Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) zLegolas válasza negro (#847) üzenetére


zLegolas
őstag

:R

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#852) LOTR válasza negro (#850) üzenetére


LOTR
addikt

technikailag ugyan azt tudja, mint leadtek tv2000xp stereo, csak a szoftvere rosszabb sztem, leadteknél több apróságra is odafigyeltek, pl:
1-az összes csatorna megjelenítése a képernyőn
2-a görgővel lehet hangerőt szabályozni
3-jobb gombra előjön a menü

e-tech tvpi02
1-nincs ilyen
2-billentyűvel (is) lehet, görgővel nem
3-menünek külön gombja van a kezelőpanelen

igazából ezak csak kifogások, mert én megszoktam leadtek progiját, viszont ennél felvételkor nincs a felső sorban olyan fekete-szürke-fehér pontokból álló csík, ja és a legfontosabb 5 ezer ft-tal -de 4-gyel biztos- olcsóbb

One Ring to rule them all

(#853) Rihi28


Rihi28
csendes tag

Hi!

Én most kinéztem magamnak a Leadtech Tv2000XP Expert FM/TXT/Stereo -t. Mit tudtok róla? Vagy ha valakinek van jobb 5lete megköszönném. kb 20e Ft-ig.

thx

(#854) Balinov válasza Rihi28 (#853) üzenetére


Balinov
félisten

valamikor mult héten láttam 15k+tréfáért Sapphire ATI Theatre TV tunert...állítólag már kezd fejlődni a szoftver+driverkörítés hozzá. tesztelték is nyár közepe felé itt a ph!-n.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#855) Rihi28 válasza Balinov (#854) üzenetére


Rihi28
csendes tag

köci. megnézem

(#856) Balinov válasza Rihi28 (#855) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen! közbe beugrott pcland.hu 15,6+sarc

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#857) hko


hko
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van-e vmelyik kártyához olyan gyári software amiben van SLEEP (mint a tvkben). Nekem egy régi PCTV stereom van és a hozzá adott software-k elég fapadosak, a távirányítóhoz pl egy 3rd party progit használok, sokkal jobban bevált. :)
A tesómnak most kéne egy tuner, és ha van ilyen gyári software akkor figyelembe vennénk a választásnál.

De az is jó, ha mondtok egy akármilyen tuner programot amiben benne van ez a feature. Kösz. :R

(#858) wassermann


wassermann
addikt

Ha rádiós optikai-egérben gondolkodnál a teljes Windows kezelés működne távolról, nem csak a TV!

(#859) Balinov válasza hko (#857) üzenetére


Balinov
félisten

Leadteknél (XP Deluxe-on tutira,de sztem az összesnél) a gyári PVR progiba van távirányítóról kapcsolható Sleep funkció 30-60-90-120perc. régi, Kworld tuneremnél nem volt,csak távirányítóval egy bill. kombóval lehetet shutdown-olni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#860) gelbelex


gelbelex
őstag

Sziasztok!

Korábban már volt kérdés (tomej válaszolt csak), de mégegyszer, hátha több vélemény, netán tapasztalat is van azóta...:

Mi okozza, hogy a Leadtek PVR2000 és a Hauppauge PVR-350 között ekkora az árkülönbség?? (~25eFt vs. 35eFt) Elviekben nagyjából hasonló tudásúak...

A Leadtek-ről olvastam két helyen is, hogy noha hardveres tömörítésű, túl sok erőforrást használ el a gépből...
Bővebben: link
Bővebben: link

Persze, van ellentétes vélemény is:
Bővebben: link

Ezek a negatív tapasztalatok vajon beállítási (v. rendszer-) problémák csupán, vagy a Leadtek kártyája tényleg nem elég jó?
(Ez legalábbis indokolná az alacsonyabb árat...)



[Szerkesztve]

(#861) hko válasza wassermann (#858) üzenetére


hko
csendes tag

Ha ez nekem szólt akkor közlöm hogy olyanom van. De tvzni távirányítóval jobb szvsz. Ja és önmagában egy egér nem tud sleep timer-t. :)

(#862) hko válasza Balinov (#859) üzenetére


hko
csendes tag

Köszi a tippet!

Közben megtudtam hogy a ChrisTV nevű tuner progiban van ilyen feature, hátha mást is érdekel.

(#863) Balinov válasza hko (#862) üzenetére


Balinov
félisten

Tényleg! hogy ez miért nem ugrott be tegnap. kár,hogy tavasszal megellett a leadtek xp deluxe-om...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#864) canniball


canniball
nagyúr

Sulinetben vennék tunert, ezek közül kéne választanom (ezeket találtamSEx-ben):
Pinnacle MediaCenter 110i Bővebben: link
MSI TV@Anywhere Master Bővebben: link
ASUS TVkártya FM rádióval Bővebben: link (az ASUS-nak vajon csak ez az egy tunere van vagy miért nem írnak pontos nevet hozzá sehol sem?)
A név miatt a Pinnacle felé húzok, de a másik kettő kicsit jobbnak tűnik (nem mint ha értenék hozzá). Melyiket válasszam?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#865) Balinov válasza canniball (#864) üzenetére


Balinov
félisten

Én a helyedben a pinnancle-t választanám,esetleg az MSI-t. előbbi stereo a link szerint.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#866) canniball válasza Balinov (#865) üzenetére


canniball
nagyúr

Én pont az MSI-t helyeztem az utolsó helyre (valahogy így gondoltam: 1, Pinnacle, mert Pinnacle :) 2, Asus, mert a Philps chipről azt olvastam, hogy jó 3, MSI). Persze mint írtam nem értek hozzá. :B
Az fel sem tűnt, hogy a másik kettőhöz nem írják, hogy stereo lenne (leginkább az a gond, hogy míg a Pinnacle gyártói linkjét megtaláltam a másik kettőét nem - bár lehet csak én voltam béna). Előfordulhat egyáltalán manapság, hogy nem stereo az a két kártya? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#867) Balinov válasza canniball (#866) üzenetére


Balinov
félisten

simán előfordulhat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#868) canniball


canniball
nagyúr

Másnak nincs véleménye? :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#869) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok! Most tervezek venni én is egy tv-tunert és a Leadtek WinFast TV2000 XP Expert-re gondoltam szerintetek ez jó választás? Másik dolog ami érdekelne hogy létezik e olyan program amivel olyan adókat is betudok fogni a tunerrel amit erdetileg csak dekoderrel lehetne? Sport1 Viasat explorer stb ilyenekre gondolok.Nálunk a szolgáltatónál ezek az adók nincsenek benne a csomagokban csak is külön dekoder egységgel foghatóak. A válaszokat előre köszönöm.

(#870) #72042496


#72042496
törölt tag

Hello!

Mostanában szeretnék én is TV tunert venni, eddig a Sapphire Theater 550 volt a kiszemelt, de a drivergondok miatt inkább átpártoltam a Hauppage WinTV-PVR-150-re.
Ebből viszont létezik külön, MCE edition, az lenne a kérdésem, hogy Magyarországon ezt hol lehetne megvásárolni. (A Google nem talált szinte semmit. :()

(#871) Gilles válasza #72042496 (#870) üzenetére


Gilles
csendes tag

Hauppage WinTV-PVR-350 -es kártyát vettem és a Chris TV-nek nincsen hangja, a hozzáadott Win TV 2000 -nek meg van.
Ez hogy lehet?
Próbálkozom a beállításokkal, de nem tudok hangot adni neki, pedig szimpi lenne a progi, jobb, mint a Win TV 2000.
Tudtok segíteni?
Köszi!

(#872) #72042496 válasza Gilles (#871) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos nem tudom, nem igazán értek a tunerek lelkivilágához, én is ezért írtam ide. :)
Én a Windows MCE-vel szeretném majd meghajtani a kártyát, csak azt kellene kideríteni, hol lehet ilyen MCE edition féleséghez Magyarországon hozzájutni. :(

(#873) Gilles


Gilles
csendes tag

Sziasztok!
A chris TV-n alul és felül egy fekete csík van.
Hogyan tudnám kikapcsolni?

(#874) Balinov válasza Gilles (#873) üzenetére


Balinov
félisten

tipp: pal-ra állítsd át a tv normált.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#875) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Nem vagyok járatos tv-tuner ügyben. Szóval kéne egy tuner tvzni gépen, boxmeccseket felvenni. Pci-os kéne, inkább lenyen megbízhatóbb, ne szaggasson be.. 20e alatt szeretném megúszni! pl.: Sapphire Theatrix PCI? vagy leadtek, hauppauge?

(#876) bbchris válasza Hercooles (#875) üzenetére


bbchris
senior tag

Nekem Pinnacle Miro PcTV-m van ami jó . Állítólag jó helyen vannak . De szerintem már sok jót hallottam a Hauppauge -ról is meg a Leadtek-ről . Bár állítólag még a Miro a legjobb .
Ami a lényeg mint már sok helyen leírtam és ismétlem hogy nem VIA anyázás de ha VIA chipsetes a lapod akkor egyenlőre mellőzd a Tunert mert bajok lesznek vele , sok ember sok helyen sokszor tapasztalta ezeket a dolgokat . Sőt a mostani N-Force 2-es lapok némelyike is hibázik velük állítólag és az istennek nem tesznek ezek ellen semmit sem a gyártók és sajna te sem fogsz tudni mit tenni ez ellen , és majd jönnek a bajok fagyások , el sem indula gép stb . Sőt van olyan hiba is ami nekem volt hogy TvTunert elindít és kb 3-4 perc után fagyi volt és agyonvágta az egész rendszert még XP alatt is és újra kellett indítano a gépet . Pedig nekem két fajta tunerem is volt a VIA-ban és egyik sem ment .
Úgyhogy gondold meg vagy teszteld le hogy működik-e a gépedben a Tuner . Állítólag de nem ezt tapasztaltuk hogy egy-két emberkének megy a 2-es és a 4-es Slotban a Tuner bár nekünk az volt a tapsztalat hogy ez nem igaz .

Szal ezek csak jótanácsok , azért írtam le hogy nehogy úgy járj mint én és utána csak szenvedni fogsz ezzel .

[Szerkesztve]

(#877) Hercooles válasza bbchris (#876) üzenetére


Hercooles
aktív tag

nforce-os a lapom (nf7-s)! a pinnacle mennyire vesz fel minőségben?

(#878) bbchris válasza Hercooles (#877) üzenetére


bbchris
senior tag

Hát most mit mondjak erre , szerintem tökéletes nekem az 5.50.es driverral megközelítőleg DVD minőségben pontosítva 720×576vagy 704×576 és a minőség függ a szolgáltató jelminőségétől is de sosem lesz olyan k*rva éles mint a DVD mert eleve az analóg jel nem tiszta . De mindent leszámítva ennek a legjobb a képe állítólag sőt ha megnézed visszamenőleg a hozzászólásokat akkor többen is ezt írják .
De próbáld meg tesztelni hogy megy-e a gépedben ugyanis egy illető panaszkodott egy másik topicban Bővebben: link hogy bajok vannak neki az N-Force 2-es lapban a tunerral . Lehet hogy neked nem lesz semmi problem , de fel kell késülnöd arra is hogy lehet hogy igen .

[Szerkesztve]

(#879) tomej válasza bbchris (#876) üzenetére


tomej
aktív tag

Én NForce2 - KT400 és KT800 alatt használtam eddig
leadteket és hauppaugét is, utóbbiból PCI-s és USB-st is, és semmi gondom nem volt egyikkel sem.:)

(#880) Balinov válasza tomej (#879) üzenetére


Balinov
félisten

nf2-ultra 400 alatt használtam én is egy leadtek winfast tv2000 xp deluxe-ot,sőt egy Kworld RF Pro-t is (BT878),de egyikkel sem veszett össze a chipset.
Ellenben kb két éve barátom Acorp 5ali?? k6-os procis lapját egyenesen rühelte a miro pc tv pro. egy i815-ös lapban aztán kigyógyult a hülyeségeiből.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#881) bbchris válasza tomej (#879) üzenetére


bbchris
senior tag

Melyik Slotba tetted a VIA-s lapban a Hauppage karit ? Nekem már volt KT333 meg KT 400-as és itt volt a vég mert itt szakítottam a VIA lapokkal de egyikben sem volt hajlandó menni az a rohadt Tuner egyik slotban sem . Nem volt semmi gond egész addig míg el nem kezdtem TV-t nézni , ekkor kb 3-4 perc majd fagyi és behalt az XP teljesen . Bár ugye ez nem Pinnacle hanem más gyártmány , akkoriban csak ezt lehetett kapni utána jöttek be a más fajta Tunerek . Volt nekem valami kék dobozos távis és az is ugyanúgy fagyizott a VIA-ban . De állítólag valakinek ment a 2-es és a 4-es slotban , állítólag de ott sem folyamatosan .Az USB-s az egyértelműen megy mivel az már nem PCI-os csatin megy . Te pont kifogtad de sok-sok emberke szív ezzel a dologgal aztán tényleg mint ahogy azt előzőleg írták az Inteles lapban megszűntek a problémák de a Chaintech ZNF3-ban sem volt már semmi gond .

(#882) tomej válasza bbchris (#881) üzenetére


tomej
aktív tag

Már nem emlékszem, de elsőre ment az tuti. A KT400-om (Chaintech) a 9600 pro sapphire videok.-val nem volt hajlandó működni, ezért cseréltem egy Nforce2-es Chaintech-re de a tvkari abban is elsőre működött. Most kt800/leadtek, szintén semmi gond.

(#883) cortez25


cortez25
aktív tag

szert tettem egy mercury tv kártyára....de nem tetszik a szoftver amit adtak hozzá...melyik a legjobb tv-néző progi?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#884) Balinov válasza cortez25 (#883) üzenetére


Balinov
félisten

Cortez,
Dscaler,ChrisTv, The Fly DS, tvfreak.cz-n nézz körül.
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#885) Jim Beam


Jim Beam
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ASUS TV FM TV kártyát (7134-es chipsettel), de felmerült bennem két probléma lehetősége a tunneres fórumokat olvasva. Egy Abit KX7 333-as alaplapom van, fel fogja ez ismerni a tunert? A másik kérdés, hogy olvastam olyat, hogy bizonyos szint fölötti xp-hez nem gyárt az Asus drivert, lehet ez gond? Nem tudom milyen xp-m van, vagy hol lehetne megnézni, hogy jó-e hozzá a driver. Segítsetek! Kösz

(#886) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok már több mint fél éve vásároltam a fent említett hulladékot, de nem jutottam vele semmire, sokan próbáltak tanácsot adni, de semmi eredményre nem jutottam, a probléma az hogy ennek az istenverte szarnak bezavar valami és idegesítően hullámzik a képben valamiféle zavar, apám szerint aki műszerész a hang látszik a képben...és azt tanácsolta kukába a kártyával mert gyárilag egy nagy kalap ....
Sok dologgal próbálkoztam, tápcsere, slotokban csere, isolator, galvanikus csoda,
de igazából nem segített semmi.
Softveresen is próbáltam de a Dscaler sem hozott sok eredményt, valakinek van ötlete? vagy pedig igaz lehet az erre a problémára amit egy másik fórumon egy emberke már felvetett, hogy nem segit rajta más csak ha bemegyek a Tescoba és veszek egy kisbaltát?))

ha valakinek mégis volt hasonló tapasztalata és tud írni a problémámra valamit azt köszönettel venném

üdvözlettel

Gall

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#887) róland válasza Gallac (#886) üzenetére


róland
veterán

Van még egy lehetőség, de nem értem erre miért is nem gondoltál. Gondolom van még rá garancia. Vissza a boltba ahol vetted, érvényesíted a garanciális jogaidat. Legkésőbb az 5. garanciális szervíznél ki kell cseréljék a cuccost. pontosabban akkor asszem már választhatsz valami másik dolgot az árában.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#888) Gallac


Gallac
senior tag

Hello róland!

már próbáltam egy másik tök ilyen kártyát, és próbáltam ge yhauppauget is ami ezzel egy árban volt, az is ilyen trutyi képet ad sajnos:((

tudom hogy van zűr valami nálam is, igaz a kártyára sem esküdnék hogy 100%os
de isten tudja mi baja

üdv

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#889) róland válasza Gallac (#888) üzenetére


róland
veterán

Havernál nem próbáltad? Én elvinném otthonról és megnézném ott is produkál-e ilyen dolgokat. Így azért már bővülnek a lehetőségek:

1. Haver gépében semmi probléma -> Nálad van a bibi, pontosabban a gépeddel.
2. Gépedet is magaddal viszed és úgy próbálkozol valahol -> akár antenna probléma is lehet

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#890) Gallac


Gallac
senior tag

HY

Igazából már próbáltam másik gépben is, meg itthon is apám gépében:)
sőt elvitte már egy szintén műszerész srác és az mondta ő is gyárilag bibis a kártya valszeg szériahibás, a baj hogy a Haunak még ilyen képe sem volt....

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#891) róland válasza Gallac (#890) üzenetére


róland
veterán

Pontosan milyen kártya is ez?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#892) Gallac


Gallac
senior tag

Várj igazad van technikai adatok

alaplap ECS K7s5a Pro, proci 1300 Duron, 2* 256 DDR, ami még beleszolhat eGy Relatek hálókártya, a hang integrált Cmedia, a tápom jelenleg egy Codegen 300 ATX de nem P4 hanem a legelső szériások egyike

a Tunerkártya Leadtek Winfast Tv 2000 Xp Expert

üdv

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#893) tomej válasza Gallac (#892) üzenetére


tomej
aktív tag

Teljesen igaza van Rólandnak! Ha szar a kártya, cseréljék ki! Én jártam már igy, igaz nem tunerrel, hanem mással, és kb. 3 hónap alatt oldódott meg, de a gari érvényes egy évig! E szerint kell eljárnijuk!

(#894) Newl válasza Gallac (#892) üzenetére


Newl
tag

Szevasz,

azt kell hogy mondjam sajnos egy hibásat fogtál ki. A típussal semmi gond nincs, több haveromnak is van - és nekem is - és tökéletesen működik.

Még a windvd-t is lehet kapcsolgatni a távkapcsolójával a rádió mellett.

Üdvözlettel:

Newl

Mondom, Meseországban élünk.

(#895) Jozi


Jozi
tag

Hi

A minap vettem egy Hauppage WinTV-PVR 350 -es kártyát, de képtelen vagyok beállítani hogy működjön. Most még csak egy műholdas analog beltéri van rákötve koax-al, de se kép se hang.
Akinek van ilyen attól jól jönne a segítség.
Remélen nem hibás darab, mert volt már nálam egy 5 éves Hauppage kártya meg egy Leadtek Expert is de azokat simán be tudtam állítani.

(#896) Jozi


Jozi
tag

Ja és a távirányító se működik, természetesen jó elem benne , vevőled vége kártyába dudva ennek ellenére 10 centiről se csinál semmit.

:O :O :O :O

(#897) Jozi


Jozi
tag

Senki?
:O

(#898) Jozi


Jozi
tag

Illetve van a kártyán egy hosszú fehér csatlakozó, az mire szolgál?

(#899) febi


febi
tag

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? TV tuner kártyát szeretnék venni SULINETRE :) Még van egy kis időm... Hol lehet még venni és milyet érdemes venni amit forgalmaznak sulinetre?? Előre is köszönöm!

(#900) canniball válasza febi (#899) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem is ilyen terveim voltak, aztán minden boltban közölték, hogy már a nagyker is kifogyott a készletekből... :((( Egyébként itt [link] és itt [link] tudsz keresgélni. (Az már más kérdés, hogy mint ahogy fenti példából is látszik fogsz-e valamit kapni). Ha esetleg mégis találsz tunert árusító boltot ne tartsd magadban a nevét! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.