Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Flashy válasza Esy (#250) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem ha Matrox weboldalon nincs akkor sehol. nem mai gyerek a kártya, nem csodálom ha nincs hozzá frissítés...
Bővebben: link

(#252) bobaf


bobaf
csendes tag

Üdv!
Van valakinek eladó Pinnacle PCTV ''Rave'' kártyája?

(#253) INNUENDO


INNUENDO
tag

:YHEURÉKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:DD:C
Tudtam! A táp volt a ludas!
Már vettem is új tápot

(#254) Hannibal13! válasza INNUENDO (#253) üzenetére


Hannibal13!
csendes tag

Örülök, hogy összejött! :)
De igazából miben segített neked a táp-csere?!?!?
A kép minősége volt rossz? or other?!?:DDD

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#255) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Üdv!

Használ valaki dvb-t fogására alkalmas usb-s tunert, illetve tudjátok hol lehet emberi áron (30e.>) ilyet kapni?

(#256) INNUENDO válasza Hannibal13! (#254) üzenetére


INNUENDO
tag

Ja. A videobemeneten zajos volt a kép. Néha még most is vannak benne apró hullámok, de alig észrevehető. Lehet hogy a földelés hiánya miatt. Vagy mert 10m kábelen jut el a tunerbe

(#257) szesa


szesa
senior tag

Kulso TV tunert keresek. A lenyeg inakbb a kepminoseg, az is jo ha pc nelkul is kezeli, tv, dvdjatekos, valamint PS2-hoz.

Kepesek -e ezek az eszkozok legalabb tv minosegu kepet produkalni a pc monitoran? (TFT-n is)

Vane gy pci-s miro pctvn, de az nem uti a szintet. Eg es fold ez es egy TV kepminosege.

Amiket neztem:

AG-NEOVO TV-TUNER (TV-02)
Bővebben: link
~30k

Avermedia TVBOX 9
Bővebben: link
~30k

PixelView PlayTV BOX3
Bővebben: link
~25k

SOS!

:F

-

(#258) Esy válasza Flashy (#251) üzenetére


Esy
csendes tag

Kösz szépen, sokat segítettél!!:DD

''Előzzük meg az inflációt - lopjunk!'' :)

(#259) gLes válasza szesa (#257) üzenetére


gLes
őstag

Azé ne konvergáljunk RGB felé :DDD

Kötve hiszem, hogy szebb lenne a kép a TV-n, illetve nézőpont kérdése: a monitoron nézve a műsort sokkal gagyibbnak látszik a kép, ez nagyjából abból adódik, hogy a monitornak szebb a képe/nagyobb a felbontása mint a tévédnek. Továbbá az is lehet neked a gondod, hogy a bemenő jel romlik, vagy már kevés a tunernek, ehhez javasolhatok valami erősítőt. Nemhiszem, hogy egy külső tunerral többet érnél el :(

Amúgy anno a mironak volt a legszebb képe, és ez nemhiszem hogy sokat változott azóta (lévén a TV szabványokon sem változtattak sokat az utóbbi időkben :DDD), ha most akarnál venni PCI-os tunert (inkább vegyél megint PCI-ost, mint külsőt, szvsz. a külső fölösleges intézmény, ha van lehetőség belsőt venni :Y), akkor vegyél mondjuk Leadtek-et, ezt most sokan dícsérik, illetve nemrég szerelte be egy haverom magának és nagyon oda volt tőle :U Amúgy nagyjából ugyanaz a chip a lelke mindnek :))

Szal...előbb még kísérletezgess és aztán mérlegelj...;)

(#260) gLes válasza bobaf (#252) üzenetére


gLes
őstag

Van egy, de eddig nem terveztem eladni, a kérdés már csak az, hogy meg tudsz e győzni valamivel az ellenkezőjéről :DDD

(#261) gLes


gLes
őstag

Jaigen és Bővebben: link :U

Az utóbbi 1-2 hsz.-re :DDD

(#262) szesa válasza gLes (#259) üzenetére


szesa
senior tag

de gyerekek most komolyan, ne vicceljunk mar :))
mozgokep eseten a pctv egyszeruen akarmiylen szurest is hasznalok nem kozeliti meg a tv altal nyujtott kepminoseget, sokszor meg a stablista is olvashatatln ha kelloen gyorsan mozog :( - persze lassu mozgasok, allokepek tenyleg szepek, de olyat csak a nagyaruhazak LCD TVin latni :)
a pcmonitora oke hogy jobb de a megjelenitett kep megsem az...

[Szerkesztve]

-

(#263) szesa válasza szesa (#262) üzenetére


szesa
senior tag

helyesbitek: ''...megjelenitett mozgokep'' minosege

-

(#264) Hannibal13! válasza szesa (#262) üzenetére


Hannibal13!
csendes tag

Jah! Sajna teljesen igazad van!
Én is megvettem a Leadtek-emet, amely a Dscaler progival állítható a legjobb minőségbe, de még ez a kép sem ér fel - az amúgy 15 éves - TV-nk nyújtotta képpel! Sajna ez van! :(:(((:(((

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#265) Hannibal13!


Hannibal13!
csendes tag

Most arra gondoltam, hogy mindenki - persze csak az akinek van TV Tunere - belinkelhetne néhány képet és néhány video-t arról, hogy az ő tunere mire képes!
Kezdem ::DD
Képek:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

A Video(most vettem fel néhány perce):
Bővebben: link

:D

Azé' azt hozzá kell tenni, hogy nem mindegyik csatorna ilyen ''yo''! :(

[Szerkesztve]

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#266) szesa


szesa
senior tag

Tegnap megprobaltam kepekkel osszehasonlitani a tv es a ptctv kepet es a kepek alapjan a TV kepek lett a rosszabb :) holott a kettot egymas mellet nezve a TV a jobb :)

De majd probalkozok meg...

-

(#267) INNUENDO


INNUENDO
tag

A tunerem nem akarja megenni az NTSC -t :((
Psxszel próbálgatom, a jövőben ps2vel fogom... Van itt több féle NTSC is , de eggyikkel se jó. Egy rendes TV vel kipróbáltam , az azt mondja hogy ''NTSC-M'' A Dscaler is arra állítja be automatán de nem jóóó!!:(( Nem ugrál, mintha PALon lenne, de csíkos színkavalkános meg minden
Most akkor mivan? Az oké hogy a tuner PAL de a videobemenet az univerzalis, nem?

(#268) gLes válasza Hannibal13! (#264) üzenetére


gLes
őstag

Hát ne is akarjá egy nem kristálytiszta jelforrásból kristálytiszta képet kicsikarna ;)

(#269) gLes válasza INNUENDO (#267) üzenetére


gLes
őstag

Hát rá van írva a tunerra, hogy tud NTSC-t? :F

(#270) INNUENDO válasza gLes (#269) üzenetére


INNUENDO
tag

Hát magán a kártyán, azon is a tuneren a PAL mellet van a pont. De a composite/S-video bemenetnek azt is tudnia kéne szerintem. Különben minek lenne itt eza sok színrendszer a Dscalerben. Látszólag mind működik, szóval midegyik másképp hozza be a képet, de egyik se úgy ahogy kéne.

(#271) szesa válasza Hannibal13! (#265) üzenetére


szesa
senior tag

Playstation2 videojele PCTV composite-on:

Bővebben: link
Nem a tomorites miatt ilyen fos...igy nez ki. :(

Bővebben: link

Ez latszatro jonak tunik, de azoban a tvn elesebb a kepe,
valamaint nem ilyen zavaros, es a mi lenyeg bar ebbol nem latszik: gyors mozgas kozbe nem csikozodik be...

Itt egy ingame video: a tomorites miatt nemileg gyengebb a minoseg mint egyebkent.

A TV-t sajnos nem tom belinkelni, probaltam fotozni de az interferencia csikok miatt nem lehettett normalis kepet csinalni. Persze ezek szabad szemmel nem latdszodtak csak a foton...igyhat kepkekel/videokkel nem tudom osszevetni csak szabad szemmel eloben, aminek az eredmenye az hogy meg egy kis 37cmes tvn is jobban nez ki mozgas kozben.

Es vegul itt latszik az a bizonyos elmosas, csikozodas ami miatt tok elvezhetetlen plane ha meggyorsabb mozgas van pl vmi autos jateknal, vagy akar egy filmben:
Bővebben: link
aztan erre ra lehet tenni meg frankobb szuroket ami csokkentheti ezt a hatast de megszuntetni en meg nem tudtam, dscalerrel se.

-

(#272) INNUENDO válasza szesa (#271) üzenetére


INNUENDO
tag

Dscalerrel se?:F
Pedig nekem az bejött. Más programokkal nekem is csíkos (interlace) volt, meg homályos is, de a Dscalerrel teljesen deinterlace -elt ( A Dscalerben a legszebb deinterlace mód a MoComp2, mással nem is szép) és élesebb is.

Ami a mozgást illeti, szerintem jó a mozgás is. De az is csak Dscalerrel. Mondjuk én amíg a Dscalert nem ismertem addig Winfast PVR-t használtam vagy ChrisTV-t és mindkettőnek köpedelem volt a mozgása. Van egy ilyen >>dolog<< hogy SMART-BOB. A smart-bob-tól lesz a mozgás szép, én csak két progit ismerek ami smartbobos, a Dscal mega Fly2000tv. (A fly2000-nek viszont igenis vannak deinterlace problémái.)

Amúgymeg NE a Composite video bemenetet használd mer azon el is hiszem hogy sz@r. S-VIDEO !!!

(#273) szesa válasza INNUENDO (#272) üzenetére


szesa
senior tag

De arra is csak ugy tudom rakotni hogy a egy kis atalakito kutyuvel, igy az alapjel ugyyan az :F

-

(#274) rocker_puli válasza szesa (#257) üzenetére


rocker_puli
csendes tag

Szerintem nem érdemes külső tunert venni. A legjobb választás Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert. Kb. 15 ropiért a tiéd, én kaptam hozzá Ulead Video Studio-t is és azzal is fasza a felvétel. De viszont az alap driver elég kaka volt, miután a kábelszolgáltató vezetéket cserélt az internet miatt utána semmi sem jött a TV-n, Frissítettem és nagyon fasza kis kártyát kaptam. Felvétel szép, de én csak tömörítetlen avi-ba és MPEG-be tudok felvenni szerintem a codecpackom miatt.
:))

(#275) INNUENDO válasza szesa (#273) üzenetére


INNUENDO
tag

Ezt most hogy érted? Az a gond hogy nincs S-video kábeled a konzolhoz, vagy az hogy nincs a tunyán S-video bement?:F

(#276) INNUENDO


INNUENDO
tag


KVÁZI-TAG LETTEM
:DD:C:DDD

[Szerkesztve]

(#277) INNUENDO


INNUENDO
tag

Még mindig áll a kérdés a rangok listájáról ! :(( Aszt szeretném megtudni hogy hogy jönnek sorba a rangok

(#278) szesa válasza INNUENDO (#275) üzenetére


szesa
senior tag

Kiprobaltam egy svvideo atalakito csatival , de vmilyer a kep rossz lett, nagyon zavaros:


Svideo: Bővebben: link


Comp: Bővebben: link

(alapbol a ps2bol egy RCA csati van ami a kompozitba megy)


-

(#279) szesa


szesa
senior tag

Itt van mozgas kozben elkapott kep
az egyik csatirol:

Bővebben: link

-

(#280) Hannibal13! válasza rocker_puli (#274) üzenetére


Hannibal13!
csendes tag

''Frissítettem és nagyon fasza kis kártyát kaptam. ''
Ezt hogy érted?
Hogyan frissítetted? Újabb szoftvert töltöttél le hozzá mint ami járt, or else?:F
Ha nem akkor melyik progival nézed a TV-t?:F
Thx!:C

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#281) szesa


szesa
senior tag

Kiprobaltam egy teljesen kulonallo kulso tunert is (a lifeview tvbox3at).
Kirpobaltam egy egy toshiba kivetitovel.
Valamint a PCTV-vel, kompozit, es SVideon is minden egyseggel.

Ha nem TV-re volt kotve a ps2 jele, attol fuggetlenul hogy game vagy film ment rajta, pocsek kepet produkalt.

A kulso egyseg kepe szinte tok megegyezett a pctvs kartya kepevel.

Elkepzelheto hogy az svideo/kompozit analog jelet nem tudja normalisan megjleniteni egy pc monitoron/kivetiton ?

A jel ''atkonvertalasat'' a pctvkartya, vagy a kulso egyseg vegezte. Az eredmeny pocsek lett. A kivetitovel is ugyan ez volt a helyzet.

Megegyre gyanakszom, mivel csak TFT monitoron nezetem lehet ez volt a gondja, de majd megnezem CRTn is, de kotve hiszem hogy jobb lesz eleve a kivetitonek semmi koze ehhez de ott is fos kepe volt.

Holott ha tvre kotottem akkor kituno volt.

Van vkinek vmi otlete, hogyan lehetne ezt megoldani?

(kulso comp/svideo jelet a pc monitoran legalabb tv minosegben megjelenietni? - avagy ez lehetetlen megfizetheto arba?)

Ha vkinek sikerult ilyesmi linkeljen mar be par kepet plz.

:F

-

(#282) INNUENDO válasza szesa (#278) üzenetére


INNUENDO
tag

Ilyen S-video átalakítót ne használj, egyrészt azér mert a S-video jel nem kompatibilis a Composittal (ezért olyan zavaros a kép) Másrészt hogyha a Ps2ből RCA kábel jön akkor ugyanaz a silány jel lesz az átalakítóval továbbított s-video kábelben is.
A megoldás kézenfekvő. Vegyél rendes S-video-s kábelt a ps2 höz.

(#283) szesa válasza INNUENDO (#282) üzenetére


szesa
senior tag

Ennek majd utanan nezek, de azert furcsa hogy a tvn a compozit kabeles is telejsen jo.

Illetve a kulso tunernek van egy ilyen bemente ami 3 rca csati, YR YB Y.
Ez esetleg megjobb lenne?

[Szerkesztve]

-

(#284) INNUENDO válasza szesa (#283) üzenetére


INNUENDO
tag

WOÁÁÁ!!!:Y
MELYIK AZA TUNER AMELYIKNEK Y/Pb/Pr BEMENETE VAN ?????????? Olyat keresek kétségbeesve már mióta !!!

Az Y-Pb-Pr bemenet a legeslegjobb ! Messze meghaladja a többi minőségét. A Ps2 -nek a biosában be is lehet külön állítani hogy ilyet használunk, mert azon nagyobb felbontásra is megy mint 768 x 576, plusz ahhoz másféle jelet is fabrikál a konzol (Az utóbbi nem biztos)

[Szerkesztve]

(#285) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mit tud a PC TV PRO és PC TV Stereo? Annyit vágok hogy a pro kb +5k -val drágább. De mit tud az egyik és mit tud a másik?

(#286) szesa válasza INNUENDO (#284) üzenetére


szesa
senior tag

Jo is lenne csak elirtam :)

Nem Y csak C :)

de amugy xboxhoz meg ps2hoz van ilyen kutyu de abba nincs tuner
(http://www.darkplanets.com/product_info.asp?pid=87)

-

(#287) szesa válasza INNUENDO (#284) üzenetére


szesa
senior tag

http://www.averm.co.uk/avermedia/products/tvtuner_AVerTV_box9.html

Avermedia TVBOX9
lehet hogy ez tudja!
S-Video Input/Component Input (via S-Video/Component YPbPr (480i) 2 in 1 Cable)

es kb 30k

-

(#288) INNUENDO válasza szesa (#286) üzenetére


INNUENDO
tag

Igen ezekről a VGA boxokról már hallottam, de felmerült bennem egy kérdés: Ezek most hány hertzen működtetik a monitort? Mer ha úgy hogy NTSC-n 60 hz és PAL-on 50 Hz akkor kösz de nem akarom cseppfolyósítani az amúgy is -2.50 -es szemeimet:(((

(#289) INNUENDO válasza szesa (#287) üzenetére


INNUENDO
tag

Ezt nem értem. Ez a TVBox™ 9 úgy néz ki hogy független a PC-től, nem is csatlakozik hozzá. Akkor viszont ennél is áll a Hz kérdés. :F

(#290) szesa válasza INNUENDO (#288) üzenetére


szesa
senior tag

Amit en lattam az a Lifeview Box 3 volt: vagy 60 vagy 75hz-et tudott megjeleniteni, de ezt LCD tvkhez ajanlottak, meg sztem az avert is.

Holnap probalok venni RGB kabelt vagy SVIDEO-t hatha azzal sokkal jobb kepet produkal majd, mert ez az atalakitos nem eletkepes.

Fura hogy a TVn meg ha berakrom ezt az atalakitot (comp2svideo) akkor csak kicsit zavarosabb a kep nem olyan durvan mintha pctvre kotom.

-

(#291) INNUENDO válasza szesa (#290) üzenetére


INNUENDO
tag

Eza avermedia TVbox 9 azt írja a tulajdonságoknál, hogy PIP (Tudodmiaz) módban egyszerre látható az asztal meg a TV-kép. Ez akkor azt jelenti hogy amennyi Hz -n megy a windows, úgy látom a TV-t is? Az tök jó lenne ! Megkérdezem ímélben az aver -t

(#292) INNUENDO válasza szesa (#290) üzenetére


INNUENDO
tag

Eza avermedia TVbox 9 azt írja a tulajdonságoknál, hogy PIP (Tudodmiaz) módban egyszerre látható az asztal meg a TV-kép. Ez akkor azt jelenti hogy amennyi Hz -n megy a windows, úgy látom a TV-t is? Az tök jó lenne ! Megkérdezem ímélben az aver -t

(#293) INNUENDO


INNUENDO
tag

JÉ! két #290 lett :D

[Szerkesztve]

(#294) szesa


szesa
senior tag

Ezt spec nem tudom.
De ezeken szokott lenni 2 fajta DSUB kimenet:

: az egyiket a monitorra lehet kozvetlenul kotni, a masikat a pc-re a vidkarira.

En meg csak az elozot probaltam amikor kulon megy a monitor.

-

(#295) szesa


szesa
senior tag

fura itt meg nem ijra a YPbPr bemenetet es nem is latni kutyun ! :

Bővebben: link

:F

-

(#296) INNUENDO válasza szesa (#295) üzenetére


INNUENDO
tag

De írja ebben a sorban:

''S-Video Input/Component Input (via S-Video/Component 2 in 1 Cable)''

De a képen tényleg nem látni.:((( Talán az oldalán van. Megnézem a galleryt

(#297) INNUENDO válasza szesa (#295) üzenetére


INNUENDO
tag

ÁÁ! Már értem. Az a bemenet amit az első oldalon (Product information) S-video csatlakozónak nevez, az valójában nem csak az. Lásd : Második oldal (Photo Gallery) második kép:C


Az alsó sor egyyik képén látni is lehet, nem olyan mint egy S-video csati.

[Szerkesztve]

(#298) INNUENDO


INNUENDO
tag



Na? Vettél S-vdeo kábelt, szesa ?



[Szerkesztve]

(#299) ToBeY


ToBeY
nagyúr

#284? :U:U:U

(#300) INNUENDO válasza ToBeY (#299) üzenetére


INNUENDO
tag

Az hogy a Pro jobb....:))

Bővebben: link

Pl. én úgy látom hogy FM csak a pro-ban van, meg vannak még apró különbségek (nem mindegyiket értem úgyhogy nem írom le)

Szóval ha PCTV -t akarsz, akkor pro-t vrgyél, ha már beruházol rá. De azér még szétnézhetsz, nekem nem nagyon tetszenek ezeka Pinaccle -ek. Ottvan pl. aza activation for real-time encode meg minden.

Vehetsz külsőt is, mer én eléggé megjártam a belsővel, olyan módon, hogy külsővel valószínüleg nem lett volna ilyen probleme.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.