Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

Bár hozzátenném ha valakinek SP2 van fent,akkor lekell töltenie egy 4-5 MB os patch-et hogy működjön...de utánna már nagyon zsír

OrangeCountyChoppers

(#652) Squirrel válasza Alvin_ti4200 (#628) üzenetére


Squirrel
őstag

Alvin!

Nekem is ilyen tuner kártyám van. Betettem MSI Neo2-be X800XT PE mellé, onnantól a videokártyát nem volt hajlandó felismerni a gép. Nem is kellett telepíteni a tunerkártyát, elég volt ha fizikailag ott volt benn a PCI slotban, már attól szar volt a videokártya. Ezek után nem mertem másik tunerkártyát venni. Valaki tud ajánlani nekem is egyet? Ára olyan 15k körül még elfogadható lenne.

(#653) pandor


pandor
tag

Sziasztok

A napokban vásárolok egy alapkategóriás (kb. 10e+áfa) TV/FM tuner kártyát, a következő típusok kerültek képbe:

-Leadtek WinFast TV-2000 XP Expert (ill. árban valamivel drágább DV2000 - de a specifikációban nem igazán látom, hogy mi okozza az árkülönbséget, azaz érdemes-e ez utóbbiban gondolkodni)

-Hauppauge WinTV-PCI-FM

-Asus TV FM Card

Fontos az FM opció, mert elsődleges cél rádióadások zajmentes, sztereo(?) minőségben történő rögzítése lenne. (Ezért nincs Pinnacle a listán, ebben az árkategóriában nem kínál modellt FM támogatással.)
Természetesen a TV adások a lehető legjobb minőségben történő vétele/rögzítése is elsődleges (másodlagos :) ) szempont.

Szívesen vennék bármilyen véleményt, tapasztalatot, külön értékes lenne számomra az olyan tapasztalat mely a felsorolt kártyák közül többet is érint.
A segítséget mindenkinek előre is köszönöm

(#654) Alvin_ti4200 válasza #65675776 (#649) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi, kipróbáltam amit javasoltál, valóban jobb lett a helyzet, de egy idő után még mindig jelentkezik a gond:(

(#655) Dufresne válasza Alvin_ti4200 (#654) üzenetére


Dufresne
addikt

Miez az új arc?
Nemakartam arckép requestbe offolni:D
De amúgy jó:)) remélem nemsokára nekem is lesz másik...

(#656) x_o_n válasza pandor (#653) üzenetére


x_o_n
veterán

hát a hauppauge nem rossz bár én végül asust vettem,bár teszem hozzá naon jó minőségü de a gyári mediacentert nem használom,volt leadtekem is az nem jött be.ebben az árban a legjobb ár/érték talán az asus,stereo tv/fm mpg2szal nekem bejöttés 3év gari.

(#657) #65675776 válasza Alvin_ti4200 (#654) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem hinném, hogy komolyan befolyásolja, de én angol Win-t használok, szintén SP2-vel.

(#658) #65675776 válasza Alvin_ti4200 (#654) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még azt próbáld meg esetleg, hogy az Audigy helyett az alaplapi hangvezérlőt használod. Ez sem tűnik kritikus pontnak, de a Creative driverei nem egy rendszert megkevertek már!

(#659) mocs.genyőce


mocs.genyőce
csendes tag

Hellosztok nekem csak egy gyors kérdésem lenne: ha veszek egy tvtunert annak normál antenna bemenete van e és tudok e szép képpel tvt nézni a gépen? (mondjuk ha paraboláról, v tetőantennáról hozom az adást)
köszi

(#660) Alvin_ti4200 válasza #65675776 (#658) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Alaplapit használom, már nincs Audigy-m. Nem is férne el a Zalman VGA hűtő miatt.

(#661) #67688960 válasza mocs.genyőce (#659) üzenetére


#67688960
törölt tag

Elméletileg; ja.

(#662) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Egy ismerős HI6-os videóit szeretné bedigizni erre mit tudnátok ajánlani leginkább? Alaplapja Abit K8V pro. Esetleg Leadtek tv2000xp? :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#663) Dufresne válasza Hun'reeth (#662) üzenetére


Dufresne
addikt

Azis jó hozzá. Csak ha alaplapi hangcuccot használtok hozzá, akkor a hang valószínűleg elég zajos lesz sajnos:(

(#664) Hun'reeth válasza Dufresne (#663) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Kösz. :R
Nem ismerem a tunereket ill. a szoftver körítésüket. Sajna alaplapi van a srácnak majd rábeszélem legfeljebb valami normálisabb hangkarira.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#665) Dufresne válasza Hun'reeth (#664) üzenetére


Dufresne
addikt

SB Live! 5.1 tökéletesen megfelel ehhez és azt már minimális áron be lehet szerezni, ha ajánlhatok valamit:)

(#666) zsadnok


zsadnok
tag

Ismeri valaki véletlenül a Hauppauge pvr usb2 nevű külső tvtunert?
esetleges tapasztalatok róla?
Kösz

link:
Bővebben: link

(#667) Hun'reeth válasza Dufresne (#665) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Én is erre gondoltam. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#668) tomej válasza zsadnok (#666) üzenetére


tomej
aktív tag

Nekem van egy NEM PVR usb 2.0-s, amit kb. 5 éve vettem a fricceknél, de nem vagyok seggreülve tőle, a TV kép nem valami tuti, nem is raktam ki soha teljes képernyőre, inkább livevideo kapcsolatra használtam eddig. Most vettem egy Leadtek PVR2000-t. penge kép, a beépített hardveres mpeg dekóder chipnek köszönhetően felvételnél (720×576! 10000-es bitráta, stb.) 5-8% -os processzorterheltséget eredményez. Egyébiránt a Hauppauge termékei nyugaton sokkal elterjedtebbek, mint nálunk. Én azt ajánlanám neked, hogy, amennyiben nem létkérdés, ne USB-s kártyát vegyél, mert szerintem az általad említett kártya jóval 30k felett lehet, mivel az én 5 éves vackom is még mindíg 15-18k között mozog az USB miatt. Abban az árban nagyon tuti kis kártyákat kapnál sokkal jobb tudással, akár a Hauppauge 250-ét, akár a Leadtek PVR2000-t nézem.

(#669) tomej válasza tomej (#668) üzenetére


tomej
aktív tag

A chip természetesen enkóder...:U

(#670) zsadnok


zsadnok
tag

Nagyon köszönöm az infót, de nekem sajnos csak külső usb-s tvtuner jöhet szóba, vagy tápcsere...Remélni tudom csak, hogy azóta mióta vetted a tied csak fejlődött valamit a technika, és jó képe lenne ennek az eszköznek is.

(#671) KőkorSzaki válasza zsadnok (#670) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Nagyon bezavar a táp? Milyen tipus?

(#672) tomej válasza zsadnok (#670) üzenetére


tomej
aktív tag

Félre ne érts, nem tudom, hogy az a kártya konkrétan milyen, valószínűleg jó, gondolom én a PVR-ből, meg a képet nézve is profinak tűnik. Próbáld meg a boltban kipróbálni, milyen a képe. Ezt a tápcsere dolgot viszont nem értem...
Azért 300W megvan nem?

(#673) zsadnok


zsadnok
tag

360 W Chieftek táp, de x800xl kártya van mellette. A boltban azt modta a srác, hogy necces, de menni fog. Ezért írtam a táp dolgot, mivel a belső tvtuner plusz fogyasztó.

(#674) tomej válasza zsadnok (#673) üzenetére


tomej
aktív tag

És szerinted a hauppauge USB illesztésű cucca honnan kapja a szuflát? Van neki külön táp???

[Szerkesztve]

(#675) zsadnok


zsadnok
tag

Csak a boltos szavaira tudok támaszkodni, és ő azt mondta: igaz nincs jelenleg a boltban, de volt, és külön adaptere volt. A linken található leírásból nem tudtam kivenni, hogy igazat mond-e.

(#676) tomej válasza zsadnok (#675) üzenetére


tomej
aktív tag

Igazad van, elolvastam a linket, tényleg adapteres: Wall mounted power supply
(Az enyémhez nincs) Egész jó kis kártyának tűnik (hardveres mpeg kódolás), az USB-nek megvannak az előnyei, bár én azt mondom, hogy ne kapkodd el, lehet hogy egy PCI-os kártyával, plusz egy tápcserével olcsóbban kijössz. (nekem 300W-os tápom van mindössze 9600XT-vel+ 2vinyo, 2DVD, stb. és vigan elviszi).

(#677) t-shirt


t-shirt
veterán

Egy tv tunert szeretnék venni a közel jövőben, nem akarok semmit bedigizni meg ilyesmi csak tv-t szeretnék nézni a gépen. Nem tudom hogy mennyire van tuner kártya és tuner kártya között képminőség különbség igazából nem értek hozzá. Amit én szeretnék egy szép képű tuner kártya egy könnyen kezelhető szoftverrel. Szóval mit tanácsoltok nekem?

(#678) KőkorSzaki válasza t-shirt (#677) üzenetére


KőkorSzaki
tag

A sony nagyonjo tunerkartyat gyart, a kepcsove is jo, kezelese is gyorsan megszokhato. ;] Nem kotozkodesbol mondom, hanem mert TVzni messze a TV a legjobb. Ha pc-s megoldásban gondolkozol, akkor a vételi jel erősségétől, alaplaptól, táptól függően annyi dologgal lehet porul jarni, hogy barmit ajanlanank, tuti hasznalhatatlan kepet kapnal, hasrautessel eppen olyan jol valaszthatsz. Sokan a terratec kartyakert vannak oda, nekem nincs veluk tapasztalatom. Olcso kartyabol volt tobb is, egyik ezert volt vacak, masik masert, de a software az utolso szempont, mert a gyari szoftvernel jobb megoldasok is vannak altalaban (ha nem tul speci a kartya).

(#679) t-shirt válasza KőkorSzaki (#678) üzenetére


t-shirt
veterán

Nyilván ha rossz a tv-jel vagy zavaró tüskéket lökdös a tápom akkor nem lesz szép a kép. Igazából nem vagyok jártas a tuner kártyák világában és arra gondoltam vannak olyan tapasztalatok hogy XY márkát meg ne merjem venni mer egy nagy rakás ... vagy hogy it van ez az YX kártya mait sokan használnak megelégedéssel stb.

(#680) zsadnok válasza tomej (#676) üzenetére


zsadnok
tag

Köszi a segítséget...
a puding próbája az evés::R

(#681) tomej válasza zsadnok (#680) üzenetére


tomej
aktív tag

Ha megveszed írd meg, hogy milyn, mert kíváncsi vagyok.

(#682) zsadnok


zsadnok
tag

oké, ha meglesz!:)

(#683) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hi!

Lenne egy gyors kérdésem:

Milyen TV-Tunert vegyek? :DDD

Olcsóbb kategória kellene, de ne legyen szar, azokból vmi jobb fajta, olyan 10e-ig.

Olyan kellene:

amivel jó minőségben lehet digizni VHS-ről.
amihez van távirányító
amiben van FM is
ami nem terheli le nagyon a gépet
ami jó minőségő képet ad

És lehetőleg stereo legyen.

Kínálnak nekem egy Flyview Flyvideo 2000 TV + FM kártyát 5k-ért.
A probléma csak az, hogy ez mono :F

Melyik kártyát tudjátok nekem ajánlani ezen paraméterek alapján?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#684) Side_ válasza zsadnok (#673) üzenetére


Side_
aktív tag

A tápkérdéshez hozzászólva:
Nekem egy 300as tápom van - és nézd meg a configomat!!
(jó nem egy nagy szám, viszont az összes slotban figyel egy kártya, az összes csatlakozóra rá van kötve valami, tehát nem pihizik a gépecske) és már bővíteni se lehet, mert tényelg full tele van

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#685) Side_ válasza A_ScHuLcZ (#683) üzenetére


Side_
aktív tag

a stereo dolgok még csak mostanság kezdenek úgymond olcsón kaphatóak lenni... pl az én pctv-prom, még ma is hasonló áron van, mint 3-4éve (és ezt annak köszönheti, hgy stereo)
segíteni nem tudtam, de azért leírom/tam:DDD

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#686) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#683) üzenetére


vili13
őstag

Az olcsó kártyák amúgy szoftveresen kódolnak mpeg-be, és ez nemcsak rendesen leterheli a gépet, de biztos forrása a hang és kép elcsúszásának is... :( Kétlem, hogy találsz a paramétereknek megfelelőt, de kívánom hogy ne legyen igazam! :DDD

(#687) A_ScHuLcZ válasza vili13 (#686) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

OK, akkor digizés közben nem fogok bf2-zni, akkor nem csúszik a hang, nem?

Végülis digizésnél leterhelheti a gépet, azt nem bánom, csak tévézésnél ne tegye...

3200as bartonnal 1giga rammal is csúszna a hang?

Arról a flyvideo 2000-es kariról mi a vélemény? 5k lenne az ára

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#688) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#687) üzenetére


vili13
őstag

Igazából fogalmam sincs, hogy az ilyen hang csúszás mitől és milyen feltételek mellett fordulhat elő, vagy hogyan kerülhető el. Viszont a közelmúltban kerestem TV-kártyát egy ismerősnek, rengeteg tesztet olvastam végig, és gyakorlatilag minden olyan kártyánál említette valaki, amelyik szoftveresen kódol. Valószínűleg alapból a Windows hülyesége lehet, hogy elég hosszú felvétel alatt néha akár öntevékenyen is molyol valamit magában, és a driver kihagy közben pár képkockát, vagy ilyesmi... Elég gyors gépen valószínűleg ritkábban, de nem tudom, mennyire. :F

Flyvideo 2000: erről csak annyit tudok, hogy Philips SAA7130 chip van rajta, ami akár jót is jelenthet, mert a Philips tv-chipeket dícsérni szokták. Amúgy meg a 2000S lenne a sztereó változat, de 5k-t talán ez is megérhet (- el kellene olvasni pár tesztet róla...). :F

(#689) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#687) üzenetére


vili13
őstag

.

[Szerkesztve]

(#690) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#687) üzenetére


vili13
őstag

.

[Szerkesztve]

(#691) vili13


vili13
őstag

Bocs, az előzőt sikerült 3x is elküldeni (pedig csak frissíteni akartam az oldalt, mert épp sehogy sem jött vissza), és nem tudtam jobban kitörölni...

(#692) A_ScHuLcZ válasza vili13 (#688) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Húú, köszi a kimerítő választ :)

Hardveresen kódoló TV-tunerek mennyinél kezdődnek?

Abból külsőt vagy belsőt érdemesebb venni?

Ilyenből tudnál javasolni egy olcsóbb, és jó darabot?

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#693) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#692) üzenetére


vili13
őstag

Ami hardveres, az elég drága, pl. Hauppauge WinTV-PVR-150 (ami ebből a sorozatból a legkisebb) br. 20-25k között mozog. A külső Hauppauge WinTV-PVR-USB2 pedig 30-40k között... Igazából nem nagyon emlékszem, láttam-e más gyártótól olyat, ami hardveresen tud mpeg2-t, és Magyarországon is kapható - de lehet, hogy mások tájékozottabbak!

A külsőnek kb. annyi előnye lehet, hogy hordozható, és az alaplap sem szórja meg mindenféle zajjal. Viszont sok olyan szoftverrel nem megy, amivel a belső igen.

De ki kell hangsúlyoznom: nem biztos, hogy a gyakorlatban tényleg olyan nagy gáz a szoftveres kódolás - főleg gyors gépen -, mert a kapható kártyák legalább 90%-a azt használja!!!

(#694) tomej válasza A_ScHuLcZ (#692) üzenetére


tomej
aktív tag

Hi! Most cseréltem Leadtek PVR 2000-re, hardveres mpeg, mindent tud, amit egy tunernek tudni kell:
Bővebben: link
22 k-ba került, úgy gondolom, hogy ez reális ár érte. Csatlakozom az előttem szólóhoz annyiban, hogy az Hauppauge USB2-es külső tunerje valóban kevesebb zajt szedhet be a házból, de viszont jóval 30K felett van.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#695) A_ScHuLcZ válasza vili13 (#693) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Értem. Hát akkor én nem fogok hardveres cuccot venni, én 1 egyszerű, olcsó megoldásban gondolkodom.

Értsd, nem akarom profin használni a cuccot, igazából arra kell, hogy a kamerás családi felvételeket bedigizzem vele (esetleg még 1-2 dolgot) és néha tudjak rajta TV-t nézni vagy rádiót hallgatni az albérletben.

Mennyire gáz ez a zajösszeszedés alaplapon keresztül? Csak hallható némi zaj, elviselhető, vagy zavaró?

Gondolom ezek a kártyák digitalizálni jobb minőségben tudnak, mint tv-t befogni. Vagy rosszul gondolom? :F

Ezekkel az olcsóbb kártyákkal mégis milyen minőségben tudok digizni, az lenne a fontosabb? Teszemazt például a Flyvideo 2000-el?

Ha esetleg tudsz mutatni mintát belőle, az lenne a legeslegjobb :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#696) tomej válasza A_ScHuLcZ (#695) üzenetére


tomej
aktív tag

Tapasztalatom szerint semennyire, legalábbis az én kártyám semmiféle zavaró jelet nem szed össze. A kép minősége jobb, mint a TV-jé. A TV tuneres digizés nem számít ''profi''-nak, megfelelő konfiggal szoftveresen is simán lehet jó minőségben digizni, csak akkor semmi másra nem lesz képes a géped ez idő alatt, valamint több kellemetlenséggel is szembe kerülhetsz esetleg (frame dobálás, szinkron csúszás, stb.). De az ''olcsó húsnak híg a leve'' itt is érvényes, sőt! Ezt a Flyvideo 2000-t meg gyátják még egyáltalán? Én azért nem a legolcsóbb megoldásban gondolkodnék...

(#697) A_ScHuLcZ válasza tomej (#696) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nemtudom, hogy gyártják-e, használtan kínálja nekem vki 5k-ért...

Akkor ezen a kártyán kívül melyiket tudod ajánlani, ami mondjuk nem a legolcsóbb, de még olcsó kategória, és jó?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#698) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#699) tomej válasza A_ScHuLcZ (#698) üzenetére


tomej
aktív tag

Bocsi, de kajáltam...

Hát az 5k-val nem nagyon lehet vitatkozni...
Azt javasolnám, hogy próbáld ki! Ha más nem, hát az eladó gépén. Minden müködik -e rajta, aminek kell (pl.: távirányító, stb.). Meg azokat a funkciókat, amik téged érdekelnek. (Bár a digizéssel el lehet tölteni pár napot, mire kiismered mire képes a cucc.) Keress rá, hátha találsz róla egy fórumot.
Ami problémám volt olcsó kártyával (pinaccle), hogy összeakadt az alaplapi hangkártyával. Másik, hogy a csatornákat nem mindíg találta meg. Ja és több TV progit is próbálgattam rajta (ChrisTV, DScaler)...
Ha mindenképp új kari mellet döntessz én Leadteket Hauppaugét javasolnám 15k-ig. Utána a Pinnacle-t, utolsónak Pixelwiew, stb.

(#700) A_ScHuLcZ válasza tomej (#699) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Már kerestem róla fórumot, de sajna nem találtam, amit meg találtam az 2003as volt 6-7 hsz-el :(

Ami érdekes, hofy én úgy láttam, egy ilyen kari újonnan 17k...

Igaz, az nem Flyview, hanem Lifeview, de lényegében ugyanaz a kártya...

Ha mégsem ezt venném, akkor olcsóbbak érdekelnének kb 10k-ig.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.