Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Milyen Tv tunert érdemes venni?

(#554) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki magyarázza már el nekem mi a különbség Pinnacle PCTV Stereo és Pinnacle PCTV Pro között?Árban kb 3k különbség van közte....

(#555) ToBeY


ToBeY
nagyúr

ÁP

(#556) 38busdriver


38busdriver
tag

Hali Mindenkinek!
Egy kis segítségért fordulok hozzátok:
van nálam kiprobálni egy PixelView TV.tuner, elméletileg mindent megcsináltam, telepítés ilyesmi, de se kép se hang! szerintetek mi lehet a gond?

CSEPELTOWN menager

(#557) szesa


szesa
senior tag

Minap talaltam egy Progit:

FlyDS neven fut

A video bemenetet egesz szepen le tudja szurni (nem lesz ''kockas'' a kep, cserebe blendelt lesz - elmosott nem olyan reces ) - ezzel neztem a PS2 konzol kepet :)

Van meg egy erdekes funkcioja, a video in jelet kepes megjeleniteni Desktop hatterkent :)

Bővebben: link

-

(#558) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Már leírtam a problémámat a fórumon egy Leadtek winfast 2000 TV Xp Expert
tunerkártáyval kapcsolatban, valamitől idegesítően zajcsíkos a képe nem segített rajta semmi,( tápcsere, másik gépben proba, Pci slotokban csere, isolator stb) sőt apám szerint szériahibás kártyáról van szó...két ugyanolyan kártya csinálta ezt...

kérdésem hogy megéri e kicserélni egy MIRO STUDIO PCTV PRO BOX típusra???? árban egyeznek....

Azt mondták nekem a Miro jó cuccokat csinal és nagyhatalom a tvzésben:))

Aki tud szóljon hozzá

köszönettel...

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#559) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ide is beírom, hátha ezt többen nézik: Bővebben: link

(#560) szesa válasza simbazz (#30) üzenetére


szesa
senior tag

-

[Szerkesztve]

-

(#561) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Hi!

Kerdesem lenne.
ami adott:
-TFT moncsi(12ms)
-Playstation2,Xbox konzolok

ami jo lenne:
-Az ar nem gond, hisz inkabb kiadok tobb penzt egy jo kartyara, mint szetegessem a szemem a Tvn(egy jo TV meg tenyleg nagyon draga), azert kartya, mert avval meg esetleg felvennek jatekokbol anyagot, illetve TVbol adast...
-Jo lenne tovabba egy olyan bementes karesz, ami a szetbontott RGB jelet kezelne, vagy legalabb Svideo(ne sima RCA mert az tenyleg gaaaz)...
-Nem gond, ha nem TVtuneres, a lenyeg a nagyon jo minoseg a moncsin!!!


Tudtok ilyen karit???
minoseg elsosorban... ;)
PS: volt egy leadtek expert deluxe 2000(a pontos nevere nem emlexem) namost azt RCA kabelllel csatiztam a kartyahoz, meg a regei 17es CRTmen lestem a cuccot, de nem voltam vele megelegedve, ennel jobbat tudtok????

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#562) nemtommi válasza _ocsisajt (#561) üzenetére


nemtommi
senior tag

Leadtek Winfast TV2000XP Deluxe, vagy Expert
Tudom, hogy ilyened volt, de nálam ez jött be eddig leginkább. Mellesleg miért nem S-Video kábellel használtad? Wmv-be bármely 1.5 GHz feletti procival kódol 352x288 felbontással 700kbps-ba. Én DivX-be szoktam 640x480ast 1200kbps-ba felvenni.
Illetve Pinneacle PCTV Pro, de ennek a telepítésénél volt pár nem teljesen egyértelmű dolog, meg szerintem a kezelőszervei sem olyan jók.

(#563) rlazol válasza Gallac (#558) üzenetére


rlazol
addikt

nekem most hasonló gondom van egy videokarival, a gyértó szerint nem kompatibilis az alaplappal.

A Miro tényleg nagyon jó, a konkrét típust nem ismerem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#564) _ocsisajt válasza nemtommi (#562) üzenetére


_ocsisajt
őstag

oooize, nem volt RGB kabelem a konzolokhoz... :(
de en komolyabb kartyara gondolnek... hmmm

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#565) localhost


localhost
Közösségépítő

Nem reklámozom:
Tegnap Budapesten egy elektronikai áruház új üzletet nyitott... Ott jártam, lehetett kapni vasalót 999 Ft -ért, kávéfőzőt 4.999 Ft-ért és Mercury rádiós TV-tuner kártyát 7.999 Ft-ért.
Alap belépő szintű kártya, de ennyiért megéri!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#566) zolsze


zolsze
csendes tag

Hali!

Valaki tudna nekem segíteni abban,hogy miért indul el a PctvPro szoftvere amikor bekapcsolom a Benq Mira scan(SW4300V) scannert?
Előre is köszi

sch

(#567) Greg.


Greg.
csendes tag

Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem!! Ismeri valaki a Pinnacle PCTV MediaCenter sorozatot? Jobbak, mint a 'sima' PCTV-k (rave, stereo, pro...)? Esetleg konkrét tapasztalat?

(#568) djszido


djszido
tag

Sziasztok!
Most szeretnék venni egy új karit, és nem tudom, hogy milyet vegyek, mert már régen nem foglalkoztam ezzel a témával.
Először volt egy Pinnacle PCTV (sima) kártyám. Na ezt nem ajánlom, mert egyszer csak nem ment. Kb 2 hónapig hurcoltam a boltba, mire elintézték a garanciát.
Aztán vettem egy Lifeview Flyvideo 2000s/FM-et. Ez igazán jó kártya volt, de a szoftverével rohadtul nem voltam megelégedve. Az intervideo WinDVR progit kzdtem használni, és azzal tuti képe volt. Csak a hangja volt kicsit halk.

Most pedig egy olyan kártyát szeretnék, ami penge képet ad, jó a hangja, jól lehet vele felvenni (szép minőségben), az ára olyan 13-16k között legyen, de a rádió nem szükséges rajta.
PLZ help me!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#569) Monya78


Monya78
veterán

Erről szeretnék véleményt kérni...
Bővebben: link

Ja és a Tunereket hogy kötitek össze a hangkarival?
Csak egyszerűen a Line In-re kötitek?


[Szerkesztve]

(#570) Monya78 válasza Monya78 (#569) üzenetére


Monya78
veterán

Akkor legalább csak annyit mondjatok el, hogy amiben van FM tuner, az mind stereo FM, vagy létezik mono FM rádiós is???

(#571)



addikt

Valami mindőségi tunet szeretnék.

Kritériumok(fontossági sorrendben):

1. Könnyen kezelhető, gyors, logikus, szoftver, ami megy XP alatt

2. FM rádio

3. Távirányító

4. Jó felvétel

5. Teletext


Először pinnacle-t akartam venni, de beleolvastam a forumba és láttam, hogy valaki panaszkodott, hogy lassú gagyi a szoftver és amint ltjátok nálam az a legfontosabb, így most jobban húzok a leadtek felé. Szóval erről kéne vélemény, illetve konkrét tipp. Persze ezen a két márkán kívül mondhattok mást is, lényeg hogy fasza legyen. Most éppen Pixelviewem van, amivel maximálisan meg vagyok elégedve, egy gondja van nem megy XP alatt, ezért is cserélem.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#572)



addikt

Körülnéztem közben a depon, ott ilyeneket láttam:

Leadtek Winfast TV 2000 Expert - 12,900
(ez csak annyiban különbözik a Deluxetól, hogy stereo?)

Pinnacle PCTV Pro - 14,300

Melyik lenne a jobb vétel? Az előző hszben leírt kritériumok alapján. (magyarul melyiknek jobb és gyorsabb a szoftvere, mert a többiben nagyjából megegyeznek)

Más:
Kérdés 1: Láttam olyat is, hogy Leadtek Tv+Fm tuner - 7,490 Ez mitől fele annyi, mint a másik leadtek, mivel tud kevesebbet?

Kérdés 2.: Megéri külső tunert venni, ha nem lényegesen drágább, van valami különbség, gondolok itt képminőségre vagy egyébre vagy csak annyi a különbség, hogy gépen kívül vagy belül van.

Mert ha lényegesen jobb a külső, akkor találtam egy ilyet, hogy
Leadtek WinFast TV USBII - 17,300

Kérdés 3.: Még van sok Avermedia, azok milyenek?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#573) válasza (#572) üzenetére



addikt

hümhüm?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#574) válasza (#573) üzenetére



addikt

fel

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#575) válasza (#574) üzenetére



addikt

de nagy a pangás itt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#576) wbtist


wbtist
tag

Én most vettem egy ADS Tech kártyát, eddig frankón műxik :DD

Remélem így is marad. :D:D:D:D:D

15e volt kiszállítással együtt.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#577) djszido válasza djszido (#568) üzenetére


djszido
tag

miért nem válaszol senki?
ne már!
itt hagytok a sz*rban?

(#578) HSD


HSD
csendes tag

Heló! Szeretnék venni egy tv kártyát, de nemtom elyik a legjobb. A következő szempontok a fontosak:
távirányító
ha van ilyen, akkor olyan, aminek a távirányítójával ki tudom kapcsolni a gépet, és ha dvdt nézek a gépen, akkor aztz is tudom vele irányítani
lehessen vele digitalizálni
Egyelőre ennyi, de lehet, h eszembe jut még valami.
Halottam olyat is, van olyan ami nem egy kártya, hanem egy külső, de nem usb-s tuner, amihez elég egy monitor. Olyan van, amivel degitalizálni is lehet?

(#579) DNS_


DNS_
csendes tag

Sziasztok.Épp szeretnék beruházni egy kártyára de nemtom még milyenre pontosan! Én ezeket néztem ki de nemtom mellik lenne a
legeslegjobb vétel:
TerraTec Cinergy 600
Leadtek WinFast PVR2000
Hauppauge WinTV-PVR-150
vagy egy digit kártyában is gondolkodom mégpedig ebben:KnowledgeTech AVPro ADVE-9011H All-in-One
Lényeg hogy kitűnő minőségben tudjak felvenni csatornákról és ne legyenek problémák a kártyával valamint legyen neki használható szoftverje! Várnám tanácsaitokat a kártyával kapcsolatban! Dns

(#580) válasza DNS_ (#579) üzenetére



addikt

Leadtek Winfast TV2000XP Expert.
Ma vettem, király.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#581) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! mondjátok meg nekem ,hogy a távrángató kezelése miképp történik? azt a tvtuner kártyát használó szoftvernek vagy pedig vmi külön szoftvernek kell használnia? mert van egy pinnacle pctvpro kair és windvr 3 al akarom hasznlni. namármost akkor kell vmi progi vagy a windvr kezeli a távnyomeszt?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#582) wassermann


wassermann
addikt

A távirányítók - a PCI-kártyás TV-vevőknél legtöbbször - a kártya hátuljára kábellel csatlakoztatható kabátgomb nagyságú infra adó-vevővel kommunikálnak.
Persze a távirányítót nem kötelező használni. - én pl. egy vezeték-nélküli egeret használok, ami a PC-kezelése miatt sokkal használhatóbb.

(#583) mobal válasza wassermann (#582) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

igen de azt mien progi vezérel? a tv néző?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#584) wassermann


wassermann
addikt

Ha a távirányítóra gondolsz - akkor ami tuti, az a hozzá adott program. Persze vannak egyéb progik is a neten amikkel lehet próbálkozni lehet.
- de hallgass rám, a PC miatt jobb egy wireless optical mouse (wireles bill. nem kell). Így az egérrel pl. biztos ki tudod kapcsolni a géped.

(#585) georgeeboy


georgeeboy
tag

Üdv!!
Tudja valaki hogy lehet e használni DVB-C kártyákat valamelyik szolgáltató hálózatán? Szóval van digitális kábeles adás valahol? Vennék egy tunerkártyát, de nem tudom ,hogy sima analógot,vagy DVB-C-t kéne e vennem?
Vagy a digitális jel bukta?
üdv..

::Ez van...::

(#586) Roy


Roy
csendes tag

Hali!

Szeretnék venni 1 tv kártyát, és az lenne az első szempont, hogy minnél jobb minőségbe lehessen vele felvenni. Aztán a többi h sokat tudjon, és jó ára legyen, kérlek segítsetek, mert ehez semmit se értek.
Köszi

Roy

(#587) wassermann válasza georgeeboy (#585) üzenetére


wassermann
addikt

Szerintem a DVB-C még nem annyira kiforrott, mint a felszíni sugárzású DVB-T. Lehet, hogy emiatt - de tudtommal még egyik kábelszolgáltató sem használ ilyet.

(#588) VargaI


VargaI
senior tag

hi

szerintetek melyiket vegyem?

1. HAUPPAUGE WINTV-PVR-150 20 e

2. leadtek winfast 2000 expert 14 e

3. sapphire theater 550 pro kb 20-25e


én a 3.-ra gondoltam

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#589) wassermann


wassermann
addikt

A legjobb képe a Leadtek-nek lesz - a 10bit-es ADC miatt. (Én biztos, hogy a DSCALER nevű ingyenes progival használnám)

[Szerkesztve]

(#590) VargaI válasza wassermann (#589) üzenetére


VargaI
senior tag

szebb képe van mint az ATI chipjének? úgy tudtam, hogy abban hardveres zajszűrés is van, meg hasonló nyalánkságok

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#591) wassermann


wassermann
addikt

Nem tom, nem láttam még ATI-s cuccott. Mindenesetre szerintem ''a cipész maradjon a kaptafánál'', azaz ATI-s videokártya az király, de a TV-vevőkhöz is értenek vajon rendesen?

(#592) Feri1990


Feri1990
tag

Nekem Pixel view kártyám van + kábel tv de nálunk elég szar mert a faluban igen gyenge az adás ezért max ha 10 csatorna bejön! Amúgy a kártya jó lenne:)

(#593) sd90


sd90
csendes tag

Hello Mindenkinek!

Vennék egy USB-s tunert: Compro VideoMate U880 a tipusa. Mostanában jelent meg a Compro terméklistáján. Árat tudna-e valaki mondani:F Keresgettem sok oldalon, mindenhol ez volt:N.A

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#594) fasyrt


fasyrt
őstag

Sziasztok!

A Segítségeteket szeretném kérni TV tuner vásárlás ügyében. Ebbe a gépbe szeretném vásárolni:
Intel Celeron 1300 @ 1508 (Tualatin)
512MB Micron SDram (most ilyen 117-es fsb környékén)
160 GB-os WD HDD 8 MB cachéval és ata100-as interfésszel
mindezt egy Asus Tusl2-C tartja össze.

A konfigból látszik, hogy itt bizony hardveres törörítés szükségeltetik. Szeretném természetesen minél jobb minőségben élvezni az adást, 19-21e-m van rá (max. 25e :) )

Cél: TV adások full screenben való nézése, és TV adások HDD-re való mentése (SVCD vagy DVD kiírása céljából).

Ti melyik TV tunert tudnátok ajánlani?

(#595) fasyrt


fasyrt
őstag

Jah, a lényeg. :)

Eddig velük szemezek:
Hauppauge WinTV-PVR-250 Bővebben: link
Leadtek WinFast PVR2000 Bővebben: link

A Hauppauge nagyobb felbontásban tud rögzíteni, a Leadtek komolyabbnak néz ki, meg van rádiója is....

Melyiket lenne érdemes megvenni?

(#596) somodisoma


somodisoma
senior tag

Sziasztok!


Ajánljatok már nekem olyan TV tuner kártyát, amiv van rádió tuner, adnak hozzá antennát, és távirányítós. Elsősorban rádió hallgatásra kellene, szóval az a fontosabb.


Köszi!

Ja, és ne legyen drága. olyat én is ki tudok nézni, ami netto 25-30 körül van... :U

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#597) somodisoma válasza somodisoma (#596) üzenetére


somodisoma
senior tag

Senkinek semmi ötlet/vélemény?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#598) fasyrt


fasyrt
őstag

A PH!-sok segítőkészsége itt valahogy nem bukik ki... :U

(#599) ZCoyote válasza fasyrt (#595) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem PVR2000 van, nagyon meg vagyok vele elégedve. +1 a Leadtek-re

Romani ite domum.

(#600) somodisoma válasza somodisoma (#596) üzenetére


somodisoma
senior tag

Csak nyomok magamnak egy UP!-ot, hátha jár erre valami hozzáértő! :)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.