Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) simonzé válasza Sipi (#100) üzenetére


simonzé
addikt

''Lényegében tökmindegy, melyiket veszed, minőségben mind elég jó.''

Szint az összes ma kapható TV-tunernek azonos a vezérlőchipje, ami a dekódolásért felel. BT (Brooktree) 848/878 típusú. Különbséget csak a rászerelt TV tuner típusa, és a szoftver tudása tesz közöttük. Digitalizálásra mindegyik csak 352*288-ban alkalmas folyamatosan.

A képe szinte mindegyiknek jó, ha jó minőségű antenna-, vagy átlagos kábeles jelet kapnak. Ha rám hallgatsz, nem a legolcsóbbat veszed. Br. 15-17e-ért már kimondottan jó kártyát kapsz. Nekem a Stereo vétel a TV-nél nem szempont, de az Avermedi TVPhone98-am ezt is tudja. Két éve vettem 17e-ért (akciósan). Az árszint ma is itt tart.

I don't fit in. I fit out.

(#102) Jano


Jano
senior tag

Én azt hittem tudnak 768 x 576-ba vagy legalább 720 x 540-be rögzíteni, vagy csak nem mindeggyik?

A tudás érték!!!

(#103) Ploszi


Ploszi
senior tag

ASUS-t ne vegyél :( borzalmas a hozzáadott driver és megjelenítő progi, már 1 hete szívok vele :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#104) Jano


Jano
senior tag

Nekem olyan kéne ami minél nagyobb felbontásba tud rögzíteni, szóval tud valaki olyat ajánlani ami 720 x 540 vagy annál nagyobb felbontásba tud rögzíteni legalább szoftveresen?

A tudás érték!!!

(#105) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nem mindegy teljesen milyet veszel.
Pl. egy Pinnacle PCTV-nek megvan az az előnye hogy univerzális a távirányítója.
Bármilyen programot, a gépet,rendszerhangerőt, egérkurzort is vezérelhetsz vele, szabadon programozható.
Az újabb linux-ok aut. felismerik nem kell semmit állítgatni.

Felvenni pedig a WinDVR2-vel szoktam 640*480 Mpeg2-be akár 2-3 órás filmet is gond nélkül lehet így rögzíteni.

(#106) sirály12 válasza Flashcash (#105) üzenetére


sirály12
őstag

Jó neked. Nekem nem ismeri fel a tunerem egy jó felvevő progi sem. Egyébként egy Kworld kw-tv878-asom van. Már annyit szívtam vele mint az állat. A dtv kezeli rendesen, de ez nem tud felvenni. A dscaler néha kezeli, néha nem. Egyébként szép a kép rajta. 640*480-as felbontást is tud. Csak nem tudok felvenni vele. :O

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#107) VigyorEX


VigyorEX
tag

Kworld tv tunert karit ajánlok!
Olcsó (kb. 9e Ft), jó,van hozzá távkütyü is!
Egyébként szinte minden tv-tuner kártyán megegyezik a
chipkészlet.
Üdv

(#108) sirály12


sirály12
őstag

Valaki nem szokott felvenni dscaler-rel? Mert most ezen a topikon felbuzdulva beizzítottam a dscalert, csak nem tudom beállítani, hogy szépen vegyen fel. Szal a kérdés az hogy mien beállításokkal tudok felvenni a legszebben.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#109) Jano válasza Flashcash (#105) üzenetére


Jano
senior tag

Valószínű ezt a Pinnacle PCTV Pro-t választom, állítólag nagyon tuti a képe, ha 640 x 480-ba tudsz vele rögzíteni akkor gondolom 720 x 560-ba is lehet. Ugye sztereoban rögzíti mind a TV adás mind a Rádió adás hangját, és szoftveresen lehet vele DivX-be is felvenni?

A tudás érték!!!

(#110) Bear válasza Jano (#109) üzenetére


Bear
aktív tag

Figyelmedbe ajánlom még a Leadtek WinFast TV2000 XP Expert kártyát. Sztereo, van távirányítója, tud txt-t és bármilyen kodekkel tudsz felvenni vele 768x576-ba max. Ja és rádiós is. Az ára sem vészes. Nettó 14-15 mani.
Ja. Tapasztalatból írom. Nekem ilyen van.
Egy kis info a kártyáról:
http://www.leadtek.com.tw/multimedia/winfast_tv2000xp_expert_1.shtml

(#111) Flashcash válasza Jano (#109) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az 5.50-es driver-el már sztereóban vesz fel a WinDVR2 is.
A gyári rádiós program elég lassú de szteróban tud felvenni ez is.

Viszont a PCTVPro-ról érdemes megjegyezni hogy a gyári támogatása nagyon rossz. A Win9X driver nagyon jól van megírva, de WinXP alatt nem gyári programot használok a távirányítóhoz,a rádióhoz, TV nézésre, és felvételre sem.

A Leadtek-ek képét nagyon dícsérik, ha van rá módod próbáld ki mindkét kártyát hogy melyik a jobb neked.

(#112) Flashcash válasza Bear (#110) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez biztosan sztereó?
Én csak ennyit látok a linken ''Stereo FM''.
Meghallgattad hogy valóban sztereóban szólnak a TV adások is?

(#113) Bear válasza Flashcash (#112) üzenetére


Bear
aktív tag

Persze. Biztos. Ha a linken megnézed, akkor van egy táblázat, ami a Deluxe és az Expert verziót hasonlítja össze. CX2388X chip és Nicam/A2 Stereo az expert. De meghallgattam természetesen.

UI.: A szövegben is megtaláltam.
Watch high-quality TV with stereo in full screen or a scalable window

(#114) apu30 válasza Jano (#109) üzenetére


apu30
csendes tag

Pinnacle PCTV Pro, barton2500+ (enyhén húzott 2125Mhz-re), Abit NF7-S, 256MB 333Mhz
tester CPUcool winme-on:
- 720x576 mpeg2 real time capture mpeg128-ba tömörített stereo hang kb 80%-os processzorterhelés /kis képminőség romlás - zajos kép/
- 720x576 divx505 (gép által felülbírált kb. 3000 bitrate!) mpeg128 stereo hang kb. 90-95% proci terhelésnél /jelentős minőségromlás - erős hullámszerű csíkozódás/
A Pro jelölés a pinnacle-nél +rádiót jelenti.
A Rave jelölés a szívást jelenti, mikor downgrade-elted a géped egy vacak, de magasabb sorozatszámú szoftverrel, cserébe korlátozott felhasználó lettél. (visiondll cserével egy Pro-ból orvosolható)

A Dscalerről több helyről olvastam, hogy kihozza a maxot ebből a kariból. dscaler310-em van. Indul, aztán egy csatornát se bír befogni, habár kapcsiból hozza (csúnyán) a Vision-on utóljára nézett adást. Bírják ezek együtt egy ilyen kis helyen?? (pinnacle vision vs dscaler310) Le tudná írni vki milyen beállításokat használ ehhez a kártyához a dscaler alatt?
apu30@freemail.hu


(#115) Jano


Jano
senior tag

Szóval a Pinnacle PCTV Pro-nál minőség romlás van ha nagy felbontással akarok DivX-be felvenni? Amúgy leginkább ezt a Leadtek WinFast TV 2000 XP Expertet venném csak ezt nem lehet kapni sulinetbe, vagy valahol igen? És egyébként bármilyen kártyát is választok az gond nélkül együtt fog működni a gépemmel (hardver: Triplex 9600 Pro, Asus P4C800 Deluxe, 2.4 Ghz 800 FSB P4, 2x 256 MB Samsung DDR 400-as memó, Creative 128 PCI hangkari, ezt később egy Audigy 2-re cserélem szoftver: WIN XP prof. esetleg Linux)?

A tudás érték!!!

(#116) Jano


Jano
senior tag

Legyen egy UP!

A tudás érték!!!

(#117) Sipi válasza Flashcash (#105) üzenetére


Sipi
addikt

Windows vagy Linux alá érted? Mert Windows alatt pl. szinte egyiknek sem univerzális a távírányítója. Bár láttam néhány ígéretes projectet (többnyire a Linuxos lirc-ből nőttek ki), hogy lehessen használni őket.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#118) Flashcash válasza apu30 (#114) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Dscalerből a legújabbat érdemes használni nem pedig a 3.10-et ami ősrégi verzió.
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=7420&release_id=188192

A beállítás itt már talán nem olyan bonyolult, autodetect tuner-t hagyd a beállításoknál, csatorna keresésnél pedig több országgal érdemes próbálkozni ha nem talál semmit. (nálam a germany-val talál meg minden csatornát)

(#119) Sipi válasza Jano (#115) üzenetére


Sipi
addikt

Ha az ajánlott kártyákat választod, valószínűleg menni fog.
A Pinnacle régebbi darabjaihoz nehéz drivert keresni (nincs a webjükön), de netes kereséssel megoldható.

Linux alatt a BT8x8-as vezérlőjű kártyák (szinte) automatikusan mennek. Az ilyenek távirányítója is. Ezzel az egész gépet vezérelheted, ha jól beállítotd. (Bár utána kell olvasni, hogyan kell beállítani.)
Ja, és BT8x8-as szinte az összes kapható tuner-kártya...:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#120) Flashcash válasza Sipi (#117) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Windows alatt értem.
A megfelelő programmal itt már rengeteg dolgot lehet vezérelni.
Nekem a windows-os beállítás sokkal egyszerűbben ment mint a Linux-os WinLirc amivel 1-2 napot szenvedtem mire be tudtam állítani.

A jobb távirányító programot itt tudod letölteni:
http://free.x3.hu/tamas13/remote.zip

-Winamp, WinDVR, DScaler,BSplayer vezérlés.
-rendszerhagerő állítás WinXP/2K alatt
-egérkurzor vezérlés
-ALT-TAB funkció, ablakkezelés, Gép kikapcsolása

Most kb. ennyit tud, de szabadon továbbprogramozható.

(#121) Flashcash válasza Jano (#115) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

PCTV pro-val inkább Mpeg2-be érdemes felvenni WinDVR2 programmal.
A közvetlen DivX-es felvétel szerintem használhatatlan.

(#122) Sipi válasza Flashcash (#120) üzenetére


Sipi
addikt

Köszi, letöltöttem. Bár nem biztos, hogy kipróbálom - annyit szívtam már Win alatt, hogy elegem lett belőle.
Most találtam egy TV-néző programot, amit eddig semmi nem űberelt. Az jó nekem, infrával megy, gyönyörű, és nem 30 csiricsáré ablak között kell tökölnöm, hanem olyan, mint egy igazi TV, OSD-vel.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#123) Flashcash válasza Sipi (#117) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Elküldenéd nekem mail-ben .lircrc fájlodat?

(#124) Flashcash válasza Sipi (#122) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Linkeld be a programot vagy a nevét hátha másnak is jól jönne. :)

(#125) Sipi válasza Flashcash (#123) üzenetére


Sipi
addikt

Otthon van, itt nem tudom elküldeni. Csak hétfőn leszek újra, ha nem felejtem el, hozom! (Bár nem egy nagy szám).

A program neve tvtime, http://tvtime.sourceforge.net/ a cím. Gyönyörű... Felvenni (még) nem tud, csak nézésre van. Többféle deinterlace-módot ismer, attól fűggően, milyen forrást nézel.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#126) Flashcash válasza Sipi (#125) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Rendben kösz a segítséget, a TV néző progit mindenképp kipróbálom. :)

(#127) Sipi válasza Flashcash (#126) üzenetére


Sipi
addikt

De csak Linux alatt megy! Remélem, nem gond.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#128) Flashcash válasza Sipi (#127) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Találtam Suse 8.2 source RPM-et szal nem probléma, elég jól támogatottnak tűnik sok disztribúcióhoz láttam letölthető változatot az oldalán. :)

(#129) Jano válasza Flashcash (#121) üzenetére


Jano
senior tag

Valaki írta hogy 720 x 576-ban akart Pinnavle PCTV Proval rögzíteni mpeg-II-be és úgy se volt valami jó a kép minőség, ez igaz? Amúgy azért szeretnék DivX-be felvenni, mert az MPEG-II sok helyet foglal. 120 perces film kb mennyi helyet foglal, nagy felbontásban jó minőségben MPEG-II-ben?

A tudás érték!!!

(#130) Flashcash válasza Jano (#129) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

TV adást 7xx felbontásban felvenni már felesleges, nincs ennyi információ tartalma a TV képnek. 640*480 megfelel már. Mpeg2-be felvenni 4-7Mbit/sec-al szoktam, ezzel egy 2 órás film max. 6GB-ot jelent, ez a 80-120GB-os vinyók korában nem sok.

A kép minősége a vett jel minőségétől függ leginkább. Nálam nagyon roszz minőségű UPC soros kábelTV van, ismerősöm viszont tetőantennáról is nagyon jó minőségben tud felvenni, de AM-Mikro-ról már nem túl jó a TV képe.

(#131) Jano válasza Flashcash (#130) üzenetére


Jano
senior tag

És Video-8-as kameráról sem érdemes 7xx felbontásban felvenni? Csak az a baj hogy ha először mpeg2-ben veszek fel majd áttömörítem DivX-be akkor nem olyan jó lesz a minősége mintha egyből DivX-be tömöríteném, mivel minden tömörítésnél romlik a minőség.

A tudás érték!!!

(#132) Flashcash válasza Jano (#131) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért az egyből DivX-be készített videó sem feltétlenül jó minőségű, főleg nagyobb felbontások és gyengébb gép esetén. DivX felvételt quality based beállítás mellett érdemes csinálni, így már valamivel nagyobb lesz a fájl méret mint egy utólag tömörített videó esetén.

Kamerákhoz nem nagyon értek, mivel csatlakoztatod a kamerát a TV tunerhez? S-Video/RCA?

Kb. fél óra múlva felteszek egy próba videót Mpeg2 640*480-ba TV-ből (tetőantennával nagyon jó vételnél) készített felvétel áttömörítve DivX-be.

(#133) Jano válasza Flashcash (#132) üzenetére


Jano
senior tag

RCA video kimenete van és egy RCA hang. Azt tudom hogy a DivX-be tömörítéshez erős gép kell de gondolom a 2.4 GHz -s 800 FSB P4-es procimmal nem lesz gond. Amúgy köszi hogy segítesz.

A tudás érték!!!

(#134) Flashcash válasza Jano (#133) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

RCA-nál szerintem szintén nem kell full felbontást használnod.
A TVtunerek külső bemenetről nem mindig tudnak megfelelő minőségben digitalizálni. (gyenge szinkronjel stb.) Én a helyedben kérnék kölcsön egy kártyát kipróbálásra, vagy használtan/?boltban? szintén kipróbálással venném a Tunert.

Itt a próba felvétel, de ez TV-ről nem külső bemenetről készült és nagyon jó minőségű volt a vett jel:
http://free.x3.hu/connect/proba2.avi

(#135) Jano válasza Flashcash (#134) üzenetére


Jano
senior tag

Ezt ugye először MPEG-2-be vetted fel és utánna tömörítetted át DivX-be?

A tudás érték!!!

(#136) Flashcash válasza Jano (#135) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

igen

(#137) Jano


Jano
senior tag

Köszi a segítséget amúgy legszívesebben azt a Leadtek WinFast TV 2000 XP Expertet venném csak az nincs sulinetben, viszont ez Pinnacle PCTV pro van sulinetben, csak hát azt mondtátok hogy nem tud egyből DivX-be felvveni csak jelentős minőség romlásssal, az meg elég maceráns lenne nekem hogy először felveszem Mpeg-be majd áttömörítem. Na mindegy lehet az lesz a legjobb ha várok még.

A tudás érték!!!

(#138) Flashcash válasza Sipi (#125) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kipróbáltam a TVtime-ot és nagyon bejött. :)

Linux alatt ajánlom mindenkinek, sokkal jobb mint az xawtv, ahol nem tudtam megoldani hogy valódi teljesképernyős tv képet adjon az 5:4-es LCD monitoron, a deinterlace nagyon jól működik a képminőség is jobb a TVtime-al.

(#139) Jano


Jano
senior tag

Meg van az új Pinnacle PCTV Pro ákrtyám még nincs berakva a gépbe, az lenne a kérdésem hogy milyen drivert és szoftvert rakjak majd fel hozzá (ami a CD-n esetleg netről újabb)?

A tudás érték!!!

(#140) Jano


Jano
senior tag

Ja WinXp-m van. Flashcash te mit használsz (gyári szoftverek, vagy valami más milyen verziójú stb.)? És előbb tegyem fel a szofvereket, drivereket és utánna a kártyát, vagy fordítva?

A tudás érték!!!

(#141) Sipi válasza Flashcash (#138) üzenetére


Sipi
addikt

Gratula!

Ajánlom hozzá kipróbálni az xmltv-t. Ez adott nyelvek (országok) szerint letölti a tv-műsort a netről. A magyarhoz a tv_grab_hu parancsot kell kiadni. Ha letöltötted, a tvtime-nak meg lehet mondani, hogy honnan vegye az xmltv-állományt, így amikor infót kérsz a csatornákról, nem csak azt írja ki, hogy UHF12, hanem az éppen futó műsor címét és rövid tartalmát is. :)

Ehhez nem árt egy kis doksit olvasni.

(Nekem mondjuk valami miatt nem megy rendesen, mert mindig azt írja ki, hogy pl. az MTV1-en blabla műsor megy 8.45-től 22.15-ig. Valószínűleg a letöltöltt file-ban elromlott az időbeállítás. Meg csak modemem van otthon, úgyhogy elég ritkán töltöm le a műsort.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#142) Jano


Jano
senior tag

Na be raktam a gépbe a kártyát, és felraktam hozzá a progikat a CD-ről.
Most szoba antennával nyomulok elég szar minőség majd kibróbálom a tető antennát is.

A tudás érték!!!

(#143) Jano


Jano
senior tag

Hogyan kell belőni a Dscalert?

A tudás érték!!!

(#144) Jano


Jano
senior tag

Honnan lehet letölteni a WinDVR2-t, Flashcash te mit használsz a rádióhoz?

A tudás érték!!!

(#145) Jano válasza Jano (#144) üzenetére


Jano
senior tag

A google-n kerestem már de kidob egy csomó oldalt.

A tudás érték!!!

(#146) Jano


Jano
senior tag

A rádióhoz milyen antenna kell?

A tudás érték!!!

(#147) Jano


Jano
senior tag

Up!

A tudás érték!!!

(#148) Jano


Jano
senior tag

Még egy up!

A tudás érték!!!

(#149) Jano


Jano
senior tag

Up Plííz help me!

A tudás érték!!!

(#150) Jano


Jano
senior tag

Újabb up legalább a rádió atennáról mondjatok vmit, hogy milyet vegyek?

A tudás érték!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.