Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) PcCar válasza #79335424 (#4699) üzenetére


PcCar
tag

Annyit tennék hozzá, hogy az MK808B nem dobálja a wifi-t, feltéve, hogy a B-re gondoltál.
Feltehetően nem a modul típusa miatt, inkább a módosított alaplapnak köszönhető.
Nem kizárt, hogy hamarosan az MK808-at is az "új típusú" alplappal szállítják.

(#4702) Liar válasza Mike88 (#4700) üzenetére


Liar
tag

Jó lehet.
Volt itt már korábban sikeres hdmi-dvi átalakítás egy plazmába. Bár hosszabb kálváriával, mert az első átalakítóval nem ment...

(#4703) Mike88


Mike88
senior tag

No, amúgy eladó egy UG007 is, ha valakit érdekelne...

(#4704) #79335424


#79335424
törölt tag

Korábban írtam, hogy kicsit ki lettem oktatva a Concorde fórumon. Ezért most igyekszem alapos körültekintéssel utána járni az ott olvasottaknak, miszerint gyárilag megoldották az 1080 -at. Vmi nem világos, segítsetek lécci!
Itt ez a Geekb. link, amiben írják, hogy Ők a tutik, az igaziak. Az egy dolog, hogy az AnTuTu itt is 672 -t ír. Valamint a firm letöltésnél az egyik kérdésre konkrétan írják, hogy nem 1080. Ami nekem furcsa, hogy a "HDMI output can be changed" alatti képen (ahol van 24HZ kimenet is!!!???), a "Display" után a "Storage" van a menüben. Az összes többin viszont van köztük egy "Screen" is. Mi ennek a különbségnek az oka?

(#4705) #79335424 válasza PcCar (#4701) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem konkrétan a típusok erényeit, vagy hibáit akartam kitárgyalni, csupán a különbségeket akartam érzékeltetni.

(#4706) #79335424 válasza Mike88 (#4700) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nekem pont ilyen van. Az MX tökéletesen megy vele és a 808 -on is vannak bíztató jelek. Konkrétan már van kép, csak nem tudom visszarakni 720 -ra. Vszínűleg azért, mert a moddot nem a gyári firmen alkalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#4707) Dragon27 válasza oba (#4697) üzenetére


Dragon27
senior tag

MK802 III S is tud magyarul ? a fenti kép szerint igen ......

Ami benne van Android 4.1 és Ubuntu lehet felváltva használni anélkül hogy sérülne MK802 III S

(#4708) Mike88 válasza #79335424 (#4706) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszi

(#4709) Z_T válasza Dragon27 (#4707) üzenetére


Z_T
aktív tag

Felváltva? - Hogyan felváltva??
Sérülne? - Micsoda sérülne??

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4710) itanczos válasza #79335424 (#4704) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem nincs itt különbség a Concorde és az mk808 között.
A geek-es fotókat és videókat nem kell készpénznek venni! Nézegettem én is, és sokszor látni, hogy teljesen más 2 egymás alatt lévő fotón az alap rendszer...
Nem zárom ki, hogy teljesen már kütyü menüjét tették be! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4711) itanczos válasza Dragon27 (#4707) üzenetére


itanczos
senior tag

Elvileg minden Android tud 2.3-as verziótól!
De a rom eredeti elkészítője ki tud kapcsolni nyelveket, hogy már bele se kerüljön. De ez már ritka, mivel van hely a rom-ban dögivel. :)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4712) itanczos válasza Z_T (#4709) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem a DUAL BOOT-ra gondolt.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4713) Dragon27 válasza itanczos (#4712) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen //* eddig egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a témával ... nem ismerem a megnevezéseket ,. vagy hogy pontosan mit lehet kihozni belőle ....,

Köszi az infót :R meg is veszem ., oszt ha valamit nem tudok akkor jönnek a hülye kérdések :DDD

(#4714) #79335424 válasza Dragon27 (#4713) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha úgy kezdesz neki, hogy a dual boot, mint fogalom nincs meg, akkor fel kell kötni a gatyánkat, hogy megfelelően tudjunk válaszolni a kérdéseidre. :D

(#4715) pistike75


pistike75
csendes tag

Na most en lehet, hogy hulyeseget irok 1080-as temaban, de az en mk808-am 1080p-t tud, es en meg nem mutyiztam vele semmit. Valaszthato a menuben 1280*720 50
1280*720 60
1920*1080 50 es 60...
Plusz gyarilag rootolva volt..
Le akartam futtatni rajta egy antutu benchmarkot, de 2x is kiakadt (sotet kepernyo es kikapcsolt)
Feltetelezem, hogy azert mert nincs tapra dugva, csak a tv usb-rol cuppantja az aramot

(#4716) Dragon27 válasza #79335424 (#4714) üzenetére


Dragon27
senior tag

profi vagyok vazze ,. :DDD ja dual boot amikor 2 csávó +1csaj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4717) #79335424 válasza Dragon27 (#4716) üzenetére


#79335424
törölt tag

:C

(#4718) #79335424 válasza pistike75 (#4715) üzenetére


#79335424
törölt tag

Választóablak eddig is volt, viszont változtatásnál nem történt semmi. Most viszont igen. Először elsötétül, aztán megkérdezi, hogy akarsz -e váltani és csak ez után nem történik semmi. Vszínűleg ezt a semmit orvosolja az a kernel, amit a 4 közül kell kiválasztani. De még ellenőrzöm, hogy biztosan így van -e. Viszont tééélleg rootolt és micsoda fejlesztések! Screenshot gomb a dockbaron.....a kikapcsoló és a dockbareltűntető helyett. :W De méééért????

(#4719) #79335424


#79335424
törölt tag

Sajnos, teljesen elakadtam. A jan. 10. -ei firm gyári állapotban biztos, hogy 720p. Az igazi bizonyosság arra, hogy a váltás nem történik meg, az lenne, ha egy 1080 -as TV -n átváltanánk és aztán néznénk egy AnTuTu infót (de sztem arra már nem is lenne szükség, mert az ikonokból rögtön látszana a változás. Vagy a lassulásból). De 1080 -ban nekem csak monitorom van, amin viszont nincs kép. Ha felteszem a gyári cuccra a moddolt kernelt, akkor van kép, viszont 1080, és ezzel a gyári rommal sem tudom visszaállítani. Dmesg -ben látom, hogy elindul a változást befolyásoló mod folyamata, de mégsincs változás. Valószínűsítem, hogy a hiba ennél a résznél van:
dmesg:
Unpacking initranfs......
Initranfs unpacking failed: junk in compressed archive

Csak nem tudok mit kezdeni az infóval.

(#4720) pistike75 válasza #79335424 (#4719) üzenetére


pistike75
csendes tag

Az én tévém 1080-as.... Mit kéne csinálni?
Ha jól sejtem, akkor ugye kéne egy 720-as és egy 1080-as módban is végezni egy antutu tesztet. A szívó az az, hogy - mint írtam - kifagy teszt közben, ráadásul pont a grafikai résznél. A cpu teszt (az még végigfut simán) meg gondolom ebben az esetben sz*rt sem ér neked.

(#4721) barug


barug
csendes tag

Hali!

Szeretném megoldani, hogy TV-n lehessen netezni, nézni a youtube-ot és filmeket esetleg ebookot olvasni. A filmeket vagy a windowsos megosztásom keresztül vagy egy usb-s külső vinyoról játszanám le. Továbbá szeretnék másolni a win-es gépemről hálózaton kersztül az usb-s hdd-re. Ethernet nem játszik be így csak a wifi marad. Namármost, ha jól értettem akkor egy ilyen Rikomagick mk802 IIIs kütyüvel ezt meg tudom csinálni. Igaz? Vagy van valakinek jobb ötlete?
Kell hozzá egy Mk802 IIIs, aktiv usb hub, bill+eger, usb hdd.
(Tényleg lehet rajta linuxot is futtatni?)

http://www.geekbuying.com/item/Rikomagic-MK802-IIIS-Dual-Core--Android-4-1-Jelly-Bean-Mini-PC-RK3066-1-6Ghz--Cortex--A9-1G-RAM-8G-ROM-HDMI-Wifi---Black-313499.html

http://dx.com/p/rikomagic-mk802-iiis-android-4-1-1-google-tv-player-w-wi-fi-1gb-ram-8gb-rom-hdmi-black-177486

A két termék csak a nevében különbözik vagy tényleg van különbség köztük?

Eléggé kezdő vagyok a témában, ezért kérnék tőletek egy visszajelzést hogy ez így rendbe van-e.

Előre is köszönöm segítséget!

(#4722) pistike75 válasza barug (#4721) üzenetére


pistike75
csendes tag

Elvileg ezt meg tudod vele csinálni. Mondjuk én még hálózaton nem látom az USB háttértárat, de valszeg csak azért, mert a samba szervert nem konfigoltam fel ill nem foglalkoztam vele.
Ami hibás a történetben (legalábbis szerintem) az a wifis másolgatás. Az nálam katasztrofálisan lassú, pedig nem dobálja el a hálózatot és a stick a routertől kb 70 cm-re van. De így is, a laptopomra gyorsabban töltök le a netről, mint ahogyan a cuccra másolok.
Olvastam itt olyanokról, hogy ethernet-usb átalakító, de még nem ruháztam be ilyenre, de ahogy írod, nálad ez nem is járható út. Szóval ezt csak akkor, ha türelmes vagy :)
Ja, és ebook olvasás a tévén... ezt komolyan gondoltad? :) Nagyon kemény... a szemed kiszakad majd a helyéről :)

(#4723) pistike75 válasza barug (#4721) üzenetére


pistike75
csendes tag

Bocs, amit nem írtam: tehát csak az usb háttértárat nem látom, a stickben lévő kártyára tudok másolni wifin keresztül... csak a tisztánlátás végett :)

(#4724) itanczos válasza #79335424 (#4719) üzenetére


itanczos
senior tag

Somatom, el tudod nekem küldeni ezt a dmesg kenetet?
Egyébként az initramfs a boot-nál kell és a kernel külső, modul driver-eit tartalmazza.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4725) itanczos válasza barug (#4721) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem neked egy okosított router kell, amibe tudsz egy USB-s vinyót dugni, azt samba-val megosztani!
Mellé pedig egy mk808!
A Wifi ami ezekben a ketyerékben van, nem erre való! Internetre, Skype-ra, stb.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4726) #79335424 válasza pistike75 (#4720) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kell a teszt. Ha elindítod mindkét módban és nincs változás az ikonok méretében, az már gyanús. Az AnTuTu -ban nem kell elindítani a tesztet. Elég az 1080 -as beállításnál megnyitni, rákattintani alul az info -ra, és a system info -nál megnézni a screen resolution -t.

(#4727) #79335424 válasza itanczos (#4724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, átküldöm. De előbb ebbe kukkants bele légyszi, hogy értsd, mivel operál az ember. Az utolsó két blogbejegyzésben van a lényeg és a hozzászólásoknál is ír plusz infót.

(#4728) #79335424 válasza pistike75 (#4722) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt vedd figyelembe, hogy neked 808 -ad van, Ő pedig 802IIIS -t szeretne. A tiedben a hírhedt 901 -es modul van, a másikban pedig az , amivel a Minix Neo 4G -t is szerelik. Éjszaka belenéztem az arm fórumába és stabil, 150 -es wifit írnak a Neo -ra. De ha csak az MX1 -et nézzük, már az is nagyságrendekkel más kategória, mint a 808. Tegnap játszottam a 808 -al olyat, hogy csináltam egy hotspotot és az S2 -vel mértem az elméleti sebességet. Még ahhoz képest is vicces volt, mint amit a 808 mutat a menüjében.

[ Szerkesztve ]

(#4729) CsendbenJáró


CsendbenJáró
csendes tag

Sziasztok!

Nem akartalak titeket zaklatni ilyesmivel, de már két napja ez az állapot, így mégis kikérem a véleményeteket.

Rendeltem én is a Geektől egy 808-ast, jött is egy levél a tracking numberrel. Aztán másnap a staus-nál az szerepelt, hogy "shipped", és egy 13 karakteres, 'RP'-vel kezdődő számot is adtak hozzá.

A MyAccount-ban minden rendelési adatom nulla, vagyis elméletileg nincs folyamatban semmilyen rendelés, viszont tegnap óta a kapott tracking number-re is azt írja, hogy nem létezik.

A rendszer átfutása lassú, vagy ilyenkor mi van?

(#4730) pistike75 válasza #79335424 (#4726) üzenetére


pistike75
csendes tag

Somatom, biza igazad volt.
Átállítva 1920-ra is azt írja az antutut a felbontásra, hogy 1280x672... tehát még csak nem is 720....
Na asszem nekem is rá kell dobnom egy másik romot :)

(#4731) pistike75 válasza pistike75 (#4730) üzenetére


pistike75
csendes tag

btw amúgy is muszáj lesz, mert persze frissítettem a youtube-ot, mielőtt utánaolvastam volna, és marhára nincs fullscreenem most.... hogy nyúljon meg a nyaka annak aki leszedte róla.

Viszont kiváncsiságból kipróbálom majd az 1080-as verziót is, bár valszeg felesleges, mivel nekem a filmek minősége tökéletes volt így is, ezt a nagy hd őrületet nem nekem találták ki, amilyen filmeket nézek, azoknál ritka, hogy nagyon kéne a hd (kivéve a természetfilmeket, de azoknál is simán elég volt eddig a 720

(#4732) #79335424 válasza pistike75 (#4730) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az mindegyiknél 672 lesz, mert a dockbar -t nem számolja bele. Az 1080 is kevesebb. Sztem nyugodtan kihagyhatod az 1080 -at. Semmi előnyét nem láttam, viszont percenként jutott eszembe, hogy mi a fene foghatja a procit. Ezért szeretném valahogy átállítani 720 -ra. Tegyél fel egy CWM -et, és akkor szabadon garázdálkodhatsz a romokkal, mert lehet bármelyikről mentésed, amit tok-vonó vissza tudsz állítani.

(#4733) pistike75 válasza #79335424 (#4732) üzenetére


pistike75
csendes tag

Ok, köszi a tippet.... de előttte tisztába teszem magam, mi az a cwm :) Még csak most ismerkedem a kicsikével, de gyorsan tanulok :)

(#4734) enzo_ferrari válasza Mike88 (#4698) üzenetére


enzo_ferrari
tag

mármint, legyen bekapcsolva vagy ne? :)
mindkettőt próbáltam amúgy, de úgy sem jártam sikerrel. (az egyiknél ráadásul a hanggal is voltak bajai, de már nem tudom melyik állásban...)

tegnap rootoltam és felraktam a legfrissebb FW-t, de az sem segített.
ROM frissítésnél pedig nem tudtam flash mode-ban elindítani ezt a szart sehogy, így azt nem tudtam upgrade-elni :(

kezdek agyf@szt kapni...

ötletek?

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#4735) #79335424 válasza pistike75 (#4731) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közben kifutottam a szerkesztésből. A youtube nem gond. Beírod itt a gyorskeresőbe és valahol megtalálod, mert korábban linkelve lett a jó verzió. Aztán menü - alkalmazások - Youtube leállít, majd adatok töröl, majd eltávolít. Aztán telepíted, amit letöltöttél. Csak a menü - biztonságnál legyen kipipálva az ismeretlen források.

(#4736) #79335424 válasza pistike75 (#4733) üzenetére


#79335424
törölt tag

A CWM egy szöveges program. Tulajdonképpen a helyreállító mód, kibővített funkciókkal. Leghasznosabb tulajdonsága, hogy "képet" készít a teljes rendszerről, amit azután bájtról bájtra vissza tud állítani. Ennél persze többre is képes. A Titanium Backup -pal együtt komoly trükköket lehet megejteni. Pl én tudok az MX -ről Whatsappon üzenni. Pedig azt csak telefonszámmal lehet. :)

(#4737) pistike75 válasza #79335424 (#4736) üzenetére


pistike75
csendes tag

Gondolatolvasó vagy :)
A következő aminek el akartam kezdeni utánaolvasni, hogy ide létezik-e olyan cucc ami imagefile-t készít és úgy menti az egészet, hogy később bármikor vissza tudjam állítani (akár a ghost pc-n) :) De akkor erre már rá sem kell keresnem, mert itt a megoldás :) Köszi! :)

(#4738) itanczos válasza CsendbenJáró (#4729) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem is ez a helyzet...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4739) Z_T válasza CsendbenJáró (#4729) üzenetére


Z_T
aktív tag

Nézzétek meg ITT hogy van-e valami info a csomagról!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4740) #79335424 válasza itanczos (#4724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt a dmesg. Csináltam egyet az MX -ről is. Mindkettő ugyanazzal a DVI monitorral. Az MK -n a DVI-720p kernel van (ami most 1080 -ban jelenik meg), a jan 10. -ei, gyári firm -el. Ez minden hozzányúlás, kódbeírás nélküli boot.

[ Szerkesztve ]

(#4741) itanczos válasza #79335424 (#4740) üzenetére


itanczos
senior tag

Csak nem tudok hozzáférni. :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4742) Yssy válasza itanczos (#4738) üzenetére


Yssy
csendes tag

Na ma én is leadtam a rendelést, kezdődhet a várakozás :)
Nekem meg van jelenítve, hogy Payment Confirmed, meg egy előző (egyéb) rendelésnél hogy Shipped, csak még a tracking num nem aktív.

(#4743) CsendbenJáró válasza itanczos (#4738) üzenetére


CsendbenJáró
csendes tag

Az a probléma, hogy nem kaptam semmilyen értesítést, hogy elindították volna. Pedig az szerepelt a confirmation levelükben, hogy küldenek mailt, amikor postázzák. Tehát semmim sincs, se számla, se info, csak az elutalt pénz.

(#4744) Yssy válasza CsendbenJáró (#4743) üzenetére


Yssy
csendes tag

A rendelés leadásakor is kellett kapnod visszaigazoló emailt az adatokkal.

Order information:
Order Number: #3027***
Order Status: Paid
stb...

Order Number segítségével érdeklődhetsz a rendelésed után.

(#4745) CsendbenJáró válasza Yssy (#4744) üzenetére


CsendbenJáró
csendes tag

Igen, igen, azt a 32... számot beírva most azt írja, hogy nincs ilyen a rendszerben. Pár napja még volt.

(#4746) Yssy válasza CsendbenJáró (#4745) üzenetére


Yssy
csendes tag

Hát, érdekes. Várj kicsit, vagy próbálj az ügyfélszolgálaton érdeklődni.

(#4747) El Gringo válasza CsendbenJáró (#4745) üzenetére


El Gringo
senior tag

1. megkapod a geekbuy sorszámot, az a 32.... számot.
2. ha elküldik a singpostnak, kapsz egy email egy RF számmal. Azt vagy az előbb linkelt M.Postás oldalon, vagy [itt] tudod ellenőrizni. De 1-2 átfutási idő lehetséges! az RF számot elvileg a geekbuyba belépve a 32 számot beírva a jó helyre is megnézheted! Ha nem küldik ki

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#4748) Bhalazs


Bhalazs
csendes tag

Valaki észrevett valami változást az új MX1 Stock ROM felrakása után amit a geekbuyingon közzétettek? Én semmi változást nem tapasztaltam és ők is csak annyit írtak, hogy a Wifi javítva lett.

(#4749) janos.cs


janos.cs
tag

van itt olyan akinek fent van a " usb bt joyistick center 6" es xbox360 vezeteknelkuli game paddal hasznalja? fo problemam az hogy nem tudom hozza rendelni a gombokat az adott jatekhoz.pl:need for speed mostwanted vagy epp Modern Combat 3/4..

(#4750) pistike75


pistike75
csendes tag

Asszem elvesztem a romok és kernelek nagy útvesztőjében...
Ahogy látom, van többféle kernel verzió és többféle módosított rom is.
Most honnan a cerkából tudjam, melyiket érdemes feltenni?
Asszem nekem kernelből elég a 720p, erről találtam leírást, KIZS féle verzió... de ez mér tavaly decemberi. Van ebből újabb vagy tegyem fel azt és sima ügy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.