Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Jano válasza Flashcash (#200) üzenetére


Jano
senior tag

Meg az is lehet hogy bug az új verzióban mert amúgy nekem fel ismerte de csak PCTV-nek, volt úgy hogy néha befogta a TV2 de rendesen.

[Szerkesztve]

A tudás érték!!!

(#202) Jano válasza Flashcash (#200) üzenetére


Jano
senior tag

És olyan nem lehet hogy No Tuner?

A tudás érték!!!

(#203) Jano


Jano
senior tag

Illetve nem csak a TV2 jön be hanem mindig az a csatorna amin utoljára hagytam
a windówz alatt. De mindig csak az az egy csatorna a többi nem hiába kereseném meg. De általában nem jön be semmi.

A tudás érték!!!

(#204) Jano


Jano
senior tag

UP!

A tudás érték!!!

(#205) Jano


Jano
senior tag

Amúgy Conexant chipes a kártyám mint minden 2002 után készült kártya, azt olvastam hogy valami kernel patch kelll hozzá.

A tudás érték!!!

(#206) csatti


csatti
csendes tag

Sziasztok,

Olvasgatva a hozzászólásokat, láttam hogy - habár nem mindenki részéről, de - a Pineaccle PCTV kártyák dicséretet kaptak, hát vettem én is egyet a haveromnak. Beraktam egy üres PCI slot-ba, driver+software föl is települtek rendesen, még a tesztek is lefutottak sikeresen. Utána jöttek a gondok...autoscan megtalálja a csatornákat (kábel TV jel jön be) de PCTV Vision nagyon lassú, tulajdonképpen egyre lassabb, mig a rendszer (Windows ME) egyszercsak lefagy. Ha újrainditom a gépet, PCTV Vision-ban hang van, de kép nincs, azaz csupa zöld. Ha úgy teszek mintha editálnék egy csatornát (közben csak leokézom), visszajön a kép ugyan, de a lassulástól-lefagyástól nem szabadulok meg. A gép nem a legújabb, Pentium III 500 Mhz, 64 MB RAM. Próbáltam már Hungary helyett Germany-vel vagy Austria-val autoscan-nelni, nem igazán segitett. Akkor most én nem csináltam valamit jól, vagy szar a PCTV Pro ?

To buy or not to buy - that is the question.

(#207) Allien


Allien
veterán

Bocs, én is kezdő vagyok, de azt elolvastad, mekkora gép kell a kártyához??? A minimum konfig egy dolog, de azon szerintem tutira nem fogsz tudni, max. TV-t nézni, azt sem bizti, hogy full képernyőn. Amúgy, szerintem a ram az holtkevésnek tünik. (:))) De ez saját vélemény, és ugye azt a legkönyebb, és legolcsóbb bőviteni, és szinte csodákra képes. Nekem egy PII, 400-s nem celeronom volt, és rambővitéssel sokat gyorsult a rendszer is, meg a játékok is, igaz, nekem XP van fent. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#208) sti válasza csatti (#206) üzenetére


sti
tag

Hangkártya milyen?A gép elég kicsi, lehet h az a baja(valahol a PCTV minimum konfigja körül van) barátnőmnél is alig ment egy 600-as duronon, aztán +300mb segített a gondon, azt is meg lehet próbálnotok ha tudtok ramot kölcsönkérni

(#209) csatti válasza sti (#208) üzenetére


csatti
csendes tag

Hangártyát nem tudom fejből, holnap megnézem, elgondolkozom a RAM-on is.Kösz!

To buy or not to buy - that is the question.

(#210) csatti válasza Allien (#207) üzenetére


csatti
csendes tag

Nekem is van itthon egy P3 500-as gépem, sőt ez on-board video kártyával működik, mégis lehet rajta normálisan tévét nézni, és nem Pineaccle, hanem valami Conceptronics kártya van benne...az is igaz, hogy RAM ebben annyi van mint a szemét :-)

To buy or not to buy - that is the question.

(#211) Polesz válasza csatti (#206) üzenetére


Polesz
addikt

Nézd meg milyen kodekek vannak fent a gépen, mert azok jelenléte sokat ront a Pinnacle kártyák teljesítményén. Szerintem a drivere egy rakás ..... Próbáld ki dscalerrel is. 64Mb RAM pedig nem kevés tv nézéshez.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#212) slapec


slapec
tag

Tényleg, ha már itt tartunk, mindegyik TV-TUNER kártyával fel is lehet venni az adást?

(#213) Polesz válasza slapec (#212) üzenetére


Polesz
addikt

Ha a programja támogatja akkor igen.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#214) csatti válasza Polesz (#211) üzenetére


csatti
csendes tag

Kösz, megnézem a codec-eket. Néhány van fönt, igy fejből ... divx, xvid, ac3 meg még egy-kettő. Valami olyasmit is olvastam a Pineaccle forum-ban, hogy állitólag az sem mindegy, hogy melyik PCI slot-ba kerül be a kártya. Ilyeneket irtak a macskajancsik, hogy a TV kártyát ne tedd az AGB slot utáni (első) PCI slot-ba, meg a hangkártyát rakd a legutolsó PCI slot-ba. Embernek elmegy a kedve mire mindent végigpróbál :-(

To buy or not to buy - that is the question.

(#215) Cos válasza slapec (#212) üzenetére


Cos
senior tag

Arra az estre ha pedig a saját progi nem támogatná ott van a VirtualDub progi! :))

Brr Brr

(#216) Cos válasza csatti (#214) üzenetére


Cos
senior tag

Plusz egy tipp ha a kártya az AGP melletti slotba van rakva cseréld meg valamelyik másik kártyával! Ugyanis példul a BorgTV FAQ-ját olvasva akadtam egy ilyen magyarázatra hogy amennyiben ezek egymás mellett vannak akkor bár nem ír ki ütközést de a megszakítások miatt mégis problémát okozhatnak! Nálam kék volt minden és most már semmi baj de mindíg odafigyelek erre! :))

upsz utólag láttam hogy már felfedte itt valaki a titkot! :B

Kerüld az AGP-t :))

[Szerkesztve]

Brr Brr

(#217) Flashcash válasza csatti (#206) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

csatti lassú géphez és WinME oprendszerhez ezt a PCTV drivert ajánlom:
http://www.drivers.hu/drv_dwnload.php?id=6555

Ez a driver még teljesen bugmentes, gyors, alig terheli a gépet.
WinME alatt én már vagy másfél éve ezt használom.
A kodekeket is érdemes megnézni.

Ja és mielőtt felrakod, uninstall minden régi driver-re, mert különben összeakadnak.

Nekem kábelTV-nél a Germany beállításon talál meg mindent, figyelj rá hogy a quick scan opciót kapcsold ki a keresés előtt, mert akkor is kihagy néhány csatornát.

[Szerkesztve]

(#218) csatti válasza Flashcash (#217) üzenetére


csatti
csendes tag

Helló, köszi a tippeket! Egyébként ma jó néhány órán át szivtam, AGP mellől kivettem, minden lehetséges PCI slot-ban megpróbáltam a kártyát, a végén már fel sem ismerte rendesen, valami %DevVideo eszközt látott benne vagy micsoda. Erre elinditottam egy Windows Update-et, megpatch-eltem a ME-t, utána nagy nehezen fölismeri a kártyát, a software települ, de nem indul, Failed to initialize the hardware üzenettel elszáll. Az a helyzet, hogy mindenik PCI slot IRQ-jét már használja valami más eszköz. Ez baj ?

To buy or not to buy - that is the question.

(#219) csatti válasza Flashcash (#217) üzenetére


csatti
csendes tag

Szia, erről azt mondja, hogy XP-re van. ME-n is műkszeni fog ezek szerint ? Van ám ME-s driver is, csak nem ugyanaz a verzió...te 4.02-est ajánlottál.

To buy or not to buy - that is the question.

(#220) Flashcash válasza csatti (#219) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Menni fog.

(#221) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok!

Christv 4.05 ver. kellene valami törés, 30 nap után sajnos nem fog müködni.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#222) tr00p3r válasza Medical (#221) üzenetére


tr00p3r
őstag

ez nem ''AZ'' a fórum......
amúgy meg Google

(#223) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Nekem van egy eladó Pinnacle PCTV-m (TV-tuner kártya)
Bővebben: link A képe szép még
szobai antennával is.
Ugyanis azzal használom. Van hozzá táviránytó, bár azt a kiprobálás óta nem használtam.
Lehet vele felvenni is.
Ha érdekel valakit akkor a fenti topicban jelezze vagy az adataimál lévô elérhetôségek
valamelyikén. Az ár 9k, ez az alkualap.


G







[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#224) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Én is gondolkodám egy tv-tuneren. Melyik a jobb ami .mpg-be vagy .avi-ba vesz egyből:F

előre is thx

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#225) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Meg az usb-s miben jobb mint a sima pci-os?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#226) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

up

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#227) kíváncsi válasza kíváncsi (#226) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Bump

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#228) attavanti válasza kíváncsi (#225) üzenetére


attavanti
tag

ez jo kerdes en is kivancsi vagyok erre

(#229) syke


syke
csendes tag

usb tvtunert akarok venni de nem tudok dönteni
kb ennyi az elvárás: sztereó, távirányító, mpeg rögzítés, kis gépigény (az egyik gépem cel900, jó lenne ha azzal is működne)

eddig kb erre jutottam:
Transcend TV Box vagy Terratec Cinergy 200 USB
az utóbbi kb 10e pénzzel drágább, viszont nem tudom milyen. a terratec site elég gáz.

ha van valakinek más ötlete, vagy tud infokat a kártyákról akkor örülök

(#230) Hannibal13!


Hannibal13!
csendes tag

Hell!

Kiszurkoltam Karira magamnak 1 Leadtek WinFast TV2000 XP Expert Card-ot!:))
Az alap driverrel meg is tudtam találni az összes csatornát, ami nálunk kábelen behozható! :DD

BÁT!:(((
A kép elég sok csatornán ''vibrál'', tehát kisebb-nagyobb függőleges csíkozások lát6óak! :O
Vmi zavarásra gondolok! Esetlek a gépházban vannak vmi rezgések(táp ventije?) ami zavar6ják! Vagy magával a vezetékkel, ill. a vezeték végén talál6ó csatlakozóval lehet problem, mivel azt már 2szer ki is cseréltük és egyre jobb lett(de úgy tűnik, hogy ennyi a max:(( )!

Ha vkinek van ugyanilyen TUNERe (vagy esetleg voltak hasonló problémái) akkor kérem ossza meg velem a tapasztalatait!:)

Előre is Köszi Mindenkinek! :C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#231) fozzie


fozzie
csendes tag

En most vettem egy ELSA tv tunert es tok meg vagyok vele elegedve :)
http://www.elsa.com.tw/EN/Products/ELSAVISION_Detail.asp?ID=4

-= Ubuntuban segítség kellene nem ingyen !!! =-

(#232) mattheus válasza syke (#229) üzenetére


mattheus
őstag

CEL900 kevés lesz neki szerintem. Terratec Cinergy USB 200-on gondolkoztam én is, de rögtön felejtős lett miután kiderült, hogy csak mono :(((

[Szerkesztve]

(#233) syke


syke
csendes tag

És a Transcend-et ismeri valaki?
Ez elég bíztatónak tűnik:
-Video Input Resolution up to 720*480 at 30 fps for NTSC.
-Video Input Resolution up to 720*576 at 25 fps for PAL.
-Full TV Channels.
-USB 2.0 Supported, Plug and Play Compliant.
-S-Video, Composite Video input, stereo audio line in and TV RF input.
-IR Remote Control.
-Power Consumption from USB with no power adaptor required.
-Recording from TV or external video sources directly to hard drive.
-Real-time MPEG 1 or 2 compression, and VCD/DVD file format supported.
-Time-Shifting.
-Multi-Channel Preview.
-Pre-scheduled TV Recording.

(#234) Flashy válasza Hannibal13! (#230) üzenetére


Flashy
veterán

bármi, vagyis minden. kábelek, csatlakozók, gép földelés hiánya, plusz a gép közelében meg a gépben összeszedett zavar. én örülnék ha több csatornámon lenne tiszta a kép mint amennyin zajos... :)

(#235) Hannibal13! válasza Flashy (#234) üzenetére


Hannibal13!
csendes tag

''gép földelés hiánya''?!? -> Hogyan kellene leföldelnem a gépemet?!?!:B:B:B

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#236) boba6 válasza syke (#229) üzenetére


boba6
aktív tag

nyugi biztos menni fog szvsz akármivel, nekem a 366-os celeronos képemben is volt tuner - lifeview 'nemtommi' (igaz digizni nem lehetett de cel900-al ha nem is a legjobb minőségben de vmit össze lehet hozni)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#237) Hannibal13!


Hannibal13!
csendes tag

Hm??!?! :(((

Földelés?!!? Plíz vki írjon tanácsot! :F

[Szerkesztve]

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#238) tike


tike
csendes tag

Halihoo!!

Nekem egy Avertv tunerrel van bajom. Kábeltv-n megtalálja a csatornákat rendesen, a kép egész jo, de a hangja elég erósen zug. Ha a finombeálitással hangolom, a hang egész türhetó lesz, de a kép meg elmászik. Egy darab drottal meg tökéletesen jön az MTV1. Az FM rádio is OK.

Szerintetek???

(#239) Hannibal13!


Hannibal13!
csendes tag

SKACOK!
Már fáj a szemem annyi fórumot olvasgattam... :O:O

Kérdésem:
Ha nem megfelelő ''Codec Pack'' van fenn a gépemen az is befolyásolhatja a TV Tuner-emen látható képet??????
Nem felvételre gondolok, csak a sima TV nézésre!!

Különben ACE MegaCodec Pack 5.93 van fenn nálam!
Ez vált be a legjobban! Csak felinstalláltam szépen ezt az 1et és m1 minden DivX-es, Xvid-es film a gépemen! :)

De Uninstallálhatom, a TV tuner érdekében! ;)
Csak akkor mondjátok meg, hogy miket rakjak fel helyette ill. azokat honnan tudom letölteni!

Előre is Köszi mindent! :C

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#240) INNUENDO válasza Hannibal13! (#239) üzenetére


INNUENDO
tag

Szerintem a kodekek nem befolyásolják, csak a felvételt. Egy alapvető YUV-kodek biztos van a gépeden, különben szerintem nem látnál semmit. Az viszont befolyásolja hogy milyen programot használsz. Az előzőekhez csatlakozva én is a DScalert ajánlom. Nekem a tunyámhoz Winfast PVR-t adtak, attól a Dscaler ezerszer jobb képet ad, élesebb is, sokkal jobb fps-számú, Smart-bob-os:DD . Felvenni ugyan nem tud.:(

[Szerkesztve]

(#241) INNUENDO


INNUENDO
tag

Az én gépem sincs földelve, lehet hogy az a bajom !
A földelést csakis villamossági szakember csinálhatja, nem?
( A problémámat lásd itt: Bővebben: link )

(#242) Hannibal13! válasza INNUENDO (#240) üzenetére


Hannibal13!
csendes tag

Köszi a válaszokat!:DD
A DScalert nekem nem nagyon jött be! :( Szinte semmi kép!:F És még ha visszamentem WinFast PVR-be akkor csak 1 nagy fekete képernyő volt!:(
De mivel ennyire mondjátok adok neki még 1 esélyt! :)
A felvételt, hogy nem tudja kezelni az ultragáz! Nincs vmi yo progi amivel lehet tisztán felvenni! :)

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#243) INNUENDO


INNUENDO
tag

¿Létezik olyan TV-tuner (Vagy eggyáltalán vmilyen hardver) amin van Y/Pb/Pr bemenet?

(#244) INNUENDO


INNUENDO
tag

Huston, gond van!:O
Most vettem csak észre hogy a Leadtek tv2000xp deluxe -ömmel totálisan elkésik a kép a hangtól S-video-n vagy CVBS-en.
Miért? Ez a kártya hibája ?
Először aszzittem azér van mer az audiot nem vezettem át a tuneren, hanem egyenesen a soundcard line-in-jébe tettem. De kipróbáltam átvezetve is, és nem lett jobb :(
Mi jöhet még?!:o

(#245) Giggolo


Giggolo
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot, remélem, vki tud majd nekem segíteni.

A helyzet az, hogy kaptam TV tuner kártyát (Pixelview Play TVPro Ultra), és amióta bent van gépben (win xp pro), egyszerűen nem tudom a MSN messengerrel használni webcamet.

Ha valaki tud megoldást legyen szíves megírni, mert állati sürgős lenne és sehol sem találtam semmi használhatót.

THX előre is.

Giggolo

(#246) Lortech válasza Giggolo (#245) üzenetére


Lortech
addikt

Nálunk is bezavart. Szerintem futtasd le a Hangoló és videobeállitó varázslót még egyszer, mert talán a tuner lett kijelölve videoeszköznek.

Thank you to god for making me an atheist

(#247) Giggolo válasza Lortech (#246) üzenetére


Giggolo
csendes tag

Sajnos nem ez a gond.

Jó eszköz van kiválasztva. Sőt a varázslóban működik is, bár elég rosszul (akadozik meg ilyenek), viszont használatban csak egy kékkockát látok.

(#248) qqtska


qqtska
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy Terratech 600- as tvtunerem meg egy Ati 9800 SE VGA- m. Arra gondoltam lecserélem egy Ati 9800SE All in Wonder kártyára. Szerintetek ez t a lépést érdemes meglépni ? Ha igen gyártó szempontjából melyiket érdemes vásárolni?
És még valami. He beszerzek egy Sky tunert nem fog végleg bebolondulni?

Várom az ötleteket!

üdv:qqtska

(#249) Hannibal13!


Hannibal13!
csendes tag

Nah, azóta felraktam újra a Dscaler 4.1.11-et és + kell, h mondjam naon zsír! :)
Problemem vele a felvételnél jelentkezik! Tudnátok ajánlani, hogy melyik VideoCodec-et válasszam a felvételhez????

Kösziiii! :C

[Szerkesztve]

By€Z: $t€v€(R) ''Ha másokat követsz legfeljebb csak a második lehetsz'' Sprite

(#250) Esy


Esy
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki esetleg Matrox Marvel G400-TV kártyához újabb drivert, ill. BIOS frissítést, vagy esetleg, hogy hol nézhetnék utána? Nem találtam eddig sehol, főleg a Matrox oldalán nem, és lassan már kezdek kétségbe esni...:((

''Előzzük meg az inflációt - lopjunk!'' :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.