Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) #79335424 válasza #79335424 (#2850) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közben én is kicsúsztam. Csak észrevettem (mert majdnem kiszúrta a szemem), hogy az AV200 nem MTK, hanem Allwinner A31.
Egyébként annak az AV100 -nak a specifikációja engem kísértetiesen emlékeztet az Xtreamer Sidewinder 4 -re, amiben 89 dodóért DVB-T vevő is van. Na abban már van Play Store. De ettől még egy AML dual SOC.

(#2852) #79335424


#79335424
törölt tag

Legutóbbi infók szerint az új Tronsmart
- 1,6Ghz -re van korlátozva
- Nem lehet fizetős alkalmazást telepíteni
- Nincs teljes forráskód

Nekem ez a szitu olyan ismerősnek tűnik.
Viszont az új hír, hogy 2014 második félévre írják az Allwinner A80 -at, 8maggal. Teló, tablet és board. A boardban usb3. Ezt jobb hírnek tartom, mint az RK3288 -at, mert az Allwinner közelebb áll az Open Source -hoz. Kíváncsi leszek az árára.

(#2853) Zol77 válasza #79335424 (#2852) üzenetére


Zol77
aktív tag

Az Allwinnert olvastam én is reggel,várós az is.
A Mele szokott egész jó kis "egybevackokat" építeni az Allwinner köré mindenféle kimenettel,távval,
remélem kijönnek valami hasonlóval,csak már A80-al.

De ugyanúgy várom az RK3288-at is, az egyik csak beválik majd :)

(#2854) namilegyen


namilegyen
tag

Ha esetleg valakinek van egy eladó kütyüje, akkor jelezze privátban legyen szíves, ár ès típus megjelölèssel. Köszi

(#2855) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Mennyibe kerül most egy android TV eszköz? Ez annyi csak hogy, HDMI-vel a TVre csatlakoztatom, és mintha a tabletet dugtam volna TV-re, van youtube meg minden?:D Van kifejezetten ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#2856) MY2K válasza VMatteo (#2855) üzenetére


MY2K
aktív tag

Átlagosan 20k+ajánlatos hozzá venni valamilyen eszközt amivel vezérled (billenytű-egér combo vagy flymouse)
Ha most kezded az ismerkedést a mini pc-vel akkor valamilyen alsó-közép kategóriással kezd.
Én egy MK908-at használok.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#2857) #79335424 válasza VMatteo (#2855) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pont várakozó álláspont van. Azt javaslom, hogy ha tudsz, akkor várj még 2-3 hetet. Remélem, hogy addig kiderül, lesz -e új, ajánlott típus.

(#2858) VMatteo


VMatteo
őstag

köszi a gyors választ, androidozok 3 éve, tehát azzal nincs gond, de ez a terület új. Valami jó kis távirányítóval kellene, semmi nagy dolog, csak apáék YT-ot néznének, neteznének, ilyesmire kell

Tisztelet a Gépésznek!

(#2859) goldenfish7


goldenfish7
tag

Üdv fórumtársak!

De nyugtassatok már meg, hogy a 4 magos RK3188 gépek is azért kielégítőek illetve el lehet velük boldogulni. Vagy miben várunk még fejlődést? Köszi! :R

(#2860) VMatteo


VMatteo
őstag

milyen távirányítókat használtok? Konyhában van a TV, billentyűzet+egér nagyon macerás lenne

Tisztelet a Gépésznek!

(#2861) interstate76 válasza goldenfish7 (#2859) üzenetére


interstate76
addikt

Somatommal beszélgettünk a múltkor a T-s procikkal kapcsolatban, én írtam, hogy torrentezgetni és filmeket nézni megfelelő (utóbbival kapcsolatban mindig megjegyzem, hogy akinek csak erre kell, az vegyen inkább célhardvert), ő pedig azt, hogy soklapos böngészésnél gyakran találkozik összeomlással, reboottal, míg a sima RK3188-asoknál max. a böngésző szokta bemondani az unalmast, ill. azt hiszem a Clipper+ nevű alkalmazást említette, amivel gondjai vannak RK3188T használata mellett.

Ami miatt ezen felül az RK3288-asokat várjuk, az elsősorban a GPU, azaz a Mali400-as lecserélődése, én személy szerint már nagyon kíváncsi vagyok rá, mit tud pl. a T760-as a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2862) gelbelex válasza interstate76 (#2861) üzenetére


gelbelex
őstag

Hány lap számít "soklapos böngészésnek" ?
Nálam az A928 soha nem fagyott (még?), 8-10 lapnál.

(#2863) interstate76 válasza gelbelex (#2862) üzenetére


interstate76
addikt

Nem tudom, én nem böngészek rajta sokat, Somatom írt a korábban említett problémáról ebben a hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2864) #79335424 válasza interstate76 (#2863) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a gond, hogy nem jövök rá, hogy pontosan mi okozza. Lehet, hogy a flash -re sokall be. Lehet, hogy a Clipper+ -ra. Az utóbbitól már a telómon is volt reboot. Sajnos, ez az a hiba, amit nem tudok reálisan logolni. De egy biztos. Gyári menüben a VPN kapcsolat létrehozása komoly pszichés következményekkel járhat.

(#2865) goldenfish7 válasza interstate76 (#2861) üzenetére


goldenfish7
tag

Értem, akkor gyorsabb hardverre és megbízhatóbb szoftverre (amik jól kommunikálnak együtt), illetve egy "bug mentes" kütyüre vártok. Már meg is nyugtattál! Köszönöm! :R :R :R

(#2866) #79335424 válasza goldenfish7 (#2865) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Ennél realistábbak vagyunk. Egy olyan kütyüre várunk, aminél lehetőség van a belenyúlásra, hogy ki lehessen javítani a bugokat, mert a Rokchip a T -s procival ezt a lehetőséget nagyjából kizárta.

(#2867) gelbelex válasza interstate76 (#2863) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm, értem.
Én egyszerűbb júzer vagyok. Remélem, nem gyűlik meg a bajom az A928-cal, eddig okés.

(#2868) interstate76 válasza goldenfish7 (#2865) üzenetére


interstate76
addikt

Valóban kíváncsi vagyok már az erősebb hardverre, de én megvagyok a T-s procival is, mert abban a lightos böngészésben, torrentezésben és médialejátszásban, meg néhány egyéb, nem túl erőforrásigényes dologban, amire én használom/mi használjuk, kb. ugyanazt tudja, mint a "sima" RK3188, ráadásul én talán még egyszer sem voltam kénytelen újraindítani, mióta az 1080p-s Finless 1.7-tel használom, és a mai napig rácsodálkozom, hogy egy ilyen kis eszköz, ilyen olcsón, ilyen kis energiafelhasználással hogy varázsolt tabletet a tv-ből. Fantasztikus kis ketyere! :K

(#2867) gelbelex Én sem nagyon nyúzom.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2869) goldenfish7 válasza interstate76 (#2868) üzenetére


goldenfish7
tag

Szívemből írtál! :C Köszönöm! :R Én is ezen csodálkozom, de nagyon, hogy mi mindenre lehet használni és akkor az energiafelhasználás a 0-hoz konvergál. Leginkább az tetszik benne, hogy nem kell órákat várni egy böngésző vagy egy játék bezárására. Kiváló, hogy milyen pöpecül, gyorsan reagál a rendszer a vezérlésre. Persze azért kell egy jó tisztító program is hozzá...eddig még mindig okés a kütyü (gyári rendszer)!

[ Szerkesztve ]

(#2870) fila


fila
senior tag

Erről vélemény?

40 dolcsiért több helyen van, nem rossz értékelésű eladótól.

[link]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2871) fradelma


fradelma
csendes tag

Van egy Samsung hálózati tápom: 100-240V->5V 2A, Pü-ben, ha valakinek instabil a gyárival!

(#2872) #79335424 válasza fila (#2870) üzenetére


#79335424
törölt tag

Antutu: 14917. Ez is T -s proci, 720 -as kernellel, csak az Antutu screenshotot pont annyira kicsiben rakták ki, hogy ne lehessen elolvasni a kimeneti felbontást. A leírás alapján hiányzik róla az OTG port, a csomagból pedig a táp. Az utóbbiért nem kár, de az OTG hiánya sztem gáz (ha tényleg hiányzik).

(#2873) Zol77


Zol77
aktív tag

Ha már Antutuztok, az A80 41000+ pontot kapott :D

Végre van már valami kézzel fogható az RK3188 utódokról:
RK3288 működés közben a linkben lesz egy videó , 3:30 -tól jönnek a mini pc-k,a nagy LG logós tv alatt :)

Az A80 is jó irányba halad, a Windows RT, Ubuntu, Firefox, Chrome OS támogatással: [link]

Jófajta darab lesz mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#2874) interstate76 válasza #79335424 (#2872) üzenetére


interstate76
addikt

Plusz nem hinném, hogy custom romok tömkelege lenne rá, de most nem tudok keresgélni, szóval lehet, hogy tévedek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2875) #79335424 válasza interstate76 (#2874) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyen mélységekbe én nem megyek bele. Többen, többször leírtuk, hogy milyen nehézségekkel járhat egy közösségi szempontból ismeretlen kütyü. Ha vki pár dollár különbségért mégis bevállalja, hát tegye. Sok sikert!

(#2876) Lifeforce válasza Zol77 (#2873) üzenetére


Lifeforce
őstag

Elgondolkodtató videó...
Egy olyan processzor aminek a késését a túlmelegedés okozta, most hűtés nélkül működve látni...
Nem tudom, csak bennem vet fel kérdéseket?

(#2877) Zol77 válasza Lifeforce (#2876) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nyílván nem kell ezektől se csodát várni,itt ki lesz javítva az,ami gond volt az RK3188 -ban, de kapunk helyette majd másféle problémát :)
Ennek is biztos meg lesz majd a maga nyűgje,hibátlan termék úgy sincs,főleg Kínából :D
Attól függetlenül biztos veszik majd,mert új,és szép nagy az Antutu pontszáma :)

Ettől függetlenül én is veszek,amelyikkel meg kisebb nyűg lesz az marad,a másik meg megy.

(#2878) paca5 válasza Zol77 (#2877) üzenetére


paca5
tag

Nyilván az ár mellett azért a 2 GPU közötti különbség is döntő lehet, akár teljesítmény, akár a driver, akár a működése kérdésekben...

PowerVR G6230 <=> ?Mali-T760 ????

[ Szerkesztve ]

(#2879) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Sok béna célhardver után úgy döntöttem, Android alapokra helyezem a médialejátszómat. Vásároltam is egy 918-ast ehhez. Tudom, ez miniPC, nem media player, de halálra idegesített már, hogy minden 3. filmet nem lehetett megnézni velük.
Jelenleg XBMC-t használok, amin elhasalnak a 720p+ streamek, de ezeket MXPlayer szépen viszi HW renderrel. Ez még belefér.
Szeretném a lehető legjobban hasonlóvá tenni a megszokotthoz a kezelését, azaz a Logitech Harmony-val szeretném használni. A kérdésem az, hogyan lehet az XBMC-t kezelni, ha nincsenek megszokott billentyűparancsok? A géphez adott távirányítót persze föl tudom programozni a Harmony-ra, de jó volna a play/stop/stb. gombokat is funkcionálisan használni.
Használja így valaki a gépet, vagy mindenki wireless kontrollerrel, billentyűzettel, tapipaddal tolja?
Semmi másra nem fogom használni, mint a NAS-ról filmek és zenék lejátszására.
Köszi előre is az ötleteket!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2880) fPApi válasza Kapanyél (#2879) üzenetére


fPApi
őstag

Én használom, nem volt egyszerű:
Vettem egy droider nevű távirányítót, amely a szokásos funkciókon kívül tartalmaz billentyűzetet is a hátoldalán. Ennek a vevőjét bedugtam egy USB-re, és a szükséges billentyű kódokat megtanítottam a harmonynak, az xbmc-n meg beállítottam a kódokat. Most működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2881) szantozoli válasza nextman (#2829) üzenetére


szantozoli
csendes tag

Ma vettem egy Blackberry 5V 2A töltőt. Nagyon esküdött rá az eladó, hogy ez nagyon komoly adapter, stabil. Kipróbáltam, és nem változott a helyzet. Talán annyival lettem okosabb, hogy netezés közben fagy le az MK908ii (akkor viszont 1-2 percen belül azonnal), egyéb nyüstölés mellett üzemelt. Van valakinek egyéb javaslata? Nem lehet hogy beállítási problémája van? Esetleg egy szervizet tudtok ajánlani? Köszi!

(#2882) Kapanyél válasza fPApi (#2880) üzenetére


Kapanyél
őstag

Úgy érzem, rettenetesen rábasztam ezzel az egésszel. BT bill/touch kuka, jöhet az infrás változat...
Már most visszasírom a Dune-t, pedig naponta földhözvágtam volna azt is, amiért "hiba, a fájl nem játszható le!".
Ez az XBMC is egy förmedvény, millió és egy dolgot tud, de azt mind szarul vagy hiányosan, ráadásul skinenként eltér a kezelése, tudása is.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2883) #79335424 válasza Kapanyél (#2882) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért ez fura. Nekem tökéletesen működik BT billel és egérrel, pedig nem kombó, hanem két, külön eszköz. Ha a wifit is bekapcsolom hozzá, akkor szokott lenni zavar, de ez nálad nem jöhet elő, mert médiához biztos nem wifit használsz.

(#2884) Kapanyél válasza #79335424 (#2883) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nincs problémám a wireless cuccokkal! Csak szeretném a Harmonyval irányítani teljes körűen. Értsd: play, stop, forward, info gombok is, nem csak a joy.
Vagy lesz akkora mázlim, hogy a Logitech ismeri az eszköz IrDA kódjait (még nem próbáltam), vagy egy infrás kontroller jeleit és vevőjét kell használnom.

Amúgy kénytelen leszek wifit használni a csigalassú ethernet port miatt. Így már nincs is értelme, h asztali boxot vettem és nem sticket...

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2885) MY2K válasza szantozoli (#2881) üzenetére


MY2K
aktív tag

Milyen rom van rajta? Esetleg cseréltél már rajta?

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#2886) #79335424 válasza Kapanyél (#2884) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csigalassú ethernet port? Ott valami bibi van. Nálam eddig az összes kütyü kb. ugyanazt az eredményt produkálta. Etherneten 2 - 2,5 -ször volt gyorsabb az átvitel, mint wifin. Ráadásul sokkal stabilabban, mivel érzéketlen a kékfogra, más típusú egér, bill. adapterre és egyéb környezeti hatásokra.
Szerintem nem kéne általános következtetést levonni azért, mert a Te nemtudommilyen beviteli eszközöd funkciói nem kompatibilisek. Az általános bt. beviteli eszközök nem kukák az AP6210 -zel, teljesen jól kezeli őket.

[ Szerkesztve ]

(#2887) Kapanyél válasza #79335424 (#2886) üzenetére


Kapanyél
őstag

Valahol olvastam, hogy USB1.1-es ethernet van bennük, nem igazi 10/100-as, emiatt nem megy nekik a 1080p lejátszás sokszor, és mivel nálam sem ment, gondoltam, ez lehet a baj. De örülök, ha tényleg tudja a 100Mbps-t.

Viszont a következő bekezdésed nem értem. Mint írtam, semmi bajom egyik beviteli eszközzel sem.
Egyetlen problémám van, hogy az IrDA jeleit nem ismerem, csak amit a hozzá adott néhány gombos távról le tudok másolni. A Logitech sem ismeri, vagy legalábbis az a vicces helyzet állt elő, hogy ennek a valaminek igazából "nincs" gyártója sem, úgy pedig igen nehéz rákeresni az adatbázisban.
Szóval ha szeretnék PLAY és STOP gombokat is használni lejátszás közben, mindenképpen kell vennem egy infrás távirányítót/billentyűzetet, hogy annak a jeleit feltanítsam a Harmony-ra, kidobjam a kukába, majd csak az USB-s infra vevőt használjam a továbbiakban. (no meg az XBMC-t fölkonfigoljam az adott billentyűparancsokra).

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2888) #79335424 válasza Kapanyél (#2887) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Viszont a következő bekezdésed nem értem."

Ezt írtad, én erre reagáltam:

"BT bill/touch kuka"

(#2889) nextman válasza szantozoli (#2881) üzenetére


nextman
aktív tag

2 javaslatom van, kis eselyt latok ra, hogy segitsen, de hatha.

Probalj ki masik bongeszot, hatha az amit hasznalsz, bugos.
Probalj ki egy gyari allapotra visszaallitast, hatha utana javul a helyzet.

Esetleg, ha elosztoba dugod az adaptert, nem lehet, hogy az elosztod nem jo fele?

(#2890) Kapanyél válasza #79335424 (#2888) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az arra vonatkozott, hogy amit vettem most BT-s controller-t, mehet is a kukába, mert IrDA-s kell. Attól még jó és működik is, meg szép is és legfőképp drága volt, de nincs gáz. Csak tanulópénz vala. :)
Egyébként talán van remény, mert a Logitech adatbázisában van Tronsmart meg Minix is és az XBMC fórumon olvastam, hogy az X5 jelkészlete jó hozzá, így már át tudom konfigurálni a keyboard.xml-t is ennek megfelelően.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2891) #79335424 válasza Kapanyél (#2890) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. Akkor félreértettem. Ez esetben meg tudnád adni annak a kukának a koordinátáit? Érdekelne a dolog.

(#2892) szantozoli válasza MY2K (#2885) üzenetére


szantozoli
csendes tag

Nem, nem cseréltem benne romot. Fogalmam sincs, hogy milyen rom van benne, azt sem tudom hogyan kell megnézni.

(#2893) szantozoli válasza nextman (#2889) üzenetére


szantozoli
csendes tag

Nem tudom, mit jelent az hogy bugos a böngésző. Ne haragudj, nagyon nem az én világom (még) ez az egész android dolog. Azt sem tudom, hogy használjak rajta másik böngészőt. Gyárilag van rajta a Browser meg a Crome.
Egyszer megpróbáltam a gyári állapot visszaállítását, akkor működött, de újra megadta magát. Lehet hogy valami vírus lenne, és újra meg kellene csinálnom, esetleg egy vírusirtás is segíthet?
Nem tudom, hogy az elosztóval milyen gond lehet, arról működik a TV, a set-top box és a médiaplayer is.

(#2894) nextman válasza szantozoli (#2893) üzenetére


nextman
aktív tag

Elosztonak is jo minosegunek kell lennie, foleg, ha ennyi cuccot hasznalsz, valami olyan kell, ami ki/be kapcsolhato es tulfeszultseg elleni vedelem van benne.

Probald ki az opera bongeszot, es a firefox-ot. Playen megtalalod ezeket.
Amugy chrome es gyari bongeszovel is jon a fagyas?

Meddig mukodott a gyari allapot visszaallitasa utan?
Ha sokaig, akkor az sem elkepzelhetetlen, hogy a telepitett alkalmazasok kozott van egy, ami folyamatosan fut a hatterben es gondot okoz.

Virusirtas nem hiszem, hogy hatekony androidon.

[ Szerkesztve ]

(#2895) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Kicsit OFF, elnézést: van arra mód, hogy etherneten csatlakozzak a NAS-hoz de az internetet a beépített WiFi adapterével vegyem - anélkül, hogy leülne a hálózat és IP ütközés legyen?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2896) #79335424 válasza Kapanyél (#2895) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem off, teljesen téma, de sztem erre nincs lehetőség.

(#2897) géeles válasza #79335424 (#2896) üzenetére


géeles
aktív tag

Telefon mobilnetének megosztása hotSpoton ezen az internet...
:))

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#2898) #79335424 válasza géeles (#2897) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, sejtettem. De, tudomásom szerint, csak fordítva működik és az sem minden romon. A LAN on érkező netet tudja hotspotként továbbadni a telónak.

(#2899) szantozoli válasza nextman (#2894) üzenetére


szantozoli
csendes tag

Köszi az újabb tippet! Most állítottam vissza a gyári beállítást. Sikerült használjon a play-t, betöltöttem a firefox bétát, a teljes verziót nem sikerült. Tökéletesen működik a készülék, de a net továbbra sem megy. A firefox-szal nem fagy le, de hibaüzenetet küld, azonnal összeomlik.

(#2900) nextman válasza szantozoli (#2899) üzenetére


nextman
aktív tag

Probald ki az opera mobile-t. Keress ra erre, es toltsd le.

Be is linkelem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser.classic&hl=hu

Ez egy eleg jol sikerult bongeszo szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.