindenkit!
Pár hete említettetek egy fekete listát a 3188T procikkal kapcsolatban. Tulajdonképpen mi a gond ezekkel? Most vegyek MK908II-t általános használatra (filmnézés, fájlok archiválása felhőbe, torrent, stb) kis antennával, vagy ne?

(#2341) gghrtz válasza vitezfeher (#2340) üzenetére


gghrtz
őstag

Alacsonyabb az órajel. Állítólag nem azért, mert kicsit hibásabb mint a sima 3188 :C (Persze mind tudjuk, hogy a hardvereknél ez a szokványos eljárás. Ha nem bírja a referencia órajelet, alulfeszelés, és kisebb órajel amin stabilabban megy, majd átcímkézik butított verzióra) Ezzel az a gond, hogy itt senki nem szólt egy kurva szót se, hogy ez a helyzet, és a terméknevek is maradtak.

(#2342) géeles válasza siminhu (#2339) üzenetére


géeles
aktív tag

Nekem ugyan nem a II, de a gyárival gyakorlatilag nem volt használható...
Szerintem érdemes.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2343) vlevi válasza vitezfeher (#2340) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem inkabb "vagy ne".
Venni persze lehet, igaz ezek mar kicsit kisebb teljeitmenyuek a korabbiak, de en nem azert irtam hogy ne, hanem azert mert nagyon ugy tunik, uton van az ujabb proci.
En legalabbis ezen az allasponton vagyok, hogy megvarom tavasszal mit tudnak majd az rk3288-as processzorral szerelt eszkozok.

(#2344) vitezfeher válasza vlevi (#2343) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszönöm válaszaitokat. Akkor megvárom a tavaszt és addig nem adom el a neo7-et.

(#2345) interstate76 válasza vlevi (#2343) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, a T760-as Malival durva kombináció lesz - csak lehetne már kapni! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2346) Zol77 válasza interstate76 (#2345) üzenetére


Zol77
aktív tag

Szintén arra gyúrok :)
De az Allwinner A80 se lesz gyenge a 8 magjával, csak jönnének már ezek a minipc-k.

(#2347) interstate76 válasza Zol77 (#2346) üzenetére


interstate76
addikt

Az A80-as milyen GPU-val lesz?

Jó dolog már megjelenés előtt várni a kis ketyeréket! Meg is fogok őrülni, mire meghozza a postás! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2348) namilegyen válasza #79335424 (#2336) üzenetére


namilegyen
tag

Letesztelve. Ez a mediatek soc nagyon jó. Wifim 10 mbit körül tölt, a netem is akkora. Gyors ès stabil. Külön wifi ès bluetooth soc van benne. Antutun 16485 pontot mèrt annak ellenère hogy T-s. Eddig megèrte a 10est.

(#2349) Zol77 válasza interstate76 (#2347) üzenetére


Zol77
aktív tag

Erre már több verziót is találtam,de legtöbben a pover vr 6xxx szériát írják. [link]

De lehet maradok a Rockchip vonalon, vagy azon a vonalon,amelyik hamarabb megjelenik :)

(#2350) interstate76 válasza Zol77 (#2349) üzenetére


interstate76
addikt

:C Ha kibírom, 1-2 videótesztet azért majd megvárok, mielőtt típust választok - jó lenne már szemezgetni közülük!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.